ברס: לקראת הבאקניר'ס – אלון ברק

לאבי סמית' חוזר לשיקגו.

אומנם המשחק הזה בין הברס לבאקנירס הוא חסר משמעות עבור שאר האוהדים בליגה אבל הוא משמעותי מאוד לאוהדים בעיר הרוחות, בטח לאור היכולת בשנתיים מאז שהוא עזב.

במשך תשע עונות סמית' אימן את הברס והוביל אותנו שלוש פעמים לפלייאוף, כולל הופעה ראשונה בסופרבול מאז הזכייה ב-1985. הוא עשה זאת באמצעות הגנה מצוינת אשר פיתח בתקופתו כמאמן הליינבקרים בטמפה של טוני דאנג'י.

לאבי היה אהוב לא רק בגלל שתוך שנה הוא החזיר את הברס לפלייאוף, ותוך שנתיים לסופרבול, אלא מכיוון שהוא התאים לרוח המועדון. הוא מאמן הגנה אשר במשך כל שנותיו בשיקגו הציג קבוצה בעלת הגנה חזקה ואימתנית, לפרקים, הטובה בליגה.

ההפסד בסופרבול ביחד עם חוסר היכולת למצות את הפוטנציאל מג'יי קאטלר הם אלו שגרמו לכך שלאבי ראה את הדלת החוצה. במועדון הרגישו שאין לו את היכולת בתור מאמן ראשי להנהיג התקפה ברמה גבוהה, ולאור הנטייה של הליגה בשנים האחרונות ללכת לקראת ההתקפות, לאבי פוטר ואת מקומו החליף מארק טרסטמן, מאמן התקפה.

שנתיים אחרי ועדיין קשה לי להחליט האם זה היה צעד נכון.

אז עכשיו לאבי מגיע עם טמפה למשחק בסולדג'ר פילד, מחוזק במי שרבים העדיפו אותו מאחורי הסנטר במקום קאטלר שנה שעברה, ג'וש מקאון. האחרון הוכיח עד כה ששנה קודמת הייתה הבלחה חד פעמית ולא ממש מצליח להפגין את היכולת המצוינת שהראה כאשר הרסיברים שלו היו מארשל וג'פרי.

למרות זאת שבוע שעבר מייק אוונס עזר למקאון להיראות מצוין נגד הסקנדרי העלוב של הרדסקינס בדרך לניצחון שני בלבד של הפיראטים השנה.

על הנייר הסגל של הבאקס אמור להיות טוב יותר ממאזן 8-2 אותו הם מחזיקים ובמידה והם ימשיכו ככה יש מצב שלאבי יפוטר בפעם השנייה בקריירת האימון שלו. אם וזה יקרה אני אשמח לראות אותו בתור מתאם ההגנה שלנו, למרות שקשה לי להאמין שהוא יסכים.

קבוצת הפוטבול נגדה לאבי יאמן הערב רחוקה שנות אור מזו אותה הוא אימן רק לפני שנתיים ולכן אני מאמין שאין לו יתרון כלשהו לקראת המשחק הזה. טמפה נראים לא טוב וחוץ מההבלחה נגד הסטילרס בתחילת העונה הם הפסידו לקבוצות גרועות מהברס.

הגיע הזמן שהמאמן המחליף ישכיח את המאמן הקודם.

אחרי קריסטל פאלאס
ליגת שוקי ההון - קונספציות שמתות מאוחר מדי

2 Comments

urlacher 23 בנובמבר 2014

אימן תשע עונות. לא שמונה.
טעות שלי

7even 23 בנובמבר 2014

בתור אוהד הניינרס – שיקגו עם הגנה איימתנית והתקפה מקרטעת זו השיקגו שלמדנו לאהוב…

מתגעגע האמת…

Comments closed