11 שחקנים מעולים, תשעה גיבורים, אדיוט אחד ואגואיסט אחד מביש

ברצלונה הייתה עצומה. להלחם בכדורגל כזה צריך מחוייבות ומנהיגות למופת. לארסנל הייתה המנהיגות של פברגאס

מועדון חדשני. כבר לפני רבע מאה הם ציירו פוסטרים כאלו

ברצלונה ניצחה כי היא קבוצת כדורגל הרבה יותר טובה ושלטה בצורה מוחלטת. במיוחד הרשים אותי משחק הלחץ שלהם אחרי שאיבדו כדור. והרשים אותי מאד גם מספר 10 שלהם. שחקן!

אבל לפעמים קבוצות כדורגל מנצחות יריבות עדיפות בזכות לחימה וארגון ומחוייבות קבוצתית ומזל. היה לארסנל מזל עצום בשער. גבורה הגנתית. ארגון. לדג'ורו, קלישי, קוסיאלני, סנייה, אלמוניה וג'ייק ווילשר מגיע כבוד.

אבל אי אפשר לשרוד קרב ללא מנהיגות מחוייבת.

ואן פרסי היה טיפש בצהוב הראשון וחמור בשני. אבל הסיפור הוא פברגאס. כשוונגר זרק אותו לספסל הוא כנראה אמר את דעתו. אוהדי ארסנל כבר זרקו אותו מליבם. ולברצלונה כדאי לחשוב אם היא באמת רוצה שחקן שכזה. האיש שניסה להעביר את עצמו לברצלונה בקיץ שיחק בחוסר תשוקה מקומם.

והעקב שלו על סף המחצית לא היה כי מכר את המשחק. לא כי רצה בניצחון ברצלונה על פני ניצחון ארסנל. אלא כי חשב כרגיל בעיקר על עצמו.

וזה נכתב לפני המשחק:

ציינתי היום בעיתון שארסנל באיזשהו מקום כנראה מאמינה במסירה הקצרה יותר מאשר ברצלונה. כי קל להאמין כאשר אתה מנצח וקשה יותר שהשיטה לא מתגמלת אותך כמה שנים. אבל מבחינה אחת ברצלונה יותר מחוייבת בהרבה למסירה הקצרה.

אצל ארסנל זו בעיקר טקטיקה התקפית. הדרך שהיא מאמינה שתיצור מצבי הבקעה. אצל ברצלונה זו במידה שווה הטקטיקה הגנתית. בגלל זה ברצלונה לעתים נדירות שותפה למשחק גדול של שתי הקבוצות – כפי שקרה באמירויות. כי היא בהחלט שמה דגש גדול על כך שהחזקת הכדור המאד ממושכת משבשת את משחק היריב. כמו המטאדור לפר. כמו גאודי לשפיותו של מבקר הארכיטקטורה.

אם הייתי צריך להגדיר את המשחק של ברצלונה אז הוא לא התקפי ופתוח. הוא התקפי וסגור והדוק. ואת הדבר הזה ראיתי לעתים
נדירות אצל ארסנל במשחק גדול באנגליה. אולי בניצחון 1-2 על יונייטד לפני שנתיים בערך כשנאסרי כבש את שני השערים.

מבחינה טקטית היסטורית היה מעניין יהיה לראות את ארסנל מנסה את זה באנגליה. כלומר ללכת למקומות כמו בלקפול וברומיץ' ובתוך שריקות בוז מחרישות אזניים, ובשיטת שיפוט שונה מספרד, למסור 25-30 פעמים בכל התקפה. עד שלא אראה את זה אמשיך להאמין ששיטות משחק הן דבר שיש להתאים למקום.

אני חושב שעל כך יוכרע הסיפור הערב. בהעדרם של פויול ופיקה היא קרוב לוודאי תצליח להבקיע. יכולת לבצע בונקר יעיל מהסוג של מוריניו בשנה שעברה אין לה. השאלה כמה ברצלונה תבקיע. היא באמת צריכה לעצור את ברצלונה בנשק של ברצלונה.

שחר גרינשפן ומבחן התוצאה
כשאבא ואמא נפרדים

191 Comments

אריאל 8 במרץ 2011

הבחנה נכונה מאוד אם כי צריך לזכור לגבי ההתאמה למקום – בגמר ליגת האלופות לפני שנתיים ברצלונה נקטה בדיוק בטקטיקה הזאת מול מנצ'סטר והכריעה אותה ללא תנאי. מעולם לא ראיתי קבוצה ששיתקה ככה קבוצה ברמה כל כך גבוהה בלי שהקבוצה השניה יכולה לעשות משהו נגד.
כך שאם ארסנל תחליט לנקוט אף היא בטקטיקה הזאת באנגליה, אין סיבה שהיא לא תצליח – היא רק צריכה את השחקנים המתאימים, מה שאין לה כרגע

דורפן 8 במרץ 2011

אריאל – ראשית, תנאי ליגת האלופות אינם תנאי אנגליה. העניין הוא לא אם היריבה אנגלית אלא אם השיפוט. והעניין המאד ספציפי של שריקה על כל תיקול נוקשה – שיש בספרד ויש באלופות אבל אין באנגליה.
שנית, ברצלונה לא תמיד מצליחה לעשות זאת באירופה. כשהיא צריכה לחזור מפיגור הסיפור לרוב שונה. אפילו נבחרת ספרד הפסידה את המשחק האחד בו הייתה בפיגור. למרות שזו הייתה רק שוויץ. כמובן שבשיטה וביכולת הזו היא יכולה לבנות על כך שבדרך כלל תבקיע את השער הראשון.
למרות שאין לזלזל בכך למרות היתרון. יונייטד קבוצה שבדרך כלל מייצרת הרבה מצבים במצבי פיגור והיו לה מעט מאד במשחק הזה.

אריאל 8 במרץ 2011

טוב, כרגע זה תיאורטי נטו, אבל אני עדיין חושב שבארסה היתה יכולה להצליח עם אותה שיטה בליגה האנגלית.
דרך אגב, יש סימוכין לנושא השיפוט השונה בין הליגות למעט התרשמות חיצונית?

דורפן 8 במרץ 2011

כן. מספר העבירות קטן בכ-20 עד 25 אחוזים. בבדיקה לפני חמש שנים היו 4-5 דקות משחק נטו יותר באנגליה (ובגרמניה) לעומת ספרד ואיטליה. מספר הפציעות גדול בהרבה – קבוצות אנגליות וגרמניות משתמשות בממוצע ב-24-25 שחקנים בעונה. איטליה וספרד 21-22.

תפריד בין השאלה האם בארסה יכולה להצליח – כשיש לך שילוב של שחקנים ושיטה – או השיטה כשלעצמה יכולה להצליח. רוברט מרטינז מנסה את זה קצת בוויגן במעט מאד הצלחה. אם אתה אומר שחסרים לארסנל שחקנים זו בעיה. כי השחקנים שלה מעולים. ואם אתה אומר שזו שיטה שמחייבת נוכחות של צ'אבי, איניאסטה, מסי… אז היא לא רלוונטית לקבוצות אחרות.

ארנון 8 במרץ 2011

מבחינתי, ארסנל כבר עשתה את שלה. היא זכתה לפוסט "לפני" של דורפן. מקוה שהיא תשיג גם את הבונוס בדמות ניצחון בקאמפ-נואו.

דורפן 8 במרץ 2011

ארסנל תמיד מקבלת פוסט לפני משחקים מול מנצ'סטר יונייטד…

צור שפי 8 במרץ 2011

(-:

ארז 8 במרץ 2011

דורפן, אתה שוב חושב באנגלית, אומרים "מאמינה בעקרון המסירה הקצרה" או עדיף "מאמינה במסירות קצרות". אתה ולס גורמים לאליעזר בן יהודה שבי להתהפך בקברו

דורפן 8 במרץ 2011

ווט דה פאק איז דה פרובלם?

אבי 8 במרץ 2011

Was ist das Problem?!

הופ 8 במרץ 2011

ניתוח יפה. אני לא יודע אם קבוצה אחרת מברצלונה יכולה "לנסות" את שיטת המשחק שלה. כי השיטה הזו תלויה יותר מכל בתיאום מלא בין השחקנים ונשענת על ההבנה העיוורת של השחקנים אחד את השני ועל המחויבות המלאה לשיטה גם כשבא לפעמים "ללכת לבד" (אינסטינקט שיש לכל שחקן). כלומר זה אפשרי כשרוב השחקנים בקבוצה, ובטח המרכזיים שבהם, מפנימים את השיטה מגיל צעיר, וכששחקני הרכש הם כאלה שמקבלים על עצמם את "עול" השיטה.

דורפן 8 במרץ 2011

הופ – אם זה המצב אז זו לא בדיוק שיטה אלא "סגנון" או "תכונות" – משהו יותר עמוק מאשר שיטת משחק.

הופ 8 במרץ 2011

אני בהחלט חושב שזה עמוק יותר מאשר רק שיטה. זה שילוב של שיטה (שכמו שכתבת יפה היא הגנתית כמו שהיא התקפית) עם תפיסת עולם שמחייבת גם את האגף המקצועי במועדון (הנחלת השיטה בכל הגילאים, סינון השחקנים בדרך לפי ההתאמה שלהם) וגם את האגף העסקי (שמירת השלד בכל מחיר, צירוף שחקנים מתאימים בלבד).
יכול להיות שהשיטה הזו מבטאת גם תפיסת עולם שחורגת מהכדורגל (מרכזיותה של הקבוצה, מקומו של היחיד, חשיבותו של שיתוף הפעולה) אבל אני לא מכיר מספיק את הקטאלנים בשביל להגיד את זה.

אפי 8 במרץ 2011

ביום ראשון שיחקתי כדורגל חובבני בשכונה. במשחקון הראשון עמדתי בשער ואחד משחקני היריב הטריד אותי באופן מיוחד. כל פעם שהוא קיבל את הכדור הוא מסר או ימינה או שמאלה וכל הזמן שינה מיקום. רוב הזמן הכדור היה אצלו, והדבר היקשה עליי ועל ההגנה שלי למקם את עצמנו מולו. בכל רגע הוא יכל למצוא פירצה ולאיים בבעיטה ישירה, ובנוסף גם גרם לחבריו לקבוצה לחפש כל הזמן מיקום חדש.

נוכחתי לדעת כמה חשובה ניידות והנעת כדור.

סאביסביץ' 8 במרץ 2011

לדעתי המשחק יוכרע בגלל ריכוז של שחקנים, אם ההגנה של ארסנל תצליח להחזיק משחק שלם בלי טעויות אז יש לה סיכוי לעבור את ברסה. בסופו של דבר המשחק תלוי בריכוז של שחקנים, כמה משחקני יונייטד (נאני, ואן דר סאר) איבדו ריכוז מול ליברפול וזה עלה לה בהפסד כואב.

מישהו יודע מה קורה עם נאני?? באתרים האנגלים רשום שהוא פצוע ל- 3 משחקים, האם יכול להיות שהוא שרד את הניסיון לרצח של קראגר ויחזור בעוד שבוע וחצי?

כסיפוביץ 8 במרץ 2011

נאני ייעדר עד חודש אפריל לפחות.

דורפן 8 במרץ 2011

סביצ'ביץ' – שלושה משחקים אני קונה. כי זה אומר גביע נגד ארסנל, מארסיי ומשחק בית בליגה שצריך לעבור.

כסיפוביץ 8 במרץ 2011

מבחינתי ברצלונה משחקת בונקר התקפי.
לרוב המשחקים שלה משעממים ומתסכלים כאחד.
זה לא אומר שאני לא מעריך את הדבקות בשיטה שלה, את הנאמנות לשיטה אבל היום אני רוצה את ארסנל בשלב הבא.
בשביל העניין שנעלם לנו בליגת העלובות.
היום לדעתי אפשר להעריך עוד יותר את מוריניו על המשחקים שלו מול ברסה בשנה שעברה.
מול שעמום התקפי אתה מגיב לפעמים בשעמום הגנתי

בן .א. 8 במרץ 2011

ניתוח מעניין למשחק הערב. בכל זאת, פפ הוכיח לא אחת שהוא מאמן גדול ואני בטוח שהוא מוכן לסנריו הזה. במקרה כזה, הוא יורה לשחקניו ללחוץ את התותחנים עוד בחצי המגרש שלהם והתינוקות של ונגר (כפי שהגדיר אותם אברה) יעשו "טיקי-קקה" במכנסיים.

ניינר 8 במרץ 2011

הקבוצה שתבקיע ראשונה תעלה (ולא, לא יהיה 0-0 )

Tal 8 במרץ 2011

אני חושב שראיתי את רובם המכריע של משחקיה של בארסה בשנים האחרונות, ועדיין אני תחת הרושם שמדובר בקבוצה חלשה מנטלית.

כלומר, מבחינת כישרון ויכולת, אין ספק שמדובר בתופעה חד פעמית, בעיניי הלא אובייקטיביות, הקבוצה הטובה בכל הזמנים (בהיבטים אלו), אולם כשמתרחשת תקלה מפעם לפעם (סטטיסטית, גם קבוצה של 90 אחוז עדיין מאבדת 10% מהנקודות שלה), בארסה פשוט נחנקת.

אני חושב שלא נדרשת קבוצה מוכשרת במיוחד בשביל לצופף הגנה ולא לספוג (אם אתה מוותר לחלוטין על משחק ההתקפה), ובבארסה אין שום שחקן שיודע לקחת כדור מ-30 מטר ופשוט לבעוט לשער, כדי להוציא אליו את ההגנה בהתקפות הבאות והילחם בבונקרים האלו.
מסי ינסה לעבור, צ'אבי למסור, אינייסטה לסחוט פאול כתוצאה מהחזקת כדור, אבל אין אף שחקן שפשוט יאיים על השער מיד.
(עם כמה שאני לא אוהב אותו אישית, כריסטינו רונאלדו הוא מאוד שחקן כזה, אפילו הטוב בעולם בהיבט זה).

כל קבוצה שבאה לשחק על תוצאה מול בארסה (צ'לסי בקמפ נואו, אינטר בקמפ נואו, אפילו כל מיני קבוצות אמצע טבלה/תחתית ספרדיות שאתרע מזלן לעלות ליתרון מאיזה שער מקרי במחצית הראשונה) השתמשה באותו הטריק, ובד"כ זה גם עובד.

יש לי הרגשה מרה שזה מה שנראה הערב גם, למרות דגלי הכדורגל ההתקפי שארסנל מנופפת.

כסיפוביץ 8 במרץ 2011

Tal
השאלה אם יש לארסנל את הכלים לנעול את המשחק. התשובה היא לא.
צ'לסי ואינטר היו קבוצות חזקות עם כח במרכז ההגנה ובמרכז השדה.
לארסנל לא נותר אלא להגיב בנשק של ברסה[ ועל זה בעצם הפוסט של רונן]

Tal 8 במרץ 2011

אני לא בטוח שאני מסכים עם הקביעה הזו.
גם כי כבר ראיתי את אלמריה עושה בונקר יעיל למדי בקמפ נואו,
וגם כי אני חושב שארסנל יותר קשוחה ממה שנדמה- יש לה שחקנים מהירים וחזקים, וסגנונה ההתקפי בד"כ גורם לה לרכות בעורף.
בנוסף, כפי שהם למדו בצורה כואבת מאוד בשנה שעברה- לשחק התקפי בקמפ נואו שקול להתאבדות. שנה שעברה עוד היה לכך צידוק- הם היו חייבים להבקיע, השנה, אפילו האגו של ונגר חייב לשכנע אותו שאם הוא רוצה להשאר בליגת האלופות גם מחר, הוא חייב לשחק הגנה.

מצד שני, לא ראיתי כ"כ הרבה משחקים של ארסנל השנה, אך אני מסכים עם הקביעה שחסר להם כוח ואופי במרכז השדה. נאסרי ופבראגס לא ינצחו שום תיקול מול קייטה, בוסקסט או אפילו צ'אבי או אינייסטה.
(אני לא מצליח להתנער מהתמונה של באבל עוקף את פבראגס בבספרינט ועוד מנער אותו בקלילות בדרך לכיבוש השער המכריע בגומלין בין השתיים ב-2008. גם הכדור החופשי שעבר לפבראגס מעל הראש כשהוא שמר על הקורה לא תורם לנקודה..)

בן .א. 8 במרץ 2011

אני חושב שהאגו של ונגר גדול מדי והוא לא יבוא לשחק הגנתי. ואם אני טועה והוא יחליט לשחק ככה, תהיה בטוח שיבוא האלמוניהכושל-ייני גיבס התורן ויחרבן לארסנל את המשחק.

ובנוסף למה שכתבת, עוד מישהו שם לב לזה שמתי שבארסה עם הגב לקיר דני אלבס לא מסוגל לעשות פעולה אחת טובה ?

אור שחולם להיות אלבס 8 במרץ 2011

זה לא נשמע הגיוני

ארנון 8 במרץ 2011

נראה איך מסי יסתדר השנה בלי הבישולים של סילבסטרה. טוב, בעצם יש בהגנה של ארסנל עוד כמה חבר'ה שעלולים לעזור לו.

מנחם לס 8 במרץ 2011

אני אחזה במשחק במקום האחרון עלי אדמות בו עליו חלמתי שאי פעם אראה בו את ארסנל נגד ברצלונה: במחנה אוהלים לפליטי הרעש בהאיטי! אבל הם מתים כאן על שני משחקים: כדורגל ובייסבול!

מנחם לס 8 במרץ 2011

אני אוהד ארסנל כבר 50 שנה. הפוסט הבא שלי כמעט מוכן לשליחה למיסטר דורפן. הוא מדסקס את אהדתי לארסנל ומה קרה לה. זה יהיה בול אחרי המשחק (אני לא בטוח היכן המשחק אבל אםן הוא באנגליה, ארסנל מנצחת, ואתם יכולים לקבל זאת כעובדה.)

הופ 8 במרץ 2011

מנחם המשחק בספרד. אבל חזית את העבר במדויק!

מנחם לס 8 במרץ 2011

יש לי רק כמצה דקות לשימוש בלאפ טופ שלי בחיבור לאינטרנט היחיד שישנו כאן לאיזה 100 מתנדבים שלרובם לאפ טופים, אז קראתי את התגובות במהירות הבזק ובריפרוף, אבל לפי מה שהצלחתי לראות, ברצלונה מחשקת הערב נגד ארסנל (אצלנו ה משחק ב-2:30 ואני מקווה שזה LIVE), ולא מצאתי אפילו פעם אחת את הזכרת השם "מסי". האם הוא פצוע? האם הוא PASSE? האם הוא לא פקטור רציני? מעניין.
עוד כשעה אחזור הנה.

בני תבורי 8 במרץ 2011

מנחם,
איזה מתנדבים מצאת לך, פעם למתנדבים אצלנו היה גראס והמתנדבות הסתובבו חצי עירומות…

רמוס 8 במרץ 2011

יש נקודה שלא שמים אליה לב. ברצלונה רוצה את הכדור, לכן המטרה במשחק היא להוציא כמה שיותר מהר את הכדור מהיריב. לשם כך הם חונקים את היריב במשחק לחץ כמה שיותר עמוק בשטחו. כל קבוצה שמגיע לקמפ נואו איננה מסוגלת לפתח שום יכולת התקפית, לא משנה אם זאת ריאל מדריד או אלמריה. ארסנל צריכה להחליט האם להציב כמה שיותר שחקנים מאחור ולנסות כמה שפחות לספוג או לשחק פתוח ואז לקבל בראש.

אביעד 8 במרץ 2011

לא יודע מה יקרה הערב, אבל משחק הלחץ הזה של בארסה הוא ידוע. המשמעות של הלחץ הזה הוא שקבוצה שתניע כדור מהר מספיק מול הלחץ, תמצא הרבה שטחים ריקים בעורף של ברצלונה.
ארסנל יודעת להניע כדור מהר מספיק. ברצלונה ללא מרכז ההגנה הקבוע שלה. זה אומר שסביר להניח שארסנל תיצור מצבים. מה היא תעשה איתם ואיך היא תתמודד הגנתית, אלו הן השאלות האמיתיות.

מנחם לס 8 במרץ 2011

היי, פתאום אין אף אחד בקו האינטרנט אז מהר: מי שחזה אתמול בנצחון נשות ארה"ב על פינלנד 0-4 (משחק רביעי בו הן מנצחות על אפס) יודע לחלוטין שאם אתה מבצע מה שנקרא בסטטיסטיקה "PARTIAL COTRRELATION" (קורלציה בין יכולת והצלחה המתבטאת בתוצאות משחקים), קבוצת הכדורגל הטובה בעולם היא לא ברצלונה ולא בטיח אלא נשות ארה"ב. בפרשיאל קורליישיון אתה מוציא משתנים שאתה בוחר במשוואה. אז ב-"יכולת" אתה חייב להוציא מהירות וכוח כי הן נשים. אז במילים אחרות והרבה יותצר פשוטות: מבלי להתחשב במהנירות וכוח, נשות ארה"ב הן קבוצת הכדוראגל הטובה בעולם (הן לא הפסידו כבר שנתיים, כולל 2 נצחונות על הגרמניות והשבדיות, ונצחון אחד על בראזיל).

D! במולדת 8 במרץ 2011

נפלאות הסטטיסטיקה.

אלי 8 במרץ 2011

מעניין אותי לראות אותם נגד קבוצת ילדים ב' של ישראל, זה יכול להיות אחלה מצ' אפ.

מנחם לס 8 במרץ 2011

הן מנצחות כמה קבוצות מליגה א' של ישראל, ושוות לנבחרת הנוער שלנו עד גיל 16. אבל מבחינת יופי של משחק, חוכמת משחק, והבנת משחק, הן טובות מהרבה קבוצות בליגת העל, במיוחד טובות מהפועל ת"א.

אבי 8 במרץ 2011

תחושה מוקדמת: אם ארסנל תעבור, זה יהיה הרבה בזכות ווילשיר.
50:50.

יואב 8 במרץ 2011

אני לא אוהב את ברצלונה אבל אני איתה היום בגלל ההשלכות על קרב האליפות.מעבר של ארסנל היום יתן לה בוסט אדיר של ביטחון ואנרגיה.אני לא מתרגש מעומס משחקים.בעונת הטראבל, היו ליונייטד שני ריפליי בגביע(צלסי וארסנל) והמאני טיים נדחס לחודש וחצי כאוטים.כל ניצחון נתן רוח גבית. כל ניצחון העצים את האמונה.או שיש לך את זה או שאין.אין לי שום רצון לראות את ארסנל מתחילה לחשוב שיש לה את זה.

אור שחולם להיות אלבס 8 במרץ 2011

אלבס עם צמד היום, שתי בעיטות מחוץ לרחבה.
+2 הצלות מהקו
ונאמר אמן

מנחם לס 8 במרץ 2011

נו, מה אתם אומרים על זה? הסיפור הגיע עד האיטי!

מנג'ר ברצלונה מעליב את ארסנל (בקבוצה ב' של ברצלונה יש מלא שחקנים כמו ג'ף וולשיר):

Arsenal at the Camp Nou. Photograph: Manu Fernandez/AP

Pep Guardiola has dismissed the threat of Jack Wilshere by claiming that Barcelona's reserve team is full of players like the 19-year-old and that the midfielder is a first-team regular only because Arsène Wenger is not under pressure to win titles.

Guardiola was asked about the quality of Wilshere and the Barcelona coach said: "Wilshere is a top player. He is an excellent player, not just Arsenal, but also for the national team. [But] he is lucky because we have many players in the second team like him but he plays because there is no pressure at his club to win titles."

When asked to respond to Guardiola's comments, Wenger was dismissive. "I just play Jack Wilshere because he is good enough to play and because he deserves his place. I'm long enough in the job to know when a player deserves to play. It's nothing do with what I have to deliver or whether I'm under pressure."

Guardiola offered a joke regarding the late inclusion of Robin van Persie in the 19-man Arsenal squad named by Wenger after the Frenchman had previously claimed that the striker could be out for a month or so. "Maybe there could be a private flight for [Theo] Walcott to come in at the last minute – you never know," he said of the injured Englishman who has been left at home, before claiming he wanted Arsenal to be at full strength, if possible.

"I want all the great players to play, everyone against everyone and see a great show tomorrow. I hope they are all in the team – Van Persie, [Samir] Nasri, Cesc [Fábregas]. I want [Alex] Song to play, because I would like to play the best possible Arsenal. If Van Persie plays, then no problem.

"Arsenal have many alternatives, are very dynamic and can play in different positions. Their counterattack is great; we will try to prevent that. This is always a special game in the Champions League and it is a magnificent challenge."

Guardiola also stated that Arsenal have no mental weakness despite winning no major trophy since 2005. "I keep hearing about the fragility in the minds of the Arsenal players, but I do not agree. They are competing with Manchester United for the Premier League, reached the final of the Carling Cup and a few seasons ago were in the final of the Champions League. Arsenal are always in the top, when you compete every season at the top, it is because you are quality."
Printable versionSend to a friendShareClipContact us larger | smaller Football
Arsenal · Barcelona · Champions League
Sport
More news

More on this story

Arsenal to decide on Van Persie just before Barcelona kick-off

Champions League: Arsenal will wait until the last possible moment before deciding if Robin van Persie is fit to face Barça

Wenger vows to attack to stem Barcelona tide

Fábregas rejects treachery talk on return

In video: Barcelona v Arsenal preview

Paul Hayward: This is Arsenal's ultimate test
Related

21 Feb 2011

Pep Guardiola laughs off Barcelona link with Arsenal's Jack Wilshere

17 Feb 2011

Champions League reaction from Arsenal and Barcelona – video

13 Feb 2011

Arsenal will give Barcelona a tough test this time, says Jack Wilshere

17 Feb 2011

Arsenal's Jack Wilshere, owner of Xavi's shirt, revels in big night

אמיר 8 במרץ 2011

מה לי ולהם אבל ההרגשה בגוף אומרת(במידה וההרכב סביר…)שהתותחנים שולחים הערב 100.000 קטאלונים לבכות…………

ליאור 8 במרץ 2011

כבר לפני יותר משליש מאה! באמת חדשני

אחוול 8 במרץ 2011

לאו דווקא חדשני כשלוקחים בחשבון שמי שאחראי לפוסטר הוא ז'ואן מירו, שכבר היה עם כ 50 שנות קריירה מאחוריו.
מצד שני, להביא צייר סוריאליסטי לצייר את הפוסטר שלך זה לא דבר מובן מאליו.

אביאל 8 במרץ 2011

פאברגאס מוכר את ארסנל ובגדול, אני ספרתי לפחות חמישה איבודי כדור שלו, כולל הרגע בגול.

דהגאנר 8 במרץ 2011

מזל שעוד מישהו חושב ככה, לא יודע אם מכור, אבל בטח לא מחוייב כמו ואן פרסי ווילשייר. ברגע אחד חוויתי התהפכות קשה לגביו, שיעוף כבר לברצלונה שלו, מתאים לו להיות השחקן ה-13

כסיפוביץ 8 במרץ 2011

אך…מזל שמישהו פרק את הבונקר הזה

מנחם לס 8 במרץ 2011

המשחק למעשה מתחיל עכשיו.

אילן 8 במרץ 2011

ביזיון של שידור.
בחיים לא ראיתי דבר כזה.

ניב שטנדל 8 במרץ 2011

אז לא ראית מספיק כדורגל ישראלי השנה. ברקו זה ברקו. למרות שבמגרש זר זה הופך להיות פרובינציאלי-מביך.

מנחם לס 8 במרץ 2011

שלושה צהובים בקרן ללא שומר סגול? שתי ההגנות של שתי הקבוצות מתאימות יותר למשחק מכללות.

אילן 8 במרץ 2011

ועוד טעות שיפוט לטובת בארסה.
צ'לסי, אינטר ועכשיו ארסנל.
לא יאמן.

מנחם לס 8 במרץ 2011

הניבדלים שעושה ברצלונה ללא שריקות שופט הם איומים. ממש מגעיל.

מנחם לס 8 במרץ 2011

כל ניבדל הוא של 5 מטרים. זה ספורט זה?

מנחם לס 8 במרץ 2011

דקה 63 – עוד ניבדל ללא שריקה

סאביסביץ' 8 במרץ 2011

קלישי עשה את הטעות המחרידה והקבועה שלו וארסנל לא קיבלו שער, כנראה המזל לטובתם למרות פרברגראס.

מנחם לס 8 במרץ 2011

דקה 64 – עוד ניבדל ללא שריקה

מנחם לס 8 במרץ 2011

דקה 66 עוד ניבדל של מסי ללא שריקה. כמעט גול

מנחם לס 8 במרץ 2011

דקה 66 עוד ניבדל של מסי ללא שריקה אבל הזיברה הלבנה שרקה יד.

מנחם לס 8 במרץ 2011

דקה 67 – גול מניבדל ברור

זה לא ספורט. נישבר לי.

מנחם לס 8 במרץ 2011

אם היה סוויפר, התוצאה עכשיו היתה 0-0. נישבר לי. אני הולך לים. תישארו אתם עם המשחק המחורבן הזה.

אוהד ברצלונה 8 במרץ 2011

המצטיין על המגרש – אלמוניה. לקח לפחות 5 גולים בטוחים

סימנטוב 8 במרץ 2011

צ'אבי צ'אבי שלא יגמר לעולם החול והים

שלו 8 במרץ 2011

אין לי בעיה עם טעויות שיפוט, זה חלק מהמשחק ומי שבחר לראות כדורגל צריך לקחת את זה בחשבון.
ישנן טעויות מאמן ישנן טעויות שחקנים ישנן טעויות שיפוט, כולן יכולות לגמור משחק או עונה.
אבל השאלה הגדולה מי נותן אליהן את הדעת.
מאמן שטועה יותר מדי הולך הביתה, שחקן שטועה יותר מדי עולה ליציע.
ושופט, כזה שלא מוציא אדום שגביע עולמי על שלושה צהובים לאותו שחקן, מקבל בטורניר הבא לשפוט את הגמר שבו הוא לא מוציא אדום על כניסת נינג'ה, אבל צהוב שני על ספק עבירה לא משמעותית הוא מוציא אחרי צהוב ראשון על עבירה גבולית לצהוב.
או שופט שמוציא צהוב שני כי שחקן בעט אחרי השריקה.
מקובלים עלי טעויות שופטים, אבל הלו שם באופ"א תנו דין וחשבון, תענישו.
אם זה שופט השנה, אולי אפשר בלי.

והכי חשוב לא מגיע למשחק להיות מוכרע ע"י שופט, בטח עבור הקבוצה המנצחת שהייתה יכולה לעשות זאת גם בלי עזרה.
וכן אוהדי כדורגל רוצים לראות את הקבוצה שלהם מנצחת / מפסידה כשהשופט הוא לא הדמות המרכזית.
סתם ערב מגעיל של כדורגל.

אריאל 8 במרץ 2011

רק כשראיתי את התקציר של המשחק השני הבנתי למה אתה מתכוון, ואני חשבתי שבמשחק של בארסה היתה הצגת שיפוט..
הווארד ווב לא צריך להופיע על מגרשי כדורגל בכלל. איזה דביל

גלעד 8 במרץ 2011

מנחם מה עישנת???

שמוס 8 במרץ 2011

לייק. מנחם, WTF…
אגב, שיעור בטקטיקה 1.01: סוויפר לא עובד כי משחק הגנה בכדורגל אמיתי (לא כדורגל ילדים או בשכונה) עובד על קו הגנה אחיד של שחקני ההגנה. אם יש סוויפר זה בעצם קו הגנה של שחקן אחד, במצב כזה היריבה שמה את החלוצים בקו שלו, זה מכריח גם את שאר ההגנה לרדת אחורה, ובעצם במצב כזה שום דבר לא מונע מהיריבה להגיע לרחבת החמש בכל התקפה.

מנחם לס 8 במרץ 2011

שמוס, לימדתי כדורגל 1:01 עוד לפני שנולדת: סוויפר פיקח כמו קרלוס אלברטו, או בקנבאוור ככשיחק סוויפר, ידעו מתי לפרוץ קדימה ולהשאיר 3 אבויבים בניבדל. אז לשופט הקו אין ברירה. הוא ח-י-י-ב לשרוק לניבדל.

יואב 8 במרץ 2011

אני מסיר את כובעי בהכנעה.
זה כדורגל אחר לגמרי. כולם קטנים, חכמים , זריזים, לכולם יש אחד על אחד, כולם מבינים את המשחק, הם חיים על הנבדל(חצי מטר אינסייד) .
זאת קבוצה חד פעמית שנגזרת מהתכונות הספציפיות של שחקניה. זה לא ניתן לחיקוי בכלל. הם מגיעים לאגף ולא מאמינים בכלל באפשרות של הרמה. לא ראיתי דבר כזה מעולם.
מה וונגר יכול לעשות? הכדור לא ברגליים שלו בכלל, איך יצא קדימה?רודפים אחרי הרוח.
זה אולי חד מימדי אבל כמעט בלתי ניתן לעצירה.
איזה משמעות יש להיעדרות בהגנה שלהם ?הם לא יענשו על זה ברוב המקרים כי הכדור לא ברגליים של היריב.

אולי קצת לא הוגן לברצלונה ואוהדיה שההצגה המטורפת הזאת תוכתם בדיון שופטים(ובצדק! בושה גדולה) אבל את מה שראיתי היום(פוטבול וויז) יהיה קשה לי לשכוח, בלי קשר למי עלתה בסופו של דבר.  

גפן 8 במרץ 2011

מנחם לס רואה משחק משלו..
גם שזה נוגע למיאמי האפסים ולברון הלוזר:)

גלעד 8 במרץ 2011

שופטים או לא שופטים, מחצית ראשונה פנדל על מסי שהוא לא שרק.
האדום, תרצו או לא כמו ששחקני ההגנה של בארסה שמעו את השריקה כך גם ואן פרסי שמע אותה והתעלם.
הפנדל לברצלונה, אני לא חושב שיש על זה ויכוח.
אז חלאס לבלבלבל תשכל על השופט, 90 דקות 0 בעיטות לשער.

אריאל 8 במרץ 2011

באסה שמה שייזכרו מהניצחון הזה של בארסה זה את השופט. סך הכל בארסה היתה באיזה שלוש רמות יותר טובה – זה לא המשחק מול אינטר שנה שעברה, שבארסה לא הגיעה למצבים, וגם הגול של ארסנל היה מקרי לחלוטין ולא קשור לכלום.
ארסנל בכלל לא ברמה של בארסה, אין לה את הכלים להתגונן מולה, זה לא ב-DNA שלה, וכשהם משחקים פתוח אז בכלל אין להם סיכוי.
הקבוצות היחידות שמסוגלות לנצח את בארסה הן קבוצות שמסוגלות באמת להתגונן כמו שצריך ואז לעקוץ במתפרצת, סטייל אינטר של שנה שעברה. ארסנל היא בטח לא הקבוצה הזאת.

איל 8 במרץ 2011

מה עשינו רע שמגיע לנו את ברקוביץ?

אריאל 8 במרץ 2011

על זה אמרו חז"ל – צדיק ורע לו, רשע (ברקוביץ') וטוב לו. נורא ואיו

גלן 8 במרץ 2011

רונן- נדמה לי שאתה בכ"ז צריך איזה שינוי תזה. אני זוכר הגנה יחסית שלך על פברגאס כמו גם על שאר הפרימדונות הסוררות (רונלדו, רוני). לצורך הדיון זה לא חשוב אם הם יותר בסדר מהלא-ספורטאי שכבר לבש חולצת ברצלונה עם החברים. זה פשוט המשך ישיר של הקיץ ולקח שאסור לוותר לאף אחד מהם. לא על הספסל. על היציעֱ.
בכל מקרה לא השתנה הרבה בברצלונה-תוכנית א' כה יפה אבל אין תוכנית ב'.

אביאל 8 במרץ 2011

כמה דברים, בהחלט הפרגון מגיע לברצלונה, באו לעשות את העבודה, אבל ויש אבל גדול, הם דיי איבדו את הראש לקראת סוף המחצית, העקב המטומטם של פבראגאס סידר להם גול מתנה בדקה קריטית. אחרי השיווין (אחחח כמה שרציתי שדווקא בוסקטס הבכיין יעיף את ברצלונה), הם המשיכו לאבד את הראש, עד ששוב, שופט עוזר לברצלונה בהחלטה בלי שום שיקול דעת למקום ולמעמד, פשוט חרפה. אחרי זה הגול הבא של ברצלונה כבר היה רשום, ששחקני ארסנל התחילו להשתנק.

בקשר לפאבראגס, אני מאוד מקווה שארסן ונגר הבין את הפואנטה, פשוט בושה וחרפה, מעניין אם אוהדי ארסנל ישרפו לו את החולצה, אני ספרתי לפחות תשעה מצבים בהם הוא פשוט ויתר, לא קפץ על כדורים, לא נלחם, ובארסנל אף שחקן או מאמן לא העיר או אמר משהו, פשוט חרפה, נראה מה ונגר יעשה.

אחח בנטדנר לא יכלת לכבוש בנגיעה ולסתום לכולם את הפה.

השחקן המצטיין, דני אלבס, והוא היה במרחק של ארבעה מיליון יורו מצ'לסי, כמה חבל.

אריאל 8 במרץ 2011

לא יודע איפה ראית שהם איבדו את הראש אחרי השער, הם תקפו (כמו שאומרים בשירים ושערים) גלים גלים

מנחם לס 8 במרץ 2011

חזרתי מטבילה בים (זה המקום העני ביותר בקריביים עם החופים היפים ביותץר) וקצת התקררתי.
1. אני חוזר על עצמי שוב ושוב: שני שערים של בארסה באו בדיוק אותו דבר: כדור חותך את קו ההגנה, שחקן בארסה בניבדל ממשיך לרוץ, וגול. אפילו אם נניח לא היה ניבדל, מה הקו של ההגנה נותן להם? כל האירופאים משחקים ככה אז אף מאמן לא מעז לשים מטאטא מאחור כי יגידו שהוא חוזר 40 שנים אחורנית. אבל לפני 40 שנה גם סרטי הוליווד היו טובים יותר, והלחם טעים יותר.

2. הבעייה של ארסנל היא חוסר אנגלים עם ביצים להילחם. מי זה ברצלונה? גמדים קטנים ש-3 מהם נראים כמו פקידי קבלה במשרד הפנים בכפר סבא, 3 נראים כמו סנדלרים בחולון, ועוד שניים שנראים כמו שמשים בבית ספר בנצרת עילית. הייתי רוצה לראות כמה אנגלים נוקשים ניכנסים בהם ושולחים אותם קיבינימאט להר היהודים בדאונטאון ברצלונה. במקום זה לארסנל יש אינטלקטואלים אירופאים ואפריקאים ומי יודע מהיכן, שמשחקים מתחילה כמוותרים, בלי בעיטה אחת לשער.

גלעד 8 במרץ 2011

על איזה נבדל אתה מדבר?? אפילו ונגר לא בכה על נבדל בשערים של ברצלונה.

מנחם לס 8 במרץ 2011

לוונגר אין מושג. הוא מין אינטיליגנט שצריך לשחק ברידג'.

גלעד 9 במרץ 2011

בהזדמנות תסביר לו את חוקת הנבדל

גלן 8 במרץ 2011

אריאל- אביאל צודק. אחרי הגול המיקרי הייתה ירידת קצב עד להרחקה.

אורי המקורי 8 במרץ 2011

ולחשוב שזאת הקבוצה הכי טובה בליגה האנגלית. מה זה אומר עליה ?
ולחשוב שמחר קבוצה אנגלית בינונית תדיח את הקבוצה הכי טובה בליגה האיטלקית. מה זה אומר עליה ?
ולחשוב שב-2011 זה ערוץ הספורט שלנו. מה זה אומר עלינו ?

אביאל 8 במרץ 2011

ועוד משהו, אפילו אינטר בעטו יותר לשער בשנה שעברה.

יואב – זאת בדיוק הבעיה של ברצלונה, אין גולים במצבים נייחים, אין כדורי גובה וזה אחרי הכל חסרון מהטעם הפשוט מאוד, בליגה הספרדית זה עובד מעולה ויעיל, אך בליגת האלופות, ותשים לב שברצלונה מתקשה שנה אחרי שנה מול ההגנה התורנית, אם זה בעונה האחרונה של רייקארד מול יונייטד בחצי הגמר, אם זה מול צ'לסי בחצי הגמר ולכולם ברור שעם שופט אחר ברצלונה לא בגמר, ואם זה בשנה שעברה מול אינטר ואני גם מניח שגם השנה היא תיתקל בהגנה חזקה, אם זאת צ'לסי, יונייטד, אינטר ומהשנה הבאה גם הסיטי שיקשו מאוד על ברצלונה.

גלעד – קצת דיוק בעבודות, אין בכלל עניין לזה ששחקני הגנה ממשיכים לרוץ, שחקן הגנה נורמלי, כמו אבידל, ממשיך לרוץ אחרי הכדור בכל מקרה, בדיוק כמו שהיה במהלך הנוכחי, אז פעם הבאה תצפה בשידור חוזר לפני שאתה יוצא בהצהרות, ובקשר להילוך החוזר, אני לא ראיתי ובדקתי את ההקלטה של המשחק שידור חוזר לראות אם היה בכלל נבדל במהלך של ואן פרסי בנוסף להרחקה הטיפשית, לא הראו שום שידור חוזר, גם לא הראו לפחות שלושה נבדלים של ברצלונה שלא נשרקו.

טוב אחרי השיפוט של ווב, בוסקה נראה כמו אחלה שופט.

גלעד 8 במרץ 2011

אז אני כן ראיתי הילוך חוזר (טלוויזיה איטלקית, יש אפילו קו ממוחשב שמראה איפה קו הנבדל..) וכן היה נבדל, של 30 ס"מ אבל עדיין נבדל. ההרחקה גבולית זה ברור, אך במסגרת החוקה.

oz 8 במרץ 2011

גלעד אתה מיתמם – אם אתה רוצה ללכת "על פי החוקה" אז אתה יכול לתת אדום לאבידל שחנק את ואן פרסי, ולאלבס על כניסה מאחור, וגם צהוב אחד לפחות שאני זוכר למסי שבעט את הכדור מהאוויר אחרי שריקה בנבדל (אני בטוח שהיו יותר) וכמובן שזה מגוחך לתת כזה צהוב. כמו כן, אם אתה מסתכל על השופט הוא לא עבר אפילו את קו מחצית המגרש כך שהוא 30-40 מטרים מואן פרסי כאשר הנבדל (שבעצמו היה מאוד גבולי) נשרק.
הצהוב הראשון לואן פרסי היה גם מאוד גבולי במקרה הטוב, עם הצגה יפה של אלבס.

גלעד 9 במרץ 2011

למה אתה לא ממשיך עם צהוב שני לקלישי (בפנדל)? צהוב שני לקושלני (שכמעט הרג את ויה אחרי שריקה לפאול לטובתו?)
אולי אני מפספס משהו, אבל אתה דרשת על חניקה של אבידאל אדום, שואן פרסי עושה מעשה דומה (לא חונק אבל מעיף עם 2 ידיים על הפנים של אלבס ללא כדור) אז זה צהוב גבולי.
יחי התמימות.

גלעד 9 במרץ 2011

סליחה בפנדל זה היה קושלני, תוסיף לו עוד צהוב לרשימה.

גלן 8 במרץ 2011

בכל מקרה ייתכן והערב עוד נתחיל לדבר על זעזועים טקטוניים בביג-טן. הישארו צמודים לטרנזיסטור

אביעד 8 במרץ 2011

לפי היחס של ברקוביץ את ארבל בשידור היום ככל הנראה ברצלונה היא הנבחרת הלאומית של מדינת ישראל. נו, לפחות זה אומר שברקו ילך ויאמן אותם בקרוב.

העקב המפגר של פברגס גמר את המשחק לדעתי יותר מההרחקה של ואן פרסי. אם ברצלונה יורדת למחצית ב0-0 היא עולה לשנייה בסרט אחר לגמרי.

אביאל 8 במרץ 2011

אורי המקורי – ארסנל ממש לא הקבוצה הטובה באנגליה, רואים את זה כבר כמה עונות טובות, יונייטד עם רצף איום בחוץ, וצ'לסי בעונה זוועתית (הגרועה מזה שמונה שנים) לא מספיקה בשביל ארסנל לקחת את המקום הראשון.

עכשיו קצת לשדרים ישראלים ולברצלונה, כרגע שמעתי את אבי מלר, אומר שלארסנל יש הגנה טובה יותר מאשר יונייטד, אז מה נשאר לומר.
ארבל פשוט פתטי, אין איזה חוק או הגדרה לאובייקטיביות ברמה מסוימות ?!?! המשחק עוד לא התחיל והוא כבר קבע נחרצות שברצלונה צריכה לעלות. שלא נדבר על ברקוביץ', אחד האנשים הפתטיים שנגעו אי פעם בכדור, שניהם לא הפסיקו לטעות בשמות, ברקוביץ' המציא שלאדריניו יש רגל ימין טובה, והדיבורים על צדק, אחח הדיבורים על צדק, אני חושב שאם נשאל את ברקוביץ' מה זה צדק הוא בכלל לא ידע להסביר, הבורות והמחשבה הישראלית הטיפוסית של "צודק תמיד" ו"יודע הכל" במלוא הונם. מתי עמיחי שפיגלר יקבל את הבמה ?

אסף 9 במרץ 2011

ארסנל סופגת השנה בליגה פחות שערים מיונייטד.

Z 8 במרץ 2011

רונן, שאלה: האם למעשה אתה הוא זה שהכניס את הביטוי 'טיקי-טקה' ללקסיקון הפרשנות הישראלי?

ניב שטנדל 8 במרץ 2011

דורפן – ההבחנה המוקדמת היתה במקום. מה שקרה לארסנל היום היה מביך. ובמידה רבה גם צפוי. העניין המרכזי הוא שהכבוד של ונגר לא מאפשר לו לבוא כאנדרדוג ולהתאים את עצמו לקבוצה שמולו. ברסה לא צריכה את זה, ארסנל במשחק הזה – כן.
מצחיק שהשחקן הכי טוב של ארסנל היום היה דווקא אלמוניה.
לברסה הגיע לנצח בלי שום ספק. עליונות מוחלטת כזו מזמן לא ראיתי במשחק ברמה כזו.
התפקוד של אלבס – היום במיוחד הוא בכלל לא ראה את האגף שלו מהאזור של ואלדז – גרם לי לתהות איך אף קבוצה לא הצליחה לתקוף את ברסה מהאגף שלו על בסיס קבוע. לדעתי זה מחדל טקטי.
ואן פרסי יכול לבוא בטענות רק לעצמו. לדעתי – וזה לא מבוסס, זו הרגשתי – הוא שמע את השריקה, ופשוט הוציא תסכול (על כך שהוא לא ראה כדור במשחק) בבעיטה בלי לחשוב. ולא האמין שיחטוף צהוב שני. מגיע לו. יכול להיות שהיה מקום לא לשלוף בגלל רעש הקהל, אבל אני חושב שזה היה לשיקול דעת השופט במקרה הזה, והוא נהג נכון.
ווילשר נהדר. יש משהו כמעט לא-ארסנלי במחויבות נטולת הפוזות שלו.
ססק ההיפך. העקב לא היה מכור, אבל היה סימבולי.
בנדטנר החמיץ הזדמנות לגנוב את המשחק. פשוט לגנוב. ואן פרסי לא היה מחמיץ את זה, וזה המחיר הכבד של הטיפשות שלו. שבוע אחרי שבוע, עניין בנדטנר נשגב מבינתי הרבה יותר מעניין ההגנה-שוער שונגר לא סופר. הרי התקפה זה העניין אצלו! מה בנדטנר עושה שם?!
כאיש מחנה רונאלדו, אני חייב להודות שאחרי בחינה מדוקדקת, השער של מסי גאוני. ובכלל ברסה נתנו משחק נפלא. הקלות שבה הם מוציאים לפועל את התוכנית ההתקפית שלהם כמעט מקוממת.

Shukrman 8 במרץ 2011

יסלח לי הבלוג כי אני עובר על החוקים שלו.. אבל המשחק הזה הזכיר לי את המשחק השני נגד אינטר והמשחקים נגד צ'לסי מלפני..
השופט (או פיפא) הרסו את הכל!! נתחיל בצהוב השני של ואן פרסי , ברצלונה היא אחת הקבוצות שנכנסות ביותר במלכודות נבדל ולא פעם השחקנים המשיכו אחרי שריקת השופט אפילו במשחק היום זה קרה!! אבל השופט ז' בן של מישהי שעוסקת בעיקר במקצוע העתיק ביותר בעולם ואני לא מדבר על הוצאת מים מהבאר החליט שזה מספיק להוציא את ואן פרסי כי הוא לובש את החולצה הלא נכונה.
נמשיך בפנדל המפוקפק.. השופט לא שרק בהתחלה לפנדל אבל אחרי התייעצות עם השופט הרביעי שעמד ליד גווארדיולה והחליט מתנה לבארסה.

אין משהו נגד בארסה.. אבל הצ'מפיונס זה הליגה הספרדית וכל שיפוט שכזה שורף קבוצה.. אם הם רוצים להיחשב כגדולים הם צריכים לזכות בליגת האלופות בלי עזרה מהאידיוט ה12 (השופט) ,אחרת להשוות אותם לקבוצות גדולות כמו מילאן ריאל ויונייטד ואפילו בארסה של קרוייף יהיה בעיקר חטא שאם יש אלוהים איפשהו בעולם הוא ישרוף חוטאים בגללו

ולגבי הערצת היתר שלך מר.דורפן לאיש מספר 10 הקטלוני , אם פברגאס לא היה משחק בגלל הפציעה והשופט לא היה שורק לפנדל ה"שחקן" שלך היה נעלם!

Shukrman 8 במרץ 2011

אין לי משהו נגד בארסה אבל הצ'מפיונס זה לא הליגה הספרדית**

גלעד 8 במרץ 2011

את המשחק הראשון ראית? גול של מסי שנפסל בגלל נבדל שלא היה זכור לך?
את הפנדל על מסי היום ראית?
אני לא מבין איך אפשר להאשים את השופט אם משחק שלם לא בעטת לשער, נשגב מבינתי.
משחק שלם, 90 דקות, שום בעיטה לכיוון השער, והטענות? לשופט. מדהים.
לחיות בבועה יכול להיות מאוד כיף לפעמים.

Shukrman 9 במרץ 2011

א- אני לא אוהד של ארסנל או של בארסה.
ב- אין לי שמץ איך השדרנים העבירו את המשחק בארץ ,ראיתי את זה בגרמניה בפאב אירי ,מלא ספרדים ועם פרשנות באנגלית.
והספרדים חוץ מכשהגיע השער הראשון של מסי לא קפצו וחגגו שום שער של ברצלונה אני מניח שהסיבה מובנת.

בכללי בארסה היא קבוצה יותר טובה , במשחק הזה הגיע לה לנצח ,אבל לעלות שלב! בהחלט לא הגיע לה .. ואם פיפא לא תסדר לה הגרלה קלה בשלב הבא ,אז תצפה שהם יעופו אלא אם הם יקבלו שיפוט דומה כמו של היום.
דקה 57 ואדום על בזבוז זמן פתטי ככל שתנסו להפוך את זה למוצדק!
ארסנל לא תקפה ,גם אינטר לא תקפה?! גם אינטר לא תקפה וכך גם צ'לסי ויונייטד בחצי הגמר לפניה , כי זו הדרך היחידה לשחק נגד קבוצה שמשחקת סופר התקפי בקאמפ נואו (האיצטדיון הגדול באירופה).

כדורגל זה משחק של 11 שחקנים שמתחלקים להגנה והתקפה ובניגוד לכדורסל אתה צריך להתגונן במשחקים מסויימים , להגיד שהם היו צריכים לעזוב ת'הגנה ולתקוף.. זה טפשי מדי

גלעד 9 במרץ 2011

אין לי שום בעייה עם זה שארסנל התגוננה, כנראה זאת הדרך (למרות שהוכח שזאת לא הדרך, או לפחות לא הדרך שבה קבוצת ארסנל יכולה לגבור על ברצלונה).
להפיל על השופט את ההדחה של ארסנל זה פתטי, במיוחד אם מסתכלים על 180 הדקות שבסיכומם לברצלונה פסלו גול חוקי, לא נתנו 2 פנדלים ולעומת זאת הרחיקו שחקן של ארסנל (ואני אפילו לא אכנס ללמה הרחיקו אותו), בוא נגיד שמאזני הצדק מבחינת השיפוט לפחות (שים לב, רק שיפוט בלי יכולת נטו במגרש…) נוטים לצד הברצלונאי (קרי היא קופחה יותר.)
אז חלאס לבלבלבלבלבלבלבלבבללבל תשכל על השופט.
תודה

גלעד 9 במרץ 2011

גם לי אין שמץ איך העבירו את זה בארץ, בוא נגיד ככה, באיטליה לא התלהבו יתר על המידה מהתצוגה של ארסנל.

Shukrman 9 במרץ 2011

ארסנל עפה , וזה נגמר.
אני מקווה שאתה הצודק מבין שנינו ושהשופט עשה איזהו צדק פואטי עם ברצלונה ושהתסריט של צ'לסי /אינטר לא יחזור שוב!

בכל זאת עם רמה כזו נגד קבוצה שהפסידה לברמינגהאם לפני שבוע.. אני לא מאמין שבארסה תגיע רחוק בלי עזרה מהכוכב הראשי שלהם ,ולא אני לא מדבר על מסי ו10 שחקני הסגל שיש איתו /:

Yair 8 במרץ 2011

כל הדמעות האלה על ההחלטה של השופט להרחיק את ואן פרסי, איפה הייתם כשהוא קיבל את הצהוב הראשון על עבירה שבקלות אפשר לקבל עליה אדום? הוא לא היה צריך להיות בכלל על המגרש.

עופר 8 במרץ 2011

לגבי השיפוט:
אני דווקא זוכר שבמשחק הראשון פסלו למסי גול חוקי, והיה שם עוד איזה פנדל שלא נשרק לבארסה.
אז השופטים לא תמיד בעד בארסה.
והיום היה אפשר לשרוק לפנדל על מסי. אפילו ]אול מוץ לרחבה הוא לא קיבל.

כמו רוברט וויאט במוסיקה (מקווה שהרבה פה מכירים את הגאון הבריטי), כך בארסה בכדורגל – אירוע חד פעמי, גאונות שלא ניתן לשחזר, להעתיק או לחקות.

טל 8 במרץ 2011

פאברגאס הוא השחקן הכי אוברייטד בכדורגל בעולמי. לא זוכר אותו נותן משחק אחד גדול במפגש מכריע, מאז המפגש מול מילאן ב2008. הרדיפה של ברצלונה אחריו היא פשוט הזויה, בכל כך הרבה מובנים.

הפערים בינו לבין צ'אבי ואינייסטה הם כל כך גדולים שזה כמעט מביך שאנשים מסוימים מזכירים אותם באותה נשימה. ומעבר לפערי האיכות המקצועיים, צ'אבי ואינייסטה הם לוחמים. פאברגאס הוא רכיכה.

ברצלונה יכלה בקיץ לרכוש את מסוט אוזיל בעשרה (!!) מיליון יורו. היא לא רצתה. יותר חשוב לה לשלם 50 מיליון על פאברגאס שיכול ביום טוב לצחצח לאוזיל את הנעליים.

אורי המקורי 9 במרץ 2011

ואני חושב שהוא דווקא אנדרייטד. נכון, הוא עשה טעות מפגרת היום אבל הוא עדיין גאון כדורגל ומתאים כמו כפפה לבארסה. בנבחרת ספרד הוא היה מצוין כמחליף במונדיאל ובמיוחד ביורו שם נתן כמה משחקים גדולים. במיוחד בחצי הגמר שם הוא נתן כיתת אמן. הכדורגל היפה שארסנל משחק הוא הרבה בזכותו. מצד שני, גם חוסר היעילות שלה אבל מה הוא כבר יכול לעשות. התפקיד שלו הוא לתת פס לגול ואת זה הוא עשה גם היום.

טל 8 במרץ 2011

ועוד משהו. ביחס לרעש סביבה, ארסנל היא פשוט קבוצה מביכה. אין מילה אחרת. בהרכב מלא, 0 בעיטות לשער במשחק שלם. 25 אחוז פוזשן. וזה לא היה בונקר מתוכנן, אינטר סטייל, אלא פשוט חוסר יכולת.

הפרמיירליג היא ליגה מעולה, אולי הטובה בעולם. אבל אם קבוצה כזאת תזכה באליפות שם זו תהיה בושה. אלמלא השיפוט, היא הייתה מפסידה בשניים-שלושה שערים גם באמירויות. שלא לדבר על המנטליות- הם חגגו ניצחון מינמלי במשחק ראשון כאילו זו זכיה בתואר. מביך.

אביעד 8 במרץ 2011

הבעיה הכי גדולה שלי אך לא היחידה) עם ההרחקה של ואן פרסי היא שזה לא היה המקרה היחיד במשחק בו שחקנים המשיכו אחרי השריקה, אבל רק ואן פרסי קיבל צהוב. מילא "במסגרת החוקה", אבל איפה האחידות?
מעבר לזה, ההרחקה אולי העיפה את ארסנל, אבל שרק לא תיקח את הכותרת מההצגה הנפלאה של בארסה.
מנחם – בארסה הפכה את המשחק על קו הנבדל לאומנות. אם תשים נגדה סוויפר אז היא תשחק על קצה הנבדל על הקו של הסוויפר.
ברקוביץ' לדעתי גאון – הוא אומר רצף שטויות אבל כשאחת מהשטויות במקרה יוצאת נכונה, הוא יודע להדגיש את זה. הפרשנות שלו לטובת בארסה היום הייתה דוגמא מופתית למישהו שהולך למכנה המשותף הנמוך ביותר – כולם אוהדי ברצלונה, אז הוא מתחנף. באקטים כאלו הוא צובר את התמיכה הציבורית למירוץ שלו להיות מאמן הנבחרת.

טל 8 במרץ 2011

1. את ברקוביץ' בוודאי שאי אפשר להאשים באנטי קבוצות אנגליות (אגב, הוא אוהד יונייטד. לדבריו, אפילו שהוא שיחק בסיטי הוא תמך ביונייטד). רק שברקוביץ' הוא רומנטיקן (עילג) של כדורגל. וברצלונה מגלמת עבורו את הדרך שבה צריך לשחק את המשחק. צ'אבי ואינייסטה הם השחקנים שמגלמים את השחקן האידאלי עבורו.

לאור זה, אני לא טוען שהחד צדדיות שלו מוצדקת, אבל היא באה ממקום אמיתי ולא מתוך רצון למצוא חן.

2. ידברו על השיפוט כי זה נוח. אחרי המשחק הראשון אף אחד לא דיבר על השיפוט למרות גול חוקי שנפסל ופנדל ברור.

דורפן 8 במרץ 2011

זה באמת מיותר לדבר על שיפוט. בשני המשחקים. שום דבר לא היה יותר מגבולי לכאן או לכאן – חוץ מדרישה בלתי משתמעת של רובין ואן פרסי לשופט לקבל צהוב בסיום המחצית ועוד צהוב כשארסנל חזרה למשחק.

נכון – לא תמיד נותנים צהוב. אם זה חלוץ של קבוצה בפיגור נותנים לו להנות מהספק הרי ברור שהוא לא מנסה לבזבז זמן. אבל בסיטואציה הזו זו פשוט בקשה של ואן פרסי להיות מורחק.

תושב חוזר 8 במרץ 2011

רונן אני מוחה על הכותרת שעושה רפרנס לבקהאם – אחד השחקנים המחוייבים והלוחמים הקשוחים ביותר, שהוציא מעל ומעבר מכשרון מוגבל, לבין פאברגס – ילד מוכשר ומפונק שמעולם לא הופיע למשחק גדול, כמו שכתב טל בצדק לפני.
כמה שקשה לי עם ההתפעמות מבארסה צריך לעמוד ולהריע לדומיננטיות המוחלטת ולשלמות האסתטית. תופעה בקנה מידה היסטורי.
שיפוט? אתם רציניים? פנדל של מאה אחוז שלא נשרק די מבטל החלטות גבוליות כאלה או אחרות..ברסה חיה על קו הנבדל וכל דקה יש מצב גבולי, והשופט שגה פחות או יותר באורח שווה לשני הכיוונים (נבדל כשלא היה, אין שריקה כשכן היה. חלק מהמשחק)

ארנון 9 במרץ 2011

נראינו חלשים מאוד, אבל לפחות נמלטנו מתבוסה.
מצטרף להתפעלות של יואב, אבל בארסה דרסה בדיוק כך את ריאל ואת ארסנל לפני שנה. הם פשוט עושים את ההגנה עשרים מטר מ-ע-ב-ר לחצי, וכל מסירה או נסיון דריבל נחטפו שם אחרי 10 שניות. השאלה היא מה קבוצה כמו ארסנל יכולה לעשות נגד זה? חייבים שחקן שיודע לעבור שחקן אחר או לרכז מסה של שלושה ארבעה שחקנים באזור מסוים ולהעיף את הכדור לשם.
היום אפאחד לא הצליח לעבור שחקן חוץ מווילשייר, והכדורים הארוכים שוגרו ללא כתובת. לא היה סיכוי.
ועם כל זה חבל שבנדטנר לא גנב את הגול ההוא.הוא פשוט היה קר מדי ולא מספיק מרוכז. ואני חושב שגם ון פרסי לא היה שם את זה, פשוט כי הוא שמאלי.
השופט יכל להפעיל קצת שיקול דעת עם ההרחקה, אבל לא הוא שהכריע את המשחק.
אלמוניה מלך!
וגם מסי…

אביעד 9 במרץ 2011

לואן פרסי היה סיכוי הרבה יותר טוב להבקיע את המצב של בנדטנר, דווקא כי הוא שמאלי ולכן יכל לבעוט בנגיעה אחת. בנדטנר איבד את ההזדמנות כשניסה לעצור את הכדור לרגל ימין שלו…

דורפן 9 במרץ 2011

טל – מה שמוזר לגבי פברגאס שבארסה יודעת מי האיש. הם יודעים למה הוא עזב לארסנל – הוא ואבא שלו דרשו שיעלו אותו לבוגרים מקבוצה בה ליאו מסי שיחק בשקט וחיכה להזדמנות. אז ברצלונה אהובתו ממש לא הייתה חשובה לו יותר אז מהצרכים האישיים שלו. למה הם חושבים שהוא השתנה – לא ברור לי.

אביאל 9 במרץ 2011

גלעד – תכניס לראש עניין פשוט מאוד מאוד מאוד, בשלב הנוקאאוט של ליגת האלופות, יש שני משחקים, שניים ! שווה בשווה, להוציא 0-0 זה לא בושה אחרי שאתה מנצח 1-2 בבית. ולא זכור לי פנדל על מסי במשחק, אשמח לקבל לינק לעניין כי אני עובר עכשיו על המשחק ולא מוצא.

Yair – האחיזה בגרון של אבידל שזכתה להתעלמות, גם כן אדום, אפילו צהוב הוא לא קיבל.

בכלל, אנשים ממהרים לשכוח שצ'לסי היתה צריכה להעיף אותם לפני שנתיים, אינטר העיפה בשנה שעברה, איפה אז היו מדברים על ברצלונה ומסי.

גלעד 9 במרץ 2011

דקה 33, מסי מול דיאבי על מפתן הרחבה.
יושב לי טוב טוב בראש שיש שני משחקים, לכן אני לא מבין את הבכי ונהי על השופט.

אסף 9 במרץ 2011

אם צ'לסי היתה מעיפה אותם, ושנה אחרי זה בארסה היתה מפסידה 5-0 לריאל בקלאסיקו ומסיימת במקום החמישי בליגה ולא מגיעה השנה לצ'מפיונס, אף אחד לא היה מדבר על ברצלונה ומסי.

אביאל 9 במרץ 2011

אם יש לך משהו רציני להגיד, תענה לעניין, יש לברצלונה כתם בזכייה האחרונה שלה באלופות, תגיד מה שתגיד (ותודה ליוטיוב – http://www.youtube.com/watch?v=p1UihUqHKbU).

וקצת לעניין, אין מה לומר בקשר לזה שברצלונה היא כיום הקבוצה הטובה בעולם, הרבה בזכות הליגה הספרדית, מספיק לראות איך ריאל דורסת את הליגה ומתחרבשת באירופה כבר שש שנים, את ליגת האלופות בעידן הנוכחי הם לקחו בעזרת שופט, כמו שניתן לראות בלינק שצירפתי, אבל ויש אבל גדול, תקרא מה כתבתי למעלה, שהיא נתקלת בקבוצה עם הגנת ברזל הטיקי טקה כבר לא עובד, ברצלונה כמעט ולא יודעת לכבוש במצבים נייחים או בכדורי גובה וזה כל הסיפור, בנוסף לעובדה שלמרות כל ההיסטריה סביב צורת המשחק, גווראדיולה מהר מאוד ימצא את עצמו מחוץ לברצלונה ביום שהוא יסיים עונה בלי תואר.

אסף 9 במרץ 2011

או.קי, לענין:
1. ב2009 ברצלונה היתה קרובה לעוף בחצי ועלתה לגמר, ב 2010 היתה קרובה לעלות ועפה. זה מסוג הדברים שקורים בכדורגל. לא נשמע לי כמו קנוניה.
2. טעויות שיפוט הולכות לשני הכיוונים, אבל הטקס הקבוע הזה אחרי כל ניצחון חשוב של ברצלונה – למצוא טעות לטובתה, להסביר איך הטעות הזאת שינתה את המשחק, ולכן יש על הניצחון "כתם" – זה כבר קצת מעייף.
בפרט במשחק כמו היום – אם השיפוט זה מה שקפץ לך לעין, כנראה שזה מה שחיפשת.
3. אתה מכיר קבוצות שלא מתקשות מול הגנת ברזל?
4. אחרי כל הכתרים שנקשרו לקטנצ'יו של מוריניו בקמפ נואו בשנה שעברה חשוב לזכור: את המשחק ההוא אינטר הפסידה. היא עלתה בזכות הניצחון במשחק הראשון, בו היתה פשוט טובה יותר מברצלונה.

אביאל 9 במרץ 2011

טל – איזה הרכב מלא ? השוער הראשון, ששיחק רוב השנה פצוע, שני הבלמים הראשיים פצועים, סונג, הקשר האחורי פצוע, וולקוט, שלדעתי עשה את ההבדל גם במשחק הראשון בשנה שעברה וגם במשחק הראשון השנה פצוע, ואן פרסי עלה אחרי שכל השבוע דובר על זה שהוא לא ישחק, לא הייתי אומר הרכב מלא.

בקשר לפברגאס, לא צריך להגזים, הוא שחקן טוב בהחלט, מובן לי למה ברצלונה רוצה אותו, גם מעבר ליכולות הכדורגל שלו, בקשר לאוזיל, הטיפשות הגדולה שייכת לברצלונה, צ'לסי, יונייטד, סיטי וכל קבוצה גדולה או בעלת משאבים שלא רכשה את אוזיל במחיר הזה בקיץ, במיוחד אם משווים אותו לשחקנים שעלו פי שלוש ממנו.

טל 9 במרץ 2011

אתה מודע לזה שבמשחק הראשון וולקוט יצא ב1-0 לברצלונה?

אגב, בכל מקרה ארשבין שחקן הרבה יותר טוב מוולקוט (בטח למשחקים גדולים), כך שלא ברור למה ונגר לא פתח איתו.

אתה צודק שהוא לא מלא לחלוטין, אבל ההרכב של ברצלונה יותר חסר. זה לא רק החיסרון בעמדות הבלם, אלא החיסרון של בוסקטס בקישור כתוצאה מזה (לא במקרה, המשחקים הפחות טובים של ברצלונה, כולל שלושת המשחקים שהיא איבדה בהם נקודות בליגה, היו במצב שמסצ'ראנו פתח בקישור במקומו).

אביאל 9 במרץ 2011

גלעד, אמת, אבל לא פנדל, בדיוק על הקו.

ר.שטנאי 9 במרץ 2011

ואן פרסי עשה את את אותה השטות במונדיאל עם הוובוזלות וחשב שגם כאן יקנו את הטיפשות. שחקן באחד על אחד מול שוער לא בועט בצורה כזו בלי רצון לבזבז זמן, אמנם השופט יכול היה לעזוב אבל לא כאן הוכרע המשחק, וגם לא בפנדל הרך מאוד. בארסה הייתה צריכה לכבוש כל כך הרבה שאף אחד בכלל לא היה מצייץ על השיפוט .

טל 9 במרץ 2011

רונן, לדעתי זה פשוט קשור למוצא הקטאלני שלו. להזכירך, גם שחקני הבית של ברצלונה הם לא קטאלנים אסלים בחלקם (מסי ואינייסטה למשל), כך ששחקן שהוא לא רק שחקן בית מבחינת הקבוצה הראשונה שלו, אלא ממש ילד מקומי הופך לסוג של אובססיה.

במובן הזה אפשר להבין את זה איכשהו. אבל במצב הכלכלי של הקבוצה זה פשוט טירוף. במקום להציע 35 מיליון יורו על פארבגאס בקיץ, אפשר היה להוציא 10-15 מיליון על אוזיל ולקנות בלם.

דורפן 9 במרץ 2011

אביאל, טל – אני לא חושב שהייתה כאן איזשהי טפשות. כולם רצו את אוזיל והוא החליט שהוא רוצה לריאל מדריד. כלומר אולי הייתה טפשות שלו…

טל 9 במרץ 2011

הוא במקור אוהד ברצלונה והוצע לה לפני שהוא הוצע לריאל. גווארדיולה לא רצה אותו כי (לדבריו) יש לו "שחקנים לא פחות טובים בקבוצת המילואים".

לגבי יונייטד- אוזיל הוא לא שחקן דרום אמריקאי, כך שגם גם אם יש לו העדפה בסיסית לליגה הספרדית אני מניח שאם יונייטד הייתה מציעה סכום גדול יותר לברמן (שגם היא שחקן פה) זה יכל לצאת לפועל.

דורפן 9 במרץ 2011

טל – זה מזכיר לי את האובססיה של קבוצות אנגליות עם אנגלים. בזמן שהאנגלים משתכרים והורסים לעצמם את הקריירות עם נערות מהצהובונים – הוידיצ'ים והאברות של העולם משחקים בהרבה יותר מחוייבות מכל שחקן בית מודרני.

טל 9 במרץ 2011

אז זהו, שקבוצות אנגליות (בעיקר הלונדוניות) אובססיביות לגבי אנגלים כי אין אצלן כמעט אנגלים. עובדה, שיונייטד אובססיבית פחות, כי אצלה יש נוכחות בריטית לא מבוטלת (גם אם פחותה מהעבר). ליברפול אובססיבית פחות בגלל האתוס הדי אנטי אנגלי שלה.

לעומתן, לברצלונה לא חסרים שחקני בית. וגם אתה מבין את הרצון להשיב את ה"בן האובד" זה פשוט טירוף במחירים שמדובר עליהם (ורק יעלו בקיץ). הייתי מבין אובססיה כזו אצל ריאל שאצלה הדומיננטיות הספרדית הרבה פחות גדולה.

תומר חרוב 9 במרץ 2011

יש הבדל בין טעויות של שופט שלא ראה לבין שיקול דעת הזוי. לפי ההילוך החוזר ואן פרסי בודאות לא הסתכל על הכוון ולא ראה את הנפת הדגל, אם שמע או לא שמע את השריקה זו פרשנות של השופט. יש מקרים ברורים בהם רואים ששחקן ממשיך את המהלך אחרי השריקה וזה לא היה מקרה כזה, אם ואן פרסי היה עוצר בגלל שריקה מהקהל השופט היה מחזיר לו את הכדור? בודאי שלא. זו לא הסיבה שארסנל הפסידה, זה בטח לא עזר לה, אבל מעבר לכל דבר זה פשוט הרס את המשחק. מדברים הרבה על הכנסת טכנולוגיה אבל זה מקרה שבו טכנולוגיה לא תעזור(מצלמה לא תוכיח אם ואן פרסי שמע או לא שמע שריקה), צריך רק הגיון וההרחקה הזו פשוט לא הייתה הגיונית.
לגבי פברגאס ולמה בארס רוצה אותו- באמת מוזר, אבל אולי זו החשיבה שהמועדון והשיטה גדולים מכל שחקן. בדרך כלל זה עובד לטובת המועדון, לפעמים זה קצת פוגע(שיחרור אטו למשל)ונעשות החלטות לא נכונות. בכל מקרה, כנראה שארסנל כבר לא תקבל את המחיר שהיא רצתה עליו.
וארסנל עצמה- אם היא תבנה את העתיד שלה על ווילשייר, היא יכולה להיות רגועה, זה שחקן.

דורפן 9 במרץ 2011

תומר חרוב – כל צורת הבעיטה שלו העידה שהוא לא חושב שהוא יכול להבקיע אלא מבזבז זמן

ניב שטנדל 9 במרץ 2011

אכן. אני רק חושב שזה נבע יותר מתסכול מאשר מבזבוז זמן.
ועוד עניין (ואני לא מאמין שאני מסכים עם איציק זוהר במשהו, אבל נדמה לי שהוא אמר את זה אז הנה זה בא): שחקנים שמעו את שריקות השופט במהלך כל המשחק. הסיכוי שואן פרסי לא שמע דווקא את השריקה הזו, במקרה, קטן מאוד.
במבט ראשון חשבתי שהשופט צדק; במבט שני, כשראיתי את היציאה של ואלדז, חשבתי שיתכן שואן פרסי באמת לא שמע; במחשבה שלישית, אני חושב שההרחקה היתה מוצדקת.

moby 9 במרץ 2011

ולשופט יש מבט אחד וחמש שניות להחליט

תומר חרוב 9 במרץ 2011

צפיתי שוב, צודק, הבעיטה אכן מעידה על כך, סתם הרסתי לעצמי את המשחק:)

Shukrman 9 במרץ 2011

הכרטיס האדום הומצא כדי ששחקנים שעושים עבירות פיזיות קשות יקבלו את עונשם ויורחקו מהמשחק (ראה דוגמה: אבידל חונק את ואן פרסי).

דבר שני כרטיס צהוב שני על בזבוז זמן בסף המשחק או בתוספת הזמן ולא בתחילת המחצית השנייה ,כשלשופט יש אפשרות להוסיף בסוף המשחק את הכמה שניות שהוא חושב שואן פרסי בזבז.

עד כמה מגוכח החוק של להרחיק שחקן בגלל בזבוז זמן.. מוריניו סיפק את התשובה כבר בשלב בבתים ואני זוכר שהיה על זה פה פוסט לא קטן

יואב 9 במרץ 2011

אביאל,
כתבתי שזה חד מימדי(עש להם חסרונות ) אבל כמעט בלתי ניתן לעצירה.
מנחם לס,
לא חושב שאתה מבין את מה שאתה רואה.
לא יודע איך שחקנים צריכים להיראות , אני יודע שמדובר באשפים הטובים ביותר בתחומם ועליונות פיזית לא תשנה את זה בצורה דרמטית.
ואני ממש לא אוהב אותם, אל תטעה. רק מכיר בגדולתם.  

אסף רביץ 9 במרץ 2011

כל כך הרבה תגובות כאן ואף מילה על משצ'ראנו? ספירנט אחד ששווה 25 מליון דולר בקלות. בכלל, אמנם הוא לא מתאים למשחק הנעת הכדור של בארסה, אבל הוא מושלם למשחק הלחץ שלה והיום הוא הדגים את זה נהדר.

טל 9 במרץ 2011

מסצ'ראנו היה פותר לקבוצה כמו מילאן חצי מהבעיות שלה. הוא שחקן מוגבל אבל הכי טוב בעולם במה שהוא עושה ולכן הוא פשוט מתבזבז בברצלונה.
אגב, יא יא טורה מתגלה מחוץ לברצלונה כשחקן הרבה פחות טוב ממה שחשבתי עליו. שניהם היו יותר נחוצים ומתאימים לקבוצות הקודמות שלהם.

matipool 9 במרץ 2011

נראה לי שלא מעט משחקני ברצלונה יתגלו בקבוצות אחרות כהרבה פחות טובים ממה שהם בברצלונה ..

דימה 9 במרץ 2011

בתור אוהד ליברפול אני די שמח שארסנל לא עלתה, ככה היא תוכל התרכז בליגה ולמנוע את "האסון הספורטיבי" ששמו אליפות של מנצ'סטר.

אם נהיה כנים הגיע לברצלונה לנצח. הם שטפו את המגרש הגיעו להמון מצבים וארסנל לא בעטו בכלל לשער, אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שהשופט הוציא כל ערך ספורטיבי מהמשחק בהרחקה ההזויה של ואן פרסי.

לא מספיק שבארסה היא אולי קבוצת ההתקפה הכי טובה בעולם והקמפ נואו הוא אחד המגרשים בכי קשים לשחק בהם, אז וכדי להזרות עוד מלח על הפצעים השופט מרחיק את החלוץ היחידי של ארסנל במצב של 1-1. הרי זה היה רק עניין של זמן שהגולים של ברסה יגיעו אחרי ההרחקה. באותו הרגע אמרתי לעצמי (למרות שהייתי בעד ברצלונה) אם יש צדק פואטי בעולם ארסנל חייבים לעלות.

פשוט נמאס, זאת השנה השלישית ברציפות שברצלונה מקבלת מתנות מהשפוט בצ'מפיונס. ברצלונה קבוצה מספיק טובה לנצח כל קבוצה ללא העזרה של השופט. כמו שכבר אמרתי הגיע לברצלונה היום לנצח לפי כל הפרמטרים, אבל העזרה שהיא קיבלה היום מהשופט משאירה טעם רע בפה!

נ.ב רק לי בה לתלות את ברקוביץ' אחרי המשחק הזה ?
וואו – אני אחד השונאים הגדולים של שגיא כהן, אבל היום ברקוביץ' גרם לי להתגעגע אליו. לפחות שגיא כהן מנסה להיות אובייקטיבי.

טל 9 במרץ 2011

אתה זוכר שנפסל לברצלונה גול חוקי (שהיה גומר את ההתמודדות) ולא ניתן לה פנדל ברור במשחק הראשון? אתה מודע לכך שגם במשחק הזה הגיע לה פנדל?

אני לא אחזור שוב על העזרה המאסיבית שהשופט העניק לאינטר בעונה שעברה. נסכם את זה כך- הטעם המר בפה נובע מכך שהיית בעד ארסנל. השיפוט הוא הסיבה היחידה שהיה מראית עין של מתח לפני המשחק הזה.

דימה 9 במרץ 2011

קודם כל אם תקרא את תחילת התגובה שלי אז תראה שכתבתי שהייתי בעד ברצלונה.

דבר שני בקשר לגול החוקי שהיה במשחק הראשון אני לא מתווכח, אבל פנדל נוסף לא הגיע היום לברצלונה כי אם הייתה עבירה, וזה אם גדול מאוד, היא הייתה על הקו – כלומר מחוץ לרחבה.

אפילו אתה לא יכול להכחיש שהאדום פשוט גמר את המשחק מבחינה ספורטיבית. כל מה שאני מנסה להגיד זה שאם ברסה קבוצה כל כך גדולה היא לא הייתה צריכה שהשופט יגמור את הקבוצה השנייה כדי לעלות לשלב הבא!

עזוב אני לא יפתח את הדיון על המשחק נגד אינטר שנה שעברה, אבל גם שם היה אדום מאוד מפוקפק בדקה מאוד מוקדמת. בסוף אינטר עלתה כי היא הייתה יותר טובה בסיכום שני המשחקים למרות "הבונקר" (הדי מוצדק לטעמי) שלה.

Tal 9 במרץ 2011

כמה דברים:

1. ונגר הראה שהוא לא אובדני, וכל עוד התוצאה הייתה טובה לארסנל- הכדורגל ההתקפי נזנח לטובת הבונקר.
2. פפ גוודיאולה לא היה נוהג ככה במצב הפוך, וכשבארסה משחקת על התוצאה- היא עושה זאת בהחזקת כדור ומסירות קצרות במקום בבונקר. יחי ההבדל.
3. בארסה עלתה בצדק גמור ומוחלט. הייתה קבוצה אחת על המגרש, וזה היה אחד המשחקים הכי חד צדדיים שראיתי בליגת האלופות. 0 בעיטות לשער הוא נתון מדהים ומבייש כאחד, וגם גול עצמי מקרי שהכניס את בארסה למתח מיותר לא שיקף יכולת התקפית כלשהי מצד ארסנל.
4. צהוב וחצי על הסטירה לאלבס+ חצי צהוב על הבעיטה בנבדל שווה אדום. כניראה שהשופט כבר היה חם עליו ולא התכוון לסבול התחכמויות נוספות.
5. עדיין, אני לא הייתי מוציא את האדום הזה אם אני הייתי את השופט.
6. מספיק לבכות על השיפוט. הקבוצה הטובה יותר עלתה בזכות ולא בחסד.
אם כבר, על כל חצי נבדלון לרעת ארסנל היה פנדל שלא נשרק לרעת בארסה, ומי שחושב שבארסה עלתה רק בזכות השיפוט, פשוט משקר לעצמו.
7. בתור אוהד בארסה, אני מוכרח לציין שאייל ברקוביץ' פשוט בלתי נסבל.

גמאני 9 במרץ 2011

לפי החוקה לואן פרסי הגיע צהוב שני ואולי אפילו אדום במחצית הראשונה אבל השופט לא נתן לו אדום במחצית הראשונה ואולי ניסה לתקן את זה-אם כן אז זה לא ראוי
אם הוא פשוט שופט חוקתי אז ואן פרסי לא היה היחיד שהגיע לו צהוב על בזבוז זמן-גם בברצלונה וגם בארסנל היו עוד שחקנים שחוקתית הגיע להם צהוב,אבל לא קיבלו.למשל רוזיצקי
ברמות ובמצבים כאלה צריך להפעיל שיקול דעת,השופט פיספס אדום לואן פרסי במחצית הראשונה אבל זה לא הצדיק את הצהוב השני

Shukrman 9 במרץ 2011

לגבי פאברגאס והאובססיה הקטאלונית.. לבארסה יש טרנד בשנים האחורנות להוכיח שיש לה מסורת ושהיא מגדלת ומשתמשת בשחקני הבית.. בגלל החזירו את פיקה ממנצ'סטר (שהסתבר מאוחר יותר כהבינגו הכי גדול שלהם) הם רוצים את פאברגאס בחזרה בעיקר לא בגלל התרומה שהוא יתן לקבוצה אלא בגלל מכירת החולצה שלו ובגלל התהילה והחשיפה שהוא זכה לה בארסנל..זהו צעד כלכלי יותר מאשר טקטי

יואב 9 במרץ 2011

טל,
היום אני מסכים איתך על הכל חוץ מהבלוף שנקרא מאסצ׳רנו .הוא לא יכול לפתור שום בעיה לקבוצה גדולה באמת.
וטל,
שאפו עצום על היום. זה נראה דימיוני לעיתים. בחלומות לא משחקים כדורגל כזה.  

טל 9 במרץ 2011

תודה.. אבל אני לא עשיתי כלום..שים לב שאני אף פעם לא כותב "ניצחנו", "הפסדנו". אני אוהד מהכורסא, לא יותר ולא פחות. לא מגיע לי קרדיט על הניצחון היום כפי שלא מגיע לי קרדיט על התצוגות המביכות של פחי הזבל שמשחקים בקבוצה ששנינו אוהדים בישראל..

לגבי מאסצ׳רנו, אני לא מסכים. בלחלץ כדורים הוא מספר 1 בעולם. רק שהוא משחק בקבוצה שפחות צריכה את היכולות שלו. בקבוצה כמו מילאן, הוא היה עושה הבדל עצום.

בני תבורי 9 במרץ 2011

בליברפול הוא מאוד חסר

אור שחולם להיות אלבס 9 במרץ 2011

אני מקווה שכולם חזו באלבס משחק היום.
נכון, הוא לא היה חד ליד השער אבל זה הגיוני, הבן אדם רץ כמו חיה.
חיפשתי סטטיסטיקות על מרחקים שרצו שחקנים במשחק ולא מצאתי, למישהו יש קישור?
אני מתקשה להאמין שמישהו רץ יותר מאלבס.

וצריך להחמיא גם לאבידל, באמת משחק הגנה מושלם, שחקן בחסד.

oz 9 במרץ 2011

אלבס היה מדהים, אבל אני לא חושב שהוא רץ כל כך הרבה – אני לא זוכר שראיתי אותו בחצי של בארסה ..

ארנון 9 במרץ 2011

אלבס אכן רץ הכי הרבה (12.15), אחריו ווילשייר (12).
http://www.uefa.com/uefachampionsleague/matches/season=2011/live/index.html?matchday=8&day=1&match=2003764

ניינר 9 במרץ 2011

קשקוש להגיד שההרחקה של ואן פרסי גמרה את המשחק. הוא לא היה פקטור בשום שלב של המשחק ולא איים על השער אפילו פעם אחת, סתם שוטט ברחבה. היתרון של בארסה היה כל כך מוחץ וברור גם בדקות שהוא עדיין שיחק. יחס מצבי ההבקעה היה 20-0 או בקירוב ואלמונייה עוד תפס יום.בקיצור, אין תירוצים לארסנל, בארסה פשוט טובה ממנה בכמה רמות והניצחון מוצדק לחלוטין.
ממשחק למשחק שאני רואה את ססק, הבהלה שלי שהוא יגיע לבארסה עולה בטור הנדסי. אני בונה על זה שריאל יבצעו עוד מהלך גאוני ויקנו את הלוזר האוברייטד הזה.
אחרי עוד מאסטר קלאס של צ'אבי ברור שאין ולא יהיה לו תחליף. זה שחקן של פעם בדור.

דהגאנר 9 במרץ 2011

1. קשה לי להסביר למה ההפסד היום מבאס אותי ברמות,כי לכאורה ההדחה הייתה צפוייה אבל קרה דבר גרוע מזה- ארסנל שיחקה היום בצורה מביכה,כזו שלא מזכירה את הקבוצה המקורית במאום.
הפרשי הרמות קיימים אבל התותחנים בפירוש עלו עם פיק ברכיים וגם ונגר נרדם בשמירה עם תוכנית משחק שנראתה כמו 'יאללה תילחמו ונקווה לטוב' (לשחק קו הגנה גבוה זה לא תכנית משחק מקסימום אלמנט), את זה גם שייע יכול היה לעשות.

2. לגבי הדיון הנושן של הקבוצה מס' 1 בספרד נגד מס' 2 באנגליה יהיה נכון יותר לומר הקבוצה הטובה בעולם וכנראה גם בהסטוריה של המשחק נגד השנייה באנגליה.
3. לא יודע כמה אנשים באמת עוקבים פה אחרי פברגאס, אבל עם כל הבאסה שלי עליו הוא לא נופל מצ'אבי ואינייסטה, בטח שלא מבחינת פוטנציאל ולכשייסתלק לברצלונה הוא כנראה יאכיל רבים בכובעיהם.

4. לגבי השיפוט- מה שבאמת ביאס באדום של ואן פרסי היה עד שכבר הגענו לעמדת גניבה ואן פרסי נתן לשופט צ'אנס לעשיית צדק ספורטיבי. חוץ מזה שארסנל פשוט לא יודעת לגנוב משחקים, היא בקושי מסוגלת לנצח את אלו שנמצאים לה ברגליים.

5. אני שונא את ברצלונה- מהסיבות הכי עלובות.

הופ 9 במרץ 2011

אהבתי את המשפט האחרון :)

גפן 9 במרץ 2011

לייק על כל ההודעה

שכחת רק לציין שלא רק שברצלונה הקבוצה הטובה בהיסטוריה אלא גם שמסי הוא הכדורגלן הטוב בהיסטוריה( ואני מהדור שראה את מראדונה ..)

matipool 9 במרץ 2011

גפן – עוד רחוק רחוק מזה . הייתי רוצה לראות אותו עונה או שתיים מחוץ לברצלונה ולספרד ( למשל באנגליה ) , ואז לראות אם הוא באמת כזה גדול או שההופעות ( הלא משהו ) שלו בנבחרת ארגנטינה לא מקריות .

גיל 9 במרץ 2011

אני חושב שהמשחק היום מראה למה ברצלונה לא היו מחזיקים מעמד עונה שלמה בליגה האנגלית. כל נגיעה קטנה הם מתפתלים כאילו הורידו להם רגל. ואגב, למרות העליונות שלהם הם לא שיחקו כל כך טוב. רק אחרי ההרחקה הגיעו להרבה מצבים. ארסנל פשוט אידיוטים שלא עלו לתקוף מההתחלה והחליטו לשחק הגנתי.

יואב 9 במרץ 2011

גיל,
אי אפשר לתקוף כשהכדור לא אצלך בשבעים אחוז מהזמן.מה היה לא ברור במה שראינו? אף אחת לא היתה נראית טוב יותר היום.
גאנרים,
אל תחמירו עם עצמכם.
שחקני הגנה טובים יותר אולי היו ממזערים קצת נזקים.
בקשר לכדור? הוא אצל היריב. אין לוונגר מה לעשות מול לזה.  

גיל 9 במרץ 2011

אני לא מסכים. גם במשחק הקודם ברצלונה החזיקה יותר בכדורגל ועדיין ארסנל תקפה. תקיפה לא בהכרח קשורה למי מחזיק יותר בכדור אלא לסטייט אוף מיינד. ארסנל עשו טעות שעלו במערך הגנתי, היו צריכים לתקוף יותר.

יואב 9 במרץ 2011

גיל,
גם בלונדון התוצאה שיקרה.
נקודת המוצא מולם היא שהם יחזיקו את הכדור כל כך הרבה זמן. ובאיזורים המסוכנים . לא מדובר בחבורת מאונני רוחב. מדובר ברוצחי עומק. הכישרון והמינדד לסגנון הזה- הוא קצת חסר תשובה.
גם בלונדון ברצלונה החמיצה מלא. הסטנדרטים שבהם הם נשפטים הם אחרים לגמרי.

גיל 9 במרץ 2011

למה שיקרה? עם כל כך הרבה כישרון, עם כל כך הרבה הבדל באחזקת הכדור, כל ההבדל היה שער אחד בסך הכל, זה בכלל לא מקרי. והחמצות רק מראות שהם לא חדים כל כך.

אייל 9 במרץ 2011

גיל – אתה מניח שקבוצה צריכה פשוט להחליט אם היא משחקת "הגנתי" או "התקפי" וכך בדיוק יתנהל המשחק, אבל זה תלוי מאוד גם במה שהקבוצה השנייה מאפשרת לה לעשות. ומשחק הלחץ הפנטסטי של ברצלונה (שהוא חלק אינטגרלי משיטת המשחק שלה לא פחות מהנעת הכדור) מנע מארסנל כמעט כל אפשרות להתקיף. ארסנל כן ניסתה לתקוף, ובכל פעם שהייתה לה הזדמנות לצאת קדימה היא ניסתה לשלוח כמה שיותר שחקנים (לפחות עד ההרחקה של ואן פרסי), אבל הקישור של ברצלונה מנע מארסנל רוב הזמן להגיע בכלל לרחבה ולפתח כל דבר אפשרי בהתקפה. לצורך העניין, זה בדיוק כמו שבחצי גמר המונדיאל גרמניה לא החליטה פתאום לשחק בונקר נגד ספרד – משחק הלחץ הספרדי פשוט ריסק את כל הנסיונות שלה להניע כדור ולפתח התקפה בצורה מסודרת.

קורא 9 במרץ 2011

תראה שוב דקה 25-45

תומר חרוב 9 במרץ 2011

נראה לי שמאסצ'רנו וטבז, כל אחד בדרכו שלו, מייצגים את מה שהכדורגל הקפיטליסטי עשה לכדורגלנים.

אמיר 9 במרץ 2011

רונן – לא יודע אבל אולי יהיה מצב שהיונייטד תפגוש את השדים הקאטלונים באיזה מערך לעזאזל עולים מולם.?האם יש לנו(בהרכב מלא את היכולת להתמודד..?למה קבוצות אחרות לפחות במוטיב הכושר גופני(על כישרון לא נדבר..)לא מאמצות את שיטת הלחץ שהם מפעילים על הובלת הכדור של היריבה.?

גלן 9 במרץ 2011

אמרתי אצל לוינטל ובתחילת השנה אצל דורפן זה בתחילת העונה ובטח שאני חוזר על זה ביום שכזה- ההתבטלות הכמעט גורפת בפני הפרימדונות שמקיפים אותנו ומבזים אותנו בשנתיים האחרונות (כרונולוגית רונלדו, פברגאס, ויין רוני וטבס) היא אם כל חטאת. זה מתחיל בפרגסון/וונגר/מנציני ונגמר באוהדים שהפכולאוהדים פוסט-מודרניסטים שסולחים על הכל (כולל בבלוג הזה) לפעמים בשיקולים כאילו סופר-רציונאלים שיצאו מדה-מארקר לפעים זה אוטו-סוגסטיה על כמה הם משקיעים את הנשמה על המגרש ולכן אין לנטור להם. היום היה PAY DAY של מקרה אחד. יהיו עוד עד שהם לא יישבו ביציע איזה שנה.

גפן 9 במרץ 2011

תגידו למה מנחם לס לא כותב על מיאמי ולברון יותר ?

(( חיוך ))

דורפן 9 במרץ 2011

גפן – למה שלא תיקח את עצמך לאתר אחר של אנשים שכמוך לא טועים אף פעם? מנחם במקרה לגמרי נמצא בהאיטי באיזו פעולה התנדבותית ואינו יכול לשעשע אותך כרגע בזמן שאתה עסוק במרץ בכתיבת טוקבקים בעילום שם.

אורי דב 9 במרץ 2011

והוא גם כתב פוסט ביקורתי על ההיט לאחר שצפה בהפסדם לניקס באולם

דורפן 9 במרץ 2011

אורי – תודה. אבל אני מעדיף שפשוט לא מגיבים לטוקבקטיסטים האלו שרק מחפשים לרדת על מי שטועה. זה גורם להם בדרך כלל לעזוב – שזה מה שעדיף

כסיפוביץ 9 במרץ 2011

רונן
בתור אוהד נבחרת אנגליה [וסליחה אם טעיתי] מה אתה אומר על ווילשיר?
לטעמי שחקן נפלא ויחד עם וולקוט אני מאמין שארסנל היו יכולים לעשות משהו קצת אחר אתמול במשחק
אם כבר הייתה התייחסות אנא קבלו התנצלותי מראש…

אבי 9 במרץ 2011

טעית בגדול! – רונן הוא אחד מגדולי מתעביה של הנבחרת מהאי.

אני דווקא בעדם, ומסכים עם מה שאתה אומר על ווילשיר – הגיע הזמן להעיף את כל הבארים (גארת' בארים) הכבדים האלה מההרכב.

דורפן 9 במרץ 2011

אני אכן שונא את הנבחרת האנגלית – אבל דיעה יש לי… והדיעה הזו היא שווילשר צריך להיות בנבחרת כי הדבר הטוב ביותר שאנגליה יכולה לעשות עם מיעוט השחקנים שלה זה מה שעושים הגרמנים. להחליט מראש על שלד ל-7-8 שנים ולהצמד אליו.

כסיפוביץ 9 במרץ 2011

על הטעות הזאת אני אשלם…
ואמינות אצלי היא ערך עליון.

אייל 9 במרץ 2011

אגב, לווילשר היה חלק מכריע בהזדמנות כמעט משום מקום שארסנל קיבלה בדקה ה-87: הוא השתתף בלחץ על אדריאנו שגרם לאיבוד הכדור, ואז הכניס מסירה מצויינת לבנדטנר. אם לחלוץ הדני היתה טכניקה קצת יותר טובה והוא היה מצליח להשתלט על הכדור בנגיעה אחת, כנראה שארסנל היתה היום ברבע הגמר.

אילן 9 במרץ 2011

ווילשר פשוט ענק, התאהבתי בשחקן הזה באופן מוחלט, חבל שהוא לא משחק ביונייטד.
רק הפך לבן 19 אבל כבר יש לו את הביצים הכי גדולות מבין כל שחקני ארסנל.

שלו 9 במרץ 2011

דימה, אני כמובן ראיתי את המשחק המתחרה המוביל… אני מסכים עם העליבות של ברקוביץ',
אבל בתור אחד שחלק את כאבו עם עצמו וברקע היה צריך להאזין לשגיא כהן, ועוד לגלות תוך כדי שידור שהוא אוהד את רומא, ברקוביץ' נראה אופציה לא רעה פתאום.
אני לא יודע מה היה יותר מגוכך כשפירש את מה שווצ'יניץ' אמר לשופט, תוך שהוא מסביר (בלי להתבלבל) שפרוטה מסביר לשופט שהוא טועה, ושפרוטה הוא הדובר אנגלית היחיד בקבוצה וכל ההיסטוריה המשפחתית שלו ועל כך שנולד באנגליה.
או העובדה שסיכם את הקריירה של טוטי תוך כדי שידור וסיפר שהביא לרומא שתי אליפויות (טוב בראשונה שלו הוא היה בן 8 אבל בהרכב).
כן הם גם לא ראו את הנגיעה של בוריאלו/תומס הובשמן בגול הראשון.

דורפן 9 במרץ 2011

שלו – אתה רומז שטוטי בגיל 8 לא היה ראוי לחולצת ההרכב?

דימה 9 במרץ 2011

שלו, אומנם לא ראיתי את המשחק המקביל וכמו שכבר אמרתי אני שונא את הבלבלן ביצים הזה שגיא כהן וההנפצות שלו.

ברקוביץ' אתמול הביא את תפקיד הפרשן לשפל חדש. בחיים שלי לא סבלתי ככה, אפילו לא מדני נוימן.

ראיתי אתמול את המשחק עם כמה אוהדי ברצלונה ואפילו הם לא יכלו לשמוע את האינפנטיל הזה. הבן אדם הזה הוא פשוט בושה לאינטלגנציה. הוא לא פרשן הוא אוהד, ועוד מהסוג הכי מגעיל (הילדות הקטנות שצורחות כל פעם שמסי נוגע בכדור).

נ.ב חשבתי ששגיא כהן אוהד לידס!

שלו 9 במרץ 2011

תראה בקבוצה של קונטי, ברטולומאי, פרוצו ופלקאו מי יעשה הגנה?
בעצם ברומא אף פעם לא עשו הגנה.
תמיד משאירים את אנצ'לוטי לבד נגד כל ההתקפות….

עוז 9 במרץ 2011

אגב, בטלויזיה ההולנדית הן השדר בלייב והן הפרשנים באולפן בסיכום המשחק(כולל מרקו ואן באסטן) טענו שזו שטות של ואן פרסי. השדר בלייב קרא לו אידיוט, ואחרי הריפליי אמר "אפילו אם הטענה שלו שהוא לא שמע את השריקה נראית כנה, הוא ראה את שחקני בארסה עוצרים ובעט בכדור לשם הבעיטה".

רמוס 9 במרץ 2011

עד לפני כחודש הייתי בהכחשה. לא רואה את ברצלונה כי הטראומה מרומא הייתה קיימת (יונייטד לא יזמה). אבל ברגע אחד הגישה שונתה, כמו שקיים ענף שהוא כדורגל ישראלי כך קיים ענף שנקרא טיקי טקה של ברצלונה. צריך לשבת מול המסך (רצוי עם MUTE בשלט)ולהתענג. בלמים שהם גם קשרים מגינים שהם גם קיצונים קשרים שהם גם חלוצים מתמסרים תוך כדי תנועה. שום הרמה שום בעיטה מחוץ לרחבה לוחצים ומתקדמים עד אין ברירה אלא לדחוק את הכדור לרשת. לא ניתן לחיכוי.

אביאל 9 במרץ 2011

עוז – אני לא מקבל את הטענה שהשחקנים הפסיקו לרוץ, מהסיבה הפשוטה שאבידל המשיך לרוץ, וואדלס יצא אליו, אבל זה במקרה הנוכחי, שחקן הגנה טוב ימשיך לרוץ בכל מקרה, תראה בהילוך החוזר שואן פרסי בועט שניה אחרי, בנוסף לעובדה שאני עדיין לא ראיתי הוכחה לנבדל במהלך, לא בשידור חוזר ולא באינטרנט (וחיפשתי), מילא ריאלי לכרטיס ראשון, אבל לאדום ?! ועוד במעמד כזה ?! זה היה מוגזם הרבה יותר מדי, אני מעולם לא ראיתי במסגרת בכירה צהוב שני על מהלך כזה, לקוסלאני הגיע צהוב שני הרבה יותר. 

אבי 9 במרץ 2011

מהפרשות ברקוביץ': כשצילמו את ספסל ארסנל שמח אחרי השער, הוא אמר שוונגר מחייך "חיוך נחשי".

תומר חרוב 9 במרץ 2011

"בארסה משחקת בשלהי הרחבה"

הופ 9 במרץ 2011

"שלהי הרחבה" היה קורע

אבי 9 במרץ 2011

באמת היה גדול. חבל שאתה כותב את זה רק בשלהי הפוסט.

אביעד 9 במרץ 2011

השאלה אם ואן פרסי שמע את השריקה או לא היא לטעמי הרבה פחות רלבנטית מעניין האחידות: מקרה ואן פרסי לא היה המקרה הראשון ולא האחרון במשחק אתמול בו מישהו במגרש המשיך לשחק גם אחרי השריקה. ואן פרסי היה היחיד שקיבל על זה צהוב. לטעמי שופט ששולף צהוב שני לשחקן שעושה בדיוק את אותה פעולה עליה שחקנים באותו משחק לא נענשו (לפני ואחריו) הוא אידיוט.

Shukrman 9 במרץ 2011

תראה פה עד כמה מטומטם החוק הזה:
http://www.youtube.com/watch?v=MfozaEvWVSQ

במקום להוסיף את הכמה שניות בסוף המשחק ,הוא העדיף להוציא את ה"מנהיג" של ארסנל מהמגרש.

האשם העיקרי בהפסד הזה הוא פאברגאס שכל תפקידו היה לבנות משחק ולהתחיל מתפרצות.. אבל הוא פשוט לא הופיע

cookie-monster 9 במרץ 2011

Since Opta started analysing all Champions League games in 2003, Arsenal are the only team ever to record zero shots in a match. Blanks.

http://twitter.com/OptaJoe

cookie-monster 9 במרץ 2011

rsenal made two touches in the opposition goal area tonight; compared to a total of 47 by Barcelona. Contrasts.

Barcelona attempted more shots on their own goal than Arsenal managed themselves (0) in this match

ועוד ועוד סטטיסטיקות מרתקות, למתענינים…

הוא זידאן המקורי 9 במרץ 2011

מישהו מכיר חנות שק"שים טובה בלונדון? אני רוצה לקנות מעיל כמו של וונגר.

אני לא לגמרי סגור על צורת המשחק של ברצלונה. כאשר הם מאבדים את הכדור, הם מתנפלים על היריב כמו פירנאות, עם מגע גוף, ידיים מונחות עליו, וקטנות עם הרגליים. זה בתחום החוקי אבל לדעתי זה לא ספורטיבי.

השליטה היתה אשליה אופטית. ברצלונה לא הצליחו ליצור מרווח נוחות של שני שערים. בכל רגע נתון, גול אחד של ארסנל היה מעיף את ברצלונה. וכאן ההתנפלות חסרת הפשרות על היריב. לאחר איבוד אין ירידה להגנה, הלחץ הוא בשטח היריב, מה שלא משאיר מקום לטעויות. איבוד כדור עשוי להסתיים בטרגדיה בצד השני. הפתרון ליריב הוא כדורים ארוכים. לאחר חטיפה היריב צריך להעיף את הכדור לעבר שטח ברצלונה עם שורות ההגנה המדוללות ולשלוח בעקבותיו שחקנים סילוניים.

אבי 9 במרץ 2011

:)
גם לי המעיל הזה כבר מפריע שנים.

Comments closed