עונה חדשה – נמרוד איתן

 

עונה חדשה עומדת לצאת לדרך ובמקום ההתרגשות שקיימת בדרך כלל לפני כל תחילת עונה, הציפיות, האופטימיות, הגעגועים- הפעם יש תחושה מוזרה.

קיץ משונה עבר על ריאל, במקום אנצ'לוטי המעוטר שלא האמין כל כך ברוטציה, קיבלנו את בניטז עם הקריירה הדועכת והרוטציה הרחבה. במקום לחזק את הסגל בשמות מפוצצים הגיעו בעיקר שחקנים צעירים שלא ברור כמה הם מתאימים.

והכי חשוב- הסמל עזב.

אחת הטענות הגדולות שלי כלפיי אנצ'לוטי הייתה המחסור ברוטציה, בעיקר במשחקים קלים וחסרי חשיבות (לודוגורץ בבית) או במצב של יתרון 3 שערים ויותר בדקה 60. ההתעקשות שלו להשאיר את קרוס רונאלדו ושאר החבר'ה על המגרש גרמה לפציעות מרובות בחלק השני של העונה+ עייפות של מי שלא נפצע והחבר'ה על הספסל שלא קיבלו מספיק דקות לא היו בכושר משחק כשנקראו לדגל.

עכשיו הגיע בניטז, המאמן שדוגל ברוטציה רחבה, וזה אולי אחד היתרונות היחידים שלו ע"פ אנצ'לוטי. הבעיה היא שיש יותר מדי סימני שאלה לגבי הרוטציה.

*

נתחיל מההגנה- הרכש היחידי שהגיע הוא דנילו, העברה שנסגרה עוד במהלך העונה שעברה ודווקא היא ההעברה הכי טובה של ריאל הקיץ לדעתי. אמנם קראבחל ביסס את מעמדו כמגן הימני הראשון שלנו בעונה שעברה, אך גם אצלו חלה ירידה דרמטית בחצי השני של העונה ולדעתי ההגעה של דנילו צריכה לגרום לתחרות על ההרכב ורוטציה בין שניהם שאני מקווה שתוציא מהם את המיטב.

מה שמדאיג יותר הוא האגף השמאלי. לפי כל הדיווחים בניטז לא סומך על קונטראו ומתכוון לשחק עם ארבלואה האיום כמחליף למרסלו באגף שמאל. אם לא יגיע חיזוק של הרגע האחרון נישאר כנראה רק עם מרסלו כמגן שמאלי אחד, מה שאומר שכל פציעה/הרחקה שלו תוביל לחור בעמדה הזאת, שיהווה גם בעיה משמעותית למשחק ההתקפה בו מרסלו הוא אחד השחקנים המרכזיים.

במרכז ההגנה אני מקווה שבניטז ישים את המפתחות ברגליים של וראן לצידו של ראמוס, כשפפה ישמש כבלם שלישי ונקווה לא לראות את נאצ'ו יותר מדי העונה.

*

עכשיו לחלק הבעייתי, קישור-התקפה.

בניטז מתכוון לשחק 4-2-3-1. אותו מערך שאנצ'לוטי התחיל איתו את העונה הראשונה שלו בריאל ואז הבין שההגנה לא מספיק טובה. השילוב של קרוס ומודריץ' אנחנו יודעים שיכול לעבוד מצוין אם הם יקבלו מספיק עזרה בהגנה, אבל כשמסתכלים על הספסל עולים יותר מדי סימני שאלה (בטח אחרי העונה רווית הפציעות של מודריץ').

קסמירו נתן עונה טובה מאוד בפורטו ונראה מוכן לעשות את קפיצת המדרגה להיות מחליף ראשון בקישור, לידו יש את הרכש החדש מתאו קובאצ'יץ שאמנם הצהיר שהעמדה המועדפת עליו היא קשר אחורי, אבל באינטר הוא שיחק יותר מקדימה והיכולות שלו שם (לוקה בחסר בחלק ההגנתי) מוטלות בספק. מה שמשאיר אותנו עם צמד מחליף שעל הנייר מלא בפוטנציאל, אבל לא ברור כיצד הם ישחקו במועדון גדול כמו ריאל ואיך הם יסתדרו עם מיעוט הדקות ועם הצורך להוכיח את עצמם במעט ההזדמנויות שיקבלו.

על איירה ולוקאס סילבה אין מה לדבר כי אני לא מאמין שהם יישארו חלק מהסגל בעונה הקרובה.

*

כשעוברים קדימה מתחילות הבעיות האמיתיות. כמו שזה נראה כרגע בניטז מתכנן לשחק עם בייל כמספר 10 מאחורי בנזמה, מה שנראה רע מאוד במשחקי ההכנה. בייל הולך לאיבוד במצבים כאלה באיזור הצפוף של המגרש כשאין לו שטח להשתמש במהירות שלו ובכוח המתפרץ, כשזוכרים שרוב המשחקים של ריאל יהיו נגד יריבות שיבואו לצופף את המשחק בחלק ההגנתי ולעקוץ במתפרצות לא ברור כיצד בייל יבוא לידי ביטוי.

השלישייה שתשחק ליד בייל היא רונאלדו בנזמה וחאמס. איסקו שוב היה המצטיין במשחקי ההכנה ושוב יתחיל עונה כחילוף ראשון.

גם בחלק הקדמי חסרים לריאל מחליפים ברמה, איסקו וחאמס יעשו את הרוטציה ביניהם, התקווה הגדולה היא חסה- אחרי עונת פריצה שנקטעה בגלל קרע ברצועות בברך הוא מתחיל עונה בריא ובתקווה להוכיח שמקומו בסגל, או אפילו בהרכב אבל גם זה מהווה סימן שאלה גדול, שכן ידוע שקשה מאוד להתאושש אחרי פציעות כאלה.

חוץ משניהם הגיעו לוקאס ואסקס מאספניול, ודניס צ'רישב שחזר מהשאלה בויאריאל. שניהם שחקנים שמכירים את הליגה הספרדית אך אני בספק עם אלה השחקנים שיביאו את הברק והשינוי כשאחד מבין החולייה הקדמית יהיה פצוע/מורחק/ סתם לא בכושר.

עונה חדשה, בעיות ישנות, שוב סומכים על רונאלדו, בארסה פייבוריטת לאליפות שישית בשמונה השנים האחרונות ואפילו לאתלטיקו נראה שיש פוטנציאל לסיים לפנינו.

על סוגיית הכדורגל בשבת
אליפות העולם בא"ק (2)

11 Comments

ריאל 22 באוגוסט 2015

אני גם חושב שבייל כמספר 10 בעייתי , השליטה שלו בכדור(בנגיעה הראשונה) יחסית לרמתו לא מספיק טובה.
כרגע ההתקפה האידיאלית שלי: רונלדו,בנזמה(כשיחזור מפציעה),חאמס ואיסקו, כאשר איסקו, חאמס ורונלדו יחליפו מקומות כל פעם אחד
מאיסקו וחאמס ישחק כמספר 10.

Matipool 22 באוגוסט 2015

בתקופה הכי טובה של בייל בטוטנהאם ( בדיוק לפני המעבר לריאל. ) , הוא שיחק מספר עשר מאחורי החלוץ וכבש משם שערים מדהימים ביופיים .

נמרוד איתן 22 באוגוסט 2015

זה נכון, אבל הליגה האנגלית היא לא הספרדית וטוטנהאם היא לא ריאל מדריד.
המשחק פחות פתוח ופחות coast to coast.
כמו שכתבתי נגד ריאל מצופפים יותר את המשחק ואז לבייל יהיה קשה לבוא לידי ביטוי, מה גם שיש לנו גם את חאמס וגם את איסקו בעמדה הזאת.
אשמח לטעות בנושא ושבייל יוכיח לי אחרת

קובי 22 באוגוסט 2015

לא מבין את ריאל שלא מביאים חלוץ מחליף,מאז היגוואין אין מישהו ברמה.
בניטז ישפר את ההגנה,אין לי ספק,אבל נראה לי שזה יבוא על חשבון ההתקפה.
בכללי עבר קיץ רגוע מאוד בריאל,בניטז יביא את השינוי,לרעה או לטובה.

אביאל 22 באוגוסט 2015

אני אשמח מאוד לאכול את הכובע בנוגע לבניטז, אבל ריאל צריכה רענון רציני אחרי עונה נטולת תארים ונראה שדנילו הוא הרכש המרכזי ככה שהמצב לא מי יודע מה.

גם לא ברור לי למה ריאל לא הולכת על חלוץ, בנזמה לא באמת מספק את הסחורה, בטח אחרי שהתחרות מול היגווין נעלמה לפני שלוש עונות, על חסה אי אפשר באמת לסמוך וראינו את זה בשנה שעברה.

נקווה לטוב.

ר.בקצה 23 באוגוסט 2015

זידאן שומר על הגב של בן ארצו, זו הסיבה ההגיונית היחידה

אסף המושבניק 22 באוגוסט 2015

אני בהחלט יותר אופטימי.

אני מרגיש שאפשר לסמוך על חסה ולבנות אותו יותר. מאוד מקווה שיהיו הרבה משחקים בהם הוא יפתח בהרכב.

ובכללל – מלבד המגן השמאלי ששם אני מסכים איתך, אני לגמרי חושב שברמת הליגה ספרדית – שם האליפות מוכרעת (בעיקר) מול הקטנות, היתרון של הרחבת הרוטציה הוא משמעותי מאוד. ומה אני אגיד? אחרי הדסימה – אני מוותר בכיף על הגעה לחצי גמר אלופות תמורת הליגה.

שיהיה בהצלחה!

נמרוד איתן 22 באוגוסט 2015

על זה דיברתי, שמי ישחק בהרחבת הרוטציה הזאת. אני גם מאוד בונה על חסה אבל ספקן בנושא, אחרי פציעה קשה וראינו בעונה שעברה שקשה לו, אבל אולי עם כל ההכנה לעונה שעשה כשהוא בריא וחלק מכל משחקי האימון הוא יצליח לחזור לעצמו.
לגבי שאר העמדות כמו שכתבתי הסגל מלא בסימני שאלה, שתקפים גם לגבי בייל ובנזמה שהולכים לקראת עונה חשובה מאוד לקריירה האישית שלהם לדעתי

דנידין 22 באוגוסט 2015

יש חלוצים בשוק? איכשהו נראה שחסר, גם מילאן, גם יונייטד וגם ריאל חסרות חלוץ על

הפרשן 22 באוגוסט 2015

לריאל יש את הסגל הטוב בעולם. רק אוהדי ריאל רואים בעיות בסגל הקבוצה שלהם. מה אתם רוצים שני שחקני וורלד קלאס על כל עמדה?

איסקו הוא מהקשרים הטובים בעולם והוא שחקן ספסל. קובצ'יץ' הוא מהשחקנים הצעירים המבטיחים ביותר באירופה. קונטראו וקרבחאל\דנילו הם מגנים שלא מביישים אף קבוצת צמרת בעולם. אין בלם מחליף ברמה של פפה\וראן בכל אירופה. חסה שחקן בית מוכשר שכבר עכשיו מוכן לתרום. שלא לדבר על הורסטיליות של הרבה משחקני ריאל שיכולים לשחק ביותר מעמדה אחת. וזה בלי להזכיר את קאסמירו\סילבה\איירה שהם בסך הכל שחקנים לעת צרה ולא יראו יותר מדי דשא.

מספיק להתבכיין, אתלטיקו בטח לא פייבוריטית לסיים לפני ריאל. ועם הספסל השערורייתי שיש לברצלונה, זה יהיה נס אם היא תצליח להישאר במאבק האליפות עד ינואר.

מאנו 23 באוגוסט 2015

מסכים איתך בעיקרון. אני חושב שראוי להביא לריאל עוד חלוץ ברמה גבוהה, נניח אגוורו או אפילו להחזיר את מוראטה. הבעייה היא שהבאה של עוד כוכב תיצור עודף אגו בחדר ההלבשה. רונאלדו, בייל, בנזמה, חאמס זה כבר עומס של כוכבים.

Comments closed