אז מה היה לנו – מאיר יהב

כבר בסוף העונה הקודמת אפשר היה להבין שיגיע שינוי והוא הגיע. באבו-אבוהה הוא הגיע.

ראשית, כל הצוות המקצועי שסבב את ברנדן פוטר/התפטר/הועזב ושני עוזרים חדשים הגיעו והם בעיקר חסרי ניסיון במעמד הזה: פפיין לינדרס שאימן את אחת מהקבוצות הצעירות של ליברפול בעונה שעברה וגארי "מאק"  מקליסטר, הזכור לטוב כשחקן הקבוצה מעונת טרבל הגביעים (2001).

הדבר אולי הכי משמעותי והכי חשוב, ועדת הרכש פורקה, מה שאומר בעצם שברנדן זורק שמות לאוויר ואת מי ש FSG יכולים לקנות במסגרת התקציב, הם קונים.

מה שעוד זה אומר בעצם, שהנרי ושותפיו ב FSG אומרים לברנדן – הכול עלייך! הקבוצה תנצח – תבורך, הקבוצה תפסיד – תפנה את הלוקר.

*

והם קנו ולא מעט שחקנים שהיו בפנקס של ברנדן כבר בעונה הקודמת.

שלושה שחקנים הגיעו בעצם בהעברות חופשיות: אדם בוגדן שישמש שוער שני, ג'יימס מילנר המצוין ודני אינגס, שעבורו תצטרך ליברפול לשלם דמי השבחה (בין חמישה לשבעה  מיליון פאונד).

בנוסף אליהם הגיעו ג'ו גומז הצעיר בן ה 18, שיכול לשחק כמגן ימני ויודע לשחק גם כבלם וכמגן שמאלי. במשחקי ההכנה הוא בינתיים נראה יופי של רכש, וודאי עבור הסכום שששולם עבורו, כחמישה מיליון יורו.

נת'ניאל קליין,אולי המגן הימני הטוב בליגה האנגלית בעונה החולפת,עוד שחקן של סאות'המפטון שעובר ללבוש אדום. גם הוא נראה טוב במשחקי הכנה.

רוברטו פירמינו הפנטזיסט הברזילאי שכיכב בעונה הקודמת בהופנהיים ויושבי הקופ יקוו לקצת כדורגל נוסח הקופה-קבאנה, הפעם באנפילד יחד עם פליפה קאוטיניו, ברזילאי אף הוא.

דיבוק אוריגי ,כבר נרכש בקיץ הקודם והושאל לליל לעונה נוספת. אוריגי הוא בעצם תושב חוזר וישמש חלוץ שלישי או רביעי.

הדובדבן שבקצפת מבחינת ברנדן רודג'רס, החלוץ שהיה ראשון בפנקס אצלו, כריסטיאן בנטקה, המפלץ הבלגי שמצטרף למושבה של בלגים בליברפול יחד עם אוריגי ומיניולה, שאמור לשמש כחלוץ ראשון לפחות עד לשובו של דניאל סטארידג'.

*

כמובן שמכירה אחת גדולה הייתה בקיץ, האיש שאני מעדיף לא לנקוט בשמו, עבר למנצ'סטר סיטי בעבור ארבעים ותשעה מיליון לירות שטרלינג והנה אמרתי את שמו.

חוץ אולי מלהכות את ברנדן פיזית, עשו השחקן יחד עם סוכנו, אידי וורד, כל שניתן כדי לממש את המכירה לסיטי. כך לא מתנהג "כוכב". סבא שלי עליו השלום היה נוהג לומר : "אללה מעאק". ותודה על הדגים.

מלבדו ,כמעט כל מי שעזב בקיץ את מלווד לא ממש שווה אזכור וסוף סוף נגמר הסבל הקרוי גלן ג'ונסון, פרט לאחד 8 לב אדום, שגדל במחלקה מגיל שמונה בערך והגיע עד לפסגה. עכשיו הוא הולך לכבוש את הוליווד, בהצלחה אהוב ליבי.

כפי שזה נראה כרגע יש לו לברנדן שמונה עשר שחקנים בכירים שמהם יצטרך לבחור את האחד עשר הנכונים לכל משחק ומשחק, כשכבר ביום ראשון מחכה לנו סטוק באצטדיון בריטניה. בפעם האחרונה ששיחקנו שם זה נגמר בתוצאת טניס (לפחות מערכה אחת).

*

אני מקווה שברנדן לא יהיה יתפתה להרפתקאות במשחק הזה וילך על תוצאה קודם כל. כדורגל גדול נראה, כך אני מאמין, רק אחרי אוקטובר.

השמונה עשר שיהיו לדעתי בסגל ביום ראשון הם :

מיניולה, קליין, שקרטל, סאקו, גומז, צ'אן, הנדו, מילנר, קאוטיניו, לאלאנה, בנטקה

מחליפים : בוגדן, לוברן, מורנו, לוקאס, פירמינו, אייב, אינגס.

וכמו כל שנה, נקווה לטוב.

ולי, לי נשארו רק עוד עשרה ימים עד שהאימא של הילדים שלי חוזרת ארצה והשפיות שלי חוזרת אליי. ובמילותיו של לויד בראון, serenity now, insanity later .

 

 

 

היריבות לצמרת: סקירה
הימורי פרמייר ליג

12 Comments

Matipool 5 באוגוסט 2015

נראה שרודג׳רס מעדיף משום מה את לוברן על סאקו .
לא בטוח שצ׳אן בהרכב . יכול להיות שזה יהיה אייב ( ישחקו שניים מתוך צ׳אן , אייב ולאלאנה ) .
לא ידעתי שוועדת הרכש פורקה . חידשת לי .

טל 12 7 באוגוסט 2015

הרכב אפשרי למשחק ביום ראשון –
מיניולה.שקרטל,לוברן,מורנו,קליין. צ'אן(לוקס) הנדרסון,מילנר,קוטיניו. פירמינו,בנטקה.?

ואני מת על אייב,שחקן שחקן.

איאן ראש 6 באוגוסט 2015

קליין, פירמינו, בנטקה וצאן (בקישור) חייבים לפתוח כמה משחקים רצוף. לצערי אנחנו שוב בבניה ורק ככה ניתן לתת הזדמנות להתחבר, להכיר ולצבור ביטחון.

חוטב עצים 6 באוגוסט 2015

תודה.

תכתוב יותר.

מאיר יהב 6 באוגוסט 2015

שמח שאהבת – אנסה לכתוב יותר

אבי גלברט 6 באוגוסט 2015

ל 18 שרשמת פה תוסיף את מרקוביץ ,אוריגי,אלן הפצוע ,סטארידג' הפצוע,טורה והצעירים רוסיטר וטשיירה ותקבל סגל של 25 שחקנים שיכולים לשחק בארבעה מפעלים …..עדין חסר לי פה שחקן שעושה את ההבדל ויותר איכות בעיקר בחלק ההגנתי . מרקוביץ ,לאלנה,אייב וכמובן החדשים (פורימינו,אינגס ובנטקה ) חייבים שדרוג במספרים כדי להיות פקטור ולא פרווה …

באלוטקה 6 באוגוסט 2015

העונה הזו היא על רוג'רס, ובעקיפין על באלוטקה.

ממ 6 באוגוסט 2015

ועדת הרכש לא פורקה.

יאיר קרייסברגר 6 באוגוסט 2015

מאיר אתה חייב לעשות הסבה מקצועית, אין עליך יא תותח. אתה מסביר פוליטיקה של כדורגל ברמה שגם בור ועם הספר שכמוני יבין

יהושע פרוע 7 באוגוסט 2015

תודה! כתוב נהדר. עשית לי חשק

אחד שמבין 7 באוגוסט 2015

מאיר יא תותח אתה כותב מדהים תכתוב יותר בשבילך ובשבילנו אהבתי לקרוא את זה לעומתי את באמת ״אחד שמבין״

טל 12 7 באוגוסט 2015

מענין אם רוג'רס סומך על צ'אן כקשר אחרי (אחרון),כי בעונה הקודמת נראה לי שהוא לא סמך עליו בעמדה הזו. והעונה? נראה את לוקאס חוזר להרכב? אני מקווה לראות את רוסיטר מקבל דקות משמעותיות. אם אין רכש מתאים לעמדה זו,אפשר לתת לו את ההזדמנות להוכיח שהוא מוכן.

Comments closed