מאני אין דה בנק – רובי גלודאן

בזמן שקליבלנד הפסידו את המשחק החמישי ומשחקי הכס הגיעו לסיום העונה החמישית שלהם, התקיים במקביל אירוע ה -Money in the the Bank  השנתי מבית ה WWE. שימו לב כי ידובר פה על האירוע, כולל ספוילרים לתוצאות. אז מי שטרם ראה, זה הזמן לצאת.

לפני שנתחיל, קצת רקע על משמעות הMoney in the bank , לטובת מי שלא בקיא בעולם ה WWE. זה סוג של קרב סולם, שבו יש מזוודה תלויה בגובה 6.5 מטר מהזירה. המטרה היא לעלות על סולם ולהוריד את המזוודה וככה מנצחים בקרב. ומה יש במזוודה עצמה? חוזה מובטח לקרב אליפות, בתוקף לשנה קדימה.

תחשבו כאילו מישהו מקבל כרטיס כניסה אוטומטי לגמר הצ'מפיונס או גמר המונדיאל. אז כזה. בקרב משתתפים בין שישה לשמונה מתאבקים. הקרב הראשון נערך ברסלמניה 21, בשנת 2005. הזוכה הראשון היה אדג', שהחזיק במזוודה יותר זמן מכל מתאבק אחר שזכה במזוודה, במשך 280 יום. הוא בחר לפדות את החוזה מול ג'ון סינה, בתום קרב ארוך ומתיש ובכך זכה בתואר אלוף העולם.

עד לאירוע שלשום, היו 15 זכיות במזוודה כשהיחיד שזכה בה פעמיים היה סי אם פאנק, אותו פאנק שמתאמן עכשיו לקראת קרב הבכורה שלו ב UFC. מתוך כל הזוכים במזוודה, רק שניים הפסידו בקרב האליפות שלהם. כל שאר המתאבקים שהחזיקו במזוודה זכו באליפות בקרב הפדיה שלהם. לכן, זה משהו שהרבה מתאבקים ירצו להחזיק, רק כדי להגביר את הסיכוי שלהם לזכייה בתואר.

וכן, בפעם אחת המתאבק שזכה במזוודה, החליט לפדות אותה באותו הערב. המתאבק היה קיין והוא זכה בתואר גם כן.

*

ומה היה לנו שלשום? שבעה מתאבקים נלחמו על המזוודה: רומן ריינס, שיימוס, דולף זיגלר, נוויל, קופי קינגסטון, רנדי אורטון וקיין. הפייבוריט של כולם, כולל כמה אתרי הימורים בעולם, היה רומן ריינס ואכן היה נראה שהוא עומד לנצח. רק שברגע שהוא היה האחרון שנשאר על הרגליים והחל לעלות על הסולם, הופיע משום מקום בריי ווייאט והוריד אותו משם. כתוצאה, שיימוס ונוויל התאוששו והחלו לעלות למעלה, כשבסופו של דבר שיימוס זוכה במזוודה להפתעת הצופים באולם. תמיד טוב כשהיל מחזיק במזוודה, זה נותן יותר אופציות מענייניות לפיודים שונים. מה זה היל ופיוד? פה

אבל זה היה רק הקרב הפותח של הערב. בקרב הבא ניקי בלה שמרה על תואר אלופת הנשים בקרב מול פייג'. הקרב השלישי היה בין רייבאק, האלוף הבין יבשתי לביג שואו, שנגמר בפסילה אחרי התערבות של המיז.

*

ואז הגיע הקרב הרביעי והקרב שכולם חיכו לו: הקרב החוזר בין ג'ון סינה לקווין אוונס. אחרי הקרב הראשון שלהם באלימיניישן צ'יימבר (שניתן לקרוא עליו קצת כאן) כולם ציפו לעוד קרב טוב. הפעם, לעניות דעתי, הקרב היה יותר טוב מהראשון. תחשבו על שליחות קטלנית 1 מול 2. הראשון היה מהפכני ויפה אבל השני היה טירוף! הפעם ג'ון סינה ניצח נקי, ככה שהמאזן ביניהם הוא 1-1. בסוף הקרב סינה לחץ את ידו של אוונס, כשבתמורה תקף אותו ופגע בו עם מהלך הסיום שלו.

אליפות הזוגות החליפה ידיים, כשהצמד פריים טיים פליירז זוכים בפעם הראשונה בתואר הזוגות, אחרי ניצחון על הניו דיי. ואז הגענו למיין איבנט. קרב סולם על אליפות העולם בין סת רולינס (האלוף המכהן) לבין דין אמברוז. זה היה קרב שהם נתנו את כל כולם. קרב שנמשך למעלה מחצי שעה (דבר די נדיר בעולם ההאבקות הבידורית בשנים האחרונות). בסופו של דבר, אחרי שהם עשו כמעט הכל כדי לחסל אחד את השני, שני המתאבקים מצאו את עצמם במעלה הסולם, תופסים את חגורת האליפות ונופלים בו זמנית לרצפה יחד עם החגורה. בעת הנפילה, אמברוז שיחרר את האחיזה, רולינס החזיק בחגורת האליפות וכך הוכרז בתור המנצח ושמר על התואר שלו.

*

עוד אירוע נגמר והפעם נותנים לנו קצת הפסקה. אחרי שקיבלנו שלושה אירועים תוך חמישה שבועות, האירוע הגדול הבא יהיה בעוד חמישה שבועות, ב 19.7. נתראה אז ובינתיים – יאללה קליבלנד!

שהגבוה האחרון יכבה את האור
עונת המלפפונים - מסכמים מספרים

4 Comments

יונתן 16 ביוני 2015

Wwe בדה באזר? ימות המשיח. אבל אם כבר כן אז מה עם ניתוח יותר מעמיק של דמויות וקווי סיפור מעבר לדיווח היבש על תוצאות?

רובי ג 16 ביוני 2015

אכן, wwe בדה באזר. ולא בפעם הראשונה!
יש בתכנון ניתוח מעמיק, רק לחכות טיפה.

דן דן 16 ביוני 2015

אחלה פוסט!! ואחלה ראו אתמול, הם בונים את קווין אואנס להיות ההיל מספר אחד, וזה נעשה מצוין

And my favorite destroyer is back

רובי ג 16 ביוני 2015

תודה רבה.
ראו אתמול היה לא משהו לדעתי, חוץ משני המקרים שציינת.
פייט אוונס פייט!

Comments closed