למה MMA – איתי ליבוביץ'

העורך אמר לאיתי ליבוביץ' ש MMA לא מעניין אף אחד. ליבוביץ' נעלב ואמר שהוא עוסק באומנויות לחימה כבר עשרים וחמש שנה. העורך היה בספצנאז.

ישבתי וחשבתי מה לכתוב בבלוג הראשון שלי ב-DEBUZZER. חשבתי לסכם את UFC Fight Night  שנערך בשבת האחרונה. חשבתי לכתוב על מגמות בעולם ה-MMA. חשבתי לעשות סקירה של האלופים הנוכחיים… ואז זקני מערכת האתר אמרו לי "MMA? ענף שולי שלא מעניין אף אחד."
ענף שולי? לא מעניין אף אחד? ברגע הזה שקלתי לנעול את הדלתות ולהתחיל בסידרת נוקאאוטים, חניקות ושבירת גפיים של חברי המערכת… אבל אני חושש מתיעוד והדבקת תווית "ישראלי מכוער" שלא תרד לאחר הפצת הסרטון בפייסבוק.

ו(אמא אמרה ש)אני בכלל לא מכוער! מי אני? אני איתי, בן 34, עוסק באומנויות לחימה כ-25 שנים, בעבר מתחרה פעיל בג'יו ג'יטסו ברזילאי ו-MMA והיום בעיקר מאמן את דור החנונים הבא והופך אותם לחנוני לחימה.

לאחר שהדם האשכנזי שלי הפסיק לרתוח (אצלנו הוא מגיע לרתיחה ב-38 מעלות ואז אנחנו מרגישים ממש חלשים) חשבתי לעצמי שאולי הם צודקים, ואז החלטתי שהם טועים אך למען הסר ספק שזהו הספורט הנפלא ביותר בעולם החלטתי למנות לכם חלק מהסיבות לכך:

ronda-rousey-ESPN-body-issue

רונדה ראוזי

אם לא הספקתם לשמוע עליה אז פספסתם את תופעת הספורט הגדולה ביותר של השנים האחרונות. בחורה נאה שמצטלמת ב-96% עירום, מופיעה על השער של Sports Illustrated, MAXIM ו-ESPN Magazine, מככבת בסרטים, זוכה מדליית ארד אולימפית בג'ודו ובזמנה הפנוי משמידה כל לוחמת שמעזה לעלות מולה. את שני הקרבות האחרונים שלה היא סיימה בזמן משולב של 30 שניות. את שלושת הקרבות האחרונים ב-01:36 דקות ובסך הכל בילתה בכלוב פחות מ-25 דקות שהספיקו לה להשמיד את יריבותיה 11 פעמים. לעזאזל… מדובר בלוחמת שמעולם לא נתנה לקרב להסתיים בהחלטת שופטים, סיימה את כל יריבותיה בהכנעה או נוקאאוט ופרט לקרב אחד מעולם לא נזדקקה לסיבוב שני על מנת לעשות זאת. ברוב הקרבות אפילו לא הצטרכה את הדקה השניה של הקרב.
כשגברים קוראים עליה או רואים אותה הדבר הראשון שעולה להם בראש הוא שהיא אישה והם יכולים לנצח אותה. לאחר הקרב האחרון שלה אמר פרשן ה-UFC הבכיר ג'ו רוגן שלדעתו היא יכולה לנצח 50% מהגברים בקטגוריית המשקל שלה. תגובתה של ראוזי? "אני יכולה לנצח 100% מהם."

יכולה או לא זה לא משנה כי היא גרמה לדיינה וויטה, הבעלים הכל יכול של ה-UFC ומי שהצהיר שנשים לא ילחמו אצלו בארגון, לאכול את הכובע ולהצהיר שבקרב MMA רונדה תנצח גם את פלוייד מייוות'ר.
בעוד חודשיים תגן רונדה על חגורה האליפות שלה פעם נוספת ושוב מול יריבה בלתי מנוצחת. מישהו מוכן להמר נגדה?

mma_jones_02

ג'ון ג'ונס

פעם בכמה שנים מגיע עילוי לכל ענף ספורט. לפעמים זה קובי בריינט, לפעמים זה מסי, לפעמים זה נדאל. אך פעם בכמה עשורים מגיע אתלט שמשנה את חוקי המשחק. ב-NBA היה זה מייקל ג'ורדן, ב-UFC זה ג'ון ג'ונס.
ג'ונס בן ה-27 היה לאלוף הצעיר בתולדות ה-UFC כשהשמיד לחלוטין את האלוף דאז מוריסיו "שוגון" רואה בהיותו בן 22 בלבד. מאז דרס ג'ונס כל טוען לכתר תוך שהוא מנצח לא פחות מחמישה אלופים לשעבר וקובע שיאים חדשים עם כל קרב. אפילו בקרבות בהם הוא לא מצליח לדרוס חד צדדית את יריבו (ראו ע' Jones Vs Gustafsson) הוא מספק קרבות מלהיבים בהם הצופים, והלוחם שמולו, מגרדים בראש ושואלים איך ומה לעזאזל הוא עשה עכשיו.

כמו ההימורים של מייקל והבגידות של טייגר וודס גם ג'ונס מצליח לספק שערוריות. כבר קראו לו לוחם מלוכלכך שהולך ממכות חוקיות אך מסוכנות שעלולות לסיים את הקריירה של יריבו ועד מכות לא חוקיות בעליל. אומרים עליו שהוא מזוייף, לא נחמד, דושבאג ובל נשכח את הפרשיה האחרונה בה נמצאו שאריות קוקאין בדמו. אך מעל לכל, תאהבו או תשנאו אותו, הוא בדרך להיות הלוחם והאלוף הדומיננטי ביותר בהיסטוריה של הענף. במאי הקרוב יפגוש את אנטוני "ראמבל" ג'ונסון במה שיכול להיות המבחן הקשה ביותר של האלוף עד כה, אז שימו את הרגשות בצד וצפו בזמן אמת במייקל ג'ורדן של עולם ה-MMA.

קונור מקרגור

הדמות הצבעונית ביותר שידע עולם ה-MMA. חד לשון, לבוש בגינדור מופרז, טרשטוקר שנכנס מתחת לעור של יריביו אך מעל לכל, לוחם שמגבה את מילותיו במעשים בכלוב. לוחם עם טונות של כריזמה ויש שיגידו שהוא הלוחם הפופולרי ב-UFC כיום וזאת לאחר 5 קרבות בלבד. ביולי הקרוב יפגוש קונור את אלוף הקטגוריה ומי שנחשב בעיני רבים כלוחם הטוב בעולם, חוזה אלדו ג'וניור. מעבר לקרב המסקרן אפשר ללקק את האצבעות מהטרשטוק הגובר… בעימות הטלוויזיוני האחרון שלהם אמר מקגרגור לאלדו "אני אבא שלך. אני חוזה אלדו סיניור. בוא ושב לי על הברכיים". רק להבהרה, את זה הוא אומר לאלוף העולם שנוצח פעם אחת בלבד ב-26 קרבות כשהפעם היחידה ההיא הייתה אי שם ב-2005. מאז מוחמד עלי לא ראינו לוחם שמתעלל מילולית ביריביו בצורה כזו… ומגבה את דיבוריו בזירה.

צפו בראיון שלו, כל ראיון, ותצטיידו בסמרטוט רצפה כדי לנגב את הכריזמה שתשפך ממנו.

פרנקי אדגר

אנחנו תמיד אוהבים את האנדרדוג. קשה לקרוא לאדגר, אלוף העולם לשעבר במשקל קל, אנדרדוג אך בענף בו לוחמים חותכים משקל כדי להיות גדולים יחסית לקטגוריה, אדגר הוא אנדרדוג. אי אפשר שלא להעריץ לוחם קטנטן שמנצח לוחמים גדולים ממנו תוך התעלמות מוחלטת מהעונש שהוא סופג בכלוב, תנועה בלתי פוסקת פנימה והחוצה, האבקות עילאית, לחץ בלתי פוסק והמון המון המון לב. הטרמינייטור של ה-UFC, לוחם שלא מפסיק לתקוף אותך גם אם תפיל עליו בניין. כל קרב שלו הוא קרב בו תמצאו עצכם בפה פעור מול המסך. ההנאה מובטחת.

קיין וולסקז

פעם פיזיוטרפיסט שטיפל בי אמר לי שאי אפשר להיות חזק מאד וגמיש מאד. או או. אותו הכנ"ל אפשר לומר על כוח ומהירות. לוחמים קטנים הם מהירים ולוחמים גדולים הם חזקים. לוחמים קטנים לא יפסיקו לזוז 25 דקות ולוחמים גדולים יסיימו קרב בסיבוב הראשון.

אלוף העולם במשקל כבד לא נכנס לאף משבצת ועם גובה של 1.85 מ' וב-109 ק"ג מצליח וולסקז לתת מכות בנפח ובקצב של לוחמים במשקל 70 ק"ג. התוצאה? לוחמים גדולים וכבדים שמקבלים מכות גדולות וכבדות בתדירות ששמורה בדרך כלל ללוחמים קטנים. בוא נעשה את זה ככה:
לוחם במשקל 70 ק"ג נותן 100 מכות בקרב

לוחם במשקל במשקל 100+ ק"ג נותן כ-40 מכות בקרב.

עכשיו תארו לעצכם שתקבלו 100+ מכות בעוצמה של 100+ ק"ג. לזה תוסיפו סבולת לב ריאה בלתי נגמרת (שוב, יתרון על פני כל לוחם אחר במשקל הכבד) והאבקות מצויינת ותקבלו מפלצת גנטית שאף אחד לא רוצה לפגוש בכלוב.

חושבים על מאסה של דוויט האוורד, ניתור של מייקל, קרוסאובר של אייברסון, סיבולת של ריפ המילטון, קליעה של קובי ודנקים של שאקיל? חשבתם קיין וולסקז.

לוחמים בסרטים

מדד אחד לפופולריות של ענף ספורט הוא הופעה של האתלטים בתרבות הפופולרית.

ג'ורג' סיינט פייר, קאנג לי, פורסט גריפין, צ'אק לידל, רונדה ראוזי, רנדי קוטור, טיטו אורטיז, קית' ג'רדין, ג'ינה קראנו, אולג טקטרוב, קוונטין "רמפייג'" ג'קסון וזוהי רק רשימה חלקית של הופעות בסרטים, סדרות ותכניות אירוח. כל זאת בענף שלא מזמן סגר 20 שנות קיום.

סלבס באירועים

מדד נוסף לפופולריות היא מדד הסלב האורח. הנה רשימה חלקית של סלבס שמופיעים דרך קבע באירוע ה-UFC: סינדי קרופורד, שאקיל אוניל, שרליז ת'רון, מייק טייסון, מייקל קלארק דנקן (ז"ל), אד אוניל (אל בנדי), ג'רמי פיבן, מיקי רורק, אנתוני קידיס (רד הוט צ'ילי פפרס)… בקיצור, מיליארד סלבס לא טועים.

נוקאאוטים

הכנעות

 

 

מה אתם אומרים? "MMA לא מעניין אף אחד" או "תנו לי עוד!!!!!!"?

***

וזה האתר שלי, תהנו.

בחורים טובים
#מכביבול – פודקאסט 034 - אפטר פארטי!

39 Comments

עדי אבני 25 במרץ 2015

ברוך הבא. בהחלט ענף שטוב שיקבל כותב בלוג קבוע. בעיניי, לפחות, הmma הדיח את האיגרוף כענף הגלדיאטורים המודרני, לחיוב ולשלילה

ניב 25 במרץ 2015

נפלא

אביב בן צבי 25 במרץ 2015

אהלן לכולם, אני מקווה שמה שייחלתי לו חודשים רבים סופסוף מגיע והוא בלוג ufc בדה באזר. בתור קורא פאסיבי מזה זמן רב של רוב הכותבים אין יותר מתאים מufc כדי ״לצאת מהארון״ ולהיות שותף פעיל יותר באתר.
אז איתי שאלה קטנה, רואים הרבה לוחמים שיורדים בקטגוריות משקל ושומרים על דומיננטיות מול לוחמים בדרכ קטנים יותר. נדיר יותר לראות מישהו עולה קטגוריית משקל ועדיין מצליח מול לוחמים גדולים (למשל מה שbj penn היה עושה בלייטוייט אבל פחות הצליח בוולטרוויט). אם ככה איך אנתוני ג׳ונסון מצליח לדלג ככה בין קטגוריות ומצליח להכניע עם זרוע אימתנית כזאת לוחמים כמו גוסטפסון? לראות אותו בתחילת הקריירה והיום זה כמו לראות שני לוחמים שונים.

איתי ליבוביץ 26 במרץ 2015

היי אביב,

אתה נוגע בנקודה חשובה מאד ולדעתי נקודה שלא מקבלת מספיק התייחסות והיא סוגיית חיתוך המשקל.
לצערי כל לוחם שיכול לחתוך משקל עושה זאת ואז מגיע לקרב גדול מיריבו. בעיני זו סוג של רמאות ואפשר לפתור את זה על ידי שקילת הלוחמים במעמד הקרב ולא 24 שעות קודם לכן (כמו שקורא בתחרויות ג'יו ג'יטסו). אני מאמין שמהלך כזה ישנה את מפת הקטגוריות ללא היכר.

לגבי הלוחמים שהזכרת, אז נכון שפן לא שלט בוולטרוויט אבל אל תשכח שהוא כן היה אלוף שם. מעבר לכך שזה קטגוריית המשקל הטבעית שלו ככה שכשהוא נחשב ללייטוויט הטוב בכל הזמנים אני מתייחס לזה עם כוכבית ענקית כי הוא חתך המון כדי להגיע לשם.
מי הלייטווייט הטוב בכל הזמנים? פרנקי אדגר ללא ספק! אלוף שהיה תמיד הלוחם הקטן בכלוב ועדיין הצליח לנצח, לזכות באליפות ולהגן עליה.

אנטוני ג'ונסון הוא דוגמא הפוכה והוא "מדלג" כמו ממוטה בסניף איקאה. ג'ונסון הוא הביוויט שחותך ללייט הביוויט ושם הוא גדול וחזק בצורה בלתי רגילה (תזכורת – לפני שנתיים הוא ניצח את אנדרי ארלובסקי בהביוויט). כשהוא ניסה להגיע למידלוויט מול ויטור בלבורט הוא לא עמד במשקל והפסיד. כשהוא ניסה לחתוך לוולטרוויט הוא לא עמד במשקל והפסיד לריץ' קלמנטי וגם כשכן הצליח להגיע למשקל הוא הפסיד לג'וש קושצ'ק. ג'ונסון הוא דוגמא מעולה למה חיתוך משקל עושה לך כלוחם. אם אתה חותך יותר מדי או לא טוב בחיתוך משקל אתה מגיע לקרב תשוש וחלש. מי שכן מצליח לחתוך כמו שצריך מגיע גדול וחזק. אגב, בחיתוך מול בלפורט הוא איבד את התחושה ברגליים וכמעט לא עלה לקרב. בהאבקות אמריקנית אסרו על חיתוכי משקל בעקבות מוות של מתאבקים.
בשורה התחתונה, לייט הביוויט היא המחלקה של ג'ונסון. פחות מזה והוא מגיע חלש, יותר מזה ו…. אולי שיעשה קרב-שניים עם השמנמנים ואז נראה (כי אם הוא הגיע עם ארלובסקי להחלטה אז מה יש לו להציע מול וולסקז, דוס סנטוס ושות'?)

גל ד 26 במרץ 2015

אני בלי ספק מהמעריצים של פרנקי. אני גם חושב שהחיסרון הגדול שלו בלייטווייט – הקושי להשאיר יריבים על הקרקע מרגע שלקח אותם לשם, התפוגג לו במשקל נוצה. אני לא יודע מה יהיה בין אלדו ומקגרגור, אבל אני סומך על פרנקי שכשעתו תגיע שוב הוא ידע לנצל אותה הפעם.

ע' בעל הטיפ 26 במרץ 2015

אני מצטער, אבל זו אמונת שווא.
אדגר יירצח מול מקרגור

איתי ליבוביץ 26 במרץ 2015

וואו… איזו תעוזה…

אני חושב שכדי לראות כמה פרנקי טוב פשוט צריך לראות כל קרב שלו בשנתיים האחרונות כשהוא שם כל לוחם עולה במקומו. פרנקי הוא הסמן במחלקה שמבדיל בין לוחם טוב לאלוף.
תראה מה הוא עשה לקאב סוונסון.

אני ומשה שפרנקי מוריד את קונור לקרקע וטוחן אותו שם

ע' בעל הטיפ 27 במרץ 2015

תנועה? ריצ'? העובדה שהוא חותך מלא וגדול על המחלקה?
העובדה שהוא אקספלוסיבי וחזק?

אני האחרון שיגיד שההייפ של קונור עשה לו רק טוב, אבל העלייה המטאורית שלו מזכירה לי את הספקות לגבי עוד אחד לא אהוב לפני כמה שנים, ג'ון משהו.

ואני האחרון שצריך להגיד לך שלכל לוחם יש קילומטראז', והגוף לא באמת מחלים.. פרנקי כבר עשה דרך ארוכה.
אז ההנחה שלי לא אמיצה לדעתי כמו שאתה מציג אותה.

איתי ליבוביץ 27 במרץ 2015

אתה בחור אמיץ. קיבלת מחמאה (;

אני לא מחליף סוס מנצח. יכול להיות שמקרגור ידרוס את פרנקי אבל עד שהוא לא יעשה את זה
פרנקי עדין הפייבוריט.

אבל בוא לא נרתום את ההנדו לפני הסייבורג… יש לו איזה אלדו על הראש עוד לפני.

גל ד 26 במרץ 2015

למקגרגור אין כמעט סיכוי נגד פרנקי. ההיאבקות שלו טובה יותר משנותנים לו קרדיט, אבל פרנקי מתאבק בליגה אחרת לגמרי. זה המתאבק הטוב ביותר בקטגוריית המשקל שלהם, וגם בקטגוריית המשקל שמעליהם.

נוצר מצב מעניין שלמקגרגור יש סיכוי טוב יותר נגד אלדו מאשר נגד פרנקי, לאלדו סיכוי טוב יותר נגד פרנקי מאשר מקגרגור, ולפרנקי סיכוי טוב יותר נגד מקגרגור מאשר אלדו.

ושיהיה ברור, מבין השלושה, אלדו הוא הלוחם השלם ביותר, הוא לא מייצר באזז משום מה, אבל מדובר בלוחם MMA מושלם.

ויזמו 26 במרץ 2015

אהלן אביב.
הסיבה שג'ונסון מצליח מול לוחמים גדולים זה כי הוא לא קטן יותר מהם. הם לא באמת גדולים יותר ממנו.
מה שבי ג'יי פן עשה בזמנו זה באמת להיות בחור קטן יותר, ולעלות לקטגוריית משקל ולהתבסס על יכולת מאוד גבוהה (גם יכולת ספיגה) ולנצח חבר'ה גדולים יותר.
במקרה של ג'ונסון הוא תמיד היה בחור ענק, שפשוט חתך המוווווון משקל כדי למקסם את יתרון הגודל. בשלב מסויים הוא פשוט לא יכל לחתוך יותר ונאלץ לעלות קטגוריות משקל. כלומר הוא היה תמיד באופן טבעי LHW או אפילו HW. זה שהוא הרג את עצמו בחיתוך משקל לא אומר שהוא באמת WW טבעי. זה למשל בניגוד לסתם, נגיד GSP. שכל עלייה בקטגוריית משקל הייתה מפגישה אותו עם חבר'ה גדולים יותר ממנו.

גיל 25 במרץ 2015

לא מבין כלום בMMA אבל רונדה ראוסי אדירה.

בני תבורי 25 במרץ 2015

אני מאוד אוהב אגרוף ולא מתחבר ל MMA. אולי העובדה שהאגרוף פחות אכזרי, אם כי אני בהחלט מודע לתוצאות איומות של הספורט הזה. MMA נראה לי בשלב מסוים כמו קטטת רחוב ללא חוקים. לא שלא השתתפתי בכאלה בחיי, אבל את הספורט שלי אני אוהב מוגדר ומתוחם בעטיפה של מותר ואסור והקפדה על המסגרת. אולי איתי יגרום לי להבין יותר ואז דברים ייראו אחרת.

עדי אבני 25 במרץ 2015

אני אתן לאיתי להסביר, אבל בגדול הימים שהMMA היה מכות ללא חוקים הם היסטוריה רחוקה. יש חוקים, יש מותר ואסור

איתי ליבוביץ 26 במרץ 2015

היי בני,

למרות ש-MMA הוא ספורט שמתאים גם ל'לא מבינים' (כי כולם מבינים נוקאאוט) התדמית שלו כספורט ללא חוקים נעוצה בתקופה בה ניסו לגייס קהל. היום, ולמעשה מתחילת הספורט, כמות הפציעות הקשות ב-MMA ב-22 שנות קיומו במערב לא מתקרבת לכמו הפציעות באגרוף בשנה. בעוד באיגרוף יש מספר מקרי מוות בשנה ב-MMA עד היום היו 1-2 מקרים שניתן יותר לקשר לבריאות הלוחם מאשר למה שקרה בקרב.
הסיבה העיקרית למקרי מוות ופגיעות ראש באגרוף לעומת MMA היא שבאגרוף כאשר המתאגרף מקבל נוקדאון הקרב נעצר והשופט מתחיל בספירה לאפשר לו לקום ולשוב לקרב. בדרך הזו יכול להיווצר נזק מצטבר.
כאשר לוחם MMA מקבל נוקדאון הקרב לא נפסק ואז הלוחם שהפיל יכול לסיים את הקרב בהכנעה או בהמשך מכות. ברגע שהשופט רואה שאחד הלוחמים לא מצליח להגן על עצמו בצורה אינטילגנטית, טכנית ונכונה הוא עוצר את הקרב ומכריז על נוקאאוט טכני. למעשה, מתאגרף מקבל הרבה יותר מכות לראש והמכות יותר חזקות בגלל שכפפת איגרוף מגנה על יד המאגרף בצורה טובה יותר מכפפת MMA ולכן מאפשרת לו להכות חזק יותר.

מעבר לזה יש המון חוקים.
אוסר להכות מאחורי הראש
אסור לתפוס בגדר
אסור לבעוט בראש היריב כשהוא נוגע עם היד ברצפה (בעצם כשהוא על הרצפה ובמעבר לעמידה הוא לא מגן על הראש)
אסור לנשוך/לשרוט/ללקק וכו'
אסור לנגוח
אסור להכניס אצבע לעין
אסור למשוך בשיער
אסור לירוק (כן…)
אסור להכניס אצבע בצורת וו לפה ולמשוך
אסור להפעיל בריחים על מפרקים קטנים (אצבעות)
אסור לתת מכות לגרון
ועוד….
זהו ספורט מאד מאד בטיחותי כי הרי ברור שגם ככה הלגיטימיות שלו עדיין מוטלת בספק במקומות רבים והדבר האחרון שקברניטי הענף רוצים לראות הוא מוות ופציעות חמורות שיפגעו בכך עוד יותר.

מעבר לחוקים כמובן מדובר בבלט של אומני לחימה עם שימוש מדהים בגוף האדם וביצועי טכניקות, עמידה וקרקע, ברמה הגבוהה ביותר. מי שמבין מה הוא רואה לא יכול שלא להתרשם מהיכולות של האתלטים האלה

יואב מבאר שבע 25 במרץ 2015

נהדר איתי
אם לא בוואלה! אז לפחות שיהיה פה.

יש היום המון צמא בארץ לניתוח וסיקור של MMA, הלוואי ותצליח לקחת בזה חלק, זו אחלה אכסנייה

מור 25 במרץ 2015

אחלה בלוג! בהחלט סיפקת לי הרבה מידע מעניין וגרמת לי לצפות לכמה וכמה קרבות עתידיים כמו גם להסתקרן וללכת ולצפות בקרבות שפספסתי! כל הכבוד והמשך כך =]

יהודה 25 במרץ 2015

הגיע הזמן איזה כיף שתהיה כתיבה קבועה בדהבאזר על הספורט הזה!!! ואולי יום אחד הוא יהיה בערוצי הספורט החינמיים (אני יודע שלא)

Eyal 25 במרץ 2015

ברוך הבא, כיף לקרוא ושרק ילך ויגדל

Ivan Pedroso 26 במרץ 2015

אדיר, long overdue!
איתי, מחכה לקרוא עוד :)

אורן השני 26 במרץ 2015

גדול.

מה עם נועד להט? ממשיך שם עדיין?

גל ד 26 במרץ 2015

למיטב ידיעתי הוא לא נחתך, אבל לדעתי זה יהיה אחרי הקרב הבא שלו. עברו הימים שבנאדם יכול להיכנס לזירה עם ג'יו ג'יטסו אדיר ומספיק בקושי בכל השאר (כולל סיבולת לב ריאה) ולנצח קרבות.

איתי ליבוביץ 26 במרץ 2015

נועד עדיין ממשיך אבל ב-UFC החוזים מחייבים רק את הלוחמים ולא את הארגון כך שאפשר לחתוך אותך גם אחרי ניצחונות.
אם ילהיב בקרב הבא, ינצח או יפסיד, ייתכן וישאר כי זו השורה התחתונה, רייטינג.
לגבי היכולות שלו, אני ממש לא חושב שאפשר להגיד על נועד שהוא רק ג'יו ג'יטסו. הוא מתאמן כבר מספר שנים ב-AKA ויכולות העמידה שלו לא רעות בכלל.

נחזיק לו אצבעות שימשיך בקריירה ארוכה ויפה ב-UFC

גל ד 26 במרץ 2015

אתה חושב? ראיתי אותו רק פעם אחת אמנם, אבל לא התלהבתי בכלל. תנועת הראש שלו היא ריתמית, לא קשורה למה שעושה היריב שלו, מה שהופך אותה ללא אפקטיבית, וקומבינצייה אחת שחוזרת על עצמה בלי הטעיות משכנעות.

מצד שני אולי היו שם סממנים של לחץ מהקרב הראשון בUFC. בכל מקרה בפירוש נחזיק לו אצבעות, אין לי בעיה לגלות שטעיתי.

איתי ליבוביץ 26 במרץ 2015

היו לו שני קרבות.
את הראשון הפסיד בנוקאאוט ליריב עדיף ואת השני ניצח בהחלטה, גם מול יריב עדיף. הניצחון על סיילר היה UPSET.

גל ד 26 במרץ 2015

אני חושב דווקא על הניצחון על סיילר. זה היה כ"כ לא משכנע שלא זכרתי שהוא זכה בהחלטת השופטים. הוא אכל שם את הג'אב של סיילר באופן די עקבי.

דיזידין 26 במרץ 2015

ויטגנשטיין כבר אמר לפני שאי אפשר לתת הגדרה מדוייקת לספורט (טוב, בערך אמר),
אבל רבאק, בן אדם נותן נוקאאוט לבן אדם אחר, ואז כשהוא מעולף על הרצפה הוא קופץ עליו ומכניס לו אגרופים בפרצוף – וזה ספורט?

בני תבורי 26 במרץ 2015

לזה פחות או יותר התכוונתי

גל ד 26 במרץ 2015

קיימים שופטים שתפקידם למנוע בדיוק את מה שתיארת. ולמרות שאי אפשר להגיד שזה לא קורה אף פעם, זה מאוד, מאוד נדיר.

וכן, זה ספורט.

איתי ליבוביץ 26 במרץ 2015

תן לי לשאול אותך שאלה.
אנחנו משחקים משחק שבו המטרה היא להכניס כדור לסל ואז מגיע שחקן ומפיל שחקן אחר. זה ספורט?
אנחנו משחקים משחק שבו המטרה היא להכניס כדור לשער ואז מגיע שחקן ומושך את הביצים לשחקן אחר, זה ספורט?
אנחנו משחקים משחק בו המטרה היא לתת אגרופים ואז מגיע מתאגרף ונושך את האוזן של מתאגרף אחד. זה ספורט?

ב-MMA זה מאד פשוט. שנינו מקבלים את החוקים הבאים: אני הולך להרביץ לך ואתה הולך להרביץ לי. ברגע שזה יותר מדי בשבילך תגיד שאתה נכנע ואני אפסיק להרביץ לך. אין יותר ספורט מזה. אלו כללים נוקשים והסכם ג'נטלמני בין שני אנשים שיודעים למה הם נכנסים.

אם היריב מעולף ואתה ממשיך לתת לו מכות זה לא בסדר. יחד עם זאת, כבר היו מקרים שהלוחם שהפיל לא הסתער על הלוחם שנפל ובטעות נתן לו הזדמנות להתאושש. כאן נכנס לתפקיד השופט שצריך להיות ממש קרב כדי לזהות את הדברים האלה ולא פעם אתה רואה שופט מזנק בין שני הלוחמים כי הוא זיהה שאחד הלוחמים לא בהכרה או לא יכול להגן על עצמו.

שוב, השורה התחתונה נמדדת בשני פרמטרים: אחוז פציעות הראש והיחס של הלוחמים אחד לשני. מעבר למיעוט פציעות הראש, בטח ביחס לענפים כמו איגרוף, פוטבול, ראגבי ועוד, אתה תראה לוחמים מתחבקים בסוף הקרב ונותנים כבוד הדדי הרבה יותר מבענפי ספורט אחרים בהם היריבות (ואיתה הליכלוך במשחק) נמשכת לאורך עונה וקריירה שלמה.

jhkj 26 במרץ 2015

אני שמח לראות פוסטים על MMA ואני מקווה שתמשיך לכתוב על הנושא. בהצלחה

קרלוס ברונשטיין 26 במרץ 2015

איתי יופי של מהמר אהבתי

matipool 26 במרץ 2015

https://www.youtube.com/watch?v=WtjbsNHT1tY
רונדה ראוזי בטריילר לסרט הקולנוע של הפמליה . מסכן טרטל ..
היא באמת אדירה .
אחלה מאמר וסקירה . היה רצוי להוסיף תמונה או סרטון מקרב של אלו שכתבת עליהם ליד השם שלהם .
לא מכיר יותר מדי אבל אני נהנה מדי פעם לתפוס שידורי קרבות בטלוויזיה .
נ.ב. – מה קורה עם ג'ינה קראנו ? עדיין עושה קרבות או שעברה סופית לסרטים ( די טובה בהם צריך להגיד ) ? מה היה קורה בקרב בינה לראוזי ?

איתי ליבוביץ 27 במרץ 2015

נכון להיות ג'ינה קרנאנו עושה קולנוע. פחות סיכון ויותר כסף.
בינה לבין רונדה לא הייתי נותן לג'ינה סיכוי לצערי.

זה כמו להשוות בין קרלוס ניוטון לבין לוחם טוב היום. עם כל הכבוד אלו שני דורות שונים והדור החדש טוב בהרבה מדור המייסדים.

איתי ליבוביץ 26 במרץ 2015

תודה לכולם חברים

אביאל 26 במרץ 2015

חובב MMA שנים רבות , אוהב את זה שאפשר להגיב בעברית , ושיש כאן אנשים שיודעים על מה שהם מדברים , יישר כוח .

בן 26 במרץ 2015

כתבה מאוד מקצועית ומסקרנת… נהניתי לקרוא! מצפה לעוד בעתיד!

רן 26 במרץ 2015

היי איתי,
קראתי ונהניתי. גם אצלנו העברת אימון לא מזמן (צחי ושלומי).
גם אני כותב בלוג על התחום כבר זמן מה.
https://ufcisrael.wordpress.com/
אשמח אם תעקוב גם ושיהיה הדדי :-)

איתי ליבוביץ 27 במרץ 2015

תודה :)

מקווה שנהנית באימון.

It's a deal

Comments closed