בירמינגהאם. שירים לשחקני עבר

אולד טראפורד יודע לקבל שחקני עבר בצורה מרגשת. וגם להתעלל בכמה מהם אם צריך

המוחתם הטרי.EmrandSam, cc license

חיכינו לרכבת בשירה אדירה של City is a massive Club.

שמחתי שההפסד שלהם היה לאסטון וילה. כי הדבר העיקרי שסיטי עשו עם הכסף שלהם הוא להרוס את אסטון וילה. הם קנו את בארי ואת מילנר ומרטין אוניל התפטר בגלל זה. אז טוב שאיבדו את הסיכוי המעשי שלהם דווקא מול  וילה.

הקהל באולד טראפורד יודע לקבל יפה שחקני עבר ויודע גם להתעלל בהם. בבן פוסטר התעללו. הוא בקושי קיבל איזו מחיאת כפיים רפה ובכל שער שספג החלה שירת England's number 1.  גם בקרלוס טבז – המכונה בשירים בחיבה "money grabbing whore" – הקהל לא מאוהב. אבל בו יונייטד מתעללת אחרת.  כוכב המועדון המאסיבי עמל ועמל ואוסף שערים. יורק דם כמו שהוא יודע עבור כל אחד מהם. אבל בכל פעם שהוא מתקרב לראש טבלת המבקיעים מארגנים לברבטוב יום בציר והמאמץ של טבז לזכות במלך השערים – הוא לא יזכה בשום דבר אחר העונה – הופך לסיזיפי.

בירמינגהם שיחקה כל כך גרוע שזה היה מביך. רציתי להגיד פה משהו על הבושה בקבוצה כזו כשבאנגליה הקבוצות מקבלות כל כך הרבה כסף בכדי להצטייד. אבל צריך כנראה להיות יותר הוגן איתם – הם כן הוציאו נקודה מיונייטד במשחק הביתי. הסיבה היחידה שנגמר 0-5 היא שווין רוני בכושר הבקעה איום (למרות שבכושר משחק דווקא טוב). הרווח הכי גדול מהמשחק הסופר-קל היו שגיגס ואברה קיבלו מנוחה מוקדמת. פרדיננד וסקולס לא שותפו בכלל. זה מצויין כי המשחק בבלקפול באמצע השבוע הוא משחק סופר-חשוב.

היו שם כמה שחקנים קומיים במיוחד. למשל דייויד מרפי ששמר על נאני. או קית' פאהיי שהביא החטאה לפנתאון הרוזנטלי במצב של 0-4. בואו נאמר ככה – יכול להיות שאין לו את הכושר המספיק לכך. אבל מבחינת ראיית משחק ומסירה מדוייקת אדווין ואן דר סאר טוב מאיזשהו שחקן שדה שלהם. ואם זו לא בושה יותר מדי גדולה להכנע לטכניקה של ברבטוב, השער השלישי הובקע כי לבירמינגהם לא הייתה תשובה לנחישות הלא-כל-כך מפורסמת של הבולגרי הזה.

במחצית הקרינו על המסך הגדול כל מיני הודעות על לידות וחתונות של כל מיני אוהדים. והתשואות הגדולות ביותר היו לאולה-גונאר רויאל, שנולד לזוג ג'ורג' ואלכס רויאל בשבוע שעבר.

וזה מה שנכתב לפני המשחק:

והיום פוסט המשחק הוא בעל צביון מיוחד, ובגלל זה גם יתאחר או אפילו יתאחר מאד העדכון בסיום. משום שהנהלת הבלוג, אבל גם הצוות כולו, בדרכם לאולד טראפורד! לתמוך בשדים האדומים במשחקם מול בירמינגהאם סיטי האדירה. אגב, מאז שחייתי באנגליה יש שיפור גדול ברכבת בין לונדון למנצ'סטר וכיום יש רכבת שהיא אמינה כוידיץ' (כלומר בדרך כלל היא בסדר) ומהירה כצ'יצ'ריטו (בחיים לא) ועושה את הדרך בשעתיים במקום שלוש וחצי.

יש כתבה היום בגארדיאן על בירמינגהאם. מסתבר שהם מתקשים בשוק ההעברות ולא בגלל שאין להם כסף. מין בעיה של אפיל שמקשה עליהם לרכוש אפילו שחקנים שמשחקים בבורסאספור (קני מילר) או שחקנים שאין להם סיכוי לשחק כמעט בטוטנהאם (רובי קין). בכתבה אומר המנג'ר אלכס מקליש שהוא מרגיש שטכנית המועדון ברמה של אסטון וילה ויכול להגיע לרמות האלו. חתיכת ציפיות.

זה משהו מוזר משהו. בירמינגהאם אם אתם לא יודעים היא עיר גדולה ממנצ'סטר וגם אזור המטרופוליטן שלה הוא בגודלה של מנצ'סטר (2.5 מליון). אבל קבוצות הכדורגל שלה אפילו לא נוגעות ברמה של אלו של מנצ'סטר וסביבתה. אפילו אם נוציא את יונייטד מהמשוואה יש את סיטי (גם לפני הכסף), בולטון, וויגן ובשיפולי העיר גם בלקבורן ופרסטון וברנלי ולא הרבה הלאה יש את ליברפול ובלקפול. למעשה אם לנקשייר הייתה מכריזה על עצמאות הייתה ליגה עם עשר קבוצות שיש להן 20 אלף צופים ומעלה. והיא הייתה לוקחת איתה 54 אליפויות אנגליה ו-8 אליפויות אירופה. לעומת 19 אליפויות אנגליה ואפס אליפויות אירופה ללונדון. חבל המידלנדס- משם יריבתנו דהיום – זכה ב-14 אליפויות אנגליה ו-3 אליפויות אירופה.

עכשיו המעניין הוא שהאוכלוסיה של כל האזור הזה -היא בערך חמישה מליון נפש. אז כשבריו או סאו פאולו או אפילו בואנוס איירס חושבים שהם מטורפים לכדורגל. לנקשייר בהחלט שם איתם. באירופה המקבילה היחידה לטירוף הזה לא נמצאת בספרד או איטליה אלא אולי בחבל הרוהר וסביבתו במערב גרמניה. כמובן שזה קשור לכך שאם אנגליה היא מולדת הכדורגל, וטכנית החוקים עוצבו בלונדון, לנקשייר היא איפה שהכדורגל העביר את ימי ילדותו. והפך מעוד משחק עם כדור וקבוצות לגדול המשחקים שידעה האנושות.

*

ואחרי הדברים החגיגיים הללו בשבחם של תושבי לנקשייר, מעט חדשות.

ההתייחסות של הגארדיאן ליונייטד היום – והדבר היחיד שהעיתון עויין יותר מישראל היא כנראה יונייטד – היא שרוד ואן ניסטלרוי התקשר לאלכס פרגוסון והתנצל על התנהגותו לפני חמש שנים והשניים השלימו.

חדשות שוק ההעברות: פרגוסון סירב למכור את וולבק לסנדרלנד. הוא ימשיך לשחק שם כמושאל בזמן שמאקדה הולך להשאלה לסמפדוריה (הוא כבר הבקיע שם). אני נזכר במצוקת החלוצים של סוף העונה שעברה ורועד. אין שום ברירה אלא להשאיל חלוצים צעירים אם אתה לא יכול לתת להם לשחק. גם אם אתה מאבד אותם בסוף. כי לא ממש תרוויח אותם אם יישארו בקבוצה ולא ישחקו. והמצב השנה כנראה טוב מבשנה קודם לכן בזכות צ'יצ'ריטו.

בהערת אגב, הייתי אוסר את מוסד ההעברות.

לעומת זאת הספקולציה הטריה היא שיונייטד ביצעה החתמה גדולה מאד לעונה הבאה. אחד ריאן גיגס הסכים לשחק בה את עונת 2011-2012. מדובר בקיצוני שבשעת הצורך משחק במרכז. רגל שמאל שלו מצויינת ורגל ימין לא רעה גם. בתחילת דרכו הצטיין בעיקר באונה הימנית של המוח, אבל כיום האונה השמאלית שלו היא אחת מ-5-6 הטובות בכדורגל.

והוא מגיע חינם.

פוסטוקבק
נוסטלגיה ועובדות 3 - המשחק

91 Comments

zimmerman 22 בינואר 2011

Great picture . What is the difference between the left and right hemispheres?

zimmerman 22 בינואר 2011

In football terms?

דורפן 22 בינואר 2011

הייתי משער שהצד היצירתי הימני מתעסק יותר עם דריבלים והצד הימני יותר בהבנת היריב ותכנון המשחק.

יוסי מזרחי 22 בינואר 2011

תן עוד פרטים על המוחתם החדש,למשל, מה גילו, איך מעריכים את ההתפתחות שלו ושל הסביבה לעתיד לבוא, איפה הוא יכול לשחק במערך הקבוצתי וכל מידע נוסף שתוכל לגרד….כל מה שתוכל.

דורפן 22 בינואר 2011

נראה שהוא אחד מהשחקנים האלו שמיד אחרי שחותם על חוזה מנסה להרשים.

שלו 22 בינואר 2011

אני לא יודע כבר מה יותר מפחיד, הפרישה של גיגסי או של הסר.
תודה לאל שהדילמה נדחתה בעוד שנה.

בני תבורי 22 בינואר 2011

ההבדל בין האונה השמאלית והאונה הימנית במוח הוא כמו ההבדל בין אומץ לבין "ביצים".
אומץ – זה כשאתה חוזר הביתה מאוחר בלילה, לאחר בילוי עם החברים,
אישתך מחכה לך עם מטאטא, ויש לך את האומץ לשאול אותה:
"האם את עדיין מנקה, או את עפה לאיזשהו מקום?
"ביצים" – זה כשאתה חוזר הביתה מאוחר בלילה, לאחר בילוי עם חברים,
נודף ריחות של בושם חזק, ובירה, ליפסטיק מרוח על צווארון החולצה,
טופח לה על התחת, ויש לך ביצים לומר לה:
"את הבאה בתור שמנמונת"!!

ייספר אולסן 22 בינואר 2011

LOL

סימנטוב 22 בינואר 2011

כן… LOL

Danny 22 בינואר 2011

Ronen: so you have the perfect weekend! have fun and report great results later. Don't forget to grab one of those " fantastic burgers" down stairs. Oh yes, Giggs, he can play a few more years, his speed is still greater then most young defenders. So Ronen, have fun and don't forget to sing along

אופיר המקורי 22 בינואר 2011

יונייטד פספסה הזדמנות פז להפטר מרוני במחיר מופקע. תחת זאת עכשיו היא תקועה אתו ועם חוזה מופקע.

Mr. Kate 22 בינואר 2011

איתו ועם הבישולים שלו לראיין גיגס

Yair 22 בינואר 2011

ולברבטוב.

Danny 22 בינואר 2011

and you are both right

Avishai 22 בינואר 2011

this new signed guy, giggs, looks quite promising

יוסי מזרחי 22 בינואר 2011

יפה.

תומר 22 בינואר 2011

פשוט לא יאומן כמה שנאני שחקן של ביטחון עצמי. ברגע שהוא פתח משחק בצורה רעה, כלכך קשה לו לצאת מזה.

Comandante Che Guevara 22 בינואר 2011

גילויי סוציומטריה מדהימים של נאני. הרס 3 התקפות רצופות.

אבי 22 בינואר 2011

"מנצ'סטר יונייטד-בירמינהאם עם פריצות לאברטון-ווסטהאם" – זו חתיכת "פריצה" עכשיו; לא נותנים להינות. נמאס! רק בגלל זה אני בעד פיטורי גרנט!! מילא היו "פורצים" למשחק שמעניין אותנו, כמו זה של ארסנל. נמאס.

אבי 22 בינואר 2011

ושבאותה מכה גם יחתכו את כספי מה- NBA!

סימנטוב 22 בינואר 2011

רונן אחרי המשחק עמדת בתור (עם עוד 76 אלף) לצחצח לגיגסי את הנעלים? :)
פאביו נהדר (טרומדוס אפ סייד…)
עם נאני אייברסון זה נראה כמי שבא למשחק מהנ.ב.א לקולג' למרות כל הכעס חייבים לתת לו חופש (טקטיקה משחק מודרני וכל זה אני תמיד רוצה לראות כישרון טהור)
רוני נע לשטחים יוזם ורואים שיתר השחקנים משחקים בשבילו.
ברבה, אנדרסון, וידוץ' תענוג

יוסי מזרחי 22 בינואר 2011

אני לא שונא את אברם ולא את ווסטהאם,אבל, אם זה ימשך כך,שירדו ליגה או שיבקשו לשחק בשעות שונות מאיתנו.

אביעד 22 בינואר 2011

כמה דברים שתפסו לי את העין:
1. דארון גיבסון הופיע למשחק. לא שהוא היה ענק, אבל בניגוד למשחקים קודמים, ראו אותו. הוא בא לקבל כדור, עשה עבודת הגנה באמצע, נתן כמה כדורי עומק. בקיצור, עשה מאמץ להראות שהוא יותר מאשר one trick poney. רק שימשיך ככה ואולי עוד ייצא ממנו משהו.
2. כריס סמולינג נראה מאוד בטוח בעצמו. כשהכדור היה אצלו ברגל הוא לא חיפש רק להיפטר ממנו אלא לעשות את הדבר הטוב ביותר. גם כשהוא שלח כדורים קדימה זה היה עם כתובת ולא סתם הרחקות.
3. פאביו אמנם צריך עוד להשתפר הגנתית (ובגילו זה טבעי), בהתקפה הוא כבר מראה דברים שאין לאברה, כמו למשל החיתוך לאמצע והיכולת והרצון להשתמש גם ברגל ימין.
4. זה לא וויין רוני של אשתקד, זה די ברור. אבל זה כן וויין רוני של לפני שנתיים ושלוש. אותו רוני שישחק בכל מקום שצריך לטובת הקבוצה (והיום, 30 דקות כקשר שמאלי) ואותו רוני שמחפש את החברים שלו (והיום, 2 בישולים כתוצאה מכך).

בוריס 22 בינואר 2011

עד כמה שאני יודע פאביו ימני, עם כל השאר אני די מסכים במיוחד היכולת של סמולינג

אביעד 22 בינואר 2011

פאביו שמאלי במקור שיכול לשחק גם בימין במקרה הצורך.

בוריס 23 בינואר 2011

התכוונתי לרגל לא לעמדה

שלו 22 בינואר 2011

ג'ון אושה תענוג, גיגסי לא נגמר, ברבטוב לא יודע להבקיע בבודדת, אנדרסון רוני ונאני, איזה כיף גיבסון ווידיץ' תענוג, סמולינג ודה סילבה אושר.
כמה יפה יכול להיות התרים תנגח.

מנחם לס 22 בינואר 2011

אני מכיר את אנגליה (בעיקר ערי השדה) באופן אינטימי ביותר. משנת 1974 עד שמכרתי את קייטנות הכדורגל שלי, הייתי מבקר קבוע שם כל חופשת חג המולד ל-3-4 שבועות, נוסע מעיר אחת לשנייה, אוניברסיטה אחת לשנייה, ומראיין סטודנטים-מאמנים. בירמינגהאם יוניברסיטי היתה אחד ממקורות המאמנים החשובים שלי. עיר של פחם ומתכת. ממש פיטסבורג בנשמה. המאמנים מבירמינגהאם היו תמיד יותר 'קשים' מאלה של מנצ'סטר יוניברסיטי (ויותר "נאמנים" לקייטנות). בירמינגהאם נגד מנצ'סטר מבחינת אופי זה פיטסבורג נגד בוסטון: פיטסבורג סטילרס נגד ניו-אינגלנד פטריוטס.
אני מחזיק אצבעות לבירמינגהאם.

תושב חוזר 22 בינואר 2011

נראה טוב הבחור הצעיר הזה שהחתמנו… גם כבש וגם בישל, ומקוה שזה יתן לו בטחון לקראת ההמשך. בהחלט יש פוטנציאל.
לא רוצה להגיד אמרתי לכם – אבל שמתם לב ששני גולים הגיעו אחרי חילוצי כדור של אותו "בטלן" כביכול ברבטוב? זה שקברתם כאן בבלוג ןמחזיק אותנו העונה?

איתי 22 בינואר 2011

אני טס למשחק של מנצ'סטר נגד מארסיי במרץ והייתי שמח לקבל כמה עצות מועילות ממי שכבר היה שם:
1. כמה זמן לוקח הטור באיצטדיון ובמוזיאון והאם כדאי להזמין מקום מראש?
2. האם יש הבדלי מחירים בין הזמנת כרטיסים מראש או קנייתם ביום הנסיעה לרכבות בין מנצ'סטר ולונדון? באיזה חברה הכי זול?
3. כמה זמן כדאי להגיע לפני המשחק והאם יש דברים מעניינים נוספים בעיר.
4. הכי חשוב – איך משיגים צילום עם גיגס?

דורפן 22 בינואר 2011

לגבי הרכבת בהחלט. כדאי להזמין מראש. אין חברה ספציפית. thetrainline.com

תור לאיצטדיון אין. אני לא יודע לגבי המוזיאון – אני לא לגמרי בטוח שהוא פתוח בימי משחקים.

יש הרבה דברים מעניינים במנצ'סטר – מוזיאונים, מוסיקה ומועדונים. אבל בשביל זה צריך להיות שם יותר מיום. כי במגרש הולך יותר מחצי יום בגלל הצפיפות בחזרה בסיום.

דהגאנר 23 בינואר 2011

יסלח לי ונגר על חילול השם, אבל כולה טיפ נסיעות קטן. יש טיסות זולות להפליא מהארץ דוך למנצ'סטר jet2.com

איתי 23 בינואר 2011

תודה רבה על העזרה. עכשיו צריך ליישם זאת.

מנחם לס 22 בינואר 2011

למה לעזאזל מראים לנו בארה"ב מנצ'סטר סיטי נגד אסטון וילה ולא מנצ'סטר יונייטד נגד בירמינגהאם (עכשיו בארץ 8:30 בערב). האם אני רואה משהו לא LIVE?

אביעד 22 בינואר 2011

כי הסיטי עכשיו בלייב (התחיל ב-19:30 שעון ישראל). היונייטד שיחקו ב-17:00 שעון ישראל והמשחק שלה נגמר לפני יותר משעה וחצי.

גיל 22 בינואר 2011

מנחם, המשחק של מנצ'סטר היה בשעה 10 שעון המזרח בפוקס ספורט. אם אתה מעוניין לדעת מתי ובאיזה ערוץ משודר כל משחק בארה"ב תכנס ללינק הבא:

http://www.livesoccertv.com/schedules/

מנחם לס 22 בינואר 2011

תודה

תומר ש 22 בינואר 2011

אני מקווה שההרגשה הטובה שנותן המשחק הזה לא נובעת מחולשת היריבה. בירמינגהם לא הגיעו למשחק.

יואב 22 בינואר 2011

כושר הבית של יונייטד השנה לא נופל מהשנים הגדולות והשנה קריטי מתמיד לשמור על הבית( וצלסי וסיטי עוד צריכות להגיע).
בארבטוב כובש כשרוני על המגרש(15-17) ולמרות הבישולים היפים והכושר המשופר,פעולת המשחק שלו היתה להוריד לרצפה את הכדור של אדווין בבילד אפ של הרביעי.עוצר נשימה.
גיגסי-אגדה שהיתה באמת.כשהוא מטפל בכדור זה עדיין המראה הכי יפה בכדורגל.
מתגעגע לסקולסי…

יואב 22 בינואר 2011

נ.ב
אין סיור ביום משחק וצריך להזמין מראש למוזיאון ביום משחק.
אני חושב שכרטיס לרכבת זול יותר ככל שמזמינים מוקדם יותר.
רצוי לעשות יום נוסף באולד טראפורד מלבד המשחק כי גם העומס במגה סטור ביום משחק הוא בלתי נסבל.

גמל (סתם גמל) 22 בינואר 2011

הגיגס הזה לא יצליח. הוא נכנס לנעליים גדולות מדי

יוסי מזרחי 23 בינואר 2011

קצת סבלנות, תן לו הזדמנות, אחרי הכל הוא עוד צעיר.

הוליפילד 22 בינואר 2011

הגר פיינר שמרה על תואר אלופת העולם במשקל 53 ק"ג בקרב שנערך בפריס,לאחר שגברה בנקודות על הצרפתייה זיקורה

ויכסלפיש 23 בינואר 2011

יש שמועה שהקרב הבא של פיינר יהיה נגד שולה זקן

שלו 23 בינואר 2011

שנתי נדדה הלילה, מחשבות ניסרו את מוחי ושאלה בלתי פתורה הטרידה את מנוחתי.
האם אנחנו מבינים באמת כמה ראיין "יוסי" יוסף גיגס הוא שחקן ענק?
התחלתי לחשוב ברשימת הגדולים ביותר, באיזה מקום הייתי שם אותו,
מארדונה ופלה היו גדולים יותר (באמת חשתי הרהורי כפירה), קרויף, פושקש, ודי סטפנו כנראה גם כן (מדהים איך השלישייה הזאת תמיד מגיע אחרי הצמד הראשון) בקבאוור וגרד מילר ברשימה וגם רומינגה ואח"כ יש את זידאן, יש את זיקו וסוקרטס, קאנטונה, ובובי צ'רלטון, קני דלגליש, ויש את פלטיני ועוד עשרות שחקנים מפה ומשם (בכוונה לא רשמתי איטלקי) ובעצם מה המדד?
בעמדה שלו, מי היה יותר גדול ?
בהישגיות בקבוצה מי הצליח לאורך שנים להחזיק קריירה כל כך יציבה ?
מנהיגות מי בועט את הפנדלים המכריעים ?
ליד מי גדלו כישרונות גדולים ?

האם גיגס בכלל ברשימת העשרים הגדולים בהיסטוריה ?
נראה לי שכן, גם בעשרה יותר מזה כבר באמת קשה לקבוע.
אבל אנחנו חיים בתקופה של אגדת כדורגל, צריך להעריך את זה (וכמו שהיונייטד עושה, צריך גם להאריך).

יוסי מזרחי 23 בינואר 2011

השאלה החשובה היא איך ישאלו את השאלה שתדרג את הגדולים מכולם,ובכל זאת,בעשרים הראשונים אין בכלל וויכוח.
והשאר באמת לא חשוב.

דורון 23 בינואר 2011

בבלוג הזה הוא כנראה אחד משלושת הגדולים בהיסטוריה.

מחוץ לבלוג? ובכן… הוא כנראה אחד מ4-5 הוולשים הטובים בהיסטוריה, יחד עם מארק יוז, איאן ראש וג'ון טושאק.

אריק 23 בינואר 2011

"קטאר הולדינגס" הציעה 1.5 מיליארד ליש"ט עבור מנצ'סטר יונייטד.
סכום שנדחה על הסף על-ידי הגלייזרים,שהחליטו כי רק הצעה של 2 מיליארד ליש"ט ומעלה תספק אותם.

דורפן 23 בינואר 2011

שלו – הוא בוודאי לא בין עשרים השחקנים הטובים בהיסטוריה. הוא השחקן שממחיש את יונייטד של פרגוסון אבל מעולם לא היה השחקן הטוב ביותר של הקבוצה. ועשרים הטובים בהיסטוריה זה משהו שחורג מזווית הראיה של קבוצה אחת. ספק אם מלבד מסי ורונאלדו יש שחקנים בדורנו שיהיו במעמד הזה.

יוסי מזרחי 23 בינואר 2011

זה ענין מאוד סוביקטיבי.
רונאלדו ומסי יוצאים מהכלל בשלוש ארבע השנים האחרונות ועוד כמה בעתיד (נקווה).
מה שראיין השיג,בעשרים שנות יונייטד צריך להימדד בסולמות ובמונחים אחרים.
=כשיופיע עוד אחד שהשיג את מה שהוא השיג,ולא בקיטנה ספרדית אלא בליגה אנגלית ובקבוצה כזו,נדבר שוב.
אמרתי קודם שסיגנון השאלה יקבע את התשובה ואני לא חושב שטעיתי.
ותראה כמה אובייקטיבי אני בשאלה זו…

Mr. Kate 23 בינואר 2011

אל תהייה קשה עם ברמינגהם. הם החתימו השנה כמה מלפפונים חמים(חלאב, בנטלי, זיגיץ') וכנראה שהשתן עלה לראש אחרי העונה המצויינת שלהם אשתקד. לא נורא, תמיד יש את שנה הבאה.

נעל 23 בינואר 2011

1=העובדה שקשיש בגילו גיגס,הוא אחד השחקנים הכי חשובים של יונטד מעידה על כישלון הצערה של הקבוצה,הרי כולנו יודעים פה שמול קבוצות הצמרת שלאירופה,הוא לא יזכה לשום שטחים ריקים לרוץ בהם כמו אתמול,והגנה מעולם הוא לא עשה
2=כולם וודעים שליוניטד יש את הקישור הכי חלש מהגדולות באנגליה,נאני נעלם הרבה,קאריק ופלאטשר ופראק,הם חומרטוב לנצחון במירוץ מארתון,אך לא בשביל ליצור התקפות בפס חכם או דאבל פס,מאנדרסון מצפים כבר שנתים לפרוח,מה נשאר,גיגס וסקולס
3+הסקוטי מצפה להגיע רחוק באירופה עם אותו צוות שכשל מול באירן בשנה שעברה,למה?
הגנת ברזל זה לא מספיק באירופה,לאינטר זה הצליח בגלל סנידר,ומוריניו
4=הנקודה היא אם הדחה של יוניטד ברבע או חצי תביא להבנה שעם המאמן הזה ימשכו הכישלונות באירופה,או שכרגיל הם ישמחו להיות מלכת הביצה

דורפן 23 בינואר 2011

ראשית, למה אתה משנה את השם שלך כל פעם? יש פה אנשים שחושבים שהם לוחמים באיזה ארגון חשאי – מחליפים שמות וכינויים ומנהלים איזו מלחמה עם עצמם. זה לא המצב. זה בלוג ספורט חסר חשיבות. תרגע ושמור על כינוי קבוע. אין בשטח סוכנים שמנסים לחסל אותך – אבל לעומת זאת אתה בהחלט מטריד את מערכת סינון התגובות ששולחת התראות כשאנשים משנים כינוי.

שנית, הטעות המרכזית של טענותך הן שאתה מדמה את אירופה כמין נושא שבכלל צריך להתייחס אליו. אם נוציא את שלב הבתים המגוחך – אירופה זה 4-7 משחקים בשנה, כמעט בכל שנה. אגב – הכשלון שאתה מדבר עליו כולל את הרצף הכי ארוך של משחקים בלי הפסד באירופה, שיאים של ניצחונות חוץ, שיאים של הופעות בשלבים מהרבע גמר והלאה אבל ניחא. נניח ששום דבר לא משנה חוץ מניצחון במשחק הגמר ונניח ש-2 ניצחונות ב-11 הגמרים האחרונים הם כשלון עצום שאין כדוגמתו.

יונייטד בהחלט חלשה מברצלונה כרגע. אלא שבשלושים השנים האחרונות היא התמודדה איתה בדיוק שש פעמים. האז זה יהיה אדיוטי עד פושע להכין קבוצה למשחק שיש סיכוי קטן שיתממש. ממש טפשות.

צורת החשיבה שלך מתאימה לכמה גורמים:

משחקי פנטזי ליג ומשחקי מחשב. שם אני מעריך שמנצ'סטר יונייטד וברצלונה מתמודדות ביניהן כל יום בכמה מאות אלפי משחקים. כשאני מבקר בחנויות אלקטרוניקה אני רואה המון משחקים בין יונייטד לברצלוהנ. אבל במציאות זה פשוט אדיוטי להתייחס למצבים כאלו.

ארסנל – ארסנל בנתה קבוצה לליגה הספרדית או הצרפתית אבל משחקת בליגה האנגלית. באופן מפתיע מזג האוויר וקצב המשחק לא מתאימים למשחק שלה – כי שאר הקבוצות מסרבות לדרישותיו של וונגר לשחק כדורגל יותר אירופי. הוא מגנה אותם בסיום משחקים על כך – אבל הן ממשיכות לשחק כדורגל אנגלי.

מילאן של לפני כמה שנים. הם הכינו קבוצה רק לאירופה וזלזלו בליגה. קבוצה שמתכוננת לחמישה משחקים בשנה היא קבוצה רקובה ומילאן אכן התרסקה.

אלכס פרגוסון אכן מכין את קבוצתו למשחקי הליגה האנגלית. מה לעשות ש כרגע זה המפעל בו מתקיימים כ-85% מהמשחקים שלו .היריבות מאד קשה. חלקה עשירה ממנו וטוב שהוא לא מבטל את זמנו בהבלים כמו "את מי נגריל בליגת האלופות".

כשתהיה ליגה אירופית זה יהיה סיפור אחר. בינתיים אין.

שלא תטעה. זה נחמד לזכות בגביע אירופה. לבנות קבוצה עבור אירופה זו שטות.

הופ 23 בינואר 2011

לייק.
אגב מר "נעל" לא הזכיר כאן את ברצלונה דווקא. למעשה נדמה לי שתרימתנגח מעולם לא אמר שהוא אוהב את ברצלונה ולדעתי הוא בכלל אוהד ריאל.

נעל קרועה 23 בינואר 2011

1-עברתי מנעל קרועה לנעל,כי סתם בא לי,מה יש לי להטעות פה?
2-את ההתיחסות לאירופה אתם הזמנתם פה בבלוג, הרי כל מי שקורא פה בבלוג חושב בהסקוטי הוא גאון הדור(בונה קבוצות,לא סופר אף אחד, מנהל בחסד)
כאשר מגיעים לפרטים ולעובדות,פיתאום רק אנגליה חשובה לכם?
אם אנחנו מסכימים שהוא מאמן כושל בקנה מידה אירופי(סאקי,גרדיולה,ריקארד,קאפלו,מוריניו) אז כדאי להתיחס לאנגליה גם
3-עד הופעת מוריניו ווונגר,היה באנגליה עוד קבוצה עם התקציב של יוניטד?
ומשום מה ברגע שהגיעו מאמנים שמסרבים לשחק בתרים תנגח,פיתאום יוניטד התחילה לאבד אליפיות
4-תשמע ליוניטד קהל האוהדים מהגדולים בעולם,אז מצפים ממנה להשיגים באמה של מילאן,ברסה,ריאל
אם אתם מעדיפים שנשווה אתכם ,לרינג"רס,אייקס,ליון,אז בבקשה

שלו 23 בינואר 2011

נעל,
מתחילת ליגת האלופות ריאל מילאן ובארסה לקחו שלוש פעמים, היונייטד פעמיים. לפני זמן הליגה בו רק אלופה שיחקה במפעל אייקס לקחה שלוש פעמים רצוף הישג יחודי לה לבאיירן ולריאל, אז לא הייתי ממהר לזלזל בה.
לקרוא לסקוטי כישלון, גורמת להסתכל על הטיעונים שלך בגיחוך מה.
באופן כללי מאוד כיף להתדיין עם דעות שונות פה, איך שהוא מה שאתה כותב נראה כאילו אתה לא מכיר ולא יודע. אז או שבאמת צא ולמד, או שאתה פרובוקטור.
שניהם זה בסדר, רק שאני באופן אישי לא כל כך מתלהב מהסוג השני (הבעיה היא אצלי כנראה).
אם אתה מהסוג הראשון הגעת למקום הנכון. פה תוכל לקבל תשובות על איך נראתה היונייטד לפני עידן "הסקוטי הנכשל", מי שלט אז בליגה האנגלית ומה הוא עשה מהיונייטד.
לא רק שיונייטד לא מאבדת אליפויות הקצב שהיא לוקחת אותם רק גובר, אם תשם לב בין 1967 בה יונייטד הייתה אלופה בפעם האחרונה לפני עידן הסקוטי הנכשל לעונת 1993 בה לקחה אתו אליפות ראשונה עברו 26 שנה. אחר-כך היא לקחה פחות או יותר אליפויות גב אל גב, ובזמננו אנו היא מצליחה להדביק שלוש ברצף. היא לקחה 11 ב18 העונות האחרונות, או ליתר דיוק 11 מתוך 24 תחת הנהגתו של הסקוטי הנכשל.
נכון קבוצת הכדורסל של מכבי ת"א עושה רצפים יותר יפים, אבל גם זה מרשים.

נעל קרועה 23 בינואר 2011

"הקונץ" הזה לקחת מישהו שהוא 25 שנה בתפקיד ולהשוות אותו למאמנים שמאמנים שנתים שלוש בקבוצה ,לא מקובל,שים את מוריניו בריאל 25 שנה,לא יהיה ארון גדול מספיק לגביעים שהוא יביא
ושוב
1-מה היה תקציב שאר הקבוצות באנגליה לעומת יוניטד,עד שהגיעו וונגר ומוריניו?
2-אם אני מבין נכון ברגע שוונגר הגיע לאנגליה הוא לקח ברציפות 3 אליפיות
(איפה היה הסקוטי אז)?
3-התאוריה שלי היא כזו
כל עוד הסקוטי התמודד מול מאמנים אנגלים מיושנים בתקציב עודף,הוא עשה חייל
ברגע שהגיע מאמן מוכשר כוונגר או מוכשר וממומן כמו מוריניו,הסקוטי חזר לגודלו הטיבעי באנגליה

שלו 23 בינואר 2011

הבעיה היחידה היא שמוריניו לא נשאר מספיק וונגר לא לקח אף פעם שלוש אליפויות ברצף, אפילו לא שתיים. ריאל בנתיים לא מחזיקים מאמן יותר משנתיים, ואתה יודע מה זה לא נראה שזה ישתנה

יריב 23 בינואר 2011

מה העניין עם "עד שהגיע ונגר"? ונגר הגיע לפני 15 שנה!

דורפן 23 בינואר 2011

המערכת מתריעה על כל שמות שנות שמגיעות מאותו מחשב – כי זה מאפיין ספאמרים.

אתה ממש, אבל ממש לא מבין, הסיבה שפרגוסון מושווה לאנגליה כי שם הוא פועל. הוא מאמן בכדורגל האנגלי ונגד קבוצות אנגליות. למשל בשבת הקרובה יונייטד תשחק באנגליה, וגם שבת אחר כך וגם שבת אחר כך. בנוסף היא תשחק משחק נגד קבוצה צרפתית ואם תנצח אולי עוד משחק וכך הלאה.

הטיעון הכי מצחיק הוא שאתה אומר שמקבוצה גדולה מצפים ליותר. ובכן – יונייטד לא הייתה קבוצה גדולה לפניו.

וגם לא ראית משחקים של צ'לסי בתקופת מוריניו. ואתה ממש לא יודע מה שאתה מדבר בעניין סגנון. הקבוצה היחידה שמשחקת כדורגל קונטיננטלי באנגליה היא ארסנל. וזו הטעות שלה.

מבחינת הוצאה כספית יונייטד במקום 5-6 מאז ייסוד הפרמייר ליג. אז היא לא הרבה להשתמש ביתרון הפיננסי גם כשהיה לה אותו. ולמען האמת טוב שכך – כי רכישות יקרות הן ברוב המקרים וברוב הקבוצות מאכזבות.

נעל קרועה 23 בינואר 2011

אם יוניטד היתה עוד קבוצה לפני הסקוטי,למה עד היום מדובר על תאונת המטוס של יוניטד,כאסון הכי גדול בכדורגל?
אם אני לא טועה,לוברפול ויוניטד היו אז כמו ריאל ובארסה היום

שלו 23 בינואר 2011

אתה טועה האסון של טורינו הגדולה (וסיפורו נדמה הובא כאן בבלוג) היה אסון הרבה יותר גדול.

יריב 23 בינואר 2011

אתה באמת שואל את השאלה הזו? בשנות ה70 וה80 הקבוצה לא היתה טובה, מה שמספיק כדי לומר שהיא לא הייתה מועדון גדול לפני שפרגוסון הגיע. האסון היה ב58, הוא לא רלוונטי.

לפי ההגיון שלך אנחנו צריכים להמשיך להתייחס על נוטינגהאם פורסט כאל מועדון גדול.

דורפן 23 בינואר 2011

נעל קרועה – ברשותך אחדל כאן. אני יודע שאתה מנהל את הדיון הזה בחריצות רבה בהרבה מהבלוגים – בכל נושא שמתנהל. אבל אחד הדברים שאני מקפיד בדיונים אצלי הוא שדנים בעובדות שקרו.

למשל אסור להביא את העובדה שהונגריה זכתה בשני המונדיאלים האחרונים בתור עובדה – כי זה לא קרה.
עד שקראתי שוונגר זכה בשלוש אליפויות רצופות חשבתי שמתנהל כאן איזה דיון על ניתוח של עובדות. העובדות אינן ידועות לך (מלבד העובדות על העתיד כמו "מה יקרה אם מוריניו יאמן את ריאל 25 שנה").

זה קצת בזבוז זמן לדון על דברים כשממציאים עובדות.

לצורך העניין: פרגוסון הוא המאמן הגדול בהיסטוריה כי הוא הוביל גם את קוריאה וגם את הונגריה לזכיה במונדיאל.

יוסי מזרחי 23 בינואר 2011

הערה ושאלה אחת.
ההערה: שתי נצחונות מתוך שלוש הופעות על פני 11 שנים.
השאלה :(אם כי נדמה לי שתרגיז אותך) למה אתה מתעקש להכנס לוויכוחי סרק שמטרתם להרגיז ?

יואב 23 בינואר 2011

רונן,
ובדירוג הווינגרים בהיסטוריה?

טל המנצ'סטרי 23 בינואר 2011

נעל קרועה

מנצסטר סיטי זכתה מספר פעמים ברציפות בתואר הקבוצה עם כר הדשא האיכותי ביותר בליגה ובתקופת האיצטדיון הקודם שלה,מיין רואד,היו לה את עמודי התאורה הגבוהים באנגליה ופה היה הכישלון האמיתי של פרגוסון ועל זה הוא היה צריך לתת את הדין ממזמן.
כל שאר הטענות שלך עברו בסמוך לקורה,בעצם מזווית נוספת הם פיספסו לגמרי את המסגרת,יותר קרוב לדגל הקרן,
תעשה טובה,תכוון יותר טוב אחרת תגיע לקרקס בתור ליצן.

נעל קרועה 23 בינואר 2011

חברים
זה שאני לא אינציקלופדיה מהלכת לליגה האנגלית ,לא מורידה דבר מהטיעונים שלי
1-הרקורד של הסקוטי באירופה הוא לא פחות מאסון(הרבה פחות טוב מכל המאמנים שזכו,בחלוקה למספר השנים שאימנו)
2- לאנג"לוטי באנגליה יש אליפות בשנתים,למוריניו 2 אליפיות ב 3 שנים באנגליה
אילו הם העובדות,השאר זה שירי הלל לסקוטי הכושל

טל המנצ'סטרי 23 בינואר 2011

האמת,אתה צודק,
הכישלון הגדול של פרגוסון ושל יונייטד זה שהוא נשאר כל אותם שנים בתפקיד.
לעזעזל,מנובמבר 86,בשביל מה היה צריך אותו כל אותם השנים?
בטוח שמנג'ר אחר היה מצליח הרבה יותר מאשר הקבוצה והמועדון שפרגוסון משאיר עכשיו מאחוריו לו הגלייזרים יקבלו שכל ויבעטו בו החוצה
ואם כבר בועטים בו,אז כמו שהוא בעט בנעל בכוונה לכיוון הראש של בקהאם,
ניסה להוריד לו את העין הסקוטי הזה,בנס בקהאם עדיין רואה 6/6,בנס ממש.

דורפן 23 בינואר 2011

תרגע. איש לא חושד בך שאתה אנציקלופדיה מהלכת או איזשהו מקור למידע בדוק.

אביעד 23 בינואר 2011

הבנתי. כל עובדה לטובת פרגוסון היא "שיר הלל" וככזו לא נחשבת, כל עובדה כביכול כנגדו היא מוצקה, חותכת ומוכחת. עושה רושם שזרקת את החץ ורק אחר כך סימנת את המטרה.
זה שאתה לא "אנציקלופדיה מהלכת לליגה האנגלית" כהגדרתך, מוריד הרבה מאוד מהטיעונים שלך, כשאתה מבסס טיעונים על דברים שלא קרו. זה גם אומר שאולי (רק אולי) במקום להשתלח, עדיף שתקשיב.

שחר 23 בינואר 2011

כיצד אתה מסביר את העובדה שמאמן מוכשר יותר מפרגיסון כמו וונגר מפסיד פעם אחר פעם את האליפות למאמן פחות מוכשר ממנו.

יואב 23 בינואר 2011

גם מוריניו(בנוסף כמובן לוונגר שמעולם לא לקח אליפויות ברצף)הפסיד לפרגי את האליפות. הוא גם פוטר בתחילת העונה שלאחרי(טעות). פרגי גבר במהלך שנותיו גם על היצפלד, בניטז, אנצ׳לוטי, ריקארד. ויש לפרגי ארבעה תארים אירופאיים(2 מחזיקות) כשאחד מהם הוא לקח עם אברדין(מכבי פתח תקווה?) מול ריאל. איך אני אוהב את הכושל הזה ואליפות אנגליה תמיד עדיפה בעיני על כל השאר. אבל תארים זה רק חלק מהסיפור. יצירה זה החלק השני אבל אני בספק אם כדאי להיכנס לשם בכלל. זה מורכב הרבה יותר מלא לדעת את הפרטים הבסיסים. טורקי, טורקי.  

יואב 23 בינואר 2011

נ.ב ולא התחלנו בכלל לדבר על סקוטלנד.

שלו 23 בינואר 2011

נעל,
תקרא, באמת אחד הפרסומים המשובחים
http://debuzzer.com/dorfan/934

גיל 23 בינואר 2011

נעל, זו באמת חוצפה מצד כל הבעלים שלא החזיקו במאמנים שלהם למשך 25 שנה כדי שאפשר יהיה לערוך השוואות ביניהם. אי אפשר לערוך השוואות וירטואליות לדברים שלא התרחשו. לעומת זאת כן אפשר להשוות את פרגוסון למאות המאמנים שהתחרו איתו ברבע מאה האחרונה בצורה ישירה בליגה האנגלית והוא עלה על כולם. אם אתה רוצה, אתה יכול לבחור כל מאמן אחר ב25 השנה האחרונות ולבחון את ההישגים שלו בקבוצות שונות ולהשוות אותו לסר. לא תמצא אחד שעולה עליו מבחינת הישגים. איך בדיוק הרקע שלו אסון? כמה מאמנים זכו ב25 השנה האחרונות ביותר מ2 אליפויות אירופה לעומת כמה שלא זכו?

שחר 23 בינואר 2011

נעל-אתה מפספס את היכולת הגדולה ביותר של פרגיסון,והיא היכולת ללמוד מכשלונות ולשנות את האירגון שהוא אחראי עליו,ולבנות כל פעם מחדש קבוצה רעננה ורעבה,אשר שנה אחר שנה מתמודדת בכל המסגרות על תארים ומגיעה לשלבים הגבוהים ביותר,לא תמיד מנצחת אבל תמיד מאיימת ומנסה.
ותמיד אטרקטיבית ומושכת רייטינג גבוהה.

דורפן 23 בינואר 2011

רבותי – זו די השחתת מילים לנהל דיון עם מי שמדבר על שלוש האליפויות הרצופות של ארסנל.

Yair 23 בינואר 2011

שלא לדבר על זה שהוא לא הזכיר כאן אף אחד מאליפויות אירופה שלה..

Yair 23 בינואר 2011

אחת, למען השם, אחת.

טל 23 בינואר 2011

הביקורת על פרגוסון בהקשר של חוסר הצלחה יחסי בליגת האלופות הייתה די נכונה עד 2007. ביחס לקבוצה שהופיעה בליגת האלופות יותר מכל קהוצה אחרת מאז הקמתה, יונייטד לא הצליחה כפי שהיית מצפה והייסטוריה שלה כללה גם כמה הדחות משפילות במיוחד והימצאות בצד הלא נכון של כמה מההצגות הגדולות בהיסטוריה של ליגת האלופות. מאז 2007 יונייטד היא קבוצה מאד מצליחה, מד יציבה ובעיקר מאד חזקה בליגת האלופות. זה נובע מהשינוי שעשה פרגוסון, שינוי שכלל את הפיכתה של יונייטד מקבוצה מאד התקפית לקבוצה מאד טקטית.

אני לא יודע אם השינוי הזה נבע מרצון להצליח יותר בליגת האלופות או לחילופין מהאתגר שהציב בפניו מוריניו עם צ'לסי, בכל מקרה על כך שיונייטד הנוכחית היא קבוצה הרבה יותר מכוונת תוצאה והרבה יותר פרקטית בגישה שלה למשחק בהשוואה לקבוצה של 99 למשל, אני לא חושב שאפשר להתווכח.

האם השינוי הזה הוא לטובה או לא, אני אשאיר לאוהדי יוניטד לשפוט (מצד אחד הסיכוי של יונייטד להצליח באירופה גדל, מצד שני בעונת 99 לבדה יונייטד הציגה יותר משחקים גדולים ומרגשים משהקבוצה הנוכחית של יונייטד הציגה בשלוש וחצי שנים בערך), אבל חייבים להעריך את פרגוסון על כך שבגיל כל כך מבוגר הוא עדיין יכול להשתנות והתקדם ביכולות האימון שלו (תשווו את זה לונגר המקובע והעקשן).

אני חולק על דורפן בדבר אחד: זכיה בליגת האלופות היא אובססיה רצינית של פרגוסון, לא פחות משבירת השיא של ליברפול. הוא תמיד מדבר על כך שקבוצה כמו יונייטד הייתה צריכה לזכות ביותר תארים אירופאיים לאורך ההיסטוריה.

במוסף של "הארץ" לפני גמר האלופות ב2009 הייתה כתבה גדולה עליו ושם הוא צוטט כאומר (מהזיכרון, אין לי את המוסף מול העיניים) ש"השיבטיות מכריחה אותך להתמקד בליגה המקומית אבל התשוקה האמיתית קיימת ביחס למשחקים האירופאיים. אתה עולה למגרש במדריד וברצלונה ומריח את ריח הסיגרים והבושם מהיציעים. זו תחושה אחרת, תחושה נפלאה. אתה נוסע למילאנו ולכל אחד יש סטייל, כל אישה היא מיס עולם. הכדורגל האירופי הוא נפלא. הוא זה שעושה לי את זה באמת".

טל המנצ'סטרי 24 בינואר 2011

טל,

הדחות משפילות לא היו ליונייטד,נפלנו כמה פעמים בגלל עניין שערי חוץ ומבלי שהפסדנו במשחקים עצמם(מונאקו וכשהקבוצה היתה במכת פציעות קשה,פאליסטר למשל בשלב מסויים עבר לשחק כחלוץ או לברקוזן בחצי הגמר)עוד הרבה לפני ב 97 היינו טובים בהרבה מול דורטמונד ב 2 מפגשי חצי הגמר אבל חוסר הניסיון דאז פגע בנו והיו גם עונות שפשוט לא היינו מספיק טובים וזה חלק מגל שעובר על כל קבוצה,גם לברצלונה היו כאלה גלים וארוכים מדי לסדר הגודל שלה,בדיוק כמו הגל הנוכחי שעובר על ריאל מדריד.
הפעם היחידה המאוד מאכזבת היתה ההדחה משלב הבתים ב2005 אבל הקבוצה לא היתה מספיק טובה והיתה בתחילת תהליך של מתיחת פנים מחודשת.
זה בהחלט חידד את האתגר של פרגוסון בגזרה האירופאית,צורך בסגל גדול ואיכותי יותר,טאקטיקה שונה,ניהול אחר של העונה ובשילוב הליגה,משהו שהרבה קבוצות אחרות שעשו חיל באירופה,לא עשו זאת יד ביד עם הצלחה בליגה וכן,פרגוסון רואה בהצלחה אירופאית כערך עליון גם כן אבל לא על חשבון הליגה.
ללא ספק בעונות האחרונות אנחנו רואים יונייטד אחרת לגמרי,
ככה זה שהדברים עובדים נכון,לא נשארים תקועים במקום.

טל 24 בינואר 2011

הייתה ליונייטד גם הדחה במוקדמות נגד פנרבחצ'ה, הדחה מבית מוקדם ב2006, הדחה בבית מוקדם ב95.

טל המנצ'סטרי 24 בינואר 2011

טל,
ההדחה ב 95 היתה בימים שבהם שחקנים וולשים,סקוטים לדוגמה נחשבו כזרים,העוול הכי גדול שנעשה לקבוצה ההיא של יונייטד.
במשחק בנואוקאמפ למשל פרגוסון היה צריך להשאיר את שמייכל ביציע !!
ולתת את האפודה לגארי וולש בכדי להרוויח שחקן שדה "זר"
זה נכון גם להדחה נגד גלאטאסרי(לא פנרבחצ'ה כפי שכתבת)עונה קודם לכן
וגם אז זה היה בגלל שערי חוץ,תיקו 3 באולד-טראפורד ותיקו 0 בחוץ עם משחק ולמרות שזה ישמע כתירוץ,שבו ריח השיפוט שעלה ממנו לא הריח טוב כמו גם קבלת האורחים הטורקית,שוטרים וסדרנים שהלכו נכות עם שחקני יונייטד(אגב,אז עדיין במתכונת של קרב ראש בראש וללא בית מוקדם)
וגם אז כמובן,יונייטד היתה בבעיה של שחקנים בריטים שנחשבו לזרים.
על ההדחה מעונת 2006 כתבתי,לא היינו מספיק טובים,זה היה בתחילת מתיחת הפנים שאת התוצאות שלה אנחנו רואים גם כיום.

אוזגוד 24 בינואר 2011

דורפן- האם תוכל להסביר למה התכוונת בהערת האגב לפני הסוף…"הייתי אוסר את מוסד ההעברות" ?

דורפן 24 בינואר 2011

אוזגוד – זה לא בריא בעיני שקבוצות גדולות מחזיקות הרבה שחקנים מהקבוצות הקטנות. זה יוצר כל מיני קונפלטיקטים. מצד אחד לא בריא ששחקן ישחק נגד קבוצה שמשלמת את משכורתו. הפתרון שנמצא – שהם לא משותפים – לא טוב גם כן. כי שחקן כמו דני וולבק הוא מרכזי מאד בסנדרלנד ולא הוגן שהוא לא משחק נגד יונייטד.

שהקבוצות הגדולות יחליטו לפחות אילו 25 שחקנים הם מחזיקים וישחררו את עודף הכשרון שהן מחזיקות.

דהגאנר 24 בינואר 2011

המסורת של השאלת שחקנים לתקופות קצרות (מחודשיים ועד עונה) היא ייחודית לליגה האנגלית (עד כמה שאני יודע), ודווקא יש בה המון קסם.
לרוב לא מדובר על שחקני רכש מהקאדר של הקבוצה הבוגרת, אלא על כאלו שמככבים בנוער או נמצאים על התפר שבין קבוצת הנוער לזו הבוגרת
(או מקרים של שחקן החוזר מפציעה- למשל אהרון רמזי שעבר העונה לנוריץ' לחודשיים).

ברוב המקרים לא מדובר על השאלות בתוך הפרמייר-ליג (וולבק הוא די יוצא דופן ולפני שהושאל לסנדרלנד הספיק לשחק העונה בפרסטון, אליה גם הושאל איזה דייויד בקהאם אחד בזמנו) ובמקרים הספורים שכן אז הפתרון של לא לשחק נגד קבוצת האם הוא הרע במיעוטו לעומת התועלת שזוכות לו הקבוצות הקטנות שזוכות להציב בשורותיהן שחקנים שעשויים להתפתח לכוכבי-על. הקבוצות הגדולות מצידן מרויחות תקופת התחשלות שבה ניתן לראות if the boy is turning out to be a man.

דוגמא נחמדה מהזמן האחרון, הארי קיין, חלוצה בן ה-17 של טוטנהאם ואנגליה הצעירה הושאל לפני כשבועיים ללייטון אוריינט מדיויז'ו וואן וכבש שלשום שער בכורה בקבוצה בוגרת (אח"כ נוחלף ע"י סקוט מקגליש בן ה-36).

נעל קרועה 24 בינואר 2011

בתור אחד שעושה לכם שירות רציני פה ומתריע על המאמן הכושל ועל חולשת הקישור של יוניטד,כדאי שתקחו את ההתרעות ברצינות במקום להתלהם על סדר הזכיות של ארסנל בליגה
הרי כולנו יודעים שבאירופה,הדמעות יגיעו בצרורות

שלו 24 בינואר 2011

תודה, כבר התקשרתי לפרגי והזהרתי, אבל כנראה בגלל שהוא מאמן כושל הוא לא ייקח לתשומת ליבו.

אביעד 24 בינואר 2011

אנחנו מודים לך מאוד על השירות הציבורי החשוב. החרטה היחידה שלי היא שלא היה לנו אחד כמוך לפני 25 שנים שיזהיר אותנו לפני שלקחנו את המאמן הכושל הזה (לא סתם כושל – כושל בן כושל!). כמה כאב לב וצער היו נחסכים מאיתנו…

פרנקו 25 בינואר 2011

נעל… אתה מה זה נעל…

Comments closed