הממלכה גועשת – איתי ליבוביץ'

משהו מוזר קורה בממלכת ה-UFC. אם נסתכל על הקרבות הצפויים לנו בחודשים הקרובים נראה שיש לא מעט קרבות חשובים, מעניינים ואטרקטיביים אבל כל מה שמעניין הוא לפרקון and his lucky charms.

בשבת הקרובה קרב קונטנדרים בין צ'אד "אני נעצר רק אצל אלדו" מנדז וריקרדו לאמאס. ב-18 באפריל קרב אולטרה מעניין בין ליוטו משידה ומי ש(אני חושב) יהיה אלוף מתישהו לוק רוקהולד. באותו אירוע יפגשו שנים מהגרפלרים הטובים הענף כשיואל רומרו הקובני ינסה לנצח את ג'אקרה שוזה וקאב סוונסון ינסה לחזור לתמונת האליפות על חשבונו של מקס הולוואי. ב-UFC 186 יגן מייטי מאוס ג'ונסון בפעם המיליון על החגורה שלו, רמפייג' ג'קסון יחזור ל-UFC ומייקל ביספין ינסה להשאר רלוונטי נגד סי בי דאלוואי. ב-16 במאי פרנקי אדגר יסביר ליוריה פייבר מה ההבדל בין אלוף WEC לאלוף UFC וישלח את פייבר לתחתית הטבלה בפעם השלישית, מוסאסי ינסה לשלוח את פיליפו לישון, מארק מוניוז ינסה בפעם האחרונה (אולי) להראות שהוא אימת הכלוב שהיה בעבר וניל מגני ינסה לנצח את השביעי ברציפות.

אלדו

ב-UFC 187 ג'ון ג'ונס יפגוש את אנטוני ג'ונסון האימתני, כריס ווידמן יגן על התואר מול ויטור בלפורט, חביב נורמגומדוב יחזור אחרי העדרות של שנה נגד קאובוי סרוני וטרוויס בראון ינסה לתת נוקאאוט לארלובסקי. מי עוד בקארד? ג'ון דודסון, יוריה הול, ג'וזף בנווידז ומייק פייל. זה קארד!
רוצים עוד? יש עוד. קורמייה נגד ביידר! דן הנדרסון נגד טים בוטש! מלנדז ואלברס! גאסטלום נגד מרקוורט וקיין וולסקז נגד וורדום לאיחוד חגורות האליפות!! ובל נשכח את גוסטפסון נגד טישיירה ב-20 ביוני.

זו רשימה חלקית של קרבות אדירים שיתרחשו מעכשיו ועד יולי וכל אחד מהם שווה בלוג נפרד אבל… אם תפתחו אתר MMA או שתצפו בחומר כלשהו שה-UFC משחררים בשבועות האחרונים ונדמה שיש רק קרב אחד השנה. ב-11 ביולי יפגשו האלוף במשקל נוצה חוזה אלדו והטוען לכתר קונור מקרגור ב-UFC 189 שיערך בלאס וגאס. למה לעזאזל מדברים אך ורק על קרב שיערך בעוד 3 חודשים? במילה אחת 'כסף'. בשתי מילים 'הרבה כסף'.

UFC Fight Night Dublin - Weigh-in

מה שקרה במסיבת העיתונאים במהלך השבוע היה לא פחות ממדהים ודבר כזה לא נראה עד היום ב-UFC. נחזור לכך בהמשך.

ב-MMA כמו בענפי ספורט רבים הכסף מדבר. למרות שיש ערך ספורטיבי לקרב ספורטיבי עדיין הכסף הוא הבוס הגדול. כשסן אנטוניו מגיעים לגמר ה-NBA הדבר גורם לכאבי ראש לבוס של הליגה כי סן אנטוניו היא שוק קטן ונתוני הצפייה בסדרות גמר בהן מעורבים הספרס בדרך כלל נמוכים מאד. אם דיינה וויטה היה הקומישינר של ה-NBA הגמר היה כולל בכל שנה את הלייקרס או הניקס.

הכסף ב-MMA מגיע באותה הצורה – לוחם פופולרי ימשוך קהל להזמין את שידור ה-PPV וקהל שיגיע לאירוע עצמו, ישלם על כרטיס ויקנה סחורה. ככל שהלוחם פופולרי יותר ומושך יותר קהל כך גם תגדל משכורת הבסיס שלו, וקונור מקרגור פופולרי. מאד פופולרי ואת זה ניתן לראות לפי ההתקדמות בגובה שכר הבסיס שלו עם כל קרב ב-UFC:

  • קרב ראשון: 8,000$
  • קרב שני: 12,000$
  • קרב שלישי: 16,000$
  • קרב רביעי: 75,000$
  • קרב חמישי: 85,000$

כדי לסבר את העין צריך להבין שרמת השכר עולה ככל שרמת הפופולריות עולה ככל שקטגוריית המשקל עולה (ניתן לראות בטבלה שהשכר הממוצע ל-10 הלוחמים המרוויחים עולה ככל שעולים במשקל). למשל, אלוף ה-BW ג'ייק דילאשאו ירוויח 50,000$ בזמן שלוחם HW יכול להרוויח 250,000$ בקרב שכלל אינו על התואר (פרנק מיר).

 

אלוף העולם שכר בסיס האלוף הקודם שכר בסיס שכר ממוצע של 10 המובילים בקטגוריה
FLW דמטריוס "מייטי מאוס" ג'ונסון 129,000$* 36,000$
BW ג'ייק דילאשאו 50,000$ רנאן באראו 74,000$ 39,600$
FW חוזה אלדו 120,000$* 74,000$
LW רפאל דוס אניוס 48,000$ אנטוני פטיס 100,000$ 82,000$
WW רובי לולר 110,000$ ג'וני הנדריקס 50,000$ 70,000$
MW כריס ויידמן 225,000$ אנדרסון סילבה 600,000$ 257,000$**
LHW ג'ון ג'ונס 500,000$ שוגון רואה 175,000$ 160.000$
HW קיין וולסקז 400,000$ ג'וניור דוס סנטוס 130,000$ 164,000$

* השכר של מייטי מאוס וחוזה אלדו גבוה משל דוס אניוס ורובי לולר כי הם אלופים זמן רב וצברו וותק בקרבות מרכזיים כמושכי קהל.

** השכר הממוצע נמשך למעלה בגלל אנדרסון סילבה (600,000$) וניק דיאז (500,000$). בלעדיהם השכר הממוצע עומד על 152,750$

 

אם כן שם המשחק הוא פופולריות, לאו דווקא יכולות בכלוב. חוזה אלדו הוא לוחם אדיר! מדהים! רבים מחשיבים אותו כטוב בעולם. הבעיה היא שהוא אלוף שלא מושך קהל בקטגוריה שלא מושכת קהל. כמובן שבברזיל אלדו הוא סופרסטאר ואם אתם רוצים לראות אהבת קהל וטירוף מה הם רק תביטו בהשתוללות הקהל בברזיל לאחר שאלדו נתן נוקאאוט לצ'אד מנדז. טירוף אוהדים כזה לא נראה ב-UFC עד אז ומאז.

ברזיל היא מולדת הגרייסי ג'יו ג'יטסו וה-MMA והקהל הברזילאי הוא קהל שמבין עניין, חם ויצרי אך עדיין לא מהווה פקטור אמיתי בטבלאות הדולרים (רק 20 אירועים נערכו בברזיל עד היום).  מרכז הכוח הכלכלי של ה-UFC נותר ארה"ב אבל דיינה ממשיך לפזול לכיוון השווקים הבינלאומיים ומקדם לוחמים זרים כדי שיהוו מוקדי משיכה.

מעבר לשכר האישי מדד טוב לפופולריות של לוחם היא היכולת שלו להביא ישבנים לאולם. בינואר השנה דרס מקרגור את דניס סיבר הוותיק בבוסטון, עיר עם שורשים איריים חזקים, והמכירות היו בהתאם עם 1.34 מליון דולר. סכום יפה מאד בהתחשב באירוע FIGHT NIGHT ולא אירוע UFC  ממוספר בו בדרך כלל נלחמים הלוחמים הפופולריים, הבכירים והמכניסים יותר. לאחר הקרב אמר ווייט שהוא מעולם לא ראה תופעה כמו קונור מקרגור (ב'תופעה' הוא מתכוון בהזדמנות לעשות כסף). עוד קודם לכן, לאחר הקרב בו ניצח מקרגור את דסטין פורייה, אמר וויט שהאירי מושך יותר קהל משמשך ברוק לסנר בזמנו וזה אומר המון.

האירוע יערך בלאס וגאס, עיר הבית של ה-UFC שם גם בדרך כלל נערכים האירועים המכניסים ביותר. במקום הראשון של הכנסות בכל הזמנים נמצא UFC 148 (סילבה VS סונן 2) עם הכנסות של 6.9 מיליון דולר ובמקום השני UFC 168  (סילבה VS ווידמן 2) עם 6.2 מליון דולר. לטענת דיינה נכון לעכשיו מדובר בקרב שמכר כרטיסים הכי מהר בתולדות הארגון וכבר עכשיו ההכנסות עומדות על 7 מיליון דולר!
אתם מבינים? לוחם צעיר, עדיין לא אלוף, אחראי על שבירת שיאים שנקבעו באירועים אותם הוביל הלוחם הטוב בכל הזמנים, בקרבות חוזרים ועם הרבה הרבה אמוציות ודם. לרגע אפשר לשכוח שמולו עומד אלוף עולם דומיננטי ושישנו עוד קרב באירוע על תואר ה-WW בין רורי מקדונלד לרובי לולר. אני שכחתי.

*

ועכשיו חזרה למסיבת העיתונאים שנערכה בדבלין וסגרה את מסע הקידום העולמי של הקרב הזה. בדרך כלל נהוג לקבל שאלות מעיתונאים ומהקהל אך מה שקרה שם היה פשוט אמבוש של אזרחי אירלנד כולה על אלוף העולם המכהן. יש מצב שדיינה מצע לעצמו בירת MMA חדשה. אני ממליץ לצפות באירוע המלא… 52 דקות של שיגעון אירי.

מקגרגור עשה את מה שהוא עושה הכי טוב וזה לשלהב את הקהל ומסתבר שהקהל האירי לא נופל מזה הברזילאי בתשוקה שלו לקרבות ולנציגים שלו. דיינה וויט עמד שם ולא ידע מה לעשות חוץ מלצחוק ולספור את הדולרים בראש. עם כל הכבוד לאלדו, ואני חושב שהוא לוחם על ואלוף מדהים, טוב יהיה לארגון ולקטגוריה עם קונור יהיה האלוף וזהו חלומו הרטוב של ווייט. לוחם כריזמטי, מטורף שמסוגל להביא את האירים למלא אולמות ולקנות את ה-PPV. לוחם שיעשה ל-UFC מה שעשו ברוק לסנר, צ'ייל סונן ורונדה ראוזי רק בקני מידה אחרים לגמרי.
ה-UFC צריכים את המוחמד עלי שלהם ועם כל הכבוד לצ'ייל סונן, הוא היה פה ולשון חדה אבל בלי הרבה יכולות בכלוב. אם מקגרגור ינצח את אלדו ה-UFC בכלל ומחלקת ה-FW בפרט יכנסו לתקופה יפה של צבע בכלוב… ולא רק אדום.

רק קרב אחד יכול להעפיל על הקרב הזה וזה מפגש חוזר באירלנד כשאלדו הוא הטוען לכתר. כבר נקבע מקום וקרב מרכזי ל-UFC 200?

תנו שם עכשיו - אביעד צוק
לאומיות

22 Comments

יואב מבאר שבע 2 באפריל 2015

חתיכת שחצן חסר כבוד.

כל הטור העולמי הזה רק גורם לי לרצות שאלדו יפרק לו את הצורה ויסתום לו כבר את הפה.
למכור ולשווק קרבות זה אחלה, אבל יש קודים ברורים של ריספקט בין ספורטאים ולוחמים וקונור פשוט מרסק אותם.
המגע בגב של אלדו לפני כמה ימים ועכשיו לגנוב את החגורה באמצע מסיבת עיתונאים… נו באמת. פתטי ועושה שם רע לעצמו.

לפחות מבחינתי הוא איבד המון מהכבוד וההערכה שהוא בנה בקרבות האחרונים שלו

איתי ליבוביץ 3 באפריל 2015

אלא אם הוא ינצח (;

בני תבורי 3 באפריל 2015

גם בעולם האיגרוף ידועים מקרים של חוסר כבוד בין יריבים, נדמה לי שמוחמד עלי הציב רף די גבוה, אבל אחרי שקראתי וראיתי את הקליפים, נדמה לי שנשברו כמה שיאים.
אני תוהה אם ידוע על קרב שבו היריב שנהג בגסות לפני, ירד מובס אחרי, כי זה מה שהחיים מספרים לנו, לא?

שי 3 באפריל 2015

לא בהכרח. אם מישהו מצליח לבסס דומיננטיות מנטלית כנראה שיהיה לו יתרון.
אני זוכר שהיה מחקר שמצא שלוחם ufc שגורם ליריב לחייך, בזמן ההוא במסיבת העיתונאים שהם נצמדים ובוהים בצורה מאיימת אחד בשני, הוא פייבוריט משמעותי בקרב שיבוא.
אפשר לשאול אם החיוך הוא סיבה או תוצאה, אבל כך או אחרת יש פה משהו.

בני תבורי 3 באפריל 2015

מעניין שאתה מזכיר את החיוך, לפני כמה ימים ראיתי בקליפ שני לוחמים – אין לי מושג אם ufc אגרוף או סגנון אחר – בטקס הצילום המשותף לפני הקרב. אחד מהם הצמיד את האגרוף שלו לפרצוף של היריב ולא נתן לו להתחמק. היריב דווקא חייך ובזירה קרע אותו לגמרי.

גיל 3 באפריל 2015

אכן. כתבתי על זה בבלוג שלי ואני מצרף לינק בהודעה הבאה. נראה שהחיוך מבטא כניעות ליריב והכרה בזה שהוא כנראה טוב יותר וזו מעין נבואה שמגשימה את עצמה.

איתי ליבוביץ 3 באפריל 2015

המחקר הוא מתאמי לחלוטין ובאמת הראה שלוחמים מחייכים נוטים להפסיד יותר….
מעניין למה.

הנה המחקר – http://www.krauslab.com/UFC.Emotion.inpress.pdf

איתי ליבוביץ 3 באפריל 2015

קודם כל אל תהיה שבוי ברומנטיזציה של העבר.
אני לא חושב שיש מישהו יותר "גרוע" מעלי, הוא התעלל ביריבים שלו בעלבונות והשפלות עד שהם עלו לזירה מובסים.

לוחם שהתנהג בגסות וירד מובס? צ'ייל סונן VS אנדרסון סילה. בשני הקרבות אבל במיוחד בשני.
מייקל ביספינג נגד דן הנדרסון.
לא חסרות דוגמאות. טראשטוק זה חלק מהעניין וכשמישהו ממש מגזים בדרך כלל הקהל רוצה לראות אותו משלם על זה.

אביב בן צבי 3 באפריל 2015

נדמה לי שהדבר הכי משמעותי בפופולריות של מקגרגור הוא שבשונה מלוחמים ״קטנים״ אחרים, כמעט את כל הקרבות הוא יגמור בנוקאאוט, וזה מה שכמובן כולנו אוהבים לראות. עד עכשיו הייתי בצד שלו לחלוטין הכריזמה שלו מטורפת, ואהבתי את הירידה שלו אל אלדו אחרי הקרב עם סיבר אבל הקטע עם החגורה היה מוגזם לגמרי, אני מת שאלדו יפרק אותו ואחריו פרנקי.
ודבר אחד, דיינה וייט לא מגזים לבוא ככה עם חולצת אירלנד? זה לא מראה במידה מסויימת שהוא ישמח שהאלוף שלו יפסיד?

איתי ליבוביץ 3 באפריל 2015

שאלו אותו על זה במסיבת העיתונאים.
הוא אמר שנתנו לו את החולצה במתנה. אני חושב שהוא באמת ישמח אם קונור ינצח
אבל לא נראה לי שהחולצה מבטאת את זה. תעשה זום אין… יש לו סימני דולרים בעיניים בכל פעם שהאירי פותח את הפה

הקורא בפוסטים 3 באפריל 2015

בבקשה אל תפסיק לכתוב על UFC!

עמית רובין 3 באפריל 2015

אומנם קונור מביא הרבה תשומת לב ועניין מקרב הקהל של הUFC, הרוח הככ לא ספורטיבית שלו מגעילה אותי

רן 4 באפריל 2015

לא רואה את קונור מנצח את הקרב. אלדו עולה עליו בstriking וגם לא נראה לי שקונור ינסה להוריד את זה לקרקע (לא יודע אם הוא יכול בכלל). הבעיה היחידה של אלדו היא הסיבובים האחרונים שם הוא נוטה להתעייף ויכול להית שקונור יגנוב אותם. לדעתי שלושת הסיבובים הראשונים יהיו בקצב אדיר, קצת כמו אלדו-מנדס 2 אבל של אלדו בבירור בדרך לנצחון בהחלטת שופטים.

ויקטור 4 באפריל 2015

איתי, כמו שכתבת, דיינה ואיט רואה את הדולרים בעיניים וזאת הסיבה היחידה בעולם שהוא נותן לקונור להילחם על החגורה. את מי הוא ניצח? את סיבר? תזכיר לי בדיוק מי זה סיבר ומתי בפעם האחרונה הוא היה קרוב להריח בכלל חגורת אליפות?
אני לא אומר שקונור לא טוב, פשוט עד עכשיו הוא לעולם לא עמד מול יריב בקליבר של אליפות, מה עם מנדז? אדגר? לא היה מישהו לתת לו להילחם מולו לפני שהוא מגיע לאלדו? היה! אבל דיינה ואיט רוצה לפדות את האסימונים שלו לפני שהבלוף מתגלה.
אני אומר שאלדו ינגב איתו את הרצפה, והדבר שהכי מראה את זה זאת התגובה של אלדו כשקונור קפץ מהזירה ורץ לכיוון שלו, אלדו ישב בנחת וצחק…

איתי ליבוביץ 5 באפריל 2015

מסכים לחלוטין.
מקגרגור מקבל קרב על התואר בגלל הפה שלו ולא ביצועיו בזירה. למרות הניצחון היפה על דסטין פורייה אי אפשר להתייחס אליו ברצינות לפני שניצח את לאמאז/אדגר/סוונסון/מנדז.
ה"בעיה" בספורט הזה היא כפי שציינתי בבלוג; הקרבות לא נקבעים תמיד לפי הערך הספורטיבי אלא הכלכלי.
כמה קרבות משידה היה צריך לנצח לפני שקיבל קרב על התואר? הוא הגיע לקרב נגב אבנס עם מאזן 14-0 משכו אותו כי הוא לא היה אטרקטיבי.
כמה קרבות סוני עשה ב-lhw לפני שקיבל קרב נגד ג'ינס? אפס. מה היה המאזן שלו לפני הקרב הזה? 2—2.

יכול להיות שאלדו ינגב איתו את הרצפה אבל…. לא היית רוצה להתעורר לעולם שבו מקגרגור הוא האלוף? תודה שזה יכול להיות מאד מאד מעניין

ויקטור 5 באפריל 2015

במילה אחת לא
ביותר ממילה אחת, מקקרקהור אולי עושה שואו מדהים, משלהב מעריצים ומביא לדיינה ואיט ים של כסף, אבל הוא מתנהג כמו אידיוט כלפי כל לוחם שהוא נלחם מולו.
אפילו סונן שאני חושב שהוא הדבר שהיה הכי קרוב אליו בUFC מבחינת טראש טולק לא ירד על כל אחד ואחד מהיריבים שלו, שמעת ממנו מילה רעה על בריאן סטאן? אני גם לא זוכר קרב מילולי או נסיון להשפיל את דמיאן מאיה, או יושין אוקאמי, שוגון, או סוכר ראשאד?
לסונן היו גבולות, הוא נכנס בדושבאגס שהוא נלחם בהם (סילבה וג'ונס) אבל לא אמר מילה על אף אחד שזה לא הגיע לו.
מקקרקהור מצד שני לא עוצר לרגע ויורה לכל הכיוונים וזה הופך אותו לדעתי לסתם דביל, ומבחינה ערכית זה מרגיש לי מאוד פסול שמישהו כזה יחזיק חגורת אליפות.

איתי ליבוביץ 5 באפריל 2015

לא שמעת מסונן שום דבר על מאיה או יושין אוקאמי כי זה היה בתקופה שלפני הטראשטוק שלו.
מה דעתך על מה שהוא אמר על וונדרלי סילבה? והאחים נוגיירה? (לקבל שחורה מהאחים נוגיירה זה כמו לקבל שחורה בביצה במכונת מזל….. האחים נוגיירה ליטפו אוטובוס וניסו להאכיל אותו בגזר וכו….).

על רמפייג' ג'קסון – “I'd like to congratulate Ronda Rousey on becoming a pioneer in this sport. It’s well deserved and overdue. Looks like Mitt Romney has a new favorite fighter and Rampage Jackson has another opponent he can’t beat.”

עזוב לרגע את ההיבט הערכי. מייקל ג'רדן לא היה בחור נחמד. התעמר בחבריו לקבוצה והיה מהמר כפייתי.
איזייה תומאד היה אסס הול רציני
לארי בירד היה מגדולי הטראשטוקרס בהיסטוריה וגם הלך מכות על המגרש לא פעם.
אני שוב חוזר למוחמד עלי, אנחנו זוכרים את המתאגרף שהיה ואת הפה שהיה לו אבל אנחנו שוכחים שהוא היה מעליב את היריבים שלו ומשפיל אותם.

זה ספורט מקצועני ואלו ספורטאים/לוחמים ולא סמוראים. דן הנדרסון היה מתאבק אולימפי (ערך הסופרטיביות מעל לכל לא?) ואול ארונד נייס גיי…. איך אתה מסביר את הקפיצה שלו ללסת של ביספינג אחרי שהיה ברור לו שהוא לא בהכרה? מהלך מאד מאד מלוכלך ולא ספורטיבי.

זכותו של כל אוהד לאהוב או לשנוא כל לוחם משלל סיבות אבל אסור (לדעתי) לתת לדבר להפריע לנו מלהעריך את הספורטאי. אני שנאתי את אנדרסון סילבה בגלל השטויות שהוא עשה בכלוב ורציתי שהוא יפסיד… אבל לא כמו שהוא הפסיד. רציתי שיקחו לו את החגורה בכל קרב אבל לא התכחשתי לזה שהוא הלוחם הטוב בעולם וכנראה בהיסטוריה.

אם מקגרגור ינצח את אלדו אז מגיע לו הכבוד ששמור לספורטאים בכירים. הצבעוניות שלו תביא עוד אוהדים לספורט הזה וזה מה שהכי חשוב.
אם יהיו לנו ספורטאים למופת עם רמה טכנית מדהימה זה עדיין יהיה חסר משמעות אם לא יהיה קהל. קהל מביא כסף וכסף מביא אתלטים ברמה גבוהה. אם מקגרגור יביא קהל שבתורו יביא כסף אז לוחמי העתיד יהיו אתלטי העל שהיום בוחרים ללכת לכדורסל, פוטבול ובייסבול.
תחשוב איך יראה הספורט עם יהיו בו לברון ג'יימסים, דוויט האוורדים, שאקילים, קארל מלונים, אלן אייברסונים… לוחמים מהירים, חזקים שיכולים לתת הכל במשך 15 או 25 דקות. זה העתיד של הספורט ובלי אנשים כמו ברוק לסנר, צ'ייל סונן וקונור מקגרגור זה פשוט לא יקרה.

אם אין לקונור מה למכור אז הפה שלו יבנה לו קריירה אה-לה-סונן. אם יש לו מה למכור אז הפה שלו יהפוך אותו לכוכב שלהערכתי הספורט עדיין לא ידע.

ויקטור 7 באפריל 2015

אני מסכים איתך שהספורט ינסוק כלפי מעלה, אבל איבוד הערך הספורטיבי יגרום לMMA להיראות יותר ויותר כמו professional wrestling. אז איפה עובר הקו האדום?
אם תלך לפי גחמות הצופים זה כל מה שישאר לך מMMA, תסכים איתי שהצופה הממוצע בUFC לא מבין יותר מידי לא בעבודת קרקע ולא בסטרייקינג, מה שהוא מבין זה 2 אנשים שמפוצצים אחת את השני במכות ומתלכלכים לפני זה מול המצלמות.
אז נכון מבחינה מסחרית דיינה ואיט צודק, בוא נרחיב את הפלח שוק אליו אנחנו רלונטיים ונגרום לכל ההילביליס והרדנקס לשלם לנו על הPPV.
אבל עזוב לשניה את זה, מי זה ג'ייק דילישו? הייתי בטוח שקוראים לו טי ג'י בכלל

איתי ליבוביץ 7 באפריל 2015

אני לא חושב שהכנסת קהל תהפוך את ה-MMA ל-WWE.
תראה כמה השטויות של פלוייד מייוות'ר מביאות רייטינג. עכשיו פורסם שבמגן השיניים שלו יש שטרות
של מאות דולרים, הוא שילם לאנשים שלא יתאמנו עם פקמן, משלם 1000$ לארוחה לטבחית פרטית עד ליום הקרב, מצטלם על ערמות של כסף במיטה והכו'… עדיין אף אחד לא טוען שהאיגרוף הופך ל-WWE.

לגבי דילאשו… לא יודע איך זה קרה :/

משיח 5 באפריל 2015

איזה כיף טור על UFC, בבקשה תמשיך לכתוב ולסקר

איתי ליבוביץ 5 באפריל 2015

בכיף. תמשיך להגיב (;

Comments closed