לראשונה השנה קיבלנו מחזור ראגבי איכותי ומותח. התוצאות של המחזור הזה מבטיחות לנו המשך מרתק לקראת הישורת האחרונה של הטורניר.

סקוטלנד – אנגליה

שלוש דקות לסיום המשחק וכל האיצטדיון במאריפילד צורח בגרון ניחר את "Flower of Scotland". העיניים בורקות, הפנים סמוקות מהתרגשות ומבירה וכל האנרגיה הזאת נותנת עוד קצת חמצן לשריריםבהגנה הסקוטית, שצווחים ושורפים מעייפות. פתאום כל סקוטלנד שותפה למלחמה בכובש האנגלי והאומה כולה שולחת את האנגלים הביתה "To think again". עוד עצירה אחת הירואית והנה זה הגיע. ניצחון ענק על אנגליה. איזה כיף. גם לתקוע סיכה בבלון האנגלי, גם בוסט לכבוד הלאומי וגם הנה, סופסוף, סקוטלנד שכולנו חיכינו לה. ההבטחה שלא מומשה מאז משחקי הסתיו והכמעט ניצחון על האול בלאקס. הנה היא סקוטלנד במשחק מלא תשוקה ואומץ מנצחת את אנגליה במשחק ראגבי משובח והתקפי ואף מתסכלת את אנגליה שלא משיגה אפילו נקודת בונוס כדי להמתיק את הגלולה. ניצחון ענק לסקוטים. שלושה טרייז לעומת אחד בלבד לאנגלים, מראים גם שמדובר בניצחון צודק ולא באיזו גניבה. נקודת הבונוס האבודה הזאת עוד עלולה לרדוף את האנגלים בהמשך.

אז אמנם ניצחון גדול, אבל תסלחו לי אם אומר שהניצחון הזה מרגיש לי קצת כמו ניצחון של העובדים במשחק מול ההנהלה. עם סיום המשחק, מברכת מנהלת משאבי האנוש את העובדים על הניצחון היפה, ומזכירה לכולם שמי שלא יעביר כרטיס עד שמונה בבוקר מחר תנוקה משכרו שעת עבודה. כאן בעצם טמונה השאלה הגדולה. האם הסקוטים באמת עלו על דרך חדשה וההפסד לווילס הוא מקרה לא מייצג? במחזור הבא הסקוטים מתארחים למבחן מועד ב'אצל האירים באביבה סדטיום. ניצחון שם יהיה הצהרת כוונות ויוביל אותנו לסיום מרתק לטורניר. לכאורה הניצחון על אנגליה מראה שהסקוטים יכולים. אישית אני מפקפק.

נייג'ל אוונס שפט את המשחק בגבורה כשהוא פוסק על פנדלים רבים נגד האנגלים המתוסכלים והמופתעים. האם השיפוט החמיר עם האנגלים יתר על המידה או שמא הגיע סופסוף שופט שלא חושש לשרוק מול הפייבוריטים עת הם משתמשים בעבירות מקצועיות קטנות כדי לייצר את ההבדל הקטן שמנצח משחקים? מי שמשחק מול ניו זילנד, בטח מתחבר לתחושה הזאת שלפעמים השיפוט, בדברים הקטנים, הולך עם הטובים. הפעם זה לא קרה ואני באופן אישי שמח על כך.

מתנגדי השימוש בטלוויזיה כעזר שיפוטי בכדורגל, מציינים פעמים רבות את הפגיעה בשימחה הספונטנית בהבקעת שער ובריגוש סביב המשחק כטיעון נגד הכנסת הטכנולוגיה למגרשים. אני מציע לכם לראות את הטריי של אנגליה לקראת סיום המשחק. שימחה ענקית של האוהדים האנגלים ואחריהם ביטול הטריי ושמחה עצומה בצד הסקוטיאל מול מפח נפש אנגלי. ספרו לי עוד על כך שלא יהיו ריגושים במעבר ל VAR.

25:13 לסקוטלנד בסיום

תקציר:

https://youtu.be/wctl8753mFg

 

אירלנד – ווילס

איזה משחק! מה עוד יכלו לבקש באירלנד? האירים הגיעו למחזור הזה בדיוק בעמדה שהם רצו להיות בה. לוח המשחקים היה די טוב אליהם. אמנם משחק חוץ לא קל בצרפת במחזור הפתיחה אבל הם היו הפייבוריטים ואכן ניצחו ובמחזור השני,ניצחון צפוי מול האיטלקים בבית שהוביל את האירים לעמדה של שני ניצחונות משני משחקים. מה שלא היה ברורלאחר שני המחזורים הראשונים, הוא מה היא הרמה האמיתית של האירים. המחזור השלישי הביא איתו סופסוף מבחן משמעותי לשאיפות האיריות. הוולשים הגיעו למשחק לאחר שהביסו את סקוטלנד והיוו יריב כמעט שווה לאנגלים בחוץ במחזור השני. הוולשים באו להראות שהם טובים כמו שזה נראה ולנסות להציל את הטורניר לאחר ההפסד לאנגליה.

המשחק היה חזק בין שתי קבוצות חזקות אבל התחושה שלי לפחות היתה שהאירים עוצמתיים יותר ובשליטה לאורך רוב שלבי המשחק. גם הסטטיסטיקה תומכת בזה,כשלאירים היו 69% פוזשן ו- 75% טריטוריה. צריך גם לציין שג'וני סקסטון החטיא לא מעט נקודות פוטנציאליות בבעיטות, דבר שלא אופייני לו כלל. החטאות אלה איפשרו לוולשים להישאר במשחק מה שהיה אולי קצת אופטי ולא שיקף את יחסי הכחות האמיתיים על המגרש. האירים מרשימים אותי. הם משחקים ראגבי מבוקר מעט, אבל מאוד עוצמתי והם כותשים את היריב לאט לאט בשילוב עם הגנה חזקה מאוד. הוולשים ניסו לערער את האירים בעזרת משחק הבעיטות שלהם אבל האירים התמודדו עם כל מה שנזרק לעברם למרות לחץ וולשי חזק לקראת הסיום. חמישה טרייז מבטיחים לאירים גם נקודת בונוס בזמן שהוולשים יוצאים ללא נקודות כלל.

37:27 לאירלנד בסיום.

תקציר:

https://youtu.be/CQw0ZRUMWzM

 

צרפת – איטליה

צרפת, עם המון שינויים בהרכב לאחר ששמונה שחקנים הושעו בעקבות התנהגות בלתי הולמת לאחר ההפסד לסקוטלנד, מנצחת 34-17 אבל כובשת רק שלושה טרייז ומפספסת הזדמנות לנקודת בונוס.

תקציר:

https://youtu.be/O3a4RNBrU2w

 

במחזור הבא:

אירלנד – סקוטלנד; אירלנד תנסה להתמקם בעמדה מעולה לזכיה בטורניר. הסקוטים ינסו להוכיח שהם על באמת.

צרפת – אנגליה; צרפת תנסה לדפוק לאנגלים את הטורניר באופן סופי מה שיוביל לחגיגות גדולות בצרפת בפרט וברחבי כל מה שלא אנגליה בכלל.

ווילס – איטליה; ווילס תנצח אבל עם שני הפסדים כבר לחובתה זה יהיה, כמעט לבטח, מעט מדי ומאוחר מדי.

 

 

עניין של הרגל - ברוך שמילוביץ'
לא תוצרת איטליה - שחר בר