על אריות עכברים – איתי ליבוביץ'

"רונדה ראוזי היא הלוחמת הטובה ביותר של כל הזמנים בכל ענפי הקרב". לא נכון.

"רונדה ראוזי היא הלוחמת הטובה ביותר של כל הזמנים בכל ענפי הקרב".

את המשפט הנ"ל אמר ג'ו רוגן, מי שזכור לכולנו מהסרטים "אופס, הגזמתי שוב?", "אני אגיד כל דבר לאט ועם עיניים פקוחות כדי ליצור דרמה" והלהיט ההיסטורי "Overstatement? What overstetment?". אי אפשר להאשים אותו כמובן, רוגן חייב לעזור ל-UFC למכור את הקרבות כדי לייצר הכנסה. אז שוב ימצאו לוחמת כלשהי ויסבירו לנו למה היא-היא זו שיש לה את הסיכוי הגבוה ביותר לנצח את ראוזי. יסבירו לנו שהפעם הקרב הוא לא על התואר אלא על המורשת. יבלבלו אותנו עם סטטיסטיקות של משך קרב ממוצע שלה ויציגו לנו מתכון אינסטנט שארוך יותר מסך הקרבות שלה.

הסופרלטיבים יערמו, העיניים ירקו אש, מייק גולדברג יצעק ש"הנה אנחנו הולכים", רונדה תסיים את הקרב בפחות מדקה רק כדי לשוב ולהיכלא במעגל הנ"ל. מעגל מאוס ולעוס של האדרה וקשקושים על גדולתה של לוחמת בענף ספורט בחיתוליו.

"למה את תמיד עושה פרצופים מכוערים?"
"למה את תמיד עושה פרצופים מכוערים?"

 

די ג'ון...אתה מדגדג אותי
די ג'ון…אתה מדגדג אותי

אז לא. רונדה היא לא הלוחמת-ספורטאית הגדולה בכל הזמנים. אפילו לא של ימינו אנו. בקרב איגרוף היא תפסיד לכל מתאגרפת מקצוענית. בקרב האבקות היא כנראה תפסיד לטובות ביותר. בקרב ג'יו ג'יטסו? ד"ש מגבי גרסייה. אפילו בענף הבית שלה, הג'ודו, היא לקחה רק ארד באולימפיאדה. חחח.. לוזרית. אז בואו נצנן את ההתלהבות טוב? רונדה ראוזי היא לוחמת טובה. טובה מאד. בענף צעיר (MMA נשים) ובקטגוריה חלשה עם לוחמות בינוניות. המחלקה מתחת טובה בהרבה עם לוחמות טובות ושלמות בהרבה ממה שאנחנו רואים במחלקה של ראוזי.

שמעת גבי? רונדה אמרה שהיא מנצחת כל אשה בעולם
שמעת גבי? רונדה אמרה שהיא מנצחת כל אשה בעולם

רונדה הקדימה את זמנה. בדיוק כמו הוייס גרייסי בזמנו. אף אחד לא ייקח ולא יכול לקחת את מה שעשה הוייס ב-UFC הראשונים.. אבל אף אחד לא טוען שהוייס הוא אחד הלוחמים הגדולים בהיסטוריה. גם לא הוייס עצמו. אז ראוזי מושכת קהל מתוקף יכולותיה בזירה, האישיות שלה והמראה שלה. היא בוחנת עצמה בכל פעם מחדש בזירה הגדולה והטובה מכולן ועושה זאת בהצלחה מרובה רבתי. זה מעולה לכל הנוגעים בדבר! רונדה היא סופרסטאר וכל חשיפה לענף הרי היא משובחת. אבל בואו נשמור על פרופורציות בבקשה.

לעומת ראוזי, יש שם בחוץ לוחם שרבים מחשיבים כלוחם הטוב בכל הזמנים והוא לעומת רונדה לא שש לבחון את מקומו בהיסטוריה מול הלוחמים הטובים בעולם. לאיש הזה קוראים פידור. עולם ה-MMA גועש מאז שהכריז הקיסר האחרון על שובו לזירה לאחר פרישה בת 3 שנים. היכן יוכיח פידור את גדולתו? האם הוא לא מבוגר מדי (38)? האם לא עבר זמן רב מדי? הרי ברור שפידור בשיאו ישמיד ויחסל כל לוחם אחר בשיאו. לא? אז לא. לא עבר זמן רב מדי (דומיניק קרוז כבר מחכה לקרב על התואר לאחר 121424 שנים מחוץ לזירה). הוא לא מבוגר מדי (רק תשאלו את יואל רומרו, דימיאן מאיה, מארק האנט, דן הנדרסון ואנדרסון סילבה). היכן יוכיח פידור את גדולתו? יש רק מקום אחד שבו זה יכול לקרות ולפי השמועות האחרונות זה לא יקרה שם.

לוחמים כבר נעמדו בשורה והציעו עצמם לקבל את פידור בזרועות פתוחות (שילכו ויסגרו) ל-UFC. אנדריי ארלובסקי, פרנק מיר, ביגפוט סילבה ודן הנדרסון הם רק חלק מהשמות המאוכזבים. למה מאוכזבים? כי השמועה אומרת שפידור חתם בליגת בלאטור וזה הופך אותו לפחדן ולאדם הגיוני שיודע מה הוא עושה. בניגוד לרונדה ששמה עצמה למבחן בכל קרב, פידור מוצא לו את הדרך הקלה בכך שהוא הולך לליגה זוטרה, לא בוחן ולא יבחן עצמו מול האליטה. במצב כזה ההילה שלו תמיד תישמר ומעריציו יצעקו באצבע מורמת ש"אם הוא היה מגיע ל-UFC בשיאו הייתם רואים מה זה!". רק שהוא לא הגיע בשיאו ואולי לא יגיע בכלל. כל עוד הוא לא נבחן ב-UFC אי אפשר לדבר בכלל על תואר הגדול בכל הזמנים. למען האמת… הוא כבר הפסיד 3 פעמים רצופות מחוץ ל-UFC כשהיה רק בן 34. רגע, גם זה לא השיא שלו? מתי היה השיא שלו? בגיל 22?

אלופת העולם עלאכ...אני פידור!
אלופת העולם עלאכ…אני פידור!

המהלך הזה, אם השמועה נכונה, תשמור על עמימות מעמדו שמצד אחד יתעקשו שהוא הגדול מכולם ומצד שני הוא לא יבחן את עצמו לעולם. אם גיל 38 מבוגר מדי אז מתי הוא יגיע ל-UFC? בגיל 42? עמימות כזו לא נראתה מאז עמימות הגרעין הישראלי ולאדם במעמדו של פידור, שמרכז כוחו נמצא עם הקהל הרוסי, זה הפתרון הטוב ביותר וחבל. אני מאד מאד מאד רוצה לראות אותו ב-UFC אבל כנראה שזה כבר לא יקרה.

***

רוצים לראות תצוגת האבקות מהספרים? פט קמינס נגד רפאל פאג'יו:

רוצים לראות תצוגת BJJ מהספרים? דימיאן מאיה נגד ניל מגני

***

אתם מוזמנים לבקר באתר שלי

נגמר
בייבי, נולדנו לרוץ

30 Comments

גיל 4 באוגוסט 2015

הכי גדולה או לא, היא אולי המתאבקת שמייצרת הכי הרבה באז אצל אנשים שלא יודעים כלום על UFC.

Maldini 4 באוגוסט 2015

הטרנד החדש הוא להראות חוסר התלהבות מראוזי ומפלויד מייוות'ר

פעם זה היה מרוג'ר פדרר (איזה עידן חלש הוא ניצל, עם כל הרודיקים והיואיטים, הוא בכלל סתם ברני מיידוף של הטניס)

לאחרונה התחלתי לשמוע רינונים גם בכיוון טייגר וודס שמעולם לא נאלץ להתמודד עם תחרות ראויה אלא רק עם "שמנים בני 50" בזמן שהיום הוא צריך להתמודד עם אתלטים כמו מק'לרוי, ספית' ודסטין ג'ונסון אז הרבה יותר קשה לו (כי הבעיה שלו בכלל לא מנטלית)

זה מין סוג כזה של מגניבים שזר לא יבין אותם לצערנו

ע' בעל הטיפ 5 באוגוסט 2015

טרנד או לא טרנד,
המחלקה שלה נורא צעירה,
סליחה, המחלקה נפתחה בשבילה.
הייתה אלופה ב-135 לפני שהיו לוחמות.
ויש שם מישהי בחוץ שדי תפורה למידותיה והיא לא מפסיקה לברוח ממנה.

שלטון יחיד בשוק חדש לרוב מראה על חוסר תחרות ולא על גאונות

Maldini 5 באוגוסט 2015

מי בדיוק "תפורה למידותיה"? מפלצת הסטרואידים כריס סייבורג ששוקלת 10 פאונד יותר (רשמית) שבפועל קרוב יותר ל-20? ראוזי ודיינה ווייט כבר מסכימים מעל שנה לקרב מולה במידה והיא תחתוך משקל מה שהיא לא מוכנה לעשות כי קצת קשה לה לוותר על HGH לארוחת בוקר אבל אל תיתן לזה לבלבל אותך…

איתי ליבוביץ 6 באוגוסט 2015

לא מכיר את הטרנד.
להיפך. הטרנד שאני מכיר זה להלל את רונדה.

חשבתי שאני מקורי :(

יהודה 4 באוגוסט 2015

איתי מי לדעתך הלוחם הטוב בכל הזמנים? יש סיכוי לקבל איזה דירוג טופ 5 של כל הזמנים? אני יודע שיש באינטרנט ויכוחים עד אינסוף בנושא הזה יהיה כיף לקרוא טור שלך בנושא.
יש מצב לקבל הסבר איך מחשבים את הפאונד פור פאונד בufc שמשתנה כל יומיים?

איתי ליבוביץ 6 באוגוסט 2015

הלוחם הטוב בכל הזמנים זה כל. אנדרסון סילבה. לפחות עד היום.
הטופ 5? לא לפי שום סדר סצפיפי:
אנדרסון סילבה
ג'ון ג'ונס
ג'ורג' סיינט פייר
חוזה אלדו
בי ג'יי פן/מאט יוז'/רנאן באראו/פרנקי אדגר

לגבי ה-P4P… סתם שטויות. אין מה להתייחס לזה.

יהודה 7 באוגוסט 2015

למרות שהוא קיבל נוקאאוט פעמיים? אמנם לא באשמתו אבל משו שגונס אפעם לא עבר

איתי ליבוביץ 7 באוגוסט 2015

מי קיבל נוקאאוט פעמיים? סילבה?
קודם כל, הקריירה של סילבה ארוכה משל ג'ונס. לדעתי בסוף ג'ונס יהיה הטוב בכל הזמנים.
מה גם שהפסד לא פוסל אותך מלהיות הטוב אי פעם או בין הטובים.
ולבסוף… הנוקאאוט שהוא קיבל הוא קיבל בגללו. אם הוא לא היה עושה שטויות זה לא היה קורה.
הפעם השניה לא הייתה נוקאאוט… נשברה לו הרגל במהלך הקרב.

Maldini 4 באוגוסט 2015

עצרתי ב"רק ארד באולימפיאדה"…

ואז לקראת הסוף כשבאתי להקליק X ראיתי את הפיסקה על פדור הדינוזאור שמאז שכל מיני חיים בסרט הגדירו כ"לוחם הטוב בכל הזמנים" (למרות שלפי כותב הטור הוא עדיין כזה) הושפל במשך 3 קרבות ברציפות שדי הבהירו כמה גדול הוא היה וכמה תוצר של מכונת הייפ משומנת הוא היה. במשך שנים ווייט וה-UFC עשו שמיניות באוויר כדי שיגיע ל-UFC לקרב מול ברוק לזנר והשפן הזה העדיף להתחרות ברוסיה בכל מיני ארגונים קיקיוניים מול שאריות שה-UFC הקיאו מקרבם.

אבל איפה הוא ואיפה רונדה ראוזי שמפרקת יריבות תוך 15 שניות וזכתה רק בארד באולימפיאדה. צודק. מה גם שלאחד יש זין ולשנייה לא. הבדל עצום.

יהודה 4 באוגוסט 2015

הרק ארד באולימפיאדה זה רק בגלל מה שרוגן אמר שהיא הכי גדולה בכל הענפים.
היא לוחמת אלופה ותורמת המון לקידום הענף אבל היא לא הכי טובה באף תחום בפני עצמו – לעומת המון לוחמים שהם אלופי עולם בקיקבוקסינג או היאבקות או גיוגיטסו – וזו רק ההוכחה כמה הענף נמצא בחיתולים תביא היום למחלקה של הגברים מדליסט זהב בגודו ועושים ממנו קציצות עם יד קשורה מאחורי הגב

Maldini 4 באוגוסט 2015

מה זה משנה מה רוגן אמר, אפשר לחשוב איזה הגיגים יוצאים ל-company man הזה מהפה שצריך להתייחס אלהם ברצינות, האיש עובד UFC שמוכר 200% מהזמן

לתומי חשבתי שכל הקטע ב-MIXED MARTIAL ARTS זה לא להתמחות במשהו אחד ולהסריח בשאר התחומים אלא להיות טובים בהכל ולהפוך ללוחמים השלמים ביותר שאפשר להיות אז לרדת לקטנות האלה נשמע לי קטנוני מדי. כמו שראינו בשבת האחרונה (וגם מול מקמהן), ראוזי היא לא רק "ג'ודאית" עילאית שמנצחת קרבות על הקרקע (ושוב אני לא חושב שצריך להתנצל על זה, ואני לא זוכר שאנשים היו יורדים על GSP למשל שכל הקרבות שלו היו שעמומון מתמשך/מאסטרפיס על הקרקע, תלוי את מי שואלים) אלא גם עובדת ומשתפרת באגרוף. לנצח קרב בנוקאאוט במשקלים האלה זה לא דבר של מה בכך.

אני לא מבין לפעמים למה אי אפשר להנות ולהעריך גדולה כשרואים אותה אלא לחפש בציציות ולהתעסק בשטויות, זה נשמע כאילו החטא הכי גדול שלה הוא שהיא לא נולדה עוד 50 שנה וזה מגוחך. נכון להיות היא הגדולה ביותר, בפער של קילומטרים, מה יהיה ב-2077 ואיזה סוג לוחמות יעסקו בענף REMAIN TO BE SEEN, עד אז היא אכן הגדולה בהיסטוריה ואי אילו טרחנים ונודניקים יצטרכו ללמוד להשלים עם זה.

Amir A 4 באוגוסט 2015

וואו מלדיני, אם ככה אתה לפני ה-29 בנובמבר אני מפחד לחשוב מה יהיה לאחריו.

Maldini 4 באוגוסט 2015

מה יהיה ב-29 בנובמבר? לתפיסתי בסך הכל עוד משחק זניח בין מובילת ה-AFC WEST לבין המקום השלישי ב-AFC EAST

אני חושש ש-NBC יוותרו עליו ויחליפו במצ'אפ האמיתי של אותו שבוע – ג'טס-דולפינס

Amir A 4 באוגוסט 2015

אני לא יודע מה משעשע יותר בתגובה שלך, האמונה שהברונקוס יובילו את ה- AFC מערב או האמונה שהפטס לא יובילו את ה- AFC מזרח.

מיקיג' 4 באוגוסט 2015

זו תהיה מהמוצדקות שבסיבות לוותר על משחק כלשהו, בכל ענף שהוא, אי פעם.

Amir A 4 באוגוסט 2015

שום דבר, אבל מאום, לא יצדיק להחליף משחק כלשהו במשחק של הג'טס. אפילו לראות את הג'איינטס כבר עדיף.

יהודה 4 באוגוסט 2015

GSP היה כל טוב מאחרים שלפחות אני תמיד קיבלתי את הרושם שאם היה רוצה היה שולח כך אחד בTKO לישון אבל נראנ בחור חמוד כזה שלא נעים לו להרוג את היריב. – כמו ולאסקז שמתנצל אחרי נוק אאוט בסיבוב השני כי זה לא מספיק טוב

איתי ליבוביץ 6 באוגוסט 2015

הומור אחינו.. הומור.

ולמרות שאני לא חשוב שפידור הוא מה שעושים ממנו, אתה לא יכול להשוות את הלוחמים שהוא פגש ללוחמות שרונדה מפרקת.
אלו לוחמות שברובן הגיעו לתחום בשנים האחרונות ולא גדלו בענפי הלחימה.
יש את שרה מקמהן כמובן אבל היא אחת והיא צריכה לעבוד על העמידה שלה.
רונדה טובה. רונדה גדולה… אבל היא גדולה במדינה של גמדות.

יהודה 4 באוגוסט 2015

אין איזה פוסט פרידה מהאחים נוגירה ? לדעתי הufc צריך רענון דחוף יותר מידי זקנים יש בטופ אריות זקנים שהתעייפו גם ביגפוט ושוגון נראים מחוסלים לדעתי זה הנושא היותר מענין של הערב.
ביג נוג היה נראה כאילו משתעשעים איתו כל הקרב ורק הכבוד למעמד שלו גרם ליריב לא לשבור לו את כל העצמות

איתן 4 באוגוסט 2015

כן,מסכים בהחלט ,כמה מהלוחמים צריכים עדכון גירסה.
למשהו מרענן יותר ומסקרן יותר. אני יותר מתחבר ללוחמים מרקע טאקוונדו.אבל את אלה קשה למצוא במשקלים גבוהים,שזה איפה שרוב האקשן והKO נמצאים.
אמנם שאני מסכים עם הטענה של רוגן שהבסיס חייב להיות האבקות -כי המתאבק בדרך כלל קובע אם הקרב ילך לרצפה או ישאר בעמידה,עובדה שמול הטייקדאונים של סנט פייר אף אחד לא מצא נוסחא

YG 5 באוגוסט 2015

אתה יכול להמשיך ולרדת על פידור בכל הזדמנות- זה לא יעזור.
מדובר בלוחם המשקל הכבד בגדול בכל הזמנים בכל ה-MMA, גם אם תרד עליו, וגם אם תנסה להוריד מערכו- פידור עד שיוכח אחרת, הוא הוא הלוחם הגדול ביותר אי פעם למשקל שלו, ואחד הגדולים בכלל בכל המשקלים.

יהודה 5 באוגוסט 2015

על סמך מה הטענה הזו מתבססת ? כי מה שאיתי טוען בפוסט מאוד הגיוני

אמתי 5 באוגוסט 2015

אבל הוכח אחרת הוא הפסיד לביגפוט סילבה ונשלט בדומיננטיות בגיל 32 בשיא כוחו
רק לחשוב מה קורמייר וולאסקז עשו לביגפוט נותנת לך פרופורציות,הוא תרם תרומה רבה לספורט בזה אין ספק,
אבל עוד מוקדם מדיי בשלב זה כדי לקבוע מי הגדול בכל הזמנים במיוחד בזמן של פידור וקוטור כי כולם היו בלשון המעטה לוחמים בינוניים,
ולאסקז התחרה נגד הלוחמים הכי משמעותיים,וכל לוחם אחד של ולאסקז שווה עשרה לוחמים של פידור..
כך שהייתי מהמר על ולאסקז אם אפשר

jhkj 5 באוגוסט 2015

נראה שיש כאן אי הבנה בנוגע לדבריו של ג'ו רוגאן. ג'ו רוגאן לא התכוון שהיא תנצח בכל אחד מענפי הקרב, אלא שאין אף אחת בשום ענף אומנות לחימה שטובה בענף שלה כמו שהיא טובה בשלה. כמו לאמר שאין אף אחד בשום ענפי ספורט שטוב כמו מייקל גורדן, הכוונה היא לא שהוא ינצח את מראדונה בכדורגל אלא שמידת היכולת שלו בענפו שלו גבוה משל כל אחד אחר בענפים שלהם. מכאן שתגובתו של רוגן אולי נמהרת ועוד צריכה לעמוד במחן הזמן אך בהחלט הגיונית

אבשלום חום 5 באוגוסט 2015

"הצלחה מרובה רבתי…". שימוש לא נכון במילה רבתי. רבתי היא מילה שבאה לתאר ריבוי של משהו, והשתמשת בה כדי לתאר ריבוי של הצלחה מרובה. כאילו מרובה בריבוע… :P

איתי ליבוביץ 5 באוגוסט 2015

אני יודע אבשלום.
הומור.

דור 5 באוגוסט 2015

כול הענין אם הכי גדול או גדולה בכול הזמנים הוא לא כזה פשוט. כמו כול דבר עם הזמן שיטות האימונים והניסיון משפרות את הספורטאים. אני בספק אם ג'ורדן היה כובש את הNBA של היום או קרל לואיס את האטלטיקה או מראדונה את הכדורגל וכו…

גם מייק טיסון הודה שהמתאגרפים היום בזכות שיטות אימון ותזונה טובות יותר סביר שהיו מנצחים אותו בשיא. בגלל זה ספורטאי נמדד לפי הדומיננטיות שלו בזמנו, ולא עשר שנים אחרי שהספורט התפתח. במובן הזה קשה לדמיין לוחם או לוחמת שהקדימו כול כך את זמנם כמו רונדה ומכאן שאפשר לטעון שהיא אחת הגדולות בכול הזמנים

שי 5 באוגוסט 2015

אתם ראיתם את רונדה מתאמנת ??! אני לא ראיתי שום לוחם/לוחמת שזז/ה כמוה, או מטיל/ה כמוה. היא כמה רמות מעל כולן. המהירות שלה, השליטה שלה קלינץ, היכולת שלה להטיל, היכולת להכנס להכנעה במהירות, אין דברים כאלו. כרגע, בזמן הזה, אין אף אחת במשקל שלה שמתקרבת אליה. אולי יוהנה יובג'נג'ק, או שאיך שלא קוראים לפולניה האדירה הזאת, היא יחידה שאולי יכולה לתת לה איזה פיית'. אני זוכר איך בפוסט הקודם שלך דיברת על דלשהאו, שהכאתה על חטא לגביו. לדעתי אותו דבר חל לגבי רונדה. היא כרגע המלכה של המשקל שלה, בדיוק כמו ג'ון ג'ונס לפני שהתחיל להסניף קוקאין ולנטוש רכב לאחר שהתנגש באישה הרה או אנדרסון סילבה לפני ששבר את הרגל.

יהודה 5 באוגוסט 2015

מתי ולאסקז חוזר להילחם על התואר? יש לי הרגשה שוורדום יודע שהוא ניצח בסוג של פוקס מוזר למרות שהוא עשה לולאסקז בית ספר והוא מפחד להילחם איתו שוב.

Comments closed