עוד לא התגברה – יוחאי שטנצלר

נראית אחלה בחורה, ירדן ג'רבי. ארצישראלית אמתית, חייכנית, סחבקית כזאת וגם די תותחית, בכל זאת, הייתה אלופת עולם בג'ודו. יכול להיות שאין לה שום קשר לפרשה עם שלזינגר, ויכול להיות שלאף אחד אין, אני בסך הכל ניזון מדברים שקראתי בעיתונות ואני בטוח שאין לי את כל התמונה ואני לא יודע הכל. כל מה שכתוב כאן בהמשך נובע מדעתי האישית בלבד ועל תחושת הבטן שלי.

והתחושה הזאת לא טובה בכלל, אפילו די מסריחה. ג'רבי, הבייבי של איגוד הג'ודו כבר מגיל ינקות ושל מאמן הנבחרת, שני הרשקו, הפסידה בקרב על הקריטריון האולימפי לאולימפיאדת לונדון ליריבה המושבעת, אליס שלזינגר.

מאז נראה (לכאורה) שבסביבת ג'רבי עושים כל מה שאפשר כדי להבטיח שג'רבי תהיה זו שתייצג אותנו באולימפיאדת ריו, היא לא יכלה להרשות לעצמה להיעדר מעוד אולימפיאדה. הכריחו את שלזינגר להתאמן עם המאמן של ג'רבי ולא עם בן זוגה, פאבל מוסין, אפילו הציעו לה להחליף קטגוריות משקל, אני מניח שזה כמו בערך לבקש משחיין בסגנון חזה לעבור לשחות גב.

*

הסיפור שלהן הזכיר לי את הסכסוך המפורסם בין טוניה הארדינג לננסי קריגן, שתי מחליקות הקרח האמריקאיות, שהסתיים בכך שחברה של הארדינג היכה את קריגן על מנת להגדיל את הסיכויים של חברתו.

בסביבת ג'רבי אמנם לא השתמשו באלימות, אבל הם הצליחו לדחוק את שלזינגר החוצה, עד כדי כך שהיא בחרה לייצג מדינה אחרת. וזה מכוער, הרבה יותר מכוער מהקרב בין משיח לצוברי למשל, שגם כן היה מכוער.

וזה עזר לג'רבי. מאז העזיבה של אליס היא פורחת ומממשת את הפוטנציאל שלה ומגיעה לגבהים חדשים, שלזינגר מצד שני שהגיעה ללא מעט הישגים לפני כן, הייתה צריכה להתעסק עם הרבה דברים שלא קשורים לספורט ואיבדה זמן יקר.

*

אני באמת מפרגן לג'רבי וכישראלית שמייצגת אותנו בחו"ל אשמח לראות אותה מצליחה, אבל הבוקר כשראיתי שהן אמורות להיפגש לדו קרב בגרנד פרי ברוסיה, לא היה לי ספק באיזה צד אני. הצד שניצח.

כמו בחולון, רק לא בעברית: אוניון ברלין - קריסטל פאלאס
בית ספר לניהול - שלומית גיא

44 Comments

משה 19 ביולי 2015

אני לא.
א. להפוך את ג׳רבי לרעה בסיפור הזה זה זול מדי. יכול להיות שהיו גורמים שרצו בטובתה ועשו דברים מכוערים, גם שלזינגר לא באה אלה בטענות.
ב. אליס שלזינגר לא הצליחה בשתי אולימפיאדות בהן השתתפה, אפשר גם להגדיר את ההשתתפות שלה בלונדון ככשלון. האם זה לגיטימי לטפח את הדור הצעיר על חשבון מתאבקת בינונית-טובה תוך ראיה לעתיד ?
ג. אני מכיר אנשים בענף שיש להם בטן מלאה והמון ביקורת על פונטי, אף אחד מהם לא טוען ששלזינגר ומוסין הם טליתות שכולן תכלת, נהפוך הוא.
ד. למרות הניצחון אתמול בשלוש השנים מאז לונדון ג׳רבי הגיעה להישגים טובים יותר משלזינגר לפניה (אפילו אתמול למרות ההפסד שתיהן זכו בארד ). האם בדיעבד הצעד הזה היה לגיטימי ?

יוחאי שטנצלר 19 ביולי 2015

כמו שאמרתי, לא הפכתי את ירדן לרעה. שלזינגר נכשלה ב-2008 אך חשוב לציין כי הגיעה אליה כספורטאית צעירה ביותר, ב-2012 היא גם לא הרשימה אבל חשוב לזכור שחזרה מפציעה וגם אני מניח שכבר אז ניסו לשים לה רגליים כי שמענו סיפורים ודיבורים כבר קודם על היחס, מה שהופך את ההכנה שלה ללא אידיאלית. מבחינת דור צעיר – ג'רבי קטנה ממנה בסה"כ בשנה ומה זה לטפח? אפשר לטפח את מי שרוצים, אבל לא על חשבון האחר. מניח שהן לא טלית שכולה תכלת, כמו שאמרתי, אני לא יודע את הפרטים.
לגבי לגיטימיות הצעד ביחס להישגים – קודם כל צריך לשאול איך היו נראים ההישגים של שלזינגר אם היו לה את התנאים של ג'רבי. דבר שני, לא משנה מה תהיה התוצאה, אסור לעשות את הדברים בביריונות. אליס ניצחה את ירדן על המשטח לפני האולימפיאדה, וזה צריך להיות הקריטריון.

no propaganda 19 ביולי 2015

1. מסכים אבל זה לא מפריע להיות בעד שלזינגר
2. בישראל חש קריטריונים ברורים של מי נוסע לאולימפיאדה, מי שעומד בקריטריון נוסע. ברגע שאתה מכניס כל מיני דעות אישיות של "מבטיח" ו"בינוני" אתה נותן אפשרות לעסקנים לדחוף את מי שהם אוהבים יותר ואין שום דבר יותר גרוע מלתת כח לעסקנים. אז כן, עדיף שתמיד יהיה קריטריון ברור גם אם במחיר של פספוס פעם ב..
3. זה שהם לא טלית שכולה תכלת עדין לא אומר שהם לא צודקים בבירור בסוגיה הזאת.

4.צעד לא חוקי לא יכול להיות לגיטימי גם בדיעבד.
בקשר להישגים, כמובן שאלה של ג'רבי מצוינים וכל הכבוד לה אבל שלזינגר לא בדיוק התחרתה בשנים האלה בגלל האיגוד.

איציק 19 ביולי 2015

אני מזדהה עם הכאב של שלזינגר והזובור שהיא עברה. אני לא בטוח שהיא צדיקה בעיניין, אך איגוד הג'ודו ממש היה מגעיל (גם אם צודק לפעמים, לא אנושי רוב הזמן). אני לא יודע האם ירדן היתה מעורבת בבחישה נגד אליס, מה שאני כן יודע, ששום פיסת מידע על זה לא יצאה, וכיוון שכך, מניח שלא היתה לה יד בעיניין. אם היא לא אשמה, אז למה לרצות בכישלונה כשהיא מייצגת אותנו, ואפילו די בכבוד. אפשר להזדהות עם אליס…. למה על חשבונה של ירדן?

יוחאי שטנצלר 19 ביולי 2015

לא דרשתי בכישלונה של ירדן, איחלתי לה בהצלחה ועודדתי אותה באליפויות העולם ושמחתי כשלקחה מדליות ואעודד אותה ככל ישראלית בכל תחרות שבה היא תשתתף. אבל במפגש הספציפי ביניהן ראיתי מפגש בין שתי ישראליות, והייתה לי העדפה לאחת מהן.

MOBY 19 ביולי 2015

הסיכויים להצלחה הוכפלו….
הרי בכל מקרה ננכס כל הישג.
גאונים

פאקו 19 ביולי 2015

הרע היחיד בסיפור הזה בעיניי (כמו בסיפור של משיח נגד צוברי) הוא הועד האולימפי. ההחלטה, השרירותית בעיניי, לאפשר רק לנציג אחד מכל מדינה להתחרות בקטגוריה (זאת בניגוד לרוב הענפים האולימפיים האחרים בהם מתחרים יחידים) היא היא הבעייה. כל מה שנובע מזה משול בעיניי לקרב תרנגולים בו בעלי התרנגולים דוחפים את התרנגולים זה על זה על מנת שיתחילו להילחם.

Yavor 19 ביולי 2015

מסכים וכתבתי בעבר:
אם יש בעיה של כמות משתתפים ניתן להישאר עם נציג לכל מדינה, אך להוסיף שלכל 10 הראשונים בעולם בנקודת זמן מסוימת יש זכות להשתתף, אפילו אם הוא השני מאותה מדינה. כמה כבר משתתפים זה יוסיף?

יוחאי שטנצלר 19 ביולי 2015

לא יודע אם אני מסכים, זה מסובך. יש קריטריונים מסוימים לכל ענף, באתלטיקה נראה לי שיש מגבלה של 3 משתתפים למדינה ממדליה, יש מגבלה גם על שחקני טניס וכו' כך שצריך לעשות התאמות כלשהן. יכול להיות למשל שבהתעמלות אומנותית אם לא תהיה הגבלה אז כל עשרת המקומות הראשונים ילכו למתעמלות רוסיות וכן הלאה.

תמיד יהיו כללים שיכולים לפגוע במישהו – לנו במקרה יש שני ענפים שבהם באמת יש לנו שני מתמודדים שווים וחזקים אבל מניח שבמדינות אחרות וגדולות יותר גם מגבלה של 3 ו-4 משמעותה שכל מיני תותחים נשארים בחוץ.

Leon 19 ביולי 2015

מה שכתבת רק מחדד את מה שכתב Yavor. התחרות צריכה לכלול את כל הטובים בעולם באותה התקופה.

אהד 19 ביולי 2015

יש גם הבדל בין 1-2 ל3-4. זה באמת מעצבן ומשול לכך שקניה ואתיופיה יוכלו לשלוח רק נציג אחד לכל ריצה..

רן 19 ביולי 2015

קצת לא מתאים לדה-באזר הדיון הזה
להגיע למסקנות על סמך הזבל שמפרסמים בצהובונים (ובואו נהייה כנים ברור לכולנו שבוואן וספורט 5 ניתן לפרסם מה שרק רוצים אם מוצאים חן בעיני הכתב )
היריבות הספורטיבית בינהן הוכרעה חזק מאוד לכיוון אליס. לאורך כל השנים אליס הייתה טובה יותר והגיע להישגים טובים יותר. נכון בביג'ין אליס לא פגעה, אבל צריך לזכור שהיא הייתה בערך בת 21. גם בלונדון היא לא פגעה (ופציעה או לא זה לא מעניין). אבל ויש פה אבל גדול. ג'ודוקא מקצועי מתחרה בשנה 7-8 תחרויות, פעם בשנה אליפות אירופה ופעם בשנתיים אליפות עולם (עכשיו זה כבר פעם בשנה) ופעם ב 4 שנים אולימפיאדה. זה נכון שהאולימפיאדה זה הכי סקסי אבל לשפוט קריירה דל ספורטאי על סמך יום אחד ב 4 שנים זה לא פייר.
ההישגים של ירדן שבאמת צריך להוריד את הכובע בפניה נעשו בשנים פוסט אולימפיות כיד להבהיר כמה הם חשובים הדירוג של ירדן מאליפות העולם לא נכלל לאולימפיאדה בכלל והדירוג ממדלית הכסף מחולק ב 4 בערך.
והכי חשוב, אף צד לא היה נקי פה וכרגיל עסקנים עשו מלחמה על גב של ספורטאית. ירדן כנראה מאוד לא הייתה נקייה ותרמה לא מעט להלהום הזה. אבל בשורה תחתונה עסקנים מ שני הצדדים ניסו לגרוף כסף או קידום אינטרסים על הגב של אליס. וזה הבזיון הגדול פה.

יוחאי שטנצלר 19 ביולי 2015

אני לא מסכים שהדיון הוא נמוך מדי, אין פה הרבה זבל, יש בעיקר את ההאשמות של אליס שבסופו של דבר נפגעה עד כדי כך שהיא עברה לייצג מדינה אחרת, הדרישה לעבוד תחת מאמן אחר למשל היא דרישה אמיתית שאיש לא מכחיש.

Leon 19 ביולי 2015

זאת פרשה קלאסית בישראל (לא רק בספורט). ההבדל הוא שהקרבן כאן החליט לדבר בגלוי ולבסוף גם לעשות מעשה אמיץ.
לפני הפרשה תמכתי ספורטיבית בג'רבי כי ראיתי בה אנדרדוג לעומת שלזינגר; אחרי הפרשה, פשוט בא לי להקיא כשאני חושב על זה.

זיו 19 ביולי 2015

אולי אני טועה אבל נראה לי שהכותב חי קצת מכותרות אתרי הספורט השונים.
בכל מדינה שיש בה שני ספורטאים טובים באותה קטגוריית משקל ינסו להעביר מישהו לקטגוריה כבדה/נמוכה יותר. זה הכי לגיטימי בעולם.
בלל מבנה הגוף חשבו שעדיף לאליס להעלות משקל – היא לא רצתה ובעיקר המאמן שלה=בעלה לא רצה (ואם כבר יש בעיה בכל ההתנהלות היא נמצאת כאן. אולי יגידו שאני שוביניסט וצר עין אבל אין הרבה בני זוג שישמחו שבת הזוג שלהם תעלה במשקל בשביל העבודה).
אף אחד לא אמר לאליס לא להישאר ולהילחם על מקומה – למה בשייט זה בסדר ?
זכותו של כל אחד לעשות מה שבא לו וזכותה ללכת לייצג ארץ אחרת אבל היא לא מתחרה כישראלית ולא יכולה להיחשב כזו.
בדיוק כמו שאנחנו מתייחסים לכל אתלט שעולה ארצה כישראלי היא היום מייצגת את בריטניה ואם היא תזכה בזהב ישמעו את אלוהים נצור את המלכה ולא את התקווה – האם אליס תמחה דמעה ותשיר בכל הלב עם יד על החזה ?

ud 19 ביולי 2015

אתה לא טועה בעקרון, אבל טועה בערך בכל העובדות במקרה הנ"ל.
1. ירדן ג'רבי גבוהה מאליס שלזינגר בכ-4 ס"מ. בגדול (ייתכנו כמובן יוצאים מן הכלל), נכון יותר לבקש מירדן לעלות במשקל מאשר מאליס.
2. כתבת: "אף אחד לא אמר לאליס לא להישאר ולהילחם על מקומה". ובכן, הטענה של אליס שלזינגר היא בדיוק זו: שמשה פונטי אמר לה (סלח לי שאני מצטט אותה מ-Ynet) את הדברים הבאים: "הוא התחיל מזה שלא יהיו קריטריונים ולא משנה מה אעשה מבחינה ספורטיבית – אני לא אהיה באולימפיאדה"

זיו 19 ביולי 2015

כמו שאומרים – אז הוא אמר.. והיא אמרה. אם היא מנצחת את ירדן באליפות ישראל, אירופה, גרנד סלאם – אז היו משאירים אותה בבית ?
כל הסיפור כאן נבע ונובע מהעובדה שהמאמן שלה הוא בעלה/בן הזוג. הכל התחיל ונגמר בסיפורי המאמנים, השכר למאמנים, תשלום הוצאות ונסיעות לתחרויות ושאר ירקות העסקונה.
שלא תחשוב שאני חושב שהאיגוד הוא צדיק – ממש לא.

משה 19 ביולי 2015

1+

רן 20 ביולי 2015

זה מה שפיספסת היא ניצחה אותה בכל תחרות אפשרית
ואז אמרו לה את לא טסה יותר במשקל הזה.
בקיצור ירדן לא ניצחה אותה על המזרון. ואתה לא מכיר מספיק את איגוד הג'ודו לדורותיו ואת המקרים שספורטאים שהפסידו בארץ עדיין יצאו על חשבון אלו שניצחו. "כי מאמינים בהם יותר".
תעזוב מכל קוראי הבלוג הזה אני מת לדעת כמה יכולים להגיד לי מה ההבדל בין גראנד סלאם לגראנד פרי או איך בכלל עובד הניקוד.
אבל להגיד משפטים פופוליסטים כמו אם היא הייתה מנצחת אז היו שולחים ותה זה קל

יריב ס. 19 ביולי 2015

כשבן הזוג של אליס היה מאמן הנבחרת לא שמענו את ירדן מתלוננת על כך אבל כשהמאמן של ירדן הוא מאמן הנבחרת אז לאליס זה מפריע.
יש מאמן אחד לנבחרת ובינתיים שני הרשקו מוכיח את עצמו מעל ומעבר.
ראינו אתמול שתי ספוראיות נלחמות במקביל על מדליית ארד במשקל של 52 ק"ג, מעניין למה שם ניתן לנהל את זה בשקט.

Leon 19 ביולי 2015

אולי ג'רבי לא התלוננה (ואולי כן), אבל בתוצאה הסופית שלזינגר נזרקה (למעשה) מנבחרת ישראל וזה אומר הכל (מיותר לדבר כשהדברים נעשים מאחורי הקלעים).

יריב ס. 19 ביולי 2015

היא לא נזרקה, היא סרבה להתאמן בנבחרת שלא על ידי בן זוגה. היא היתה רשאית להגיע להתאמן בנבחרת תחת מאמן הנבחרת ולהתאמן במקביל באופן פרטי במועדון של בן זוגה.

MOBY 19 ביולי 2015

אולי אני לא זוכר נכון, אבל אני לא חושב שבעלה של אליס היה מאמן הראשי של הבנות בשום שלב.

רן 19 ביולי 2015

תחדד גם את העובדה, שגם כאשר אליס עוד טסה לאורך כל תחרויות הקריטריון ירדן טסה גם כן והשיגה דרוג נמוך יותר ולכן באופן ספורטיבי לחלוטין אליס טסה לתחרויות הגדולות.
נכון יש פה אבסורד בשיטה הישראלית בכלל שבה מאמן הנבחרת הוא גם מאמן אישי של חלק מהאנשים ולכן תמיד יהייה בעל משוא פנים. אלא אם הוא מאמן ממש גרוע ואין לו אף חניך בנבחרת. אבל אז למה שתארצה אותו שם
תשאלו את עצמכם כמה אתם שומעים על ג'ודו וכמה שמעתם על הסיכסוך הזה. ואם הפרופורציות נראות לא הגיוניות תבינו לבד איך זה קרה.

אהד 19 ביולי 2015

אמנם מתוך YNET, אבל עדיין: "באיגוד ניסו למצוא דרכים בהן שזלינגר תישאר בנבחרת, בין היתר היא קיבלה את ההטבות הבאות: בן זוגה יהיה נוכח באימונים, יעבוד בתיאום עם מאמן הנבחרת ואף יישב על כסא המאמן בתחרויות, ובנוסף היא תוכל להתאמן תחתיו באימונים אישיים מחוץ למסגרת הנבחרת, כשבשישי אף לא תצטרך להגיע לנבחרת ותתאמן תחתיו במועדון הפרטי שלו בראשל"צ. למרות זאת, מוסין ושלזינגר סירבו בתקוף לכל הצעה ולמרות ניסיונות שיכנוע של לוסטיג ודוידוב, הם התעקשו כי הג'ודאית תתאמן אך ורק תחת בן זוגה, ואם לא, היא לא תתאמן בנבחרת. אגב, כשמוסין אימן את הנבחרת הוא סירב בתוקף לשילוב מאמנים אישיים ומנע זאת טוטאלית, ואילו כיום הוא דורש זאת כתנאי להשתתפותה של שלזינגר בנבחרת.
בכתבה מ"הארץ" נכתב כי מוסין התפטר מתפקידו בשל הרצון להימנע מניגודי עניינים ובעקבות ההכרזה כי השניים עומדים להינשא, אחרי שנה אחת של חברות. אליס הייתה אז בת 21 ומוסין בן 33. עזבו את זה שלדעתי, השילוב של הבדל הגילאים והיות אליס בחורה צעירה מאוד, יחד עם העובדה שמוסין היה מאמנה ומאמן הנבחרת הוא בכלל בעייתי לדעתי (דמיינו סיטואציה בה השניים בסוף נפרדים). האם ניגוד העניינים התחיל מיום האירוסין או מהיום בו השניים החלו לצאת יחד?

כך או כך, ברור שאף אחד לא נקי פה. עם זאת, העובדה ששלזינגר לא באה בדיוק בידיים נקיות, כמו גם העדיפה ללכת על שיטת "הכל או כלום" (זכותה), די מציבה אותי בצד של ג'רבי.

יריב ס. 19 ביולי 2015

+1

מאיר (חדש בשכונה) 20 ביולי 2015

שני אחדים…

עידן. 19 ביולי 2015

יוחאי- אני בדר"כ לא מהמתלהמים, אבל הפוסט הזה כל כך מביך וכל כך לא הגון, שאפילו אופירה לא הייתה מפרסמת אותו באתר שלה. גם הדיסקלימר בהתחלה לא מתקן את זה.

מה שקרה הוא שאחרי הכישלונות (בלונדון ובכלל) באיגוד הג'ודו קיבלו החלטה מקצועית של המומחים בתחום לעבור לשיטה של נבחרת עם מאמן אחד (סמדג'ה בגברים והרשקו בנשים). כל הג'ודאים קיבלו את ההנחיה החדשה, חוץ מאליס שלזינגר שסירבה להתאמן עם מישהו חוץ מהמאמן האישי שלה (שהוא במקרה גם בן זוגה). בלי לנסות בכלל להצטרף לנבחרת אליס "שברה את הכלים", סירבה להתאמן והתחילה להאשים את כל העולם כאילו מנסים לפגוע בה.

בסוף בנבחרת נשברו ואפשרו לשלזינגר לבדה לזכות בהטבה שלא הייתה לאף ג'דוקא אחר בנבחרות, להתאמן תחת בן הזוג שלה גם בנבחרת. אבל לשלזינגר ולו זה לא הספיק והם דרשו שהאיגוד יממן את הנסיעות והשהייה שלו לתחרויות בחו"ל.

לזה האיגוד כבר לא הסכים (ובצדק גמור- ספורטאי לא יכול להתערב בהחלטות מקצועיות ובכל מקרה בלתי אפשרי מבחינה תקציבית לממן מאמן אישי לכל ספורטאי בנבחרת). שלזינגר המשיכה בסירובה להתאמן תוך צעקות "אכלו לי שתו לי", עד שבחרה לעזוב ולייצג מדינה אחרת.

אז נכון שלפני שמונה למאמן הנבחרת הרשקו אימן באופן אישי את ג'רבי- אז מה?, גוטמן לא אימן את הפועל לפני שמונה? האם אתה יכול לתאר מצב בו שחקני מכבי מסרבים להתאמן תחתיו? והאם שכחת שבעלה של שלזינגר היה המאמן הקודם של נבחרת הנשים (כולל ג'רבי), בשעה שהוא ושלזינגר כבר היו זוג? עובדה שמאז השינוי המקצועי שנעשה בנבחרות הג'ודאים הישראלים נראים הרבה יותר טוב.

אם אליס הייתה לפחות מנסה להצטרף לנבחרת היה אפשר לפחות להתייחס לטענות שלה בדבר קיפוח ברצינות. בפועל היא אפילו לא התאמנה יום אחד רק התבכיינה בלי הפסקה, תוך שהיא מפעילה מניפולציות תקשורתיות. כמו שאמרו כאן באחד הפוסטים על בן רייכרט- ילדה ז…

העובדה שאתה הצלחת בצורה כלשהי להכינס לקלחת הזאת את ירדן ג'רבי והפיל עליה אפילו קצת אשמה על המצב, היא לא פחות מדוחה.

גיל 19 ביולי 2015

למה שהיא לא תבחר את המאמן שלה? באיזו זכות יש לאיגודים השונים לבחור מי מאמן אותה? זה נכון לכל הענפים האישיים כמו שחייה. שחיינים רגילים למאמנים מסוימים ואוהבים לעבוד איתם. האיגוד צריך לתמוך בספורטאים ולקבוע את הקריטריון לאולימפיאדה. כל השאר זו צריכה להיות עבודה אישית של האתלט.

עידן. 20 ביולי 2015

אף אחד לא אסר על שלזינגר להתאמן עם אף אחד, אבל מרגע שנקבעה החלטה מקצועית של מאמן ראשי בנבחרת, זה מחייב גם אותה (ואגב, גם בשחייה יש לנבחרת מאמן ראשי אחד).

רוצה להתאמן עם מישהו אחר בבקשה, אבל לדרוש שאיגוד יממן את הנסיעות שלו לחו"ל, זה פשוט חוצפה.

אתם שמעתם רק על אליס כי היא עשתה את כל הרעש, אבל גם שאר הג'ודאים, ומדובר על עשרות גברים ונשים, קיבלו את ההחלטה שבמסגרת הנבחרת עוברים למאמן אחד. הם לא היו קשורים למאמן הקודם שלהם? הם לא יכולים להרגיש שיש מישהו מועדף? האם אתה יכול לדמיין מצב בו כל ספורטאי מחליט שמאמן הנבחרת לא אחראי עליו ועוד דורש את מימון המאמן המועדף?

גיל 20 ביולי 2015

מה זה לא אסר? אם התקבלה החלטה שיש מאמן אחד אז בהכרח אסרו עליה להתאמן עם המאמן שלה. זה לא משנה שלאחרים לא היה איכפת מהנושא, מראש לא צריך לקבוע לאתלט מי יהיה המאמן שלו.

יריב ס. 20 ביולי 2015

מאמן אחד בנבחרת, מעבר לכך שהגיעו איתה להסדר שהוא יאמן יוכל לאמן אותה אבל אז הם דרשו שהאיגוד יממן עבורו את השהיה בחו"ל
טיסות וכו' וזה לא מקובל.
אגב, בתחרות השבוע מי שישבה על כסא המאמן היתה מאמנת נבחרת אנגליה ולא בן זוגה, כך שזו לא רק המצאה ישראלית

no propaganda 20 ביולי 2015

יש הבדל ענק בין גוטמן אימן את הפועל לבין הרשקו אימן את ג'רבי. להפועל אין רווח גדול במיוחד מזה שלקחו אט לקחו שחקן שלה בנבחרת. בשביל שלזינגר וג'רבי זה חיים ומוות ספורטיביים. בנוסף הרשקו לא סתם אימן את ג'רבי היא בת טיפוחיו. בגדול לאליס אמרו שהיא לא נוסעת לאולימפיאדה.
אני מסכים איתך שאם אליס הייתה נשארת ולא נוסעת לאולימפיאדה אז אחריה הקייס שלה הרבה יותר חזק אבל לטעמי זו הקרבה גדולה מדי, אין באמת טעם להתאמן תחת מאמן שרוצה ברעתך.

יוחאי שטנצלר 19 ביולי 2015

אני לא חושב שהטיעונים שלי, שונים משלך – אני בחרתי לאמץ דברים מסוימים שקראתי ואתה אחרים. ברור שיש דעות לכאן ולכאן, וכנראה שהאמת במקום כלשהו באמצע. שוב, אני לא מאשים וגם לא לכאורה מאשים פשוט שיתפתי קצת ברגשות שלי, אני באמת אוהב ורוצה בהצלחתה של ירדן, אבל אתמול רציתי יותר את זו של אליס.

עידן. 20 ביולי 2015

ההבדל שאתה (גם לדבריך) קבעת את דעתך הנחרצת מאוד באמצעות קריאת כמה כתבות צהובות מטעם שלזינגר ומקורביה ואילו אני פשוט מכיר מקרוב ובאופן אישי מה שקרה באיגוד הג'ודו

רונן דורפן 19 ביולי 2015

כל הסיפור נובע מתרבות ספורטיבית בה עסקנים רוצים שליטה. בתרבות נורמלית שכל אחת תתאמן איך שבא לה – נעשה בסוף מבחן ואחת תסע. אבל בארץ מעדיפים שועדה תקבע. חוששים מהלא נודע של תחרות אמיתית.

יריב ס. 19 ביולי 2015

מאז שעברו לנבחרות לאומיות בגברים ובנשים עם סמדג'ה והרשקו כמאמני נבחרות יש התקדמות גדולה ורואים תוצאות. וכמו שעידן כתב מבחינת אליס זה היה my way or no way מכיוון שמעבר להתקדמות המקצועית שלה היא דאגה לפרנסת בעלה המאמן.
בסופו של דבר מה שקובע ויקבע זה הדרוג העולמי וההצלחה באליפויות ועובדה שרוני שוורץ וגילי כהן מתאמנות בנבחרת ונלחמות ללא לכלוך על הכרטיס למשקל 52 מוכיח שאפשר אחרת.
אני אגב בעד גילי, בכל זאת אוהדת ליברפול עם קעקוע של הליברבירד על הרגל.

יריב ס. 19 ביולי 2015

וגם בשייט הסיקו מסקנות מלונדון וקבעו מראש בתאום עם המתחרים את קריטריון העליה והניקוד ללא קומבינות והדבר גם שיפר את היחסים בינהם

Yavor 19 ביולי 2015

אתה אומר את זה מידיעה? בארצות אחרות אין מסגרת של נבחרות בענפים מסוג זה?

רומן 20 ביולי 2015

שמע, אחרי הכל למרות הנצחון הזה של אליס( בג'ודו השונות היא מהגבוהות בענפי הספורט)
ירדן הוכיחה שהבחירה בה נכונה.
ובלי קשר בתור צופה/אוהד אין מה להשוות בכלל בין הסגנון ההגנתי וכוחני של אליס לג'ודו הפתוח ההתקפי והאגרסיבי של ירדן.
היא מחפשת כלל הזמן את האיפון, וזה בכלל משהו שמייחד את הג'ודו הישראלי, וזה כיף לראות וכיף שיש לנו ענף כזה שאפשר להיות ככ גאים בו.
מניעים נכונים או לא ההחלטה הנכונה התקבלה.
בכל אופן בהצלחה לשתיהן, שתיהן ספורטאיות נדירות.

אלון 20 ביולי 2015

לא ידעתי שהיא איבדה את האייפון

יאיר 20 ביולי 2015

אולי זו לא השיטה המוצלחת ביותר ותמיד כואב הלב על הספורטאי שנשאר בבית. אך גם בג'ודו וגם בשייט למשל התחרות הזו מוציאה מכל אחד את המיטב ויש לנו כבר במשך שנים ספורטאים ברמה הגבוהה ביותר.

מאיר (חדש בשכונה) 20 ביולי 2015

לא לעניין. לא בונים סיפור שלם עם עובדות כביכול על תחושות. כלומר, אפשר לבנות כזה סיפור אבל לא לפרסמו, זה פשוט לא הוגן.

יוחאי שטנצלר 21 ביולי 2015

כולנו אוהדים באתר הזה.. לאף אחד מאיתנו אין את המידע המלא לגבי מה שקורה בפועל. גם דברים שנראים ברורים לעין כמו "טביב אשם" אף פעם לא מוחלטים. אין לנו את כל המידע, אנחנו לא נמצאים באימונים ולא יודעים את הרקע מסביב. אנחנו ניזונים מהתקשורת ולפעמים מהניתוח המקצועי של מה שאנחנו רואים וגם אז, מי אנחנו שנפקפק על החלטת מאמן לא להכניס שחקן כזה או אחר מבלי לדעת את כל מה שצריך לדעת. ועדיין, אנחנו מביעים דעות. כי זה מה שאוהדים עושים.

Comments closed