הדור הבא – איתי ליבוביץ'

אני חושב שאנחנו עומדים בפני תקופה מיוחדת מאד ב-MMA. תקופה בה הלוחמים הוותיקים הם לוחמים שלמים שהתבשלו בענף לא מעט שנים. בניגוד לשנים הראשונות בהן ניתן היה לראות בבירור הבדלי סגנונות בין הלוחמים (בעיקר החלוקה הדיכוטומית בין גראפלר וסטרייקר). עם השנים קיבלנו לוחמים מגוונים יותר עם יכולות הולכות וגוברות בשני ממדי הלחימה. היום קשה למצוא לוחם חד ממדי ברמות הגבוהות ולמרות שהם נמצאים פה ושם הם מיעוט.

אז מה מרגש כל כך? שהדור הבא שעומד לפרוץ הוא דור של לוחמי MMA שלמים שזכו להתאמן ולגדול כמעט מילדות במכונים שעושים MMA בצורה השלמה שלו. לא עוד מתאבקים שסיימו קריירת מכללות ונכנסים לכלוב. לא עוד לוחמי ג'יו ג'יטסו שלא מצליחים לפגוע בעמידה. לא עוד מתאגרפים קלאסיים/תאילנדים שאין להם מושג מה קורה על הקרקע. היום הלוחמים מגיעים עם בסיס אחד רחב ויציב בדיסציפלינה אחת ויכולות מעולות בדיסציפלינות המשלימות. אלו לוחמים שמגיעים לגיל 25 כשמאחוריהם מעל ל-10 קרבות מקצועניים, לעיתים אפילו 10 קרבות בליגת ה-UFC עצמה.

*

אפשר לחלק את הלוחמים היום לשלושה דורות:

דור א' – הם קשישים במונחים של הענף, בין גילאי 35 ל-45. חלקם כבר מעבר לשיא, חלקם עדיין מצליחים לנצח יריבים איכותיים וחלקם ממש מסוכנים עד היום ואולי אף בשיאם. בתפריט ניתן למצוא את אנדרסון סילבה, דן הנדרסון, ליוטו משידה, דניאל קורמייה, מארק האנט, הנוגיירות, קושצ'ק, פרנקי אדגר, יוריה פייבר ועוד.

דור ב' – גילאי 28-35, הם הרוב היום וביניהם ניתן למצוא את רוב הלוחמים המובילים בענף. קודם כל האלופים: קיין וולסקז, כריס ויידמן, רובי לולר, רפאל דוס אניוס, חוזה אלדו, טי ג'יי דילאשו, דמטריוס ג'ונסון ורונדה ראוזי. מה לגבי טוענים לכתר/אלופים לשעבר? רנאן באראו, צ'אד מנדז, גוסטבסון, אנטוני ג'ונסון ועוד.

דור ג' – גילאי 18-27 הוא הדור הבא של הליגה ולעיתים נדמה שהם איתנו כבר שנים רבות. את מי אנחנו רואים בדור הזה? ג'ון ג'ונס, מקס הולאווי, קונור מקגרגור, קלווין גאסטולם, אלכס קאסרה, צ'ארלס אוליברה, מייקל מקדונלד, רורי מקדונלד, ג'ואנה יורדצ'ק, רוז יאמאנויס והמפלצת החדשה פייג' וונזנט שאליה נחזור בהמשך.

החלוץ של הדור החדש הוא כמובן אלוף ה-LHW ג'ון ג'ונס שמחזיק בחגורה מאז היה בן 23, אך ניתן לראות לוחמים צעירים עולים בלא מעט קטגוריות משקל שהולכים ומבשילים. זה מביא אותי לאירוע האחרון שנערך ביום שבת שם ראינו קפיצת מדרגה משמעותית של לוחמי דור ג'.

ראשון שעשה רושם היה אלג'מיין סטרלינג שהכניע את מיצוגאקי הקשוח לראשונה מאז 2010 והשני שהצליח לעשות זאת אי פעם. סטרלינג בן ה-23 הוא תלמידו של מאט סארה וחברם לקבוצה של כריס ויידמן ואל אקווינטה בהם הוא רואה מודל לחיקוי. עדיין בלתי מנוצח בקריירה ובקרב השלישי שלו ב-UFC גרם להרבה אנשים לפתוח עיניים.

באניל דאריוש האירני ניצח את אחד הלוחמים הטובים, הטכניים והקשוחים ב-UFC בדמותו של ג'ים מילר. אז נכון שמילר לא בשיאו בתקופה האחרונה אבל לשרוד 3 ניסיונות הכנעה שלו זה לא צחוק. דריוש מתקדם בסולם לאט לאט ומראה התקדמות יפה מאז שהפסיד בגמר TUF לטוני פרגסון.

UFC Fighter Portraits

כבר אמרתי שהמחלקה האהובה עלי היא מחלקת ה-SW של הנשים? המחלקה האהובה עלי היא מחלקת ה-SW של הנשים! בניגוד למחלקת ה-BW של רונדה ראוזי שם לוחמות רבות הן חד-ממדיות, רוב אם לא כל הלוחמות בקטגוריה החדשה הן לוחמות MMA שלמות יותר. אמנם יש עוד הרבה על מה לעבוד אבל עדיין לא ראיתי קרב בקטגוריה הזו שלא הרשים אותי ובניו.

הבטחתי לחזור אל פייג' וונזנט אז מה דעתכם על לוחמת בת 21 מגוונת, מוכשרת, עם סיבולת לב ריאה שלא נגמרת וחוש אמיתי ללחימה? אה כן… והיא גם התחילה כרקדנית ושימשה כנערת זירה לפני שהפכה ללוחמת! רוצים עוד? היא הייתה טומבוי שאהבה לירות ברובים וסיימה תואר בלימודי קולינריה. כן… היא יפה, אופה ושוברת עצמות.

לפני חודשיים הדוגמרביצה קיבלה חסות מלא פחות מאשר ריבוק הגדולה! וזאת לאחר קרב אחד בלבד ב-UFC.  החסות המפתיעה (והכסף שהגיע איתה) דחפה אצבעות בלא מעט עיניים בקרב הלוחמות הפעילות ופלישיה הרינג הוותיקה הבטיחה שהיא תראה לוונזנט מאיפה משתינה נערת הזירה. אז אמרה וקיבלה מכות במשך שני סיבובים שלמים (בראשון היא עוד נתנה פייט) בדרך להפסד חד כיווני בהחלט. כמה מכות הרינג פגעה? 44. כמה וונזנט? מאה תשעים ופאקינג תשע מכות. אז נכון, יש לה עוד חורים בגיים והיא עשתה הרבה שגיאות על הקרקע אבל יש לה משהו שאי אפשר ללמד וזה כישרון. היא חיה את הקרב ומפגש עם יורדצ'ק האלופה לא רחוק. כבר אמרתי שהיא בת 21?

מקס הולאווי נמצא ב-UFC בסך הכל 3 שנים מאז היה בן 20. המאזן שלו בזמן הזה עומד על 9-3… 12 קרבות ב-3 שנים. תמיד ידענו שהוא טוב אבל משהו בו נראה היה לא אפוי לגמרי ועד היום הוא לא ניצח שם גדול. עד היום. המפגש שלו עם קאב סוונסון אמור היה להיות קרב שיראה לאן בדיוק הוא שייך. סוונסון הוא מהלוחמים הבכירים בקטגוריה, שועל קרבות וותיק וורסטילי שהשיג 8 נוקאאטים ו-7 הכנעות מתוך 21 הניצחונות שלו. הולאווי לקח את ההזדמנות בשתי ידיים ודרס את סוונסון עד שהכניע אותו בסיבוב השלישי. אמנם יש עוד מספר אריות לנצח עד שיקבל קרב על התואר אבל אחרי הקרב הזה אפשר להגיד ללא ספק שמקס הולאווי שייך לטופ של אחת המחלקות הכי טובות ב-UFC.

והגענו לקרב המרכזי וכאן אני קצת מזייף כי המנצח לא בדיוק שייך לדור ג' ממרומי 30 שנותיו אבל אין ספק שהוא העתיד של המחלקה והארגון (או אחד מ…). לוק רוקהולד השתמש במשחק המגוון שלו, באתלטיות המפחידה שלו, יתרון הגודל שלו ובעיניים הכחולות שלו כדי לעשות לליוטו משידה מה שרק מעטים הצליחו לעשות וזה לשלוט בו ולנצח אותו. יותר מזה, הוא הצליח לעשות מה שאף אחד אחר לא הצליח וזה להכניע אותו. רק לפני 4 חודשים ניצח משידה את סי בי דאללוואי ב-TKO בסיבוב הראשון ונראה חד מתמיד. בקרב הזה הוא נראה זקן ואיטי מתמיד. זה מה שלוק רוקהולד עושה לך, הוא כל כך פוסטר בוי שלידו כולם נראים דהויים.

כריס ווידמן וויטור בלפורט נפגשים בקרוב כשהמנצח (ווידמן) יפגוש ככל הנראה את רוקהולד. אני שם את הכסף על רוקהולד. אם בדרך לא דרך בלפורט ינצח את ויידמן אז נקבל קרב חוזר. בקרב הראשון שלו בארגון הפסיד רוקהולד לבלפורט באחת מהפתעות השנים האחרונות. אני בטוח שרוקהולד לא יתבאס מהזדמנות להחזיר לבלפורט L גדול ומהדהד תוך שהוא לוקח לו את החגורה.

עדיין לא קפצתם על עגלת ה-MMA? זו ההזדמנות שלכם לראות את כוכבי העתיד כשהם עוד קטנים ובדרכם אל ספרי ההיסטוריה.

*

וזה האתר שלי

 

 

 

 

 

איך אני שונא את היום הזה - אריאל בר חיים
הטורניר לזכר גשימוב, מחצית ראשונה

33 Comments

Dan-Dan 22 באפריל 2015

!Great article, thanks
What do you think about the recent signing of CM Punk from the WWE? do you think this is just a money-making gimmick, or
do you see any potential in him?

איתי ליבוביץ 23 באפריל 2015

תודה :)

אני חושב שההחתמה של סי אמ פאנק היא נטו יחסי ציבור.
אם הוא היה מתאבק אמיתי שמגיע עם שם גדול לאחר קריירת קולג'ים מצליחה אז ברור שיש על מה לדבר.
בגילו ועם הרקע שלו הוא לא הולך לשום מקום.
מקסימום יביא PPV ואני מניח שלשם זה הביאו אותו.

חיים הצהוב 22 באפריל 2015

מדהים שהדבר הכי מרענן ומעניין כרגע בufc זה הנשים, לפני שנתיים זה היה נשמע מגוחך

איתי ליבוביץ 23 באפריל 2015

לא רק מגוחך, דיינה בעצמו הצהיר שב-UFC לא יהיו נשים וזה לאחר תקופה שג'ינה קראנו וסייבורג היו כבר דיי ידועות (מעבר למאות הלוחמות שכבר היו קיימות בליגות זניחות ברחבי העולם).

אני חושב שזה מהפכני ויפתח את נישת ה-MMA לנשים צעירות בדיוק כמו פייג' וונזנט

איציק 22 באפריל 2015

הדבר שקצת מפריע לי בדבר הברברי הזה היא העובדה שלא עשו כלוב מחובר לחשמל, שהקרב לא עד המות, ושלא רואים כסף עובר מיד ליד בזמן הקרב.
אני כותב זאת, למרות שאני מאוד מעריך את היכולות של האנשים הללו, ועדיין אני לא מסוגל להתייחס לזה כאל ספורט, כי אם לצורך ברברי לפרוק אגרסיות הן של הלוחמים והן של הצופים. אני מודע לכך שדה-באזר הוא אתר של ספורט ועניינים אחרים, ומניח שפוסט זה שייך לעניינים אחרים.

דן דן 23 באפריל 2015

זה ספורט כמו שג׳ודו זה ספורט, כמו שאגרוף זה ספורט, כמו שהאבקות זה ספורט…, שאמשיך?.., זה אלים, נכון, אבל יש אלימות בכמעט כל ספורט שהוא (כדורגל, כדורסל, הוקי), פשוט פה זה חלק מהחוקים. ואגב, יש חוקים מאוד ברורים, כמו בכל ספורט. ואני בטוח למרות רמות האלימות הגבוהות, הפציעות בספורט הזה לא הרבה יותר שכיחות מכל ספורט אחר.

איציק 23 באפריל 2015

כבר כתבתי לא פעם, גם את המתאגרפים אני מעריך בגלל היכולת שלהן אך מבחינתי הדבר האלים (שמאושר בחוקה להיות אלים) אינו ספורט. אתה מוזמן להמשיך עם רשימה מכובדת של דברים שאני לא מקבל אותם כספורט… זו כמובן בחירה אינדיבידואלית שלי שבאה להביע את מחאתי לדברים הללו.

דן דן 23 באפריל 2015

דן דן
אתה כמובן יכול לבחור לחשוב או לקבל מה שאתה רוצה, זכותך לחשוב שראובן עטר הוא ראש ממשלת ישראל, או שציפי לבני שיאנית ישראל ב 100 מטר, אבל יש עובדות ויש הגדרות.

ההגדרה של ספורט:

Sport (or sports) is all forms of usually competitive physical activity which,[1] through casual or organised participation, aim to use, maintain or improve physical ability and skills while providing entertainment to participants, and in some cases,
spectators

לכן, MMA זה ספורט, מוגדר כספורט כמו כדורגל, כדורסל וכל דבר אחר.., אתה יכול לומר שאתה לא אוהב את הספורט הזה, שהוא לא נעים, לא חינוכי, וכו׳.., אתה לא יכול להגיד שזה לא ספורט, כי בהגדרה, זה כן

איציק 23 באפריל 2015

דן דן,
אתה סתם מתווכח. ברור שמבחינת הגדרה פורמלית זה ספורט. אחרי שסגרנו פינה זו, אני אומר שלי אישית קשה עם הגדרה יבשה זו. עד היום יש כאלו שלא מוכנים לקבל את השחמט כספורט, לי זה ברור וגם תואם את ההגדרה ששלחת, לאחרים לא. מבחינתי זה התמודדות, קרב, מאבק, אך לא ספורט. יש שם אלמנטים שהיתי אוסר שיהיו בהגדרה הפורמלית של ספורט, אך לא ני נותן הגדרות. לכן, אם במבחן פסיכומטרי ישאלו אותי האם זה ספורט, למרות התנגדותי לכך, אומר שכן. מקווה שנרגעת ותוכל לחגוג את החג…

איתי ליבוביץ 23 באפריל 2015

אני רק שאלה…

אתה צופה בקרבות? צופה באירועים שלמים? עוקב אחר לוחמים? מסתכל בתוכניות שעושים לקראת הקרב?
אני לא תוקף, רק מנסה להבין אם הדעה המוצקה שלך נשענת על הכרה מעמיקה או משהו אינסטינקטיבי.

זכור לי שלפני כמה שנים ישבתי בבית קפה וראיתי אירוע כשמעבר לכתף שלי שמעתי "ברברי" "ביזיון" ועוד מילים מסוננות לאוויר.
כשהסתובבתי ראיתי בחור בריטי מבוגר והתחלנו לדבר. הוא הסביר לי למה איגרוף זו אומנות וג'ודו זה ספורט מעולה, למה קראטה זה טוב לנפש וכמה קרב מגע חשוב… אבל מה שהוא רואה מולו זה קרב תרנגולים ברברי ואין לו מקום בעולם הספורט או בעולם בכלל.

ישבתי וצפיתי איתו בשני קרבות…. אם אני זוכר נכון זה היה GSP נגד קושצ'ק 1 ובפידור נגד… מישהו.
אחרי שהסברתי לו את הרקע, הסגנונות, החוקים והולכתי אותו בקרב מהלך אחר מהלך, מסביר את המהלכים, הטקטיקה והאסטרטגיה נראה היה שדעתו השתנה.

דיברנו על הבדל בין אלימות ממוסדת ומנומסת בין שני לוחמים שהביעו לך נכונות לעומת שני ספורטאים שצריכים להכניס את הכדור לרשת ותוך כדי חוטפים ונותנים מכות מלוכלכות להם הם לא הסכימו והם אינם חלק מהמשחק.

בסופה של ישיבה נראה היה שהוא שינה את דעתו ואפילו אמר "לא ידעתי שזה ככה. תמיד ראיתי שני אנשים נלחמים בכלוב ומדממים וככה זה פשוט נראה. כמו קרב תרנגולים ברברי".

יכול להיות שאתה מכיר הכל וזה מה שאתה חושב וזה סבבה… אפשר להסכים לא להסכים :)
אבל…. מעניין אותי לדעת מאיפה מגיעה הדעה שלך?

איציק 23 באפריל 2015

אני לא מומחה לקרבות ולסוגי לחימה למהנים, וגם לא מעוניין להיות. בדיוק כמו שאני לא צריך להיות משתמש כבד בסמים כדי להתנגד להם. להבדיל מסמים, אני לא יוצא נגד התופעה עצמה ומכבד מאוד את יכולותיהם. אני חושב שיש להם טכניקה ברמה מאוד גבוהה, סיבולת, יכולת מנטלית, וכישורים לא מבוטלים אחרים. עדיין, עם כל הכבוד שאני רוכש (או רוכש פחות), קשה לי עם הגדרה של ספורט בו לפי החוקה מותר ואף רצוי, אם זה מביא לניצחון, לגרום נזק פיזי ליריב. אני מכבד את זה שיש חוקים קשיחים והם נשמרים בקפדנות על-ידי היריבים, אך זה לא משנה את העובדה שעל פי החוק אפשר לשבור ליריב רגל או לפתוח לו את הראש בבעיטה שיתכן ותגרום לו נזק מוחי. זה ששני הצדדים מסכימים לזה לא מנחם או מרגיע אותי. הטענה שענפי ספורט אלימים לא פחות רק מתחת לשולחן, זה לא הסבר מספק. אולי יש צורך באכיפה חזקה יותר או שינוים אחרים, אבל יש בהם לפחות מודעות למראית עיין שלא לגרום נזק ליריב. אני לא אחליט בשביל אף אחד האם זה תקין או מוסרי להסכים שיריב יגרום לי נזק בתמורה לכך שגם לי מותר לגרום לו נזק. אני לא אוהב את ההסדר הזה, ודי מפריע לי שההגדרה של הספורט מאפשרת זאת.

איתי ליבוביץ 24 באפריל 2015

ומה עמדתך בנוגע להוקי קרח?

איציק 24 באפריל 2015

מאוד חלק ;)
אני חושב שגם הוקי קרח וגם פוטבול אלימים פחות מ-MMA, אך חושב שצריך להוריד להם את הקסדות ולשים יותר מגבלות. נדמה לי שהיה על זה פעם דיון, וכנראה הוחלט שעדיף כך.
אם כבר מדברים על הוקי קרח, אז רוב האלימות הרצינית היא לא חוקית שם כי אם התחממות עניינים שנגמרת רע ובדרך כלל גם גוררת הרחקות.
בכול אופן, עד כמה שידוע לי, החוקה של הוקי קרח לא מאפשרת כניסה בשחקן על-מנת לפגוע בו כי אם כדי לחסום אותו או להזיזו מנתיב. לכן זה לא אותו דבר. אם ראית את המשחק השלישי בין קליבלנד לבוסטון, אז גם חוקת הכדורסל לא מאפשרת בושידו, אך מה שהלך שם לא היה מבייש שום קרב בזירה. זה שהשופטים אישרו משחק כזה הוא לדעתי בושה. יש הבדל בין משחק חזק למשחק אלים.

איציק 24 באפריל 2015

בגלל האלימות אני גם נגד קרלינג ;)

איתי ליבוביץ 25 באפריל 2015

בדיוק! בחוקה הרשמית של ההוקי אסור לך לעשות את מה שאמרת… ולא רק זה, גם אסור ללכת מכות, ובליגות מסוימות כמו במכללות יש הענשה של כמה דקות למי שהולך מכות אבל ב-NHL זה ממש חלק מהמשחק.
מעבר לשחקן שנמצא במשבצת האינפורסר שממנו ממש מצופה ללכת מכות, גם שחקנים בעמדות אחרות רבים לא מעט. בדרך כלל המשחק עוצר, השופט עומד ולא מתערב עד שהם מסיימים לריב. זה מלהיב את הקהל ואף אחד לא נענש.

אם המשחק של בוסטון צורם לך אז מה היית אומר על בוסטון של שנות ה-80? מה לגבי הבאד בויז של אייזאה תומאס? האם זה לא היה ספורט כי הייתה שם אלימות?

מעבר לכך, אופן שיחוק המשחק משתנה עם הזמן. לפעמים החוקים נוקשים יותר אך אתה רואה שאלימות שלא קשורה למשחק מופיעה בענפי ספורט שלא דורשים זאת.

איציק 25 באפריל 2015

יש הבדל מהותי בין אלימות שלא מעוגנת על-ידי החוקה לבין זאת שכן. אני לא מכיר את מה שאתה מתאר בהוקי ששופט עומד מהצד ואף אחד לא נענש, אך אני בטח מאוד נגד זה. הבאד-בויז לרוב היו קשוחים אך לא אלימים לרמת פגיעה פרט לכמה דברים של למביר וריק מהורן. על מה שהם עשו היה צריך להרחיק ולהעניש. מה שעשה רודמן למשל, היה מאוד אגרסיבי, חזק, אך לא מסוכן. הוא היה שחקן אנרגטי בצורה בלתי רגילה אך ידע את הגבולות. למביר סיפר שהוא ידע שהוא עשה דברים נגד החוקה והיה מוכן לשלם בהרחקה עבור זה כיוון שזה שירת את המטרה של הניצחון. אני נגד הגישה הזו, כיוון שזה מסכן את היריב (להבדיל מלתפוס כדור ביד כדי למנוע שער, שגם זה הרחקה אך לא מסכן אף אחד). אני לא מוכן לקבל שום תרוץ של אלימות שמסכנת בריאותו של מישהו, בטח אם היא מעוגנת בחוקת אותו הענף.

דן דן 23 באפריל 2015

אתה כמובן יכול לבחור לחשוב או לקבל מה שאתה רוצה, זכותך לחשוב שראובן עטר הוא ראש ממשלת ישראל, או שציפי לבני שיאנית ישראל ב 100 מטר, אבל יש עובדות ויש הגדרות.

ההגדרה של ספורט:

Sport (or sports) is all forms of usually competitive physical activity which,[1] through casual or organised participation, aim to use, maintain or improve physical ability and skills while providing entertainment to participants, and in some cases,
spectators

לכן, MMA זה ספורט, מוגדר כספורט כמו כדורגל, כדורסל וכל דבר אחר.., אתה יכול לומר שאתה לא אוהב את הספורט הזה, שהוא לא נעים, לא חינוכי, וכו׳.., אתה לא יכול להגיד שזה לא ספורט, כי בהגדרה, זה כן

איתן 23 באפריל 2015

אף אחד לא אמר שום דבר לגבי העניין שהufc הולך לכיוון הwwe רק בגלל שהוא רוצה לייצר לעצמו יותר הכנסה, והוכחה לכך הוא החתמת CM PUNK שהוא בגיל שבו כבר חושבים על פרישה במונחי MMA, והוא כרגע רק לומד את הבסיס…
את הדרך שבא ווייט מקדם לוחמים—כמו הבלון הזה מקגרגור שבקרוב הוא יתפוצץ וגם האלופה הפולנית הנוכחית…כולם מניפולטורים עם פה מלוכלך חסרי כבוד- מה לעשות גם ילדים צופים בUFC.
וגם עניין אי ההתייחסות מצד ווייט לגבי הסטרואידים שהוא עצמו לא מעניש לוחמים ורק נותן לועדה האתלטית לפעול—גם כשזה נוגע ללוחם אולי שהכניס לו הכי הרבה כסף–אנדרסון סילבה…
עוד כמה נושאים שלא התייחסתי אלייהם וראויים לציון
– נושא השכר מעטים מרוויחים סכומים גבוהים,והיתר מקבלים סכומים קטנים יחסית–ביחס לרווחים של הארגון
-עניין הפציעות\גיל וחיתוך חוזה לאחר רצף כשלונות–זה למה וונדרליי סילבה יש הרבה דברים רעים להגיד על ה UFC
-ארועים קטנים וקרבות בFIGHT NIGHT שבהם אין עניין\רמה ממש אפשר להירדם מול המסך
-ארגון קרבות הזוי- דוגמה מהארוע האחרון למה ג'קרה סוזה נלחם מול קומוזי(בכלל לא מדורג) הרי הוא מדורג 2 ולא נלחם מול מצ'ידה\רוקהולד ??

רק כסף יש לווייט בראש ,היה צריך לקרוא לו דיינה גרין ($$)

איתי ליבוביץ 23 באפריל 2015

לגבי פאנק אני מסכים לגמרי. אבל היי.. אם יש לך משהו שאנשים מוכנים לשלם תמורתו כדאי שתמכור.
זה לא שקרב או שניים של פאנק יהפכו ענף שלם לסטייל WWE…. אם זה מביא קהל שיביא. זה כמו להיכנס לחנות
בגלל שלט "הנחה" ולהישאר לקנות דברים יקרים יותר או להיות לקוח חוזר.

מקגרגור – מה תהיה הדעה שלך על זה אם הבלון לא יתפוצץ? ומה תהיה הדעה שלך אם הוא יפסיד לאלדו אבל ימשיך להיות בטופ הסגנון פרנקי אדגר? אני חושב שכסף זה חלק אינטגרלי בהתפחות הענף… אפילו כתבתי על זה בלוג :) http://debuzzer.com/buzz/53904/

האלופה הפולנית דווקא לא הביאה איתה הייפ והייתה אנדרדוג. היא ניצחה אלופה לגיטימית ואחת הלוחמות הטובות בעולם.

ילדים שצופים ב-UFC…. זו נקודה מעניינת שאני מודה שלא חשבתי עליה לעומק. בעבר חשבתי שילדים לא צריכים לצפות בזה אבל עכשיו כשיש לי ילד ואני עוסק בתחום הזה אני לא יודע אם אגביל את הצפייה שלו באירועים. לא יודע….

הסטרואידים – הענף עדיין מתפתח ומתהווה ומה שאפשר להחליק עכשיו אי אפשר יהיה להחליק בעתיד. כרגע דיינה מנווט בין הקרחונים ומנסה להרוויח כל דולר אפשרי.

שכר – השכר ב-UFC גבוה מהשכר המקביל ללוחמים מקבילים בתעשיית האיגרוף (חוץ מהטופ כמובן). מתאגרף מתחיל לא מקבל 10,000$ לקרב וגם לא 6000$ שזה שכר הבסיס ללוחם מתחיל לא כולל בונוסים.
כמובן שזה מעט מאד כסף ביחס לרווחי האירגון ואני מניח שגם זה ישתנה בעתיד עם ביסוס הענף.

– בכדורסל יש הרבה יותר פציעות.
– בנוגע לחוזים אני מסכים בהחלט. החוזים ב-UFC מחייבים רק את הלוחם. הארגון יכול לחתוך בכל רגע גם עם רצף ניצחונות אם הלוחם לא אטרקטיבי מספיק בשבילם. וסילבה האחרון שיכול לדבר כי הוא המהנה העיקרי מהמצב. לוחם שכבר עשור נמצא מעבר לשיא ולא מסוגל לנצח שני קרבות ברצף. מאז שהגיע ל-UFC יש לו מאזן 4:5 והסיבה היחידה שמשאירים אותו היא הפופולריות שלו והשגעת זירה שלו כי מבחינת רמה הוא לא שם. הוא היה צריך להיחתך לפני שנים.
ארגון קרבות הזוי – ז'קרה היה צריך לפגוש את יואל רומרו שנפצע. קמוזי היה היחיד להתנדב לעלות מול ג'אקרה בהתרעה של מספר ימים.
לגבי קרבות ודירוגים – לא תמיד הדירוג משקף את הקרב. זה יכול להיות בגלל רייטינג ויכול להיות כברירת מחדל. מייטי מאוס נלחם נגד המדורג 7 כי את 1-6 הוא כבר ניצח.
אין ספק שציוותי הקרב נובעים יותר מפופולריות מאשר מדירוג או לפחות יותר ממה שאמור להיות.
אם אני לא טועה באגרוף זה אותו הדבר לא?

לא רק כסף… גם זו _ _ ת

קובי 23 באפריל 2015

אחלה כתבה.. רק 2 פרטים קטנים שטעית בהם..
טוני פרגוסון ניצח בגמר הTUF את רמזי ניג'ם, לא את דריוש.
ומאצ'ידה הפסיד בהכנעה לג'ונס בחניקה מפחידה.

איתי ליבוביץ 23 באפריל 2015

כמו שאמרתי, מקבל תיקון טעות על פרגסון.

לגבי ההכנעה, משידה מעולם לא הוכנע, הוא הורדם ע"י ג'ונס. ברישומים הרשמיים הרדמות נחשבת כניעה אך בתוך קהילת ה-MMA וה-BJJ יש הבדל והפרדה ברורים בין כניעה להרדמות. הרדמות היא כמו נוקאאוט בעוד שכניעה היא אקט שמסמל וויתור והודאה בכך שהיריב היה הלוחם הטוב יותר באותו הערב.

גל ד 23 באפריל 2015

אם ככה אז קהילות הMMA וה BJJ מלאות במפגרים.

איתי ליבוביץ 24 באפריל 2015

טיעון מנצח

גל ד 24 באפריל 2015

איתי, האקט עצמו הוא כ"כ אינפנטילי ואנטי-ספורטיבי שקשה לי לתאר את הבוז שאני רוחש ללוחמים שבוחרים בו. לגבי אנשים שחושבים שזה אקט שראוי לכבוד – אין לי מה להכביר מילים.

איתי ליבוביץ 25 באפריל 2015

איזה אקט? מה ראוי לכבוד?
למה אתה רוכש בוז?
לאנשים שנכנעים? לאנשים שמתעלפים?

אביב בן צבי 24 באפריל 2015

שתי הערות:
1. סוזה לא אמור לקבל נסיון מול האלוף לפני רוקהולד? אמנם הוא נלחם נגד יריב הרבה פחות משמעותי מרוקהולד אבל זה לא באשמתו וגם היה מרשים מאוד (ומדהים איך בקטגוריה שנראתה ריקה לגמרי בupset הגדול בהיסטוריה מתמלאת ככה בלוחמים מצוינים.
2. לגבי ונזנט ראיתי את הקרב ואני מבין את ההתלהבות סביבה אבל היה נראה ששתי הלוחמות לא בדיוק מבינות מה צריך לעשות בקרקע למשל שמקבלים נקודות על מעבר למאונט, שלהיות למישהו על הגב זה טוב וכו׳, אין מה להשוות לתצוגות של ראוזי ואני לא ככ נהנה מזה.

גל ד 24 באפריל 2015

1. זה מה שקורה כשאין מבנה תחרותי מסודר. זהותו של מי שיתמודד על האליפות תיקבע על פי צפי ההכנסות מהקרב.
2. ניקוד בMMA זה משהו מאוד סובייקטיבי, ולעתים רחוקות לוחמים (או לוחמות) נותנות לזה להשפיע על ההחלטות שלהם במהלך הסיבוב. ונזנט העדיפה פשוט לתת מכות מאשר לשפר עמדה, וזה הצליח לה.

אביב בן צבי 24 באפריל 2015

ועוד קטנה, אני מת על ליוטו מצ׳ידה, היה לי עצוב.

רודג'רס אהרון 24 באפריל 2015

איתי תודה על הפוסטיםהמושקעים
מקצועי מקיף ומהנה מאוד
בתור צופה ותיק ואחד שתופס מעצמו מביו
קשה לי מאוד עם מספר הקרבות שנראה שפשוט "מכרו " אוותם.
עם לוחם מקבל רק 6000-10000 דולר לקרב שום דבר לא מונע ממנו למכור את הקרב והרוויח סכום גבוהה בהרבה.
קל מאוד למכור קרב , גם מכיוונם של השופטים שיכולים לעצור את הקרב כאוות נפשם,
הדבר השני זה נושא הסמים שחיב להיפטר עי וויט.

איתי ליבוביץ 26 באפריל 2015

תודה :)

שוב, אני מסכים לגמרי ועד שלא תיפתח ליגה מתחרה חזקה ו\או לא יוקם איגוד לוחמים
השכר ישאר AS IS

Matipool 24 באפריל 2015

אני כאמור לא מומחה בתחום אבל נהנה לראות את הקרבות כשמזדמן ( הרבה יותר אטרקטיבי ומעניין מכל ספורט לחימה אחר כרגע למעט מקרים יוצאי דופן כמו מייות׳ר – פאקיו ) .
יצא לי לראות את ערב הקרבות שכתבת עליו ואם אני האחראי על הענף , אני עושה הכל כדי שרוקהולד יהפוך להיות הפנים של הענף לצד רונדה ראוזי . הוא יכול להיות הבקהאם של ה- MMA . חוץ מזה – סוזה מפחיד .

איתי ליבוביץ 25 באפריל 2015

מסכים לגמרי וזו גם כנראה הסיבה לכך שרוקהולד יקבל טייטל שוט לפני ז'אקרה

משיח 24 באפריל 2015

מעניין וכיף לקרוא כמו תמיד, מקווה שתכתוב יותר

Comments closed