הכריש ממסינה – דן ברקאי

ובינתיים בג'ירו ד'איטליה...

הפעם הכריש לא הריח דם, הוא הריח את הזיעה של טום דמולאן

הקטע השישה עשר, הקטע המלכותי של מהדורת המאה של הג'ירו ד'איטליה – הגראנד טור השני בחשיבותו אחרי הטור דה פראנס – היה אמור לספק את הסחורה בגדול. שלוש פסגות מפרקות רגליים בגובה רב; מעבר מורטירולו, הסטלביו ה'צ'ימה קופי' של השנה, ולבסוף מעבר אמבראיל.

ובאופניים, כמו שיכול לקרות רק באופניים, המזל והטבע משחקים תפקיד חשוב. חשוב? אולי הם בכלל משחקים אתנו כשהתסריט כתוב כבר מראש.

*

עד לקטע השישה עשר, ההולנדי של סאנווב טום דמולאן היה נראה חזק ומדהים. יכולת הנג"ש (נגד השעון) שלו ברמה של כריס פרום אם לא טובה יותר, ויכולת הטיפוס שלו שודרגה פלאים מאז שאסטנה ופאביו ארו גנבו לו מתחת לאף את הוואלטה ב 2015. (מאז ניצח בטור דה פראנס האחרון בקטע התשיעי הקשה) עם היכולת הזו הוא בא לטרוף את הג'ירו.

לניירו קינטאנה – המועמד הבכיר בכל גראנד טור בו לא משתתף כריס פרום – היה קשה. דמולן הוא חיקוי לא רע בכלל לנמסיס פרום ובמסלול בו יש שני קטעי נג"ש באורך כולל של שבעים קילומטרים והפיגור שהוא מתחיל אתו קרוב לארבע דקות. קינטאנה ידע שבכל הר הוא חייב לתקוף את דמולן ולקזז פיגור שהוא צבר/צובר/יצבור בנג"ש. בפסגת הבלקהאוס בקטע התשיעי, הטמפו של קינטאנה לא הספיק כשניצח רק בפער של 24 שניות על פני דמולן, בקטע הארבעה עשר, דמולן כבר ניצח את קינטאנה על פסגת האורפא.

סטלביו - אחד ההרים המיתולוגיים של הג'ירו ד'איטליה
סטלביו – אחד ההרים המיתולוגיים של הג'ירו ד'איטליה

הכול התרחש כצפוי עד שבא הבלתי צפוי וטרף את הקלפים. לקראת העלייה האחרונה דמולן עצר ל…. לחרבן!! זה יכול להעיד על הרבה דברים. מסתם שירותים קלאסי שלא בא בזמן, ועד פעילות מעיים לא תקינה שיכולה לגמור חלומות.

במקרה כזה, הדבוקה מאיטה את הקצב ומאפשרת לרוכב לחזור. אבל לא כך היה היום. דקה שתיים הקצב הואט ומיד אח"כ מוביסטאר של קינטאנה ובחריין של ניבאלי התנפלו על ההר והחלו לעלות קצב. בסוף העליה קינטאנה וניבאלי פרצו יחד עם פוזוביבו וזאקרין, ואז במופע עוצר נשימה של ניבאלי במורד, קמיקאז הירידות עשה שוב כשגישר אל מיקל לנדה וניצח את הקטע המלכותי. דמולן סחב את כל העלייה לבדו והפסיד יותר משתי דקות בסיום.

*

חוזרת ועולה השאלה, מהי ספורטיביות? האם צריך לתת לטבע ולמזל להשתתף במשחק? לסבר את האוזן, כשכדורגלן במגרש נפצע או עושה את עצמו האם הקבוצה מחויבת 'ספורטיבית' (- מדגיש בכוונה) לעצור כל עוד לא עצר השופט את המשחק?

ובאופניים, הענף בו רגע אחד של אי שימת לב גונז חלומות, השאלה רק מתהדקת. אשתקד עוד הולנדי שלבש את הורוודה ננשך ע"י הכריש. סטיבן קרוויזוויק התהפך במורד בקטע התשעה עשר כשהתנגש בקיר קרח. הוא הוביל ביותר מארבע דקות על ניבאלי. ניבאלי לא הביט לאחור, דהר עד הסיום ובקטע האחרון (קטע עשרים וקטע עשרים ואחד פורמלי בו לא מתחרים על הדירוג הראשי) השלים מהפך מדהים וזכה.

אל קו הסיום: ניבאלי (מימין) לנדה (משמאל)
אל קו הסיום: ניבאלי (מימין) לנדה (משמאל)

האם זו הדרך לפודיום? האם לא היה ראוי שמוביסטאר הקבוצה הבכירה ובראשם קינטאנה יאטו את הקצב אחרי שטום דמולאן עשה זאת בדיוק לפני יומיים כשקינטאנה נפגש בצורה לא ידידותית עם האספלט? בטח ובטח אחרי שדמולן הדף אוהד שניסה להפריע לקינטאנה קילומטרים בודדים לפני סצנת השירותים.

הכול יכול להתהפך, ייתכן שבעיית המעיים של דמולן חמורה יותר והוא לא יעמוד בימים הקרובים בקצב, ייתכן שקינטאנה יהיה הקורבן הבא של הטבע, וייתכן שדמולן יכה בנג"ש ביום האחרון. אבל יש ניצחונות ויש ניצחונות. והניצחון של הכריש – וינצ'נזו ניבאלי – בקטע המלכות של הג'ירו היה נראה פחות הרואי ויותר ניצול, מתנה מאימא טבע.

חצי המלכות בקושי.

אני מחכה לכתוב בסיום הג'ירו את המשפט הבא עם דמולן בורוד:
"קארמה איז א ביץ".

ימים יגידו.

 

גרנד פרי מוסקבה: דינג לירן וממדיארוב עושים צעד משמעותי לקראת תחרות המועמדים
אוף גוזל

43 Comments

מתן גילור 24 במאי 2017

בתחילת הג'ירו הייתי בעד הכריש, אבל עכשיו אני לגמרי עם דומולאן. זה כריס פרום V2.0. והוא עושה את זה בלי סיוע קבוצתי מרשים.
מקווה ומאמין שהוא יזכה בסופו של דבר, למרות שבפתיחה הימרתי על ניירו.
מזכיר שבטור דה פראנס 2015 ניבאלי תקף פסגה לפני האלף דואז כשלפרום היתה תקלה טכנית. נכון שהוא לא איים על הצהובה, אבל סיכן פודיום.
ניבאלי ומוביסטאר זה לא בדיוק מופת לספורטיביות.

בני תבורי 24 במאי 2017

"ג'ירו דה איטליה – הימורים:
פודיום: 1. ניירו קינטנה. 2. ויצ'נזו ניבאלי. 3. גראן תומאס.
מלך ההרים: ניירו קינטנה.
המאיץ: אנדרה גרייפל."
לא נגענו.

מתן גילור 24 במאי 2017

קודם כל, מי שראה טעויות של אחרים ראוי שיגיד מה הימר בעצמו. :)
שנית ויותר ברצינות – ניירו והכריש יעשו פודיום. תומאס פרש בגלל תאונה עם אופנוע וזה לא קשור ליכולות שלו (אפילו לא הטכניות). על דומולאן נפלתי. זה היה ברור שאורך כזה של נג"ש עובד לטובתו, אבל לא חשבתי ששיפר את היכולת הטיפוס עד כדי כך.
חוץ מזה שעדיין לא נגמר.
גרייפל באמת היה בינוני ואכל לקרדה מגביריה.

דן ברקאי 24 במאי 2017

זה שהוא השיל קילוגרמים בשביל לשפר את יכולת הטיפוס – ידוע. יתירה מכך וכפי שהזכרתי, הוא בהחלט עשה קפיצת מדרגה בטור הקודםעם הניצחון המדהים בקטע 9 הקשה.

המפליא שיכולת הנג"ש שלו לא נפגעה מהמשקל החדש שלו.

יואב 24 במאי 2017

על אחת כמה וכמה אחרי היכולת הלא משכנעת שלו בנג״ש בטירנט- אדריאטיקו

פאקו 24 במאי 2017

אגב הורדת משקל של שענים לצורך טיפוס – אחד הדברים שהכי חבל לי עליהם היה ההתרסקות המוקדמת של רוהאן דניס. בטירנו אדריאטיקו הוא הראה יכולות טיפוס יפות, וחבל שלא ראינו את זה לאורך גראנד טור שלם.

עידו ג. 24 במאי 2017

הוא עוד מספיק צעיר כדי לקבל הזדמנויות אחרות בשפע. חוץ מזה BMC בונים עליו אז הוא צריך להתאמן בלהיפצע/לשבוק אם הוא רוצה להחליף את TJ.

בני תבורי 24 במאי 2017

לא הימרתי, אני לא נוהג להמר.

אבי גלברט 24 במאי 2017

טור יפה ואכן מעלה הרבה שאלות .
בכול סטאג' בטור גדול וארוך יש מה שנקרא הפסקת מנהלה .הרוכבים אוכלים ,משתינים וכו .זה לא מצולם ולא משודר ונותן לרוכבים הזדמנות להיות " אנושיים" ולא רובוטים שנלחמים עד כלות כדי לרצות את הקהל .
מה שהיה לדומולן זה שלשול לא צפוי לדעתי ואני לא בטוח שהיו צריכים לחכות לו במקרה זה .
מה עושים שיש פנצ'ר ? התרסקות ? החלקה? תקלה ? זה חלק מהתחרות לצערנו והיא פחות רומנטית ממה שהנוף משדר .זאת תחרות (השנייה בחשיבותה בעולם האופניים ).
ביום ארוך וקשה כמו אתמול קורות לפעמים תקלות כמו שלשול .יותר מידי איזו ,יותר מידי ג'ל או אוכל לא משהו מהבוקר ואנחנו משלשלים …
אני עדין חושב שאם דומולן ישמור על ה30 שניות יתרון שיש לו בשלושת הימים הקרובים (טיפוסים לא פחות קשים ) הנגש ביום ראשון ישאיר אותו בוורוד בפודיום .
ובנימה אישית ,רכבתי את הסטלוויו (מהצד היותר קשה זה שהם ירדו) ,את המורטירולו (כנל) ,את העליה לאפריקה והטונלה שיעשו היום ואת פאסו סלע ופרודוי שיעשו בשישי .חוויה שאין כדוגמתה.טיפוסים קשים ,ארוכים בנופים מדהימים עד שיכרון .הימים האלו הם על אנושיים והרוכבים ההאלו הם על אנושיים .אם יום כזה קשה הם גומרים בסביבות 37 קמש ורוכבים נורמלים גם אם חזקים לגילם מסיימים סביב ה24 קמש תקבלו פרופורצית כמה זה לא אנושי .
החברה האלו לוקחים את יכולת האדם לגבהים מדהימים (חלקם כמובן מסוממים) ולפעמים פאקן שלשול גומר לך הכנות של שנה שלמה …

יואב 24 במאי 2017

באמת ניגודיות מדהימה מה ההגוף האנושי יודע לייצר(:

אני חושב שיש הבדל בין תקלה טכנית או תאונה שנגרמה בגלל טעות בתוך הפלוטון (מה שמותיר בסימן שאלה את התאונה בבלוקהאוס) לבין חרבון של מי שמוביל את המירוץ

פאקו 24 במאי 2017

יש גם הבדל בין לעצור לחכות לבין לא לתקוף. גם אתמול וגם בבלוקהאוס היריבים ניצלו את התקריות להגברת קצב.

יואב 24 במאי 2017

מוביסטאר אתמול לא הגבירו את הקצב, להבדיל ממה שקרה בבלוקהאוס. זה היה זקארין שתקף ראשון

פאקו 24 במאי 2017

לא דיברתי ספציפית על מוביסטאר, אבל אם כבר הזכרת אותם, הזיכרון שלהם מהקטע הקודם היה קצר מאד. זה לא קשה לתפוס את זכארין\פליצוטי ולהוריד להם כאפה.

יואב 24 במאי 2017

זה נכון, אבל גם יכול להיות שקינטנה פשוט לא כריזמטי כמו קנצ׳לרה למשל.
בכל מקרה, אני מקווה לראות שחזור של הג׳ירו של 2012- קינטנה לובש ורוד במילאן ומאבד את החולצה, אם אפשר רק בשניה לדומולאן

פאקו 24 במאי 2017

קונה בשתי ידיים.

יואב 24 במאי 2017

איזה כיף שיש פוסט בנושא הזה!

לגופו של עניין- אני חייב לומר שאני מאוד מסוייג לגבי מה היה המהלך הנכון- מצד אחד, מדובר בענף מאוד ג׳נטלמני, עם המון כללים (כמו לא לתקוף את החולצה כשהטבע קורא.
מצד שני, יש כמה טיעוני נגד לא רעים- 1. השלב היה ממש ברגעים האחרונים בכניסה לטיפוס האחרון והמכריע, כשקרוייסביק בבריחה.
2. מוביסטאר לא תקפו, אמנם קינטנה לא עצר את הפלוטון כמו דומולאן ביום ראשון, אבל הטמפו פשוט היה רגוע.
3. מי ששבר את הסטטוס קוו היה זקארין שתקף ראשון ואז בחריין עם פליזוטי.

נ.ב מי שזוכר יש גם מחלוקת לא קטנה על הזכיה של קינטנה ב2014 כשהוא תקף את אורן כשלא ברור אם השלב נוטרל (ככה אומרים בעברית) בגלל השלג בירידה מהסטלביו

יואב 24 במאי 2017

נ.ב 2
דומולאן העיף אוהד קולומביאני שדחף את קינטנה, ועזר לו, במשך כמה רגעים.
לדעתי ההתנהגות הזאת (עוד רגע דומה לפרום מהטור של שנה שעברה..) אפשר לפרש כאינדיקציה לכך שהוא לא הרגיש טוב

פאקו 24 במאי 2017

גם בג'ירו הקודם דומולאן היה בחולצה הוורודה, והיה צריך להתפנות (לדעתי הפסקת התפנות יותר קלה מזו של אתמול), וגם אז התגבשה בריחה. ההבדל אז שקאנצ'לארה עצר את הבריחה, והחזיר את הרוכבים הסוררים לפלוטון. עכשיו אין קאנצ'לארה. אם תרצה, ההבדל בקליפת האגוז.
והדוגמא של קרוייזוויק מהשנה שעברה לא מתאימה. ניבאלי ניצל אז יפה את היתרון שלו בירידות, במהלך שכולם חיכו לו. קרוויזוויק התרסק בעיקר כי ניסה לרדוף אחרי הכריש עם כישורי ירידה פחותים. לא היה כאן שום צורך לחכות לו.

אלכס דוקורסקי 24 במאי 2017

דן, פוסט מעניין ביותר. תודה רבה.
לרוב, אני נמצא בעבודה בזמן השידור של הטור וחוזר מאוחר בלילה וכמובן נכנס לאתר של הג'ירו ומתעדכן בתוצאות של הקטע והדירוג הכללי.
מצחיק הוא ההבדל הענק שקיים בין צפיה בתוצאות "היבשות" לבין קריאה (כל שכן, צפיה) בדרמה הגדולה שאותה תיארת.
יאללה, נקווה לניצחון של דומולאן. עברו לא מעט שנים מאז הניצחון האחרון של רוכב הולנדי בגרנד טור, אבל הולנד, בדיוק כמו שתי שכנותיה הבלוקסיות, היא מעצמת רכיבת כביש.

דן ברקאי 24 במאי 2017

לא להיות ספורטיבי זה דבר אחד בטח שהדעות חלוקות בנושא, ובטח כשניבאלי מתראיין וכמו אידיוט אומר: אני אף פעם לא מחכה ואננ לא מצפה שיחכו לי…

אבל להיות כפוי טובה? דמולן כמו גבר מאט בקטע 15 ביום ראשון כשקינטאנה חטף תאונה, מה התגמול של קינטאנה? לדפוק ספרינט בסיום, להגיע במקום השני אחרי ינגלס ולגנוב שניות בונוס מדמולן.

דמולן מתנהג כג'נטלמן וקינטאנה פשוט משדר לחץ וחוסר שליטה. אני זוכר גם בוואלטה עונה שעברה, בקטע 19-20 כשהיה ברור שקינטאנה ינצח, פרום הוביל לקראת קו הסיום יחד עם קינטאנה וכמו ערס מצוי עקף אותו (בניצחון הקטע כבר זכה רוכב שבא לפניהם), פרום מחא כף. כמה קלאס, כמה ג'נטלמני.

אבל מוביסטאר, קינטאנה וניבאלי הם ערסים שרוצים את הניצחון בכל דרך. הלוואי שדמולן ייתן בראש בנג"ש וינקה את הקולמביאני מהוורודה – אם ישיגה (כנראה)

דן ברקאי 24 במאי 2017

ותודה חברימוס. בהנחה ותהיה דרישה לזה אכתוב ככל שייתן לי הזמן.

יואב 24 במאי 2017

הדרישה קיימת גם קיימת(:

מתן גילור 24 במאי 2017

פאקו שהגיב לך כאן מסקר את הג'ירו (וכל שאר מירוצי הוורלד טור) באופן יומי באתר hoops.co.il במשבצת שנקראת "אירועי דיומא" כולל בלוג חי בו ניתן להחליף תגובות במהלך הקטעים עצמם.
אתה מוזמן כמובן. :)

דן ברקאי 24 במאי 2017

אני עוקב אחר הבלוג פה בעיקר בעונת הפוטבול. לכדורגל האנגלי אני לא בדיוק מתחבר.

לצערי אני כבר נמצא בשידור החי (צ'אט לייב) עם איש יקר ומדהים 'יאיר בן עמי' בדף שלו בפייסבוק. בכל הקשור לאופניים הוא אנציקלופדיה מהלכת. בפייסבוק – YBA's – POV למי שמעוניין.

העיקר שאנחנו מאוחדים תחת ענף מדהים ומפיצים את הבשורה! לכבוד הוא לי.

פאקו 24 במאי 2017

תודה לשניכם. :)

אלכס דוקורסקי 24 במאי 2017

פאקו, נהנה מאוד גם לקרוא את דבריך ולומד מהם.
תודה רבה.

אריאל גרייזס 24 במאי 2017

כיף שיש כתיבה על הג'ירו. אני מוכרח לומר שההתפתחות של דומולאן בטור הזה קצת מעוררת חשד. היה את הקטע שהוא ניצח בהרים – הוא תמיד היה נגשניק טוב אבל גם יכולת כזאת בהרים?
אבל נשאיר את החשדות בצד, הדבר הכי מדהים שהוא עשה בטור הזה היה אתמול לדעתי. לבד לגמרי ב-30 הקילומטרים האחרונים, טיפוס של עשרה קילומטרים כשניבאלי וקינטנה לוחצים קדימה – ואיכשהו הוא הצליח לא לאבד יותר משתיים וחצי דקות. מרשים מאוד.
קינטנה צריך לסגור פער של חצי דקה ולהרוויח עוד לפחות דקה וחצי-שתיים לפני הנגש ביום האחרון – אני פשוט לא רואה איך הוא מצליח לעשות את זה.
מה שכן, להאשים את קינטנה בבריחה זה לא הוגן, מי שהתחיל לברוח היה זאקרין

דן ברקאי 24 במאי 2017

ראשית, זאקרין רץ ראשון ונתפס די מיד. אף אחד לא היה מת אם היו מרגיעים את הרוחות. אבל כשהערס של הדבוקה – ניבאלי – הוא המבוגר האחראי ככה זה נראה.

אגב דמולאן, הרכיבה של 12 הקילומטרים של העליה לבד הייתה מדהימה, אך הגלישה במורד הייתה הקטע המרהיב. הוא דהר בכמעט דקה שלימה פחות מניבאלי!!! השאלה אם ואיך זה ישפיע על שלושת הימים הקרובים (בעיקר חמישי ושישי)

עידו ג. 24 במאי 2017

זה קצת לא מסתדר לי. בטופ של הטיפוס הוא היה משהו בסביבות 2:15-2:20 אחרי המובילים וזה הפער שאיתו הוא סיים פחות או יותר.

דן ברקאי 24 במאי 2017

בשיא זה הגיע לכמעט שלוש דקות פער… דמולן ממש גירד את סוף העלייה כשהצמד קינטאנה וניבאלי היו 8 שניות מהמוביל -לנדה. ייתכן שקצת הגזמתי אך הוא דהר את הירידה הכי מהר – לקח סיכונים שהשתלמו לבסוף. בטח הוא התבאס שהחליטו לבסוף לבטל את נקודות המורדות…

עידו ג. 24 במאי 2017

התזמון שהופיע על המסך לא היה אמין וזה קורא די הרבה בירידות. הפער היה יציב רוב הזמן ואז תוך ק"מ שניים זה עלה לשלוש דקות כשמה שסביר שזה אומר הוא שהאופנוע פשוט האט ולא נשאר איתו.

דן ברקאי 24 במאי 2017

הנתונים באתר של velon אומרים שהוא חתך 40 שניות בערך… אבל עזוב, נחכה להצגה מחר ומחרתיים.

עידו ג. 24 במאי 2017

זה מאד נוח לקינטנה וניבאלי שזאקרין היה הראשון אבל כולם יודעים טוב מאד איך לנטרל את המירוץ כשצריך. בוא נגיד שמהבחינה הזו זה מזכיר את התירוץ של פייר רולאן שהוא לא שמע על המסמרים על הכביש לפני כמה שנים בטור.

עידו ג. 24 במאי 2017

תודה דן. אוהב את ניבאלי בתור רוכב אבל בקטעים האלה תמיד יש לו נטייה לצאת פארש. היית קצת עדין איתו בפתיח, כי איך לומר בעדינות זאת לא הזיעה של דומולאן מה שהוא הריח…
בכל מקרה הרכיבה של דומולאן מאד הרשימה אותי בקטע הזה ומצטרפת להופעה שלו בכל המירוץ. לא נלחץ כשהמטפסים תופסים פער וממשיך לרכב באותו קצב. מזכיר לי קצת את הטרנספורמציה של בראדלי וויגינס.

49ers 24 במאי 2017

תודה רבה, מעניין ביותר וסוף סוף יש כאן עוד ענף ספורט שמיוצג!
:)

red sox 24 במאי 2017

טוב שבאת. עכשיו אריאל אולי לא ישגע אותי לכתוב לפני הטור.
הולכים לסיום אדיר.
מחר קטע קצר מאוד בקילומטרים אבל בלי מטר אחד מישורי. מסוג הקטעים שמייצרים הרבה דבוקות קטנות. בסיום ירידה ארוכה שתפרק מה שיישאר ומייד אחריה טיפוס לואל גרדנה.
בשישי כנראה נגיע לתחתית העלייה לקו הסיום עם דבוקה של כל מובילי GC ואולי אפילו עם פלוטון מלא. משם זה עבודה קבוצתית בטיפוס אחד ארוך ולדומסטיקים תהיה חשיבות אדירה.
בשבת פרופיל שבלתי אפשרי לחזות לאיזה מירוץ יוביל, בטח לא בשלב הזה עם צ'אנס אחרון לשפר עמדות.
ובראשון נג"ש 29ק"מ לדואומו, סוף סוף קטע סיום אמיתי ומכריע ולא טקס הכתרה לפרוטוקול.

יהיה דיסקו.

אריאל גרייזס 24 במאי 2017

אתה אופטימי..

יואב 25 במאי 2017

אני חייב לומר שיום שישי נראה לי כמו יום מעולה לדומולאן לנצח קטע נוסף. רחוק מאוד מהטיפוס הראשון ביום

ארם אבירם 26 במאי 2017

איזה כיף לקרוא קצת על אופניים בדה באזר!

נבות 26 במאי 2017

ארם, אם כבר ספורט כיף לקרוא עליו בדה באזר ובעקבות הפוסטים הקודמים במהלך טורניר 6 האומות.יש איזה תכנון לפוסט לקראת המסע של הליונס לניו זילנד?

יואב 26 במאי 2017

וואו, קינטאנה וניבאלי פשוט חלאות. לא להאמין שהם תקפו שוב בזמן שדומולאן השתין

אריאל גרייזס 26 במאי 2017

כחובב דרמות, לא יכול שלא להיות מרוצה מהיום הזה, גם אם זה היה קצת מגעיל. התוצאה שלו הופכת את היומיים האחרונים למותחים להפליא כשכל מהלך משמעותי

צחי 28 במאי 2017

מחרבן מי שמחרבן אחרון.

Comments closed