צפרדע שקשה לבלוע – ארם אבירם

סיכום המחזור הראשון בשש האומות

צרפת – אירלנד

אירלנד יצאה למשחק קשה בצרפת מול נבחרת מקומית צעירה ולוחמת. האירים לא הצליחו להבקיע ולו טריי אחד במשחק מול הגנה עקשנית של הצרפתים. הצרפתים שהיו בפיגור כל המשחק עלו ליתרון 13:12 בדקות האחרונות ויכלו להגדיל את היתרון שתי דקות לסיום אך החמיצו את בעיטת הפנדל (3 נקודות). האירים קיבלו את הכדור לבעיטה מקו ה-22 כשהשעון מראה על הדקה ה-78. לפני הכל הם היו צריכים לזכות בכדור מהבעיטה (קצת כממו אונסייד קיק בפוטבול). לא דבר קל בכלל. הם הצליחו.מכאן האירים יצאו להתקפה אחרונה בניסיון לנצח את המשחק. בראגבי, המשחק נמשך 80 דקות אבל מסתיים רק לאחר שהמהלך האחרון נגמר. עברות של היריב לא מסיימות את המשחק אלא מאפשרות עוד מהלך לקבוצה התוקפת. המטרה של האירים אם כן, הייתה לשחק בצורה אגרסיבית על מנת להתקדם במגרש אבל תוך משחק מבוקר ומבלי לקחת סיכונים מיותרים. לא להתקרב לקו החוץ יותר מדי, לא להפיל את הכדור, לא למסור מסירות מסוכנות ולא להיתפס על ידי ההגנה ללא תמיכה מספקת למיחזור הכדור.כל זאת על מנת להגיע להזדמנות אחרונה לנקודות. הצרפתים מצדם, היו חייבים להגן כמו כל המשחק בהרואיות אבל בזהירות. כל פנדל היה מקדם את האירים לכיוון הקו הצרפתי או, תלוי בטווח, מאפשר להם בעיטה לקורות. ההגנה הצרפתית היתה צריכה המון משמעת וסבלנות כדי להגן ולמנוע התקדמות אירית עד לטעות אירית שתסיים את המשחק. האירים מצדם היו צריכים המון משמעת וסבלנות כדי למצות את ההתקפה ולהציל את המשחק. סיכויי ההצלחה? קלושים. התוצאה הייתה משחק חפירות הרואי של שני הצדדים הרבה אחרי תום הזמן החוקי. הנה לכם הדקות האחרונות:

https://www.youtube.com/watch?v=_TEA6vt9zCg

וואו! בוא נדבר על זה רגע. דרופ קיק, מה שפעם קראו "בעיטת שוער אנגלי", זו בעיטה שדורשת מימנות גבוהה. על הכדור לפגוע בריצפה לפני שהרגל בועטת בו. עכשיו תחשבו על ביצוע בעיטה כזאת עם כדור אובאלי שלא קופץ ישר ובזמן שכמה ענקים צרפתים מנסים לרמוס אותך. לא פלא שהסיכויים של בעיטה כזאת נמוכים מאוד. קראתי במקום אחר שההסתברות להצלחה של בעיטה כזאת הוא 10%. מהמרחק שממנו ג'וני סקסטון בעט זה בטח נמוך מזה. קיבלנו41 פייזים בהתקפה האחרונה וכמעט שלוש דקות אחרי תום 80 הדקות.כל טעות קטנה הייתה מסיימת את המשחק. לא פחות ממדהים!

מה למדנו מהמשחק? קשה לדעת. האם האירים יבכו את אי השגת נקודת הבונוס? האם הם בכלל טובים מספיק כדי להגיע למשחק מכריע על התואר מול אנגליה במחזור האחרון? האם הצרפתים טובים או האירים הפתיעו לרעה בחולשתם? אם אני במקום האירים, אני שמח על ניצחון במקום קשה מאוד ולא חושב על זה יותר מדי. התחלה טובה במקום קשה.

הצרפתים מצדם יהיו מאוד מאוכזבים שלא ניצחו לאחר שהיו בעמדת ניצחון עד השניה האחרונה, אבל צריכים לצאת מעודדים מההופעה שלהם ולבנות עליה ועל ההרכב הצעיר הזה להמשך.

*

ווילס – סקוטלנד

סקוטלנד אוי סקוטלנד.כל כך הרבה תיקוות ואכזבה אחת גדולה. סקוטלנד פתחה את המשחק מול ווילס עם המון אומץ ומשחק מאוד פתוח וחיובי והיתה קרובה מאוד לטריי כבר בדקה השניה. הבעיה היא שזו אולי לא הדרך החכמה ביותר לפתוח משחק חוץ קשה מול ווילס, שמצידה הגיעהלמשחק עם בעיות של פציעות, אבל עם המון גאווה להוכיח שעוד מוקדם להספיד אותה. חמש דקות לתוך המשחק, עשרים מטר מהקו של ווילס בהתקפה שנראית מבטיחה למדי, הסקראם האלף של סקוטלנד טעה במסירה (לדעתי היה לו משחק חלש ביותר) והכדור נחטף ומסתיים בריצה של שמונים מטר לטריי הראשון של ווילס. אחרי 12 דקות התוצאה כבר היתה 14:0 ומכאן הסקוטים הציגו פריכות מנטלית וירדו מובסים. הסקוטים אמנם עשו מאמצים גדולים לחזור למשחק אבל היו מפוזרים ופזיזים במקום להיות מגובשים ומאורגנים. הגיוני שאתם רוצים לשחק מהר וזה בסדר אבל ממש לא הגיוני למהר אחרי שקיבלתם פנדל על ה-22 שלכם עם בעיטה שלא מוצאת את קו החוץ. במקום חוץ של סקוטלנד בעמדה טובה בחצי של ווילס, הם קיבלו התקפת נגד מהירה ואת הוולשים שוב על הצוואר שלהם.

מילה טובה ללי האלף-פני (Leigh Halfpenny) הוותיק על משחק מושלם, שני טרייז ו- 24 נקודות.

הוולשים יוצאים מהמשחק עם הפנים קדימה ועם ניצחון פלוס נקודת בונוס בזכות הבקעת יותר מארבעה טרייז. לסקוטים אין אפילו נקודת בונוס לנחמה.34:7 בסיום.

*

איטליה – אנגליה

אנגליה יצאה לאיטליה כדי לאסוף נקודות בונוס. ראיתי רק תקציר של המשחק הזה. האיטלקים משחקים ראגבי לא רע אבל הם לא מסוגלים לדגדג את האנגלים. נצטרך לחכות למחזור הבא כדי לקבל אינדיקציה לגבי הכושר של האנגלים. 15:46 בסיום.

*

טכנולוגיה

אני מגדולי התומכים בשימוש בטלוויזיה להחלטות שיפוט ותמיד מביא את הראגבי כדוגמא לשימוש מצוין בטלוויזיה כעזר לשופט. הבעיה שלאחרונה, נתקלתי ביותר מדי מקרים בהם השופט השתמש בטלוויזיה ועדיין ההחלטה הלא נכונה התקבלה וזה פשוט מקומם. ווילס הבקיעה את הטריי הרביעי, זה שמזכה אותה בנקודת בונוס, לאחר מסירה קדימה. השופט בצדק, פנה לשופט הטלוויזיה עם ההנחיה "האם ישנה סיבה שבגינה אני לא יכול לאשר את הטריי?". שופט הטלוויזיה בחן רק את הצמדת הכדור מעבר לקו, שהיתה חוקית ולא טרח כלל לבדוק את המסירה קדימה שהובילה לטריי. איך אומרים? "You had one job! One job!". הטריי הזה כמובן לא שינה כלום לתוצאת המשחק הזה, אבל נקודת הבונוס עשויה במצב מסוים להכריע את גורל האליפות. החלטתם לעשות שימוש בטלוויזיה? אחלה. עכשיו אסור שיהיו תירוצים. דקה 2:50 לשיפוטכם:

https://youtu.be/Z-x6hy0m1Qk?t=2m50s

*

בסוף השבוע

בסוף השבוע הקרוב הוולשים יוצאים ללונדון למשחק שישפוך אור על הביצועים של שתי הקבוצות במחזור הראשון. האירים יארחו את האיטלקים בתיקווה לסיים את המחזור כשהם עם שני ניצחונות פלוס נקודת בונוס ראשונה. סקוטלנד תארח את צרפת ותנסה להוכיח שהמשחק מול ווילס היה מעידה חד פעמית.

 

 

לא סופר קלאסיקו - ארם אבירם
פושעי הטלוויזיה לדין - ארם אבירם

תגובות

 • אסף the kop

  הטורניר הזה הוא בעצם סוג של האינטרטוטו של הרוגבי לא ?
  המדינות הבכירות לא לוקחות בו חלק.

  • ארם אבירם

   ממש לא. אנגליה שניה בדרוג העולמי. אירלנד רביעית, סקוטלנד חמישית, ווילס שביעית וצרפת שמינית. זה לגמרי הטופ של הראגבי העולמי ללא הגדולות של חצי הכדור הדרומי.

   • דוד מירושלים

    בדירוג הבא (נדמה לי יפורסם ביום שני) צרפת תרד למקום 10 (הנמוך בהיסטוריה שלה), ואירלנד תהיה שלישית.

 • אהוד

  אנגליה ניצחו די בקלילות, אבל איבדו שחקן חשוב בדרך

 • אלעד כץ

  תודה ארם.
  השם הזה שכתבת במשחק של ווילס זה שם של אדם או של תפקיד במגרש?

  • אמיתי

   חחחח (בהנחה שצחקת)

  • ארם אבירם

   בהנחה ואמיצים טועה ולא צחקת. שחקן. אפילו טוב.

   • ארם אבירם

    אמיתי

   • אמיתי

    שחקן יקר

    • אלעד כץ

     חצי בצחוק. רציתי להיות בטוח...

     • אריאל גרייזס

      גם אני הייתי בטוח בהתחלה שזה שם של תפקיד. מגיל אפס הוא נועד לשחק רוגבי, הא?
      מוכרח לומר שהדקות האחרונות של אירלנד, הירואיות ככל שיהיו, נראות לחובבי פוטבול הממוצע (ואולי בכלל) לא אסתטיות בעליל. עוד ריצה לכלום ועוד ריצה לכלום. הפעם היחידה שהם באמת התקדמו זה כשהיתה מסירה קדימה (עשו אותה עם הרגל, כמובן)

      • דוד מירושלים

       לי האלף-פני, ה-full cack הוולשי שחקן דגול, ובועט מהגדולים שראיתי.
       בעיטת הכדור בראגבי איננה ממקום קבוע אלא ממקום שנעשתה בו עבירה או מהנקודה המקבילה למקום כיבוש ה'טריי' (כלומר אם שחקן כובש באמצע אזור הטריי, לבועט תהיה בעיטה קלה יחסית, אל מול הקורות, ואם בצד אז תהיה בעיטה מזווית קשה), ולי האלף-פני הוא כמעט מניה בטוחה (שלא לדבר על בעיטות עונשין מחצי המגרש).

       הנה דוגמא:
       https://www.youtube.com/watch?v=_rFNz_KKp28

      • גל ד

       אריאל, ההבדל בין פוטבול אמריקאי לרגבי זה קצת כמו ההבדל בין סקס בפורנו לסקס במציאות.

      • דוד מירושלים

       אריאל, לגבי חובבי הפוטבול.
       לדעתי קצת טעות לבוא לראגבי ממקום של פוטבול, כדאי יותר להסתכל על זה ממקום של כדורגל.

       בפוטבול, תקן אותי אם אני טועה, נדמה שהכדור הוא דבר שאסור לוותר עליו, והרחקה שלו בבעיטה נעשית רק מתוך מצב של חוסר ברירה מוחלט. בראגבי, כמו בכדורגל, לגיטימי מאוד להרחיק את הכדור בבעיטה אל החלק של הקבוצה היריבה, כדי להפחית את הלחץ ההתקפי. וזו דוגמא אחת מיני רבות.

       לגבי הדקות האחרונות של המשחק של צרפת ואירלנד.
       אז קודם כל לדעתי קצת חבל להתייחס לנקודת זמן מאוד ספיציפית (קבוצת מנסה 'בשיניים' לשמור על יתרון מזערי בדקות הסיום של משחק - מול קבוצה שמנסה לדחוף כמה שיותר קדימה כדי להגיע לאזור של בעיטה - לא מראה נאה בדרך כלל) ולהשליך ממנה על משחק הראגבי בכללותו.

       בנוסף, על פניו מה שקורה שם הוא פשוט מאוד, זמן המשחק נגמר ויש לאירים כמו בכדורגל בשכונה 'התקפה אחרונה', כלומר איבוד כדור שלהם והמשחק גמור. לעומת זאת הצרפתים יודעים שאסור להם לעשות עבירות בהגנה כדי שהאירים לא יקבלו בעיטה שאותה סקסטון יתרגם לנקודות, ולכן הם פשוט עושים תאקלים לכל שחקן אירי עם כדור, מורידים אותו לרצפה והמשחק מתחדש בכל פעם.

       במצב הזה לא תראה ניסיונות לפעולות מרהיבות. שחקנים הולכים לרמה הבסיסית ביותר ומנסים ללכת על בטוח - הצרפתים בתיקולים נקיים ובלי עבירות, האירים במסירות קצרות והתקדמות על הקרקע - מה שגורם לזה להיראות כקרב חפירות.

      • ארם אבירם

       אריאל, אני מסכים לגבי האסטטיות אבל אתה שופט את זה בצורה קצת לא נכונה. רוצה לראות מהלכים אטרקטיביים, תצפה בתקציר של ווילס מול סקוטלנד למשל. הדקות האחרונות של המשחק הזה מייצגות משהו אחר לגמרי. הן מציגות ווינריות מדהימה של קבוצה ושל אינדבדואל. הם מציגות מקצוענות, משמעת, לכידות קבוצתית (של שתי הקבוצות), התגברות על קשיים, דבקות במטרה ועוד אינספור סופרלטיביים שאף אחד ממנו אינו אטרקטיביות. עדיין המהלך הזה מרגש ואם היית אוהד של אחת הקבוצות שצופה בלייב היית צורח משמחה או מכעס בסופו.
       עוד נקודה אחת, הבעיטה של סקסטון היא מהלך כל כך קשה לביצוע באופן רגיל ובטח בשניות הסיום כשהצלחה או כישלון קובעים את תוצאת המשחק. זה הרבה יותר מהייל מרי, שהוא יותר "שלח לחמך על פני המים". מדובר פה במהלך מדוייק ומתוכנן אבל קשה מאוד לביצוע. יותר כמו דאון רביעי עם שניה על השעון מארבעים יארד כשאתה חייב טאץ' דאון.

      • ארם אבירם

       ענק! גל ד.

 • רון

  ג'וני סקסטון פשוט ענק. מלך. מהלך שיכנס להסטוריה של המשחק.
  סקוטלנד אכזבו בענק. אחרי ששנים דשדשו מתחת לכולן וטיפה מעל איטליה, היה נראה שהשנה הם יהיו פקטור אמיתי. נקווה שזאת מעידה חד פעמית.
  אנגליה עשו את העבודה. ראוי לציון מספר 8 סימונדס עם 2 טריים בהופעת בכורה.

 • כח הגברה

  אתה יכול בבקשה להרחיב קצת על נושא נקודות הבונוס? באילו תנאים הן מתקבלות לקבוצה המנצחת, לקבוצה המפסידה ובכלל?
  למשל, אני מבין שעל הבקעת יותר מארבעה טרייז מקבלים נקודת בונוס? מה מונע בעצם משתי הקבוצות להתחיל את המשחק עם חמישה טרייז לכל אחת בעשר הדקות הראשונות? יש מניעה פורמלית לעניין הזה? או שזה פשוט הסכם שלא ניתן לאכוף? (אם הבקעתי את הטריי הראשון ב"הסכם", אין לי סיבה לתת לך להבקיע אחד בחזרה, כי היתרון שהשגתי יכול, בהסתברות גבוהה, להוביל לנצחון, שמעניק יותר נקודות מנקודת הבונוס).
  תודה.

  • ארם אבירם

   נקודת בונוס על הבקעת יותר מארבעה טרייז כמו שאמרת
   נקודת בונוס על הפסד של פחות משבע נקודות
   כלומר, יש אינסנטיב להבקיע הרבה טרייז ולא להסתפק בבעיטות פנדלים ויש אינסנטיב להמשיך לשחק גם כשאתה בפיגור בהפרש דו סיפרתי לקראת הסיום. שים לב שאתה יכול להפסיד ועדיין לזכות בשתי נקודות אם הבקעת ארבעה טרייז והפסדת בפחות משבע נקודות.
   נקודות באופן כללי:
   4 נקודות לניצחון
   2 נקודות על תיקו
   אם קבוצה זוכה בגראנד סלאם (ניצחונות בכל חמשת המשחקים) היא זוכה בשלוש נקודות בונוס

  • ארם אבירם

   לגבי השאלה על סיכום בין הקבוצות, זה לא עולה לאף אחד בראש בכלל. מעניין שאני שומע טיעונים כאלה בכל פעם שמדברים על רעיונות לעידוד משחק התקפי בכדורגל. אולי זה ממצה את ההבדלים בין כדורגל וראגבי.
   השינויים שנעשו בראגבי מבחינת ניקוד בונוס שמעודד משחק התקפי, עשו פלאים לקידום הספורט והפיכתו להרבה יותר אטרקטיבי.

   • כח הגברה

    תודה.

 • תום

  תודה על הסיכום.
  לא מבין דבר בראגבי, אבל עדיין משום מה מרותק. לתפיסתי זה ענף שעדיין לא גדול, מפורסם ומלא מדי בכסף כך שהוא יכול לשמור על הרומנטיקה שלו במידת מה...

  ומשהו בשיטת הפוסט שלך שמאוד אהבתי - אתה לא כותב את התוצאה בכותרת, כך שאפשר לקרוא את הסיכום ולשמור על מתח לגבי זהות המנצחת.

  • ארם אבירם

   תודה

 • wazza

  התוצאה בין אנגליה לאיטליה לא לגמרי משקפת האיטלקים היו לא רעים בכלל והאנגלים לא היו במיטבם ואיבדו גם את בן יאנגס.

  ועוד דבר - לינקים לאייסטרים באנגלית יתקבלו בברכה.

  • ארם אבירם

   אני לא משתמש באייסטרים.
   יש לינקים ישירים ב:
   Firstrow.eu
   Feed2All.eu
   FBStreams

   או לחפש ב reddit.com/r/rugbystreams/

   • wazza

    תודה
    הלינקים שראיתי בהם הפעם היו על הפנים

 • נבות

  תודה

 • דורפן

  Half-Penny זה שם מצחיק, אבל לאנגליה יש שחקן בשם Twelve-Trees

  • Kirma der faux

   קראתי פעם כותרת New Zealand hooker hore injured, שהייתי חייב לקרוא את הכתבה, רק כדי להבין באכזבה שמדובר בשחקן בשם הור שמשחק בתפקיד הוקר.

  • רון

   ובדיונים ברשת האוהדים האנגלים כותבים את השם שלו בקיצור 12trees

 • Gil - Zimbabwe

  אם המחזור הראשון אומר משהו, ניראה לי שחוץ מאיטליה וחצי סקוטלנד כל שאר הניבחרות יכולות לנצח את כולן ולהפסיד לכולן.
  הולך להיות מאד מעניין.

  • רון

   התיאור שנתת זה פחות או יותר מה שקורה כל שנה בשנים האחרונות.

 • אורן השני

  ארם, זכור לי שדובר כאן על מהלך מפתיע של איטליה לפני כשנה נגד אנגליה, מעין פירצה בחוק (שחקן אחד בקו או משהו כזה). האם זה עדיין בשימוש או שלמדו להתגונן מול זה?

  • ארם אבירם

   לא ראיתי את המשחק של אנגליה מול האיטלקים אלא רק תקציר ולא ראיתי איזכור לזה. באופן כללי ראיתי אולי פעם אחת קבוצה עושה משהו דומה מאז. בסופו של דבר זה היה יעיל במשך מחצית אחת בשנה שעברה. ברגע שאתה מוכן לזה, זה לא באמת יעיל.

   • אורן השני

    תודה. אולי זה היה פוסט של דורפן אבל לא משנה.

    • נבות

     הנה הפוסט המדובר.
     מוזכר בכמה מקומות שזה לא משהו שקשה להתגבר אליו, לדוגמה בתגובה 15 של ארם.
     http://debuzzer.com/dorfan/77854/

     • ארם אבירם

      תודה

    • ארם אבירם

     אני זוכר את הפוסט ואת מה שהאיטלקים עשו כמובן. מה שאמרתי שלא ראיתי אותם עושים את זה השנה ושלא ראיתי כמעט אף אחד עושה את זה. טוב כשזה בא במפתיע.

     • דוד מירושלים

      ראיתי את המחצית השניה של המשחק של איטליה ואנגליה והיה משחק 'רגיל'.

      • נבות

       גם הראשונה

 • דרסליה

  מתי כבר יעיפו מהטורניר את איטליה ויכניסו את גרוזיה במקומה?

  • ארם אבירם

   לצערי זה לא יקרה. ענייני כסף וגם האליטיזם הישן ו(הלא) טוב של ההופעה ניישנס.

   • רון

    דווקא אחרי שהם עשו הסטוריה וניצחו את דרום אפריקה?
    לא מתאים...

 • צ'יזהד

  שום דבר לא הולך לווילס, איזה יום נאחס.

  • ארם אבירם

   הכי נאסח זה השופט טלוויזיה. מה הרעיון בשופט טלוויזיה אם הוא תמיד יקבל את ההחלטה בעד האנגלים?

 • רון

  מפה לשם צרפת נהיים הלוזרים של הסיקס ניישנס

 • רון

  מה עם סיכום מחזור 2? יהיה?

Comments are closed.