האם יש צדק בספורט? ובכלל מהו אותו ה'צדק', הסגנון, ההגינות, הספורטיביות… מהו המרכיב או הפרמטר כדי שנוכל לקבל אמות מידה לאדון ה'צדק' – ונוכל לצעוד אחריו ולעודד אותו?

*

אותו אדון צדק נתן לגראיינט תומאס את החולצה הצהובה למשך ארבעה ימי רכיבה. תומאס בהחלט ראוי להכרה מעבר ל'סופר דומיסטיק' של פרום. עד שקיבל מסקיי את ההובלה בג'ירו לפני חודשיים אופנוע משטרתי דאג להעלים אותו מאור הזרקורים, אז הוא חזר בגדול עם ניצחון מרשים בנג"ש בדיסלדורף על כביש חלקלק.

אדון צדק הרגיש שהוא נתן יותר מדי, ודאג לאזן עוד באותו היום. אלחנדרו וואלורדה שחווה עונה פשוט קסומה עם ניצחונות בוואלטה קטלוניה, טור חבל הבאסקים, וואלטה אנדלוסיה ועוד דאבל יוקרתי של הפלאש וואלון עם הליאז'-באסטון-ליאז', החליק בסיבוב בתחילת הקטע וטס אל תוך הגדר. שבר בברך והשבתה להרבה זמן יהיה מנת חלקו. קינטאנה נשאר לבד…

נתן או לא נתן

נתן או לא נתן

ובינתיים, הצדק ממשיך להכות. קטע 4 מסתיים במיאוץ בו סאגאן נותן (-או שלא) מרפק לקוואנדיש ושולח אותו אל מחוץ לטור עם שבר או בעיה אחרת בכתף. השופטים שתחילה הענישו בהפחתת זמן ונקודות ירוקות (שמונים נקודות לחולצה המזוהה עם סאגאן של המאיצים) החליטו בצעד מעורר מחלוקת לשלוח את סאגאן הביתה.

אז… התכוון או לא? והאם העונש מידתי או לא? נראה שהענישה הייתה קצת (הרבה) מוגזמת ביחס לתקדימי עבר וביחס לספק ואי הוודאות של המצלמות. רצינו לראות את קוואנדיש וסאגאן משווים שיאים וזה כבר לא יקרה לצערנו. (חייב להזכיר את מקרי טור 2013 ותחרות באופני אולם שנה שעברה בהם קוואנדיש היה בצד המפיל, קארמה איז א..)

אימא הבאתי גליצ' - אלחנדרו וולוארדה

אימא הבאתי גליצ' – אלחנדרו וולוארדה

פאביו ארו ניצל מצב רגיש בו פרום מריח את יריביו בעלייה הראשונה בטור כשניצח בקטע היום עם הקיר בסוף (הגיע לשיפוע של 20%). קינטאנה נראה חלש עדיין מהג'ירו (בטח בלי וואלורדה) ואיבד זמן, פורט מסוכן מאוד בנג"ש וכך פרום לא לקח סיכון לרדוף אחרי ארו אלא להישאר עם פורט. זה הספיק לקחת את הצהובה מידיו של תומאס שכרגע ממוקם שני. עכשיו, פאביו ארו רוכב מסומן כך שבפעם הבאה המהלך יהיה קשה יותר מול הרכבת של סקיי.

למעט פעם אחת (2015) בה פרום קיבל ליום אחד את הצהובה והעביר אותה לטוני מרטין לשלושה ימים עד שהחזיר לעצמו את הצהובה, פרומי לא אוהב לחלק אותה, כשהוא מקבל אותה הוא מגיע אתה לשאנז אליזה. יש רוכבים שיש להם משקולות עם הצהובה עליהם, אצל פרום זה הפוך, המשקולות הם על כתפי ורגלי יריביו, ובינתיים הוא נראה טוב מאוד. קטעים 8 ובעיקר 9 מבטיחים המון – אחריהם יבוא הסיכום השני.

דראפט מהסרטים - רועי זיו
דראפט מהסרטים (2) - רועי זיו