היה יורו – יוחאי שטנצלר

איך שלא נהפוך את זה, היורו בגדול לא היה משהו. יותר מדי משחקים משעממים, נבחרות לא סקסיות, בלי נבחרת גדולה שהלהיבה לאורך זמן וזוכה אפורה. ממוצע השערים היה נמוך מאוד – 2.19 למשחק, פחות מכל אחד מעשרים המונדיאלים בהיסטוריה, וגם אחד הנמוכים בתולדות היורו. בכמעט 60% אחוז מהמשחקים אחת הקבוצות לא כבשה, ב-67% מהמשחקים הובקעו שני שערים או פחות, יותר מבכל חמשת טורנירי היורו הקודמים.

הייתי מהתומכים של יורו מורחב, כי אני חושב שיש כיום הרבה נבחרות איכותיות באירופה ושמגיעה להן ההזדמנות להשתתף בטורניר גדול. ואכן, אפשר להתלונן על השעמום, אבל כמעט שלא היו נבחרות ממש חלשות שהפערים ביניהן לגדולות היו דרמטיים.

אל תאשימו את ה-24

השיטה של 24 נבחרות בשלב הבתים מוזרה ולא שוויונית ועשויה לעודד כדורגל הגנתי. אבל אל תאשימו את ה-24. נכון שיורו של שש עשרה נבחרות הוא איכותי יותר, אבל תכל'ס, כמה משחקים גדולים אתם זוכרים משלב הבתים ביורו 2004 או יורו 2012? או ביורו 92' בו היו רק 8 נבחרות? מצד שני, היו מונדיאלים מעולים עם 24 נבחרות כמו 86' ו-94'. והקטע הזה של 4 מ-6 שלישיות שעולות לשלב הבא הפך את מחזור המשחקים האחרון למעניין ודרמטי. אז ההגנתיות לא קשורה בהכרח לכמות המשתתפות, אלא קשורה למגמות ותקופות בכדורגל ובזכות הנגישות המידע, נבחרות קטנות יכולות ללמוד ליישם שיטות מתקדמות ועדכניות, למשל כמו של אתלטיקו ולסטר שמצליחות כנגד הסיכויים.

*

תהליכים נוספים שמשפיעים על צמצום הפערים בטורניר – הגירה שמצד אחד תורמת לנבחרות גדולות שחקנים מקולוניות, ומצד שני מאפשרות לנבחרת כמו אלבניה ליהנות מדור של שחקנים שבכלל גדל והתחנך בשוויץ וקיבל שם יסודות. גם הכסף הגדול בליגה השנייה באנגליה עזר לנציגות הבריטיות שהשתפרו בעקבות התחזקות הליגות שלהן. כמובן שצריך לדבר גם על העייפות, שחקן מממוצע מנבחרת כמו סלובקיה, פולין וכו' שיחק בערך 20 משחקים פחות משחקן בקבוצות הגדולות באמת וגם לא היה כמעט זמן בין סיום הליגות באירופה לטורניר.

אסור גם לשכוח שכיום בטורנירים כל כך ארוכים, למעשה יש שני טורנירים – שלב בתים ושלב נוקאאוט. במונדיאל 2014 יה שלב בתים נדיר ונוקאאוט משמים וב-2010 בדיוק ההיפך. הפעם היה לנו ממש אחלה נוקאאוט. זה התחיל בצליעה ביום הראשון של השמינית עם שלושה משחקים משמימים מהחצי היותר חלש של ההגרלה, אבל המשיך למשחקים טובים ושקולים עם הרבה שערים – 39 ב-15 משחקים, כ-2.8 למשחק. בטופ של ממוצע שערים למשחקי נוקאאוט בטורנירים גדולים בשנים האחרונות.

משביתת השמחות

כתבתי לפני הגמר במקום אחר שפורטוגל דווקא הפכה לברזיל של 2002 ולא ליוון של 2004. עם רונאלדו על תקן רונאלדו, נאני כריבלדו, רנאטו כרונאלדיניו, אדריאן סילבה כקלברסון, וויליאם קראבליו כג'ילברטו סילבה, זה שנאמר עליו ש"נשא על גבו את הפסנתר עליו ניגנו רונאלדו וריבאלדו". אמנם ברזיל של 2002 ניצחה את כל משחקיה, בניגוד לאחות הקטנה (או הגדולה?) שבקושי ניצחה משחק וחצי, אבל שתיהן לא הגיעו כפייבוריטיות לטורניר, נהנו מהגרלה יחסית נוחה עם נבחרת מלוכדת והמון פועלים שחורים שאפשרו לכוכבים לנצנץ. אבל פתאום בגמר היא הפכה לברזיל של 98' כשרונאלדו נפצע ומי יכול היה להאמין שפורטוגל תהיה זו שתזכה. במיוחד מול הנבחרת הביתית, עמוסת הכישרון שהגיעה אחרי ניצחון על גרמניה.

אבל זאת הייתה פורטוגל של הטורניר, היא הייתה "המורידה לקרקע", משביתת השמחות. היא קיבלה את קרואטיה רגע אחרי שזו ניצחה את ספרד, תסכלה אותה למוות וניצלה בסוף את הרעננות של מחליפיה כדי לעקוץ . היא קיבלה את ויילס אחרי הניצחון על בלגיה ולא נתנה לה להתקרב לשער, וגם את צרפת היא תסכלה עד שהגיע אדר, וכמעשה בירהוף, טרזגה וגצה, עלה כמחליף וניצח גמר יורו בהארכה.

כריסטיאנו וטימי

ורונאלדו? אני כל כך לא אוהב אותו, כזה שחצן ומעצבן ומרוכז בעצמו, ואני אוהד ריאל. אבל בגמר, כשהוא נשכב על הרצפה ובכה, סלחתי לו על הכל, לא כעסתי יותר, רק רציתי לחבק אותו ולהגיד לו שאני אוהב אותו. השוויתי אותו גם ללברון, זה היה מזמן ובהקשר שלילי יותר, אבל שניהם הוכיחו שלמרות כל הביקורות, איתם אתם רוצה לצאת למלחמה. הם נותנים משמעות חדשה לביטוי – נותנים את הכל.

אבל דווקא אני רוצה לדבר על רונאלדו בהקשר של טים דאנקן שפרש, וגם לו מגיעה מילה. טימי הפך את סאן אנטוניו למותג ענק, וכן, היא הייתה קבוצה טובה לפניו, וכנראה שפופוביץ' היה גם מצליח לבנות תלכיד מעולה בלעדיו, אבל העובדה היא שרגע אחרי שטימי הגיע הספרס זכו באליפות ראשונה ומאז הגיעו עוד כמה. וכל זה לא היה קורה בלי הפציעה של דייויד רובינסון, האדמירל, שגמר את העונה, ופתאום סאן אנטוניו מחוץ לפלייאוף והיא בוחרת ראשונה בדראפט את אחד הפאוור פורוורדים הגדולים בהיסטוריה. ומי יודע אם פורטוגל זוכה באליפות אירופה בלי הפציעה של רונאלדו, ובלי אדר שנכנס כמחליף וכו' וכו'.

בחזרה למציאות

אתמול, יומיים אחרי גמר היורו, ישבתי לראות את באר שבע במוקדמות ליגת האלופות. המעבר היה חד ומדכא, ופה צריך להשמיע ביקורת חריפה על אופ"א, שקיבלה ביקורת על הרבה דברים אחרים. אופ"א תמיד מקפידה לא לערוך משחקי ליגה בזמן שיש מפעלים אירופאיים, ומאפשרת מספר מצומצם של משחקים ביום משיקולי רייטינג. אז איך ייתכן שמשחקים במפעלים אירופאים מתחילים בזמן שהיורו עדיין מתמשך? איך יכול להיות ששחקן נבחרת פולין לא יכול לשחק במדי קבוצתו באירופה כי הוא עדיין ביורו? איך יכול להיות שמתחילים לשחק מוקדמות ב-30.6, חודש וחצי אחרי שהליגה נגמרה? איך אפשר להתכונן ככה לעונה כמו שצריך? אחת הסיבות לכך שהיורו יחסית יבש כי השחקנים הגדולים נופלים מהרגליים. אופ"א, פיפ"א וכולם צריכים לבוא קצת לקראת הקבוצות והשחקנים, אבל אנחנו יודעים שזה לא יקרה, ויש סיכוי שגם היורו הבא, שמפוצל ל-13 מדינות(!) לא יהיה משהו… אבל תודו שאתם כבר לא יכולים לחכות.

 

תגובת פופוביץ' לפרישת דנקן - היופי האמיתי בספורט
מתגבשים

44 Comments

אופיר 13 ביולי 2016

קראתי דעות של הרבה צופים שמאשימים את המאמנים שמשחקים "טקטי מדי". אם כבר, צריך להאשים את הציבור, שדורש ניצחון מעל הכל ומחלק את העולם ל-"ווינרים" ו-"לוזרים". כשזו האווירה וכל דבר פרט לזכייה נחשב לכישלון שדינו עריפת ראשים, מה הפלא שאף מאמן לא לוקח סיכונים?

והנה, גם כאן בדה באזר כולם משבחים את האופורטיוניזם של פורטוגל.

Jonas 13 ביולי 2016

חורה לי שהזכייה הפורטוגלית מקבלת דה-לגיטמציה על ידי ההשוואות ליוון/ברזיל/השלם את החסר. לא מספיק שהם העתיקו זכייה אחרת, הם גם עשו זאת באופן לא מוצלח במיוחד. אני מבין את הצורך להשוות. אבל מרגיש לי, אישית, כזכייה אותנטית לחלוטין ולא ברת השוואה, אלא אם השכלת להשתמש בג'וקר שנקרא mutatis mutandis, ואז תשווה ככל העולה על רוחך ;).

יוחאי שטנצלר 13 ביולי 2016

זה רק אני. אני תמיד משווה , חצי מהטורים שלי הם השוואות. אולי כי אני רואה חשבון או סתם כטיפוס נוסטלגי, אבל ההשוואה ליוון מאוד מאוד מתבקשת. הרבה קווי דמיון.

אלי 13 ביולי 2016

דווקא מעט קווי דמיון.
כולם מתעלמים מהעובדה שפורטוגל בעטה יותר מ 20 בעיטות למשחק לכיוון השער, ורק חוסר מזל, כולל החטאת פנדל, לא הבקיעה לפחות 2-3 בכל משחק.
ואז ה"מודל" של איסלנד היה קורס, כי היא היתה חייבת לנצח.

יוחאי שטנצלר 14 ביולי 2016

למרות שלב בתים לא טוב, פורטוגל בעטה הרבה בשלב הבתים מול נבחרות שהיא פייבורטית מולן וגם תקפה. מול איסלנד ראיתי אותה משחקת והיא שטפה את המגרש והחטיאה הרבה ונעלמה אחרי שחטפה שער. אבל היא ירדה מ-23 בעיטות לשער בשלב הבתים ל-13 בנוקאאוט, הגיוני שתהיה ירידה בכמות הבעיטות כמובן, אבל כשאתה משווה אותן לנבחרות חזקות הן בחרו בשיטה יחסית הגנתית. איסלנד יכלה לספגור בדקה ה-94' מול אוסטריה ובמקום זה היא כבשה, אבל לדעתי גם אם הייתה מסיימת אחרונה זה לא היה פוגע במורשת שלה ובמה שהיא עשתה והתקדמה.

מתן גילור 13 ביולי 2016

יוחאי, מה המודל שלך? איך אתה גם משאיר את הגדולות משיקולי עניין וגם נותן מקום לקטנות וזאת כשאתה מתחיל את המוקדמות רק באוגוסט?

יוחאי שטנצלר 13 ביולי 2016

לא כל כך הבנתי. אתה מתכוון למפעלים האירופאים?

מתן גילור 13 ביולי 2016

כן. הרי או שמקצצים בכמות הקבוצות ו/או משנים את המודל או שמתחילים בשבוע הראשון של יולי (במקרה, מבחינת תאריכים, נפל הפעם על סוף יוני). אתה טוען שצריך להתחיל יותר מאוחר. אני רק שואל מה המודל שלך? איך אתה גורם לזה לקרות? רק אזכיר שתו"כ מתקיימות ליגות מקומיות במדינות הצפון.

יוחאי שטנצלר 13 ביולי 2016

חייב לציין שלא בניתי ממש מודל. בגדול אני מאמין שאין מקום ל32 קבוצות בצמפיונס. שלב הבתים משמים. אין מקום לקבוצה רביעית משום ליגה. קבוצה שלא הייתה קונטנדרית. וגם להוריד את השלישיות מליכות הביניים. על הדרך מחזקים את הליגה האירופאית ומגדילים את הפרסים שם ואולי חושבים על מנגנון לאחד בין המפעלים בשלב מסוים. לגבי השלבים המוקדמים , אפשר לשחק אותם בראשון ורביעי בתחילת אוגוסט או שבוע אחרון של יולי וכן הלאה. ואז להתחיל ליגות באמצע אוגוסט. תן לי קצת לעבוד על זה ויהיה מודל מדויק

אריאל גרייזס 13 ביולי 2016

הליגה האירופית גם ככה עמוסה מדי. יותר מדי שלבים, יותר מדי קבוצות בינוניות. את החיזוק היא מקבלת כשקבוצת הדרג השלישי בצ'מפיונס מגיעה לשלבי ההכרעה שלה.
זה נכון ששלב הבתים בצ'מפיונס בעייתי וקצת חסר משמעות. אבל להוריד קבוצות גדולות לא יהפוך אותו ליותר מעניין. בינינו, הקבוצות הקטנות הן אלו שגורמות להרבה משחקים חסרי משמעות – אבל זה יהיה קצת מבאס מפעל שבו הגדולות פוגשות כל הזמן אחת את השניה (סטייל הסופרליגה שמדברים עליה לא מעט)

יוחאי שטנצלר 14 ביולי 2016

לא אומר להוריד קבוצות גדולות – אלא את הרביעית בליגות הגדולות והשלישית בבינוניות – ויאריאל, גלאדבך וכד'. השיטה של פלאטיני אמנם נתנה צ'אנס לקטנות אבל הגדילה את הפערים – אלו ששילמו על שינוי השיטה הן הקבוצות במקום השני למשל מהולנד ובלגיה שמודחות במסלול ללא אלופות ואז יש רק ליגות גדולות וקבוצות קטנות ושלב בתים משמים. נדירות הקבוצות שעלו במסלול האלופות שעלו לשמינית.

אריאל גרייזס 14 ביולי 2016

אבל אלו הקבוצות היחידות שמשאירות לך רמה מסוימת. תוריד אותן ותישאר עם ריאל, בארסה, באיירן ועם האלופות הקטנות. אז מה בעצם שינית?

יוחאי שטנצלר 14 ביולי 2016

אי אפשר באמת לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה – גם להשאיר 32 קבוצות, גם את החלשות וגם את החזקות. או שמורידים חלשות ומחזקים או שמורידים חזקות ומחלישים. כמובן שהיה טוב יותר אם היו פחות קבוצות, למשל 24 או 16 אבל זה לא יקרה. מה שכן, לפי המודל שלי היו עדיין נניח 10 ממש חזקות ו-10 ממש חלשות אבל כל היתר באמצע יהיו קצת יותר חלשות. במקום הסיטי, גלאדבך וסביליה נקבל את איינדהובן, אנדרלכט ועוד קבוצה מהסדר גודל הזה. לפחות במקרה הזה יהיה פה גם מעמד ביניים וגם פערים קטנים יותר בין הקבוצות. הנה מה שכתבתי על זה לפני שנתיים: http://debuzzer.com/buzz/30287/

אריאל גרייזס 14 ביולי 2016

על זה שאין שיטה מושלמת אני לגמרי מסכים איתך. שיטה היא שיטה, כל אחת והיתרונות והחסרונות שלה. לכן אני לא קופץ להתלונן על כל שיטה, חדשה או ישנה, להיפך. אני חושב שיורו של 24 היה לא רע ומסכים לגמרי שהוא לא הסיבה לכדורגל הבינוני שראינו. בעקרון, נראה לי שהשיטה הכי טובה להבטיח כדורגל איכותי היא מפגשי נוקאאוט של בית וחוץ. במשחקים כאלו אתה לא יכול להתחשב בתוצאות קודמות ולנוח כמו בשיטת הבתים וגם באיזה שהוא שלב חייב להפסיק לשחק כדורגל הגנתי, בגלל שיטת שערי החוץ שלטעמי גם אם היא לא הוגנת כל כך, היא מייצרת המון המון דרמה. אולי צריך לחזור לשיטה הישנה, בלי בתים בכלל. יהיו יותר הפתעות וגם יותר דרמה

D! פה ועכשיו 16 ביולי 2016

בכל מה שקשור לתחרות – אני בעד לחזור לשיטת הבית והחוץ. היה מעולה. היו דרמות, היו הפתעות.

היסטוריון של ספורט 13 ביולי 2016

אני רוצה להציע מודל שכדאי לחשוב עליו .
המודל שלי פשוט ומתבסס על כך ש..
1. היורו יישאר בן 24 נבחרות.
2. אני מעוניין לשמור על שלבי הנוקאאוט ( גם אם לצמצם אותם ).
המודל שלי פשוט והוא לדלג על שמינית הגמר ישר לרבע הגמר.
איך ?
פשוט מאד .
במקום ש 16/24 יעפילו לשמינית הגמר .
אני מעלה 8/24 ישר לרבע.
מה זה ייתן לנו לדעתי ?
פשוט מאד .
יעודד מתחילת הטורניר את הכדורגל ההתקפי
במקום ההגנתי .
השיטה פשוטה רק הראשונה בכל בית עולה אוטומטית וכן שני הסגניות הטובות ביותר .
ככה במקום לשחק על לא להפסיד יהיו חייבים לשחק על ניצחון .
…אמנם החל מרבע הגמר שוב ישוחק הנוקאאוט ויהיו שיטענו שהכדורגל הזעיר יחזור…זה נכון אך רק במידת מה שכן קשה יהיה לצוות המקצועי לבנות בנבחרת אחת די אנ אי התקפי לשלב הראשוו ואז לבנות באותה נבחרת משהו הפוך בתכלית.
נרחיב טיפה.
מאז מונדיאל 90 היו טורנירים טובים יותר וטובים פחות …אבל הצד השווה הוא שהמנצחת היר נבחרת שמתבססת קודם כל על הגנה חזקה ….ורק לעיתים על התקפה חזקה.
ולמעשה מה שקורה זה הדבר הבא
שבעוד שהליגות האירופאיות מייצרות קודם כדורגל התקפי ( על פי רוב ….גם אם לעיתים זוכה קבוצה כלסטר באליפות )?
שהרי לא ניתן לאסוף תוצאות תיקו ולזכות בתואר….הרי שבטורניר גדול ..בטח כזה שמעלה 2/3 נבחרות לשלב הבא הרי שהתגמול הוא על הפסיביות …שכן לא צריך לנצח ( כמו בליגות ) אלא מספיק לא להפסיד.
ניקח את פורטוגל האלופה.
מאזנה ב 90 דקות ניצחוו אחד ו שש תיקו .
בעולם של הליגות זה מגביל ל 9 נקודות ב7 משחקים שזה שווה לכ 43 אחוז.
זה מאזן שמשאיר בליגה אחריי מאבק ולא כזה שמעניק משהו שקרוב לאליפות.

יוחאי שטנצלר 14 ביולי 2016

לא הייתי מוותר כזה מהר על השמינית. בדרך כלל בשמינית יש את המשחקים הכי טובים, מצד אחד זה נוקאאוט אבל מצד שני הכסף עדיין לא על השולחן והנבחרות טיפה פחות הגנתיות. אני מסכים שזה נותן פתח ליותר נבחרות קטנות להתקדם דרך ההגרלה לשלבים מאוחרים, מה שלא קורה כשרק 8 עולות, אבל מצד שני אנחנו לא רוצים תמיד בטורניר שתהיה איזו ויילס אחת או שתיים? נראה לי שכן. בצ'מפיונס ליג ניסו למשך שנים בודדות מודל של 24 קבוצות וישר רבע גמר ונראה לי שנטשו את הרעיון מהר מאוד ועברו ל-32. אולי באמת צריך כמו שדורפן הציע פעם לעשות יורו של 32 נבחרות עם פחות מוקדמות וככה גם לחסוך במשחקים בינלאומיים מתישים.

מתן גילור 13 ביולי 2016

אבל אי אפשר פעמיים בשבוע כי כמו שציינתי יש מדינות עם ליגה מקומית. ושם אי אפשר לדחות משחקים לינואר במינוס 30 מעלות צלזיוס.

יוחאי שטנצלר 14 ביולי 2016

בוא נגיד שאנחנו רוצים לקדם אפילו שלושה שבועות, במקום להחתיל בתחילת יולי, להתחיל בשבוע השלישי של יולי. בטוח אפשר לעשות משהו, לדחות את פתיחת הצ'מפיונס ולעשות הפרש של שבוע בין משחק למשחק בשלב הבתים, או לחילופין לקיים משחקי ליגות כרגיל אבל במקביל לעשות שלב מוקדם של שני משחקים בשבוע. הקבוצות שמשתתפות באירופה ימצאו את הזמן להשלים את המשחק בליגה המקומית שלהן. בדרך כלל אלו קבוצות מליגות קטנות יותר שלא משחקות פעמיים בשבוע.

אריאל גרייזס 13 ביולי 2016

אני לא רואה ממש דימיון בין פורטוגל הזאת לברזיל של 2002. לברזיל היה את הצד הקשה של ההגרלה יחסית לגרמניה שהשופטים דאגו לסלק כל יריבה אפשרית. השחקן הכי גדול שלה זרח בגמר והבקיע את שערי הניצחון, רונאלדו של פורטוגל בקושי ראה מגרש. זאת אולי לא היתה ברזיל מבריקה אבל היא בטח לא תסכלה את היריבות שלה כמו פורטוגל השנה.
וכן, אפילו אחד כמוני שממש לא מת על רונאלדו לא יכל להישאר אדיש לדמעות שלו

מתן גילור 13 ביולי 2016

איזה שכתוב של ההיסטוריה. אם כבר אפשר לטעון שהשופטים היו פרו-דרום קוראיה, אבל גרמניה??? אתה זוכר שבאלאק, כובש שערי הניצחון ברבע ובחצי, וללא ספק שחקן השדה המשמעותי ביותר בנבחרת, לא שיחק בגמר בגלל צהובים, כן?

אריאל גרייזס 13 ביולי 2016

לא אמרתי שהשופטים היו פרו גרמניה, איפה ראית את זה? אמרתי שהם דאגו לזה שהיריבות המשמעותיות שהיא היתה אמורה להתקל בהן, בעיקר איטליה, יודחו

מתן גילור 14 ביולי 2016

OK, אז הבנתי אותך לא נכון. בכל מקרה, מקסימום יריבה אחת מתוכן, כיוון שאיטליה וספרד היו נפגשות ברבע.

יוחאי שטנצלר 13 ביולי 2016

לא אמרתי שהן שיחקו דומה. אבל סתם כל המאצ'אפים האלה התחברו לי. גם השפה, רנאטו עם הראסטות כמו דיניו, נאני כמו ריבאלדו משמש כסייד קיק מעולה. רונאלדו מתבקש בגלל השם וגם בגלל שהוא הכוכב הבלתי מעורער וגם כי לא היו עוד כלים התקפיים על הספסל. רשמתי גם שחשבתי על זה לפני הגמר. לגבי 2002 לא הייתי אומר שלגרמניה היה קל מול פראגוואי העקשנית וקוריאה המארחת וגם לא מול ארהב. לברזיל תא הייתה דרך קלה, אבל היא לא הדיחה שום מעצמה עד לגמר.

notRobot 13 ביולי 2016

נהנתי מאוד מהיורו הזה.

הפועל 13 ביולי 2016

2.12 גולים למשחק

מאיר (חדש בשכונה) 13 ביולי 2016

חברים נהיינו מפונקים. אם יש נבחרות על, נקטר שאין תחרותיות, אם אין נבחרות על נקטר שהרמה נמוכה. אני ראיתי 24 נבחרות שלא מוותרות לרגע, כולן מניעות כדור, מי יותר ומי פחות, כמעט ולא היה משחק שידעת מראש את זהות המנצחת, רוב המשחקים הוכרעו בסופם ובהפרשים נמוכים. ולא אמרתי מילה על איכות הצילום במגרש שטרם נראתה כמותה, למיטב זכרוני וטרם נאמרה מילה על הקרנבלים של אוהדי הקטנות (אולי בגלל הקיזוז עם הונדליזם של אוהדי הגדולות).
בסך הכל, היה שווה, תרתי משמע.

יוחאי שטנצלר 14 ביולי 2016

אנחנו אוהבים לקחת את הטורנירים למקומות קטנים וחדשים כמו אפריקה וכו', אבל החגיגה הגדולה של האוהדים בדרך כלל מתרחשת במערב אירופה כשלכולם נגיש ונוח להגיע לטורנירים, כמובן שהתוספת של אוהדים מאיסלנד ובריטניה מוסיפה.

Zak 13 ביולי 2016

אכן יורו מאכזב. נקודה קטנה אבל חשובה על הגמר (וסליחה אם היא נשמעת קטנונית,זאת לא הכוונה) – פורטוגל נהנתה מיום מנוחה אחד יותר מצרפת, ששיחקה בחמישי את החצי ורק שלושה ימים אח"כ בראשון את הגמר! אני לא חושב שבין יתר המשחקים בטורניר היתה מנוחה כל כך קצרה ביניהם, בטח לא בשלב הנוק אאוט שם משחקים יכולים להתארך גם ל 120 דקות. יכול להיות שבסיומו של טורניר ארוך להפרש במנוחה, אפילו שמדובר רק יום אחד, יכולה להיות משמעות? נראה לי שלא מפתיע עד כמה שצרפת היתה דומיננטית במהלך 90 הדקות של הגמר, פורטוגל היתה הרבה יותר טובה בהארכה.

אלי 13 ביולי 2016

תבדוק כמה מנוחה היתה לצרפת לפני שמינית הגמר לעומת הנבחרת שנגדה היא שיחקה.
זאת באמת בדיחה.

Zak 14 ביולי 2016

לא יודע כמה מנוחה היה לצרפת וכמה לאירלנד, אבל חשוב לזכור שצרפת סיימה ראשונה את הבית שלה, ואירלנד רק שלישית. כך שאת המנוחה העודפת במקרה הזה היא הרוויחה ביושר.

יוחאי שטנצלר 14 ביולי 2016

בגלל שיטת השמינית יצאו דברים מוזרים – אנגליה נחה 7 ימים(!) בין משחק הבתים האחרון שלה שחצי מההרכב בו גם ככה נח לבין השמינית, היה להם יומיים יותר מאיסלנד. דווקא זה עבר לרעתם.

ק. 14 ביולי 2016

זה לא משנה – לאירלנד היה משלישי (שיחקו מול איטליה) עד ראשון (מול צרפת). המקרה היחידי ביורו של יומיים מלאים של מנוחה בין משחקים היה של צרפת לפני הגמר

יואלזיניו 13 ביולי 2016

מחזירים את המודל של ספרד 82. שתי קבוצות עולות לשלב שני של שלוש קבוצות.
מחזירים את גביע אירופה למחזיקות גביע.
מתחילים את המוקדמות יותר מאוחר.

אלכס דוקורסקי 13 ביולי 2016

אני מנסה, ללא הצלחה גדולה, לדמיין טורניר שמשוחק ב-13 מדינות במקביל. אמנם מדינות רבות יזכו לארח משחקים ולהשתתף בחגיגה, שזה כמובן מעולה, אבל בכל זאת לא מצליח להתחבר לזה.
יכול להיות שהתרגלתי למוכר ולנוח – טורניר שמתנהל במדינה אחת או שתיים (לכל היותר) ואינני מצליח, או לא רוצה, לראות את היתרונות של קיומו במדינות רבות.
חושב שהדבר עלול להיות לא נוח, למשל, לאוהדים, שבמידת הצורך (אם נבחרתם תצלח את השלבים המוקדמים ותעלה לנוק אאוט) יאלצו לעבור בין מדינות (אמנם הדבר אינו מסובך באירופה, אבל עדיין נוח יותר לנוע בתוך מדינה אחת או שתיים).

האם מישהו בקי בפורמט של המשחקים ויודע גם אילו מדינות ייארחו?

עסק שחור 14 ביולי 2016

אם הקופה עובד בארה״ב אז אפשר קם לקיים יורו ב 13 מדינות.

יוחאי שטנצלר 14 ביולי 2016

יש 13 ערים באירופה – לדעתי לונדון, גלזגו, דבלין, אמסטרדם, בריסל, בילבאו, בודפשט, בוקרשט, מינסק, באקו, רומא, קופנהאגן ובטח פיספסתי משהו. אני לא יודע בדיוק איך זה יהיה, האם יהיה בית מסוים שישוחק רק בעיר או שתיים קרובות או לא, אבל זה לא שונה מהמונדיאל שהיה בברזיל שהיא בערך בגודל של יבשת אירופה. מה שכן, המונדיאל היה נורא ואיום מהבחינה הזאת, גם השדרים התלוננו על כך, אבל גם שם היו שינויים חריגים באקלים. פירלו אמר אז שיש שני טורנירים שאחד מתרחש באזור חם ולח שקשה לשחק בו ואחר באזור נוח יותר. זה לא יהיה פשוט לנבחרות, אבל מתי למישהו אכפת מהם?

אריאל גרייזס 14 ביולי 2016

ההבדל הגדול לטעמי הוא במודל של האוהדים. הנבחרות צריכות לטוס הרבה זה משהו אחד, בשביל האוהדים ללוות כגוש גדול מאמסטרדם לבודפסט לרומא בשביל שלושה משחקים הופך להיות מסובך ויקר בטירוף. אז הסיכויים שנראה מראות אהדה כמו שראינו ביורו הזה של איצטדיון שכולו צבוע כחול צהוב של השוודים או ירוק של האירים הופכים קטנים יותר. תגיד שהמרחקים האלו זה מה שהיה בברזיל – זה נכון ובאמת שם האיצטדיונים לא היו מפוצצים אוהדים כמו ביורו. זה היה בעיקר חובבי כדורגל ממלא מדינות והאווירה היתה בהתאם. למעט משחקים של הנבחרות הדרום אמריקאיות שבאמת היתה בהן אווירה ביתית, שאר המשחקים היו מאוד לא מחשמלים, נקרא לזה כך. אני זוכר שחיכיתי בקוצר רוח למשחק של ההולנדים ברבע הגמר, הרי ידוע שההולנדים הם חתיכת חיות עידוד וזה היה ממש מאכזב. גם המשחקים של בלגיה או צרפת שהייתי בהם. זה היה היתרון הגדול של היורו, זה תמיד קרוב לאוהדים להגיע. עכשיו זה הופך לטרטור לא נורמלי – אלא אם כל בית ייערך במקום אחד-שניים קרובים (נניח לונדון, גלזגו ודבלין ביחד).
אני גם לא יודע איך הם הולכים לעשות מבחינת ביתיות. נבחרת אנגליה תשחק בלונדון או שדווקא בכוונה ישימו אותה במקום אחר? אם היא בלונדון זה יתרון לא הוגן, אם היא בחוץ זה בזבוז של קהל. וכו' וכו' – איך מתכננים את השלבים הבאים?
תוכנית טפשית מאוד לטעמי

יוחאי שטנצלר 14 ביולי 2016

גם אף נבחרת לא מעפילה אוטומטית לטורניר כך שבטח יהיו כמה נבחרות שלא יעפילו ויארחו. ויהיה מוזר שחלק כן יארחו בבית שלהן וחלק לא, כי צריך להתחשב גם בדרגים וכו'. בהחלט יהיה מאוד מוזר ולא הגיוני. ועוד לא דיברנו על המוקדמות שהולכים להיות בכלל הזויים עם ליגה אירופאית כלשהי ומוקדמות וחלק מהעולות יוכרעו רק במרץ

מיקו גוטליב אהלן סבבה 15 ביולי 2016

אני יודע שאזרביג'אן היא חברה מן המניין באופ"א, אבל לשלוח את האוהדים לבאקו זאת התעללות.

ניק 14 ביולי 2016

ממוצע שערים נמוך מעיד לא רק על הגנתיות אלא גם על פערים מצומצמים בין הנבחרות.
במונדיאל יש הרבה נבחרות הזויות מאפריקה ואסיה שנוהגות לחטוף 4-5 שערים מה שמגדיל את ממוצע השערים.
לא יודע בכמה משחקים בין נבחרות גדולות יש תוצאות של 3-3 או 4-0.
אז היורו הזה (לא שנהנתי ממנו כן..) היה מאוד שקול וזה בא לידי ביטוי במיעוט השערים.

הארכיון 14 ביולי 2016

הטורניר פשוט ארוך מדי…

המאמן 16 ביולי 2016

אז איך מגדילים את כמות השערים?
זה בחיים לא יקרה, כי פרנסי הכדורגל הם אנשים שמרנים ופחדנים, אבל הנה שני הפני שלי:
1. ביטול החוץ
2. חילופים ללא הגבלה
3. כל 5 עבירות מקנות פנדל
4. עבירה שעוצרת מתפרצת מקנה פנדל

ועד שזה יקרה, כדורגל ימשיך להיות משחק משעמם, איטי, מייגע, שמשוחק 70 דקות במרכז המגרש, בלי אירועים ושהכדור עובר מצד לצד כמו במחניים, ושיכול, אבוי הוא בהחלט יכול, להסתיים בפאקינג תיקו מאופס!

איאן ראש 16 ביולי 2016

מה הסיבה שלא חילקו ל8 בתים עם 2 עולות? או 4 בתים?

Comments closed