הזדמנות אחרונה קרלו – נמרוד איתן

ריאל במשבר, בארסה על הגל, חאמס פצוע, בוסקטס בספק, רונאלדו נראה כועס ולא בעניינים, מסי בשיאו, בייל לא פוגע (ואל תתנו למשחק סביר+ נגד לבאנטה להטעות אתכם), סוארס נראה טוב.

כל זה לא מעניין, יש קלאסיקו שמבחינת ריאל (ואנצ'לוטי) הוא Win or go home.

אין לריאל הרבה ברירות, אם היא רוצה להישאר עם סיכוי לתואר משמעותי העונה היא חייבת לנצח את הקלאסיקו. אני לא רואה אותם עוברים את סימאונה והחבורה ברבע גמר ליגת האלופות במיוחד לאור הקיבעון של אנצ'לוטי במשחקים מולם והנוקאאוט לזכותו של צ'ולו.

אני מאמין שגם אנצ'לוטי יודע שאם הוא לא ינצח משמע לא יזכה באליפות בשנתיים שקיבל- הוא לא ימשיך עוד עונה. מתחילת הדרך לא התחברתי אליו למרות הדסימה, והדגש שתמיד שמתי הוא על הכישלון במשחקים נגד בארסה ואתלטיקו (למרות 2 הנצחונות האחרונים על הקטלונים).

אפשר לנתח את הירידה בכושר של ריאל בהרבה צורות, המרכזית היא העייפות לדעתי. קרוס הוא המנוע שהחזיק וייצב את כל המשחק של ריאל ונראה עייף לאחרונה. אנצ'לוטי התעקש לא לעשות רוטציה ולא לתת לו לנוח.

שימו לב להבדל ביבול של קרוס: ב25 הופעות ב2014 הוא כבש שער אחד, בישל תשעה נוספים וקיבל 3 צהובים. ב15 הופעות ב2015 הוא ללא כיבושים, עם שני בישולים בלבד וכבר 4 צהובים.

בתחילת העונה עיקר הלחץ של ריאל היה מופעל בעזרת קרוס ומודריץ', כשקרוס מסכל את רוב התקפות היריבה 30-40 מטר מהשער שלה ומיד מוביל להתקפה מתפרצת. נכון שהיכולת הזו נפגעה מהיעדרו של מודריץ' אך עדיין קרוס שלט במרכז השדה. לאחרונה קרוס לא מצליח לבלום את ההתקפות של היריבה באותה יעילות, הוא מאחר בהרבה מקרים מה שגם גורם לביצוע יותר עבירות ולקבלת יותר כרטיסים. ובנוסף התרומה שלו למשחק ההתקפי ירדה משמעותית.

אחד האספקטים בהם זה בא לידי ביטוי בצורה משמעותית הוא המצבים הנייחים. לריאל בכל רגע נתון יש 5 נוגחים מהטובים בעולם על המגרש- הBBC בתוספת שניים מתוך השלושה של ראמוס/פפה/וראן. בתחילת העונה ריאל הבקיעה הרבה שערים מקרנות וכדורים חופשיים שמוגבהים לרחבה, מה שנעצר בשנה החדשה והרבה מהכדורים של קרוס בכלל לא עוברים שחקן ראשון.

אין לי נתונים מדויקים לגבי המסירות שלו אך גם שם יש תחושה של חוסר דיוק ביחס לתחילת העונה, ועוד נתון שהפתיע פורסם בדקה ה-70 במשחק נגד בילבאו ששחקני בילבאו כיסו שטח של כ76 ק"מ בעוד שחקני ריאל רצו 69 ק"מ בלבד. עייפות, כבר אמרנו?

כל הדברים האלה יפים וטובים בדיעבד אבל בסופו של דבר בראשון בלילה בקאמפ נואו ריאל ואנצ'לוטי יהיו חייבים למצוא פתרון, קרוס קיבל מנוחה בגלל צהובים מול לבאנטה ונקווה לראות את אותו השחקן הנהדר של החצי הראשון של העונה. אנצ'לוטי יהיה חייב להיות יצירתי ולהפתיע סוף סוף במשחק גדול במקום לעלות עם ה4-3-3 הצפוי והתקוע לאחרונה.

אני הייתי הולך על 4-4-2 כשבייל ואיסקו באגפים, מה שמחייב את בייל להיות יותר בהגנה ולעזור במרכז המגרש וישאיר למעלה את רונאלדו ובנזמה להתקפות המתפרצות להן בארסה חשופה.

יהיה גם מעניין לראות איך אנצ'לוטי יגיב לשליטה של בארסה במרכז השדה והמעבר של מסי לשחק יותר מאחור. האם הוא לוחץ למעלה ומנצל את החזרה של מודריץ' ואת המנוחה שקרוס קיבל כדי לחטוף כדורים ולעקר את הנעת הכדור ובכך הוא סומך על ההגנה שלו שתסתדר כאשר סוארס וניימאר יקבלו את הכדורים למעלה, או שהוא ינסה להסתגר תוך סגירת מרכז המגרש, שמירה אישית על מסי ויציאה מהירה קדימה בעזרת איסקו מודריץ' והBBC.

זאת ההזדמנות האחרונה של אנצ'לוטי להציל את העונה, החדר הלבשה עדיין מאוחד ותומך, ההנהלה מגבה וניצחון יחזיר למקום הראשון. תפתיע אותנו קרלו.

ליגת שוקי ההון - התזוזה לכיוון השכר בעיצומה
הניצחון על האל

8 Comments

ק. 22 במרץ 2015

*גם תיקו ישאיר אתכם במרוץ. לבארסה עוד יש ביקור בויסנטה קלדרון מחזור לפני אחרון.
*לדעתי החזרה של מודריץ' משמעותית לתפקוד ולאיזון עם קרוס (כמה שאיסקו מוכשר התקפית ועובד קשה).
*קיבלתם קבוצה פגיעה בקרנות כדי להתקמבאק גם שם.
*ולקרבות האמצע- לעומת הקלאסיקו הקודם בארסה עם רקאטיץ במקום צ'אבי ומסצ'רנו גם (בוסקטס היה בכושר נוראי בתחילת העונה), כך שאני לא צופה נוקאאוט כמו בברנבאו.
* סוארס

ק. 22 במרץ 2015

ועוד יתרון יחסי לריאל לעומת החודש האחרון- היא לא תשחק מול הצפיפות שהתקשתה מולה כיוזמת בחודש האחרון ותוכל לחזור לנשק הישן.
יהיה מעניין…

holden 22 במרץ 2015

קרלו האלגנטי זה דרור קשטן של הכדורגל-האירופאי,
אנצלוטי מנצח הערב.

עסק שחור 23 במרץ 2015

סה״כ משחק סביר לריאל. אחרי הגול של ברצלונה ועד למחצית ריאל נראו בלתי ניתנים לעצירה. היה תענוג לראות אותם (ואני אוהד של ברצלונה) והגול שלהם היה מדהים. אחרי הגול השני של ברצלונה ריאל נעלמה לחלוטין והמשחק יכל להיגמר בתבוסה. לא יודע אם זה מנטלי או פיזי אבל ריאל נראו שבורים לחלוטין.

לגבי ברצלונה, עוד משחק טוב לפיקה. באופן כללי נראה שהוא במגמת שיפור והוא מתחיל להזכיר לי למה חשבתי שהוא בלם מדהים לפני כמה שנים. משחק בינוני למסי למרות שבמחצית השנייה הוא שיחק טוב – מזל שיש את סוארס. בכלל השנה ברצלונה מנצחים במשחקים הגדולים מה שהם התקשו לעשות שנה שעברה.

אנדר 23 במרץ 2015

משחק טוב לפיקה זה אנדרסטייטמנט. זכה בכל התיקולים בהם השתתף ומסר ב88% הצלחה. ומול ריאל מדריד, כן?
זה פשוט קטע כזה של 'מבינים' להמשיך להסתלבט עליו בלי קשר לאיך שהוא ניראה

burro 23 במרץ 2015

מסכים לגבי פיקה. משחק מושלם.
לא לוקחים בחשבון את זה שהגדולה שלו היתה בצוות עם פויול ושצוות מתפרק זה משפיע על כל הגורמים. התקווה היא שיבנה ציוות כזה עם ברטרה. אגב ברטרה, אני נזכר במונייסה. גורל אכזר

עסק שחור 23 במרץ 2015

זה באמת נראה שהבדיחות על פיקה לא בהכרח קשורות למציאות.
נכון שלוקח זמן עד שיש תיאום בין הבלמים אבל לי היה נראה שהוא לא התרכז רק בכדורגל ולכן הירידה בכושר. בכל מקרה, השנה הוא משחק טוב מאוד. לי נראה שהציוות עם פויול היה מצוין גם בגלל שפויול מהיר (ובאופן כללי שחקן ענק). לא יודע עם ברטרה זה השחקן שישלים את פיקה.

דוד 24 במרץ 2015

חבל שהמשחק שהיה אמור לסמל את היציאה מהמשבר (מבחינת היכולת) רק העמיק אותו בגלל דבר טפשי-תוצאה

Comments closed