לדפוק את המלכה – ארם אבירם

טורניר שש האומות (3) - מחזור ראגבי איכותי ומותח, התוצאות מבטיחות לנו המשך מרתק לקראת הישורת האחרונה

לראשונה השנה קיבלנו מחזור ראגבי איכותי ומותח. התוצאות של המחזור הזה מבטיחות לנו המשך מרתק לקראת הישורת האחרונה של הטורניר.

סקוטלנד – אנגליה

שלוש דקות לסיום המשחק וכל האיצטדיון במאריפילד צורח בגרון ניחר את "Flower of Scotland". העיניים בורקות, הפנים סמוקות מהתרגשות ומבירה וכל האנרגיה הזאת נותנת עוד קצת חמצן לשריריםבהגנה הסקוטית, שצווחים ושורפים מעייפות. פתאום כל סקוטלנד שותפה למלחמה בכובש האנגלי והאומה כולה שולחת את האנגלים הביתה "To think again". עוד עצירה אחת הירואית והנה זה הגיע. ניצחון ענק על אנגליה. איזה כיף. גם לתקוע סיכה בבלון האנגלי, גם בוסט לכבוד הלאומי וגם הנה, סופסוף, סקוטלנד שכולנו חיכינו לה. ההבטחה שלא מומשה מאז משחקי הסתיו והכמעט ניצחון על האול בלאקס. הנה היא סקוטלנד במשחק מלא תשוקה ואומץ מנצחת את אנגליה במשחק ראגבי משובח והתקפי ואף מתסכלת את אנגליה שלא משיגה אפילו נקודת בונוס כדי להמתיק את הגלולה. ניצחון ענק לסקוטים. שלושה טרייז לעומת אחד בלבד לאנגלים, מראים גם שמדובר בניצחון צודק ולא באיזו גניבה. נקודת הבונוס האבודה הזאת עוד עלולה לרדוף את האנגלים בהמשך.

אז אמנם ניצחון גדול, אבל תסלחו לי אם אומר שהניצחון הזה מרגיש לי קצת כמו ניצחון של העובדים במשחק מול ההנהלה. עם סיום המשחק, מברכת מנהלת משאבי האנוש את העובדים על הניצחון היפה, ומזכירה לכולם שמי שלא יעביר כרטיס עד שמונה בבוקר מחר תנוקה משכרו שעת עבודה. כאן בעצם טמונה השאלה הגדולה. האם הסקוטים באמת עלו על דרך חדשה וההפסד לווילס הוא מקרה לא מייצג? במחזור הבא הסקוטים מתארחים למבחן מועד ב'אצל האירים באביבה סדטיום. ניצחון שם יהיה הצהרת כוונות ויוביל אותנו לסיום מרתק לטורניר. לכאורה הניצחון על אנגליה מראה שהסקוטים יכולים. אישית אני מפקפק.

נייג'ל אוונס שפט את המשחק בגבורה כשהוא פוסק על פנדלים רבים נגד האנגלים המתוסכלים והמופתעים. האם השיפוט החמיר עם האנגלים יתר על המידה או שמא הגיע סופסוף שופט שלא חושש לשרוק מול הפייבוריטים עת הם משתמשים בעבירות מקצועיות קטנות כדי לייצר את ההבדל הקטן שמנצח משחקים? מי שמשחק מול ניו זילנד, בטח מתחבר לתחושה הזאת שלפעמים השיפוט, בדברים הקטנים, הולך עם הטובים. הפעם זה לא קרה ואני באופן אישי שמח על כך.

מתנגדי השימוש בטלוויזיה כעזר שיפוטי בכדורגל, מציינים פעמים רבות את הפגיעה בשימחה הספונטנית בהבקעת שער ובריגוש סביב המשחק כטיעון נגד הכנסת הטכנולוגיה למגרשים. אני מציע לכם לראות את הטריי של אנגליה לקראת סיום המשחק. שימחה ענקית של האוהדים האנגלים ואחריהם ביטול הטריי ושמחה עצומה בצד הסקוטיאל מול מפח נפש אנגלי. ספרו לי עוד על כך שלא יהיו ריגושים במעבר ל VAR.

25:13 לסקוטלנד בסיום

תקציר:

https://youtu.be/wctl8753mFg

 

אירלנד – ווילס

איזה משחק! מה עוד יכלו לבקש באירלנד? האירים הגיעו למחזור הזה בדיוק בעמדה שהם רצו להיות בה. לוח המשחקים היה די טוב אליהם. אמנם משחק חוץ לא קל בצרפת במחזור הפתיחה אבל הם היו הפייבוריטים ואכן ניצחו ובמחזור השני,ניצחון צפוי מול האיטלקים בבית שהוביל את האירים לעמדה של שני ניצחונות משני משחקים. מה שלא היה ברורלאחר שני המחזורים הראשונים, הוא מה היא הרמה האמיתית של האירים. המחזור השלישי הביא איתו סופסוף מבחן משמעותי לשאיפות האיריות. הוולשים הגיעו למשחק לאחר שהביסו את סקוטלנד והיוו יריב כמעט שווה לאנגלים בחוץ במחזור השני. הוולשים באו להראות שהם טובים כמו שזה נראה ולנסות להציל את הטורניר לאחר ההפסד לאנגליה.

המשחק היה חזק בין שתי קבוצות חזקות אבל התחושה שלי לפחות היתה שהאירים עוצמתיים יותר ובשליטה לאורך רוב שלבי המשחק. גם הסטטיסטיקה תומכת בזה,כשלאירים היו 69% פוזשן ו- 75% טריטוריה. צריך גם לציין שג'וני סקסטון החטיא לא מעט נקודות פוטנציאליות בבעיטות, דבר שלא אופייני לו כלל. החטאות אלה איפשרו לוולשים להישאר במשחק מה שהיה אולי קצת אופטי ולא שיקף את יחסי הכחות האמיתיים על המגרש. האירים מרשימים אותי. הם משחקים ראגבי מבוקר מעט, אבל מאוד עוצמתי והם כותשים את היריב לאט לאט בשילוב עם הגנה חזקה מאוד. הוולשים ניסו לערער את האירים בעזרת משחק הבעיטות שלהם אבל האירים התמודדו עם כל מה שנזרק לעברם למרות לחץ וולשי חזק לקראת הסיום. חמישה טרייז מבטיחים לאירים גם נקודת בונוס בזמן שהוולשים יוצאים ללא נקודות כלל.

37:27 לאירלנד בסיום.

תקציר:

https://youtu.be/CQw0ZRUMWzM

 

צרפת – איטליה

צרפת, עם המון שינויים בהרכב לאחר ששמונה שחקנים הושעו בעקבות התנהגות בלתי הולמת לאחר ההפסד לסקוטלנד, מנצחת 34-17 אבל כובשת רק שלושה טרייז ומפספסת הזדמנות לנקודת בונוס.

תקציר:

https://youtu.be/O3a4RNBrU2w

 

במחזור הבא:

אירלנד – סקוטלנד; אירלנד תנסה להתמקם בעמדה מעולה לזכיה בטורניר. הסקוטים ינסו להוכיח שהם על באמת.

צרפת – אנגליה; צרפת תנסה לדפוק לאנגלים את הטורניר באופן סופי מה שיוביל לחגיגות גדולות בצרפת בפרט וברחבי כל מה שלא אנגליה בכלל.

ווילס – איטליה; ווילס תנצח אבל עם שני הפסדים כבר לחובתה זה יהיה, כמעט לבטח, מעט מדי ומאוחר מדי.

 

 

אוהדים, זה כל הסיפור
האם גורל הפרסום דומה לגורלם של שחקני הציר?

13 Comments

נבות 1 במרץ 2018

ראיתי רק את המשחק של צרפת-איטליה בגלל אירוע משפחתי. לצערי גיליתי את התוצאות לפני שמצאתי את וידיאו של המשחקים וזה גרם לי לוותר על לראות אותם. עשית לי חשק לראות אותם בכל זאת.
צרפת ביאסה אותי כשלקראת סוף המשחק הלכה מספר פעמים על 3 נקודות במקום לחפש טריי (ממצב של 21-10 בערך בדקה ה-65). הרגשתי שהם מפחדים שעוד משחק יברח להם מהידיים כמו שני הקודמים. בסה"כ קטעו רצף ארוך של משחקים ללא ניצחון, אולי זה מה שהיה חשוב להם להשיג.

ארם אבירם 2 במרץ 2018

למצוא איך לראות משחקים בזמן סביר אחרי המשחק בלי לדעת את התוצאה זה אתגר גדול. מאוד חסר לי אתר כמו שיש לכדורגל ב fullmatchesandshows.

נבות 2 במרץ 2018

הצלחתי לעשות את זה עם סקוטלנד-צרפת ועם אנגליה-ווילס. אולי עזר שהאנגלים לא הפסידו באותה הזדמנות.

רון 2 במרץ 2018

כמעט כל הטרייז של האירים באו מכתישה של הוולשים קרוב לקו הטריי. לא זכורה לי אף פעם עליונות כזאת של אירלנד על וויילס בקטע הזה.
צרפת החזירה לשורותיה את מתיו בסטרדו המפלצתי. הוא תמיד בא לביטוי נגד קבוצות חלשות, וגם הפעם לא אכזב עם טריי אחד ועוד אוף לואד במהלך שהביא לעוד טריי.
סקוטלנד מוכיחים שמי שאמר לא להספיד אותם אחרי ההפסד לוויילס צדק. המחזור הבא נגד אירלנד יקבע הרבה, ובמקרה שהם ינצחו אז הם מגיעים למחזור האחרון מול איטליה, שזה קלאסי ומתבקש מבחינתם לבעוט בדלי ולהפסיד לאיטליה (או לא להביא נקודות בונוס) במחזור האחרון.
בסה"כ טורניר מעניין ואיכותי. אף נבחרת לא מצליחה להראות עליונות על האחרות.

ארם אבירם 2 במרץ 2018

תודה. סיכום טוב וממצה.

Gil - Zimbabwe 2 במרץ 2018

איזה שבת, אי אפשר היה לזוז מהמסך. ובתור קינוח קיבלנו בראשון את יונייטד – צ'לסי.
לדעתי הניבחרת שתגיע הכי בריאה, תיקח.
לפני האליפות חשבתי שאנגליה, עכשיו כבר אי אפשר לדעת כלום.

רון 2 במרץ 2018

אנחנו פה אומרים שאי אפשר לדעת כלום,
הצצה קטנה בסוכנויות הימורים מראה שמבחינתן אירלנד פייבוריטית לזכות ובפער די גדול.

ארם אבירם 2 במרץ 2018

אני מהמר גם על אירלנד. אהיה מופתע אם סקוטלנד תנצח אותם השבוע הבא.

Gil - Zimbabwe 2 במרץ 2018

אני עדיין הולך עם אנגליה. ניראה לי שיש להם יתרון בעמדת המאמן.

ארם אבירם 2 במרץ 2018

אתה כנראה צודק אבל אני מעדיף להדחיק

נבות 3 במרץ 2018

אני הולך עם האירים. יתרון של 5 נקודות מאוד משמעותי עכשיו, במיוחד כשהאנגלים בשני המשחקים האחרונים (לא איטליה) הצליחו להשיג רק 3 טריי.

רון 3 במרץ 2018

נבות הגדיר את זה יפה.
אני גם נוטה לכיוון האירים.
מה גם שאם הם יזכו אז יהיה אפשר לומר שהדרופ גול של ג'וני סקסטון במחזור הראשון היה למעשה שער שהביא אליפות, ורק בשביל זה צריך לקוות שזה יקרה.

טל 4 במרץ 2018

הדבר היחיד שלטובת אנגליה מעט הוא העובדה שהם משחקים במחזור הבא אחרי שהמשחק באביבה יסתיים.
אם אירלנד ינצחו הם ידעו שהם חייבים ניצחון עם בונוס בשביל להשאיר לעצמם סיכוי. אם אירלנד איכשהו לא ינצחו, כנראה שאנגליה תוכל לשחק יותר שמרני ורק לחפש את הניצחון בלי בונוסים בסטאד דה פראנס.

Comments closed