ה"קריטריום דה דופינה" הבטיח וקיים כשיעקב פוגלסן ניצח את הקטע השמיני ולקח מריצ'י פורט את הצהובה. לסכם במילים את הקטע האחרון יהיה קשה, אז רק כמה נקודות בקטנה לקראת הטור דה פראנס המתקרב ובא.

*

פוגלסן דפק חתיכת מרוץ. להגיד שהוא יהיה מוביל בטור ולא פאביו ארו יהיה קשה לומר. הוא לא הולך לעבוד לפאביו ארו אלא יותר כמפלצת דו ראשית. האם זה טוב יותר או לא? ובכן, אפשר לשאול את מוביסטאר עם קינטאנה וואלוורדה… אבל וינקורוב לא פראייר ויודע לשחק.

פרום (בצהוב) ופורט (אדום שחור) - אחד מהם יחייך בתום הטור דה פראנס

פרום (בצהוב) ופורט (אדום שחור) – מי מהם יחייך בתום הטור דה פראנס

ריצ'י פורט הוא הדבר הכי קרוב שיכול לאיים על ההגמוניה של פרום בטור. לא לחינם פרום הכריז היום על פורט כפייבוריט לקחת את הטור דה פראנס. גם רוכב נג"ש מדהים, מטפס מעולה, ונראה שהוא הגיע לשיאו בגילו המתקדם (גדול מפרום בארבעה חודשים).

*

פרום בלי סקיי (קרי – בלי התותחים הכבדים שנשארו בבית) הוא רוכב שאפשר לנצח. על אף שהשנה הוא עוד לא ניצח באף קטע, ועל אף שהשנה הוא לא ניצח בדופינה המשמש מיקרו קוסמוס לזכיותיו בטור דה פראנס (תמיד זכה לפני בדופינה) – להגיד שהוא 'נחלש' יהיה חוסר כבוד או טיפשי. הוא חזק, הוא נהיה דיסנדר מפחיד, ועם קבוצת קטרים ומטפסים שרק סקיי יכולה להעמיד הוא עדיין האיש להביס בטור הקרוב.

*

על כל שאר החבר'ה, בארדה (לא מריח לא מסריח), וואלוורדה (לא גראנד טוריסט), דן מרטין ועוד, בפוסט שאעלה לקראת הטור.

דמולן לוקח ג'ירו על שניות הנג"ש, פוגלסן לוקח דופינה על שניות הבונוס, מרגיש נפלא לקראת הטור דה פראנס. הלוואי!!

 

 

ספורטנ'רול (י') – רן עצמון
מדריך לאופני כביש - דן ברקאי