פושעי הטלוויזיה לדין – ארם אבירם

טורניר שש האומות - סיכום המחזור השני

אנגליה – ווילס

לא אהבתי את ההתנשאות של גאטלנד, המאמן של ווילס, אחרי הניצחון במחזור הראשון מול סקוטלנד, כשאמר "ידעתי שנביס אותם". ווילס פתחה את המשחק ההוא בסערה כשהיא מנצלת משחק הרפתקני של סקוטלנד כדי להבקיע שני טרייז בעשר הדקות הראשונות. הפעם גברת קארמה באה לבקר, וזה בדיוק מה שקרה לווילס כאשר אנגליה מפרקת אותה עם שני טרייז מהירים בדקות הראשונות. העניין הוא שווילס היא לא סקוטלנד ובמקום להישכב על הקרקע עם הרגליים באויר כמו כלב כנוע, היא החזירה מלחמה אדירה ומאותו רגע האנגלים לא הצליחו להשיג אפילו נקודה בודדה עד לסיום. חוקי המשחק כיום מעודדים קבוצות לשחק חיובי ולהעדיף את הסיכוי לטריי על פני שלוש נקודות של פנדל. זה מה שהופך את המשחק לאטרקטיבי יותר. למרות זאת, במבט לאחור, אני מנחש שהוולשים היו נוהגים אחרת בכמה הזדמנויות ובוחרים לבעוט ובדיעבד אולי לנצח את המשחק. הוולשים האמינו ביכולתם לנצל את היתרון להבקעת טריי אבל בפועל הם לא הצליחו להבקיע אף טריי בכל המשחק והפסידו. 12:6 לאנגליה בסיום.

רגע… בעצם, שחקני ווילס כן הצליחו להבקיע טריי, שנראה חוקי למהדרין והיה מנצח עבורם את המשחק. שופט הטלוויזיה בחן את זה והחליט שלא שלאשר את הטריי בהחלטה תמוהה ביותר. מה הולך כאן לאחרונה אני לא מבין. שוב ושוב מתקבלות החלטות מעוררות מחלוקת על ידי שופטי הטלוויזיה ויותר מדי פעמים ההחלטות האלו הן לטובת אנגליה. קחו ותשפטו, היה או לא היה?:

https://youtu.be/s6QTMXEEKuE

אירלנד – איטליה

האירים השיגו את המטרות שלהם לשלב הזה של הטורניר והם בעמדה מצוינת להמשך. לאחר ניצחון בצרפת הם פירקו את איטליה בבית ללא קושי כולל נקודת הבונוס. מצד שני, במחצית השניה הם ספגו שלושה טרייז רכים בלי שום הגנת קו שני. מקום לדאגה או סתם הורדת רגל מהגז? התשובה במחזור הבא כשהוולשים יבואו לאביבה סטדיום. בכל מקרה, מילה טובה לאיטלקים על כמה מהלכים יפים.

האיטלקים היו קרובים לנקודת בונוס על 4 טרייז. קית' ארלז, הווינג של אירלנד החליט שלא בכבוד שלו:

https://youtu.be/fOPC8Xs_-o8?t=5m51s

56:19 בסיום

סקוטלנד – צרפת

הסקוטים שוב נקלעו לפיגור בדקות הראשונות והיו בפיגור ברוב דקות המשחק (20:14 במחצית). הצרפתים מוצאים חן בעיני והם מזכירים לי את צרפת של פעם. קבוצה דינמית עם משחק מלהיב של הבאקס, מלווה בקצת חוסר משמעת, מה שעולה להם יותר מדי פעמים במשחק כולו בגלל פנדלים. בנוסף הצרפתים הציגו שוב את הווינגר המלהיב תומא עם שני טרייז. הנה אחד:

https://youtu.be/Il8CK9JzM4w?t=28s

הסקוטים מנצחים בסוף עם ארבעה פנדלים בעשרים הדקות האחרונות. חבל בשביל צרפת אבל יש מקום לאופטימיות. 32:26 לסקוטלנד בסיום.

***

במחזור הבא בעוד שבוע (בסוף השבוע הקרוב לא מתקיימים משחקים):

צרפת מארחת את איטליה (שישי)

אירלנד מארחת את ויילס

בסקוטלנד הקהל ישיר עם המון תשוקה את ההמנון ואז אנגליה תבוא חשבון עם ליאם ניסן ומל גיבסון

*

סופר ראגבי:

למטיבי הלכת שבניכם, טורניר הסופר ראגבי המפורסם של חצי הכדור הדרומי מתחיל בסוף השבוע. מדובר בטורניר של קבוצות מדרום אפריקה, אוסטרליה וניו זילנד פלוס קבוצה מיפן וקבוצה מארגנטינה. הטורניר השנה חוזר לפורמט של 15 קבוצות לאחר כמה שנים עם 18 קבוצות. מבנה הטורניר מזכיר טיפה את ה- NFL. שלושה בתים של חמש קבוצות: ניו זילנד, דרום אפריקה (4 פלוס יגוארס מארגנטינה) ואוסטרליה (4 פלוס סאן וולבס מיפן). כל קבוצה משחקת משחקי בית וחוץ מול כל קבוצה בבית שלה ובנוסף משחק אחד מול שמונה יריבות מהבתים האחרים או בית או חוץ. סך הכל כל קבוצה משחקת 16 משחקים. מנצחות הבתים עולות אוטומטית לרבע הגמר ובנוסף חמש הקבוצות עם המאזן הכללי הטוב ביותר. רבע כמר עד הגמר מתנהלים בשיטת נוקאאוט של משחק אחד עם יתרון ביתיות למנצחות הבתים ולבעלות מאזן עדיף.

הטורניר מציג ראגבי ברמה מעולה וסגנון משחק מלהיב. אני מודה שבשנים האחרונות לא הצלחתי לעקוב בצורה מסודרת מכמה סיבות שהראשית בהן היא שהטורניר משוחק על פני כל כך הרבה טיים זונס מה שמקשה לעקוב. בכל מקרה, זו הזדמנות נפלאה לראות את הבסיס שממנו מגיעים השחקנים שאנחנו רואים בקיץ בטורניר הראגבי צ'מפיונשיפ עם הנבחרות של חצי הכדור הדרומי וכמו שכבר אמרתי, הראגבי הוא התקפי, דינמי ויצירתי. שווה צפיה.

 

 

 

 

 

 

 

הנה לא קרה כלום
עניין של הרגל - ברוך שמילוביץ'

15 Comments

נבות 15 בפברואר 2018

תומא ועוד מספר שחקנים הודחו מהנבחרת הצרפתית.
כיף שהראגבי הדרומי חוזר.

אסף the kop 15 בפברואר 2018

מה ההפתעה ?

עוד מ 1966 השופטים עם אנגליה…

פיש 15 בפברואר 2018

היה טריי.
גארטלנד לא התנשא. הוא אמר את זה בשיחה פרטית ליושב ראש ההתאחדות הוולשית ולא לעיתונות לפני המשחק.

ארם אבירם 15 בפברואר 2018

ואז רץ להגיד את זה בכל מקום אחרי הניצחון

איציק 15 בפברואר 2018

לא מבין כלום, אבל האם היה כבר משחק צרפת-אנגליה ואם כן, מה נגמר שם?

רון 15 בפברואר 2018

לא היה.
ישוחק בשבת 10/3.

Wazza 15 בפברואר 2018

טרם

איציק 15 בפברואר 2018

תודה לשניכם.
יש תחזית?

רון 16 בפברואר 2018

בגדול אנגליה פייבוריטית. הם אלופי השנתיים האחרונות. בטורניר הנוכחי הם עם מאזן של 2 נצחונות ו-0 הפסדים. צרפת כרגע עם מאזן 0 נצחונות ו-2 הפסדים.

רון 16 בפברואר 2018

מבחינת דירוג הרוגבי העולמי – אנגליה 2 בעולם וצרפת 10 בעולם.
אחרי כל המידע הסטטיסטי היבש הזה, מה שיפה בטורניר שש האומות זה שלמעט איטליה, כל נבחרת יכולה לנצח כל נבחרת אחרת ביום נתון.

איציק 16 בפברואר 2018

תודה רבה

טל 18 בפברואר 2018

צפיתי מספר פעמים בהילוך החוזר של הטריי שלא היה. זה נראה מכמה זוויות כאילו הכדור פוגע באצבע ולא בברך של שחקן וויילס, אולי גם השופטים לא שמו לב שהכדור פגע בברך ולא ביד. זה ההסבר היחיד שיש לי לטעות.

ארם אבירם 18 בפברואר 2018

אם זו היתה הסיבה אז אפשר היה להתווכח על זה אבל שופט הטלביזיה אמר בקולו בשידור הישיר שאין טריי כי אין שליטה של שחקן ווילס בהצמדת הכדור לדשא.

נבות 18 בפברואר 2018

ראיתי איפשהו סרטון שמראה שהאמה זזה מהכדור. זה אומר שאמנם ההחלטה הסופית נכונה, אבל עם שתי טעויות שיפוט. לטעמי זה יותר מאכזב.

טל 18 בפברואר 2018

צודק
פשוט ראיתי את הסרטון באמצע ישיבה משעממת בעבודה, אז לא יכלתי לשים קול לשמוע את השיחה של השופטים.

Comments closed