סאגאן? בחוץ. קוואנדיש וואלוורדה? בחוץ. אחרי הקטע המטלטל והאכזרי היום גם גראיינט תומאס חסר המזל (כמה תאונות בטור המתווספות לתאונה בג'ירו) וריצ'י פורט (בתאונה שנראית רע מאוד) גם בחוץ. יותר מדי כוכבים בחוץ, יותר מדי תאונות, יותר מדי אבק כוכבים בטור שאמור להיות עם כל הכוכבים הגדולים. אם אחזור לכתבה הקודמת, אלת המזל – פורטונה – מכה שוב בעוצמה ללא הבדל דת גזע ומין. תפילתי שכאן זה ייעצר שלא נראה עוד פעם טור 2014…

*

באין סאגאן המאבק על הירוקה היה נראה פתוח מתמיד. ארנו דמאר קצת הרגיש ירוק כסאגאן לפני שקיטל בצמד ניצחונות – אחד מהם בפוטו פיניש מדהים כשהקדים את בוסן-האגן ב0.0003 השנייה – והירוקה החליפה ידיים. קטעי הספרינט בלי צמד הכוכבים הגדולים נראים כל כך עלובים רק עם קיטל כשהגורילה לא קרוב לדגדג אותו. דמאר כבר לא בטור אחרי צמד ימים בהם הוא וFDJ הסבירו לכולם למה הם לא הקבוצה הצרפתית הבכירה של הטור כשרכבו בקצב שלא הספיק למסגרת הזמן, ובעצם, אולי גם לא השנייה… AG2R לה מונדיאל הייתה דומיננטית עם פריצות בירידות ובארדה אחד גדול, כשגם דיירקט-אנרג'י הצרפתית פעילה יותר.

הפוטו פיניש של קיטל ובוסן-האגן בקטע השביעי

הפוטו פיניש של קיטל ובוסן-האגן בקטע השביעי

משום מה, לרוכבי הGC הלובשים את מדי אסטנה יש ריח מסריח. קבוצת הערסים המנוהלת בידי וינקורוב (גם פרא לא קטן) לא סופרת קודים של הדבוקה. אפשר לשנוא את פרום הרובוטי, אפשר להיזכר בערגה בימים בהם מטפסים (קונטאדור) היו מפוצצים את ההרים בקצב רצחני, אבל להצדיק את המהלך של פאביו ארו גובל בטמטום. פרום מרים יד המעידה על תקלה, שניה אח"כ פאביו פוצח בהתקפה, מה לעזאזל? כבר נמאס לי לראות רוכבים כאלו. (אהממ, ניבאלי, אהממ קונטאדור&שלק)

הטור נהיה בנאלי כבר כמה שנים בראשות פרום. השנה, בגלל הנג"ש בסוף פרום יצטרך להתאמץ יותר בהרים כדי לייצר פער מניח את הדעת. פורט, הקרוב ביותר ליכולת הנג"ש של פרום איננו, אבל פאביו ארו מחכה רק להתפוצץ וגם בארדה בא מוכן. לפרום אין את תומאס שזו אבידה ענקית בצוות סקיי, אבל עדיין הוא נראה טוב והטמפו שלא ניקה כמעט את כולם בסיום העלייה האחרונה. הקרוב ביותר לפרום זה ארו המפגר רק 18 שניות אחריו, אך יכולת הנג"ש שלו טעונה שיפור מה שיחייב אותו לתקוף את פרום עוד הרבה טרם קטע 20 – הנג"ש במרסיי.

*

איני מבין למה לא לתת לנו הצופים יותר קטעי סיום בפסגות. אבל בלעתי ועבר לי, בטח אחרי הביצוע המדהים של פרום שנה שעברה בטור בירידה בקטע השמיני. אבל למה למען השם אנחנו צריכים לסבול עשרה קילומטרים של מישור עם חבורת קליימרים שלא יודעת לבצע ספרינט? למה זה טוב? מי היה צריך את הקילומטרים האחרונים במישור?? לפרודומה הפתרונים.

*

ולסיום, אולי מספיק כבר עם חולצות אלופי המדינות? ברגע שזה בגבול הטעם הטוב עם צבעי הדגל במרכז החולצה – ניחא, אבל כשפאביו ארו מגיע עם תלבושת אחרת לגמרי כאלוף איטליה, ארנו דמאר נראה אחרת מקבוצתו כאלוף צרפת זה מתחיל להיות מכביד ובעיקר מבלבל. צריכה להיות הגבלה של צבעי הדגל במרכז החולצה בלבד כדי שנוכל לשייך כל רוכב לקבוצתו ביתר קלות.

*

האקשן יתחדש בשלישי כשהשיא של השבוע השני יתרחש בימים חמישי-שישי בפירנאים הצרפתיים. אנצל את יום המנוחה (יום שני) כדי להתחמם בשמינית גמר ווימבלדון.

 

דראפט מהסרטים (2) - רועי זיו
בין הפירנאים לאלפים - דן ברקאי