מידת הנעליים של הפרופ של נבחרת פיג'י בסוף שנות התשעים היא 48. אין לי מושג איך קוראים לו, אבל אני יודע את מידת הנעליים שלו כי היא התנוססה על המצח שלי במשך איזה שבוע בכל פעם שהסתכלתי במראה. לא קל לקום אחרי שמשהו בגודל של סמי טריילר עובר לך על הראש. מילא הכאב, אבל הכבוד הרמוס וההכרח להתייצב שוב על קו ההגנה ולחכות לגל הבא, יושבים לך טוב טוב בראש. ככה בערך ירגישו השחקנים האוסטרלים לקראת המפגש החוזר בשבת בניו זילנד. אני לא מקנא בהם. המשחק הראשון פשוט לא היה כוחות (54-34 לאול בלאקס). יותר מזה, האוסטרלים פשוט לא נראים כמו קבוצה. הם לא סומכים אחד על השני בהגנה והחוסן המנטלי שלהם פשוט לא קיים. כן, הם עשו קאמבאק נאה במחצית השניה אבל זה כבר היה גארבג' טיים אחרי שהאול בלאקס כבר מאסו קצת בהתעללות. שיהיה להם בהצלחה. בכושר הנוכחי הם יפסידו גם לספרינגבוקס ואולי גם לארגנטינאים.

חןץ מזה, תסתכלו על ה- Dummy pass של מודי בדקה 2:10 של ההיילייטס מהמשחק. כשה- Tight head prop שלך יכול לעשות כזה מהלך, אתה די מסודר.

את המשחק השני לא ראיתי מלבד היילייטס. ניצחון צפוי של הדרום אפריקאים (37-15) אבל הפומות החזיקו מעמד יפה במחצית הראשונה והראו גם כמה מהלכים יפים. לא בטוח בכלל שהספרינגבוקס מנצחים בבואנוס אייריס. קל זה בטוח לא יהיה.

*

משחקים:

שבת 26.8.2017

10:35 – ניו זילנד – אוסטרליה

22:30 – ארגנטינה – ד. אפריקה

הקרב על תהילת עולם - דן ברקאי
איווניר ושלושת הבלמים - עדי אבני