כמה מחשבות בזמן שאנחנו מחכים לגיליוטינה

יושבים ליד הגיליוטינה ומדסקסים את המצב

אומרים שאחת הבעיות הגדולות עם הגיליוטינה בצרפת הייתה העדר פרשנות ראויה בזמן הציפייה להוצאות להורג. הכל הפך מסחרי מדי ולא אינטלקטואלי מספיק ובשלב מסויים לא נעים. המוני. אנחנו לא ניתן לזה לקרות בזמן שאנחנו מצפים להוצאות להורג של הפרמייר ליג.

לליברפול אין טעם לפטר את הודג'סון עכשיו אלא אם המאמן שהיא רוצה לטווח הארוך זמין. סיכוי לליגת האלופות אין ולליברפול עדיין עדיף עקרונית לשדר שהיא שייכת למועדונים הקלאסיים כמו יונייטד וארסנל. לא לשוק הבשר. נכון שליונייטד וארסנל יש מנג'רים טובים בהרבה אבל עדיין יש משהו בכבוד הליברפולי. אבל יכול להיות שהמאמן העתידי הוא מרטין אוניל. הוא לא היה פנוי כשהודג'סון מונה.  ואז יש בפיטורין הגיון. דווקא התייחסתי בדיון אחר השבוע לליברפול ולסיכויי ההנהלה החדשה. העניין הקריטי הוא שלאוהדים אסור לקבוע את העבר כאיזשהו אמת מידה לעתיד. אפילו לברצלונה יהיה קשה להשיג את מה שהשיגה ליברפול.

בצ'לסי אני מעריך שהפיטורין התעכבו עד עכשיו בגלל משחקי פיצויים. בעבר לא היה אכפת לאברמוביץ' לשלם פיצויים, אבל היום דברים השתנו בהתנהלות שם. השאלה הגדולה בעיני היא מי המנג'ר שמוכן לעבוד אצל בעלי בית אלים כאברמוביץ'? יש מנג'רים אופורטיוניסטים ויש מנג'רים אופורטיוניסטים טובים. אבל האם מישהו מוכן לבוא לצ'לסי בגישה אחרת מאשר "שרוד וקח את הכסף". כלומר, אנשי מקצוע מעולים תמיד אפשר למצוא. אבל האם אפשר יהיה למצוא מישהו שיבוא בגישה נכונה?

בווסט-האם אין סיבה לפטר בגלל תבוסה בחוץ. ווסט-האם היא קבוצה שסופגת לעתים תבוסות חוץ גם בשנים טובות. הסכנה האמיתית לקבוצה נשקפת ממאזן בית גרוע ביותר. היסטורית ווסט-האם שרדה בליגה בגלל מגרש מאד ביתי. גרנט היה מינוי גרוע לקבוצה שתמיד סימלה את התשוקה וההתלהבות בכדורגל. אבל האמת היא שכרגע הוא בנקודה שדי לא הגיוני לפטר אותו. גם אין לווסט-האם סיבה לחשוב שמועמדים יברחו לה. מועמדים שיקבלו הצעה מליברפול, ממילא יעדיפו אותה על ווסט-האם. והיא כמובן לא מתחרה על מועמדים לצ'לסי.

באסטון וילה מסובך. מי שהביא את ג'ררד הוייה צריך לדעת שהוא סוג של מנג'ר שמביא תוצאות על פני תקופה ארוכה. הוייה הוא אדם שהייתי מביא אפילו למנצ'סטר יונייטד. אבל לא כמנג'ר הקבוצה. הוא בהחלט אדם ברמה של קרלוש קירוש ביכולתו לבצע תכניות מקיפות מאד של הכשרת שחקנים. הוא מסמל את הרצינות של אסטון וילה. השאלה הגדולה היא סכנת הירידה. הפיתוי לאלרדייס, שגם משנה דברים במהירות אבל גם מסוגל לעבוד לטווח ארוך, הוא גדול. אני מאמין באיש הזה. אני חושב שכמו הארי רדנאפ, עם הזדמנות ראויה הוא יוכל לשחק בצ'מפיונס ליג יום אחד.

בלי עתיד, בלי תקווה, בלי חלוץ
10 סיבות לחכות לפלייאוף

33 Comments

אריאל 6 בינואר 2011

הבעיה של ליברפול זה שהיא עדיין תקועה בשנות השמונים. היא לא עברה קדימה לעולם של ימינו. רק במועדון כזה אפשר לחשוב על לשים מאמן מישהו שאימן בפעם האחרונה לפני 20 שנה.
מצד אחד, זה תוקע אותנו כבר די הרבה זמן, מצד שני, זה סוד הקסם של המועדון הזה. אם את הבעלים החדשים מענינים תארים, זה הדבר הראשון שהם צריכים לשנות.

עידו 6 בינואר 2011

ליברפול באמת חיים בעבר הרחוק.
אני חושב שבלילות חולמים שם על כדורגל עם קיצונים מבריקים כמו של מנצ'סטר, ואז קמים בבוקר באים לאימון ורואים את לוקאס.

אריאל 6 בינואר 2011

ברגע שיגיע מאמן שיזרוק את לוקא לכל הרוחות – אז אני אדע שסוף סוף הגיע מאמן רציני

דורפן 6 בינואר 2011

עידו – גם במנצ'סטר חולמים לפעמים על כדורגל עם קיצונים מבריקים.

אריאל 6 בינואר 2011

די, די, הניצחת וגם ירשת?

עידו 6 בינואר 2011

דורפן – הענווה המזוייפת הזו לא עובדת על אוהדי ליברפול למודי "ווינגרים" אלמוניים שבניטז ליקט בהעברות חופשיות.

אריאל –
לוקאס אגב הוא כמובן לא הבעיה. הסגל של ליברפול שווה כדורגל הרבה יותר טוב – ובעיקר תחרותי – ממה שהודג'סון ובניטז לפניו הצליחו לייצר.

אריאל 6 בינואר 2011

ברור ברור, אבל העובדה שלוקאס עדיין שם מעידה שלמישהו שם אין שום מושג ירוק מה הוא עושה. לא יכול להיות שאלפי אוהדי כדורגל טועים ורק בניטז ואחריו הודג'סון צודקים, נכון?

איש התרנגולת האיום 6 בינואר 2011

אריאל-
ברור שזה יכול להיות. הרוב לא מגדיר מה נכון. אגב, לוקאס לא היה מהחביבים של הודג'סון, הוא גדל עליו והרוויח את מקומו בהרכב. בנוסף, כקפטן לשעבר של נבחרת ברזיל הצעירה ומזומן לנבחרת הבוגרת למשחק ידידות לא מזמן, כנראה שזה לא רק בניטז והודג'סון שרואים בו משהו.

אישית, אני חושב שהוא נהדר, השחקן המצטיין של העונה הארורה הזו.

אלפרד 6 בינואר 2011

אבי נמני פנוי!

דובי מילר 6 בינואר 2011

במשך שנים רבות, כאוהד ליברפול, ניסיתי לחלום ולדמיין מה מרגיש אוהד של קבוצה ממוצעת-מינוס בליגה האנגלית, כזה שחף מדאגות ירידה ועל אליפות לא יכול להעז לחלום אפילו. לא דמיינתי שנגיע למצב הזה שאנחנו במצב הזה, עונה שנגמרה עוד לפני שהחלה ותמיד נחשוב כבר על המנג'ר הבא, מי אולי יעשה את זה טוב יותר.
רוצה להתעורר מהחלום ולשמוע את מרטין אוניל מספר על ההתקפות של קבוצתו
http://www.youtube.com/watch?v=xJY7JSHA3SY

YNWA

תומר ש 6 בינואר 2011

דובי, קטע מיתולוגי!

עידו 6 בינואר 2011

לא הכרתי. קטע משובח

תבורי 6 בינואר 2011

דובי ניסח נכון גם את התחושות שלי. לעצם העניין, הודג'סון הוא רק חלק מהבעיות של ליברפול ופיטורין שלו יכולים לתת מענה רק לחלק מהבעיות. זה לא רק מצב של מנג'ר שלא יודע מה לעשות עם השחקנים שלו, זה שילוב של מאמן לא מבריק עם סגל עלוב ולא מאוזן. לכן אין כל טעם בפיטורין היום במיוחד כשאף אחד בסדר גודל של חוס הידינק לא מחכה שרק יקראו לו. אני לא קופץ מעורי משמחה לאפשרות שאוניל יגיע, אני לא חושב שמדובר בעילוי מיוחד. יחד עם זאת, אני מקווה שהחברים ב NESV לא מופתעים יותר מידי מהמצב וחושבים קדימה בהגיון.

יוסי מזרחי 6 בינואר 2011

אני חולק עליך בהערכת מרטין אוניל.
גם בפן המקצועי וגם בעובדה שיש לו עמוד שידרה
ואופי.

בני תבורי 6 בינואר 2011

יוסי,
מכיוון שככל הנראה הוא המועמד, אני מקווה שאתה צודק.

גורדיטו 6 בינואר 2011

אני רואה בעיני רוחי את שלמה שרף יושב בשורה הראשונה של הקהל בכיכר, מחזיק על הברכיים קערה מלאה פיצוחים, מפצח בשקיקה בעודו מביט מעלה אל הבמה ומחכה להלמות התופים.

כל גול שהבקיעה ניוקאסל, הגדיל לי את החיוך על הפנים, בחושבי מה קורה בבית משפחת שרף (עם שמיכת פיקה או בלעדיה)

דורפן 6 בינואר 2011

תבורי – אם הציפיות שלך ריאליות – מאבק על מקום בצ'מפיונס – אתה צריך להתלהב מאד מאוניל. הוא העמיד דור שחקנים בוילה שהיו נראים נהדר בליברפול.

בני תבורי 6 בינואר 2011

דורפן – אחרי התגובה של יוסי מזרחי נראה כאילו יש קונסנזוס לגבי אוניל בליברפול, משהו שאני צריך לדעת?

שלו 6 בינואר 2011

אצל החברים ברומא לא משעמם.
המזל התחיל לעבוד אתנו, היה תרים-תנגח, בעזרת השופט והקוון אושרו השערים השני והשלישי, בגלל טוטי לא נכנס הרביעי, תיקון, בזכות טוטי נכנס הרביעי ולא החמישי.
אחרי פתיחה קטסטרופאלית, בלי נצחונות במשחקי חוץ (ודרבי באולימפיקו זה לא ממש משחק חוץ) הרבה תיקו בדקות האחרונות במקום ניצחון.
שתי הקבוצות שלי בעלו אישות אחת.
שבע נקודות ממילאן,
שתיים ממקום שני.
האם כששתי קבוצות שלך לוקחות אליפות זה דאבל?
 

אסף רביץ 6 בינואר 2011

1. הבעלים של ליברפול הם אמריקאים פרקטיים. אם אני מבין נכון את הראש שלהם, הם מחפשים את המקום בו ניתן למצוא את המאמן הצעיר הגדול הבא. ואם הם עשו עבודה טובה, הם יחפשו אותו בגרמניה.

2. זה לא ברור למה צ'לסי מחכים עם הפיטורים של אנצ'לוטי? הם מחכים שאברם יתפנה.

old timer 6 בינואר 2011

אוניל בן 59 נדמה לי. בעיני זה מבוגר מדי בשביל מאמן העתיד. בשביל מקום בצ'מפיונס הספיק בניטס. הציפיה שלי מההנהלה של ליברפול היא להביא מאמן שיהיו לו עוד 10 שנות כדורגל בעידן שאחרי פרגוסון. לפני הכל הם צריכים לעשות את מה שצריך כדי שליברפול תפיק את המקסימום מחוקי ה – Fair Play.

old timer 6 בינואר 2011

אני מסכים עם אסף. כולנו מחכים לתיאו אפשטיין

אדם 6 בינואר 2011

לגבי אלרדייס – בתחילת העונה היה לו איזה ראיון בו הוא אמר שאם היו נותנים לו את הקבוצה הנכונה, קבןצה בסדר גודל של אינטר, ריאל או מנצ'סטר יונייטד הוא היה זוכה בתארים כל שנה, הצהרה שהפכה למושא לעג כנגדו.
אישית, אני מאד מאמין במאמן הזה, לא מעט שחקנים שנחשבו סוסים מתים הגיעו אליו ופרחו מחדש – ג'יי ג'יי אוקוצ'ה, ניקולה אנלקה ואלחאדג'י דיוף הם הדוגמאות הראשונות שעולות לי בראש.
מצד שני לביג סם יש יכולות – man management גבוהות במיוחד, זה לא בכדי ששחקנים כמו פרננדו היירו, יורי דג'ורקאייף, מיצ'ל סלגאדו ואיבן קאמפו מחליטים דווקא אצלו להעביר את השנים האחרונות בקריירה.
כשאני חושב על זה עכשיו, אלרדייס יכול להיות בחירה מצויינת לליברפול, לא פחות טובה ממרטין אוניל.

עמית פרוס 6 בינואר 2011

רונן-ליברפול היום היא קבוצה כבויה לחלוטין שחוץ מלוקאס שעדיין נלחם-אף אחד לא נותן אפילו 3- אחוז ממה שהוא מסוגל.רק על זה שאנחנו עלולים לרדת צריך להיא מאמן שקודם כל ירגיע את השחקנים
ויותר חשוב-ימנע מטורס ג'רארד ריינה ומיראלש לעזוב בעונה הבאה.
יש לי הרגשה שאם הודג'סון ישאר אנחנו נראה באנפילד בעונה הבאה את תמיר כחלון ודומיו….

sui 7 בינואר 2011

ליברפול : האם להשאר עם מאמן עד סוף העונה – לשמור על כבוד כמו שדורפן אומר, וגם לחכות למאמנים אחרים שכרגע עסוקים (שמועות על מאמני פורטו ודורטמונד, דסשמפס ממרסיי כבר הודיע שהוא נשאר שם) ולא יעזבו באמצע העונה.
או אולי עדיף כבר להביא מאמן עכשיו (אוניל או ההוא מהופנהיים- כתבה מעולה עליו בטומקינס טיימס. בעיקרון הוא בונה קבוצה משחקנים בגילאים 19-23 ועוד כמה מבוגרים אחראים ומנוסים. לליגה האנגלית אני מקווה שהוא יעלה קצת לגילאי 20-21 עד 26 אלא אם כן יימצא חבורה של יצורים כמו באלוטלי ומיקה ריצ'רדס,כלומר חסונים מבחינה פיזית) על מנת שילמד את המערכת ויתחיל כבר עכשיו לתכנן בניית קבוצה לעונה הבאה ולא לעבוד תחת לחץ מטורף לחודש-חודשיים בקיץ. שיידעו ממי הם רוצים להיפטר ויתחילו להביא את השחקנים שהם רוצים עוד לפני תחילת מחנה הקדם עונה. (כמובן שזה קצת משימה בלתי אפשרית כי יש שחקנים שיחכו לעוד הצעות-עוד כסף,עד סוף חלון ההעברות בקיץ).
באופן אישי אני מאוד מעריך את אוניל (שדרך אגב החליף את דלגליש ובארנס שעבדו יחד כמאמנים בסלטיק) אבל חלק מהשמועות על מלחמות בינו ובין השחקנים באסטון וילה קצת מעוררות דאגה. השאלה היא גם איך הוא (או כל מאמן אחר) יתמודדו עם קומולי שאחראי (לפי שמועות) להבאת חואנדה ראמוס לאמן את טוטנהאם ולפיטורים של המאמן הקודם.
ההרגשה שלי היא שהבעלים החדשים מחפשים מאמן צעיר ,מהדור ה"חדש" של מאמנים. מעין איש "לפטופ" כזה שיתאים לאוריינטציה העסקית שלהם, מרובת הסטטיסטיקות, כמו גם לקומולי – "לפטופ" בעצמו שאחראי על מציאת שחקנים בעיקר ובנייתשדרוג האקדמייה על מנת שתנפק שחקנים לגיטימיים לקבוצה הראשונה על מנת שלא יהיה צורך להשקיע עשרות מיליונים כל קיץ. המאמן אחראי על הטקטיקה,אימונים,בחירת שחקנים,פסיכולוגיה,מוטיבציה וכן הלאה. קומולי צריך למצוא שחקנים שיתאימו לשיטה של המאמן. כך שכרגע אני מניח שהוא בעיקר ממלא את האקדמיה בכשרונות צעירים עד שיגיע מאמן חדש עם תכנית ושיטה או מודל כלשהוא כדי לבנות את המועדוןקבוצה בשנים הבאות.
אני מודע למודל הרד סוקס עם אפשטיין ה"לפטופ" כביכול ,צעיר וחדשני שנמצא מאחורי הקלעים בעוד יש מאמן בעל נסיון על הקווים.
הבעיה היא שקומולי לא ממש נראה לי תואם אפשטיין. למרות שבעקרון הוא נמצא בתפקיד הזה.מהמקצת שקראתי על שניהם אין מקום להשוואה. אפשטיין גאון שכנראה יכתבו עליו ספרים וילמדו על דברים שעשה במכללות ספורטעסקים. קומולי… לא ממש, אבל נחיה ונראה. אני מאמין ומקווה שהשנתיים הקרובות יהיו מאוד מעניינות בשביל אוהדי ליברפול.

cookie-monster 7 בינואר 2011

לטעמי הודג'סון היה מלכתחילה סוג של מינוי זמני, אם בגלל שמונה כמאמן שספק ראשוני אם הוא יכול להתמודד עם מועדון כליברפול היה לרבים מלכתחילה, ואם בגלל ענין הבעלות, שהיה סיכוי יפה שתתחלף חודשים ספורים לאחר שמונה (כפי שאכן קרה)…
ולכן אין בפיטורין שלו באמצע עונה שום שידור מסר של 'אי שמירה על כבוד ומסורת של התנהלות'. בעיקר לא אם הדיבורים לתת ל CARETAKER מוכר משהו לאוהדי המועדון את המושכות, לפחות עד סיום העונה, ואז לראות מה הלאה.

cookie-monster 7 בינואר 2011

(אם הדיבורים יתממשו*)

טל 8 בינואר 2011

http://sports.walla.co.il/?w=/7/1777289

גרנט הוא כנראה המאמן הראשון בהיסטוריה שראיונות הם עבורו חלק אינטגרלי מטקטיקת האימון. זה אפילו לא משחקים פסיכולוגיים סטייל פרגוסון או מוריניו. מה ההבדל? אצלם, מטרת הראיון היא להשפיע על המשחק הבא. אצל גרנט מטרת הראיון היא להשפיע על הרושם (העגום בדרך כלל) שיצר המשחק הקודם.

מבחר פנינים:

"כשאתה מחתים מנג'ר אתה דבק בפילוסופיה, ואתה צריך לדעת מה אתה עושה. אנחנו יודעים מה אנחנו עושים, ואנחנו יודעים מהו החזון שלנו לטווח הקצר ולטווח הארוך. למרות כל מה שקרה נמשיך עם החזון שלנו. הדרך שלי תישאר אותה הדרך, ושום דבר לא ישתנה".

אין מילים.

"אומרים שהמשחק האחרון משקף את היכולת של הקבוצה, אבל מתוך חמשת המשחקים האחרונים שלנו ניצחנו בשניים והשגנו עוד שתי תוצאות תיקו. אחד הניצחונות היה נגד פולהאם שזה מקום שקשה לשחק בו וניצחון נוסף הושג במשחק על שש נקודות נגד וולבס. צריך פשוט לנתח את כל המצב ואז הבעלים יהיו מרוצים".

"כל המצב" הוא שאתה כבר למעלה משנה במקום האחרון (חוץ ממחזור אחד שבו עלית מעל הקו האדום עם שני משחקים עודפים). אבל המשפט הזה לפחות כולל תמצית של המהות הגרנטית- זה לא באמת משנה מה עשית, השאלה היא איך הסברת את זה לבעלים.

באבא ימים 8 בינואר 2011

אם זו לא נשיקת המוות אני לא יודע מה כן. המחמאה הכי גדולה לבניטס זה שפרגוסון לא סבל אותו.

http://www.mirrorfootball.co.uk/news/FA-Cup-preview-Manchester-United-vs-Liverpool-Roy-Hodgson-finds-backing-from-an-unlikely-ally-in-Sir-Alex-Ferguson-article666565.html

באבא ימים 8 בינואר 2011

אם זו אינה נשיקת המוות אני לא יודע מה כן. המחמאה הכי גדולה לבניטס זה שפרגוסון לא סבל אותו.

http://www.mirrorfootball.co.uk/news/FA-Cup-preview-Manchester-United-vs-Liverpool-Roy-Hodgson-finds-backing-from-an-unlikely-ally-in-Sir-Alex-Ferguson-article666565.html

דורפן 8 בינואר 2011

משפט המפתח הוא שהבעלים צריכים "לנתח את המצב". הקבוצה במקום האחרון אחרי כמה שנים שהייתה מרכז טבלה או שולי תחתית. צריך רק לנתח את המצב בכדי להבין את השיפור.

זה לא שהטבלה משקרת אבל הבעלים צריכים קורס בהבנת הטבלה. אבל האמת אין לי רחמים עליהם. ג'יאנפרנקו זולה היה צריך להמשיך. אני לא אומר שהוא מנג'ר גדול אבל היה לו פוטנציאל לשיפור והוא הרבה יותר התאים לרוח של ווסט-האם. הוא גם היה אהוב על האוהדים. אז בעלים שלא מתחשבים באוהדים אין לי סימפטיה אליהם.

טל 8 בינואר 2011

בנקודה הזאת אני לא מסכים.

ראשית, כי על פי מה שאני ראיתי, המינוי של גרנט דווקא התקבל די באהדה.

שנית, כי לא תמיד המינוי הפופולרי הוא המינוי הנכון לקבוצה. אין לי מושג איך התקבל המינוי של פרגוסון בשעתו, אני יודע שהמינוי של ונגר התקבל בתגובות שנעו בין זילזול לתדהמה.

מה שמפריע לי בתגובה של גרנט מעבר לזיזול באוהדים (ובאינטילגנציה של כולנו) זה הזילזול הבוטה בערכי הכדורגל האנגלי- של מחשבה לטווח ארוך, של בניה איטית של קבוצה מהיסוד, של סבלנות ביחס לעבודת המנג'ר.

כידוע, אנגליה היא גן עדן למנג'רים: למנג'ר יש כבוד וכוח עצום (בספרד הוא אפילו לא אחראי על ההעברות והקרדיט על צלחות הולך קודם כל לשחקנים), הקהל סופר סבלני, ראשי הקבוצות סבלניים (אפילו קצב פיטורי המאמנים של אבברמוביץ' שנחשבים להזויים ובזויים בסטנדרטים אנגליים, הם סבירים+ בסטנדרטים איטלקיים או ספרדיים), אם הוא מספק את הסחורה המנג'ר יודע שהוא מצא עבודה אפילו לעשור או שניים.

גרנט לא משתמש בערכים הנפלאים הללו בדרך האימון שלו, אלא בדרך שבה הוא מסביר את העבודה המחורבנת שהוא עושה. כלומר, הוא לא באמת עובד לטווח ארוך, לא באמת יש לו "דרך", הוא יודע שבאנגליה מישהו עוד עלול לקנות את הבולשיט הזה.

cookie-monster 8 בינואר 2011

נפרדו בהסכמה הדדית!
הנה הקלאס שלך דורפן :)
ווווהוווו

Comments closed