תתחדשי – דרור ברן

מחשבות על המיתוג החדש של הפרמייר-ליג

לאחר עשרים וארבע עונות שבמהלכן בוצעו רק שינויים קלים בלוגו שלהם, הפרמייר ליג עומדת לפתוח את עונת 2016-17 עם מיתוג חדש לחלוטין. העיצוב מחדש בוצע בתחילת השנה על ידי דיזיין סטודיו הממוקם בלונדון.

הסיבות למיתוג מחדש

שינוי עיצוב הוא עניין רציני, במיוחד למותג חזק כמו הפרמייר ליג. המשמעות של מיתוג מחדש היא היפרדות מלוגו שגם אם לא היה מושלם, אנשים התרגלו אליו. צריך סיבות טובות כדי למתג מחדש. במקרה הזה, המיתוג מחדש נבע משילוב של צרכים עסקיים ושינוי כיוון מבחינת ההתאמה לקהל היעד של הליגה.

הליגה היא עסק

מאז ומתמיד הייתה הפרמייר ליג עסק רווחי. למעשה, הסיבה העיקרית שגרמה לנתק שנוצר בין הפרמייר ליג לשאר הליגות בהתאחדות האנגלית לכדורגל ב-92׳ הייתה זכויות שידור. כיום, עשרים וארבע שנים לאחר מכן, אחת הסיבות העיקריות להחלטה לשינוי מיתוג הליגה ולעבור למודל חסות שונה היא סיום חוזה החסות עם בנק ברקליס לאחר חמש עשרה שנים. הנהלת הליגה החליטה לוותר על החסות הבלעדית, כדי לאפשר ליותר ספונסרים משניים (ובינלאומיים) להעניק חסויות לליגה.

הניתוק מנותן חסות גדול, שהיווה חלק מזהות המותג של הליגה הותיר ״וואקום מותגי״. כדי למלא את החלל הזה, הפרמייר ליג צריכה הייתה לחזק את הזהות העצמית שלה, כדי לעמוד כמותג עצמאי, עם ערכים, זהות ואופי משל עצמה.

המותג החדש שגובש משיג את המטרה הזו, וטוען את הלוגו והמאפיינים החזותיים האחרים של הליגה בזהות חדשה ומובהקת. ניתן לראות זאת בבחירה להשתמש בצבעים חזקים, בצורות חדות ובטיפוגרפיה המודגשת. השפה העיצובית החדשה שהוענקה לליגה עומדת בפני עצמה ללא ספק.

קהל יעד עולמי

הפרמייר ליג כבר אינה רק הליגה הבכירה של הכדורגל האנגלי אלא ליגה בינלאומית לכל דבר ועניין. מדובר בליגת הספורט המקצועי הנצפית ביותר בעולם. היא משודרת בלמעלה ממאתיים מדינות, עם יותר מחמישה מיליארד צופים. רוב השחקנים בליגה אינם אנגלים –  כ -66% מהם זרים, יותר מכל ליגת כדורגל אחרת בעולם.

המאפיינים הבולטים במיתוג הקודם של הליגה היו האריה המלכותי, גווני האדום, לבן וכחול שהיו מאוד אנגליים באופיים. המיתוג החדש שינה זאת, על מנת לכוון לתדמית בינלאומית יותר. סכמת הצבעים החדשה של הליגה אינה משויכת לאף מדינה, ויוצרת תדמית בינלאומית יותר.

הצבעים החדשים של הליגה
הצבעים החדשים של הליגה

 

שינוי ערכים 

בראיון לגבי המיתוג מחדש, אמר ריצ'רד מאסטרס, מנהל הליגה כי "הזהות הנוכחית שלנו היא תאגידית מאוד, הרבה כחול ולבן כמו המון מותגי ספורט אחרים. במונחים של דעת קהל, מה שעובר זה בעיקר המספרים – סכומי הכסף שהוצאנו, כמות המגרשים שהקמנו, ולא האנשים שמשחקים עליהם שחייהם השתנו והעבודה הרבה שנעשית לא על גבי המגרש.״

חלק ממטרת המיתוג מחדש הייתה לשנות את הדרך שבה הליגה נתפסת והמותג החדש בהחלט מרגיש ידידותי יותר. טון הדיבור שבאמצעותו מעבירים מסרים וגם השפה החזותית מקרינים תחושה אנושית יותר. ניתן לראות דוגמאות לכך בשימוש במגוון רחב של תמונות במאמרים באתר החדש של הליגה ובכותרות המאמרים הכוללות אזכורים לאנשים ושיתוף פעולה.

המותג החדש של הליגה מרגיש רענן מבחינה ויזואלית. סמל האריה שעבר הפשטה עשוי היטב. הייצוג הפשוט שלו והצבעים בהירים מעניינים ומושכים את העין, וקל לראות שהמותג החדש שונה מאוד מהמיתוג של כל ליגת ספורט אחרת.

אני מאמין שמבחינה זו, הליגה הגיעה לרוב המטרות שהיא רצתה להשיג.

ההיבטים שליליים של העיצוב מחדש

למרות ההישגים שהביא המיתוג מחדש, לפעמים כשיש צורך בשינוי, הפתרון שמגיעים אליו יכול לפתור בעיות ישנות, אך ליצור בעיות חדשות במקומן. הניתוק המוחלט מהזהות הקיימת של הפרמייר ליג עלול לשנות את הדרך שבה אנשים תופסים את הליגה, אבל לא בהכרח במובן טוב.

איבוד המורשת של הליגה

המיתוג הקודם של הליגה לא היה מושלם, אך היו לו יתרונות מסוימים שחלקם התגבשו לאורך השנים. היו לו אופי מלכותי וכוח מסוים. היה קל מאוד לזהות אותו ולסמל שלו הייתה משמעות. בראיון על העיצוב מחדש, דיבר מנהל הקריאייטיב של דיזיין סטודיו סטיוארט ווטסון, על צבעי המותג החדשים ואמר כי התכוונו להתרחק מהעיצוב הקיים – "רצינו ליצור מותג מאוד תוסס, חזק וצבעוני, ומאוד רצינו להתרחק מהאדום, לבן וכחול

העיצוב החדש שונה משמעותית מהעיצוב שקדם לו, ולמרות השיפור ויזואלי, הוא אף מאבד את כל הערכים שהיו מזוהים עם הלוגו הקודם, אשר חלקם היו חיוביים (איכות ועוצמת הליגה). בנוסף – המותג החדש מרגיש קצת גנרי. בעוד הוא מנסה לייצר ערך כמותג עצמאי שעובד בפני עצמו, העיצוב החדש של הלוגו היה יכול להיות באותה מידה לוגו של חברת סטארט-אפ או חברת ביטוח. אין שום דבר המתייחס לכדורגל בלוגו החדש, וזוהי טעות של מעצבים שהלכו בכיוון מאוד אופנתי מבחינה גרפית, אבל לא שמרו על קשר לתוכן של המותג שהם מתעסקים איתו.

לוגו חדש: שינוי משמעותי
לוגו חדש: שינוי משמעותי

 

טרנדיות עיצובית לעומת ייחודיות

שפה עיצובית טרנדית הוא קצת כמו פטיש, שכשיש לך אותו, כל פרויקט נראה כמו מסמר. דיזיין סטודיו שאחראים על המיתוג יצרו זהות חזקה ומרשימה עבור הפרמייר ליג. אבל המותג החדש קצת דומה מדי לעבודות אחרות שהם עשו לאחרונה.

כאשר הסתכלתי על כמה פרויקטים מוצלחים קודמים שלהם, שמתי לב לדמיון בשפה הגרפית. השימוש בצבעים מאוד חזקים, הסמלים המינימליסטיים יחסית, השימוש בפונטים סאן-סריפיים עבים  חוזר על עצמו. ניתן לראות זאת בתהליכי המיתוג מחדש שהם עיצבו עשו עבור AirBNB ו-Logitech כשתי דוגמאות טובות לשפה עיצובית שחוזרת על עצמה.

זה בהחלט לגיטימי שלסטודיו יש שפה עיצובית שהם אוהבים להשתמש בה בפרויקטים שונים, אבל האם הלוגו החדש עדיין ייראה רלוונטי בעוד חמש שנים? ומה הבידול שהם מעניקים למותג אם פרויקטים מסוגים שונים יכולים להיראות דומים כל כך?

אייקונים לאפליקציות או סמלים על חולצות

למרות חסרונות שהיו ללוגו הקודם של הליגה, הוא עדיין ייצג מסורת, גאווה וכוח. הוא סימל עבור רבים שנים של תחרות, דם, יזע ודמעות (גם של שמחה וגם של עצב). שחקנים היו גאים ללבוש את המדים עם סמל הליגה עליהם, ליד סמל של המועדון.

במובן מסוים, הדרך שבה מתאימים את עיצוב הלוגו לסמל החולצה שאותה לובשים השחקנים על המגרש הוא השימוש החשוב ביותר של המותג. דווקא שם, המיתוג החדש הכי נכשל. בדרך שבה עיצבו את הסמל החדש לחולצות השחקנים הוא נראה קצת ריק, ראש האריה נראה קצת קודר והטיפוגרפיה המתעקלת על גבי המסגרת העגולה של הסמל לא נראית מתוכננת מספיק.

כישלון זה בשילוב הסמל על גבי החולצה אינו מפתיע. ניתן להבין ששימוש זה לא נלקח מספיק בחשבון מראיון שנערך עם דיזיין סטודיו לגבי המיתוג מחדש בו הם אמרו ש-"המניע האמיתי מאחורי העיצוב החדש הוא גישה של עיצוב למכשירים דיגיטליים ושידור טלוויזיוני קודם – לגרום לסמל לעבוד כמו אייקון של אפליקציה, ולדאוג לכל השאר אחר כך

הצהרה זו מצביעה על אי הבנה משמעותית לגבי חשיבות של הסמל בעולם האמיתי. דיזיין סטודיו היו צריכים להתחיל מגישה שבה הם מתכננים את הסמל כך שייראה טוב קודם כל על חולצות השחקנים שעל המגרש, ורק לאחר מכן לייצר לו את ההתאמות למקומות החשובים פחות (כמו אייקון לאפליקציה).

סמל חדש לחולצה או אייקון אפליקציה?
סמל חדש לחולצה או אייקון אפליקציה?

 

האוהדים המקומיים לעומת הקהל העולמי

אם המקום בו הכי חשוב להשתמש בלוגו כמו שצריך, מנקודת המבט של משמעות המשחק, הוא על חולצות השחקנים שעל המגרש, אז קהל היעד העיקרי שהמותג צריך לכוון אליו הם האוהדים המקומיים. אלה שקונים מנויים. אלה שבאים למשחקים בגודיסון פארק, הות׳ורנס, סנט מרי – האנשים באצטדיונים.

וזה נראה כאילו דווקא מהאוהדים המקומיים התעלמו בתהליך. דיזיין סטודיו טוענים שקהל היעד של המותג החדש הוא כולם. אבל מותג צריך קהל יעד מוגדר. אתה פשוט לא יכול לנסות לקלוע לטעם של כולם. אם אתה עושה את זה, אתה פשוט גומר עם לוגו של אריה שנראה כמו קריקטורה שהאוהדים לועגים לו.

אם הם היו בקשר עם אוהדים אמיתיים, הם לא היו מנסים למצוא חן בעיניי הקל העולמי, אלא לנסות להתחבר עם האנשים שיוצאים בהפגנתיות מהאצטדיונים במחאה על מחירי הכרטיסים ההזויים. הם היו מגיעים למיתוג שמתמקד באוהדים ובשחקנים ולא בזכויות שידור ובינלאומיות ובסמל שנראה כמו אחלה אייקון לאפליקציה.

 איך יכלו לעשות את זה נכון יותר?

סיפור מיתוג מעניין נוסף שקרה השנה היה העיצוב מחדש של מנצ'סטר סיטי.

במקרה של סיטי, מטרת העיצוב מחדש הייתה כפולה – לעדכן את המותג על מנת לרענן את הדימוי של המועדון וליצור מותג שדומה יותר לשני מועדונים נוספים הנמצאים תחת אותה בעלות (ניו יורק סיטי ומלבורן סיטי).

תהליך מיתוג של סיטי נערך באמצעות אלפי ראיונות עם אוהדים ועם הרבה שיתוף פעולה. התוצאה של המחקר המעמיק הובילה למיתוג החדש. למרות שבאופן טבעי חלק מהאוהדים לא התחבר למיתוג החדש, בכלליות המיתוג החדש התקבל מצוין על ידי רוב האוהדים. תהליך זה הוא דוגמה מצוינת איך אפשר לקחת את קהל היעד האמיתי של המותג ולרתום אותו כשותף לתהליך, במקום לחשוב עליהם כמישהו אתה צריך לשכנע לקבל תוצאה שהם לא היו קשורים אליה.

 איך ישפיע המיתוג החדש על הליגה?

בסופו של דבר, ההשפעה של המיתוג מחדש לא תהיה עצומה. גם ככה לרוב האוהדים יותר חשוב המותג של המועדון שלהם ואיך שהם נראים על המגרש מאשר המותג של הליגה.

הליגה והנהלתה תמיד נתפסו על ידי האוהדים כמכונת כסף, לא איזה גוף שהם יכולים להזדהות אתו. תהליך העיצוב מחדש עשוי שלא לשנות את הדרך שבה האוהדים רואים את הליגה, אבל אולי הוא יכול להוביל להבנה של הנהלת הליגה שבלי המועדונים, האוהדים והמורשת של הפרמייר ליג, לליגה לא תהיה נשמה או זהות אמיתית.

בכל מקרה, מיתוג מחדש נוסף הוא תמיד אפשרות.

 

מגרש פתוח 3
האומנם יונייטד תממן את עסקת פוגבה ממכירת חולצות של זלאטן?

48 Comments

רומן 29 ביולי 2016

למי אכפת ממיתוג, שתתחיל כבר!!!

ארז 29 ביולי 2016

נהדר. תודה רבה דרור!

דרור 29 ביולי 2016

תודה לך!

ניינר / ווריור 29 ביולי 2016

המיתוג מחדש נוראי. לא חסרות דוגמאות של מיתוגים מחדש שנכשלו קשות ועוררו געגוע למיתוג הישן. לא שזה ישפיע כהוא זה על הצלחת הליגה אך זה מקרה קלאסי של "אם זה לא שבור אל תתקן זאת". אבל לך תתווכח עם אגו ושרלטנות של פרסומאים שבטוחים שהם גאוני הדור וגם מזהים הזדמנות לגזור קופון שמן

ד"ר רזי הופמן 29 ביולי 2016

+100

ד"ר רזי הופמן 29 ביולי 2016

חושב שהייתי עושה משהו יותר טוב עם האריה והמסגרת שלו

vered s 30 ביולי 2016

כל מלה בול

vered s 30 ביולי 2016

כל מלה בול לניינר ווריור

צור שפי 29 ביולי 2016

לגמרי.

מאנו 31 ביולי 2016

+1 לוגו פלסטיק לליגה פלסטיק

גור אילני 29 ביולי 2016

אחלה פוסט! לדעתי עלית על 2 הנקודות החשובות.
צריך לקחת בחשבון שכמעט כל רידיזיין מקבל תגובות מאד קשות, החל מפוסטים זועמים בפורומים ועד בהייה מתמשכת ודפיקות הראש בשולחן. את ההצלחה ניתן למדוד בעיקר אחרי זמן שעבר.
עוד כמה התייחסויות (שולף לרגע את הכובע הרטרו שלי כמעצב):
– הצבעים הם אכן חזקים – לקוחים הישר מפלטת צבעים טרנדית של flat design גנרי, ובסידור של 4 כמו בתמונה מזכירים המון עיצובים עכשוויים. אין שום בעיה להשתמש בהם, אבל כמו שרמזת, זה לא בדיוק גורם להתהוות של זהות ייחודית.
– אייקונים לאפליקציה זה יופי, אבל העולם כבר לא מתלהב מאפליקציות, ולהערכתי תמצא מעט מאד משתמשים שיתקינו דווקא את האפליקציה הרשמית של PL על המכשיר שלהם.
– אני חושב שההתייחסות שלך ל-badge מאד נכונה, לדעתי האריה עצמו יכול לשבת בסדר על החולצה אבל כרגע ממש צף בתוך העיגול, כשהיה יכול ליצור צורה ייחודית ולא מעגלית בסגנון הטלאים האמריקאיים של שנות ה-60-70.
– לסיכום, המיתוג הזה הוא דוגמה מצויינת למה הברקסיט קרה: הפלצנים מלונדון חולמים על גלובליזציה ושוכחים את האנגלים מאחור…

ניינר / ווריור 29 ביולי 2016

גור, משפט הסיכום גאוני ומסביר באופן מדויק את הבעיה עם העיצוב המחריד הזה

דרור 29 ביולי 2016

תודה, ומסכים עם הניתוח שלך.

ירוק 29 ביולי 2016

גור, אתה יכול לפרט קצת יותר על המשפט "העולם כבר לא מתלהב מאפליקציות"?

vered s 29 ביולי 2016

גור מסכימה איתך. לגמרי.

גור אילני 29 ביולי 2016

אנשים לא ממהרים לחשוב על, לחפש ולהתקין אפליקציות, כתבתי על זה בהרחבה יחסית ב״בולט״ לפני כמה שבועות.
המשתמש הממוצע, חובב ספורט נניח, ימצא אפליקציה אחת שתיתן לו תוצאות בלייב לדוגמה. אולי עוד אחת ל-betting. את השאר הוא יעשה בדפדפן של הנייד.

ירוק 1 באוגוסט 2016

גור, S&M – תודה על התשובה וסליחה על העיכוב בתגובה (הפרשי שעות + תירוצים נוספים). יש בזה משהו, אם כי לפי מה שאני מבין עדיין הזמן שמשתמשים מבלים בו באפליקציות גבוה משמעותית מהזמן במובייל ווב (אם כי זה כנראה מתחלק בעיקר לכמות ספורה של אפליקציות – פייסבוק וכו').

S&M 30 ביולי 2016

ירוק, אני משתדל להתקין כמה שפחות אפליקציות. אני מעדיף אייקון וואלה/דפדפן על פני אפליקציה.
יש לי קיצורי דרך להרבה אתרים, ואף אפליקציה ייעודית של אותם אתרים.
כל אפליקציה כזו צורכת משאבים, עובדת ברקע, מזרימה פרסומות וגונבת מידע. מיותר לגמרי להתקין אפליקציית וואינט, כשאני יכול בחצי דקה לסדר קיצור דרך + אייקון "Y" יפה מתמונה מגוגל.

cookie-monster 30 ביולי 2016

הערה נהדרת
לא מתקינה אפליקציות של אתרים בלי קשר .
למרות שההצקות הבלתי פוסקות של האתרים הקבועים שאני גולשת אליהם להוריד את האפליקציה ממאיסה את האתרים האלה עלי לגמרי

גיא 29 ביולי 2016

דווקא לא רע לטעמי. ההערות פה נכונות – ציפה בעיגול וטקסט לא ברור. פשוט נראה כמו משהו שנגמר קצת לפני סוף התהליך – הם היו אמורים לעלות על זה ולשפר. כאילו מישהו הזדרז לצאת מהר מדי ואולי עוד קצת המתנה, בדיקה של התוצאה ושיוף היו מסדרים את זה.

ניק 29 ביולי 2016

פוסט מעניין ומקורי…
אבל לדעתי לסמל הזה תהיהי השפעה אפסית לחלוטין על הליגה.
בסוף האוגאורואים, הקיינים והפוגבאים הם אלה שמוכרים את הליגה, לא סמל כזה או אחר.
גם הנראות על החולצות לא ממש רלוונטית כי זה לא משחק שחמט שבו יש שחקן שמצולם בקלואז כל המשחק, בקושי רואים את זה.
בתכלס כנראה שגם שינוי סמל של קבוצה לא ישפיע יותר מדי בשורה התחתונה, חוץ אולי מאוהדים (כמוני) שקעקעו את הסמל…

אסף the kop 29 ביולי 2016

מיתוג שמיתוג.
הקבוצות האנגליות ימשיכו לעשות במכנסיים מול הקבוצות הלא-בכירות של היבשת…
כמו שיואבי אמר, אנגלים טובים רק נגד אנגלים.
שיתחיל כבר.

ניינר / ווריור 29 ביולי 2016

גם ליברפול עושה במכנסיים?

אסף the kop 29 ביולי 2016

פחות ביחס לאחרות, אבל כבר הרבה זמן שהיא לא קבוצה אנגלית בכירה

Matipool 29 ביולי 2016

לפני שיתחילו , חובה להביא מגן שמאלי .
יהיה לי ( ולליברפול ) קשה עוד עונה עם מורנו . כנראה שצריך גם בלם לאור מה שקורה עם סאקו .

ניינר / ווריור 29 ביולי 2016

דווקא מול דורטמונד בחרתם לא לעשות במכנסיים? :(

אסף the kop 30 ביולי 2016

מורנו החמור הזה היה צריך לעוף באדום במשחק מול צלסי.
כמה טיפש אפשר להיות ?

איתן 29 ביולי 2016

שטויות של אנשי שיווק- מתעסקים באריזה ולא בתוכן…או בקיצור חרא זה זה חרא וזהב זה זהב כיום מנסים רק לשווק זאת לאנשים זאת באריזה מהודרת כדי להעלות ערך

כך גם היה במקדונלדס יפן שיצאו במהדורה מיוחדת של המבורגר פרמיום שהיה ארוז באריזה ושקית כמו של אייפון, רק שההמבורגר היה זהה(לא בשר קובה ולא אנטריקוט) והמחיר פי 3—פראיירים לא מתים רק מתחלפים

אביאל 29 ביולי 2016

מעניין מאוד, תודה.

דרור 29 ביולי 2016

תודה לך!

יניב פרנקו 29 ביולי 2016

בעוד 5 שנים בסבב המיתוג הבא יהיו רבים שיבכו על הצורך להיפרד מהמיתוג הנוכחי שייחשב בעיניהם כדבר הכי נכון.

vered s 30 ביולי 2016

אין סיכוי. זה ששטוח באופנה אצל המעצבים לא אומר שיש סיכוי שמישהוא יתגעגע לזה.

vered s 29 ביולי 2016

העיצוב מחדש נוראי. גם כי הקודם היה מעולה. וכן נכון שידר איכות וטופ וביטחון. ומשהו אנגלי מאד. אתה כככה זורק איבדו את הייחודיות – הם פאקן איבדו את הייחודיות ומיינד יו את האיכות. הפו לאתר גנרי שהוא גם צ׳יפו לגמרי משהו שאתה ניכנס ורק רוצה לברוח משם כמה שיותר מהר. זה אתר בילתי ניסבל צעקני ושטוח. אני מבינה ששטוח זה באופנה. גם אפל ירדו מהפסים בעינין הזה וחירבו את הלוק של מערכת ההפעלה שלהם. אני שינמכתי רק בגלל זה. ואחרי שיטוט בנט ראיתי שאני לא לבד. אני מיתרחקת מהאתר החדש של הפרמייר ליג שהיה חבר ואיכותי ואי של שפיות וזה ניגמר. פותחת אותו רק אם יש להם אינפורמציה בילעדית. ולפעמים עדיף לוותר. ביכלל. הם גם שינו את הפנטזי שלהם שזה כבר מכה קשה וחדה. למכורים. זה היתחיל משינוי באתרי פנטזי של אופ״א – שהפכו גם לשטוחים וגרועים ומכוערים בצורה שקשה להבין מי משלם משכורת למעצבים האלו. כי אתר של מישחק זה גם הלוק אבל גם הנוחות – וביחד עם זה האינפורמציה שאתה מרויח כשאתה משחק. כל הדברים האלו הידרדרו. חבל שאין לי תמונות מסך להדגים את הפער ובכל מקרה קשה להדגים את הנוחות שאבדה. והפרמייר ליג פשוט העתיקו מהם את השיט. זה לגמרי דומה. זה נותן תחושה כל כך זולה וכל כך לא נעימה ומזלזלת ממש במי שניכנס לאתר.

vered s 29 ביולי 2016

יש חברות שאתה מצפה מהם להכי טוב. שאתה רגיל לקבל מהם את הכי טוב הכי חכם הכי איכותי וזה בדרך כלל מגיע ביחד עם ייחודיות. לעיתים זה חידוש לעיתים זה פשוט להיות שונה. זה נכון לאפל וזה לפרמייר ליג. זה קשור גם לזה שהמוצר שלהם הכי טוב ואיכותי לא רק העיצוב זה הולך ביחד זה מגיע מאותם מקומות. להגיד שאין השפעה וקשר בין העיצוב למוצר זה פשוט לא נכון. יותר מזה בדרך כלל המוצרים האיכותיים האלו מתאימים לקהל יעד מאד מסויים. האנשים שאהבו מק הרבה מאד שנים ידעו דבר אחד בודאות וזה שכל חידוש יהיה יותר טוב. עכשיו זה לא נכון. וזה מאד דומה לעיצוב של האתר החדש של הפרמייר ליג. זה אומר שהאנשים שיושבים שם עושים משהו פחות טוב או מכוונים לקהל יעד שונה שהם מעריכים שרוצה אותו דבר כמו מוצרים פחות טובים.

נדב ליטבק 30 ביולי 2016

פוסט מבריק!

דרור 2 באוגוסט 2016

תודה!

אמיתי 30 ביולי 2016

מאחל לשיטי להמשיך לעשות חיל במיתוג..ורק שם..
איכשהו במיקרה הזה נראה לי שכל העניין של לוגו פחות
חשוב מבמקרים אחרים. לא בגלל זה אנשים אוהבים את
הפרימרליג.אבל אם כבר אז שתי נקודות:
-אין לי ספק שכל זה נועד למשוך קהל חדש לא בריטי..
-הצלחה של דבר כזה ניתנת למדידה רק בדיעבד. אנחנו
פשוט רגילים ללוגו הישן.

יאיר אלון 30 ביולי 2016

מעניין

יוסי מהאבטיחים 30 ביולי 2016

דרור, אין שום סיבה לעצב לוגו שקהל היעד שלו הוא האוהדים המקומיים. הם כבר קבל שבוי, שיצרוך את המנה שלו בכל מקרה.
שווקים בינ"ל והשוק הוירטואלי הם הזירה האמיתית.
לכן המיתוג עשה עבודה טובה לדעתי.

פה איתמר 30 ביולי 2016

מישהו זוכר את נעימת המבזקים הקודמת של גל״צ?

אסף the kop 30 ביולי 2016

הגרסה האלקטרונית של פדאא'י ?

פה איתמר 30 ביולי 2016

באמת שאין לי מושג,
רציתי להראות שהנעימה הזאת שליוותה את המבזקים שנים רבות נשכחה במהרה, אבל אתה שמטת את הטיעון שלי :-)

פה איתמר 30 ביולי 2016

לינק בבקשה

Asyoko 30 ביולי 2016

וכל זה נעשה דווקא שהאנגלים החליטו "להתנתק" מאירופה… מוזר

איאן ראש 30 ביולי 2016

תודה. אחת הסיבות שאני אוהב את דה באזר זה נגיעות בהיבטים לא טריוויאלים של הספורט האהוב עלינו.
ולעניין עצמו, אישית אני לא מבין למה ממתגים מחדש משהו כזה מצליח. יתכן באמת שרצו רק ליצור מותג נפרד מהספונסר הדומיננטי כך שיעמוד בפני עצמו.

קשר התקפי 31 ביולי 2016

יש פיתרון לבעיית הלוגואים המשניים והצגת שפה חזותית יותר שלמה לאספקטים הויזואלים של המותג.

עוד –
http://www.underconsideration.com/brandnew/archives/new_logo_for_premier_league_by_designstudio_and_robin_brand_consultants.php#.V51nUUX0rCQ

אנדר 31 ביולי 2016

בהתחלה גם אני לא התחברתי למיתוג החדש אבל אחר כך דווקא ממש שנאתי את זה

Comments closed