מיאמי מראה ממה היא עשויה

אחרי שלושה הפסדים לקבוצות בכירות, מיאמי באה למשחק בו הבהירה ממה היא עשויה

In כללי


יש מה שנקרא אמירה של קבוצה עם שאיפות אליפות. כך למשל אני מאד מצפה ממנצ'סטר יונייטד לתת קרב גדול בליברפול אחרי ההפסד בצ'לסי. לא ברמת התוצאה הסופית, ברמת התצוגה. קוראים לזה statement. מיאמי הפסידה בשיקגו אחרי הפסד בית לניקס ולפני שלושה ימים שמטה יתרון 24 נקודות מול אורלנדו. זלפעה היה הזמן לאמירה והיא הגיעה אתמול. כי משחק חוץ בסן אנטוניו הוא הזדמנות טובה לאמירה כזו.

האמירה הזו הגיעה. תבוסה ב-30 הפרש. הספארס לא העסיקו שום שחקן שלהם יותר מ-28 דקות. אני לא מוציא מכלל אפשרות סבוטז' נגד המאמן. זה תואם את רמת האחריות האישית של השחקנים שם. וכן, כן, אתם רשאים לחכות לפלייאוף

הסיכום שלי: כריס בוש לא באמת סופרסטאר, הוא אחד השחקנים האלו שהסטטיסטיקות שלהם נראו טוב כי היו בקבוצה בינונית. דווין ווייד הוא לא מה שהיה. ולברון ג'יימס כן מה שהיה.

74 Comments

גיל 5 במרץ 2011

איי, איי, איי, ראיתי את המשחק הזה מתחילתו ועד סופו ולא רציתי שהוא יגמר. 8 שחקנים בדאבל דאבל, שחקנים מוותרים על שלשה פנויה לטובת השחקן החם, מזמן לא נהניתי ככה ממשחק כדורסל.

לגבי מיאמי, אני לא חושב שהיה כאן סבוטאז'. זה בדיוק מה שהם וככה הם היו כל השנה. הם 1-8 נגד 5 הקבוצות הכי טובות ובמאזן שלילי נגד קבוצות של 50% ומעלה. להגנתם צריך לומר שזה היה משחק בק טו בק בחוץ אחרי משחק בית.

וייד הוא חור בהגנה ולברון היחיד שנראה שמתאמץ. אני מסכים איתך עם ההערכה לגבי וייד. זה שחקן שמראה ניצוצות אבל כבר לא יהיה כנראה מה שהיה או יכל להיות. לגבי בוש אני עדיין לא בטוח. הבעייה שהם נראים זחוחים מדי, מבולבלים וחסרי כיוון. לברון צריך להיות השחקן המרכזי וכל השאר צריכים להיות שחקני עזר. בהעדר היררכייה ברורה, יש לך מצבים משונים שבוש עולה לשלשה משווה כמו במשחק נגד אורלנדו. בסופו של דבר לברון סחב קבוצה עם פחות כישרון למאזן הכי טוב בליגה שנתיים רצוף כך שלא הייתי עדיין ממעיט בערכם, אבל הם צריכים מאמן ואני לא חושב שריילי הוא הפתרון. אני חושב שכדאי שיפנו ללארי בראון. הוא מעולה בלקחת קבוצות חלשות ובינוניות ולהפוך אותן לקבוצות פלייאוף.

גיא אלון 5 במרץ 2011

המשפט האחרון – נפלא

רון 5 במרץ 2011

כבר אי אפשר להתכחש לעניין.. יש ללברון מן מבט מזועזע / מתחרט שלא נראה על פניו בעבר. בוש אבוד, אני ממש מרחם עליו..
ולגבי וייד, אני חושב שגדולה של שחקן נמדדת גם ביכולת לשמש ככינור שני, להיות PIPEN טוב, ואת זה הוא לא יודע לעשות. גם בביג'ינג הוא היה הסקורר המוביל..
חבל עליהם. שנה הבאה טרייד על בוש, גבוה טוב בדראפט, רכז אמיתי, מאמן חדש, שתיים חלב והופפה.. עדיין יחטפו בראש מרכז צרפתי קטן..

דורי 5 במרץ 2011

מי הפראייר שיקח את בוש והחוזה המנופח שלו?

ניב שטנדל 6 במרץ 2011

וייד יותר כינור ראשון מלברון, קרקטר-וייז.

סימנטוב 5 במרץ 2011

ראיתי רק את הרבע השני (האופנים קראו לי) ומה שהכי הרשים אותי זה הפרשנות של מארק ג'קסון.

בני תבורי 5 במרץ 2011

קבוצה עמוסת אגו צריכה להיות מונהגת על ידי מאמן כמו בבדיחה על הכלב שרצה לחיות עם הזאבים. הוא עטה על עצמו פרווה אבל המשיך להתנהג כמו כלב עד שזאב קשיש אמר לו, זה בסדר, לי אתה יכול להמשיך לרחרח בתחת. כלומר, אי אפשר שמעמדם הסטארי של לברון ודווין יחבל בנסיונות לגבש שם קבוצה מלוכדת במקום גוף רופס עם שני ראשים שמושכים כל אחד לכיוון אחר. עולה לי בראש פרגוסון כזה. צריך מאמן שנותן הוראות ולא כזה שחי בתחושה שיתנו ללברון או דווין את הכדור ומשהו טוב כבר יצא מזה. וסטייטמנט זה בדיוק נכון ולליברפול יש סיבה מצויינת להכריז כזו אחרי אברם.

ג'ו 5 במרץ 2011

אין ספק שהמאמן חייב ללכת. אפילו מצב בו לברון הוא מאמן-שחקן הוא עדיף.

מאיר 5 במרץ 2011

מה שהכי עצוב לי זה שמתברר שנוביצקי לא הפסיד את האליפות שלו לשחקן אדיר בתחילת הדרך, אלא לשחקן גבולי ש- 2006 הייתה כנראה שיא הקריירה שלו.

אלכס 5 במרץ 2011

לא צריך להגזים. וייד ממש לא שחקן בינוני
גם כשהוא היה שם כמעט לבדו הוא הצליח לסחוב יפה את הקבוצה עם תצוגות של 30 נק' בכל משחק.

אלכס 5 במרץ 2011

ולגבי המאמן, אין ספק שריילי צריך לקחת פיקוד
זה היה צריך לקרות עוד בתחילת העונה כשהם היו במשבר והפסידו מלא משחקים.
מאמין שעוד לא מאוחר מידי (אבל מקווה שכן! לא סובל את הקבוצה הזאת)

Tal 5 במרץ 2011

אומנם ראיתי רק את המחצית הראשונה, אבל משהו אחד היה ברור:

מיאמי לא קבוצה, היא אסופת שחקנים. אין סדר, אין תרגילים- הכל מהלכים אינדוודואליים של לברון ן-וויד או סתם זריקה מחצי מרחק של בוש.
סאן אנטוניו פירקה את 'ההגנה' של מיאמי במהלכים מסודרים, כמעט כל הזריקות שלהם היו קלות או חופשיות (ואלו שלא נכנסו, דאנקן או דחואן בלייר היו שם כדי לדחוק את הריב' מפעם לפעם), ואילו אצל מיאמי, וויד ולברון פשוט נכנסו עם הראש בקיר ב-3 מגנים. לפעמים זה הלך, לפעמים זה לא.

ועוד משהו לגבי בוש- אני יודע שזריקה מבחוץ/טווח בינוני היא תכונה מבורכת אצל PF, אבל היא לא יכולה להחליף משחק צבע. הבחור פשוט משקשק כשהוא צריך לעשות פוסט אפ או סתם לחדור בכוח, ותמיד מעדיף זריקות לא פשוטות מחצי מרחק או יותר.

עם זאת, כמובן שה-30 הפרש לא משקף- קשה לי לראות את דווין וויד משחק 27 דקות במשחק פלייאוף, גם בהפרש של מינוס 20..
כמו כן, אולי כשמייק ביבי יכנס לעניינים, המשחק של מיאמי יהיה מעט מסודר יותר, ותהיה אופצייה לגיטימית על קשת ה-3 אם היריב יצופף הגנה בצבע.

אגב, הם כמעט ולא הוזכרו כאן, אבל אני חושב שבוסטון הם המנצחים הגדולים של הטרייד דד ליין הזה מבין הקונטדריות (ויסלחו לי הניקס שאני עדיין לא מתייחס אליהם ככאלו):

חמישייה של רונדו, ריי אלן, פירס, גרנט ומרפי, כשמהספסל עולים ספציאליסטיים כמו ג'ף גרין או שאק, זה קבוצה לדרוס.
אם הגארדים שלהם ימנעו מפציעות, אני מהמר עליהם שיילכו עד הסוף.

בכלל, כשהם אפילו דיברו על חוזה על אדי קארי (אדי קארי!) היה נדמה לי שהם פשוט מנסים לגייס את כל הביג מנים האפשריים בשוק, בעיקר כדי שמיאמי לא תחתים אחד :)

Tal 5 במרץ 2011

ואגב, משחק שכן ראיתי במלואו אתמול היה שיקאגו אורלנדו (באורלנדו!),

וחוץ מהתובנה שדוויט האוורד הוא כניראה השחקן מספר 1 בליגה בעיניי (אבל זה לא חדש),

אני מוכרח לציין שאני יותר ויותר אוהב את דריק רוז, מנהיג אמיתי.
איזו קבוצה שיקאגו, איזו מלחמה!!

בטח לברון אוכל את הלב שבחר במיאמי ולא ברוז, אחרת הייתה יכולה לצמוח פה שושלת דומה לזו של הלייקרס בעשור הקודם, ואולי אפילו של קבוצה מסויימת בעשור לפניי כן..

דורפן 5 במרץ 2011

טל – אם לברון היה מגיע לשיקגו זה היה פיאסקו גדול. מבחינת תוצאות הן היו דומות למיאמי – סיבוב שני בפלייאוף – ומבחינת יומרה לרשת את ג'ורדן זה היה עוד יותר מביך.

בלינדר 5 במרץ 2011

אני נוטה לא להסכים איתך על זה. ת'יבודיאו זה לא ספואלסטרה והעיר שיקגו זה לא מיאמי. הקהל יודע לזהות בלוף מהר מאד ביונייטד סנטר.

אבל בשביל ששיקגו תצליח עם לברון היה צריך להיות ברור שרוז הוא זה שמנהל את המשחק ולברון נע בלי כדור – משהו שג'יימס אפילו לא יודע שמותר בכדורסל.

בכל מקרה, מה שדירק רוז עושה כל כך הרבה יותר מרשים ממה שג'יימס אי פעם עשה ולו בגלל העובדה שרוז נראה יותר כמו שחקן פינג פונג מאשר כדורסלן.

אסף 5 במרץ 2011

ההתייחסות כאן ללברון, כאליו הוא איזה שחקן משלים היא מנותקת מהמציאות.
כולם רואים מה שווה קליבלנד בלעדיו, אותה קבוצה שסיימה פעמיים עם המאזן הטוב בליגה והגיעה לגמר.
מיאמי הפכה מקבוצת פליי אוף גבולית לקונטנדרית רצינית, שקשה לי לראות אותה נעצרת לפני הגמר האיזורי.

אגב, המקום היחיד בו אני עוד שומע השוואות לג'ורדן הוא באיזור הזה של דהבאזר. כנראה שכאן אנשים נהנים במיוחד לנפץ אלילים. אפילו כאלה שלא הם רוממו.

שאול 5 במרץ 2011

עם כל הכבוד לכל התגובות פה , ולכל "המבינים" אבל להגיד שוייד סתם עוד שחקן בינוני זה ביזיון.
וייד שחקן אולסטאר בין שלושת השחקנים הכי טובים בNBA אז תתחילו להרגע עם ההספדים שלכם לשחקן הגדול הזה .
אני אוהד מיאמי מגיל 8 בערך ( היום בן 20) וראיתי את כל העונות האחרונות שלה ולהגיד שוייד סתם עוד שחקן זה פשוט בדיחה.
מזכיר לכם מה הוא עשה ב2006 , ושבכל שנה הוא סחב את הקבוצה לפלייאוף לקרבות עם שיקאגו אטלנטה ובוסטון עם צוות מסייע בינוני מינוס .
דורפאן, אי אפשר להגיד על שחקן שמעמיד ממוצעים של 25 נקודות ומנהיגות שהוא " לא מה שהיה פעם ", על סמך משחקים בעונה הרגילה , כי בפלייאוף כמו שאתה מכיר ואם אתה עוקב הוא מפציץ ( מזכיר את התצוגות ענק שלו נגד בוסטון בעונה הקדומת)

לגבי כל ההספדים שאתם עושים להיט , אתם חייבים להרגע ולחכות .
זה לא חדש שהקבוצות נמדדות בפלייאוף , וזה שמיאמי מפסידים משחקים לקבוצות המובילות ב NBA לא אומר יותר מדי ( להזכיר לכם את בוסטון של שנה שעברה?) .
את הסיכומים עושים בפלייאוף חברים , ולאותו פלייאוף שעם כל "ההפסדים הרבים" , " קבוצה בלי מאמן " " ווייד לא מה שהיה פעם", מיאמי יגיעו או במקום הראשון או בשני במזרח.

אני מזכיר לכם שאנחנו מדברים על עונה רגילה, ובפלייאוף זו מנגינה אחרת לגמרי.
אז נכון יהיו את אלה שיגידו שזה משחקי הצהרות , ואין תלכיד ואין קבוצה .
אבל זו קבוצה חדשה , שצריכה עוד להבנות אז כל התגובות על כך שמיאמי לא יגיעו לשום מקום באמת לא מקצועיות ומראות על חוסר הבנה.

לברון שחקן ענק , וייד שחקן ענק ובוש שחקן גדול שיודע לתת נקודות כשצריך .

ליאור 5 במרץ 2011

נכון שאול פליי אוף זה מנגינה אחרת ולמיאמי אין סיכוי לעבור קבוצות טובות בסדרה(ןהם צריכים לקוות לא לפגוש את הניקס בסיבוב הראשון כי גם את זה הם לא ינצחו)

כמו שרונן כתב בוש הוא שחקן טוב ותו לא אין לו שום יכולת לשדרג קבוצה.
ביבי הוא חור בהגנה ובהתקפה אין לו שום ייתרון על צאלמרס.
ואם מה שזוכרים מביבי זה את השנים בסקרמנטו לפני עשור אומר דרשני.

מיאמי משחקת את הכדורסל הכי מגעיל מבין הקבוצות שמועמדות ללכת עד הסוף, 90 אחוז אחד על אחד של לברון או וייד ומול קבוצות מנוסות שיודעות מה צריך לעשות שניהם נראים כמו שחקני קולג.
שניהם יכולים לקלוע מבחוץ אבל ממש לא קליעה אבסולוטית ככה שקשה לנצח פליי אוף עם כזאת שיטה.
לברון ממשיך להחטיא שלשאות במאני טיים וזה פשוט תענוג לראות יורד לחדר הלבשה אחרי כל ההפסדים האלה.

עומרי 5 במרץ 2011

וויד אוברייטד. אני טוען את זה כבר שנים. האמת המרה היא שהוא לא אחד מ-5 השחקנים הטובים בליגה וככל הנראה מעולם לא היה. זה לא מקרה שהוא מעולם לא הוזכר כמועמד לMVP.
בסופו של יום הוא שוטינג גארד. זו לא ליגה של שוטינג גארדס. כדי לפרוץ את תקרת הזכוכית אתה צריך להיות מישהו באמת מיוחד. אני לא מדבר על ג'ורדן. אני מדבר על זה שוויד הוא לא, וכבר לא יהיה, בריאנט. או אייברסון. למען האמת בקצב הזה הוא גם לא גדול יותר מריי אלן. לפחות אלן ידע לעשות את המעבר מלהוביל קבוצות בינוניות ללנגן כינור שני באלופה.

שי לחג 5 במרץ 2011

וייד היה השחקן המוביל של קבוצה שלקחה אליפות. ריי אלן היה השחקן המוביל של מילווקי באקס, שהיה קלע שלשות טוב בקבוצה שלוקחת אליפות (ואפילו, אם איני טועה, היה פצוע בסדרת הגמר ב-2008). איך אפשר בכלל להשוות?

עומרי 5 במרץ 2011

וויד נתן סדרת גמר גדולה מהחיים. הוא לא היה השחקן המוביל של מיאמי היט 20056. בשנים שחלפו מאז זה מתברר לאמיתה. שאק בן ה-34 היה השחקן החשוב ביותר של מיאמי ההיא. וויד הוא גארד מצוין, ככזה עדיין לא מוקנית לו האפשרות לקחת אליפות בלי גבוה דומיננטי- לא ב-2006 ולא השנה.

שאול 5 במרץ 2011

אף אחד לא מוריד את התרומה של שאק מין הסתם.
אבל ה MVP היה וייד , זה נראה לי אומר הכל לא?

עומרי 5 במרץ 2011

ג'ו דומארס, טוני פארקר וג'יימס וורת'י אלה רק שני שמות שקופצים לראש של שחקנים שלקחו MVP של הגמר כשהם בוודאות לא השחקנים החשובים ביותר של קבוצתם.

שאול 5 במרץ 2011

ובטח גם אתה יכול להגיד ומעז להגיד שלוייד לא הגיע ה MVP של הגמר הזה נכון?

עומרי 5 במרץ 2011

חס וחלילה. בוודאי שהגיע. אחרי הגמר הזה נדמה היה שוויד בדרך להיות השחקן הטוב בנבא. אבל זה לא קרה.

אריאל 5 במרץ 2011

כמה אליפויות קובי לקח בלי גבוה דומיננטי? בדיוק

עומרי 5 במרץ 2011

בוודאי- גם בריאנט כבר לא יהיה ג'ורדן.
אבל הוא כן מציג מצוינות לאורך זמן ובכל זאת יש לו חמש טבעות. בוא נסכים שבריאנט יותר קרוב לג'ורדן מאשר פאו גאסול לשאק בשיאו- רוצה לומר, שתי האליפויות האחרונות בכל זאת שמות את בריאנט במקום אחר מכל שוטינג גארד היסטורי אחר פרט לג'ורדן.

שי לחג 5 במרץ 2011

אני משווה את שאול ומעלה את ההימור!
מיאמי לוקחת אליפות השנה. עם ספולסטרה או בלעדיו. ב-N.B.A אין דבר כזה משחקי אמירה. בטח שלא בפלייאוף. מיאמי קבוצה אדירה ואין אף קבוצה שמתקרבת אליה מבחינת כשרון.
רונן, מה היית אומר אחרי ה-Memorial Day Massacre? זה לא היה משחק אמירה?
לפעמים, כשקבוצה אחת קורעת לשניה את הצורה, זה לא אומר שהיא הרבה יותר טובה ממנה, ולא אומר שהיא יותר טובה בכלל. כמו שבמונדיאל גרמניה פתחה עם גול מול ארגנטינה וניצלה את היציאה שלה קדימה כדי לשים לה רביעיה, ככה גם סן אנטוניו (הקבוצה שלי מאז ימי ויני דל-נגרו העליזים) ניצלה יום קליעה גדול כדי לשחוט את מיאמי כבר מתחילת המשחק.
בסדרה אי אפשר להתחמק ולא להתחכם. למיאמי יש הרבה יותר כשרון ויש גבול להתחכמויות הטקטיות שאפשר להשתמש בהן נגדה.

עומרי 5 במרץ 2011

אליפות?
בקצב הזה הם מתדרדרים למקום הרביעי במזרח ולא עוברים את אטלנטה בסיבוב הראשון.

שאול 5 במרץ 2011

איפה אתה חי?
שנינו יודעים שמיאמי תסיים בין שני המקומות הראשונים במזרח אז די לחיות בסרט.
ואתה יודע טוב מאוד שמיאמי מגיע לגמר איזורי ויהי מה אז אפילו אל תכניס את אטלנטה לאותו משפט עם ההיט.

בלינדר 5 במרץ 2011

איך אנחנו יודעים שמיאמי תסיים מקום 2? מה בדיוק היתרון שלהם על שיקגו?
מקום בגמר המזרח? יש 3 קבוצות במזרח שאין להם הרבה סיכוי לעבור בפלייאוף (סלטיקס, בולס, מג'יק).

שי לחג 5 במרץ 2011

כמובן שהתכוונתי – "בטח שלא בעונה הרגילה" ולא "בטח שלא בפלייאוף" (למרות שאני חושב שגם בפלייאוף אין משחקי אמירה.

ליאור 5 במרץ 2011

מה אתה אומר, תראה מה קורה שסוגרים להם את הצבע ונותנים להם זריקות מבחוץ.

הם לא יכולים לקחת אליפות רק עם קליעה מבחוץ

יואב 5 במרץ 2011

הבעיה של מיאמי תהיה בסדרה (כל סדרה), החסרון העיקרי שלה מול בוסטון, אולנדו ושיקאגו הוא בעמדת המאמן (בהנחה שריילי לא יתפוס את המושכות). החסרון הזה הוא עוד יותר גדול אם מכניסים למשוואה את פיל ג'קסון או פופוביץ'.

אלעד 5 במרץ 2011

טוב, אני אומר שאוקלהומה לוקחת. אז אמרתי

שלו 5 במרץ 2011

רונן פרסום מצוין.

אני מודה שאני הרבה יותר נהנה לקרוא את הפוסטים על ה NBA מאשר ממש לראות משחקים, כבר שנתיים בערך אני עוקב אחרי הליגה דרך הפרסומים שהם הרבה יותר מעניינים מהמשחק עצמו.

אני אולד-פאשן אני הולך עם הבוסטון, לא יודע למה.
ויש בי שמחה גדולה כשפרויקט גלאקטיקוס מתרסק.
מיאמי "מחזיק" לכם אצבעות, make my day.

אסף 5 במרץ 2011

הממ, הולך עם בוסטון ורוצה לראות גלאקטיקוס מתרסקים?
איך אתה מתמודד עם הסתירה?

ניימן 5 במרץ 2011

אני לא שלו אבל גם אני מזדהה עם דעתו ויכול לנמק את שלי.

הסלטיקס היו גלאקטיקוס מזדקנים. אני מאד בעד חבורת זקנים שמראה שגם בגיל "קשיש" אפשר לבעוט בתחת לצעירים. אני נגד חבורת סופר-על של צעירים שהתאחדה כי הם מפחדים להיכשל לבדלהיאבקמחפשים את הדרך הקלה.

אסף 5 במרץ 2011

תראה, זו רציונליזציה של בדיעבד. השלישיה הגדולה שלהם נבנתה כשהשחקנים רק מעט עחרי השיא שלהם ( כמו, אגב, רוב פרוייקטי הגלקטיקוס ), ולראייה, לקחה אליפות מייד.
אם זה עניין של צעירים מול קשישים זה משהו אחר, כאן גם אני איתך.

שלו 5 במרץ 2011

תמיד אני בעד הזקנים נגד היהירים.
אבל אני אוהב לראות צעיריםתמימים פורצים,
כיוון שאין בליגה הזאת תמימות נשארתי עם הזקנים.

ניימן 5 במרץ 2011

זו רציונליזציה של איך שאני מרגיש עכשיו, זה הכל :] בעונה הראשונה של בוסטון דווקא הייתי נגדם, כי הייתי נגד קבוצות אינסטנט. אבל מאז עברו הרבה מים בירקון, ועכשיו הם קבוצה גם שהתגבשה באש במשך שלוש וחצי השנים האחרונות, וגם קבוצה של "has beens" שכבר שנתיים קוראים בפורומים השונים לפרק אותה מנכסיה ולהתחיל בניה מחדש.

גם הקטע עם רונדו, רכז שלא מסוגל לקנות סל ממטר, מדבר אלי. הסלטיקס נותנים את ההרגשה שהם יכולים להתגבר על כל מכשול בעזרת המון אופי.

שלו 5 במרץ 2011

אתה מתבלבל, אני לא רואה nba כבר 13 שנה בערך ( וגם אם ראיתי משחק, זה לא באמת נחשב יחסית לאנשים מאוד רציניים שכותבים פה)
בוסטון זה בגלל בירד.
אני לא בטוח שאני מכיר יותר משולשה שחקנים בבוסטון, ויותר מעשרה בכל הליגה.
אני כן נהנה ממה שרונן כותב, מהרבה ממה שכותבים המגיבים כאן.

איציק 5 במרץ 2011

מגניב. אני רואה שזה יום חגם של ההיט הייטרס. לא נורא, גם לכם מגיע להנות מדי פעם. ככלות הכל, לא תהיינה לכם עוד הרבה הזדמנויות.

בלינדר 5 במרץ 2011

וזה בגלל שבוש יזרק לקבוצה אחרת, לברון יברח, וייד ישאר עם האסלם ושלושת המסוקטרים האלה יהפכו לבדיחה מהעבר.

אם יש דבר אחר שלמדתי השנה בסטאז' בחטיבת הביניים – שלושה זה הכי לבד שיש.

גיל 5 במרץ 2011

למה מדי פעם? פעמיים תוך יומיים, אנחנו כבר לא עומדים בקצב.

צור שפי 5 במרץ 2011

לס, איפה אתה כשצריך אותך?

ליאור 5 במרץ 2011

לס כנראה בהפלגה , אולי היה לו מזל והוא לא ראה את המשחק.

אלעד 5 במרץ 2011

אני אלעד ממיאמי ביץ' פלורידה, חבר אישי של מנחם לס הנמצא איתו בקשר אימייל יומי. כבר יומיים אין לי קשר איתו משום מה. הוא אמר לי להיכנס לאתר לקרוא מאמר כדורגל שלו, ובמקום מאמרו מצאתי את הטור של דרופמן.
אני לא אכנס כאן לויכוחים עם אף אחד, אבל רק לידיעתכם: אני מנהל המסעדה של רון סייקלי, שחקן ההיט לשעבר. ביום חמישי אחרי ההפסד הלא יאומן לאורלנדו (שעשו שיא אן בי איי בריצת 40-9 – עוד לא היתה ריצה של 31 נק' באף משחק אחר) הם הגיעו רצוצים ושבורים פיזית ומנטלית למסעדה בחצות. סיימו לאכול אחרי 1 בלילה, ונאלצו לנסוע באוטובוס לשדה התעופה של פאלם ביץ' כי משהו קרה למטוסם והם נאלצו לשכור מטוס אחר. עד כמה שידוע לי הם לא טסו עד הבוקר, ובוודאי לא הגיעו לסן אנטוניו עד מתי שהוא לפני הצהריים, וב-6 כבר צריכים להיות באולם. הם בוודאי לא ישנו כל הלילה, ואז משחק נגד הקבוצה הטובה ביותר באן בי איי שעושה נגדם כמעט שיא של 17 שלשות באחוז מדהים של 65% מה-3.
לא ראיתם את דוויין ווייד? כמעט נירדם עכל המגרש. ואתם עושים דוקטורט של הסברים על כמה מיאמי אפסים, על המאמן, על בוש, ומה לא. חבל שאינכם מודעים לעובדות לפני הדיסרטציה לדוקטורט שאתם עושים על מיאמי.
ולדורפמן: אם היו מבקשים ממנצסטר יונייטד לשחק בצורה כזאת היה כמ=נראה מרד שחקנים.

אלעד 5 במרץ 2011

צודק, סליחה… עד עכשיו ההיט ממש הורגים את הקבוצות החזקות, מתי שרק מזדמן להם

moby 7 במרץ 2011

כי הם רעבים?

טל 12 5 במרץ 2011

למיאמי יש הרבה כישרון,חסר להם לדעתי 5 ו 1.אני חושב שווייד הוא אחד הטובים בעולם כיום.הוא 2 שצריך לקבל את רוב הכדורים מבחוץ,בעיקר שצריך לקחת זריקה חשובה.הוא ווינר.

ומה עם לברון?.לדעתי,הוא צריך לשחק 4.הלב של לברון במקום הנכון.אפילו בפלייאוף היה לו מבט של רצח בעיניים בחצי השני.הוא רוצה לנצח.אבל הוא צריך לתת לווייד את הזריקות מבחוץ ברוב המקרים וללכת ל Low post, ללכת חזק לסל,לריבאונד.ללכת לעבוד קשה מתחת לסל,שם מנצחים משחקים.

שאולי 5 במרץ 2011

דורפן, עכשיו אחרי שקראתי את מה שאלעד כתב, הכותרת שלך "עכשיו רואים ממה מיאמי עשוייה" היא מטעה לחלוטין. מה שהאן בי איי מבקשת משחקנים לעשות הוא דבר בלתי אנושי: משחק לילה, טיסה למערב, ומשחק למחרת. מכלבים לא היו דורשים מאמץ כזה. למשחק בסן אנטוניו לא היה כל ערך ספורטיבי, ואני מוכן להתערב עם כל מי שרוצה שכשהספארס מגיעים עוד שבועיים למיאמי הם חוטפים על הראש מאוצה קבוצה שראינו "ממה היא עשוייה". איזה 20 מגיבים כאן (רשמתי את כל השמות ואזכיר לכם הכל!) יאכלו את מילותיהם.

עומרי 5 במרץ 2011

בלתי אנושי? נראה שיש כמה קבוצות שהצליחו בכך לא רע לאורך השנים. איפה כל אלה שאמרו שההיט ישברו את השיא של הבולס מ96?

בכל אופן, העייפות וכושר הקליעה החריג של הספרס מסבירים רק משחק אחד. אף אחד לא יכול לתת הסבר מספק למאזן ה1-8 המביש של ההיט מול 4 הטובות בליגה.

שאולי 5 במרץ 2011

בין אלה שישמעו ממני נמצאים דורפן, TAL, טל, גיל, גיא אלון, רון, דורי, בני תבורי, ג'ו, בלינדר, עומרי, צור שפי, ועוד כמה מומחי כדורסל (וספורט) למיניהם. ואני מוסיף את אברהמי מהפוסט השני.

צור שפי 5 במרץ 2011

שאולי, אני לא יודע מי אתה, אני גם הכי רחוק בעולם מההגדרה "מומחה כדורסל". דיון כזה בלי לס זה כמו אוכל ללא תבלינים. האמת – אני מתחיל להיות מודאג מהדממה שלו. לס – תן סימן חיים שנדע שחוץ ממהיט הכל בסדר.

ליאור 5 במרץ 2011

שאולי,
קודם שמיאמי תנסה לנצח את רוב המשחקים שלה עד המשחק הבא עם סן אנטוניו
ככה שיש לך עוד הרבה להתפלל.

את כל הדברים האלה על מיאמי אנחנו רובנו כבר כותבים ואומרים מתחילת העונה ככה שההפסד אתמול של מיאמי בנוסף ל שלושת ההפסדים האחרים בשבועיים האחרונים נותנים לנו הרבה סיבות לאופטימיות שאולי הם ייפגשו את הניקס וייעופו כבר סיבוב ראשון.

אורי המקורי 5 במרץ 2011

אני בכלל חשבתי שמה שאלעד כתב הוא הסתלבטות על הדוקטור. מצחיק.
אני יכול גם להצטרף לרשימה ?

Tal 5 במרץ 2011

אני עומד מאחורי המילה שלי שמיאמי לא עוברים את חצי הגמר ואם במקרה יצליחו- את בוסטון בחיים לא יעברו.

אני חושב שלברון וויד מבשלים לך (ולעצמם) אכזבה, אך ייתכן וכולנו נצטרך לקנות לך בייגל'ה!

חוץ מזה, אהבתי את התגובה של אורי המקורי.

שלו 5 במרץ 2011

זה נשמע כמו איום, אנחנו צריכים לפחד ממשהו?

שאולי 5 במרץ 2011

אין ממה לחשוש מלבד העובדה שאראה לכם כמה חסרי מושג כדורסלני אתם! (אבל אתה לא ברשימה, אז לך אין בכלל ממה לחשוש, אלא אם כן שכחתי להכליל אותך ואתה שייך לחסרי ההבנה)

שלו 5 במרץ 2011

אני לעומת כולם יודע שאני חסר מושג כדורסלני…

גיל 5 במרץ 2011

מדברים פה על כישרון כאילו כישרון לבד מספיק או אפילו תנאי הכרחי. מישהו שמע על גארי ניל? על מאט בונר? כשהם משחקים בקבוצה מתואמת עם תנועה אדירה בלי כדור אז הם כוכבים. 8 שחקנים קלעו אתמול לספרס בדאבל פיגרס, אף אחד לא נתן לבד משחק מפלצתי, זה משנה? היו קבוצות מוכשרות יותר עם 3 ו4 האל אוף פיימרים שלא זכו באליפות. הבעייה המרכזית היא שהכישרון של אחד מגיע על חשבון השני. וייד, לברון ובוש לא יכולים לתת כל אחד משחק ענק ודווקא כשהם משחקים טוב כל האחרים נעלמים. נותנים את הכדור לוייד או לברון ומחכים לנס.

שניר 5 במרץ 2011

יפה אמרת.
הכדורסל של מיאמי מביש.
יצא לי לראות הרבה משחקים שלהם , גם נגד החלשות וגם נגד החזקות.
הסט-גיים של ספולסטרה מסתכם בבידודים במקרה הרע ופיק-אנד-רול במקרה הטוב.
איך לא הבינו שם שמה שעובד מול מינסוטה והג'רזי לא יעבוד מול החזקות
שמשחקות הגנה חכמה.
זה פשוט לא נעים לראות כ"כ הרבה כשרון מבוזבז , יש כ"כ הרבה תרגילים
מצויינים , מדוע לא משתמשים בהם ?
אני יושב ורואה משחקים שלהם וכל פעם מחדש משפשף את העיניים , יכול להיות
שהם לא רואיםמבינים את זה ?

לגבי ס"א , ערב קליעה נהדר.
הספסל קלע 12 מ 17 מעבר לקשת , מדהים.

אלעד 5 במרץ 2011

מנחם לס נמצא בהאיטי לשם שט עם כמה חברים לשבועיים עם איזה 10 אוהלים שקנו מהג'אנק של הצבא האמריקאי והם מקימים אותם באיזה מחנה חרום לחסרי בית מרעידת האדמה שקרתה שם. אני מבין שהוא חוזר שבוע ממחר, או משהו כזה.

שאול 5 במרץ 2011

טוב לכל שונאי ההיט , כבר נתתי פה תגובה בצהריים ואמרתי את מה שאני חושב אני רק מחדד שאין לשפוט קבוצה על סמך עונה סדירה , ושאני חותם פה שמיאמי מגיעים -מינימום- לגמר איזורי , כאשר היריבה היחידה שיכולה לעבור אותם בסדרה היא בוסטון וגם זה לא בטוח בהמשך העונה הרגילה.

אגב, עוד חודשיים שרונן יכתוב פה פוסט על השיפור המטורף של מיאמי ועל התלכיד של הקבוצה וההגנתיות , כולכם תאכלו את הכובע .
כולל כותב הטור :).

אנחנו נתחיל עם הספקולציות קצת לפני הפלייאוף , עכשיו מוקדם מדי עדיין .

שבוע טוב , שאול .

איציק 5 במרץ 2011

אכן, מיאמי בתקופה לא משהו. אבל אם יש משהו שניתן ללמוד מהפוסט ומחלק הארי של תגובותיו, הוא שמיאמי היא הקבוצה המפחידה ביותר.

ובצדק.

תושב חוזר 5 במרץ 2011

בינתייים גם ארסנל הראו ממה הם עשויים (טפו, טפו – רק שזה לא ישתנה)

הופ 6 במרץ 2011

אחד הדיונים המצחיקים, אם לא ה
מפחידים

טל 6 במרץ 2011

אוף טופיק, אבל מגיעה יותר ממילה טובה לווסטהאם. מזמן לא ראיתי קבוצת תחתית בפרמיירליג מציגה יכולת כזאת. שילוב נהדר של טכניקה, פיזיות, אתלטיות. סטוק אולי לא קבוצת כדורגל (אין עכשיו את טורניר "ששת האומות"?), אבל היא גם לא קבוצה שמפרקים בצורה כזאת.

סקוט פארקר שחקן נהדר, אולי השחקן האנגלי הטכני והלטיני ביותר (לצד סקולס) וכנראה השחקן המקומי האיכותי ביותר בחלק התחתון של הטבלה. גם דמבה בה הרבה מעל הרמה של קבוצת תחתית בפרמיירליג ואולי הזר האיכותי ביותר שיש לקבוצה מחוץ לטופ 6. לא תהיה הגזמה לכתוב שהוא לא פחות טוב מהחלוצים שיש לטוטנהאם למשל. הגרמני שחקן מצוין. קרלון קול ופיקיון לא שחקני כדורגל, אבל הפיזיות שלהם מאיימת אפילו על קבוצת הז'לובים מסטוק. תוסיפו שלושה אנגלים בינלאומיים בחלק ההגנתי ותקבלו קבוצה לא רעה בכלל.

אברם? יש לו סגל למקום שביעי-שמיני לפחות, מה שלא יפריע לו להציג הישארות בליגה כהישג גדול. אבל מה שמגיע מגיע- הם נראים היום הרבה יותר משהם נראו בפתיחת העונה (שזו מחמאה גדולה למאמן) ודמבה בה הוא חתיכת שיחוק. יאמר גם לזכותו של אברם שהם ישיגו בוודאות יותר נקודות משהם השיגו עם זולה.

טל 6 במרץ 2011

רונן,

O.K, אתה לא מסכים (בצדק) עם ההשוואות המוגזמות והמוקדמות בין לברון וג'ורדן. אתה לא מסכים (בצדק) עם ההתנהלות שלו בקיץ האחרון בפרט ובתקופה שלו בכלל. עד כאן אני איתך. לא הבנתי אם, במנותק מהסלידה ממנו, אתה חולק על ההנחה שמדובר בשחקן היסטורי ביכולות שלו ובוודאי בפוטנציאל שלו.

אני לא מכיר הרבה שחקנים בהיסטוריה של הNBA שהיו (לבד) ההבדל בין קבוצה של 60+ ניצחונות לאחת הקבוצות הגרועות בהיסטוריה של הNBA.

גיל 6 במרץ 2011

אני לא חושב שאפשר לומר שהוא לבד אחראי לפער העצום בין קליבלנד של שנה שעברה לזו של השנה. קליבלנד של השנה אמורה להיות טובה יותר עם השחקנים שיש לה. הטראומה של העזיבה שלו (שלא לומר שזה תירוץ נוח) יחד עם פציעות משמעותיות גרמו לכך שהם נראים כפי שהם נראים. חוץ מזה, זה עובד גם בכיוון ההפוך. אם קליבלנד כל כך גרועה אז בוודאי מיאמי הרבה יותר כישרונית עם הכישרונות שיש לה. אז איך זה שמיאמי תהיה עם מאזן גרוע יותר מקליבלנד שנה שעברה?

moby 6 במרץ 2011

1. גם אני רוצה להיכנס לרשימות האם זה עוד לא מאוחר?
2. הסגל של קליבלנד השתנה לא רק מעזיבתו של לברון. נכון הוא תופעת טבע מדהימה. אבל עזיבתו גרמה לנטישה של הסנטר הפותח ומחליפו האימתני. אותו סנטר שהיה בסביבה אצל "האחלה שחקן אין ולא היו הרבה כמוהו מעולם" כשהוא נבחר לMVP של סדרת הגמר.
אפשר לזלזל ביכולתו של שאק אי אפשר לקחת לו הגעה לגמרים אזוריים והנבא עם 4 קבוצות שונות כשבכולם הוא בורג מרכזי" אם לא ה….. הבורג המרכזי.
אבל גם אני אומר שבנבא של השנה הכל יכול להשתנות מהר מידי עם החתמה כזו או אחרת.
נשאיר את ההימורים לפוסט סיכום העונה ותחילת הפלייאוף? הרי פציעה של כוכב אחד בודד משנה פה את הערכות מקצה לקצה.

ניב שטנדל 6 במרץ 2011

על וייד כבר הגנו פה מספיק, אני אסתפק בכך שאומר שהוא מנהיג גדול בהרבה מלברון ובוודאי אחד מחמשת השחקנים הטובים בליגה. במאני טיים, אני מעדיף כדור בידיים שלו. הצטערתי שהוא לא הגיע לבולס הרבה יותר משהצטערתי שלברון לא עשה זאת. כל מי שקוטל אותו עכשיו, צריך להיזכר איך הוא עשה צחוק מקובי לפני כמה חודשים. עבר אותו כמו הרוח.
על בוש אני בהחלט מסכים, לא סתם צועקים לו אוברייטד במשחקי חוץ. שחקן מצוין, לגמרי אוברייטד.
אני לא מתרגש מרצף ההפסדים הזה. נפילה טבעית בעיני. אני כן חושב שהם יראו אחרת בפלייאוף. אבל בכלל לא בטוח שהם מגיעים לגמר המזרח. ודי בטוח שהם לא עוברים אותו.

יבור 6 במרץ 2011

חברים, יש לכם זיכרון של איזה תואם IBM משנות ה-80. לפני חודש בערך כולם עלו על הלייקרס בגלל ההפסדים שלהם (בעיקר לקונטנדריות – כמו מיאמי בכריסטמס), והיום הם שוב חזקים ומאיימים.
אז מה זה אומר על מיאמי? שגם להם אי אפשר לזכור רק את ההפסדים והמשחקים הרעים.
הרי משחקים ב-NBA, כמו גם במקומות אחרים, הם כמו הגרלה "ללא זיכרון" – קוביית משחק לא זוכרת שכבר ארבע פעמים רצופות יצא 6, ובזריקה החמישית יש אותו סיכוי ל- "6" כמו ל- "2".
הלייקרס בסדרת הגמר ההיא של ממוריאל דיי מאסאקר לא "זכרו" שקרעו להם את הצורה ביום הזיכרון, והלכו וניצחו בבוסטון, ואת הסידרה כולה והאליפות.

כך גם הלייקרס לא "זכרו" שהפסידו בבית לבוסטון השנה, ובאו וניצחו אותם בחוץ למרות יום החג ההיסטורי של ריי אלן.

על אותו עיקרון – במיאמי יש מספיק כישרון שיכול להתפוצץ כל רגע, ולמזלנו בינתיים לא מתפוצץ. ניתן לכתוב על זה תילי תילים של פרשנויות (והאמת – זה די כיף), אבל זה יכול בקלות להפוך ל- yesterday's news ואז יהיה לנו הרבה ניירות וכובעים לאכול.

אחרי העונה הסדירה האנמית של בוסטון לפני שנה, והפלייאוף ההירואי שהיא נתנה (להזכירכם – ניצחון על השחקן והקבוצה הטובים בעולם בלי יתרון ביתיות, הריגת הסידרה מול אורלנדו עם 0:3 מוקדם בלי יתרון ביתיות, משחק שביעי צמוד בגמר ללא יתרון ביתיות) – אני לא מחשיב יותר כל מיני "נפילות" ו"חולשות" של קבוצות בעונה הרגילה המיותרת ומייגעת.
מבחינתי – מי שהוכיח יכולת ויש לו פוטנציאל יכול בקלות (טוב, לא בקלות, עם מאמץ) לקחת אליפות ביוני. השנה יש שבע קבוצות כאלה, שכל אחת עם חיבור נכון בזמן הנכון והיריבות הנכונות – יכולות לחגוג אליפות.
במערב אלה הלייקרס, דאלאס וסן אנטוניו ובמזרח בוסטון, אורלנדו, מיאמי ושיקגו. כל ניסיון להצביע על אחת או שתיים מהן כבר עכשיו הוא לא רציני, ואו שייכשל במבחן הזמן או שיצליח ואז לעולם לא נדע שהיה זה בעצם סתם הימור מוצלח.

Comments closed