אידיוט שימושי – רובי גלודאן

האלק הוגאן הוא האיש הכי מזוהה עם האבקות משחר ההיסטוריה. לא ריק פלייר. לא הארלי רייס. לא סטיב אוסטין, דה רוק, דאסטי רודס, ג'סי ונטורה, הקברן או ג'ון סינה. בין אם תרצו או לא, האלק הוגאן שם את ההאבקות הבידורית על מפת המיינסטרים אי שם בשנות ה80. אז איך מוחקים אדם כזה מההיסטוריה? או יותר נכון למה?

האלק הוגאן הוא גזען. כלומר טרי בולאה, האדם מאחורי הדמות, הוא גזען. הוא אומר את מילת הנ', מילה שמשפילה ופוגעת באנשים אפרו אמריקאיים. הוא אמר אותה בשיחה פרטית לפני אי אילו שנים, שהוקלטה בסתר. לכאורה.

עדיין לא הותרו לפרסום כל הפרטים, אבל זה מה שאומרים במדיה בארצות הברית. האלק הוגאן מעורב בפרשה של קלטת סקס שצולמה ללא ידיעתו, בה הוא שוכב עם אשתו של חבר טוב שלו, שדרן רדיו. זה מעשה נוראי ופסול לכשעצמו. רק שבמהלך ההקלטות, הוגאן משתמש בביטויים גזעניים ומשפילים. הוא מדבר על שמועות שהבת שלו יוצאת עם אפרו אמריקאי ומשתמש שם במילת הנ' כמה וכמה פעמים. הוא אפילו אומר שהיה מעדיף עם הבת שלו הייתה שוכבת עם שחקן כדורסל אפרו אמריקאי, ככה לפחות היה לו כסף.

*

אז מה עושה הנהלת הWWE בנדון, מיד עם היוודע הנושא? מוחקת את האלק הוגאן מההיסטוריה שלה. הWWE הוא ארגון שנלחם בגזענות, שאשתו של היו"ר רצה לסנאט, שפונה לקהל של כל המשפחה. לא יכול להיות שיהיה להם כתם כזה. אז מיד מוחקים את הפרופיל של הוגאן מהאתר שלהם. מוחקים כל זכר למרצ'נדייז שלו מאתר החנות שלהם. מודיעים שהוא פוטר מעמדת השופט בתכנית הריאליטי שלהם, tough enough ומוחקים אותו מעמוד התכנית. מודיעים לכל החברות שהם איתם בקשר עסקי להפסיק לייצר דברים שקשורים להוגאן: חולצות, בובות, DVD ומה לא. ביום בהיר אחד, האלק הוגאן – מעמודי התווך של עולם ההאבקות, נמחק. אגב, המניה של החברה צללה ביום שאחרי פיצוץ הפרשה וההפסדים הגיעו ל50 מיליון דולר לבעלי המניות.

המתאבק הקודם שעשו לו את זה היה כריס בנואה, זאת לאחר שנודע שהוא רצח את אשתו וילדו והתאבד. ברור, הWWE לא רוצים קשר לרוצח שרצח בדם קר את משפחתו והתאבד. אבל הוגאן? האיש ששם את ההאבקות הבידורית על המפה?

*

כמובן שהתגובות ברשת לא איחרו להגיע, לשני הכיוונים. יש כאלה שפגועים מאוד מהוגאן, כולל כמה עמיתים. מצד שני, יש עמיתים שלו שתומכים בו ואומרים שזאת הייתה מעידה, שזה היה שיחה פרטית שהוקלטה לא ביודעין ושזה היה לפני הרבה שנים. הוגאן עצמו פרסם התנצלות על הדברים שאמר וטען כי הוא לא ככה בדרך כלל ואלה דברים שנאמרו בתזמון מצער.

כרגע לא יודעים עוד הרבה פרטים על הפרשה, אבל יש עוד פרטים ותמלילים שצפויים לצאת לאור בקרוב. חלק מהשמועות טוענות כי הוגאן גם התבטא נגד מתאבקים אפרו אמריקאיים אחרים ולכן הWWE מיהרו לפטר אותו. בכל מקרה, הפרשה הזאת מכה גלים.

איך הייתה נראית רסלמניה 3, כשהוגאן נתן לאנדרה הענק באדיסלאם, בלי הוגאן? איך יווצר הNWO בתקופתו בWCW , אם הוגאן לא יהיה שם? איך הוא יזכה בתואר נגד יוקוזונה ברסמלניה 9, איך הוא ילחם מול הרוק ברסלמניה 18 ואיך הוא יתחיל את רסלמניה 30 וישכח את שם המקום שבו הם נמצאים?

*

הWWE יכולים למחוק כל זכר של הוגאן מהאתר שלהם, אבל הזיכרונות תמיד יישארו. הרי שאם את כריס בנואה הם לא הצליחו למחוק, איך יצליחו למחוק את הוגאן? או במילים האלמותיות שלו: Whatcha gonna do brother, when Hulkamania runs wild on you?

תהילה במצב צבירה של קבוצה
לשכוח מהעתיד - לטובת ההווה

52 Comments

shadow 26 ביולי 2015

אולי זה רק אני אבל לא ממש הבנתי מה הפוסט מנסה להגיד

איציק 26 ביולי 2015

אתה יכול וצריך לגנות את הגזענות, אך אתה לא יכול למחוק את העבר. בוגאן היה חלק ענק במינוף התעשייה הזאת שנקראת WWE, ואיך שלא תסובב, למחוק אותו אי-אפשר. אתה יכול להוסיף כוכבית, הערה, התנערות מדבריו/מעשיו, אך למחוק אותו מהאתר???
אתה יכול לקחת (ובצדק) את כל התארים מארמסטרונג, אך אתה לא יכול לומר שהוא אף פעם לא היה חלק מהטור…

איציק 26 ביולי 2015

אני את הוגאן לא מכיר כל-כך כמתאבק, עצרתי באיזור קוין ואן אריק, אבל כדמות הוא היה די ציבעוני. יש לי שאלה, האם עכשיו בכול הקרבות שלו הם יתשתשו לא את הפנים או יחליפו אותו בדמות אחרת? מה יעשו עם כל מה שקורה ביו-טיוב? אני מבין שהודאת גינוי והורדת פרופיל מתבקשת, אך מה שאתה כותב זו ריצת עמוק.

אריאל גרייזס 26 ביולי 2015

היה לי דיון בשבת עם גיסי על הפוליטיקלי קורקט האמריקאי (זה היה בהקשר אחר, של הטור של סיוון רהב מאיר על האנדרטה ל9-11) ואני אחזור על הטענה שלי שישראלים שצוחקים על ה-PC האמריקאי לא רואים את הדבשת של עצמם. הם לא מבינים שמחיקה כללית של הוגאן משרתת את הצורך האמריקאי למחוק מאות שנות עבדות ועל כן הוא הכרחי על מנת לקיים חברה מתפקדת. אין ספק שהם לוקחים את זה לקיצון אבל בסופו של דבר זה ייצר חברה שהילדים שגדלים בה לא רואים צבעים. הם לא יודעים מה זה ניגר. והצד השני של זה הוא לה פמיליה. אתה לא רוצה קו קלוקס קלאן (או להבה, אצלנו)? אתה חייב לתקוף את היסוד. גם אם זה לוקח את זה למקומות שנראים לנו מוקצנים. עוד עשר-עשרים שנה לא יהיה בזה צורך בכלל

איציק 26 ביולי 2015

אני לא מבין… אני בעד מלחמת חורמה בלה-פמיליה, בכול אמצעי חוקי. אבל הם מבקשים לומר שלא רק מנצחים את לה-פמיליה כי אם משכתבים את ההיסטוריה ואומרים שהם אף פעם לא היו. אני לא רואה למה זה נכון. תחשוב שפולין כחלק ממלחמתה באנטישמיות תדרוש למחוק את כל היצירות של שופן, ואת כל הביצועים של יצירותיו. נראה לך הגיוני?

אריאל גרייזס 26 ביולי 2015

רגע, וגנר לא הפך מוקצה בהרבה חוגים בגלל האנטישמיות שלו?
אבל זה ממש לא קשור. מה שמסרבים פה להבין זה שלה פאמיליה זה מקרה הקצה. תלחם בהם עד חורמה והמצב לא ישתנה באופן יסודי.
אתם קצת צבועים פה. הוגאן לא סתם השתמש במילה ניגר. הוא התבטא בגזענות לא קטנה ודומה מאוד למה שסטרלינג של הקליפרס אמר בזמנו (וגם הוא מצא את עצמו נמחק). יש לי השגות על השימוש בשיחה פרטית וזה בעייתי אבל הטיפול הזה הוא שמאפשר לשתי האוכלוסיות האלו לחיות בשלום אחת עם השניה (יחסי כמובן). אנחנו, לעומת זאת, על סף פיצוץ תמידי

גיל 26 ביולי 2015

בשני המקרים השימוש בהקלטה פרטית היה פסול אבל לפחות אצל הוגאן, הוא לפחות לא מעסיק שחורים ולכן זה פחות בעייתי. אני ממש לא מבין, אתה וכל אחד אחר לא אמר כל החיים שלו איזו אמירה גזענית או סקסיסטית? היית רוצה שיפטרו אותך מהעבודה וימחקו כל מה שעשית בגלל אמירה אחת שנאמרה ממש מזמן? זה פשוט חסר הגיון לחלוטין הצביעות של אנשים ושל החברה האמריקאית בפרט. למה אף אחד לא יוצא נגד העליהום שעושים לאחרים גם אם עשו או אמרו משהו שטותי. חוסר הפרופורציה בתגובה הוא זה שבעייתי. אם היו נותנים לו קנס או השעייה אז ניחא, אבל ביטול כל מה שהוא עשה כאילו הוא אוויר?

איציק 26 ביולי 2015

את וגנר לא מחקו, כי אם החליטו לא לנגן בארץ. אתה עדיין יכול לרכוש תוים שלו, ואני מניח שלא ירחק היום וגם אותו ינגנו (ויקוח לגיטימי לטעמי).
לגבי הסיפור של סטרלינג, האם יעלה על הדעת שבהיסטוריה של הקליפרס בשנים בהם סטרלינג היה הבעלים לא יהיה רשום כלום או בעלים אחרים. אני מניח שיהיה כתוב סטרלינג, ורצוי להוסיף הערה שאולץ למכור את הקבוצה בגלל דעותיו הגזעניות. זה הרבה יותר נכון, יותר מכובד, ומוציא את ה-NBA והקבוצה באור חיובי. אותו דבר לגבי לוגאן, לא צריך למחוק אותו. אפשר לקנוס או אפילו להשאות, ורצוי אפילו לעשות לגבי זה עמוד באתר שידגיש את המלחמה של WWE בגזענות. מה שהם עושים זה טיפשי ולא מועיל.

אריאל גרייזס 27 ביולי 2015

בוא נשאל כזאת שאלה – האם אתה מכיר בארהב איזה שהוא ארגון שמזכיר במשהו את לה פמיליה? ארגון שטנה שפועל בגלוי, לא בודדים?
ציין אסף בפוסטים על לה פמיליה שאין מה להתרגש – יש באירופה מלא ארגונים דומים. והוא צודק. אבל העובדה היא שבארהב זה לא קיים. ויש לזה סיבה.
כן, אם בוחנים את המקרה של הוגאן באופן פרטני אז הוא טפשי. המחיקה הזאת נראית אכזרית ואידיוטית (דרך אגב, לי היא מזכירה את המחיקה של לאנס ארמסטרונג, נניח, מכל ספרי השיאים, כאילו שזה יעלים את הזכרון שלו מהמוח שלנו). אבל צריך להסתכל על התמונה הגדולה ובתמונה הזאת, מלחמת החורמה האמריקאית בכל גילוי הכי זעום של גזענות מובילה לכך שאין לה שום ביטוי שמזכיר את לה פמיליה.
בישראל, לעומת זאת, מדברים על חיסול לה פמיליה מצד אחד אבל מצד שני נותנים לפיני גרשון להישאר דמות ציבורית- ולא מבינים שהשניים קשורים אחד לשני קשר הדוק.

D! פה ועכשיו 27 ביולי 2015

אריאל, אולי המחיקה של לאנס מהספרים לא תמחק אותו מהזכרון שלך אבל בעוד שני עשורים יש סיכוי טוב שהוא ייחשב ל"מסומם ההוא".
בדיון אחר פה מישהו העלה שיש חברה צעירים מאד שכבר היום חושבים שלברון יותר גדול ממייקל וזה בלי למחוק ממנו כלום. סתם לא לראות אותו.

אריאל גרייזס 27 ביולי 2015

הוא כבר עכשיו נחשב למסומם ההוא, ודי בצדק האמת. בניגוד להוגאן שעשה טעות שלא ממש קשורה למקצוע שלו, לאנס רימה ושיקר והסית במשך תקופה ארוכה. הוא הרוויח את הכינוי שלו בצדק גמור. העובדה היא שקונטאדור, למשל, נתפס, הורחק לתקופה, ריצה את עונשו וחזר – ואף אחד לא קורא לו מסומם.
אבל זה ממש לא קשור לדיון (בטח לא הסיפור עם לברון ומייקל, זה סתם עניין של הדרך שבה העולם עובד. צעירים תמיד יתעלמו ממה שהיה לפניהם וזקנים כמונו יסתכלו עליהם בשאט נפש)

יואב דובינסקי 27 ביולי 2015

אני לא בטוח שזה לא ממש קשור למקצוע שלו. במשך 4 עשורים הוא קידם דמויות סטריאוטיפיות, יריבויות סטריאוטיפיות תוך נאומים סטריאוטיפים. זה חלק מהעבודה. ההחלטה של הWWE היא התנערות מאחרויות של הארגון שהאיש שהכי מזוהה עם היאבקות בידורית וגדל וגידל את הענף מדבר בגזענות בשיחות פרטיות. זה לא הNBA שאמר נחרצות שאין שם מקום לגזענות, זה הWWE אומר שהם לא אחראים להשלכות. וזה די חרפה בעיני.

איציק 27 ביולי 2015

בארה"ב יש תנועה ניאו-נאצית והיא חוקית. מה עדיף, הם או לה-פמיליה? אז בא לא נעשה את ארה"ב יותר ממה שהם. מחיקת התאירם של לאנס ארמסטרונג מוצדקת, כמו גם של בן ג'ונסון למשל, אבל למחוק אותו כבן אדם זה טיפשי כי זה עדיין סיפור מעניין, ועל בן ג'ונסון עשו ובצדק. אפשר לא לאהוב אותו, אך זה לא עושה אותו לא מעניין או לא קיים. וכן, זה בסדר אחר-כך, לכנות אותו המסוממם ההוא. הסיפור עם הוגאן שונה, וגם טיפשי. אזאפשר להביא אותו לקיצון ולאבסורד, ולהתגאות בפוליטיקלי קורקט, ובו בזמן לאפשר באופן חוקי את התנואה הניאו-נאצית.

באבא ימים 27 ביולי 2015

בוודאי שיש ארגונים ניאו נאציים באמריקה. חופש הביטוי מתיר להם לפעול

גיל 27 ביולי 2015

זה שמעלימים משהו מהספירה הציבורית לא מעלים אותו מהשטח. הפרופורציה למשל של אסירים שחורים ללבנים היא חסרת הגיון גם אם לא כולה קשור לגזענות. כל האירועים האחרונים של ירי שוטרים על שחורים, המקרה של זימרמן בפלורידה של הרג הנער, כולם נובעים בחלקם מגזענות. לדבר בשפה יפה בטלביזיה ולטאטא את זה מתחת לשטיח רק הופך את זה ליותר גרוע.

Srtest - ארטסט 28 ביולי 2015

גם אתה ממשיך לכתוב פה למרות שאיכשהו תמיד הביקורת שלך היא נגד פרשנים ממוצא מאוד מסוים.

אסף THE KOP 26 ביולי 2015

נראה לי שאתה קצת חי בסרט, או לפחות סרטון…
נער אמריקאי לבן יודע מה זה ניגר, כשם שנער אמריקאי שחור שונא לבנים.
שלא תבין אותי לא נכון, ה -PC הוא רעיון נכון, אבל את התוצאות שלו לא תראה 40 וקצת שנה אחרי סוף ההפרדה הגזעית. זה יקרה, אולי, עוד 100 שנה לפחות.

גיל 26 ביולי 2015

נכון, כי לאסור על אנשים לומר מילה מסוימת יגרום להם באמת לא להשתמש בה. מאז ה7 מילים שנאסרו על ג'ורג' קארלין לומר בטלביזיה לא ראיתי אבסורד כזה. אפילו הנשיא השתמש במילה ניגר לפני כמה שבועות בראיון רשמי.

LOL 26 ביולי 2015

וואללה, זה שיא הצביעות. אם שחורים יכולים להשתמש במילה ניגר, אז כולם יכולים.
מה עוד, שיש המון גזענות של שחורים כלפי לבנים וזה לגמרי בסדר ולגמרי לגיטימי, ואף אחד כמו גיל או הכתבים הליברלים פה לא יכתובעל זה או יזדעזע, כי נו, אתם יודעים, עבדות וכו אז מגיע להם להיות קצת גזענים.

אני אישית מכיר המון שחורים פה שבכלל מנצלים את המצב הזה, ומתנהגים בצורה מחפירה, בגלל שהם בטוחים שאף אחד לא יעז להגיד להם כלום בגלל שהוא יואשם מיד בגזענות.

תומאס נוימן 27 ביולי 2015

תגובה אווילית

אלן 27 ביולי 2015

אבל לגמרי נכונה.

תומאס נוימן 27 ביולי 2015

באמת? אם שחורים יכולים להשתמש במילה "ניגר" אז כולם יכולים? אתה בטוח?

אסף THE KOP 27 ביולי 2015

זה כמו עם הפלסטינאיים.
יש כאלה שנותנים להם חסינות מכל דבר ומסירים מאחריות לכל דבר.
קוראים לחברה האלה הג'יהאדיסטים הליברלים.

גיל 26 ביולי 2015

זו עוד דוגמא לציד מכשפות אמריקאי בחסות הPC. התגובה כמובן לא מידתית אבל לא מפתיעה. כל מי שמתבטא בצורה כלשהיא מחוץ למיינסטרים מייד מוקצה. זה נכון לגבי הוגאן וגם קיים באקדמיה שיותר ויותר מגבילה את חופש הדיבור של המרצים. אם היו עושים ככה לכל מי שאמר משהו פסול בשיחה פרטית אי פעם אז כל האנשים במדינה היו מוקצים כנראה.

Amir A 26 ביולי 2015

והשבוע גם קולין קאוהרד הולך הביתה אחרי הערה גזענית.

גיל 27 ביולי 2015

הוא אמר אותה בפומבי והיה צריך לדעת שהיא טיפשית.

Amir A 27 ביולי 2015

זה נכון. האמת היא שאף פעם לא סבלתי אותו יותר מדי. סתם תזמון מעניין.

עוד אופיר אחד 26 ביולי 2015

+1. אני לא מבין למה בכלל מתייחסים למשהו שנאמר בשיחה פרטית ולא אמור לגלוש מעבר לה. אם היו מקליטים אותי בזמן שאני צופה במשחק כדורגל בטלוויזיה, כנראה שהייתי נכנס לכלא על גזענות, אנטישמיות ושנאה כללית לכל גזע ועדה שיש להם שחקן כדורגל שעשה טעות אי פעם.

אורי 27 ביולי 2015

אתה וכל אוהד ספורט נורמטיבי

תומאס נוימן 27 ביולי 2015

זה פשוט לא נכון. כל מי שמתבטא בגזענות מייד מוקצה. יש הבדל בין "מחוץ למיינסטרים" לבין גזענות. הווארד סטרן למשל, מתבטא לעתים בצורה קיצונית, רחוק מהמיינסטרים. אף אחד לא מחרים אותו. בחברה האמריקאית, מסיבות היסטוריות מוצדקות, אכן יש רגישות רבה מאוד לשימוש במילה "ניגר" (רק השחורים עצמם משתמשים במילה באורח קבע, כחלק מהסלנג שלהם, וברור ש"מותר" להם). ומי שמשתמש במילה המתועבת הזאת כחלק משפתו היומיומית, ראוי לגינוי שהוא מקבל. אין צורך "למחוק" אנשים מהרשומות כמובן, זו תגובה היסטרית של ה-WWE, אבל הוגאן בהחלט ראוי לכל גינוי

כסיפוביץ 26 ביולי 2015

אם יש דבר שעולה על צביעות אמריקאית זו צביעות אמריקאית
והעיקר לא לפגוע בביונסה.

MOBY 27 ביולי 2015

כן זה מטופש.
בערך כמו להוציא זמר מהפלייליסט של גלצ בגלל דעות פוליטיות שונות וחוסר בפתיחות, או להחרים פרסים על יצירותיו כי דעותיו לא מתאימות לנו.
הפרטיות שלנו הלכה לפח.
כל דבר הופך לנחלת הכלל תוך רמיסה של הזכות לפרטיות תחת אצטלת זכות הציבור לדעת…

תום 27 ביולי 2015

ה-WWE זה הארגון האחרון שיכול לטעון לעליונות מוסרית בכל מה שקשור לגזענות.

ההדלפה הזאת נועדה להשחיר את פניו של הוגאן בפני חבר מושבעים עתידי שיפסוק בתביעת 100 מיליון הדולר שלו נגד GAWKER לגבי פרסום קלטת הסקס שלו. אם אתם מעוניינים לחזות בצביעות אמירקאית צצדרגה ראשונה תקראו את האייטמים בגוקר ודדספין לגבי ההדלפה. אני מקווה שהוא יזכה וימוטט את החברה הבזויה הזו.

שאול 27 ביולי 2015

מסכים ב-100 אחוז שהמדובר בצביעות מוחלטת. זה מצחיק שמבחינת האמריקאים אם קיללת קללה גזענית אתה מחוק, אבל אם נניח רימית במשחק ספורט ואתה שייך לקבוצה שרימתה לאורך שנים אבל זכית באליפויות אז הכול נסלח לך ואתה חבר היכל התהילה.

תומאס נוימן 27 ביולי 2015

מה? בארי בונדס, השחקן עם המספרים הכי מרשימים בהיסטוריה של ה-MLB לא נכנס ולא ייכנס להיכל התהילה, בגלל לקיחת סמים משפרי ביצועים. פיט רוז, בעל שיא מספר החבטות בהיסטוריה, לא ייכנס לעולם להיכל כיוון שהימר על בייסבול. העיקר "האמריקאים הצבועים", מנטרה שחוזרת פה כמו קלישאה חבוטה בחלק מהתגובות. אמריקה איננה סלחנית כלפי גזענים ואיננה סלחנית כלפי רמאים. לא בספורט ולא בכלל. הלוואי עלינו

שאול 27 ביולי 2015

פלורנס גריפית' ג'ויינר ז"ל, מסוממת עד העצם, זכתה במדליות זהב רבות בכל תחרות אפשרית והשיאים שלה יעמדו לדיראון עולם עוד זמן רב. היא לא נענשה ואפילו לא קרוב לכך.
טום בריידי, רמאי הפוטבול הגדול בכל הזמנים, זכה ב-4 אליפויות כחלק מהקבוצה הרמאית בתולדות הפוטבול ועדיין הוא וחבריו כמעט ולא נענשו, בטח לא בפרופורצייה לחומרת המעשה. והוא ייכנס להיכל התהילה.
לכך אפשר להוסיף את השמועות המוצקות מאוד לגבי קארל לואיס ומייקל ג'ונסון. נכון, רק שמועות, אבל הבה לא נשכח שאם לאנס ארמסטרונג לא היה אידיוט מספיק בשביל לחזור לטור דה פראנס לאחר שפרש, גם הוא היה אלוף לא מעורער והיו אומרים שלגביו "הכל שמועות והוא מעולם לא נתפס למרות שנבדק כל הזמן", שזה בערך מה שאמרו כל האמריקאים עד שהוא החליט לבכות על הספה של אופרה.

אז כן, אמריקה מאוד סלחנית כלפי רמאים. מאוד-מאוד. הלואי עלינו? מקווה שזו פשוט בדיחה לא מוצלחת. אני לא צחקתי בכל מקרה.

תומאס נוימן 27 ביולי 2015

באמריקה יש ערך יותר נעלה – innocent until proven guilty. פלו ג'ו (למרות שלכולם ברור שהיתה מסוממת), קרל לואיס, מייקל ג'ונסון – לא נכשלו בבדיקות (בניגוד לבן ג'ונסון). תהיה בטוח שאם היו נתפסים – היו מורחקים לכמה שנים והקריירה שלהם היתה הופכת לכתם אחד גדול בעיני הציבור האמריקאי.
פוטבול, כספורט, עדיין שונה מיתר הענפים לצערי, בהתייחסות לסמים, רמאויות וכד'. עדיין, ההתייחסות שלך לבריידי כ"רמאי הפוטבול הגדול בכל הזמנים" היא ילדותית. עם כל הכבוד ל"אינפלייט-גייט", היא ודאי לא מהווה עילה למניעת כניסה להול

איציק 27 ביולי 2015

האם קרל לואיס ומייקל ג'ונסון ברשימה כי אתה בטוח שהשתמשו אך לא נתפסו או סתם שמות שעלו לך בהבזק?

שאול 28 ביולי 2015

קארל לואיס ברשימה כי הוא מסומם שנכשל בבדיקת סמים ואפילו הודה בזה! ההתאחדות האמריקאית חיפתה עליו. זה ידוע לכל, למשל בכתבה הבאה של הגארדיאן :

http://www.theguardian.com/sport/2003/apr/24/athletics.duncanmackay

Lewis has now acknowledged that he failed three tests during the 1988 US Olympic trials, which under international rules at the time should have prevented him from competing in the Seoul games two months later.

לגבי מייקל ג'ונסון זה פחות ברור ובא רק מעדות של חברים לקבוצה כמו אנטוניו פטיגרו שנתפסו בעצמם.

גיל 27 ביולי 2015

אמריקה סלחנית לרמאים שהודו וקיבלו על עצמם עונש. אנדי פטיט לא עשה שום דבר שונה מבונדס, קלמנס או מגווייר והוא שחקן מאוד פופולארי רק כי הודה. מישהו זוכר בכלל שמייקל ויק היה בכלא?

בני 27 ביולי 2015

מישהו זוכר בכלל את מייקל ויק?

גיל 27 ביולי 2015

היום מעט כי הוא מובטל אבל עד לפני שנה שנתיים העבר שלו כאילו לא היה קיים.

שאול 28 ביולי 2015

מייקל ויק הוא דוגמא חייה לצביעות של האמריקאים. מבחינת ליגת הפוטבול להתאכזר לכלבים זה יותר חמור ופוגם באמון האוהדים במשחק מאשר לזכות ברמאות ב-4 אליפויות.

גיל 28 ביולי 2015

אתה לא יכול להיות רציני. בריידי עם כל הרמאות שלו לא פגע באף אחד.

שאול 28 ביולי 2015

אל תטעה, אם אתה מסתכל מנק' מבט אזרחית ברור שהמקרה של ויק יותר חמור. אותו דבר גם המקרה של אוג'יי סימפסון, אארון הרננדז ועוד הרבה. אבל אם אתה מסתכל מנק' מבט של מי פגע יותר באינטגריטי של המשחק לא יכול להיות לך מקום לספק שבריידי והקבוצה שלו פגעו בו הרבה יותר ממה שמייקל ויק פגע. מה שמייקל ויק עשה בכלל לא רלוונטי למשחק עצמו ויותר רלוונטי לכך שהוא אדם לא חכם במיוחד, חסר מוסריות ואכזרי.

יואב דובינסקי 27 ביולי 2015

לא אהבתי את תגובת הWWE. זה ארגון שהתכניות שלו בנויות על דמויות פלקטיות שמנציחות סטריאוטיפים ומחפיצות נשים (שלא לדבר על לעודד אלימות וגורמת נזקים למתאבקים רבים שמתים משימוש יתר בסמים או מהתאבדות אחרי דיכאונות). אז הפתעה גדולה, אדם שעבד 4 עשורים בנאומים סטריאוטיפים וקידום יריבויות סטריאוטיפיות עם דמויות סטריאוטיפיות מדבר בצורה גזענית בשיחה פרטית. המחיקה שלו מההיסטוריה מגוחכת ומראה על פאניקה. השעייה היתה תגובה סבירה יותר.

ישי 27 ביולי 2015

השעיה ממה?

ר.בקצה 27 ביולי 2015

הוא עובד בארגון

Srtest - ארטסט 27 ביולי 2015

חבל שהתגובות כאן שעוסקות ברסלינג הן בעצמן סטריאוטיפיות. ברסלינג עושים כל מיני דברים כדי שהקהל יריע או ישנא אותך. פעם כריס ג'ריקו כשהיה רע לקח דגל של ברזיל בברזיל ועשה איתו משהו (לא זוכר בדיוק מה), ובסוף באה משטרה והיה בלאגן והוא עזב את המדינה. יש חוסר הבנה למרות שישנן הצגות שערוריתיות במשך עשורים שלא מזיזים לאף אחד וששוחטים שם פרות קדשות על ימין ועל שמאל.

מעניין, כי בדיוק כמו במקרה של דונלד סטרלינג גם כאן העניין נראה לי עלוב לחלוטין. במקרה של סטרלינג כל מוגי הלב שעבדו עם גזען ידוע ומוכר במשך שנים רבות קיבלו פרס על כך שהם מוגי לב בגלל שמישהו הקליט שיחה של סטרלינג. ב-WWE/F במשך שנים היתה אפליה נגד שחורים. מישהו שידוע שהפלו נגדו הוא קמאלה שהיה מאוד פופולרי בשנים מסוימות ומעולם לא זכה להתמודד על החגורה. לא מזמן הוא תאר קרב מאוד פופולרי שלו נגד אנדרטייקר צעיר שבו אנדרטייקר קיבל הרבה יותר כסף ממנו. בזמן שבארגונים מתחרים כמו ה-NWA היה אלוף כמו רון סימונס (פארוק) ושילבו מתאבקים אפרו-אמריקאיים, ב-WWE רק כשהגיע דה-רוק המגה-פופולרי הוא הפך להיות אלוף וגם אז היה האלוף היחיד שהיה מפסיד מדי פעם (מה שלא קרה לאוסטין, טריפל אייץ', סינה או הוגאן). ככה שההתנערות הזו דיי מגעילה וצבועה לכל מי שהוא לא חלק מהמיינסטרים האמריקאי. מה קרה שכטייגר וודס התברר כנצלן נשים וכשמשתמש בסחר בנשים? הוא התנצל על בגידה ואשתו כדי שיסלחו לו וכדי שיוכל להמשיך למכור נעליים. נו באמת כמו שאומרים.

מדובר בהמשכו הטבעי של הטיפול המזעזע במקרה כריס בנואה, שהמוח שלו הפך לעיסה עם השנים ושאביו נלחם כדי להראות לציבור את מצב המוח שלו שהיה אלצהיימר גבולי אחרי כל המכות שחטף בראש. כלומר, חלק ממה שהוביל לכך שרצח את משפחתו והתאבד היה סגנון ההיאבקות באותן שנים. גם המתאבק רייבן הצהיר שכל המתאבקים ידעו שהוא לוקח סמים וכולם ידעו את זה והוא המשך לעבוד בארגון הכי גדול כאילו כלום. מאז פתאום הארגון אסר על לתת מכות בראש עם חפצים, חוץ מבקרבות גדולים של אגדות… ככה שבדיוק גם כאן, הארגון ידע על קלטת הסקס של האלק הוגאן, אגדת ילדות שמבזה את עצמו ואת הסובבים לו ככל שעוברים השנים, ושכר אותו לאחת התוכניות החשובות ברשת החדשה שלו WWE NETWORK – TOUGH ENOUGH שהיא תוכנית ריאליטי של כאלה שרוצים להיות מתאבקים. זאת אומרת עד לפני שנייה האלק הוגאן היה מספיק טוב בשביל להנחות את התוכנית שממנה אמורים לצאת מתאבקי העתיד. אין אחד שיודעים עליו יותר דברים ויש עליו יותר סיפוקים מהאלק הוגאן ככה שהדבר היחיד שה-WWE הודו בו הוא שמה שחשוב להם הם הדלפות ותו לא.

לאלה מאיתנו שהמשיכו לצפות כל השנים האלה ההתנהלות הזו מאוד מתאימה לאופן שבו הארגון ומקמהון זרקו לפח את ההצלחה האדירה שלהם בתקופת האטיטיוד וסיפקו תוכניות מעפנות רק כי הם יכולים. זרקו את המתאבק הכי טוב בעשור האחרון כי הוא לא היה השטאנץ שלהם (ולא שהוא חף מאשמה) וגמרו פיזית את הבא בתור, ולא לקחו את המתאבקים האחרים הכי טובים בשוק וניסו לדחוף לנו לגרון את הבינוניות שלהם כי הם הפכו למונופול.

Srtest - ארטסט 28 ביולי 2015

Jason King of Bleacher Report spoke with former WWE star James “Kamala” Harris about the racist comments made by Hulk Hogan in 2006 that were revealed by Radar Online and The National Enquirer on Friday. Hogan was programmed with Kamala in the 1980’s and the 1990’s, and often expressed concern over Kamala not being fairly compensated for their main event feud. Harris said:

“That’s not the Hogan I know. Hogan always treated me like a gentleman. He genuinely cared about me. He was my friend. He’d tell me, ‘Brother, I’m getting my money. I hope you’re getting yours, because you’re putting asses in the seats.’ When it came to our matches, he valued my input. He’d always say, ‘What do you want to do out there, brother?’ I’d tell him, and then we’d go out there and do it. He’s a sweetheart of a guy.”

Kamala said Hogan just got caught with a “hidden recorder and said something he probably didn’t mean” and he’s not mad at his former foe. Harris added:

“I’m not mad at him at all. Deep down, he’s really not like that. He’s a super-nice guy. I don’t believe he’s a racist at all, no matter what he said.”

Harris also commented on what he would say to Hogan if he saw him now:

“The first thing I’d do is shake his hand and hug him, just like we always do. That wouldn’t change. Then I might say, ‘Hey man, what happened?’ But it’d be with a smiling face.”

פאקו 28 ביולי 2015

תודה על התגובות. הקטע של להקליט מישהו בשיחה פרטית ולחשוף את זה אחרי תשע שנים נראה כמו הדבר העלוב ביותר לעשות בעיניי.

Comments closed