עולם חדש נפלא – איתי ליבוביץ'

תזמון מנצח מהירות. דיוק מנצח כוח.

אתמול התעוררנו לסדר עולמי חדש. יש שקמו בוכיים ויש שקמו לעולם חדש נפלא. שתי חגורות אליפות החליפו ידיים אתמול ובכל יום אחר היו מדברים עד בלי סוף על אובדן האליפות הראשון (פרטים בהמשך) אבל עם תוצאות הקרב השני.. לאף אחד לא אכפת מהקרב הראשון.

מעתה אימרו 'קונור מקגרגור – אלוף העולם הבלתי מעורער'. כמו לרבים אחרים, גם לי קצת קשה לעכל את ההפסד של חוזה אלדו. מכונת היח"צ האירית המשומנת גרמה לרבים שאינם בקיאים בספורט לחשוב שאלדו הוא סתם עוד לוחם. אלדו הוא לא סתם עוד לוחם, אלדו הוא אלוף עולם שהיה בלתי מנוצח במשך עשור ולמרות היח"צן האירי, הוא הגיע לקרב כפייבוריט לזכייה.. ואז קונור קרה.

קשה לי לעכל את ההפסד של אלדו ויש שלל הסברים/תירוצים להפסד; בקרב נוסף זה לא יקרה.  פאנצרס' לאק,  פוקס,  לאלדו לא הייתה הזדמנות להתבטא, אי אפשר לגזור כלום מקרב קצר כל כך, כבר היו תקדימים בהם האנדרדוג ניצח רק כדי להפסיד בקרב החוזר (סיינט-פייר 1 ודוס סנטוס-וולסקז 1) וכו'. הכל נכון ועדיין יש אדם אחד שם בחוץ שניבא בדיוק איך הקרב יראה והוא עשה את זה בראיון מתועד יומיים לפני הקרב.

"כשעמדנו אחד מול השני הרגשתי את יד ימין שלו רועדת. זה היה סימן עדין עבורי. הוא מוכן לזרוק (unload) אותה ואני מרגיש שזו הולכת להיות המפלה שלו. אם הוא ישחרר את יד ימין אני לא אהיה שם. אני פשוט אכנס כמו שאני נכנס וזה יספיק. או שהם נפתחים או שהם נרתעים לאחור, בכל מקרה זה לא לטובתם. אני אצור מלכודות ושטחים מתים בתוך האוקטגון, אני אוליך אותו לשטח המת ובאותו הרגע הוא יהיה בסכנה."

-קונור מקרגור בראיון ביום חמישי שלפני הקרב-

זו לא הפעם הראשונה שקונור אומר מה הולך לקרות בקרב רק שבדרך כלל הוא אומר באיזה סיבוב זה יגמר ("I don't just knock them out, I pick the round"). גם הפעם קונור אמר שהקרב יגמר בסיבוב הראשון אבל אי אפשר באמת לקחת ברצינות הצהרה כזו. לא כשמולך עומד המדורג הראשון בעולם מבין כל הלוחמים (Pound for pound).  אז הפעם הוא לא הסתפק בזה ואמר בדיוק איך זה הולך לקרות.

אני לא אוהב ולא מאמין גדול בקרבות שנגמרים באגרוף אחד מיד עם תחילת הקרב. אני לא חושב שזה מראה על עליונות מצד אחד הלוחמים ולא מאמין שניתן לגזור מתוצאות כאלה משהו מהותי על יכולות הלוחמים עצמם וביחס אחד לשני אבל… אתמול קונור מקגרגור הפך אותי למאמין.

הביטחון שלו לפני הקרבות, הנבואות שלו לגבי התנהלות הקרב והתוצאות שמגבות את הפה הענק שלו הפכו אותו לתופעה שאין שניה לה בעולם ה-MMA וכן.. גם לאלוף העולם החדש.
מה הלאה מכאן? אופציה אחת היא לתת קרב חוזר מיידי לאלדו. אין ספק שיש לכך מקום והמסורת שהושרשה היא שאלוף דומיננטי מקבל קרב חוזר מיידי. הוא הרוויח את זה. אופציה שניה היא לתת (סוף סוף) הזדמנות לפרנקי אדגר, לאחר שהאחרון ניצח ביום שישי את צ'אד מנדז בנוקאאוט באמצע הסיבוב הראשון. הדעה הרווחת היא שהאבקות הייתה ועודנה נקודת התורפה של מקגרגור ועדיין לא ראינו אותו מתנהל על הקרקע עם סכנת הכנעות. אין ספק שפרנקי מתאים כמו כפפת חצי לסתור את הסגנון של מקרגור. אבל אלו לא האופציות היחידות של הכוכב האירי.

לפני הקרב מקגרגור הצהיר שלאחר שינצח את אלדו הוא שם פעמיו למחלקה למעלה. הוא רוצה להיות האלוף הראשון בהיסטוריה של ה-UFC שיחזיק שתי חגורות אליפות במקביל ויגן עליהן במקביל. בשבת הקרובה יפגשו דונלד "קאובוי" סרוני ורפאל דוס אניוס לקרב על אליפות העולם במשקל קל. האלוף הברזילאי היה האחרון לנצח את הקאובוי שמאז ניצח 8 ברציפות תוך שהוא מסיים 5 מהם. דיינה וויט אמר שלשום שאם מקגרגור באמת רוצה להילחם ב-155 הוא יקבל מייד קרב על התואר נגד המנצח בקרב סרוני-דוס אניוס.

האופציות רבות כל כך, איכותיות כל כך, מגוונות כל כך ומריירות כל כך שניתן רק לומר תודה שאנו זוכים לצפות במה שייתכן ויתברר כעידן הזהב של ה-UFC. כשנשאל במסיבת העיתונאים איך הוא רואה את ההתפתחות העיסקית של הארגון ושלו ענה מקגרגור "אמרתי ללורזנו ולדיינה, אני הולך להביא את המספרים של מייוות'ר-פאקיו. הם זקנים בני 40 והם בנו את עצמם במשך שנים. אני רק בן 27. עדיין לא התחלתי". מישהו מוכן להמר נגדו?

מעט גאווה ישראלית: הישראלי עידו פורטל הצטרף למקגרגור בחודש האחרון ועזר לו עם אימוני תנועה. קונור לא נשאר חייב ופרגן לישראלי בענק במסיבת העיתונאים ואף זקף חלק מההצלחה שלו לעידו. שאפו.

ובכל ההמולה הזו אנשים כמעט ולא התייחסו לקרב המוקדם יותר שנערך על אליפות המשקל הבינוני בין האלוף הבלתי מנוצח כריס "נתתי נוקאאוט לאנדרסון סילבה ואז שברתי לו את הרגל" ויידמן לטוען לכתר האיכותי והשלם ביותר שראינו מזה שנים רבות.

"לוק רוקהולד השתמש במשחק המגוון שלו, באתלטיות המפחידה שלו, יתרון הגודל שלו ובעיניים הכחולות שלו כדי לעשות לליוטו משידה מה שרק מעטים הצליחו לעשות וזה לשלוט בו ולנצח אותו. יותר מזה, הוא הצליח לעשות מה שאף אחד אחר לא הצליח וזה להכניע אותו.. בקרב הזה הוא (ליוטו משידה) נראה זקן ואיטי מתמיד. זה מה שלוק רוקהולד עושה לך, הוא כל כך פוסטר בוי שלידו כולם נראים דהויים.
כריס ווידמן וויטור בלפורט נפגשים בקרוב כשהמנצח (ווידמן) יפגוש ככל הנראה את רוקהולד. אני שם את הכסף על רוקהולד. אם בדרך לא דרך בלפורט ינצח את ויידמן אז נקבל קרב חוזר. בקרב הראשון שלו בארגון הפסיד רוקהולד לבלפורט באחת מהפתעות השנים האחרונות. אני בטוח שרוקהולד לא יתבאס מהזדמנות להחזיר לבלפורט L גדול ומהדהד תוך שהוא לוקח לו את החגורה"

רואים? לא רק מקגרגור יודע להתנבא. כמו שכתבתי לפני 8 חודשים, לוק רוקהולד עלה מול האלוף הבלתי מנוצח, לא מצמץ וסיים אותו בנוקאאוט טכני בקצת פחות מ-4 סיבובים. כריס ווידמן הוא לוחם מוכשר ואלוף ראוי אך הוא לא מכונת הכריזמה שהיא לוק רוקהולד. דיינה ווייט הלך לישון בשבת בלילה איש מרוצה מאד. רוקהולד יפגוש כנראה את יואל רומרו בקרב הבא ולאחר מכן את ז'קרה או כריס ווידמן או… לא משנה. הוא הולך להשאר אלוף הרבה זמן. כמובן שאפשר להתייחס גם להמשך הנבואה שלי ולראה שכבר עכשיו התחיל הטרשטוק בין רוקהולד לבין ויטור בלפורט. הברזילאי קיבל בברכה את רוקהולד בקרב הראשון שלו ה-UFC עם נוקאאוט כואב מבעיטה מסובבת. כמו שאמרתי, אני לא מאמין ב-one punch KO כאינדיקטור ליכולות ואין בכלל ספק שרוקהולד ישהק את ויטור מחוץ לאוקטגון.

רוקהולד אמר "תנו לי את ויטור על מגש כסף" וויטור ענה "הראש של לוק עדיין מסתובב מהבעיטה שחטף". אין ערך ספורטיבי אמיתי לקרב בין אלוף בשיאו ללוחם זקן ש-5-8 שנים ו-10-20 טיפולי TRT מעבר לשיא. אבל נקמה היא דבר מתוק ואין לי בעיה לראות קרב כזה רק בשביל ההנאה שבדבר.

 

זה זמן טוב להיות אוהד MMA.

***

אתם מוזמנים לבקר באתר שלי

Europe is your playground
הצד האפל של גולדן סטייט

28 Comments

איתן 14 בדצמבר 2015

היה חסר לי פוסט שלך לפני הקרב.
קונור ללא ספק הדהים את כולם , מה שכן שעדיין אני חושב שאם קונור יפגוש גראפפלר ברמה גבוהה שישלוט עליו בקרקע,קונור יהיה חסר אונים(דמיאן מאיה כמשל,חבל שהוא 2 קטגוריות משקל מעל), יהיה מעניין לראות קרב בין שואוטיים פטיס לקונור אם קונור יעלה קטגוריה….מה שבטוח כולם רוציםלהילחם בקונור לא בכדי להשתיק אותו אלא כדי לעשות קופה.

היה הזוי לראות כמה הארגון הזה הזוי וצבוע,ברגע שיש כמו מסיבת עיתונאים בניהולו של קונור, כאילו ננכנס שותף בעסק. או לחליפין את המצלמה שהתקינו בחדרו של אלדו שראו אותו מתייפח דקות ארוכות לאחר ההפסד, ולאחר שדיינה ולורנזו פרטיטה נכנסים לחדר המצלמה כבר לא מתמקדת באלדו וה2 הקודמים…פשוט ניהול קרב לא נכון של אלדו שיש לו המון נסיון בביז,ונתן לקגשות שלו להשתלט על הראש והתוכנית- כאן יש לציין שקונור ניצח עוד לפני הקרב, לא זכור לי בספורט המקצועני כל כך הרבה השפלות כמו שהיה לקונור על אלדו.אלדו ראוי לקרב חוזר

איתי ליבוביץ 17 בדצמבר 2015

תודה איתן.

בכלל הסופ"ש הקודם היה גדוש באירועים והיו כל כך הרבה דברים שרציתי לכתוב עליהם אבל… לא יצא.

הכל מעניין עם קונור. מעניין לראות אותו פוגש סטרייקרים כמו קאובוי סרוני ופטיס ומעניין לראות אותו פוגש מתאבקים כמו פרנקי אדגר. כך או כל יהיה מעניין

Matipool 15 בדצמבר 2015

מצטרף לאיתן בקשר לזה שהיה חסר לי פוסט מקדים שלך ותודה על סיכום מעולה .
הסרטון של עידו פורטל מגניב .

אריק האדום 15 בדצמבר 2015

לא להאמין שנשארתי ער בשביל 13 שניות… אבל ואוו. חומר של סרטים הבחור הזה. ומדהים לחשוב מה יש קדימה.
חושב שזו המהות האמיתיץ של הספורט. בדיור.שואו טיים. זה לא WWF.
זה יותר כמו קאנטונה, כמו גאסווין, כמו מוחמד עלי, גורג בסט. האקה של האול בלקס.
כוכבים שהם גדולים מהספורט שהם מתחרים בו.

איתי ליבוביץ 17 בדצמבר 2015

הוא הקפיצה הבאה בהתפתחות ומיסוד הענף

איתמר 15 בדצמבר 2015

1. בהחלט מגיע לאלדו קרב חוזר, לאף אחד לא מגיע להפסיד ככה….
2.לא ברור למה השופט לא עצר את הקרב בין רוקהולד לווידמן כבר בסביבו ה 3, היה ברור שווידמן גמור. (דרך אגב, זה רק אני או שווידמן נראה עייף וכבד בלי קשר ליכולות המדהימות של רוקהולד?)
3.איתי! אני חושב שהקרב בין דוס אניוס לסרוני מחייב בלוג והרחבה משל עצמו, קרב ענק !!

איתי ליבוביץ 17 בדצמבר 2015

אני אשמח לראות את אלדו מקבל קרב חוזר. הבעיה היא שאחרי הביטול של הקרב הראשון זה יכול ליצור תחושת מיאוס… ודיינה חושב דולרים.

אילן 15 בדצמבר 2015

אני דווקא מאד התאכזבתי מהמיין איבנט. שנה אנחנו מחכים לקרב הזה וגם אחרי הקרב, אנחנו עדיין לא יודעים מי הלוחם הטוב יותר ביניהם. קשה להתרשם ממשפטים כמו דיוק מנצח כוח ותזמון מנצח מהירות כשמול עינינו ראינו שמזל מנצח את כל הארבעה.
השאלה בעניין הרימאץ׳ מגוחכת. אלדו היה אלוף 10 שנים והוא הפסיד את זה ב- 13 שניות ועכשיו נשלח אותו להילחם באלרס או אלן? הוא הרוויח את הרימאץ׳ הזה. אני בכלל הייתי נותן לקונור הזדמנות להוכיח שהוא גדול ממש וקובע את הקרב בברזיל. אחרי קרב ביתי ממש בווגאס, נראה אותו מנצח שם.

הקרב הזה שם בצל את הקרב הקודם? די להיות גרופי של טרנד. בניגוד למיין איבנט, הקרב על האליפות במשקל בינוני, היה קרב. קרב בו לוחם אחד הראה עליונות ברורה על האלוף. כמו שדילשאו הראה לנו ולבאראו. כמו שוורדום הראה לנו ולוולאסקז. בניגוד לסופרליטבים וניחושי טוטו של ״אני אנצח אותו בסיבוב הראשון״ כאן רוקהולד הוכיח את מה שהוא אמר כל הזמן – כריס ווידמן הוא לוחם איטי ומוגבל שניצח ברזילאים בני כמעט 40, הרבה אחרי שיא הקריירה שלהם ועוד כמה לוחמים בינוניים.

יהודה 15 בדצמבר 2015

חכה לרימאץ תראה מה יקרה לפרצוף של וורדום.
אפילו אחרי שהוא ניצח הוא מפחד מקרב חוזר. וולאסקז ישבור אותו לחתיכות.
וקונור הוא כנראה הדבר הכי טוב שקרה לענף הזה בזמן האחרון כולל רונדה ראוזי
ווידמן לוחם נדיר רוקהולד עוד יותר קשה לי לראות מישו מדיח אותו בזמן הקרוב אבל גם ווידמן אוכל שם את כולם לארוחת בוקר.
בכלל השלישיה של קורמייה ולאסקז ורוקהולד לדעתי הולכת לשלוט בזמן הקרוב ביג טיים.
איתי מה קורה עם גונס מישו יודע מתי הוא חוזר ובאיזה קטגוריה?

איתי ליבוביץ 17 בדצמבר 2015

אני מניח שג'ונס ירצה לנצח את קורמייה ולקחת את החגורה אבל עם איך שהוא נראה עכשיו…. יש מצב שיגיע ישר ל-HW.

יהודה 18 בדצמבר 2015

מחכה לפוסט בראשון הקרוב

איתי ליבוביץ 17 בדצמבר 2015

אתה חושב שהקרב החוזר צריך להיות בברזיל?

מה דעתך על קרב באירלנד?…

גרופי של איזה טרנד? רק ציינתי שרוב תשומת הלב הלכה לקונור במקום שרוקהולד יקבל את הכבוד הראוי. אין ספק שהוא הוכיח שהוא הלוחם הטוב יותר ואני מסכים עם מה שכתבת על ויידמן.
2 כוכביות על הקרבות עם סילבה.
כוכבית על הקרב עם משידה (שמאז שהפסיד את האליפות מפסיד יותר מאשר מנצח).
כוכבית על הקרב עם וויטור (כי מי חשב שלויטור בכלל יש סיכוי?)

YG 15 בדצמבר 2015

תודה איתי.
תוכל קצת להרחיב על עידו פורטל, מי הוא ומה הוא עושה?

תiמר 15 בדצמבר 2015

עידו פורטל מדהים. תרשום ביוטיוב ido portal יש סרטונים בלי סוף

רמי נחום 15 בדצמבר 2015

ושם מילה על הקרב של דמיאן מאיה?????? על ניצחון הג'יו ג'יטסו הברזילאי הפשוט (בייסיקס)????
אתה כותב מדהים והייתי דווקא רוצה ניתוח של הקרב עם גונר נלסון.
אגב מסכים עם כל מילה לגבי רוקהולד.
נהניתי לקרוא כרגיל

איתי ליבוביץ 17 בדצמבר 2015

תודה רמי.

לא הייתי קורא לג'יו ג'יטסו של דימיאן מאיה 'בייסיק' אבל כן… הוא הראה לנלסון מאיפה משתנין המאונט.

מאיה הוא לוחם גדול מאד לקטגוריה והוא מנצל את זה יפה. כשהוא לוקח את הקרב לקרקע הוא כמעט בלתי עציר. רובי לולר עשה קריירה מלא לרדת לקרקע ואם הם יישארו על הרגליים מאיה הולך לחטוף. אם יצליח לקחת אותו לקרקע מאיה הוא האלוף הבא

גורביץ' 15 בדצמבר 2015

פאקינג וואו, איזה התפוצצות.
קרב או לא קרב, זה היה אחד מהאירועי ספורט שייזכרו לעוד הרבה זמן, אם השופט לא עוצר את קונור בפצצה השנייה שהוא נתן לאלדו על הרצפה, זה היה נגמר בנזק מוחי בלתי הפיך.
the mentalist

תiמר 15 בדצמבר 2015

ואוו, הרבה זמן לא נהניתי ככה מפוסט.. מסכים איתך בכל מילה ומילה לגבי מקגרגור.

א.ב; 15 בדצמבר 2015

ווידמן היה נראה עייף עייף עייף כל הקרב, מה גם שהוא קטן לפחות בשתי מידות ממה שהוא היה בקרבות הקודמים,
ואגב גם רוקהולד לא היה נראה כזה מרשים, הוא התעייף מהר מדי רק שלמזלו ויידמן היה עוד יותר עייף, מי שכן היה נראה יחסית בסדר הוא ג'אקרה שאומנם הפסיד אבל הוא הפסיד בעצם בגלל אגרוף בסיבוב לפנים שאני מסופק עם יכנס לרומרו עוד פעם אחת מתוך 10 ניסיונות… אגב לרומרו יש כח לסיבוב אחד כמו שראינו גם בקרב עם קנדי(שבו היה אמור להיפסל) ככה לא נראה לי שהוא יריב שקול לרוקהולד (בהנחה ולא יהיה מקרה אלדו מקגרגור)

עם כמה שהייתי רוצה לראות קרב בין אדגר למקרגרגור לצערי הרב אני לא חושב שיש לאדגר סיכוי ( למרות שזה לא הפעם הראשונה שמישהו אומר שהוא אנדרדוג) בקרב מול מנדז הוא גם היה נראה עייף ואיטי ובמקרה נכנס לו אגרוף טוב…. עדיף קרב נוסף עם אלדו בשאיפה שיהיה קרב הפעם, לא חושב שזה חכם לתת לעלות את מקרגור משקל כי זה תוקע עכשיו שתי קטגוריות.

דמיאן מאיה היה מדהים, פשוט לקח את נלסון לבית ספר, וכאן בעצם יש לי בעיה עם כל המבנה של ה UFC ואלופים וכאלה, אני לא חושב שיש משמעות אמיתית לאלוף אלא אם כן מדובר באחד כמו ג'ונס או מייטי מאוס שבאמת הרבה הרבה יותר טובים מהשאר, דמיאן מאיה כנראה הרבה מעבר לשיאו מבחינה גופנית ועדיין כמעט ניצח את רורי מקדונלד ונכנע לכושר, אבל לדעתי מול לולר הוא מוריד את לולר לריצפה וטוחן אותו (עד שיגמר לו האויר או עד שיצליח להכניע אותו.) ככה שאולי עדיף להיפטר מהחגורות ורק לערוך קרבות שאנשים רוצים לראות, כי אם אין דירוג אמיתי ואין פליאוף אמיתי , האלוף הוא רק אחד שניצח את האלוף הקודם , ולראייה קרלוס קונדיט שהפסיד להנדריקס וגם ל..לא זוכר אמנם נפצע, ובכל זאת מקבל קרב אליפות, איזה ערך בדיוק יש לאלוף בצורה כזאת?

אילן 17 בדצמבר 2015

דמיאן מאיה התלונן בצדק בסוף הקרב שהוא לא בתמונת האליפות. הבעיה של דיינה היא שלולר הוא מאץ אפ טוב מדי למאיה. מאיה אכן יטחן אותו על המזרן ואז ה- UFC "נתקעים" עם אלוף שבעיני רבים מהאוהדים הוא לא אטרקטיבי. אותם אוהדים ששורקים בוז כשהקרב נמשך יותר מדקה על המזרן.

משיח 15 בדצמבר 2015

וואוווו
עד היום לא התאוששתי מהנוקאווט..
פשוט כואב (תרתי משמע) על אלדו ואני מאד מקווה לקרב חוזר במהרה בימנו אנו

bhr 15 בדצמבר 2015

ספורט אמור להיות משהו בין תרבות לבידור, צר להיות הורס מסיבות אבל ספורט שהמשתתפים בו מאושפזים אחרי קרב כענין שבשגרה? ממה אתם מתלהבים ? זה מחליא.
אל תגידו לי שבראלי פריז-דקר מתים אנשים כל שנה, זה באמת עוד יותר גרוע.

א.ב 16 בדצמבר 2015

די כבר, זה אנשים שמגדישיםאת החיים שלהם לדבר, יש שופט יש משקלים, הכל על פי החוקים אגב אני משוכנע במיליון אחוז שבפוטבול יש יותר פציעות ראש ולא שומע אותך אומר שזה לא ספורט.

איתי ליבוביץ 17 בדצמבר 2015

זה בסדר. אתה לא הורס אף מסיבה (:
אנחנו חוגגים ונהנים כאילו אין מחר.

אני לא אכנס לנושא הזה שוב אבל ברוב ענפי הספורט יש יותר פציעות. כדורסל, כדורגל, פוטבול וכו.

אנחנו לא מתלהבים מאישפוז. אנחנו מתלהבים מהטכניקה, מאינטלגנציית קרב, מלב וגם ממזל מדי פעם.

אותי מחליא יותר שחקן כדורגל שבועט ברגליים של שחקן אחר או שחקן כדורסל ששם רגל מתחת שחקן אחר שקופץ.

יוסי 21 באפריל 2016

קונווווווווור פורש בפאנן
מה עושייייייים?

יוסי 21 באפריל 2016

עד הנוק אווט על אלדו הוא היה סוג של ש.ד ההבעות הרצח בעינים הטירוף הלהבה ואז הוא נרגע..אפישהו הוא לא היה סגור על הניצחון נגד דיאז כמו נגד אלדו מנדס פרויר והשאר שהוא פשוט נשם..השקילות שלו בדרך כלל גדושות בטירוף נטול חיוכים. אבל נגד דיאז הוא בא שונה..לא רוצח מטורף..אלא כוכב אהוב מחוייך לקהל אפילו נבהל מנייט שם..שים לב. מה קרה שם?

מיכאל בן יעקב 19 בדצמבר 2015

bhr- להזכירך, באולימיאדה הראשונה היו האבקות ואגרוף. אני מדבר על תקופת היוונים. מרבית פי הספורט שאתה מכיר לא היו בכלל.
ואגב, האבקות התה עסק מלוכלך מאוד. ובימים הה היה נפוץ מאוד ענף הלחימה ללא מגבלות, שהשם המערבי שלו זה פנקרטון ושבאופן כזה או אחר התגלגל עד לימינו. mma זה בדיוק אותו דבר וכשיש שופט זה בטוח יותר ממשחק פוטבול בו מפלצת של 100-120 קילו מתנגשת בך במהירות של 30 קמ״ש לתוך הטורסו או גרוע מזה, לראש.
כמות הפציעות שם מטורפת ושחקן פוטבול שורד בממוצע ארבע עונות. בלחימה יש לא מעט לוחמים בני 38 שנמצאים בטופ. כולל אלוף מחלקה. תראה לי עוד ספורט שזה קורה בו. זה פשוט ספורט שיש בו יותר חתכים. זה לא הופך את זה ליותר מסוכן.
מה שכן, זה ספורט שיש בו הכל: כושר אירובי, אנארובי, סיבולת שריר, כוח מתפרץ, טכניקה , חוזק מנטלי, אסטרטגיות וטקטיקות ( קונור מקגרגור אסטרטג ולא רק טקטיקן אבל יש שיאמרו שנסחפתי) וכמובן סיפורים אנושיים. איפה תמצא את זה בענף אחד חוץ מ-mma?
תאמין לי, רק
UFC
כל השאר זה חרטא

יוסי 21 באפריל 2016

איתי האלוף
בבקשה תחזור לכתוב..
לא כתבת אחרי ההפסד של קונור לדיאז
לא כתבת על הפרישה!!!
אין לי עם מי לדבר.. לכל קרובי נמאס לשמוע על מקגרגור..
כמה שאלות
האם סנט פייר יחזור לזירה?
רוקהולד לוחם מטורף.בלי מתחרים.
האם לקונור יש אפשרות לנצח את דיאז?
ואת דוס אניוס בLw
מחכים לך

Comments closed