הכריש ממסינה – דן ברקאי

המהפך של ויצ'נזו ניבאלי

הפעם הכריש לא הריח דם, הוא הריח את הזיעה של טום דמולאן

הקטע השישה עשר, הקטע המלכותי של מהדורת המאה של הג'ירו ד'איטליה – הגראנד טור השני בחשיבותו אחרי הטור דה פראנס – היה אמור לספק את הסחורה בגדול. שלוש פסגות מפרקות רגליים בגובה רב; מעבר מורטירולו, הסטלביו ה'צ'ימה קופי' של השנה, ולבסוף מעבר אמבראיל.

ובאופניים, כמו שיכול לקרות רק באופניים, המזל והטבע משחקים תפקיד חשוב. חשוב? אולי הם בכלל משחקים אתנו כשהתסריט כתוב כבר מראש.

*

עד לקטע השישה עשר, ההולנדי של סאנווב טום דמולאן היה נראה חזק ומדהים. יכולת הנג"ש (נגד השעון) שלו ברמה של כריס פרום אם לא טובה יותר, ויכולת הטיפוס שלו שודרגה פלאים מאז שאסטנה ופאביו ארו גנבו לו מתחת לאף את הוואלטה ב 2015. (מאז ניצח בטור דה פראנס האחרון בקטע התשיעי הקשה) עם היכולת הזו הוא בא לטרוף את הג'ירו.

לניירו קינטאנה – המועמד הבכיר בכל גראנד טור בו לא משתתף כריס פרום – היה קשה. דמולן הוא חיקוי לא רע בכלל לנמסיס פרום ובמסלול בו יש שני קטעי נג"ש באורך כולל של שבעים קילומטרים והפיגור שהוא מתחיל אתו קרוב לארבע דקות. קינטאנה ידע שבכל הר הוא חייב לתקוף את דמולן ולקזז פיגור שהוא צבר/צובר/יצבור בנג"ש. בפסגת הבלקהאוס בקטע התשיעי, הטמפו של קינטאנה לא הספיק כשניצח רק בפער של 24 שניות על פני דמולן, בקטע הארבעה עשר, דמולן כבר ניצח את קינטאנה על פסגת האורפא.

סטלביו - אחד ההרים המיתולוגיים של הג'ירו ד'איטליה
סטלביו – אחד ההרים המיתולוגיים של הג'ירו ד'איטליה

הכול התרחש כצפוי עד שבא הבלתי צפוי וטרף את הקלפים. לקראת העלייה האחרונה דמולן עצר ל…. לחרבן!! זה יכול להעיד על הרבה דברים. מסתם שירותים קלאסי שלא בא בזמן, ועד פעילות מעיים לא תקינה שיכולה לגמור חלומות.

במקרה כזה, הדבוקה מאיטה את הקצב ומאפשרת לרוכב לחזור. אבל לא כך היה היום. דקה שתיים הקצב הואט ומיד אח"כ מוביסטאר של קינטאנה ובחריין של ניבאלי התנפלו על ההר והחלו לעלות קצב. בסוף העליה קינטאנה וניבאלי פרצו יחד עם פוזוביבו וזאקרין, ואז במופע עוצר נשימה של ניבאלי במורד, קמיקאז הירידות עשה שוב כשגישר אל מיקל לנדה וניצח את הקטע המלכותי. דמולן סחב את כל העלייה לבדו והפסיד יותר משתי דקות בסיום.

*

חוזרת ועולה השאלה, מהי ספורטיביות? האם צריך לתת לטבע ולמזל להשתתף במשחק? לסבר את האוזן, כשכדורגלן במגרש נפצע או עושה את עצמו האם הקבוצה מחויבת 'ספורטיבית' (- מדגיש בכוונה) לעצור כל עוד לא עצר השופט את המשחק?

ובאופניים, הענף בו רגע אחד של אי שימת לב גונז חלומות, השאלה רק מתהדקת. אשתקד עוד הולנדי שלבש את הורוודה ננשך ע"י הכריש. סטיבן קרוויזוויק התהפך במורד בקטע התשעה עשר כשהתנגש בקיר קרח. הוא הוביל ביותר מארבע דקות על ניבאלי. ניבאלי לא הביט לאחור, דהר עד הסיום ובקטע האחרון (קטע עשרים וקטע עשרים ואחד פורמלי בו לא מתחרים על הדירוג הראשי) השלים מהפך מדהים וזכה.

אל קו הסיום: ניבאלי (מימין) לנדה (משמאל)
אל קו הסיום: ניבאלי (מימין) לנדה (משמאל)

האם זו הדרך לפודיום? האם לא היה ראוי שמוביסטאר הקבוצה הבכירה ובראשם קינטאנה יאטו את הקצב אחרי שטום דמולאן עשה זאת בדיוק לפני יומיים כשקינטאנה נפגש בצורה לא ידידותית עם האספלט? בטח ובטח אחרי שדמולן הדף אוהד שניסה להפריע לקינטאנה קילומטרים בודדים לפני סצנת השירותים.

הכול יכול להתהפך, ייתכן שבעיית המעיים של דמולן חמורה יותר והוא לא יעמוד בימים הקרובים בקצב, ייתכן שקינטאנה יהיה הקורבן הבא של הטבע, וייתכן שדמולן יכה בנג"ש ביום האחרון. אבל יש ניצחונות ויש ניצחונות. והניצחון של הכריש – וינצ'נזו ניבאלי – בקטע המלכות של הג'ירו היה נראה פחות הרואי ויותר ניצול, מתנה מאימא טבע.

חצי המלכות בקושי.

אני מחכה לכתוב בסיום הג'ירו את המשפט הבא עם דמולן בורוד:
"קארמה איז א ביץ".

ימים יגידו.

 

Share on FacebookTweet about this on Twitter

43 תגובות ל “הכריש ממסינה – דן ברקאי”

 1. מתן גילור (פורסם: 24-5-2017 בשעה 09:53)

  בתחילת הג'ירו הייתי בעד הכריש, אבל עכשיו אני לגמרי עם דומולאן. זה כריס פרום V2.0. והוא עושה את זה בלי סיוע קבוצתי מרשים.
  מקווה ומאמין שהוא יזכה בסופו של דבר, למרות שבפתיחה הימרתי על ניירו.
  מזכיר שבטור דה פראנס 2015 ניבאלי תקף פסגה לפני האלף דואז כשלפרום היתה תקלה טכנית. נכון שהוא לא איים על הצהובה, אבל סיכן פודיום.
  ניבאלי ומוביסטאר זה לא בדיוק מופת לספורטיביות.

  להגיב
  • בני תבורי (פורסם: 24-5-2017 בשעה 12:19)

   "ג'ירו דה איטליה – הימורים:
   פודיום: 1. ניירו קינטנה. 2. ויצ'נזו ניבאלי. 3. גראן תומאס.
   מלך ההרים: ניירו קינטנה.
   המאיץ: אנדרה גרייפל."
   לא נגענו.

   להגיב
   • מתן גילור (פורסם: 24-5-2017 בשעה 12:24)

    קודם כל, מי שראה טעויות של אחרים ראוי שיגיד מה הימר בעצמו. :)
    שנית ויותר ברצינות – ניירו והכריש יעשו פודיום. תומאס פרש בגלל תאונה עם אופנוע וזה לא קשור ליכולות שלו (אפילו לא הטכניות). על דומולאן נפלתי. זה היה ברור שאורך כזה של נג"ש עובד לטובתו, אבל לא חשבתי ששיפר את היכולת הטיפוס עד כדי כך.
    חוץ מזה שעדיין לא נגמר.
    גרייפל באמת היה בינוני ואכל לקרדה מגביריה.

    להגיב
    • דן ברקאי (פורסם: 24-5-2017 בשעה 12:30)

     זה שהוא השיל קילוגרמים בשביל לשפר את יכולת הטיפוס – ידוע. יתירה מכך וכפי שהזכרתי, הוא בהחלט עשה קפיצת מדרגה בטור הקודםעם הניצחון המדהים בקטע 9 הקשה.

     המפליא שיכולת הנג"ש שלו לא נפגעה מהמשקל החדש שלו.

     להגיב
     • יואב (פורסם: 24-5-2017 בשעה 12:32)

      על אחת כמה וכמה אחרי היכולת הלא משכנעת שלו בנג״ש בטירנט- אדריאטיקו

      להגיב
     • פאקו (פורסם: 24-5-2017 בשעה 13:20)

      אגב הורדת משקל של שענים לצורך טיפוס – אחד הדברים שהכי חבל לי עליהם היה ההתרסקות המוקדמת של רוהאן דניס. בטירנו אדריאטיקו הוא הראה יכולות טיפוס יפות, וחבל שלא ראינו את זה לאורך גראנד טור שלם.

      להגיב
      • עידו ג. (פורסם: 24-5-2017 בשעה 18:53)

       הוא עוד מספיק צעיר כדי לקבל הזדמנויות אחרות בשפע. חוץ מזה BMC בונים עליו אז הוא צריך להתאמן בלהיפצע/לשבוק אם הוא רוצה להחליף את TJ.

    • בני תבורי (פורסם: 24-5-2017 בשעה 13:20)

     לא הימרתי, אני לא נוהג להמר.

     להגיב
 2. אבי גלברט (פורסם: 24-5-2017 בשעה 10:08)

  טור יפה ואכן מעלה הרבה שאלות .
  בכול סטאג' בטור גדול וארוך יש מה שנקרא הפסקת מנהלה .הרוכבים אוכלים ,משתינים וכו .זה לא מצולם ולא משודר ונותן לרוכבים הזדמנות להיות " אנושיים" ולא רובוטים שנלחמים עד כלות כדי לרצות את הקהל .
  מה שהיה לדומולן זה שלשול לא צפוי לדעתי ואני לא בטוח שהיו צריכים לחכות לו במקרה זה .
  מה עושים שיש פנצ'ר ? התרסקות ? החלקה? תקלה ? זה חלק מהתחרות לצערנו והיא פחות רומנטית ממה שהנוף משדר .זאת תחרות (השנייה בחשיבותה בעולם האופניים ).
  ביום ארוך וקשה כמו אתמול קורות לפעמים תקלות כמו שלשול .יותר מידי איזו ,יותר מידי ג'ל או אוכל לא משהו מהבוקר ואנחנו משלשלים …
  אני עדין חושב שאם דומולן ישמור על ה30 שניות יתרון שיש לו בשלושת הימים הקרובים (טיפוסים לא פחות קשים ) הנגש ביום ראשון ישאיר אותו בוורוד בפודיום .
  ובנימה אישית ,רכבתי את הסטלוויו (מהצד היותר קשה זה שהם ירדו) ,את המורטירולו (כנל) ,את העליה לאפריקה והטונלה שיעשו היום ואת פאסו סלע ופרודוי שיעשו בשישי .חוויה שאין כדוגמתה.טיפוסים קשים ,ארוכים בנופים מדהימים עד שיכרון .הימים האלו הם על אנושיים והרוכבים ההאלו הם על אנושיים .אם יום כזה קשה הם גומרים בסביבות 37 קמש ורוכבים נורמלים גם אם חזקים לגילם מסיימים סביב ה24 קמש תקבלו פרופורצית כמה זה לא אנושי .
  החברה האלו לוקחים את יכולת האדם לגבהים מדהימים (חלקם כמובן מסוממים) ולפעמים פאקן שלשול גומר לך הכנות של שנה שלמה …

  להגיב
  • יואב (פורסם: 24-5-2017 בשעה 10:48)

   באמת ניגודיות מדהימה מה ההגוף האנושי יודע לייצר(:

   אני חושב שיש הבדל בין תקלה טכנית או תאונה שנגרמה בגלל טעות בתוך הפלוטון (מה שמותיר בסימן שאלה את התאונה בבלוקהאוס) לבין חרבון של מי שמוביל את המירוץ

   להגיב
   • פאקו (פורסם: 24-5-2017 בשעה 10:51)

    יש גם הבדל בין לעצור לחכות לבין לא לתקוף. גם אתמול וגם בבלוקהאוס היריבים ניצלו את התקריות להגברת קצב.

    להגיב
    • יואב (פורסם: 24-5-2017 בשעה 11:09)

     מוביסטאר אתמול לא הגבירו את הקצב, להבדיל ממה שקרה בבלוקהאוס. זה היה זקארין שתקף ראשון

     להגיב
     • פאקו (פורסם: 24-5-2017 בשעה 11:13)

      לא דיברתי ספציפית על מוביסטאר, אבל אם כבר הזכרת אותם, הזיכרון שלהם מהקטע הקודם היה קצר מאד. זה לא קשה לתפוס את זכארין\פליצוטי ולהוריד להם כאפה.

      להגיב
      • יואב (פורסם: 24-5-2017 בשעה 11:18)

       זה נכון, אבל גם יכול להיות שקינטנה פשוט לא כריזמטי כמו קנצ׳לרה למשל.
       בכל מקרה, אני מקווה לראות שחזור של הג׳ירו של 2012- קינטנה לובש ורוד במילאן ומאבד את החולצה, אם אפשר רק בשניה לדומולאן

      • פאקו (פורסם: 24-5-2017 בשעה 11:23)

       קונה בשתי ידיים.

 3. יואב (פורסם: 24-5-2017 בשעה 10:42)

  איזה כיף שיש פוסט בנושא הזה!

  לגופו של עניין- אני חייב לומר שאני מאוד מסוייג לגבי מה היה המהלך הנכון- מצד אחד, מדובר בענף מאוד ג׳נטלמני, עם המון כללים (כמו לא לתקוף את החולצה כשהטבע קורא.
  מצד שני, יש כמה טיעוני נגד לא רעים- 1. השלב היה ממש ברגעים האחרונים בכניסה לטיפוס האחרון והמכריע, כשקרוייסביק בבריחה.
  2. מוביסטאר לא תקפו, אמנם קינטנה לא עצר את הפלוטון כמו דומולאן ביום ראשון, אבל הטמפו פשוט היה רגוע.
  3. מי ששבר את הסטטוס קוו היה זקארין שתקף ראשון ואז בחריין עם פליזוטי.

  נ.ב מי שזוכר יש גם מחלוקת לא קטנה על הזכיה של קינטנה ב2014 כשהוא תקף את אורן כשלא ברור אם השלב נוטרל (ככה אומרים בעברית) בגלל השלג בירידה מהסטלביו

  להגיב
  • יואב (פורסם: 24-5-2017 בשעה 10:45)

   נ.ב 2
   דומולאן העיף אוהד קולומביאני שדחף את קינטנה, ועזר לו, במשך כמה רגעים.
   לדעתי ההתנהגות הזאת (עוד רגע דומה לפרום מהטור של שנה שעברה..) אפשר לפרש כאינדיקציה לכך שהוא לא הרגיש טוב

   להגיב
 4. פאקו (פורסם: 24-5-2017 בשעה 10:45)

  גם בג'ירו הקודם דומולאן היה בחולצה הוורודה, והיה צריך להתפנות (לדעתי הפסקת התפנות יותר קלה מזו של אתמול), וגם אז התגבשה בריחה. ההבדל אז שקאנצ'לארה עצר את הבריחה, והחזיר את הרוכבים הסוררים לפלוטון. עכשיו אין קאנצ'לארה. אם תרצה, ההבדל בקליפת האגוז.
  והדוגמא של קרוייזוויק מהשנה שעברה לא מתאימה. ניבאלי ניצל אז יפה את היתרון שלו בירידות, במהלך שכולם חיכו לו. קרוויזוויק התרסק בעיקר כי ניסה לרדוף אחרי הכריש עם כישורי ירידה פחותים. לא היה כאן שום צורך לחכות לו.

  להגיב
 5. אלכס דוקורסקי (פורסם: 24-5-2017 בשעה 11:05)

  דן, פוסט מעניין ביותר. תודה רבה.
  לרוב, אני נמצא בעבודה בזמן השידור של הטור וחוזר מאוחר בלילה וכמובן נכנס לאתר של הג'ירו ומתעדכן בתוצאות של הקטע והדירוג הכללי.
  מצחיק הוא ההבדל הענק שקיים בין צפיה בתוצאות "היבשות" לבין קריאה (כל שכן, צפיה) בדרמה הגדולה שאותה תיארת.
  יאללה, נקווה לניצחון של דומולאן. עברו לא מעט שנים מאז הניצחון האחרון של רוכב הולנדי בגרנד טור, אבל הולנד, בדיוק כמו שתי שכנותיה הבלוקסיות, היא מעצמת רכיבת כביש.

  להגיב
 6. דן ברקאי (פורסם: 24-5-2017 בשעה 12:26)

  לא להיות ספורטיבי זה דבר אחד בטח שהדעות חלוקות בנושא, ובטח כשניבאלי מתראיין וכמו אידיוט אומר: אני אף פעם לא מחכה ואננ לא מצפה שיחכו לי…

  אבל להיות כפוי טובה? דמולן כמו גבר מאט בקטע 15 ביום ראשון כשקינטאנה חטף תאונה, מה התגמול של קינטאנה? לדפוק ספרינט בסיום, להגיע במקום השני אחרי ינגלס ולגנוב שניות בונוס מדמולן.

  דמולן מתנהג כג'נטלמן וקינטאנה פשוט משדר לחץ וחוסר שליטה. אני זוכר גם בוואלטה עונה שעברה, בקטע 19-20 כשהיה ברור שקינטאנה ינצח, פרום הוביל לקראת קו הסיום יחד עם קינטאנה וכמו ערס מצוי עקף אותו (בניצחון הקטע כבר זכה רוכב שבא לפניהם), פרום מחא כף. כמה קלאס, כמה ג'נטלמני.

  אבל מוביסטאר, קינטאנה וניבאלי הם ערסים שרוצים את הניצחון בכל דרך. הלוואי שדמולן ייתן בראש בנג"ש וינקה את הקולמביאני מהוורודה – אם ישיגה (כנראה)

  להגיב
 7. דן ברקאי (פורסם: 24-5-2017 בשעה 12:27)

  ותודה חברימוס. בהנחה ותהיה דרישה לזה אכתוב ככל שייתן לי הזמן.

  להגיב
  • יואב (פורסם: 24-5-2017 בשעה 12:33)

   הדרישה קיימת גם קיימת(:

   להגיב
 8. מתן גילור (פורסם: 24-5-2017 בשעה 12:39)

  פאקו שהגיב לך כאן מסקר את הג'ירו (וכל שאר מירוצי הוורלד טור) באופן יומי באתר hoops.co.il במשבצת שנקראת "אירועי דיומא" כולל בלוג חי בו ניתן להחליף תגובות במהלך הקטעים עצמם.
  אתה מוזמן כמובן. :)

  להגיב
  • דן ברקאי (פורסם: 24-5-2017 בשעה 13:11)

   אני עוקב אחר הבלוג פה בעיקר בעונת הפוטבול. לכדורגל האנגלי אני לא בדיוק מתחבר.

   לצערי אני כבר נמצא בשידור החי (צ'אט לייב) עם איש יקר ומדהים 'יאיר בן עמי' בדף שלו בפייסבוק. בכל הקשור לאופניים הוא אנציקלופדיה מהלכת. בפייסבוק – YBA's – POV למי שמעוניין.

   העיקר שאנחנו מאוחדים תחת ענף מדהים ומפיצים את הבשורה! לכבוד הוא לי.

   להגיב
   • פאקו (פורסם: 24-5-2017 בשעה 13:17)

    תודה לשניכם. :)

    להגיב
    • אלכס דוקורסקי (פורסם: 24-5-2017 בשעה 14:37)

     פאקו, נהנה מאוד גם לקרוא את דבריך ולומד מהם.
     תודה רבה.

     להגיב
 9. אריאל גרייזס (פורסם: 24-5-2017 בשעה 17:55)

  כיף שיש כתיבה על הג'ירו. אני מוכרח לומר שההתפתחות של דומולאן בטור הזה קצת מעוררת חשד. היה את הקטע שהוא ניצח בהרים – הוא תמיד היה נגשניק טוב אבל גם יכולת כזאת בהרים?
  אבל נשאיר את החשדות בצד, הדבר הכי מדהים שהוא עשה בטור הזה היה אתמול לדעתי. לבד לגמרי ב-30 הקילומטרים האחרונים, טיפוס של עשרה קילומטרים כשניבאלי וקינטנה לוחצים קדימה – ואיכשהו הוא הצליח לא לאבד יותר משתיים וחצי דקות. מרשים מאוד.
  קינטנה צריך לסגור פער של חצי דקה ולהרוויח עוד לפחות דקה וחצי-שתיים לפני הנגש ביום האחרון – אני פשוט לא רואה איך הוא מצליח לעשות את זה.
  מה שכן, להאשים את קינטנה בבריחה זה לא הוגן, מי שהתחיל לברוח היה זאקרין

  להגיב
  • דן ברקאי (פורסם: 24-5-2017 בשעה 18:39)

   ראשית, זאקרין רץ ראשון ונתפס די מיד. אף אחד לא היה מת אם היו מרגיעים את הרוחות. אבל כשהערס של הדבוקה – ניבאלי – הוא המבוגר האחראי ככה זה נראה.

   אגב דמולאן, הרכיבה של 12 הקילומטרים של העליה לבד הייתה מדהימה, אך הגלישה במורד הייתה הקטע המרהיב. הוא דהר בכמעט דקה שלימה פחות מניבאלי!!! השאלה אם ואיך זה ישפיע על שלושת הימים הקרובים (בעיקר חמישי ושישי)

   להגיב
   • עידו ג. (פורסם: 24-5-2017 בשעה 18:49)

    זה קצת לא מסתדר לי. בטופ של הטיפוס הוא היה משהו בסביבות 2:15-2:20 אחרי המובילים וזה הפער שאיתו הוא סיים פחות או יותר.

    להגיב
    • דן ברקאי (פורסם: 24-5-2017 בשעה 19:11)

     בשיא זה הגיע לכמעט שלוש דקות פער… דמולן ממש גירד את סוף העלייה כשהצמד קינטאנה וניבאלי היו 8 שניות מהמוביל -לנדה. ייתכן שקצת הגזמתי אך הוא דהר את הירידה הכי מהר – לקח סיכונים שהשתלמו לבסוף. בטח הוא התבאס שהחליטו לבסוף לבטל את נקודות המורדות…

     להגיב
     • עידו ג. (פורסם: 24-5-2017 בשעה 19:16)

      התזמון שהופיע על המסך לא היה אמין וזה קורא די הרבה בירידות. הפער היה יציב רוב הזמן ואז תוך ק"מ שניים זה עלה לשלוש דקות כשמה שסביר שזה אומר הוא שהאופנוע פשוט האט ולא נשאר איתו.

      להגיב
      • דן ברקאי (פורסם: 24-5-2017 בשעה 19:55)

       הנתונים באתר של velon אומרים שהוא חתך 40 שניות בערך… אבל עזוב, נחכה להצגה מחר ומחרתיים.

  • עידו ג. (פורסם: 24-5-2017 בשעה 18:48)

   זה מאד נוח לקינטנה וניבאלי שזאקרין היה הראשון אבל כולם יודעים טוב מאד איך לנטרל את המירוץ כשצריך. בוא נגיד שמהבחינה הזו זה מזכיר את התירוץ של פייר רולאן שהוא לא שמע על המסמרים על הכביש לפני כמה שנים בטור.

   להגיב
 10. עידו ג. (פורסם: 24-5-2017 בשעה 18:46)

  תודה דן. אוהב את ניבאלי בתור רוכב אבל בקטעים האלה תמיד יש לו נטייה לצאת פארש. היית קצת עדין איתו בפתיח, כי איך לומר בעדינות זאת לא הזיעה של דומולאן מה שהוא הריח…
  בכל מקרה הרכיבה של דומולאן מאד הרשימה אותי בקטע הזה ומצטרפת להופעה שלו בכל המירוץ. לא נלחץ כשהמטפסים תופסים פער וממשיך לרכב באותו קצב. מזכיר לי קצת את הטרנספורמציה של בראדלי וויגינס.

  להגיב
 11. 49ers (פורסם: 24-5-2017 בשעה 20:46)

  תודה רבה, מעניין ביותר וסוף סוף יש כאן עוד ענף ספורט שמיוצג!
  :)

  להגיב
 12. red sox (פורסם: 24-5-2017 בשעה 21:36)

  טוב שבאת. עכשיו אריאל אולי לא ישגע אותי לכתוב לפני הטור.
  הולכים לסיום אדיר.
  מחר קטע קצר מאוד בקילומטרים אבל בלי מטר אחד מישורי. מסוג הקטעים שמייצרים הרבה דבוקות קטנות. בסיום ירידה ארוכה שתפרק מה שיישאר ומייד אחריה טיפוס לואל גרדנה.
  בשישי כנראה נגיע לתחתית העלייה לקו הסיום עם דבוקה של כל מובילי GC ואולי אפילו עם פלוטון מלא. משם זה עבודה קבוצתית בטיפוס אחד ארוך ולדומסטיקים תהיה חשיבות אדירה.
  בשבת פרופיל שבלתי אפשרי לחזות לאיזה מירוץ יוביל, בטח לא בשלב הזה עם צ'אנס אחרון לשפר עמדות.
  ובראשון נג"ש 29ק"מ לדואומו, סוף סוף קטע סיום אמיתי ומכריע ולא טקס הכתרה לפרוטוקול.

  יהיה דיסקו.

  להגיב
  • אריאל גרייזס (פורסם: 24-5-2017 בשעה 22:15)

   אתה אופטימי..

   להגיב
  • יואב (פורסם: 25-5-2017 בשעה 00:19)

   אני חייב לומר שיום שישי נראה לי כמו יום מעולה לדומולאן לנצח קטע נוסף. רחוק מאוד מהטיפוס הראשון ביום

   להגיב
 13. ארם אבירם (פורסם: 26-5-2017 בשעה 10:20)

  איזה כיף לקרוא קצת על אופניים בדה באזר!

  להגיב
  • נבות (פורסם: 26-5-2017 בשעה 13:17)

   ארם, אם כבר ספורט כיף לקרוא עליו בדה באזר ובעקבות הפוסטים הקודמים במהלך טורניר 6 האומות.יש איזה תכנון לפוסט לקראת המסע של הליונס לניו זילנד?

   להגיב
 14. יואב (פורסם: 26-5-2017 בשעה 14:58)

  וואו, קינטאנה וניבאלי פשוט חלאות. לא להאמין שהם תקפו שוב בזמן שדומולאן השתין

  להגיב
  • אריאל גרייזס (פורסם: 26-5-2017 בשעה 17:15)

   כחובב דרמות, לא יכול שלא להיות מרוצה מהיום הזה, גם אם זה היה קצת מגעיל. התוצאה שלו הופכת את היומיים האחרונים למותחים להפליא כשכל מהלך משמעותי

   להגיב
 15. צחי (פורסם: 28-5-2017 בשעה 20:27)

  מחרבן מי שמחרבן אחרון.

  להגיב

מה דעתך?