איפה קבדה?

הפועל צפרירים חולון – אינטר עלייה ת"א 3:1, ליגה ג' מחוז תל אביב, אצטדיון צפרירים חולון

יום שישי בצהריים, אני נכנס לאצטדיון של צפרירים מול משרד הרישוי ומגלה בו בדיוק ארבעה צופים שמחייכים אלי בנימוס. בהמשך יגיעו עוד כמה, נסגור מניין ואפילו ניגע ב – 15, אבל את זיו קבדה לא זכינו לראות היום. הוא היה עסוק, יש מי שאומר בלימודים, אחר טוען שבעבודת אבטחה. על המגרש הופיעה צפרירים בגלגולה הנוכחי עם מדים סגולים וספונסר עם שם טורקי  YILMAZ… ששייך לחברת בנייה, שבוע אחרי 1:5 מרשים על ספרטק רמת גן, קבוצה שמארחת רק בבית דגן. אינטר, קבוצת של עולים חדשים שהכירו במסגרת "מדינת הכדורגל", במדי אלביסלסטה עם לוגו 90MIN על החולצה. במחצית מתברר לי שזו חברת סטארט אפ.

צפרירים החדשה היא סטארט אפ שנוצר מסכסוך ופירוק האיחוד עם הפועל "יניב" חולון, שעלתה לליגה א' והפכה העונה ל"ירמיהו" לזכר חיים ירמיהו ז"ל. מסבירים לי שזו אכן קבוצה עם מעורבות של החלובות אבל עם חיזוק מפורשי מ.ס. רואי חשבון, כולל גדי סולומוביץ', שמוכר בתואר הרו"ח הצמוד של ערן זהבי. את הלוגואים הישנים של LENCO  ו-VETSEL  מהמאה הקודמת עדיין לא מחקו מהחומות, אולי כי צריך להעביר את המורשת לדורות הבאים, יחד עם תחנות האוטובוס שמתפקדות כספסלים.

ארבעת האוהדים שמחים לגלות שיש חמישה צופים במשחק שמשודר דרך פייסבוק, ושמעון כהן מחמיץ את ההזדמנות הראשונה לצפרירים מול השער בדקה ה-10. כעבור 17 דקות  אינטר עולה ליתרון בבעיטה מתוך הרחבה אחרי מסירת עומק, הספסל שלה בשמיים והמבקיע דניאל גרין חוגג עם סאלטה מרשימה. בחמש הדקות אחרי השער נשלפים שני כרטיסים אדומים לגסטון הילמן מאינטר ולשמעון כהן, שעולה ליציע ויושב לידי וליד החברים שלו. במחצית יורדים לכיוון הדוכן שמוכר צנצנות פלסטיק עם פול ושקיות עם מתוקים ומלוחים, שחקני אינטר עוברים לידי ואחד מהם אומר שהלוגו על הגב שייך לחברה פנמית מסתורית, ולא למסעדת סושי.

במחצית השנייה צפרירים ניסתה וגם השוותה אחרי מסירת עומק לנאור שטרומלאופר בדקה ה-65. כהן ציין שאותו נאור גדל במחלקות הנוער של מכבי ת"א והפועל ראשל"צ, אבל הנראזורי עם מדי האלביסלסטה התעשתו וכבשו פעמיים תוך שלוש דקות בזכות כושר גופני עדיף. הלר מרקוביץ' השתלט על ריבאונד בדקה ה-75 וקבע 1:2 וסבסטיאן ישראל הוסיף את השלישי בדקה ה-78 אחרי שהשוער אלון סומך כבר היה מחוץ לשער. משפחת דוברי ספרדית הריעה ביציע לעולים החדשים, שהראו למקומיים איך לא מחזירים עטרה ליושנה.

 

 

"אלוהים מת והפועל הרגו אותו" - גלעד ניצן
שער שוויון - יוסי אוליבר

תגובות

 • צ׳זרה

  יפה מאד יואב. תודה!

 • ויכסלפיש

  הבנתי שבשנים האחרונות כבדה מכנה את עצמו קבדה, באופן אישי נהניתי לראות קבוצה שהתארגנה דרך מדינת הכדורגל

  • אלכס דוקורסקי

   אם אינני טועה, יש לו קרוב משפחה בשם דוד כבדה. שיחק לפני כעשרים שנה במחלקת הנוער של נצרת עילית. חושב שהמשיך בכל מני קבוצות בבוגרים בליגות שונות בארץ.
   שניהם היו מוכשרים למדי.

 • יניב פרנקו

  שיר השחקן הטוב ביותר מאז סימרוטיץ

  • red sox

   אניימה ודה ברונו, אבל גם כבדה אחד הטובים.
   באופן כללי נדמה לי שאפשר לומר ששירי שחקן המבוססים על קלאסיקה מזרחית-לייט מהאייטיז הם הטובים ביותר.

 • אוהד כ.

  היה השחקן האהוב עלי בהפועל באר שבע של לפני כעשור. למרות שכבר היה כבן 118 (שווה ערך ל 30 בשנות כדורגלן), הצטערתי על שלא המשיך מעבר לעונה אחת.

Comments are closed.