הברקאשו היכה פעמיים – איתי ליבוביץ'

בהיסטוריה הקצרה של ה- MMA היו מספר פעמים מועטות בהן הברק הכה פעם אחת ונדיר מאד שהיכה פעמיים. בי ג'יי פן נגד פרנקי אדגר הייתה סדרת קרבות כזו. בקרב הראשון ניצח אדגר, אז הטוען לכתר, את פן האלוף שנחשב ל-LW הטוב בהיסטוריה. לאחר מכן הוכיח אדגר שהוא ה-LW הטוב בהיסטוריה כשניצח את פן פעם שניה.. ואז גם שלישית.

אנדרסון סילבה נגד כריס ווידמן היה גם כן מקרה ברקי מובהק כשבפעם הראשונה שלח הטוען לכתר את העכביש לישון עם הוק מפתיע ולקח לו את החגורה. לקרב החוזר הגיע סילבה עדיין כפייבוריט לניצחון אך שבר את הרגל בצורה מזעזעת והפסיד בפעם השנייה.

הברק שהיכה לטעמי בצורה החזקה ביותר היווה את ה-UPSET הגדול בהיסטוריה. במאי 2014 הגן בראו על התואר שלו בפעם הרביעית ב-UFC כשהוא רוכב על רצף של 32 ניצחונות רצופים. ההפסד הראשון והיחיד של בראו דאז היה בקרב הראשון שלו בקריירה אי שם ב-2005 ומאז הוא לא עצר. מתוך 32 ניצחונות הוא השיג 23 בנוקאאוטים או הכנעות. ב-23/05/2014 הייתי בדעה שמדובר בלוחם הטוב בעולם. קטלני בכל ממדי הקרב, פינישר טוב מכל אלוף אחר וכזה שנראה בשתי רמות לפחות טוב מיריביו. את שלושת הקרבות שקדמו לעימות עם דילאשו הוא סיים בהכנעה (את מייקל מקדולנד המוכשר) ובשני נוקאאוטים טכניים (את אדי ווינלנד ויוריה פייבר) ולא ראיתי סיכוי שבעולם שהדילאשו הזה ינצח אותו.

עם כל הכבוד לדילאשו, שניהל קריירת האבקות סבירה אך מעולם לא היה כוכב האבקות ושהפסיד בגמר TUF לג'ו דודסון, פשוט לא היו לו הכלים להדיח את המיני קינגפין של מחלקת ה-BW. אז הגיע הברק שחשמל את העולם. בתצוגה עילאית של 5 סיבובים מ-ו-ש-ל-מ-י-ם של טכניקה ומהירות דילאשו הימם את העולם. לא רק שהוא ניצח את הברון הברזילאי, הוא החזיק אותו מעל לראש כששניהם עומדים על פסגת ההר, וזרק את הגופה שלו למטה. העולם היה בשוק וכך גם אני. מאיפה הגיע הדילאשו הזה פתאום ואיך הוא גרם ללוחם הכי מפחיד בעולם להראות איטי, מגושם, מפוחד ופשוט לא טוב?

ההסבר פשוט מאד. לקראת סוף הסיבוב הראשון דילאשו פגע בבראו אגרוף חזק שגרם לו לזעזוע מוח. לאחר הקרב בראו לא זכר בכלל שהיה קרב.. זעזוע מוח! זו הסיבה לאיטיות ולמסכנות של בראו בקרב. אין ספק… הרי אין הסבר אחר. בקרב הבא אנחנו נראה באמת מה דילאשו שווה כשבראו יראה לו מאיפה משתין האלוף. כדאי שדילאשו יהנה מחגורת האליפות כי הוא לא יחזיק אותה זמן רב.

האגרוף שהתחיל הכל בקרב הראשון
האגרוף שהתחיל הכל בקרב הראשון

למרות שבראו היה אלוף דומיננטי, האופן החד צדדי שבו התנהל הקרב מנע מבראו לקבל קרב חוזר מיידי אז שלחו אותו להרביץ למישהו אחר. אוקיי.. אז בראו לא נראה טוב כל כך נגד מיצ' גאגנון אבל למי אכפת? הוא סתם שמר על עצמו. אוקיי… אז דילאשו נראה מעולה נגד ג'ו סוטו… אבל זה לא רנאן בראו! חכה חכה שהברזילאי יתפוס אותך.

ביום שבת הם נפגשו שוב כשמשום מה הפעם דילאשו היה הפייבוריט על פי סוכנויות ההימורים. "מישהו הולך לעשות הרבה כסף" חשבתי לעצמי. כל טמבל שקונה את ההייפ של דילאשו הולך לאכול את הכובע.. נראה מה הוא שווה בלי לנצל זעזועי מוח אקראיים של לוחמ העל.

הקרב התחיל ובראו נראה קצת מהוסס חשבתי לעצמי.. אבל אני לא דואג. כל מה שבראו צריך זו קומבינציה טובה או לסיים את הקרב על הקרקע. האוויר מהבלון של דילאשו יצא עוד מעט. הנה.. רק עוד קצת.. הוא זז מהר מדי… הוא בטח יתחיל להתעייף. בראו גורם לו להרגיש בטחון כדי שיתקרב אליו קצת. עוד קצת… עוד קצת.. רגע. מה קורה פה? בראו איטי ומגושם? לא מצליח לפגוע בדילאשו בזמן שהאחרון פוגע בו 3-4 ג'בים רצופים? הוא שוב רוקד סביבו? יכול להיות שבראו עדיין לא התאושש מזעזוע המוח מהקרב הקודם?

לפתוח פה גדול
לפתוח פה גדול

כן חברים.. הברק היכה פעם שניה ולברק קוראים דילאשו. האמריקני עשה מה שעשה בקרב הראשון רק טוב יותר, מהר יותר, חזק יותר ועם ביטחון עצמי של אלוף. בראו נראה כמו הצל של הצל של עצמו ולמי שהרגע הצטרף לא ברור מה הברזילאי עושה שם בכלל.

לא כוחות. פשוט שתי רמות נפרדות. דילאשו הביא יכולות האבקות טובות והוסיף להן יכולות סטרייקינג עילאיות! אדירות! עבודה טכנית מדהימה, שבירת זוויות, קומבינציות מדויקות וסוואגר של אלוף. מצטער בראו אבל גם אני קופץ על עגלת הדילאשו. טי ג'יי נראה כרגע ברמה אחת מעל למחלקה ובראו נראה רמה אחת מתחת. יש לזה שני הסברים אפשריים. או שדילאשו בנוי בדיוק כדי לנצח את בראו או שההפסד הראשון פשוט שבר את בראו מנטלית.

תארו לעצמכם שאתם בלתי מנוצחים במשך עשור, שוברים את כל מי שעולה מולכם ואז פתאום אמריקני בלונדיני וחביב עושה מכם צחוק. לא מדובר בנוקאאוט פוקס בסגנון סילבה-ווידמן 1 או בגליוטינה שניתנה במתנה כמו בוורדום-וולסקז. מדובר בהשמדה מוחלטת ושיטתית שנמשכה כמעט 5 סיבובים שלמים. לא הייתם נשברים מנטלית?

אז יכול להיות שדילאשו פשוט טוב יותר מבראו ו/או בנוי לנצח אותו אבל הבראו שראינו בקרב השני (והראשון) הוא לא הבראו שהתרגלנו לראות בקרבות הקודמים שלו. הוא לא זז אותו הדבר, לא מכה אותו הדבר, הוא איבד את החדות ואת הקילר אינסטינקט ונכון לעכשיו אין לו מה להציע בטופ. אופציה אחת היא לעלות מחלקה אבל אני מניח שהוא יחכה קודם לתוצאות של אלדו – מקגרגור. אם אלדו ינצח לא סביר שבראו, חברו לקבוצה, יעלה קטגוריה אך אם האירי ינצח יש סיכוי שנראה ניסיון של הברזילאי לזכות בחגורה במחלקה אחרת. אופציה שניה היא לעשות כאחד האדם ולנצח 3-4 יריבים לפני שיקבל קרב נוסף על התואר ולטובתו אני מקווה שידלאשו כבר לא יהיה האלוף.

זה סופו של כל ברון
זה סופו של כל ברון

2דילאשו - בראו

בדיוק עכשיו אני מסיים לאכול את הכובע אבל אני עושה את זה עם חיוך. אני שמח לטעות כשהתוצאה מהנה כל כך. זה פשוט יפה לראות לוחם מתפתח כמו שדילאשו התפתח ואני מקווה שכל קרב שלו יראה ככה. פשוט תאווה לעיניים. נקווה שבראו יתאושש כי החיה שהוא היה היא באמת דבר נדיר וכולנו נפסיד אם לא נזכה לראות אותו חוזר לכושר הקודם שלו.
מעבר לזה, מי שעדיין לא ראה את האירוע לרוץ לראות עכשיו! (ברבוסה נגד פלדר.. תאווה לעיניים וקרבות של ג'ו לוזון זה תמיד כיף) ה-UFC נמצאים ברצף אירועים טוב ואני מקווה שהרצף ימשיך  לאירוע הבא בשבת הקרובה.

***

אתם מוזמנים לבקר באתר שלי

 

ליגת שוקי ההון - שמרנות היא מתכון להרפתקנות
גמביט המלכה / גיל גרינגרוז (פוסט אורח)

11 Comments

matipool 27 ביולי 2015

איתי – איפה אפשר לראות את האירוע ? בד"כ משדרים באחד מערוצי הספורט במוצ"ש אבל נדמה לי שהפעם לא שידרו .

איתי ליבוביץ 27 ביולי 2015

אני לא יודע למה לא שידרו בערוץ הספורט (אם לא שידרו… אין לי מושג) אבל אמורים להיות שידורים חוזרים.
מעבר לזה אפשר לחפש אונליין בצפיה ישירה או להורדה

א.ב; 27 ביולי 2015

אכן היה נראה שיש הפרשי רמות אדירים בקרב…. בראו היה נראה איטי מצד שני גם בקרב הקודם שלו נגד …. בראו לא היה משהו בכלל.
דילאשו בהחלט נראה מהיר ( אם כי לא כמו הבעיטות המדהימות של ברבוסה) הייתי רוצה לראות אותו שוב מול אססאנסאו שניצח אותו , או אפילו מול דומיניק קרוז אם הוא איי פעם יחזור ללכת….

מעבר לזה אני חייב לדעת משהו, כל הזמן מדברים על החוזה עם ריבוק ועל הסכומים המגוכחים שהלוחמים מקבלים,
איך יכול להיות ש ל בראו היתה מדבקה של TNT על המכנס?

יהודה 27 ביולי 2015

היה שידור ב58
מעבר לזה הסיום של לוזון היה אחד היפים שראיתי פשוט לא להאמין באיזה נונשלנט הוא פשוט הפסיק להרביץ וקם זה הפעם הראשונה שראיתי כזה דבר רק על זה מגיע לו פרפומנס אוף דה נייט
ואף מילה על השעמום של הקרבות נשים?

איתי ליבוביץ 27 ביולי 2015

לוזון הוא אחלה לוחם ואחלה גבר. חבל שהוא לא מצליח להגיע לטופ.
למה לדבר על שיעמומונים שאפשר לדבר על קרבות טרפת?
המחלקה הזו היא מחלקה מתה. מחלקת משקל הקש היא מחלקה טובה, מלהיבה ותחרותית בהרבה.

יהודה 29 ביולי 2015

ברור שהיא מתה יותר משעמם מטניס נשים מול סרינה שלפחות הפסידה פעם או פעמיים בקריירה

מנשה יוסיפוביץ מבני ברק 28 ביולי 2015

איזה גוף יש לחבר'ה האלה.

רוג'רס אהרון 28 ביולי 2015

יש לי חברים טובים אשר בבעלותם מלון בפנמה,
לפני שנה הגיע טי ג'יי דילשאו להתארח מבלי שהם הכירו את פועלו,
זה היה בדיוק אחרי הקרב הראשון מול בראו,
אורחים אמריקאים זיהו אותו,
בקיצור הדיבור בחברה זה שהוא אחלה גבר שבעולם,סטלן וגולש שהעביר שיעורי לחימה בחינם על החוף
וחזר לביקור נוסף לאחר מספר חודשים.

יהודה 29 ביולי 2015

מעניין שכמעט כל החברה שמגיעים לטופ של הטופ בספורט הזה שזה הספורט הכי אכזרי הם ממש ממש נחמדים וחביבים ביום יום שלהם לעומת כוכבי כדורסל או כדורגל

איתי ליבוביץ 29 ביולי 2015

אחת הטענות המרכזיות שלי בנושא אלימות היא שהלוחמים הם אנשים הרבה פחות אלימים
מספורטאים בענפים אחרים. במהלך המשחק/קרב או מחוצה לו.

איתן 3 באוגוסט 2015

פלדר נגד ברבוסה היה פשוט קרב אפי-EPIC
כל הזמן אקשן,ברבוסה פשוט כנראה שאבא שלו היה איזה טייגר-איזה מהירות הוא מוציא בעיטות משהו מפחיד,ההכנה והגיים פלאן של פלדר לא היו נכונים הוא היה צריך לקחת את הקרב לרצפה ולעבוד יותר על זה.

עוד בקטגוריית הלייט ווייט הייתי רוצה לראות את ברבוזה מול פטיס בקרב טאקוונדו דומה עם הרבה אקשן .
וגם את נורמגומדוב מתיי שתיגמר הפציעה שלו נגד דונלד סרונה- הקרב שבוטל

Comments closed