גילוי נאות 1: כותב שורות אלו הנו אוהד מנצ'סטר יונייטד, ולפיכך מוטה לכיוונו של כריסטיאנו רונאלדו (רונאלדו כמילה אחת יש רק אחד…).

גילוי נאות 2: כותב שורות אלו הנו אוהד הפועל תל אביב, ולפיכך מוטה לכיוונו של האנדרדוג וכפועל יוצא פיתח אלרגיה למושלמות של ברצלונה בתקופת פפ (מושלמות שהכיר בתור ילד כמונרכיה של מכבי תל אביב סל) ובמסגרת אלרגיה זו העברתי את אהדתי מברצלונה לריאל (אני יכול לרשום מלא על ברצלונה של רומאריו, לאודרופ, קומאן, או על זו של רונאלדיניו שהייתה תמיד בצלה של האימפריה ממדריד. אבל זה לא נושא הפוסט).

*

ולגופו של עניין.

עד לשנה הזו, לטעמי, מסי הוביל בדיון "מי גדול יותר", אבל השנה (ולצורך העניין זה תהליך שהחל לפני שנתיים וכלל את היורו ושני גביעי אירופה לאלופות) רונאלדו סגר את הפער ואולי אולי גם צבר יתרון קטן.

השנה הזו עומדת להסתיים. ריאל היא הפייבוריטית שלי לזכייה בליגת האלופות (בהנחה שהיא ובאיירן יעלו לחצי).

רומא עשתה את שלה בהדחה של ברצלונה, ליברפול משתפרת ותמיד נישאת על גלי ההיסטוריה אבל לא מספיק טובה לעבור בחצי את ריאל או באיירן (שיגיעו מוכנות יותר מהסיטי) – הגעה שלה לגמר (רק אם תוגרל בחצי מול רומא) תגדיל את הסיכוי שלה לזכות, גם כי… היא בגמר וגם כי ההיסטוריה שלה.

אבל הזוכה תצא מבין ריאל ובאיירן. חצי גמר של שתיהן נותן יתרון לקבוצה הספרדית שהיא יותר טובה ומאפשר לה לתקן בגומלין.

גמר בין ריאל לבאיירן יהיה ענק ללא ספק. הסיכויים שם נוטים לכיוון ריאל שמגיעה לחלק הזה של העונה בשיא (באיירן לטעמי בדעיכה למרות שהיינקס הכניס משב רוח חיובי).

*

בכל אופן… זכייה שלישית ברציפות של ריאל בגביע עם האוזניים הגדולות (השיג ששייך רק לריאל עצמה, אייאקס ובאיירן בשנות ה-70) שרוב המניות בכל הזכיות האלו שייכות למספר 7 האגדי של ריאל בשילוב עם הזכייה ביורו יפתחו עבורו פער ניכר, על סף הנוק-אאוט מול מסי.

נכון, ברצלונה שולטת בליגה בעשור האחרון (תקופת מסי פחות או יותר) עם שבע זכיות (כולל זו של השנה) אל מול שתיים בלבד של ריאל.

אבל צריך לקחת בחשבון שהאליפות בספרד מוכרעת אל מול הקבוצות הקטנות, מי שתאבד פחות נקודות מול הקבוצות שאינן הנמסיס לרוב זוכה. לא אכנס עכשיו לדיון איזו ליגה טובה יותר… אבל לקבוצת על ברמה האירופאית יותר קל לזכות באליפות בספרד מאשר באנגליה. אולי בגרמניה, צרפת (וגם) איטליה יותר קל מספרד, אבל עדיין אליפות ספרדית היא לא הישג בלתי אפשרי לריאל או ברצלונה.

ליגת האלופות מצד שני הפכה להיות זירה של קבוצות על (ולפני שתבואו ותגידו לי שרק ריאל וברצלונה זוכות בעשור המקביל לזה שציינתי בנוגע לליגה הספרדית היו ארבע זוכות שאינן ברצלונה או ריאל).

*

ובזירה הזו יש שליטה יחידה אחת כרגע. ולא יש מצביא שהוא עילוי.

כריסטיאנו בן 33 מסי בן 31. יש להם עוד כמה שנים, אבל לא הרבה, בטח לא בדומיננטיות שאנחנו מכירים.

עושה רושם שהשנה הזו הופכת לשנת ההכרעה בדיון הזה.

מה שמביא אותי לשורה התחתונה, ל- Game Changer  האחרון, שהוא הדרך היחידה של מסי לסגור את הפער ואולי גם לפתוח פער משלו.

זכייה במונדיאל (אבל היי… גם פורטוגל משתתפת…).

מיצה את עצמו - דור מאיר מועלם