לא רע הבייל הזה – יוחאי שטנצלר

לפני כשנתיים טסתי עם אבא שלי לטיול ספורטיבי בלונדון. תכננו לראות את צ'לסי נגד ליברפול ומשחק מסבב המאסטרס ב-O2, תפסנו את מארי נגד צונגה. שתי החוויות היו נחמדות אבל לא מרעישות במיוחד.

נחתנו בלונדון ביום חמישי, וכמה ימים לפני הנסיעה אמרתי לאבא שלי שאפשר לתפוס את טוטנהאם נגד מאריבור בליגה האירופאית תמורת 20 ליש"ט מאחורי השער, על הדרך, בקטנה ככה. ה-20 ליש"ט הללו (פי כמה פחות ממה ששילמנו על המשחקים האחרים) זה היה ההיילייט של הטיול, גם הכיף של לשבת עם האוהדים השרופים של טוטנהאם ושירה בלתי פוסקת, וגם החוויה של לצפות בגארת' בייל. כל פעם שהוא קיבל את הכדור קרה משהו טוב. זה נגמר ב-1-3 לטוטנהאם.

קיוויתי במשחק בין צ'לסי לליברפול לראות אגדות כדורגל. אבל למפארד לא שיחק, ג'רארד לא בלט וסוארז אמנם כבש, אבל אז לא ידענו עדיין כמה הוא טוב. אבל ראינו את גארת' בייל. וזה היה בלתי נשכח.

  • מחר (היום) אני הולך לראות אותו שוב אחרי שנים שלא הייתי במשחק נבחרת, ובפעם הראשונה בסמי עופר. אפשר להגיד כמה שרוצים שהוא לא בכושר, אבל אני רק נזכר באותו ערב בוויט הארט ליין ואני פשוט משקשק.

 

  • אני משקשק גם בגלל הציוות של גוטמן לאוראל דגני בעמדת המגן הימני. אמנם בייל לא משחק קשר שמאלי קלאסי בנבחרת, אבל אין ספק שהוא ינסה הרבה מהלכים משם. ואני קטונתי (לא בציניות) מלתת טיעונים טקטיים כי אני באמת לא מבין, אבל אני גם די שמרן ומאוד מפחיד אותי לתת לשחקן, מוכשר ככל שיהיה, הזדמנות ראשונה אמתית במשחק כזה חשוב בעמדה הכי קריטית. לא שהייתי מעדיף את שירן ייני האיטי בעמדה הזו, אבל אני חושב שלמרות שמשומר לא שיחק כבר חודש, זה לא כל כך הרבה זמן ובהחלט היה אפשר לזמן אותו לאחר שהוכיח את עצמו כבר בקמפיין, אבל כאמור, קטונתי.

 

  • לפני בוסניה מחיתי על כך שוורמוט הועדף על פני רפאלוב, ולמרות ששוב, אין לי מספיק ידע טקטי, לא נשמע לי הגיוני ששחקן כזה לא ישחק, ואכן רפאלוב יקבל מחר את ההזדמנות. עכשיו נשאר לי לעשות קצת לובי לעוד אקס מכבי חיפה שמשחק בחו"ל ולא מספיק נספר על ידי גוטמן, בירם כיאל. לדעתי הוא בדיוק הבולדוג שאנחנו צריכים במרכז המגרש, למרות שגם כשהיה בשיא לא הוכיח את עצמו בנבחרת, אבל אף אחד לא תפקד באותם ימים.

 

  • שני השקל שלי על אלירן עטר – לגיטימי לזמן שיחת הבהרה עם הבוס, רצוי שתהיה נעימה גם, אבל לא לגיטימי לעשות את זה בנבחרת אחרי שלא שיחקת חצי שנה. תבוא ותאמן עם הראש למטה ותשתוק, ותקווה שהמאמן יבחר אותך. ובכל מקרה יש יותר מדי רעש עבור מישהו שאמור להיות אופציה שלישית או רביעית בהתקפה.

 

  • אני תמיד שמח לראות שחקנים גדולים בפעולה ואם אפשר גם לעודד את הנבחרת על הדרך, אז בשלישי אני אסע לטדי כדי לראות את סוללת הכוכבים הבלגית. האזרוקורטואה וגם דה בריינה עולים על הגדרת שחקני על, אבל הכי רציתי לראות את לוקאקו. מפלצת אדם שבגיל 17 היה השחקן המצטיין בליגה הבלגית. כרגע נראה שתאום המגדל שלו, כריסטיאן בנטקה, כן ישחק. אולי זה יעבוד לטובתנו.

 

  • 10 שנים אחורה, קפה אינטרנט קטן בעיר סנטה פה, כמה צעירים ארגנטינאים משועממים משחקים משחקי מחשב ושני ישראלים מוצ'ילרים יושבים בשתי קצוות הקפה עם אוזניות שולחים מיילים להורים, לחברה, מסדרים קצת תמונות. ופתאום שני הישראלים האה (אני וחבר כמובן) מרעידים את הקפה עם זעקות "יש!" סימולטניות. הסיבה הייתה שער השוויון המאוחר של עבאס סואן מול אירלנד. ארבע ימים לאחר מכן כבר ראינו את ואליד באדיר נוגח פנימה מול צרפת בדקות הסיום גם כן בקמפיין הטוב האחרון של הנבחרת.

 

אני חושב שמאז לא היו שני משחקי בית רצופים כל כך חשובים ומותחים בהפרש של כמה ימים. אמנם שתי נקודות לא בהכרח יספקו אותנו, אבל אם נוכל לקבל קצת את רוח הלחימה שהייתה בזמנו, אפשר להתחיל לחלום על היורו.

 

  • אני אסע לסמי עופר ברכב הפרטי שלי. זאת לא האופציה המועדפת עליי, אבל זאת האופציה היחידה. רכבות? אין. אוטובוס? אין. עם כל החשיבות, בכל זאת, שבת אתם יודעים. לחשוב מה עושים כל אותם אנשים שאין להם רכב או אמצעים או שהם סתם בני נוער, כמו שאני הייתי בגיל 17 כשנסעתי לראות את ישראל מול אוסטריה בשני אוטובוסים. כל כך חבל שאנחנו חיים במדינה פרימיטיבית.
לקראת אליפות העולם במירוצי שדה
קיבוץ גלויות בגונזגה

21 Comments

תורג׳י 28 במרץ 2015

חבל שלא שמעת את דובר ההתאחדות שלומי ברזל מבקש ״לא להגיע ברכבים פרטיים״

חן הצהוב 28 במרץ 2015

כן, כי התחבורה הציבורית בשבת היא מהנוחות שיש בארץ שלנו, וזו שתהיה במוצ"ש לאחר שהמשחק יגמר גם היא מטובות ביקום.

Matipool 28 במרץ 2015

הוא באמת אמר את זה ?!

אסף the kop 28 במרץ 2015

שמעתי שבמאלי, צ'אד ואל-סלוואדור יש תחבורה ציבורית בכל יום מימות השנה.
מדינות בחזית הקדמה.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 28 במרץ 2015

יש שם גם בתי חולים ותחנות משטרה, מהר לבטל!

תורג׳י 29 במרץ 2015

אמר

עומר 28 במרץ 2015

לנבחרת ישראל שתי בעיות עיקריות: היעדר אגרסיביות במרכז השדה ושוער שספג הכי הרבה בליגה(מוזר שאף אחד לא מזכיר את זה) .דווקא בייל פחות מפחיד אותי.

פורד פרפקט 28 במרץ 2015

++++

ירושלמי 28 במרץ 2015

לנבחרת ישראל יש שתי בעיות עיקריות:
שחקנים לא מספיק טובים.
ציפיות לא הגיוניות.

MOBY 28 במרץ 2015

ממתי מדד הספיגה הוא המדד הקובע?
שנים אוואט ספג יותר מדוידוביץ ואלי לך (מה הפלא…..).
אפילו בוני ספג יותר ממתחריו העיקריים.
יש עוד משתנים במערכת (מה עוד שהמתחרים שלו לא סופגים פחות בזמן האחרון)

זוווווווו 28 במרץ 2015

מעולה יוחאי

ירושלמי 28 במרץ 2015

מסכים כמעט עם הכל.
לגבי דגני, שגוטמן לא ישלה אותך. דגני לא הולך לשחק כמגן, מדובר בבלם שלישי בעמדת המגן שאמור רק לעשות הגנה.
ביחד עם בן הרוש שגם ככה התקפה היא לא הצד החזק שלו, מדובר בשלושה בלמים וחצי, וזה עוד לא כולל את ייני שבמשחקי הנבחרת תחת גוטמן נוטה להיות מתופקד כקשר אחורי/בלם שלא עושה בכלל התקפה. כמו מול פורטוגל.
מילא אם זה היה ההרכב מול בלגיה, אבל מול ווילס אני לא רואה סיבה לעלות עם חצי הרכב שעושה רק הגנה וחצי הרכב שאמור לדאוג להתקפה.
זה בדיוק ההפך מכדורגל מודרני.

דמוסתנס 28 במרץ 2015

אם כבר צ'לסי ליברפול, כמה עולה כרטיס (אני בלונדון ב8 למאי)? האם יש דרך להשיג כרטיס בזול ומה טווח המחירים?

יוחאי שטנצלר 28 במרץ 2015

יש בחור שמשיג במחירים שפויים כרטיסים טובים. שפויים זה עדיין איזה 150 ליש"ט, אבל חצי ממה שתשלם באיסתא למשל. קוראים לו עופר 0545842017

אסף the kop 28 במרץ 2015

איסתא ודומיה הן שערורייה.
לא ברור לי איך לא נפתחת בעניינן חקירה בחשד לספסרות.

אורן השני 28 במרץ 2015

רק מצביעי ביבי מזמינים חבילות נופש וספורט ולא מרכיבים את החבילה בעצמם בחצי מחיר ;)

אסף THE KOP 28 במרץ 2015

אני קונה כרטיסים בצ'יינג' בקובנט גארדן.
האופציה הכי זולה.

גילי פלג 28 במרץ 2015

יוחאי, מסכים עם הכל ובמיוחד בנוגע לפרשת עטר. חוצפה שאין כדוגמתה.

Matipool 28 במרץ 2015

אם אני מחשב נכון , תפסתם את בייל בשיאו בטוטנהאם כשהוא שיחק בתפקיד חופשי מאחורי החלוץ ופחות באגף שמאל .
הוא כבש אז שערים מרהיבים בדקות קריטיות והיה בזון מופלא . אשריכם שזכיתם .

יוחאי שטנצלר 29 במרץ 2015

בהחלט, לצערי זכיתי גם אתמול

matipool 29 במרץ 2015

באמת לא רע הבייל הזה … וגם ראמזי , אלן , וויליאמס , לדלי ..

Comments closed