משוגעים רדו מהגג – ארם אבירם

שש האומות - הסוף

ויכוח מלא להט התפתח לקראת המשחק המכריע בשש האומות היום בין ווילס לאירלנד. מסתבר שהמארחים הוולשים פנו להנהלת הטורניר וביקשו אישור לשחק עם גג האצטדיון סגור לאור מזג האוויר הקשה שצפוי היום. הלוגיקה של הוולשים, שנמצאים על סף זכייה בגראנד סלאם ראשון מאז 2012, הייתה שגג סגור יאפשר משחק פתוח בלי השפעה של מזג האוויר. האירים רתחו וציינו כי על פי חוקי הטורניר, שתי הקבוצות צריכות להסכים לסגירת הגג ומיד תקעו אצבע בעין הוולשית והצהירו שהמשחק ישוחק עם גג פתוח.

המשחק היום, אם כן, יתקיים עם גג פתוח. האם זה יהיה יתרון לאירים שעדיין מקווים לזכות בטורניר? לא בטוח, אם כי לסגנון המבוקר והדומיננטיות של הפורוורד שלהם בהחלט עשוי להיות יתרון בתנאים כאלה. למרות זאת, נראה שבעיקר מעניין את האירים לעצבן את הוולשים. ספורטיבית בראגבי יש יריבות עד כדי שנאה בין שני הצדדים והאירים מלבד הניסיון לזכות בטורניר ישמחו גם לדפוק את התכניות של הוולשים.

לפני בדיוק עשר שנים המצב היה הפוך כאשר האירים ניסו לזכות בגרנד סלאם ראשון אחרי המון שנים והוולשים באו כדי להרוס את המסיבה. המשחק היה אגרסיבי מאוד והוכרע רק בשניות האחרונות של ההתמודדות לטובת האירים. צפו למשחק עם כל הלב גם היום. שווה לקרוא את הכתבה הבאה על המשחק לפני עשר שנים:

https://www.bbc.com/sport/rugby-union/47569173

 

הוולשים יכולים לזכות היום בגראנד סלאם בזכות שלוש נקודות הבונוס על ניצחונות מול כל היריבות וזאת ללא אף נקודת בונוס על הבקעת ארבעה טרייז או יותר במשחק. חוק נקודת הבונוס נועד לעודד משחק פתוח. העבדה שלווילס אין כלל נקודות בונוס אבל מועמדת בכירה לזכייה בטורניר מעיד אולי על שינוי המגמה שראינו לאחרונה לפיו הקבוצות הצפוניות חוזרות לסגנון יותר מבוקר וטקטי עם שליטה בטריטוריה בחשיבות עליונה.

*

אז מה צפוי לנו היום?

ב- 14:30 איטליה מארחת את צרפת במשחק שאין לו משמעות על זוכת הטורניר. הצרפתים משתמשים בטורניר השנה כדי לקדם את הצעירים שלהם ובעיקר את הסקראם האלף והפליי האלף הצעירים והמבטיחים. הם יכולים לציין טורניר מוצלח עם ניצחון היום באיטליה אחרי שניצחו גם את סקוטלנד המאכזבת. מצד שני הצרפתים ספגו תבוסה כואבת לאנגליה וצריכים להיזהר לא לאבד יותר מדי ביטחון בזמן שהם מקדמים שחקנים צעירים. איטליה? האיטלקים חלשים וייתכן והמשך השתתפותם בטורניר תסתיים ממש בקרוב לאור התכניות של איגוד הראגבי הבינלאומי לטורניר בינלאומי שנתי שיפתח את שש האומות בחצי הכדור הצפוני ואת הראגבי צ'מפיונשיפ בחצי הכדור הדרומי לעליה וירידה של נבחרות המסיימות אחרונות על חשבון הראשונה בדרג שמתחת.

ב- 16:45 ווילס מארחת את אירלנד. הוולשים מובילים את הטורניר עם שש עשרה נקודות. כשאחריהם אנגליה עם חמש עשרה ואירלנד עם ארבע עשרה. מכיוון שבשש האומות יש ניקוד בונוס של שלוש נקודות על זכייה בגראנד סלאם (ניצחון על כל היריבות), הרי שניצחון וולשי מבטיח להם את הזכייה בטורניר. אירלנד תצטרך לנצח בעדיפות עם נקודת בונוס על הבקעת ארבעה טרייז (בקרדיף כן?) ובלי נקודות בונוס לוולשים, ותצטרך לחכות לתוצאת המשחק בין אנגליה לסקוטלנד בתקווה להפסד אנגלי . האפשרויות שמוביל ניצחון אירי הן עצומות ואני מציע לכם להתחמש במחשב על או להסתכל על אחד הלינקים המצורפים. תתכוננו לתחושת סחרחורת קלה במיוחד אם אתם שחקני ראגבי וותיקים שספגו כמה חבטות ראש במהלך השנים. בטח ובטח אם שיחקתם בפורוורדס… 😊

https://www.theroar.com.au/2019/03/15/all-the-possible-scenarios-for-the-final-week-of-the-six-nations/

https://www.dailymail.co.uk/sport/rugbyunion/article-6795031/Six-Nations-2019-England-Wales-Ireland-win-PLUS-date-time-channel.html

 

ב-19:00 אנגליה מארחת את סקוטלנד כשהיא כבר יודעת איפה היא עומדת. אם ווילס ניצחה אז לאנגליה כבר אין סיכוי. כל תוצאה אחרת פותחת המון אפשרויות כפי שצוין למעלה. ניצחון אירי מבטיח לאנגליה את הזכייה בתנאי שתנצח את סקוטלנד.

 

בנוסף, בשעה 14:00 נבחרת ישראל משחקת בבית בוינגייט מול בוסניה. שידור ישיר באתר של ראגבי אירופה:

http://www.rugbyeurope.tv/?fbclid=IwAR3pmtr5WKo07HKtxmU7XOgB1G5keDwF7DCrzQP_HJHuQn2NYfGp5d4ygyA

 

בהצלחה לנבחרת!

 

 

 

 

הפחד - אסף שלום
איש של אנשים - ארם אבירם

תגובות

 • רון

  להבנתי האירים רוצים לשחק בגשם כי זה מגביר את הסיכוי לטעויות, כדורים שמחליקים, ו"טריים של גשם". כשאתה במצב של לשחק על כל הקופה אז הגשם זה לטובתך.
  מבחינת שנאה ספורטיבית בארבע אומות הבית (אנגליה, סקוטלנד, אירלנד, וויילס), להבנתי קודם כל כולם שונאים את אנגליה, ורק אחר כך אחד את השני.

  הגב
  • ארם אבירם

   נכון. את אנגליה כולם שונאים.

   הגב
 • רון

  אז תאר לעצמך את אירלנד מנצחים היום ומסדרים לאנגלים אליפות.
  מתי לאחרונה סקוטלנד ניצחו משחק בחוץ (דרושה תשובה של ידענים כמו דורפן, ואיטליה זה לא נחשב כמובן).

  הגב
  • אחד שכמעט בטוח שיודע

   הסקוטים לא ניצחו את אנגליה בטוויקנהאם מאז 1983.

   הגב
   • ארם אבירם

    דקה 61 שוויון 31 אחרי 31:7 במחצית לאנגליה וגם זה רק עם טריי סקוטי בשניה האחרונה של החצי. מי יכל לצפות את זה.
    לא מהמר איך יסתיים.

    הגב
    • אחד שכמעט בטוח שיודע

     וואו! פשוט יום אין מילים.

     הגב
     • ארם אבירם

      מטורף! ועדיין לא ניצחו מאז 1983 :)

      הגב
 • ארם אבירם

  איזו תצוגה של ווילס!
  האירים לא הגיעו לטורניר.

  הגב
 • Mnm

  תצוגה של הוולשים, והאירים באמת לא נראים טוב יחסית לשנה של אליפות עולם, אבל בטוח שזה עוד ישתנה...
  והאיטלקים כואב עליהם הלב, ירו לעצמם ברגל בדקות אחרונות מול 14 צרפתים

  הגב
 • ארם אבירם

  אנגליה מובילה 31:0 דקה למחצית. ספוגת טריי על הבאזר ל-31:7 במחצית. נראה גמור? סקוטלנד במהפך עולה ל-38:32. בתוספת הזמן אמגליה משווה ל-38:38. וואו!

  הגב
 • טל

  תיקון ניסוח קטן:
  "הוולשים יכולים לזכות היום בגראנד סלאם בזכות שלוש נקודות הבונוס על ניצחונות מול כל היריבות וזאת ללא אף נקודת בונוס על הבקעת ארבעה טרייז או יותר במשחק."

  שלוש נקודות הבונוס הן בעקבות גראנד סלאם (ניצחון על כל היריבות) ולא הפוך. הכוונה אולי שהוולשים יוכלו לזכות בטורניר בזכות 3 נקודות הבונוס.
  הרעיון הוא שאם קבוצה עשתה גראנד סלאם (5 ניצחונות) היא בכל מקרה תזכה בטורניר בלי קשר לכמות נקודות הבונוס שלה ושל יריבותיה. (כי המקסימום עם בונוס שקבוצה שיש לה הפסד אחד יכולה להשיג הוא 22, המינימום שקבוצה עם גראנד סלאם תשיג זה 20 נקודות + 3 בונוס).

  הגב
  • ארם אבירם

   הממממ נדמה לי שהניסוח שלי אומר בדיוק את זה אבל אולי אני מפספס משהו. תודה על ההערה בכל מקרה. אולי היה עדיף לפרק את המשפט הארוך לשני משפטים פשוטים וברורים יותר.

   הגב
   • טל

    כתבת שבזכות ה3 הנקודות הם יכולים לזכות בגראנד סלאם.
    אבל בפועל הם זוכים ב3 הנקודות בעקבות הזכיה בגראנד סלאם.

    הם יכלו להבטיח את הזכיה בטורניר בזכות 3 הנקודות (בפועל הם בסוף לא היו צריכים את זה בעקבות התיקו של אנגליה בגביע קלקוטה).

    הגב
    • ארם אבירם

     צודק

     הגב
 • רון

  בסופו של דבר ולסיכום די פשטני - היה ברור שהאלופה תהיה אחת מהשלוש - ויילס אנגליה או אירלנד. במשולש הפנימי הזה היה לוויילס יתרון כי את שני המשחקים נגד אנגליה ואירלנד היא אירחה בביתה. מה זה אומר על הסיכויים לזכות בוורלד קאפ? לא הרבה לדעתי, למעט כמובן שכמו שא.וו.ג'. אמר - וויילס באים עם מטרה על הגב.

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *