הרבה יותר מידידות – ארם אבירם

על המשחק הצפוי מחר בבוקר בין הלייונס והאול בלאקס. ידידות זה לא

כמה פעמים ישבתם וצפיתם באליפות אירופה או גביע העולם בכדורגל ומצאתם את עצמכם מתוסכלים מהבינוניות של נבחרת בריטית זו או אחרת. בטח מיד התפתח דיון לוהט בסלון על הנושא "למה אין נבחרת בריטית מאוחדת אחת?". לא חבל שבייל לא יכול לשחק יחד עם סטאריג' ודלה עלי? אילו ראש היה יכול לשחק כחלוץ הנבחרת האנגלית בזמנו, מה היה קורה?

ובכן, בראגבי לא מדברים אלא עושים. האמת, גם לא מדובר בטרנד עכשווי אלא מסורת של מעל מאה ועשרים שנה. לתופעה הזאת קוראים הבריטיש אנד אייריש לייונס. זו אינה נבחרת לאומית פר סה והיא לא מתחרה באליפויות עולם אבל היא מתכנסת אחת לארבע שנים למסע משחקים בחצי הכדור הדרומי למה שמכונה טסט מאצ'ז מול הנבחרת המקומית.

הכי טובים בשני האיים
הכי טובים בשני האיים

פעם בארבע שנים נבחרים השחקנים הטובים ביותר של אירלנד, אנגליה, ווילס וסקוטלנד לייצג את הממלכה המאוחדת ואירלנד. מה שמכונה, ארבע אומות הבית. סוף סוף אפשר לבחון למעשה את התאוריה על חוזקה של קבוצה מאוחדת כזאת. הפעם האחרונה שהלייונס התקבצו הייתה ב 2013 במסע משחקים מוצלח שהסתיים בניצחון 2:1 בסדרת המשחקים מול הוולאביז. התחושה היא שמאז, האומות הבריטיות רק התחזקו ולראיה הנצחון של האירים על ניו זילנד ורצף הנצחונות המדהים של האנגלים כולל במסע לאוסטרליה לפני שנה. האם זה יבוא לביטוי גם בקבוצה המאוחדת? נדמה לי שאין דרך טובה יותר לבחון את זה מאשר סדרת משחקים מול אלופת העולם הבלתי מעורערת, ניו זילנד.

תקשיבו לו. קונור מארי
תקשיבו לו. קונור מארי

הלייונס נמצאים כבר כמה שבועות בניו זילנד ומשחקים מול קבוצות מקומיות ואזוריות שונות, כנהוג במסעות מעין אלה, כהכנה לקראת הטסט מאצ'ז המיוחלים. מחר יתקיים סוף סוף הטסט הראשון וההתרגשות בשיאה. חלקכם, אולי ימשוך כתפיים בביטול ויאמר לעצמו "כולה משחק ידידות, זה לא באמת חשוב". אם זו דעתכם, חישבו שוב. בעצם, תקשיבו לקונור מארי. הסקראם האלף של אירלנד כנראה יפתח מחר כשמאחוריו כבר מעל חמישים משחקים בינלאומיים כולל הניצחונות של הלייונס באוסטרליה לפני ארבע שנים, משחקים באליפויות עולם, והניצחון הראשון אי פעם של אירלנד על ניו זילנד לפני שנה בשיקגו. כשהוא נשאל על חשיבות המשחק מחר, הוא ענה שזה המשחק החשוב ביותר בקריירה שלו בלי כל ספק.

כי ככה זה בראגבי, מסורת וכבוד קודם כל. בכל מקרה, לא יכולנו לבקש דרך טובה יותר להעביר את פגרת הכדורגל מאשר משחק בין הלייונס לאול בלאקס. מחר (שבת ה- 24 ליוני) בעשר וחצי זה קורה (לא סגור על השעה, כדאי לבדוק).

שבתרבות - עוד פעם, עם רגש
פרשת קרח - מחלוקת

16 Comments

אריאל גרייזס 23 ביוני 2017

זה די מדהים בעיניי הנבחרת המאוחדת הזאת לאור השנאה שראיתי לנבחרת אנגליה באירלנד באליפות העולם האחרונה

ארם אבירם 23 ביוני 2017

כנראה שכל זאת יותר חשוב להתאחד אל מול הילידים האלה במושבות.

ארם אבירם 23 ביוני 2017

אגב, עשר וחצי בבוקר. המשחק בניו זילנד.

עידן ש 23 ביוני 2017

תודה אבירם. יש שידור אינטרנטי שאתה יודע עליו?

ארם אבירם 24 ביוני 2017

אני לרוב צופה בפירסט רואו או משהו דומה.

ארם אבירם 24 ביוני 2017

נסה פה למשל:
http://myfeed2all.eu/type/rugby.html

עידן ש 24 ביוני 2017

תודה :)

austaldo 24 ביוני 2017

אם כבר כזה אירוע, היה מעניין אם ניו-זילנדים והאוסטרלים היו עושים ניבחרת משותפת משלהם נגד הנבחרת המשותפת של הבריטים – נבחרת הממלכה הבריטית הישנה נגד נבחרת דאון-אנדר

פה איתמר 24 ביוני 2017

+ 1

רועי פ 28 ביוני 2017

לא. כרגע לפי הרמות, אין כמעט שחקן אוסטרלי שמשתווה לשחקן ניו זילנדי בתפקיד שלו.

ויכסלפיש 24 ביוני 2017

המסורת החלה לפני יותר ממאה שנה כאשר לא היתה תקשורת המונים והליונס נתנו טעימה מהעולם המופלא למקומיים, אבל כבר ב-2013 קראתי בגארדיאן דעה שצריך לבטל את המסעות האנכרוניסטיים האלה. כמו כן סקוטלנד ואירלנד משחקות בסופשבוע הזה נגד פיג'י ויפן בהתאמה, מן הסתם ויתרו על הנציגים הבכירים שנכללו בליונס (אאל"ט 4 סקוטים ובאיזור 10 אירים), כלומר נבחרות מהדרג העליון ניזוקות מהמסורת שאיש אינו מעז להפר

ארם אבירם 24 ביוני 2017

תודה.
אני מכיר דווקא טענות הפוכות לפיהן הלייונס באים לרוב בהרכב מאוד חזק אבל במהלך המשחקים מול הקבוצות הפרובינציאליות הם נתקלים בקבוצות מוחלשות כי קבוצות מקצועיות מסרבות לסכן את השחקנים שלהן במשחק אימון ללייונס.

ויכסלפיש 24 ביוני 2017

יפה, וגם זה תורם לתחושה שמשהו נדפק במסורת עם השנים

ארם אבירם 24 ביוני 2017

נגמר 30:15 לאול בלאקס כשבעצם הלייונס צמצמו בשבע נקודות עם טריי בתוספת זמן.
משחק מצוין! הלייונס לא היו רעים בכלל והיו להם גם כמה מהלכים מצויינים אבל… ניו זילנד פשוט עוצמתיים. חוץ מזה, קומו על הרגליים לסטנדינג אוביישן לקיירון ריד. וואו!!! מישהו שם לב שריצ'י מקאו הגדול כבר לא משחק?

רועי פ 28 ביוני 2017

רק לציין שהמאזן של הול בלאקס מאז הפרישה של מק'קו הוא 15-1

Comments closed