נפילתו/עלייתו של האביר האפל – איתי ליבוביץ'

אם חייתם תחת סלע בשבוע האחרון, או שזה פשוט לא מעניין אתכם, כנראה ששמעתם את החדשות שמרעידות את עולם ה-MMA השבוע: אלוף העולם הדומיננטי ביותר בהיסטוריה של מחלקת ה-LHW ומי שמתמודד בכבוד על תואר הלוחם הטוב בכל הזמנים, ג'ון ג'ונס, הושהה מפעילות עד להודעה חדשה. הקרב שלו נגד אנטוני "ראמבל" ג'ונסון שתוכנן לעוד 3 שבועות בוטל וחגורת האליפות נלקחה ממנו. לא פחות. מי שבסוף ניצח את ג'ון ג'ונס היה ג'ון ג'ונס.

מה? מי? איך? למה? מעשה שהיה כך היה… ב-27/04 שוחררה הודעה מטעם משטרת אלבקרקי שג'ון ג'ונס מבוקש לחקירה בחשד למעורבות בתאונת פגע וברח. שוטר שלא היה בתפקיד מספר שראה את ג'ונס עובר באור אדום, פוגע ברכב אחר ובורח מהמקום בריצה רק כדי לחזור לרכב, לקחת חבילת מזומנים ולברוח חזרה. ברכב הנפגע נמצאה אישה בת 25 בהריון ולמרבה המזל היא סובלת מיד שבורה ולעובר שלום. בחיפוש ברכב נמצאה מקטרת לעישון מריחואנה ומריחואנה כמו גם רישום הרכב השכור על שמו של ג'ונס. מאוחר יותר באותו היום שיחררה המשטרה פקודת מעצר ובערב הסגיר עצמו ג'ונס, נעצר ושוחרר בערבות בגובה 2,500$. עולם ה-MMA, אוהדים ולוחמים כאחד, סער והדעות סביב הנושא נעו בין "So what??" ל"מוות לג'ונס!!!".

עוד באותו היום בו שוחרר ג'ונס בערבות הפטיש נפל וגזר הדין של השופט דיינה ניתן: שלילת האליפות, ביטול הקרב והשהיה עד להודעה חדשה. השאלה הנשאלת היא האם זהו עונש ראוי? חמור? מקל? ולאן ממשיכים מכאן?

קודם כל אנחנו צריכים לזכור שזו היא לא השערורייה הראשונה שנקשרה בשמו של ג'ונס.
במאי 2012 נכנס ג'ונס עם רכבו בעמוד תוך שהיה תחת השפעת אלכוהול.

באפריל 2014 כתב ג'ונס הודעות הומופוביות באינסטגרם ולאחר מכן טען שהטלפון שלו נגנב ושלא הוא כתב אותן.

בעקבות העימות הפיזי עם דניאל קורמייה במסיבת העיתונאים נקנס ג'ונס ב-50,000$ ע"י וועדת האתלטיקה של נבאדה וקיבל עונש של 40 שעות שירות לקהילה. במהלך השימוע המשמעתי טען ג'ונס שהעימות עלה לו בביטול חוזה בן 6 ספרות עם נייקי… לאחר מכן הודה שהמציא את זה :/

ובל נשכח את שאריות הקוקאין שנמצאו בדמו בבדיקות שלפני הקרב עם דניאל קורמייה… בקיצור, מעבר ליכולות זירה שרואים פעם בדור, מביא איתו ג'ונס פרסום שבוקי נאה מביא פעם בשבוע. אנשים אוהבים לשנוא את ג'ון ג'ונס והוא לא מפספס הזדמנויות להגדיל את מחנה השונאים.

אני חושב (וטורח לא להסתיר את זה) שאנשים כל כך מאוהבים בלשנוא את ג'ונס שהשנאה מעוורת אותם לעובדה שמדובר בלוחם הגדול בכל הזמנים. הדיונים סביב ג'ונס מתרכזים פחות ביכולות שלו ויותר באופי המחורבן שלו ובכמה הוא דוש. אני טוען שני דברים: 1. אנשים צבועים ו-2. הסיפור הזה הוא הדבר הכי טוב שיכול היה לקרות.

העולם מלא בסיפורים על אושיות ספורט שהשתן, הכסף והקוק עלו להם לראש ועדיין הוא מלא יותר בסיפורי ספורט הירואים של אותם הספורטאים. נתחיל בפלילים ונמשיך לשערוריות שלא הגיעו לבתי המשפט.

מה משותף לג'ורג' בסט, אריק קנטונה, אלן אייברסון, סוני ליסטון, מייק טייסון, מייקל וויק ומוחמד עלי? כולם ספורטאים אגדיים שחטאו 'פה ושם' בפלילים. בסט נהג בשיכרות, תקף שוטר ונשלח לכלא, קנטונה הואשם בתקיפה ונידון למאסר (שהומתק לאחר מכן לעבודות שירות), אלן אייברסון היה מעורב באלימות כנופיות ונידון ל-5 שנות מאסר (והשתחרר אחרי 10 חודשים), ליסטון הנהיג כנופיה שהעבירה את היום במעשי שוד ותקיפה, מייק טייסון אנס, נשך ומה לא, מייקל וויק ארגן קרבות כלבים ומוחמד עלי סרב להתגייס כחלק מגיוס החובה במלחמת וייטנאם.
מייקל ויק

מעבר לכתבי האישום ותקופות מאסר בל נשכח את פרשת האונס (לכאורה) של קובי בראיינט, פרשת ההימורים (לכאורה) של מייקל ג'ורדן, ואת רוברט פאריש, פלוייד מייוות'ר ג'וניור וג'ייסון קיד שנהנו להעביר מדי פעם ערבים במשחק 'הכה את האישה'.

אם ניקח את הרשימה המפוארת הזו של אלופים, שחקני ולוחמי היכל התהילה ונריץ אותה בפני אנשים נקבל תגובות רבות וסופרלטיבים כמו "הטוב אי פעם", "אגדה", "לוחם" ועוד, וביחס גדול בהרבה מ"עבריין", "אנס",  "מכה נשים" וכו. כן, אנשים נוטים להיות צבועים ונוח להם לשכוח משהו שלא מתיישר עם האהדה והאהבה שלהם לאתלט זה או אחר.

ג'ייסון קידאייברסון

למה זה הדבר הטוב ביותר שיכול היה לקרות?

דיינה וייט וה-UFC הצטיירו טוב כמי שאוכפים את קוד ההתנהגות שנקבע בארגון והראו שאין איפה ואיפה (עלק…).

ג'ון ג'ונס יקבל פסק זמן שבו יוכל להיפגש עם פסיכולוג/פסיכיאטר/שאקיל אוניל עם שוקר ולטפל בבעיות השתן שלו. מילא שעלה לו לראש… אבל הסמים שבשתן בטח משפיעים על הכימיה במוח.

האישה שנפגעה תקבל סכום כסף יפה מאד כדי לא להגיש תלונה, וכנראה תקבל סכום גדול בהרבה ממה שהייתה מקבלת מהביטוח על יד שבורה.

דניאל קורמייה יקבל הזדמנות להיות אלוף ויקח אותה בשתי הידיים – האקים אולאג'ואן סטייל – כל עוד האלוף האמיתי מושבת. כל עוד ג'ונס בשוליים התחרותיות במחלקה תגבר וג'ונסון, אבנס, גוסטבסון, נוגיירה, טישיירה, שוגון וכו' יצאו מהמחילות עד לשובו של ג'ונס.

שובו של ג'ונס? יו גוד דאמן רייגט!

אייברסון קלע 40 נקודות במשחק הראשון שלו לאחר המעצר, הקרב הראשון של טייסון לאחר שיצא מהכלא הכניס 96 מילון דולר. מייקל וויק סיים לרצות את עונשו בכלא וכרגע מחזיק בחוזה בגובה 100 מליון דולר.

מישהו מוכן להמר נגד "'קרב המאה" בין האלוף הבלתי מנוצח שחזר מן הכפור לבין מי שלא יהיה האלוף כשזה יקרה? בין אם יחזור לאחר השהיה בעוד שנה ובין אם יחזור מהכלא בעוד שנתיים, ה-UFC ידעו לתרגם את החזרה להרבה מאד כסף. הפסד של ג'ונס בקרב ימחק כ"חלודת זירה" וניצחון יקעקע את מעמדו לעד כטוב אי פעם.

הפרשה תסגר כ-WIN-WIN לכל המעורבים בה.

אז נכון, יש כאלו שלא חזרו מהתחתית התדמיתית (או גיי סימפסון) אבל ג'ונס היה מעורב בתאונה שלא קרה בה הרבה. הוא לא שדד, לא אנס ולא תקף.

בסדר? לא

ישכח? כן

כנראה שכל כוכב צריך את מנת הסקס, סמים ורוקנרול שלו… זה מה שהופך אותם לכוכבים.

 

בקרו באתר שלי

אליפות מרגשת!
האתיופים הבעייתיים האלו

33 Comments

איציק 3 במאי 2015

עם כל חוסר אהדתי ל-MMA בהגדרתו כספורט, יש לי שאלה, אם יוסין בולט יתפס בפגע וברח עם מריחואנה ברכבו, האם מישהו יפסול איזה שיא עולם שלו או ייקח לו מדליה (לפלפס לא לקחו כלום על סמים, על תאונה בטח לא יכולים לקחת, מה לא שחה מהר). מזה השטויות הללו, האיש הזה, מגעיל עד כמה שלא יהיה, זכה למעמד שזה בזכות יכולותיו בזירה. אם יתפס כמשתמש בתמריצים, או כל דבר לא ספורטיבי, שיבטלו את התארים שלו. כל עוד זה לא קרה, התארים אמורים להשאר שלו. על עיניינים פליליים שישלם בבית דין לעיניינים אלו. להשאות אותו אפשר, אבל רתרואקטיבית,,, What the fuck?

עידן. 3 במאי 2015

איציק- ההשוואה שלך פשוט לא מדויקת.

אם בולט ייתפס בהתנהגות בלתי נאותה אף אחד לא ייקח לו את המדליה בה הוא זכה, אבל בהחלט יכולים להשעות אותו מפעילות לתקופה מסוימת ועצם זה שבולט יהיה מושעה, לא אומר שיבטלו את אליפות העולם הקרובה כי מישהו עדיין צריך להיות האלוף.

זה בדיוק המקרה כאן. ברגע שג'ונס הושעה הוא לא יכול להגן על התואר שלו בקרב שנקבע לו וצריך להכתיר אלוף חדש. באותה מידה אם הוא היה נפצע היו פועלים באותה צורה.

איציק 3 במאי 2015

עד כמה שאני הבנתי, נלקחו לו גם התארים רטרואקטיבית. אם אני טועה אז לוקח את התגובה בחזרה.

פאקו 4 במאי 2015

את הקרב שלפניו הוא השתמש בקוקאין היה צריך לפסול (מה שלדעתי לא קרה לפני פרשת הרכב), היות ולקוקאין יש בהחלט השפעה על היכולות במהלך הקרב (פחות סבל מכאב, תחושת ביטחון מופרזת וכו').

גל ד 4 במאי 2015

א. יש רשימה של סמים שמוגדרים כמשפרי ביצועים, וקוקאין לא שייך אליה. אולי צריך לעדכן אותה, אבל לא מקבלים החלטות כאלה אד הוק.
ב. ג'ונס לא נתפס תחת השפעת קוקאין במהלך הקרב, אלא במהלך מחנה האימונים שלו, בתחילת דצמבר (עוד נקודה שמראה כמה האיש דומיננטי מצד אחד, ומאידך כמה המחוייבות שלו לספורט נפגעה.)

איתי ליבוביץ 4 במאי 2015

בדיוק כמו שגל אמר.
א. זה לא סם שמשפר יכולת.
ב. הוא נתפס כחודש לפני הקרב וה=UFC בחרו להשתיק את זה. זה נופל תחת קטגורית 'התנהגות לא/נאותה' ולא מהווה שיקול בפסילת קרב.

גיל 3 במאי 2015

איתי, הספורטאים שהזכרת סבלו ברובם מסנקציות חברתיות ומשפטיות חזקות שמנעו מהם להתחרות לפחות לתקופה מסוימת. אני לא אומר שצריך לשלול ממנו כל אפשרות להתחרות בעתיד אבל בספורט כל כך פופולארי אני חושב שיעשו צדק אם ימנעו ממנו להלחם כל עוד המשפט שלו תלוי ועומד (התיק על אייברסון היה תפור אגב ולכן הוא שוחרר מוקדם).

איתי ליבוביץ 4 במאי 2015

אין ספק, רק שתראה מה קרה לאחר שחזרו להתחרות (אם חזרו). המניות שלהם הרקיעו שחקים.
כמו שאמרתי, ג'ונס יכול להעדר חצי שנה… שנה… שנתיים… הוא עדיין יחזור לפני גיל 30 וינהל קריירה ארוכה ומפוארת.

אלא אם כן הדיכאון ידרדר אותו לאלכוהול סמים והסתבכויות עם החוק ואז הוא פשוט יהיה סיפור עצוב.

אדם 3 במאי 2015

רק עלי לא קשור בשום צורה. הוא ישב בכלא על אידיאולוגיה, לא התהוללות.

פאקו 4 במאי 2015

מדובר על שבירת מוסכמות רצינית באותה התקופה. מניח שרוב הציבור היה מעדיף שיתהולל מאשר שיעשה את שעשה.

אדם 4 במאי 2015

לא מדובר על מה הציבור היה רוצה. ההבדל הוא שעלי שקל את צעדיו והסביר אותם, בגאון ובהדר. אם היית נותן לג׳ונס מידע מוקדם למה שהולך לקרות, אתה חושב שהוא היה עושה את זה? יש הבדל משמעותי בין התנהגות מתוכננת שנין להסביר לבין השתוללות ריגשית ומכך עלי ממש לא קשור לרשימה.

איתי ליבוביץ 4 במאי 2015

עלי קשור לרשימה כי הוא ביצע עבירה פלילית.
אני בטוח שגם לג'ייסון קיד יש סיבות טובות למה הרביץ לאשתו
ודיי בטוח שסוני ליסטון ביצע מעשי שוד כי לא היה לו כסף.

עד כמה שאנחנו מסכימים או לא עם האידאולוגיה והרצינואל שמאחוריו הפעולות.

אדם 4 במאי 2015

אני לא מצליח להבין איך אתה מוצא דמיון בין שוד לסירוב לגיוס. בטח ובטח שהמקרים שציינת מהווים פגיעה בבני אדם אחרים בעוד שסירוב הגיוס רחוק מכך שנות אור.
גם כל מי שמעשן מריחואנה עובר עבירה פלילית, זה אומר שהוא שקול למי ששודד או מכה נשים? אם לדעתך כן אז נסכים שלא להסכים.

איתי ליבוביץ 4 במאי 2015

אני מניח שבעיניך סירוב למלחמה של מדינה אחרת נגד מדינה אחרת לפני 40+ שנים נראה זניח.

תראה איך מתייחסים בארץ לסרבני ומשתמטי גיוס.
בר רפאלי חטפה על הראש וכמוה גם איתי טיראן.

אצלנו מי שרואה באויב אדם ישר מתוייג כבוגד ונשלח למוות ביסורים (אורנה בנאי, אמנון אברמוביץ, גילה אלמגור, מאיר דגן, יובל דיסקין ועוד ועוד).
במקומות וזמנים רבים הליכה נגד המוסכמות חמורה בהרבה מפגע וברח או שימוש בסמים.

אדם 5 במאי 2015

בראייה היסטורית, הליכה נגד המוסכמת זה הדבר היחידי שמקדם את האנושות בעוד פגע וברח, לא ממש. אין לי שום בעיה עם שימוש בסמים ולמען האמת זו היום גה יכולה להיחשב כהליכה נגד המוסכמות :)

איתי ליבוביץ 5 במאי 2015

מסכים לחלוטין!
ועדיין… בזמן אמת זה BIG NO NO ומנגן על עצבי האנשים הרבה יותר מעישון סמים ואפילו הכאת נשים.

גל ד 4 במאי 2015

השאלה היא אם ג'ונס באמת ייפגש עם פסיכיאטר ויצליח לסדר לעצמו את הקופסא. כי נראה שהאיש הולך באמת בדרך של טייסון. וזה לא באמת מבשר טובות לקריירה שלו, לא משנה כמה תגיד לעצמך את ההפך.

איתי ליבוביץ 4 במאי 2015

אין לו אופי אלים כמו לטייסון.

טייסון היה חיית פרא וג'ונס הוא ילד שלא הסתדר עם התהילה כנראה… כמו שקורה להרבה שחקני כדורסל שמגיעים לפשיטת רגל, אלכוהוליזם
ולתיקים פליליים (אנטואן וולקר, מוקי בליילוק, שון קמפ, ווין בייקר ועוד).

גל ד 4 במאי 2015

האופי שלהם שונה, אבל הרס עצמי הוא הרס עצמי. וזה מה שמדאיג אותי בכל הסיפור הזה של ג'ונס, יותר מתדמית הענף. נראה שיש לו שדים משלו, ושהם מאיימים להכניע אותו (אני לא מתנצל על משחק המילים.)

איתי ליבוביץ 4 במאי 2015

Pun intended (;

אני חוזר ל'סקס, סמים ורוקנרול'… האם יכול להיות כוכב ללא שדים?

גל ד 4 במאי 2015

אני לא יודע אם הייתי מגדיר את פרשת הסמים של סילבה כהרס עצמי. זה מעיב על הקריירה שלו, אבל היו לו גם הגאונות וגם הכריזמה, זה כוכב (אולי גם ראוזי עונה להגדרה הזו.)

זה בהחלט שילוב שלעיתים קרובות בא עם שדים, אבל לא חסרות דוגמאות לספורטאים שהיה להם את זה בלי מטען רגשי שדרדר אותם.

איתי ליבוביץ 4 במאי 2015

הנה אתגר בשבילך.
מצא לי כוכבים ללא פרשיות מביכות/בעיתיות/פליליות.

ובלי טים דנקן בבקשה :)

גל ד 4 במאי 2015

בשלוף? ביל ראסל, ג'רי ווסט, ג'ו מונטנה, רוג'ר פדרר, יוהאן קרויף, סאצ'ין טנדולקר.

איתי ליבוביץ 4 במאי 2015

אל תשוויץ P:

גל ד 4 במאי 2015

האמת שיכול להיות שלחלק מהם יש שלדים בארון שאני לא יודע עליהם, אבל קשה לי להאמין שלכולם. לא שלדים משמעותיים יותר משלי, לפחות.

באבא ימים 4 במאי 2015

טום בריידי, פייטון מאנינג, ארון רוג'רס, קוין דוראנט, לברון ג'יימס, כריסטיאנו רונאלדו, לארי בירד, קארים, מגי'ק, בארקלי, רגי' מילר, שאק, אולאג'ואן, פאט יואינג…

איתי ליבוביץ 5 במאי 2015

מג'יק – התעסקויות מהצד (כמו רבים אחרים) ורשת האיידס.
סר צארלס – מהמר כבד מאד.

בני 4 במאי 2015

לא צריך להפוך את מייקל ויק לספורטאי "אגדי" כדי להוכיח את הנקודה שלך. הרשימה יפה מספיק גם בלעדיו

איתי ליבוביץ 4 במאי 2015

אני לא מכיר מספיק בפוטבול כדי לדעת איך ההישגים שלו עומדים ביחס לטובים ביותר, אבל אין ספק שרשימת ההישגים הזו + החוזה שהוא קיבל בעבר שמים אותו ברמה גבוהה מאד…

חוץ מזה, כמה ספורטאים אתה מכיר שנכנסו לכלא על אירגון קרבות כלבים? הרשימה לא הייתה אותו הדבר בלעדיו :)

Career highlights and awards
NFL
4× Pro Bowl (2002, 2004, 2005, 2010)
AP NFL Comeback Player of the Year (2010)
PFWA NFL Comeback Player of the Year (2010)
SN Comeback Player of the Year (2010)
Ed Block Courage Award (2009)
Archie Griffin Award (1999)
Best NFL Player ESPY Award (2003)
Other Awards
All-time NFL leading rusher for quarterbacks (6,010 yards)
College
Big East Rookie of the Year (1999)
Big East Offensive Player of the Year (1999)
Best College Football Player ESPY Award (2000)
2001 Toyota Gator Bowl MVP

בני 4 במאי 2015

אם לאגדי אתה מתכוון לניהול קריירה של מארגן קרבות לצד קריירה של שחקן פוטבול שבשיאה (הקצר) היתה טובה, אתה צודק.

רוג'רס אהרון 4 במאי 2015

הוא ימצא את ישו והכל יהיה בסדר.
אגב שהוא נכנס לליגה הוא טען לסיפור שבו הוא רדף אחרי שודד ששדד זקנה בבולטימור ורץ אחריו כמה בלוקים ופיצץ אותו מכות והחזיר את התיק. המשטרה אישרה את הסיפור
אגב שני אחיו הגדולים שחקני פוטבול מקצוענים ומצויינים.

גל ד 4 במאי 2015

הוא וישו ביחסים קרובים כבר מזמן, אאל"ט אביו כומר. זה חלק מסטיגמת המזויף שנדבקה אליו, שהוא מציג את עצמו כנוצרי אדוק.

גל ד 4 במאי 2015

קראתי עכשיו על עוד חוזה פרסום שנחתך, ונראה לי שיכול להיות שבסופו של יום זו תהיה ההשפעה המשמעותית ביותר של ג'ון ג'ונס על הענף. כמוסר השכל.

Comments closed