לקראת המשחק מול אירלנד ביקשו באנגליה להגדיל את אורך אזור הטריי בטוויקנהאם, בשלושה מטרים. בסופו של דבר אושר להם להגדיל בשני מטרים בלבד. האנגלים לדעתם זיהו אפשרות לפרוץ את ההגנה האירית הקשוחה בעזרת בעיטות חותכות הגנה אליהם יגיע ווינגר מהיר. הגדלת השטח מעבר לקו הטריי נועדה לאפשר זמן רב יותר להשגת הכדור והצמדתו לקרקע. במהלך האחרון של המחצית הראשונה, כאשר אירלנד מובילה 14:5 השינוי הוכיח את עצמו…

https://youtu.be/TlsDZj9Whgk?t=2m38s

כן, גברת קארמה חזרה ונשכה בישבנו של "פרנק ארוק, גירסת הראגבי". אנגליה, המועמדת הברורה לזכיה באליפות הנוכחית והמועמדת מטעם עצמה אף לאליפות העולם, מסיימת טורניר נוראי עם שלושה הפסדים רצופים ואולי צריכה לחזור למגרש האימונים במקום להתעסק בשטויות כמו הגדלת המגרש. כן, אנגליה נלחמה אתמול עד הרגע האחרון והיתה פיזית מאוד ובהחלט הקשתה על האירים אבל היא ביצעה יותר מדי טעויות וניכר היה חוסר תיאום בין השחקנים לעיתים קרובות. לא הצטערתי לראות את החיוך המתנשא של אדי ג'ונס מתכרכם מעט. לאנגליה יש הרבה חשבון נפש לעשות לקראת אליפות העולם שכן היה נראה שהם על מסלול בטוח להצלחה ועכשיו פתאום הכל התערער. אילרנד לעומת זאת שוב הרשימה עם הגנה חזקה מאוד. כשמסתכלים על אירלנד לאורך כל הטורניר, עושה רושם שכל שחקן יודע בדיוק מה הוא צריך לעשות בכל מצב על המגרש. קבוצה ממושמעת, מאורגנת, מאומנת ומנוסה, עם ניצחונות מול כל הנבחרות הגדולות בעולם בתקופה האחרונה. יש למה לצפות מהם. אירלנד מסיימת את הטורניר עם הגראנד סלאם כשהיא מנצחת את כל המשחקים שלה בטורניר. האנגלים כבר הפסידו את הטורניר במחזור הקודם עם הפסד לצרפת אבל רצו לדפוק לאירים את הגראנד סלאם כמו שאלו עשו להם רק לפני שנה. לא רק שהאנגלים הפסידו, הם אפילו לא הצליחו להשיג נקודת בונוס כשבתוספת הזמן הצליחו אמנם להבקיע טריי מצמק, אבל פיספסו את בעיטת ההמרה ולכן הפסידו ביותר משבע נקודות. הכישלון בהשגת נקודות בונוס הציק לאנגלים כמו ציפורן חודרנית לאורך הטורניר כולו. 24:15 לאירים בסיום.

תקציר המשחק

https://youtu.be/TlsDZj9Whgk

הטורניר עצמו, הוכרע כבר בשבוע שעבר. האירים התחילו את המשחק מול סקוטלנד המשתפרת והנלהבת כשהם ביתרון של חמש נקודות בטבלה על פני האנגלים, שבהפסד לסקוטלנד בשבוע הקודם לא הצליחו להשיג אפילו נקודת בונוס. הסקוטים נשפו ורשפו ועשו קולות של לוחמים עם איפור על הפנים, אבל בסופו של דבר לא הצליחו באמת להקשות על האירים היציבים, המאורגנים, הבטוחים בעצמם. ארבע טרייז וניצחון אירי 28:8, הציבו משימה כמעט בלתי אפשרית בפני האנגלים ששיחקו בצרפת כשהם כבר יודעים את התוצאה באביבה. האנגלים היו צריכים חמש נקודות מול הצרפתים, כלומר ניצחון והבקעת ארבעה טרייז רק כדי להגיע עם סיכוי קלוש ביותר למשחק האחרון מול אירלנד. סיכוי קלוש, כי במקרה כזה הם עדיין היו צריכים לנצח את האירים כשהם מבקיעים ארבע טרייז וגם בהפרש גדול משבע נקודות על מנת שלאירים לא תהיה אפילו נקודת בונוס. בכל מקרה, האנגלים לא עמדו בלחץ. הצרפתים נתנו משחק לחימה מופתי וזכו לניצחון גדול שייתן להם תיקווה להמשך הדרך. גם כאן נכשלו האנגלים להשיג נקודת בונוס כשהם מפסידים 22:16. לקראת הסיום האנגלים הפעילו לחץ אדיר על קו ההגנה של הצרפתים, שנאבקו עם שאריות הכוח שלהם. באופן מעניין הצרפתים הצליחו לגנוב את הכדור לאחר תום הזמן החוקי אבל השחקן הצרפתי עם הכדור נכשל במשימה לבעוט את הכדור אל מעבר לתחומי המגרש מה שהיה מביא לסיום המשחק. האנגלים חזרו עם הכדור ללחוץ מטרים בודדים מהקו הצרפתי אבל לבסוף טעו והפילו את הכדור קדימה והחגיגות ביצעים החלו.

*

בזמן שאירלנד חוגגת על אנגליה, התארחו הסקוטים אצל האיטלקים. אני כמעט לא צופה במשחקים של האיטלקים אבל דווקא הפעם כן יצא לי לצפות. האיטלקים הם בשר התותחים הקבוע של הטורניר וציפיתי לעוד משחק משעמם באיטליה. כמה טעיתי לשמחתי הרבה. האיטלקים היו אגרסיבים ומלאי תשוקה והם היממו את הסקוטים שהיו נראים אבודים על המגרש. האיטלקים היכו בסקוטים ללא רחם והקהל ביציעים היה באקסטזה. איפה סקוטלנד של הניצחון על אנגליה? כל כך התלהבנו מסקוטלנד ההיא אבל במבט לאחור, לאחר ההפסדים האחרונים של האנגלים, אולי הסקוטים לא היו כל כך חזקים כמו שהאנגלים היו חלשים? לצערם של האיטלקים הדלק נגמר להם בדקה השישים בערך. אם בשלב מסויים האיטלקים הובילו 24:12 הרי שבדקה ה-60 הסקוטים צמצמו לשבע הפרש והתחילו לאט לאט לחזור למשחק בשיניים. בדקה ה-71 הסקוטים עלו ליתרון לראשונה מאז הדקה התשיעית. האיטלקים לא ויתרו וחזרו עם פנדל מוצלח ליתרון חמש דקות לסיום ,רק כדי לראות את ליידלו מבקיע פנדל נוסף ממש עם הסיום ומציל את הכבוד הסקוטי עם ניצחון 29:27. האיטלקים כמעט הצליחו לעצור את רצף ההפסדים. כמעט זה לא מספיק. הם סופרים כבר 17 הפסדים רצופים בטורניר. מאוד נהנתי מהמשחק האיטלקי למרות ההפסד. נקווה שזה סימן לבאות.

תקציר:

https://youtu.be/gYtUeuKONcw

במשחק שלא ממש קבע כלום לאף אחד, בין שתי מדינות שמתעקשות לזרוק אותיות רנדומליות ללא כל סיבה נראית לעין באמצע מילים, ניצחה ווילס בקושי 14:13 את צרפת כדי לסיים במקום השני בטורניר. בטח הלכו לחגוג את הניצחון באיזה פאב כאן מן הסתם:

 

 

דיסוציאציה - עמית פרלה
האס המנצח - בר חפץ