וויגן. המקסיקיושנר

דקה 75 צ'יצ'ריטו יוצא לנוח. יש לו עוד שני עניינים לסגור השבוע

ג'ואקים סוריאה שזה פיצ'ר מקסיקני נהדר של הקנזס סיטי רויאלס פנה בימים האחרונים לתקשורת שהוא מבקש לבטל את כינוי החיבה שלו. הכינוי הזה הוא "מקסיקיושנר". שילוב של מקסיקו ושל מוציא להורג. הוא לא רוצה שהתדמית הזו תדבק בארצו.

מכיוון שהכינוי פנוי אנחנו נאמץ אותו עבור צ'יצ'ריטו. אני מקווה שהעובדה שפרגוסון הוציא אותו מיד אחרי השער השני הייתה בכדי לתת לו לנוח. ושפרגוסון מבין שהאיש יבקיע בכל סוג של משחק. הוא הראה את זה בכל רמת כדורגל ובכל רמת לחץ בחודשים האחרונים.

אתה משלם מחיר מסויים. הוא באמת רק סקורר. אין לו רבע מהספק העבודה של רוני. אין לו את היכולת לעזור בניהול המשחק כמו ברבטוב.  אבל כשהלבן בעיני הקרבן בוהק. צ'יצ'ריטו שולח אותו לעולם שכולו טוב. מספר השערים שלו יפה העונה. חשיבותם היחסית גדולה פי כמה.

המשחק הזה היה חשוב כי הוא שבר תבנית קבועה. עד עכשיו העונה כמעט לכל משחק של יונייטד התפתח על פי הסיטואציה. במשחקי בית מול קבוצות בינוניות וקלות היה בדרך כלל ניצחון עם יכולת גבוהה. במשחקים מול יריבות גדולות יונייטד הביאה את הנחישות והיכולת הטקטית שנותנת לה יתרון מסויים עליהן. וזה הספיק תמיד לניצחון בית ותמיד לתיקו בחוץ. ובמשחקי חוץ מול יריבות קטנות יונייטד הצליחה להסתבך במאבקים פיזיים שהפכו את המשחקים לעניין של פיפטי-פיפטי במקרה הטוב.

העניין הוא לא בניצחון הגבוה. האמת שעד השער השני זה יכול היה להגמר אחרת. אלא שהניצחון כזה צריך להיות מושג. להשתוות אל היריבה במאמץ ובריכוז ואז לנצח בגלל האקסטרה שיש לקבוצה כמו יונייטד. שזה ואן דר סאר עם שתי הצלות עולמיות. שזה בכל זאת נאני, למרות שלא כבש היום.

והמקסיקיושנר.

וזה מה שנכתב לפני המשחק בעוד פרגי סוגר עם הרוצח על פרטי החוזה:

כשיונייטד הובילה 0-1 בוולבס כמה דקות אחרי שארסנל שמטה יתרון 0-4 בניוקאסל. האליפות הייתה בכיס. אבל זה אף פעם לא ככה. נדמה לי שבכל עידן פרגוסון היו שתי אליפויות קלות. בתוך שעה של כדורגל היא חזרה למצב שצריך לעבוד קשה מאד עבורה. שלב השאלות הגיע.

לכל קבוצה עם שאיפות אליפות יש תקופות פציעות ותקופות של משחקים לחוצים וזה השלב בו יונייטד צריכה להגיב למצב כזה. המשחק היום הוא סופר קריטי. לא בגלל חשיבותו הישירה אלא בגלל משחקי חוץ בצ'לסי וליברפול בשמונת הימים הבאים. ולוח המשחקים הסתדר מאד לרעת יונייטד כרגע. צ'לסי למשל לא משחקת בסוף השבוע. המשחק מולה ביום שלישי יהיה השלישי בחוץ בשישה ימים, כשצ'לסי אחרי שבוע מנוחה וזה משחק מציל-כבוד עבורה. 5-6 נקודות בתקופה הזו יהיו לגמרי בסדר. אין שום ספק שהשלוש היותר קלות הן בוויגאן – שהיא קבוצת הבית הגרועה בפרמייר ליג אחרי ווסט-האם.

זה הרגע לשחקנים להיות גיבורים. פרגוסון אמר בפומבי שברבטוב ורוני צריכים להתחיל להבקיע בחוץ ואת התוצאות הראשוניות ראינו במארסיי. שום כלום. אני מעריך שהיום צ'יצ'ריטו יקבל הזדמנות. הנה לכם נתון: בכל ניצחון חוץ של יונייטד העונה צ'יצ'ריטו הבקיע שער יתרון או שוויון.

הפועל תל אביב - מכבי חיפה: הרגע שאחי לא ישכח לעולם
אחת הקבוצות החזקות. באירופה

22 Comments

אבי 26 בפברואר 2011

כל מה שרונן כתב נכון שבעתיים לאור מה שקורה בארסנל: יש סימנים שהם מתחילים לפתח גם אופי, הם בקו עליה, ולוח המשחקים שלהם עד המפגש לקראת הסוף קל בהרבה.

נשנש 26 בפברואר 2011

אתה מעריך נכון ציצה בהרכב הראשון. אבל המדאיג הוא מערך ה433 המעצבן. גיגס וברבה מקבלים מנוחה ליום שלישי.

cookie-monster 26 בפברואר 2011

……

גיא וינטרוב 26 בפברואר 2011

דורפן, אתה ממש מתחיל להפחיד עם הנבואות המתגשמות שלך.

סימנטוב 26 בפברואר 2011

שוואמי

אביעד 26 בפברואר 2011

משחק לא רע של היונייטד, במיוחד במחצית השניה. וויין רוני היה מעורב בכל ארבעת השערים – מסירת העומק לנאני שבישל את הראשון, בישל בעצמו את השני והרביעי וכבש את השלישי. פלטשר תופקד כקשר אגף ועשה עבודה טובה, ריווח את המשחק כך ששאר שחקני החלק ההתקפי קיבלו מרחב לפעול בו.
יצא לי שוב לראות את המשחק בספורט2 והשידור היה פשוט מזעזע. הם הגיעו עד לרמה של האשמת השופט בכך שהוא באופן קבוע לטובת היונייטד.

דורפן 26 בפברואר 2011

רוני במוטיבציה נמצא ב-90% ובכושר פיזי ב-90%. אבל השכל שלו ב-50% כרגע.

אביעד 26 בפברואר 2011

ו-50% שכל שלו שווה היום 4 גולים. מעניין מה יקרה כשהשכל יהיה ב 80%.

שלו 26 בפברואר 2011

גם היה שווה כרטיס אדום בדקה השמינית.

אביעד 26 בפברואר 2011

לדעתי זה היה מכוון. מקארת'י נכנס כבר פעמיים בסקולס בחמש הדקות הראשונות אחרי שסקולס שחרר כדור. זה אמנם לא מצדיק את המרפק הזה, אבל מסביר קצת…

דנידין 26 בפברואר 2011

זה ממש ככה, בדקה 70 חשבתי לעצמי למה צ'יצריטו לא משתתף יותר במשחק של מאנ יו ואז הוא הכניס את השני וחשבתי שוב לעצמי למה אני צריך חלוץ שמשתתף במשחק, חלוץ רק צריך להכניס גולים.

לירן שבתאי 26 בפברואר 2011

סופר הרננדס. חלוץ 9 קלאסי בעולם של חלוצים שעושים הכול חוץ מלכבוש. מאוד מזכיר לי את פיפו אינזגי, רק יותר משופר.

ובכל זאת, נדמה לי שהרכש הטובה בקיץ היה נמניה וידיץ'. כמדומני הוא היה מאוד קרוב לריאל אבל חתם לבסוף על חוזה חדש ופרגי גם נתן לו את הקפטן. וזו אחת הפעולות הגדולות העונה של מנהל הקבוצות האדיר הזה. פרדיננד נפצע, גיגס או סקולס לא משחקים על בסיס קבוע (או לפחות לא היו אמורים). וידיץ' נותן יציבות. ומה שהכי מעניין, שהבלמים והמגנים (רפאל) הצעירים שמשחקים לידו תמיד נראים שקטים, בטוחים וטובים יותר. כמו עם אבנס לפני שנתיים שואן דר סהר שבר את שיא אי ספגת השערים כשוידיץ' ואבנס היו הבלמים שלו. גם עכשיו סמולינג נראה לידו כמו בלם העתיד שלנו.

דורפן 26 בפברואר 2011

ההחלטה על וידיץ' היא כל ההבדל בין מה שיודעים אוהדים למה שיודעים מנג'רים.

אבי 26 בפברואר 2011

שתי אבחנות:
א. בהרכב הזה, בהינתן כל החיסורים, עדיף פלטשר באגף ורוני באמצע, על רוני באגף ושלשה קשרים מאחורה.
ב. נאני בנסיקה – ביכולת, בבטחון, אבל לא ברצון למסור… בקיצור: הוא כל כך טוב, עד שזה עולה לו לראש.
ג. צ'יצ'ריטו.

יוסי מזרחי 26 בפברואר 2011

משחק של אכילת לב עד הגול השני.
הקישור שלנו, ירחם השם, שרק יספיק עד סוף העונה.
ובכל זאת, שתי הרכישות הגדולות של העונה, על פני כל הכדור משני צידי קו המשווה, היו של הסקוטי הזקן.
ציצריטו וסמולינג.
עוד שתי הברקות בקישור ואנחנו מסודרים לשנים קדימה.
ולא תמיד צריך ארנק מלא כסף,אצל הסיר יש הרבה שכל ועוד קצת כסף.

דורפן 26 בפברואר 2011

תעבוד על הגיאוגרפיה שלך… מקסיקו בחצי הכדור הצפוני.

יוסי מזרחי 27 בפברואר 2011

כל הכבוד על הדקדקנות…… אני בטוח שהבנת למה התכוון המשורר.ו
ובכל זאת, אחד אפס.

יואב 26 בפברואר 2011

וידי׳ץ ונאני הם מועמדים לגיטימים לתואר שחקן העונה וחסרי תחליף.
הרוצח המקסיקני נהדר. קצת אולה, קצת אואן צעיר.
ארבע נקודות מהגשר ואנפילד יתקבלו בברכה.

ייספר אולסן 26 בפברואר 2011

מחצית שנייה מהנה מאוד. צ'יצ'ריטו באמת קילר. מפחד להגיד את מה שאני חושב על וידיץ' כדי לא לנאחס לקראת המפגש עם טורס בשלישי.

בקשר למה שאביעד אמר על ה שידור של צ'רלטון ובכלל כל מיני האשמות שופטים שהם לטובת יונייטד הנה לינק לכתבה די טרייה שסוקרת את איזו קבוצה אוהד כל שופט באנגליה.

http://www.sabotagetimes.com/football-sport/revealed-who-premier-league-referees-really-support/

ניינר 26 בפברואר 2011

משחק ענק של דורטמונד הערב ובכלל זה היה משחק אדיר. איזה קצב, איזה גולים ואיזה משחק מושלם של הצהובים. ביום שהארי רדנאפ יילך לנבחרת אני רוצה את קלופ במקומו. הוא תפור על ספרס.

טל המנצ'סטרי 26 בפברואר 2011

30 דקות ראשונות קשות בגלל שוויגאן שיחקה נהדר ויונייטד ולא מעט בגלל סקולס שהוא חולייה חלשה בכל הנוגע לחלק ההגנתי(איבוד כדור בהזדמנות הראשונה המצויינת של וויגאן ולא עזר בחיפוי בכדור הרוחב המסוכן שלהם)
התקפית גם במחצית הראשונה אבל בעיקר בשנייה יונייטד נתנה הופעה נהדרת.
נאני מהנדס,הרננדז עם קילריות,רוני וגם ביום לא גדול היה מעורב בכל דבר התקפי טוב כמעט.
אנחנו עדיין בבעיה בכל הנוגע לקיצוניים וכל עוד ולנסיה ופארק פצועים וכשגיגס היה במנוחה משהו לקראת 2 המשחקים הבאים,
פלטצר סגר לא רע את עניין צד ימין,זה משאיר בור מסויים במרכז הקישור
אבל אני מקווה שהמשחק הסולידי של קאריק היום וגם גיבסון שבפעולות האישיות ב 2 המשחקים האחרונים(היום כדור נהדר לבארבטוב בדרך לשער השלישי וגם מול מארסיי)יקחו את זה קדימה צעד נוסף.

אמיר 27 בפברואר 2011

כמו שאני מכיר את צורת החשיבה של הסר ההוצאה של האפונה הקטנה היתה ע"מ לתת לבולגרי עשרים דקות של חילוץ עצמות…רוני וברבאטוב יהיו אלו שיפתחו מול הכחולים.

Comments closed