אחרי ה Elimination Chamber – רובי גלודאן

720x405-EC15_Photo_139-278022554

וואו. איזה אירוע זה היה!

היו בו קרבות פחות טובים ויותר טובים, אבל שני הקרבות הראשיים גנבו את ההצגה לגמרי.

קווין אוונס ניצח בצורה נקיה, במרכז הזירה, את ג'ון סינה. אותו סינה שהוא הפנים של החברה במהלך עשרת השנים האחרונות, שהחזיק בתואר אלוף העולם 15 פעמים. זה היה הקרב הראשון של אוונס ברוסטר הראשי של הWWE, אחרי שהרבה אמרו עליו שהוא לא יצליח בחיים בWWE, שהוא שמן מדי, שהוא מסוגל להופיע רק מול 200 איש ולא יותר. ועכשיו קווין אוונס ניצח נקי את הפנים של הWWE בקרב שיהיה מועמד לתואר קרב השנה, ללא ספק.

ואילו בקרב המרכזי, קיבלנו את הדפיקה השנתית. דין אמברוז ניצח את האלוף סת רולינס. כמה דקות לפני, רולינס השתמש בשופט בתור מגן אנושי מול התקפה של אמברוז. הגיע שופט שני שעשה את הספירה לשלוש. הקהל השתולל משמחה, דין אמברוז הוכרז בתור אלוף חדש ואפילו הייתה כתובית על המסך שמאשרת זאת. אבל לא. השופט המקורי הכריז שאמברוז ניצח, אבל בפסילה. תואר לא יכול להחליף ידיים בפסילה ולכן רולינס עדיין אלוף. תגובתו של אמברוז? גנב את התואר, לקח מיקרופון ואמר "אני ניצחתי, אני לוקח את האליפות" וברח יחד עם חברו רומן ריינס דרך הקהל, למורת רוחו של רולינס.

בשאר הקרבות, הניו דיי שמרו על תואר הזוגות, ניקי בלה שמרה על אליפות הנשים שלה, נוויל ניצח את בו דאלאס ורייבאק הוכתר לאלוף בין יבשתי חדש, כשהוא מקבל את התואר מהאלוף הפצוע היוצא, דניאל בריאן, לשמחת הקהל.

***

וזה נכתב לפני:

הלילה יערך הפיי פר וויו השנתי של האלימיניישן צ'יימבר. הדבר הפתיע אוהדי WWE רבים משתי סיבות. הראשונה, זה היה פיי פר וויו של חודש פברואר והשנה הוא בוטל. השנייה, כי הוא הוכרז בקושי חודש לפני האירוע עצמו.

לWWE יש נטייה לפרסם לו"ז של אירועים גדולים חודשים לפני. כבר יש רשימה של אירועים עד רסלמניה בשנה הבאה, כולל מיקום האירוע עצמו. ואז, ככה משום מקום – הWWE הפתיעו והכריזו כי הם יעשו אירוע של אלימיניישן צ'יימבר השנה עם הכנה של 3 שבועות בלבד. האוהדים היו בטירוף, שכן זה אחד מהאירועים היותר פופולאריים שיש. אבל מה זה אומר בעצם? הנה לכם סקירה קצרה.

*

האלימיניישן צ'יימבר (או תא ההדחות, בתרגום צולע) הוא סוג של קרב כלוב שהומצא אי שם בשנת 2002. המיתולוגיה האורבנית טוענת כי מי שהמציא את סוג הקרב היה טריפל אייץ', מתאבק פעיל לשעבר וכרגע חבר הנהלה בכיר. חוקי הקרב הם כדלהלן: שישה מתאבקים נאבקים ביניהם. הקרב מתחיל עם שניים בזירה ועוד ארבעה נעולים בתוך תא. כל חמש דקות נכנס עוד מתאבק לקרב. הדרך היחידה להדיח מתאבק היא להצמיד אותו או להכניע אותו. יכול להיווצר מצב שכל ששת המתאבקים בו זמנית בזירה, אם טרם הודח מישהו. את הזירה מקיף מבנה מפלצתי של מתכת. כמה מפלצתי?

המבנה מתנשא לגובה של 4.9 מטר, עם היקף של 11 מטר, שוקל בערך 9 טון ומורכב מ3.2 ק"מ של שרשראות מתכת במשקל 5.4 טון. לפי כתבה משנת 2009, העלות של המבנה היא 250 אלף דולר ולוקח בין 6 ל-8 שעות להרכיב אותו. הוא מאוחסן במחסני החברה בניו ארק ונדרשת משאית של 15 מטר כדי להסיע את המבנה.

*

עד כה נערכו שבעה עשר קרבות כאלה, כשהרבה טוענים שהקרב הטוב ביותר היה הראשון, שנערך אי שם בשנת 2002 והמנצח היה שון מייקלס. והנה, הלילה נקבל לא רק קרב אחד, כי אם שני קרבות של אלימיניישן צ'יימבר. הפעם, האליפות הבין יבשתית הפנויה (עקב פציעה של האלוף הקודם, דניאל בריאן) תוכרע בקרב בין שיימוס, רייבאק, אר טרות', דולף זיגלר, קינג בארט ורוסב (שפצוע וההשתתפות שלו מוטלת בספק).

עוד קרב צ'יימבר יהיה קרב על אליפות הזוגות, בפעם הראשונה בהיסטוריה. האליפות, שמוחזקת על ידי צוות הניו דיי (שהם בעצם שלושה מתאבקים), תוגן בקרב נגד טייסון קיד וסזארו, לוס מטאדורס, הפריים טיים פליירס, לוצ'ה דראגונס והאסנשיין. יהיה מעניין לראות איך צמד יוחזק בתוך אחד הכלובים של הצ'יימבר בפעם הראשונה.

*

בנוסף יהיו עוד קרבות באירוע.

אלוף העולם סת' רולינס יגן על התואר שלו נגד חברו לשעבר ואהוב הקהל דין אמברוז.

אליפות הדיוות (תואר מיוחד לנשים) תוגן על ידי ניקי בלה מול 2 מתמודדות: פייג' (שהייתה כבר אלופה פעמיים בעבר) ונעמי.

נוויל, הכוכב העולה מ NXT, יתמודד מול בו דאלאס. העניין הוא, שבו דאלאס היה אלוף NXT שהפסיד את התואר שלו ל… נוויל.

אך הקרב המסקרן ביותר של הערב, לדעת רבים, הוא הקרב בין אלוף ארה"ב ג'ון סינה מול אלוף הNXT קווין אוונס. סינה הוא הפנים של החברה בעשרת השנים האחרונות, לטוב ולרע. הקהל חלוק בין מעריצים רועשים לבין שונאים עוד יותר רועשים. קווין אוונס הוא הבחור הרע החדש שהקהל אוהב והוא הצליח לעשות לג'ון סינה בית ספר כבר שבועיים ברצף. הקרב הוא לא על אף אליפות, מה שנותן תחושה שהכול פתוח.

האירוע נבנה תוך שלושה שבועות ומעורר ציפיות גבוהות מכל הקרבות. אין ספק שיהיה אירוע מעניין ומסקרן.

קליבלנד על גולדן סטייט ב-6 משחקים*
ניתוח שפוי של סוף עידן פאקו במכבי

12 Comments

אורי 31 במאי 2015

Cena Sucks

רובי ג 31 במאי 2015

דווקא לא… נראה לי שיותר מתאים: lolcenawins

childish 31 במאי 2015

אתה צריך לכתוב כתבה שלמה על הטרגדיה הנוראית שהיא דניאל בריאן,
האיש שאיש לא האמין שיגיע לטופ הצליח רק כדי לאבד הכל תוך חודש
מקווה שהוא יצליח לחזור
נ.ב
fight ownes fight

Srtest 31 במאי 2015

את דניאל בראיין אף אחד לא רצה בפוזיציה שאליה הוא הגיע. הוא מפחיד אותם. הוא ברויזר ברודי מגוף קטן יחסית. הוא פנומנלי ומסכן את הגישה לגבי חבר'ה יותר קטנים בענף. בשביל להגיע לאן שהגיע הוא היה צריך לתת פעם אחרי פעם מאמצים פיזיים אדירים שמתאבקים מנוסים הזהירו אותו מהם, וייעצו לו להרגע לפעמים נגיד באירועים שאינם משודרים כדי שיהיו לו כוחות להמשך, והוא ענה להם שמה שהביא אותו לכאן הוא חייב להמשיך איתו וקודם כל מדובר במאמץ האדיר שהוא נותן בכל קרב וקרב. ההבדל הוא, שאיפה שברמת האינדיס, הכוח שמופעל עליו הוא פחות לעומת מה שנתקל ב-WWE, כאן הוא כבר עושה את מה שעושה מול אנשים גדולים שזורקים אותו ומוסיפים לעול הפיזי שלו ובסוף הגוף שלו לא עמד בעניין. העובדה שהעמידו בפניו מכשול אחרי מכשול אחרי מכשול גם כשכבר היה ברור שהוא הטוב בעולם בפער מהאחרים (כולל סינה) והקהל היה איתו לאורך כל הדרך וסימן אותו (פעם מקמהון ידע ללכת עם הקהל כמו במקרה של אוסטין) ככזה. בסוף, הפיזיות שהוא חווה הכריעה אותו והיום הדיבור שגם אם יחזור לעולם לא יוכל לבצע את מה שביצע. סוג של אדג' רק בלי הפרישה.

רובי ג 31 במאי 2015

דניאל בריאן זה אכן מקרה עצוב. אולי באמת עוד ייצא לי לכתוב עליו.
כרגע יש לי איזה 2 טורים בקנה, כשאחד מוקדש כולו ללוצ׳ה אנדרגראונד

Srtest 31 במאי 2015

האלימיניישן צ'יימבר התחיל כסוג של גימיק שהמציג שלו בתוכנית היה אריק בישוף מכל האנשים… ישנם הרבה קווים דומים בין בישוף לטריפל אייץ'. בתקופה ההיא מייקלס ועוד אחרי החזרה בתשובה נראה קצת כמו איזה מל גיבסון במקס הזועם והמבנה של האלימיניישן צ'יימבר מזכיר קצת את כיפת הרעם וגם כבר היו מבנים כאלה בתוכניות גלדיאטורים. המבנה מוכיח גם כמה מייקלס גדול כי כמו מה שהוא עשה בשביל קרב הסולמות ככה הוא עשה בשביל האלימיניישן צ'יימבר, וכמו בקרב הסולמות כשמה שעשה – ג'ף הארדי התעלה עליו בסוף, כך גם ההופעות של רוב ואן דאם וריי מיסטריו לאורך השנים התעלו על אותה הופעה הירואית שהגיעה לא הרבה זמן אחרי פציעה שהשביתה אותו לארבע שנים והרבה טענו שאם יחזור הוא לא יילך יותר. הסיפור המדובר תרם למיתוס ההירואי שנוצר מההופעה שלו שם.

רובי ג 31 במאי 2015

בישוף היה הממציא בקייפייב.
ובהחלט היו כמה ספוטים מופרעים לאורך השנים בצ׳יימבר אבל הזכייה של שון מייקלס, עבורי לפחות בתור מעריץ מושבע שלו, הייתה הכי זכורה.
וכן, זה היה אחרי החזרה שלו מפציעה של 4 שנים. מדהים.

אריק האדום 31 במאי 2015

לדעתי במקום בחירות בפעם הבאה צריך לעשות קרב כזה!
בוזי וביבי פותחים.
ציפי נכנסת אחרי 5 דקות
אחריה יאיר.
אחריו בנט
ובסוף במקום כחלון (שייקבל רגלים קרות) יפתיע בהופעת אורח לא אחר משמעון פרס.
אני שם את הכסף על ציפי. למרות הכניסה המוקדמת.

רובי ג 31 במאי 2015

חחחחח גדול.
אבל פרס ייזכה, רק כי הוא עם נסיון של 5000 שנים

רובי ג 31 במאי 2015

ההימורים שלי:
סת רולינס (למרות שאני אשמח ממש עם אמברוז יזכה)
ניו דיי שומרים על תואר הזוגות
שיימוס אלוף בין יבשתי חדש
ניקי בלה שומרת על התואר
נוויל
ולקרב הכי מסקרן: סינה מנצח בפסילה אחרי שאוונס רוצח אותו או אחרי התערבות של ג׳ו. נראה לי

הארכיון 2 ביוני 2015

זה לא מבויים כמו הwwf?

פאקו 3 ביוני 2015

ה-WWE הוא WWF לאחר שינוי שם. מה שאומר שזה מבויים.

Comments closed