היום הוא יום מיוחד. לא כותבים על מי תקף, מי נפל ומי התפרק בעליה, היום הוא יום חג, ולא רק לאוהדי ענף רכיבת הכביש, אלא לכל אחד המחשיב את עצמו כאוהד ספורט.

הגראנד טור האחרון של העונה סגר לנו את אחד הטורים המרגשים ביותר שידע הענף.

*

אומר שואל הנביא עמוס : הילכו שניים יחד בלתי אם נועדו?  אכן שניים. האחד, נודע בסגנון הרכיבה שלו כשהוא עומד ומדווש, יורה את כל מה שיש לו במחסנית כבר באימון הראשון ולא לוקח שבויים. השני, קר ומחושב, פועל ממש כמכונת וואטים עם סרגל מאמצים הבנוי לאורך יום, מרוץ ואף עונה שלמה.

שניים. כל כך שונים בסגנון, כל כך דומים בגישה. הגישה הממלאת אותם במחויבות אין קץ לניצחון, ברצון לתת יותר מהמקסימום האפשרי כדי לכבוש עוד פסגה.

אל פיסטולרו (קונטאדור) מנצח בפעם האחרונה

*

שניים. הטיפוס לאנגלירו – אולי הקשה בסבב העולמי – נכבש בסערה ע"י אקדח מעשן שירה לאחרונה ושוב לא ישתמשו בו. האופי שנתן לו את הכוחות גם בגילו כשכבר הרגליים לא תמימות מטרה כמו המוח, הוא האופי שהשיג לקנייתי-בריטי את חולצת הנקודות בנוסף בפיניש הסיום.

שניים. אחד סוגר חשבון עם הוואלטה, וידידו סוגר את החשבון בוואלטה.

שניים. לאחד שבעה ניצחונות גראנד-טורס, לחברו חמשה.

שניים. בלתי אם נועדו?

פרופיל הטיפוס של האנגלירו

*

זה היה קשה. לא כל רוכב מסוגל לנצח את הטור דה פראנס כשהוא לא בשיא כושרו כדי לכוון את השיא לאוגוסט, לא כל רוכב נותן הצגה על פסגה בה צעירים ממנו לא ידעו לאיזה צד מדוושים כדי להתקדם, ולא כל רוכב נותן וייתן לנו יציבות ואובססיה לניצחון כשני עמודי התווך שראינו.

הסתיו כבר כאן החורף ממשמש ובא. עוד מעט תשקע לה עונת האופניים עד לבוא האביב. תשקע לה השמש על קריירה מפוארה, וכשתשוב להאיר יהיה זה אור חדש ואחר.

קיץ 2017 היה שלום!

ראגבי צ'מפיונשיפ (3) - ארם אבירם
תמיכה בדה באזר. קול קורא