הגודל קובע? – ארם אבירם

ראגבי - סיכום שש האומות

לקראת המשחק מול אירלנד ביקשו באנגליה להגדיל את אורך אזור הטריי בטוויקנהאם, בשלושה מטרים. בסופו של דבר אושר להם להגדיל בשני מטרים בלבד. האנגלים לדעתם זיהו אפשרות לפרוץ את ההגנה האירית הקשוחה בעזרת בעיטות חותכות הגנה אליהם יגיע ווינגר מהיר. הגדלת השטח מעבר לקו הטריי נועדה לאפשר זמן רב יותר להשגת הכדור והצמדתו לקרקע. במהלך האחרון של המחצית הראשונה, כאשר אירלנד מובילה 14:5 השינוי הוכיח את עצמו…

https://youtu.be/TlsDZj9Whgk?t=2m38s

כן, גברת קארמה חזרה ונשכה בישבנו של "פרנק ארוק, גירסת הראגבי". אנגליה, המועמדת הברורה לזכיה באליפות הנוכחית והמועמדת מטעם עצמה אף לאליפות העולם, מסיימת טורניר נוראי עם שלושה הפסדים רצופים ואולי צריכה לחזור למגרש האימונים במקום להתעסק בשטויות כמו הגדלת המגרש. כן, אנגליה נלחמה אתמול עד הרגע האחרון והיתה פיזית מאוד ובהחלט הקשתה על האירים אבל היא ביצעה יותר מדי טעויות וניכר היה חוסר תיאום בין השחקנים לעיתים קרובות. לא הצטערתי לראות את החיוך המתנשא של אדי ג'ונס מתכרכם מעט. לאנגליה יש הרבה חשבון נפש לעשות לקראת אליפות העולם שכן היה נראה שהם על מסלול בטוח להצלחה ועכשיו פתאום הכל התערער. אילרנד לעומת זאת שוב הרשימה עם הגנה חזקה מאוד. כשמסתכלים על אירלנד לאורך כל הטורניר, עושה רושם שכל שחקן יודע בדיוק מה הוא צריך לעשות בכל מצב על המגרש. קבוצה ממושמעת, מאורגנת, מאומנת ומנוסה, עם ניצחונות מול כל הנבחרות הגדולות בעולם בתקופה האחרונה. יש למה לצפות מהם. אירלנד מסיימת את הטורניר עם הגראנד סלאם כשהיא מנצחת את כל המשחקים שלה בטורניר. האנגלים כבר הפסידו את הטורניר במחזור הקודם עם הפסד לצרפת אבל רצו לדפוק לאירים את הגראנד סלאם כמו שאלו עשו להם רק לפני שנה. לא רק שהאנגלים הפסידו, הם אפילו לא הצליחו להשיג נקודת בונוס כשבתוספת הזמן הצליחו אמנם להבקיע טריי מצמק, אבל פיספסו את בעיטת ההמרה ולכן הפסידו ביותר משבע נקודות. הכישלון בהשגת נקודות בונוס הציק לאנגלים כמו ציפורן חודרנית לאורך הטורניר כולו. 24:15 לאירים בסיום.

תקציר המשחק

https://youtu.be/TlsDZj9Whgk

הטורניר עצמו, הוכרע כבר בשבוע שעבר. האירים התחילו את המשחק מול סקוטלנד המשתפרת והנלהבת כשהם ביתרון של חמש נקודות בטבלה על פני האנגלים, שבהפסד לסקוטלנד בשבוע הקודם לא הצליחו להשיג אפילו נקודת בונוס. הסקוטים נשפו ורשפו ועשו קולות של לוחמים עם איפור על הפנים, אבל בסופו של דבר לא הצליחו באמת להקשות על האירים היציבים, המאורגנים, הבטוחים בעצמם. ארבע טרייז וניצחון אירי 28:8, הציבו משימה כמעט בלתי אפשרית בפני האנגלים ששיחקו בצרפת כשהם כבר יודעים את התוצאה באביבה. האנגלים היו צריכים חמש נקודות מול הצרפתים, כלומר ניצחון והבקעת ארבעה טרייז רק כדי להגיע עם סיכוי קלוש ביותר למשחק האחרון מול אירלנד. סיכוי קלוש, כי במקרה כזה הם עדיין היו צריכים לנצח את האירים כשהם מבקיעים ארבע טרייז וגם בהפרש גדול משבע נקודות על מנת שלאירים לא תהיה אפילו נקודת בונוס. בכל מקרה, האנגלים לא עמדו בלחץ. הצרפתים נתנו משחק לחימה מופתי וזכו לניצחון גדול שייתן להם תיקווה להמשך הדרך. גם כאן נכשלו האנגלים להשיג נקודת בונוס כשהם מפסידים 22:16. לקראת הסיום האנגלים הפעילו לחץ אדיר על קו ההגנה של הצרפתים, שנאבקו עם שאריות הכוח שלהם. באופן מעניין הצרפתים הצליחו לגנוב את הכדור לאחר תום הזמן החוקי אבל השחקן הצרפתי עם הכדור נכשל במשימה לבעוט את הכדור אל מעבר לתחומי המגרש מה שהיה מביא לסיום המשחק. האנגלים חזרו עם הכדור ללחוץ מטרים בודדים מהקו הצרפתי אבל לבסוף טעו והפילו את הכדור קדימה והחגיגות ביצעים החלו.

*

בזמן שאירלנד חוגגת על אנגליה, התארחו הסקוטים אצל האיטלקים. אני כמעט לא צופה במשחקים של האיטלקים אבל דווקא הפעם כן יצא לי לצפות. האיטלקים הם בשר התותחים הקבוע של הטורניר וציפיתי לעוד משחק משעמם באיטליה. כמה טעיתי לשמחתי הרבה. האיטלקים היו אגרסיבים ומלאי תשוקה והם היממו את הסקוטים שהיו נראים אבודים על המגרש. האיטלקים היכו בסקוטים ללא רחם והקהל ביציעים היה באקסטזה. איפה סקוטלנד של הניצחון על אנגליה? כל כך התלהבנו מסקוטלנד ההיא אבל במבט לאחור, לאחר ההפסדים האחרונים של האנגלים, אולי הסקוטים לא היו כל כך חזקים כמו שהאנגלים היו חלשים? לצערם של האיטלקים הדלק נגמר להם בדקה השישים בערך. אם בשלב מסויים האיטלקים הובילו 24:12 הרי שבדקה ה-60 הסקוטים צמצמו לשבע הפרש והתחילו לאט לאט לחזור למשחק בשיניים. בדקה ה-71 הסקוטים עלו ליתרון לראשונה מאז הדקה התשיעית. האיטלקים לא ויתרו וחזרו עם פנדל מוצלח ליתרון חמש דקות לסיום ,רק כדי לראות את ליידלו מבקיע פנדל נוסף ממש עם הסיום ומציל את הכבוד הסקוטי עם ניצחון 29:27. האיטלקים כמעט הצליחו לעצור את רצף ההפסדים. כמעט זה לא מספיק. הם סופרים כבר 17 הפסדים רצופים בטורניר. מאוד נהנתי מהמשחק האיטלקי למרות ההפסד. נקווה שזה סימן לבאות.

תקציר:

https://youtu.be/gYtUeuKONcw

במשחק שלא ממש קבע כלום לאף אחד, בין שתי מדינות שמתעקשות לזרוק אותיות רנדומליות ללא כל סיבה נראית לעין באמצע מילים, ניצחה ווילס בקושי 14:13 את צרפת כדי לסיים במקום השני בטורניר. בטח הלכו לחגוג את הניצחון באיזה פאב כאן מן הסתם:

 

 

מנורה על החולצה ונייחים של קלאודמיר
האס המנצח - בר חפץ

39 Comments

בני תבורי 21 במרץ 2018

תודה רבה על הסיקור המרתק ארם, רק מי שלא מבין את גדולת הראגבי גם שותה וודקה עם מיץ אשכוליות. במחשבה שנייה, קלואה עם חלב.

אריאל גרייזס 21 במרץ 2018

אחלה סיקור לאורך הטורניר, תזכור מי בפריוויו תמך באירים לנצח את זה.
הקטע של להגדיל את האיזור של הטריי נראה לי הזוי – אין הגדרות ברורות לגודל המגרש?

אמיתי 21 במרץ 2018

גם בכדורגל אין..

אריאל גרייזס 21 במרץ 2018

יש הגדרה של תחום

ארם אבירם 21 במרץ 2018

גם בראגבי יש הגדרת תחום. כמו בכדורגל, תמיד יש חוכמולוגים שמתעסקים ביתרונות של מגרש קטן או גדול מול קבוצות מסויימות.

אריאל גרייזס 21 במרץ 2018

כן, אבל בחיים לא שמעתי על קבוצת כדורגל שפתאום מחליטה למשחק ספציפי לשנות את הגודל של המגרש כדי שזה יעזור לה. זה ממש הזוי הקטע

דוד מירושלים 21 במרץ 2018

אריאל גרייזס, זה קרה הרבה פעמים בכדורגל, זכור המקרה בגביע האירופאי של שנת 1987 בו ריינג'ס שיחקה בבית נגד דינמו קייב הסופר טכנית.
יום לפני המשחק האוקראינים התאמנו באייברוקס שהיה נורמלי מבחינת גודל, ביום המשחק עצמו (בהוראת המאמן גריים סונס) ריינג'רס שינו את גודל המגרש לגודל הקטן ביותר האפשרי מבחינת החוקה אז. ריינג'רס סגרה חזק את השטח הקטן ועברה את האוקראינים ההמומים.

אמיתי 21 במרץ 2018

זכור כמו שהחידונים של דורפן קלים

אורן השני 21 במרץ 2018

אמיתי, הצחקת :)

דוד מירושלים 21 במרץ 2018

גדול אמיתי :-)

no propaganda 21 במרץ 2018

בכדורגל זה יותר מגודל המגרש. דברים כמו איכות הדשא משפיעים מאוד על המשחק ואין ממש רגולציה עליהם.
תמיד מצחיק אותי כשקבוצות גדולות מתלוננות על איכות הדשא כאילו שכתוב בחוקים שהדשא צריך להיות איך שהן אוהבות

ויכסלפיש 23 במרץ 2018

ובסיבוב השני עברו את גורניק הפולנית והודחו ברבע הגמר נגד סטיאווה בוקרשט… לא ידעתי על המקרה הזה

איציק 21 במרץ 2018

"אנגליה, המועמדת הברורה לזכיה באליפות הנוכחית והמועמדת מטעם עצמה אף לאליפות העולם," משפט ענק, כאילו לקוח מענף אחר…

אהוד 21 במרץ 2018

האמת, אני הכי שמח בשביל סקוטלנד. לא זכו, אבל טורניר הכי טוב שלהם מזה הרבה מאוד זמן

נבות 21 במרץ 2018

במחצית הראשונה במשחק נגד צרפת האנגלים השיגו 9 נקודות מפנדלים ו-0 טרייז, כשהם חייבים 4 טרייז. לא ברור לי למה הם לא ניצלו את הפנדלים בשביל להתקדם ולחפש טריי. במחצית השניה הם כבר עשו את זה.
בסופו של דבר האנגלים סיימו במקום החמישי, מאד חלש בשביל הנבחרת שהם מתיימרים להיות.
האירים נראים מאוד חזקים, ובצדק מדורגים היום במקום השני בעולם (עברו את אנגליה אחרי שהאנגלים הפסידו לצרפת). הניצחון ההוא על צרפת עם הדרופ קיק של סקסטון במחזור הראשון נראה עוד יותר משמעותי בדיעבד.
ניו זילנד בסתיו תשחק גם באנגליה וגם באירלנד, חשבתי לטוס למשחק בטויקנהאם אבל נראה שהכיוון צריך להיות אביבה סטדיום. חבל שצריך לחכות עד לסתיו. אסתפק בינתיים בדרבים ניו זילנדים בסופר 15.
אגב, במשחק נגד אירלנד פארל החטיא 3 פעמים את הבעיטת המרה, מאד הפתיע אותי למרות שאלו היו בעיטות קשות.
תודה על הסיקור לאורך הטורניר.

ארם אבירם 21 במרץ 2018

הייתי במשחק באליפות העולם בדאבלין כעוד היה האיצטדיון הישן "לנסדאון רואד" שעליו הוקם האביבה. ממליץ מאוד. סופ"ש לקראת טסט מאץ' בדאבלין זה חוויה גדולה. רק אל תבנה על למצוא מונית בשתיים בלילה כשפאבים והמועדונים מתרוקנים.

בני תבורי 21 במרץ 2018

אני מתרשם שכאן בדה באזר התקבץ המספר הגדול ביותר של שונאי נבחרות אנגליה כולל בכדורגל, ואני תוהה האם הם מתאמצים להישאר פתטיים כדי להרוויח את הטינה…

ארם אבירם 21 במרץ 2018

לידיעת הקורא Wazza, ברגע של חולשה ושיקול דעת לקוי הזמנתי משלוח של כובעי שוטר אנגלי אכילים. אם אתה מעוניין אוכל לשלוח אותם אליך… :)

http://debuzzer.com/buzz/86305/

Wazza 21 במרץ 2018

ארם אתה גדול!!
כבר קיוויתי שתנצל את הטור לכתוב על הראגבי המקומי,( יזראעל לקחו אליפות ונבחרת ישראל הפסידה למלטה בקרב על ראשות הבית)
אין לנו ברירה אלא להאמין כי בכדורגל גם זה כבר הולך ויורד..

ארם אבירם 21 במרץ 2018

:)

wazza 21 במרץ 2018

היית בוינגייט בשבת?

ארם אבירם 21 במרץ 2018

לא. רציתי אבל לא הסתדר.

אמוץ כהן-פז 21 במרץ 2018

תודה על הסיכומים והארות.
תודה על ההשתתפות בצערו של מי שהתחיל ללמוד צרפתית בגיל 35… ספויילר, בסוף מתרגלים.
Vive la France בקצב הזה בשנה הבאה הם זוכים!

אלעד כץ 21 במרץ 2018

מעולה ארם.
הצלחת לחבר אותי לספורט שאין לי מושג בו, ואתה אתה עושה זאת באופן משובב נפש. תודה.

ארם אבירם 21 במרץ 2018

תודה!

no propaganda 21 במרץ 2018

יצא לי רק פעם אחת לצפות במשחק ראגבי. זה היה בדרום אפריקה בזמן המונדיאל ולא הבנתי למה הפאב מפוצץ על הבוקר :)
הצפיה דווקא הייתה מהנה עבורי יחסית לציפיות(אני לא מסוגל לראות פוטבול וציפיתי למשהו דומה).

למרות הרקורד הדליל שלי בצפיה בראגבי, אני מאוד נהנה מהטורים שלך, הם תמיד גורמים לי להרגיש כאילו אני אני צופה בספורט הזה כבר שנים, תודה.

דוד מירושלים 21 במרץ 2018

טורניר נחמד, בעיקר כמובן בשל המיקום של האנגלים.
הסקוטים והצרפתים היו שווים יותר מהמיקום שלהם, אבל הרוויחו המון ניסיון לשנים הבאות.
אירלנד חזקה ומאוזנת, וויילס הייתה על תקן סוס שחור ובלי הרבה רעש (ועם סגל פצוע) סיימה במקום שני.
איטליה, תתגעגע לטורניר ההוא של 2013 שבו סיימה במקום השלישי, אבל הדיבורים על החלפתה בגיאורגיה מגוחכים.

דוד מירושלים 21 במרץ 2018

וכמובן תודה רבה על הכתיבה ארם!

Gil - Zimbabwe 21 במרץ 2018

אבירם, תודה על הסיקור. טורניר שהתחיל עם מועמדת ברורה לאליפות, 4 למקום שני ואיטליה אחרונה, התפתח לחמש מסוגלות ולשמחתי (למרות שהייתי משוכנע אנגליה) אירלנד זכו.
תכוון את ההגעה הבאה שלך לכאן לזמן משחקים, נלך ביחד.

ארם אבירם 21 במרץ 2018

אשמח למרות שיש לי מעט מאוד שליטה על זה. דווקא רצו שאטוס לפני כחודש.

Gil - Zimbabwe 23 במרץ 2018

יידע אותי שאתה באזור

רון 21 במרץ 2018

תודה ארם על הסיקור לאורך כל הטורניר, ועל המקום היחיד שבו אפשר לדבר בעברית על רוגבי…
סקוטלנד – נבחרת ביתית מובהקת. אמיצים בבית ונמושות בחוץ. בבית ניצחו את צרפת ואנגליה, בחוץ התפרקו מול וויילס ואירלנד, וגירדו בקושי ניצחון מול איטליה.
אנגליה – כנראה שההפסד לסקוטלנד הניע איזשהו כדור שלג שהם לא ידעו לצאת ממנו. אדי ג'ונס עלה לשני המשחקים האחרונים עם הרבה שינויים בהרכב שלא היו נראים טוב על הנייר ובדיעבד מסתבר שגם לא נראו טוב במציאות.
אירלנד אחרונה – תענוג גדול לראות אותם, ובולט במיוחד ג'ייקוב סטוקדייל הצעיר שלדעתי הוא חד משמעית השחקן של הטורניר. מעניין מה היה קורה עם הדרופ קיק של ג'וני סקסטון במחזור הראשון לא היה נכנס, הכל היה יכול להראות אחרת… נקווה שיהיה להם מה למכור גם ביפן 2019.
תמשיך לכתוב על סופר רוגבי בבקשה, או על כל ליגת רוגבי יוניון אחרת – אני זורם…
ורק דבר אחד נשאר לא פתור – למה אתה כל כך שונא את אנגליה?

ארם אבירם 22 במרץ 2018

תודה רון!
אכן מה היה קורה לו הדרופ של סקסטון לא היה נכנס? אישית אני שמח שהוא נכנס.
לגבי אנגליה, זה לא שאני שונא אותם. שנאתי בעבר את הראגבי שלהם ואת האליפות המגעילה שלהם עם ווילקינסון באוסטרליה. אני גדלתי עם דרום אפריקאים ואוהד את האוסטרלים. למה? לא יודע בדיוק. כנראה בגלל שכשהתחלתי עם ראגבי הם שיחקו ראגבי מאוד התקפי ויפה. בגדול אני בעד ראגבי יצירתי ואמיץ ולא פחדני ומבוקר מדי. אגב, מהבחינה הזאת טיפה קשה לי עם האירים אבל אותם אני פשוט אוהב בעקבות הפעמים שביקרתי שם. אנשים נפלאים.
לגבי הסופר ראגבי, קצת קשה לי לעקוב אחרי כל המשחקים. מניח שנכתוב משהו כשיגיעו חצאי הגמר.

רון 22 במרץ 2018

אני שמח על הדרופ קיק של סקסטון (שחקן שאני מאוד אוהב) וגם על האליפות של אירלנד (כי אנגליה אלופים כבר פעמיים ברצף, אז צריך שיהיה קצת גיוון).
בקשר לרוגבי הפחדני והמבוקר של אנגליה – חייבים להודות שמאז שהלך סטיוארט לנקאסטר ובא אדי ג'ונס המצב מאוד השתפר.

דובי מילר 22 במרץ 2018

אבל מה זה משנה אנגליה או לא אנגליה
ברוגבי משחקים 90 דק' ובסוף ניו זילנד מנצחת…

wazza 22 במרץ 2018

*80..

ויכסלפיש 23 במרץ 2018

תודה רבה על הסיקור… מה האינטרס של האיטלקים להישאר במסגרת הזו למרות התוצאות העלובות?

רון 23 במרץ 2018

א. אני מאמין שכסף מעורב בזה.
ב. הם אמנם מפסידים אבל עושים חיים קשים להרבה נבחרות (ראה בטורניר האחרון את המשחקים מול צרפת וסקוטלנד).
ג. היו בעבר כמה טורנירים שהם לא סיימו בהם אחרונים.
ד. הם ניצחו לא מזמן את דרום אפריקה.
ה. למי שמדבר על להכניס את גיאורגיה במקומם, אני הייתי ממליץ לשקול להכניס את גיאורגיה אבל לא על חשבונם, אלא להפוך את זה ל-7 האומות.

ארם אבירם 24 במרץ 2018

צוברים ניסיון. גם ארגנטינה מפסידה תמיד בטורניר הדרומי אבל מאז שה שם הם השתפרו דרמטית.
לגבי כסף, דווקא כסף הוא מה שמאפשר לאיטלקים להיות בפנים וגורם לגאורגיה להישאר בחוץ.

Comments closed