ההולנדי הבודד – דן ברקאי

לשנה הבאה בירושלים

עשרים ואחד ימים של רכיבה, של דחיקת הגוף למקסימום ומעבר, של שריפת השריר הארבע-ראשי ברגליים, הגיעו היום לסיומם עם קטע נג"ש שיצא ממונזה למילאנו. ואיזה סיום זה היה, דרמטי ברמה שמארגני ג'ירו המאה לא חלמו בחלומות הוורודים (משחק מילים דפוק…) שלהם שכך יהיה.

אחר הסיפור המלוכלך בקטע השישה עשר, מתמודדי הGC קבלו תאבון לתת לדומולן בראש עד לקטע הנג"ש כדי לבוא עם פער מניח את הדעת. בקטע ה שמונה עשר ברחו פוזוביבו, פינו וזאקרין לדומולן שהתחנן לעזרה מניבאלי וקינטאנה לסייע בסגירה ולא נענה. אחר הקטע התחיל הזעם של ההולנדי הישר לצאת החוצה כשניבאלי עונה לו שיזהר מהקארמה. הכול היה נראה נגדו כשפיצול של חוסר שימת לב בקטע ה תשעה עשר התנקם בו בטיפוס לפיאנקאבלו. דומולן איבד את הוורודה בסוף היום כשכל כוונתו להחזיק מעמד עד הנג"ש בקטע עשרים ואחד אך לפניו עמד עוד קטע עשרים עם טיפוס למונטיגארפא.

*

בקטע העשרים חבורת הGC הכוללת את ניבאלי, קינטאנה, זאקרין, פינו ופוזוביבו התחילו לפתוח פער על דומולן שכבר פיגר בתחילת היום בשלושים ותשע שניות מקינטאנה הוורוד. וכאן במהלך מדהים בחשיבותו, מולמה (ההולנדי), אדם ייטס וינגלס באו לעזרת דומולן על אף שלהם זה כבר לא באמת היה עוזר, ולא נתנו לו לקרוס תחת ההתקפות כשהוא מסיים את היום עם פיגור מינימלי של עוד חמש עשרה שניות. דומולן אף הודה להם בסוף הקטע.

טרום הנג"ש היום כבר כולם ידעו, הפער שהיו צריכים לפתוח קינטאנה וניבאלי לא היה מספיק, אפילו לא קרוב. חמישים ושלוש  שניות מקינטאנה וארבע עשרה שניות מניבאלי הם משחק ילדים בשביל שען פנומנלי כדומולן. והוא עשה את זה כמו גדול, כשהוא מסיים חמש עשרה שניות אחר המנצח היומי ואן אמדן (שהביא ביצוע נדיר!) אך הרבה לפני קינטאנה וניבאלי המשלימים את הפודיום של הג'ירו הדרמתי והאדיר הזה.

טום דומולן וחבר
טום דומולן וחבר

לדבר על הג'ירו – אוכל עד סוף הלילה בטח, אז אסכם בכמה נקודות שעלו בראשי.

מה עובר לעזאזל על קינטאנה?
נראה שאותו רוכב צעיר שלקח את הג'ירו ב2014, ושאיים על פרום בטור בשנים 2013 ו 2015 אותו רוכב שנראה היה כרוכב הבא שיבלע גראנד טורס – פשוט לא התקדם מאז. לא רק זה הוא הלך לאחור.

קינטאנה של לפני שנתיים היה מפרק את ניבאלי/דומולן/וואטאבר בהתקפות ארוכות מתחילת העלייה ולא מחכה לשניים שלושה קילומטרים האחרונים, לניירו קינטאנה היה ים של עליות, הקבוצה הדומיננטית והחזקה בג'ירו, וכל מה שהוא הצליח זה לברוח עשרים וארבע שניות לדומולן בבלוקהאוס, לברוח כמו גנב יחד עם ניבאלי בהפסקת שירותים, ובכלל לא להצליח לברוח לניבאלי שגם בימיו הגדולים לא היה המטפס הטוב בדבוקה.

שנה שעברה בטור אך נס הכניס אותו לשלישייה, בוואלטה שלקח אח"כ קונטאדור ביצע מהלך מבריק והוא השתחל בטעות בערך, והשנה שהוא מצהיר על דאבל יותר נשמע שהוא מכוון לדאבל בפודיום אבל בטח לא כמועמד לגיטימי. ובטור מחכים שני קטעי נג"ש אישיים. בטח פרום ישב בבית וצחק כל הדרך….

ניבאלי הוא רוכב גדול, אבל לא מסוג הרוכבים שכשנספר לנכדינו מה ראינו – נזכיר אותו. נכון, הוא לקח ארבעה גראנד טורס – את כולם! אבל הוא לא באמת הרשים אז מול כל המתמודדים הרציניים שפרשו/חטפו תאונות. שנה שעברה קרוויסוויק היה נראה כמו קונטאדור לידו, ורק נס ובאמת ג'ירו יבש מבחינת מתמודדים נתן לו את הגביע המיוחל. איפשהו, מריח לי שניבאלי לא מאוכזב והוא עומד במקום המגיע לו – לא יותר.

*

כמוהו טיבו פינו שהשתחל לפודיום בטור 2014 המשעמם, אבל לא באמת ראוי לפודיום בטור. לראשונה הוא ניסה את הג'ירו כאחד שהשלים עם זה שהוא לא הולך לנצח לעם הצרפתי את הטור (חברו רומיין בארדה נראה הרבה יותר בשל לזה). הוא נראה היה טוב לפרקים, אך גם הוא לא הצליח להשיג את הפודיום של הג'ירו הצמוד הזה וסיים רביעי.

על טי ג'י המסכן ואן גארדרן אני לא אדבר. מודה שהזלתי דמעה לראות אותו מצולם ולא בגלל שהוא נשר מאחור כהרגלו בקודש, גם מיקל לנדה מסקיי – מלך ההרים גרם לרגש קל (לא באמת..) כשניצח אחרי שלמד מצמד הטעויות שלו מול ניבאלי וואן גארדרן כשסיים שני להם. ולחשוב שהוא הפועל החמישי – שישי ברכבת של פרום לטור. מפחיד.

איש צעיר אני, ואת מיגל אינדוראין הספרדי לא זכיתי לראות (הייתי בן חמש כששלט בטור) אבל רבים ממני ובעיקר טובים ממני משווים את טום דומולן אליו, ורק ההשוואה לרוכב שלקח חמש פעמים את הטור, פעמיים את הג'ירו ואחד מהבודדים שסגר דאבל ג'ירו-טור היא ענקית.

הדבר שהכי תפס אותי זה סרגל המאמצים המכוון שלו. כל עליה שהחברים תקפו הוא נתן להם ללכת ולאט לאט סגר כשכמעט ולא התרומם מעל האוכף. קר, שקול, מחושב. השיל קילוגרמים כדי שיוכל לטפס טוב יותר ועדיין שמר על יכולת הנג"ש המדהימה שלו, מכווץ אל תוכו, גב מאוזן, פנים לרצפה ורק הרגליים מייצרות של וואטים כמו תחנת כוח. עם קבוצה טובה יותר הוא בהחלט בכיוון של מנצח גראנד טורס סדרתי.

פרננדו גאוויריה
פרננדו גאוויריה

אחרון אפנה את הבמה לפרננדו גאוויריה. ספרינטר קולומביאני בן עשרים ושתיים, לראשונה בחייו משתתף בגראנד טור ומנצח ארבעה קטעים תוך יכולת של מאיץ ברמות הגבוהות ביותר. יהיה מעניין לראות מה יעשו קוויק-סטפ אתו ועם מרסל קיטל הגרמני, אך ההיגיון אומר שמישהו ייפרד.

קצת מרגוע עם הרולאן גארוס וחוזרים לקריטריון ד'אופינה והטור של שוויץ כמשחק המקדים טרום הטור.

בטור הקודם הבטחתי שאם דומולן יסיים עם הוורודה אצעק בקול "קארמה איז א ביץ" עם הקדשה לניבאלי ולמוביסטאר, אך כיוון שיש שמועות שהג'ירו שנה הבאה (מהדורה 101) לראשונה יצא מגבולות אירופה ויתחיל ב…. ירושלים, אסיים.

לשנה הבאה בירושלים!!

 

פרנצ׳סקו טיבריוס גרכוס טוטי
חוסר החלטה זו ההחלטה הגרועה ביותר

47 Comments

מתן גילור 29 במאי 2017

תודה דן.
מעניין אם ואן אמדן בכה רק בגלל הניצחון בקטע או גם בגלל ניצחון הולדנדי.
המהלך של קבוצת הבריחה בראשות קונטדור בוואלטה אכן היה מבריק, אבל הוא התאפשר תודות לקבוצה חלשה שסקיי שלחה. אולי מתוך חוסר אמונה שפרום יכול לעשות דאבל אחרי מהדורה כה מתישה של הטור.
זה נכון שיש שני קטעי נג"ש בטור, אבל מספר הקטעים פחות משמעותי. יותר משמעותי הקילומטרז' הכולל ומיקום הקטעים. הראשון יגרום לכך ששענים גרועים יצטרכו כבר להתחיל לרדוף אחרי פרום מההתחלה (ובניגוד לדומו, אותו כבר יותר קשה להכות בעליות – גם בעקבות היכולות שלו וגם בעקבות הרכב הקבוצה (הרבה מטפסים) ואיכותה) והאחרון לכך שהוא יוכל לסגור פערים בסיום. אבל… מדובר על 36.5. כ-60% ממה שהיה בג'ירו. זה משמעותית יותר קצר ופחות משפיע. קל וחמר כשקטעי ההרים קשים יותר.
בארדה, רק נזכיר, עלה על הפודיום בטור האחרון אחרי שבירת הקוד (אאל"ט, לא חיכה לפורט, אחרי שכל הפלוטון האט בשבילו).
גאוויריה מדהים גם ביכולת וגם בתזמון. קאבנדיש V2.0 והוא רק בן 22.
פרום, כהרגלו, לא היה מי יודע כמה בחודשים הראשונים. בדופינה ליברה נראה כמה זה היה מתוכנן כדי לבנות כושר לטור.

אשר 29 במאי 2017

המהלך של קונטדור בוואלטה היה מדהים אבל להגיד על הקטע הזה שקינטנה השתחל בטעות זה עוול היסטורי לאחד הקטעים הענקים שזכיתי לראות. היה שם נג"ש מאולתר עוצר נשימה באמצע הקטע בין פרום לקינטנה וקינטנה לא נתן לאף אחד לנשום. אחד הקטעים המדהימים אי פעם. גם בזכות קונטדור.

דן ברקאי 29 במאי 2017

מתן, אם נחשב את הנג"ש פלוס התמיכה שיש לפרום על קינטאנה, ובנוסף מרכיב העייפות ישחק תפקיד אז בהחלט יש לפרום ממה להתעודד.

מאידך, פרומי עד כמה שלא הראה השנה את יכולתיו, ואפילו נראה חלש ביחס לוואלורדה בעליה הרצחנית בוואלטה קטלוניה, מכוון לטור. רק לטור. הדופינה יהיה חתיכת מבחן כשגם ההאלפ דואז יהיה במסלול. יהיה מעניין.
——–
אשר, המהלך בקטע ה15 שייך לקונטאדור ולטינקוף סאקסו כשפרצו מיד כשהורד הדגל וניצלו את המיקום האחורי של פרום. קינטאנה חא יזם את המהלך ובטח שלא עבד בו אלא צמד רוכבי מובי וצמד רוכבי טינקוף, פרומי לא יכל לגשר כי, ראשית, הוא לא הצליח לאחד את השורות וליצור שיתוף פעולה נכון, שנית, כל רוכביו למעט אחד היו בקבוצה השלישית ומובי תקפה כל הזמן בקבוצה השניה כדי שהשלישית חא תצליח להתחבר.

אולי קינטאנה הכי נהנה אך המהלך שייך לקונטאדור. קינטאנה בחיים לא היה חושב על זה. בסוף הפרופיל חיכתה עלייה שלקחה מפרום עוד דקה אחרי שהוא היה עייף מכל היום. זה בדיוק הפער שהיה חסר לו לנצח…

יואב 29 במאי 2017

דווקא התוצאה של פרומי בוואלה קטלוניה היתה מעולה באותו טיפוס- לרוב פרום לא קרוב לצמרת בשלב הזה של העונה (אם כמובן נתעלם שבשלב מאוחר יותר וולורדה שחזר את הפורמיגל)

בטור של רומנדי, בו פרום כבר זכה מס׳ פעמים בעבר, פרום נכשל ולא עמד בציפיות כשפורט וייטס ברחו במעלה ההר.

אבי גלברט 29 במאי 2017

טור מדהים מבחינת מתח ודרמה .
לחשוב ש21 יום יכלו להגמר בשניות בודדות כמו השמונה של פיניון ב 1998 , מדהים .
אני חושב שדומולן הרוויח את הניצחון בגדול . תורידו לו את השתי דקות שילשול והוא מנצח גם בצורה ברורה אף יותר .
אי אפשר לנצח גראנד טור בלי להיות מצויין בשילוש הקדוש של טיפוסים , נגש וירידות .
כנראה שקינטנה טוב מאד בטיפוסים אבל לא מספיק טוב בשאר וגם בראש כנראה ….
חובת ההוכחה עכשיו על דומולן כבר היו רוכבים שהפציעו לטור שניים ונעלמו בבינוניות .(פורט, טי ג'י , קוסטה ,ריידר היסז'דאל ועוד ) …
הוא חייב קבוצה יותר טובה ותומכת כי כפי שציינת סקאי באה בהרכב מפחיד לתמוך בפרום וקשה יהיה לראות אותו לא זוכה בטור .

49ers 29 במאי 2017

מעניין ומרתק.
האם תוכלו להסביר לי מה חשיבות קבוצה חזקה, כשמדובר על טיפוס?
כלומר, אם במישור ו\או ירידות, אני יכול להבין את המיקום (מבחינת התנגדות לרוח וכדומה), הרי שבעליות הדבר הזה נראה לי פחות רלוונטי.
כמו כן, אשמח להסבר כיצד (פיזית) רוכבים עוזרים לרוכב הראשי לסגור פערים.
האם הכל זה מחסה מהרוח?
כלומר, הביטוי השכיח "חיכה לו בעליה ומשך אותו לסגור פער", מה משמועות? אם הרגללים גמורות (או הריאות, או השד יודע מה), מה תעזור עזרה מאחרים?
ואחרון חביב – מה המהירות הממוצעת בעליות? אני יודע שזה תלוי באורך ובשיפוע, אבל איזשהו כיוון..
תודה רבה על הסיקור המעניין, כן ירבו.

מתן גילור 29 במאי 2017

גם בעליות הם רוכבים מהר. נסה לרוץ ב-20 קמ"ש ותיווכח כמה הרוח משפיעה. וזה עוד בלי אופניים…
בנוסף, הם מסייעים בסחיבה של מזון ומשקאות וגם הם אלה שסוטים כדי לקחת אותם מהמכוניות.
הם עוזרים בהכתבת קצב, הם יכולים להעביר לו את האופניים במקרה של התרסקות/תקלה טכנית.
והם אפילו סתם יכולים לצעוק על רוכב סורר שלא מחכה למוביל כשהוא עוזר להפסקת טבע בצד הדרך.

אבי גלברט 29 במאי 2017

עזרה בלוגיסטיקה (מים ,אוכל) , עזרה בשבירת הרוח אואו כמה זה משמעותי גם בעליות ,עזרה מנטלית פסיכולוגית ,משיכה ומה לא .
קבוצה חזקה זה כח משמעותי מאד .
לגבי מהירות בעליה .ניסו פעם לחשב את העליה של נס הרים בארץ במונחים של רכיבת טור .
רוכב מאסטר ממוצע לדוגמא עושה אותה ב26 דקות ומעלה .
רוכב מאסטר חזק ב22 ומעלה .
רוכב עלית צעיר וחזק בין 15-18 דקות .
חישבו שלאנס אמסטרונג היה עושה אותה בסביבות 11 דקות .
נס הרים היא בסביבות 5.7 קמ על 410 טיפוס בשיפוע ממוצא של 7.2 אחוז .
מהירות עליה לרוכב טור אני מניח סביב ה23קמש .
הם גומרים ימים מישורים סביב 48-50 קמש וימי עליות סביב 38 קמש .
מקווה שהשכלתי קצת ….

דן ברקאי 29 במאי 2017

ולהוסיף בקטנה, גם אם רוכבים מקדימה תקפו ולמוביל שלך אין 'כרגע' כוח, אם יסחוב אותו רוכב שלו הוא יכול להתאושש ולתקוף בהמשך. בהנחה שאין לו רוכב הוא מתחיל לאבד אנרגיה יותר ויותר והפער מהתוקפים רקילך ויגדל.

בדיוק בגלל הדבר הזה, דומולן השנה היה המטפס הטוב ביותר. כמות הקילומטרים של טיפוס שהוא עשה לבד תוך ייצור וואטים מפלצתי 350-470 זה פשוט מדהים!

49ers 29 במאי 2017

תודה רבה, השכלתי :)

מאיר 29 במאי 2017

בעניין העלייה של נס הרים, והג'ירו שאולי יהיה בירושלים,
יש אפשרות לתת קטע מספיק מאתגר בארצנו הקטנטונת?
יש את העליה של נס הרים, והמקבילה הדרומית שלה לכיוון גוש עציון, העלייה מים המלח לירושלים, ואם רוצים לחפש משהו שדומה קצת למעברי ההרים יש את העלייה של שביל הנחש מעל חמת גדר, אבל האם זה יכול להיחשב כמסלול מאתגר במונחי טור רציני?

דן ברקאי 29 במאי 2017

לא חושב שיהיה קטע אתגרי אם וכאשר. קטע הפתיחה בדר"כ אם הוא לא נג"ש אישי או קבוצתי, הוא שטוח ומיועד למיאוץ המוני.

מאיר 29 במאי 2017

החכמת אותי. תודה.
ובכל זאת, נניח והיינו רוצים לעשות קטע אתגרי שיגיע לרמה הכי גבוהה. זה אפשרי בכלל? יש פה את העליות המתאימות בשביל זה?

אבי גלברט 29 במאי 2017

לא חייב דווקא עליות אבל יש גם יש .
הבעיה זה לא למצוא קטע מאתגר אלא לסגור חצי מדינה הרמטית .זה יכול להפתר ביום רכיבה אחד בדרום כולל מעלה עקרבים ,העליות של דימונה וכביש 90 .
יום אחד יצא ויחזור מירושלים ואין שום בעיה לתפור שמיניה שתכלול כ200 קמ על 2500 טיפוס(טיפוס לצובה ,נס הרים , הר הרצל , 443 אזור גוברין וכו ),לא חסר . כאמור הכול אפשרי הבעיה זה הכבישים הסגורים .

דובי מילר 29 במאי 2017

ואז מגיעות תוצאות הבדיקות ומגלות שעבדו עלינו בעיניים, שוב…

יואב 29 במאי 2017

דן, מאיפה השמועה על הג׳ירו בירושלים?

אבי גלברט 29 במאי 2017

לא שמועה אבל לא רשמי עדין.
פורסם ע"י אלי אילדיס בספורט 5 .
יתחילו כנראה יומיים בישראל (ירושליים) ויסימו ברומא .סטייל " שלום עולמי" .

דן ברקאי 29 במאי 2017

כמובן שאילדיס מעתיק השמועה. זה פורסם בכמה מקומות, הנה אחד מהם…

http://www.thebikecomesfirst.com/jerusalem-could-host-2018-giro-ditalia-start-according-to-report/

אריאל גרייזס 30 במאי 2017

פי, קטע פתיחה של הג'ירו בארץ זה חלום. כלומר, לנו, חובבי האופניים. משאר המדינה אני מצפה לקיטורים ברמה שמרתון תל אביב יחד עם מירוץ הלילה וגמר הגביע בירושלים ביחד יהיו קטנים עליהם. זה באמת לסגור חצי מדינה כזה קטע של 300 קילומטרים

יואב 30 במאי 2017

מצד שני אולי משרד התיירות יוכל להצדיק סוף סוף את הפרסומת עם שיר אלמליח

אריאל גרייזס 30 במאי 2017

כמו שאמרתי למגיב רד סוקס, כל הטור הזה עשה לי ממש חשק לבקר במדינה המגניבה הזאת, נו, תל אביב

אבי גלברט 31 במאי 2017

אריאל ,ל 300 קמ לא מגיעים גם בג'ירו בסטאדג' אבל בין 140-220 תמיד .
העליות שלנו מספיק טובות .לא ארוכות כמו האלפים ,דולומיטים,פירינאים חוץ מהחרמון אבל מספיק תלולות .
שוב ,הבעיה היחידה זה סגירת כבישים ובעיות ביטחון שיש לנו כמדינת ישראל .

אריאל גרייזס 31 במאי 2017

וואו, מדברים על שלושה שלבים פה, כולל נג"ש. זה השבתה מטורפת של המדינה כזה. מילא שלב בדרום אבל שלב בתל אביב? אללה יסתור

גיא זהר 31 במאי 2017

ברור שבסופו של דבר זה לא יגיע לארץ, אבל בירושלים מדברים על נגש ובתל אביב אפשר לרכוב בשבת. בכל מקרה זה חלום.

אבי גלברט 31 במאי 2017

אכן מדברים על שלושה שלבים ! הנ"גש סביב החומות יכול להיות בעל פאן היסטורי דתי תירותי מדהים .
בדרום קידום מכירות מצוין לאזור ים המלח ,אילת וכו .לא נראה לי מעשי מעלה עקרבים בגלל המצב הזוועתי של הכביש למרות שהקטע מעיר אובות דרך מעלה עקרבים עד לחולות צבעוניים הוא מהחביבים עלי ביותר לרכיבה .אולי סוף סוף יסללו את המעלה ת"א נראה לי קשה מאד מאד .אולי באמת בשבת יהיה קל יותר לסגור כבישים ,אולי כביש החוף או כביש 6 בכול מקרה זה יהיה קידום מטורף לרוכבי האופניים והענף בכלל וסיבה נוספת לנהג הישראלי לשנוא אותנו הרוכבים יותר ….
מדברים שם על הקצבה של המדינה לארוע של כ 14 מליון פאונד (!) .יש מצב שמירי רגב קופצת לנשק את קינטנה על הפודיום ?
יש מצב שמירי רגב מתנה את קיום האירוע בארץ בזה שיהיה נציגות מזרחית ?
יש מצב ששר התיירות יתנה את קיום האירוע בטיפוס לצומת תפוח ?
יש מצב ששרה תבקש שיאיר ישתתף בתחרות ?
יש מצב שמאוחר ואני מדבר כבר שטויות ?

Oren 29 במאי 2017

נהדר, מחכים, כתוב מעניין.
אחלה מדור

יין ישן 29 במאי 2017

לא עקבתי אחרי הטור, אבל הפוסט היה מהנה ומעניין לקריאה.
סליחה על הבורות: מה זה נג"ש?

מאיר 29 במאי 2017

קטע נגד השעון

אריאל גרייזס 29 במאי 2017

אחלה סקירה. קינטנה באמת מאכזב, אין מה לומר. התאהבתי בו לפני כמה שנים אבל מאז הוא עומד במקום. הוא כן השתפר קצת בנגש (קינטנה של לפני כמה שנים היה מפסיד את המקום השני לניבאלי) אבל משום מה בעליות הוא לא עשה את הצעד הנוסף. גם לפני שנה או שנתיים בטור היתה לו הזדמנות לתקוף את פרום בעליות והוא חיכה יותר מדי. הפעם זה ממש היה בולט, עם קבוצה אדירה מול רוכב לא עילית בעליות ועם לא מעט הזדמנויות הוא לא הצליח לייצר בריחה אחת ראויה. היתה לי תקווה שהוא יוכל להפוך לאחד הגדולים פעם אבל כנראה זה לא זה.
לגבי דומולאן – הופעה אדירה, במיוחד הקטעים שהוא רכב לבד. כל כך אדירה שאי אפשר שלא לחשוד..

דן ברקאי 29 במאי 2017

מצד אחד, הענף שהכי נפגע מסימום זה האופניים, כך שמי שנפגע מרותחין נזהר בפושרין. כיום הבדיקות מחמירות מאוד והרבה יותר קשה להגניב מתחת לשולחן.

רק בתחילת הג'ירו הורחקו שני רוכבים מקבוצת בארדיני על חומר שנמצא בדמם, והשמועות מדברות על התרת החוזה שלהם ע"י הקבוצה.

אולי המחקרים באמת עלו על יחס הזהב של גובה-משקל ויחידי סגולה נראים מפלצות שיכולים לעשות הכל. אולי.

תומר ש 29 במאי 2017

תודה רבה על הסיקור. המשך כך :)

צחי 29 במאי 2017

תודה על הסיקור.
רכיבה מצטברת של 90 שעות המוכרעת בסוף בהפרש של חצי דקה. שווה ערך למרתון שמסתיים בהפרש של כשבע עשיריות שנייה.
האלטרואיזם של מולמה ייטס ואינגלס (בהנחה שלא שיחקו מאחורי הקלעים אינטרסים וקואליציות של קבוצות) מול הסוציומטיות של ניבלי וקינטנה. צדק ספורטיבי וקארמה שמחרבנת, לשם שינוי, על הבחורים הרעים.

יואב 30 במאי 2017

לפי הלאקיפ באמת קיימת קואליציה בין קבוצות שמאוגדות תחת ארגון Velon, שכולל 11 קבוצות מהדרג הבכיר ולא כוללות את מוביסטאר ובחריין, שפחות או יותר היו לעזר לטובת סאנווב, כל עוד זה לא מתנגש באינטרסים של הקבוצה

איציק 30 במאי 2017

הגעתי באיחור אך אולי בכול זאת מישהו יקרא את שאלתי ויענה. יש את הטור דה פראנס, ג'ירו ד'איטליה וולטה א'אספנה. מהו הטור הרביעי הגדול?

בובו 30 במאי 2017

אין. יש רק שלושה. אף מירוץ שלבים אחר לא יכול להתארך מעל שבועיים. קשה להאמין שהיום מישהו יאשר דבר משוגע כזה. למזלנו יש מסורת.

דן ברקאי 30 במאי 2017

קשה לאשר גראנד טור נוסף מאחר ואין זמן טכנית. רק בסוף האביב/תחילת הקיץ ועד סוף הקיץ אפשר לקיים גראנד טור מחמת שההרים והפסגות אליהם מטפסים מושלגים ולא ברי עבירות בחורף או בתחילת האביב.

אמיתי 30 במאי 2017

לכדור הארץ שני חציים..

שיר 30 במאי 2017

מעולה, כיף לקרוא על רכיבה בעברית..
התחלתי לעקוב רק אחרי הטור, אבל בעזרת כתיבה כזאת מתחיל להרחיב את המעקב לתחרויות הקטנות יותר.
מעניין אם אחרי המאמץ בג'ירו, לדמולאן יהיה את הרגליים והכוח הנפשי להתמודד גם בטור

דן ברקאי 30 במאי 2017

לא חושב שהוא ייזנק לטור. בדר"כ רוכב מקבל מנוחה בגראנד טור הבא (בטח כשזה הטור היוקרתי המושך את טובי הרוכבים) אלא אם כן הוא חלם והצהיר על דאבל כמו קונטאדור ב2015 או קינטאנה השנה שכמובן יהיה בטור.

יואב 30 במאי 2017

דומולאן יתחרה בוואלטה השנה.

השמועות מדברות שהמסלול שנה הבאה בטור יהיה עם קילומטרז׳ משמעותי יותר של נג״ש, כדי ליצור קרב בין פרום לדומולאן

אריאל גרייזס 30 במאי 2017

זה מעניין, כי המגמה בשנים האחרונות, ממה שאני זוכר, היתה דווקא לייצר מסלולים הרבה יותר קשים של הרים ולהפחית במשמעות הנגש

יואב 30 במאי 2017

אחרי הזכיה של וויגינס (שבאמת ניצח רק בגלל קטעי נג״ש ארוכים להפליא), זה באמת היה הכיוון. עכשיו כשהמארגנים מבינים שהישועה לא תבוא מקינטנה הם, לפי השמועות, משנים כיוון.

אגב, השנה יהיו מעט מאוד ק״מ נג״ש

דן ברקאי 31 במאי 2017

וכל זאת רק אם פרום יאבד מהיכולת טיפוס שלו או שדומולן ישדרג את עצמו שוב פעם בטיפוס – קשה להאמין.

בנג"ש הם שווים אך בטיפוס זה פשוט רמה אחרת. וסקיי תהיה שם לדפוק קצב שיפרק כל מיני מטפסים טרמפיסטים. אסור למצמץ לשניה אחת כי אף אחד לא יחזיר אותך למעלה ההר, גם לא סרגל מאמצים נכון ומכוון כמו שעשה דומולן בג'ירו

יואב 1 ביוני 2017

יש לי תהייה לגבי הג׳ירו- הוא הרגיש לי נורא חלש מבחינת העוצמות של הרוכבים בשלבי ההרים, לא ראינו שום תצוגת תכלית. זאת תחושה שלי או שיש אחרים שמצטרפים?

בובו 1 ביוני 2017

כנראה ככה זה נראה טור נקי כשכל ההרים בשבוע השלישי.

דן ברקאי 1 ביוני 2017

כשקינטאנה רוכב 'טקטית' ולא מפרק חבר'ה, וכל השאר רק מתפללים שהעלייה תגמר לא באמת רואים התקפות.

אבל זה בעיקר תלוי בסגנון הרוכבים, ועל אף שקונטאדור, ריצ'י פורט, דן מרטין ועוד יהיו בטור והם רוכבים שלא מפחדים לתקוף, הטור יהיה טקטי כי סקיי מנהלת אותו בשנים האחרונות.

Comments closed