איזו הפתעה. הבחורה היא לבנה

הפתעה גדולה. הבחורה בפרשת הסקס בבריגהאם יאנג הייתה לבנה. בשביל המורמונים החביבים זה היה יותר מדי

In כללי

עסקנו פה לפני שבוע בסיפור ברנדון דייויס. שחקן הכדורסל של בריגהאם יאנג שהורחק כי הפר את הקוד האתי של המכללה שאוסר על סקס לפני הנישואין. האמת שלא נכנסתי לעניין הגזע כי לא ידעתי מי הבחורה. ובאופן טבעי הרבה אנשים כיבדו את עמידתם על עקרון דתי. אז הפרטים מתבררים עכשיו. הבחורה היא לבנה – שחקנית כדורעף במכללת אריזונה סטייט.

קצת חומר רקע. הכת המורמונית לא קיבלה לשורותיה שחורים עד 1978. שחורים – הכוונה לגברים שחורים שיכולים להיות ראש משפחה. לעומת זאת היא כן מקבלת לשורותיה יהודים ואפילו כאלו שנספו בשואה. אם לא ידעתם – המורמונים אוספים מידע גנאולוגי בכדי לערוך טקסי המרת דת לכל אדם בתולדות המין האנושי. לכל אדם לבן. כולל אנשים לבנים שנרצחו בגלל יהדותם.

אגב, המורמונים כיום נוחלים הצלחה גדולה במזרח אירופה, במיוחד באוקראינה. אנשים מתחברים יפה לעקרונות שלהם.

ארצות הברית היא מדינה פרימיטיבית לגבי יחסי מין ויחסים רומנטיים בין גזעיים. תיקון: אם יפני מתחתן עם היספנית זה לא מעניין איש. הכוונה לקשרים בין שחורים ללבנים. העניין הזה היה הסיבה למרבית ממעשי הלינץ' – הרבה יותר ממקרים של שחורים שנלחמו על זכויות כלשהן.

כתבתי על כך בעבר – מה שעורר עלי נאצות – שזה כנראה הרבה מסיפור טייגר וודס. פשוט קשה לי להאמין שאם היה מסתובב ומזיין עשרות נערות שעשועים שחורות זה היה מעניין מישהו. מרגע שהתחתן עם אישה לבנה היה מי שחיכה לו.

המורמונים זנחו את עקרון אי קבלת השחורים לכנסיה שלהם במקרה בדיוק בשלב בו החלו להיות כוח פעיל בפוליטיקה האמריקאית. המקרה הזה מבהיר שהם זנחו את העניין רק מבחינה טקטית. בכדי שיוכלו להתערב עם משאבים אדירים בדברים כמו נישואי הומוסקסואלים בקליפורניה. אז להמשך הדיון ההוא: היו אנשים שחשבו "שכל דת היא אדיוטית". וגם יש לי סימפטיה למי שחושבים "שזכותו של מוסד להחזיק בעקרונות". אבל אני חייב להגיד שתחושת הבטן שלי מהרגע הראשון הייתה שמדובר בבחורה לבנה.

פשוט לא הגיוני בעיני שבעשרות שנות ספורט מכללות ברמה גבוהה המכללה הזו לא נתקלה במקרה של יחסי מין בעבר. פשוט לא הגיוני שלגבי כל קשר רומנטי (מותר להיות בקשר רומנטי במכללה) הם בכלל בודקים אם היו יחסי מין. הסיפור של בחור שחור עם בחורה לבנה הוציא מהם את החושך.

*

וגם לנו היהודים יש אנשי טוהר גזע משלנו. לא תמיד הכל יותר טוב בחוץ לארץ.

40 Comments

יוסי 11 במרץ 2011

יכול להיות שהאוניברסיטה מעלימה עין מסקס של כוכביה השחורים, אפילו עם נשים לבנות, אבל לא כשהסקס גורם להריון לפני החתונה. הנה הרכילות בנושא:
http://frathousesports.com/jayci-stephen-utah-valley-student-brandon-davies-got-pregnant

רון 11 במרץ 2011

לפעמים צריך לפזול אל מעבר לים כדי להבין שאנחנו כאן די נורמליים..

רון 11 במרץ 2011

בערך נורמליים.. לא ממש..

דורפן 11 במרץ 2011

רון – זה מאד נכון. אבל לא בטוח שהמורמונים הם דוגמא כל כך טובה להדמות לה

אריאל 11 במרץ 2011

טוב, כל הדת המורמונית היא משהו מופרך לחלוטין. זאת גם דת, שצריך לזכור, עד לפני כמה עשורים התירה פוליגמיה (אם אני זוכר, לנביאים שלה היו הרבה נשים) ויש בה כתות שעד היום מקיימות את ה"מצווה" הזאת.
ובכלל, הנביא הראשון שלה קוראים לו ג'וזף סמית'. באמת, איזה מין שם בנאלי זה לנביא?
מה שכן, מדבר אחד אני לא מופתע. שהבחורה היא מאריזונה סטייט. גאווה גדולה, אינדיד. בטורניר המכללות אנחנו לא, אבל להשפיע עליו אנחנו עדיין משפיעים

דורפן 11 במרץ 2011

אכן – הבחורה היא תעודת כבוד למכללה שלה:
http://poponthepop.com/gallery/danica-mendivil-picture/

והייתי רוצה לראות את ג'ו סמית' מבלה איתה ערב שלם במשחק טאקי.

תום 11 במרץ 2011

אני זוכר דיון שהיה פה לפני מספר חודשים על לאיזה אוניברסיטה יש את הסטודנטיות הכי יפות. מישהו זרק את אריזונה-סטייט ולא כל כך הבנתי למה. אני מתחיל להבין עכשיו. בכלל, צריך לזכור שרוב האנשים מפיניקס ואריזונה בכלל הם דור ראשון ושני להגירה פנימית מצפון מזרח ארה"ב והמערב התיכון.

אלון 11 במרץ 2011

דיברתי עם סטודנט מאריזונה והוא התלונן שבצפון קרוליינה הבחורות מכוערות. הוא הסביר שבאריזונה זה אחרת.

אריאל 11 במרץ 2011

העניין הוא שלא רק שהן נראות טוב, בגלל החום הן לא טורחות ללבוש יותר מדי. הלבוש הרשמי של האוניברסיטה הוא שורטס (מאוד שורטס), גופיה וכפכפים. כל דבר יותר מזה נחשב לבוש רשמי.
הא, כן, ו-ASU גם לא בדיוק מפורסמת בגלל הסטנדרטים האקדמיים שלה (95% קבלה, מה שאומר שאם יש לך דופק – אתה בפנים), כלומר הבחורות הן לא בדיוק הדבר הכי אינטיליגנטי בעולם

אנונימוס 11 במרץ 2011

מה מופרך בה? מה יותר מופרך בה לצורך העניין מאשר הדת הנוצרית או האיסלאם לפני 2000 שנה, או הדת היהודית לפני 3500 שנה בערך?

דורפן 11 במרץ 2011

אנונימוס – לפני 3500 שנים ו-2000 שנים היו לאנשים פחות כלים להסביר את העולם. אז אפשר היה לצפות באלמנט של "אני מאמין באלוהים כי זה מסביר לי למה דברים קורים" תהיה ירידה. כמובן שזו לא הסיבה היחידה לאמונה.

אלון 11 במרץ 2011

לאנשים יש היום יותר כלים אבל רובם עדיין טמבלים.

דורון 11 במרץ 2011

לא, משה זה ממש שם חתרני לנביא…

אריאל 11 במרץ 2011

אם היו קוראים לו משה כהן והוא היה בא היום, מישהו היה הולך אחריו?

נקו 11 במרץ 2011

ההשוואה ה"מתאימה" לישראל בהקשר העגום הזה צריכה להיות יהודיות וערבים. לא חושב שפה אנחנו פתוחים יותר לעניין הזה מאשר האמריקאים לשחורים-לבנות. מספיק להזכר בהפגנות האחרונות שהיו בהקשר הזה בבת ים ובצפת. קשה לי לדמיין הפגנות כאלו בארה"ב של היום. גם אם זה מצביעות / פוליטיקלי קורקט. בהקשר הזה קצת פוליטקלי קורקט לא היה מזיק גם כאן בלבנט.
למי שחושב שיש פה עניין לאומי ולא גזעני אפשר להזכיר שהיחס כאן שונה מאוד כשהופכים בין המינים והלאומים. ערביה ויהודי לא מעניינים כאןאף אחד. כמעט כמו יפני והיספנית

יו 11 במרץ 2011

דווקא ערביה ויהודי – צירוף לא שכיח

דורפן 11 במרץ 2011

אני חושב שזה פשוט. אצל יהודים לא מעניין יהודי עם ערביה. אצל ערבים לא מעניין ערבי עם יהודיה. המקרה ההפוך מוציא תחושות מאד גזעניות.

יו 11 במרץ 2011

נכון. אבל זה יותר שוביניזם מאשר גזענות. שמירה על הנשים "שלנו"

ניר 11 במרץ 2011

במקומות המקבילים לבת ים וצפת יכולות להיות גם הפגנות כאלו. ראה את החוק שעבר באריזונה למשל, בשנה שעברה. כמובן שמבסיסה כל ההשוואה מופרכת לגמרי – ארה"ב לא נמצאת במצב מלחמה עם אפריקה ולא עברה פגועי התאבדות של שחורים על לבנים (די לראות את היחס למוסלמים אחרי 9.11 כדי לקבל מושג מה היה קורה במצב כזה).

אבל מילא, הטענה של דורפן מופרכת עוד יותר. הבחור נזרק כי עבר על חוק (דבילי, כמו הרבה חוקים דתיים) וקיים יחסי מין לפני הנשואים. הקישור לגזע כולו פרשנות של דורפן, כמו גם במקרה טייגר וודס. ארצות הברית הרבה פחות גזענית ממה שנראה מ"העיר", וזוגות מעורבים הם ענין שבשגרה ברובה. יש אלף סלבים שחורים כמו טייגר וודס שנשואים ללבנות ומשגלים מכל הבא ליד. אולי אם הם היו סלבים בקנה מידה כזה + עושים מליונים על התדמית הנקיה שלהם + המריבה שלהם עם בת הזוג מסתיימת בתאונה שמערבת את המשטרה היינו שומעים גם עליהם. "חיפשו אותו כי הוא נשוי ללבנה" זה טיעון שיאה לאל שרפטון. או לאברהמי.

יורם אהרוני 11 במרץ 2011

אצל היהודים לא מעניין יהודי עם ערביה? אני מכיר מקרה כזה. רופא כירורג יהודי, ניצול שואה, התחתן עם אחות ערביה. בזמן מלחמת ששת הימים עבד כמובן ללא הפסקה בטיפול בפצועים שהגיעו לבית החולים. רק מה, התחילו ללכלך עליו שהוא נותן יחס מועדף לטיפול בשבויים פצועים ומזניח את הטיפול בפצועי צה"ל. חיי המשפחה הפכו לבלתי נסבלים. בהזדמנות הראשונה הם עזבו ועברו לעבוד בבית חולים בעיר אחרת בארץ.

יבור 11 במרץ 2011

זה די מלוכלך ומתחת לחגורה כל הירידות האלה על המורמונים.
מהיכרות אישית – מדובר באנשים נפלאים ואוהבי אדם באשר הוא. תורמים לקהילה ומרבים באהבה, עזרה לזולת ותמיכה.

נכון שיש להם חוקים קצת מוזרים, כמו למשל להחשיב קפה ותה כסמים ולכן אסור לצרוך אותם, אבל באופן כללי הייתי שמח אם החברה המערבית היתה מאמצת חלק מהקודים הצנועים והמכבדים של הכת הזו. איש אינו מושלם, אבל ההכפשה הגזענית כאן בראשות דורפן היא פשוט שערורייתית.

גיל 11 במרץ 2011

רוב הדתות מאוד נחמדות על פני השטח ומסבירות פנים לכולם, אבל ברגע שאתה חלק מהם ואתה עושה משהו קצת חריג מוטלות עליך סנקציות כמו במקרה הזה.

גיל 11 במרץ 2011

ברגע שאמרת שהיא שחקנית כדורעף מייד גברה ההערכה שלי כלפיו, ואחרי שראיתי את התמונה שלה אז בכלל..תמיד טענתי ששחקניות כדורעף הן היפות ביותר.

דורפן 11 במרץ 2011

יבור – כל מה שאוכל להגיד לך שאין אנשים, מהיכרות אישית, נחמדים יותר מהאפריקנרים בדרום אפריקה. אנשים צנועים, עובדים קשה, אוהבי ישראל. רק מה? היו להם חוקי אפרטהייד. הכנסיה המורמונית התבססה הרבה שנים על אפרטהייד ואפלייה גזעית. את זה גם ההיכרות שלך לא תוכל לשנות. השינוי בעניין הזה לא הגיע בגלל הארה תאולוגית – אלא כי הם גילו כי קשה להשפיע בפוליטיקה הארצית בכל מיני עניינים (כמו חוקים נגד הומואים) כשאתה מחזיק במדיניות הזו.

יבור 11 במרץ 2011

יש באמת כמה אפריקנרים נהדרים (בעיקר מקייפטאון).
העניין הוא העבירה על החוק. אתה לא יכול להראות לי מקרה בו החוק שלהם לא נאכף בגלל צבע עור, אז הקפיצות שלך למסקנות הן טיפשיות במקרה הטוב, מעצבנות במקרה הבינוני (?) או מרושעות במקרה הרע.
שינוי, כל שינוי, יכול לנבוע ממספר רב של סיבות ואירועים. וגם אם שינוי זה נעשה ממניעים אופורטוניסטיים, הרבה מים כבר התאדו מימת המלח הגדולה מאז, ואני מאמין שרוב הקהילה כבר לא שותפה לדעות חשוכות אלו.
בחיאת – אלה אנשים שהולכים להתנדב שנתיים בחורים נידחים בעולם בזמן שהם יכולים להתחיל קריירות, משפחות או אפילו לשחק ב-NBA (עיין ערך שון בראדלי).
אז יש להם חוקים מטומטמים – לאיזו דת אין? זה לא אומר שיש כאלה שמוותרים להם בגלל צבע עור. הרי דת זה עניין טוטאלי, ולמעשה בינארי, אפס או אחד: רצחת או לא רצחת? שילחת את הקן או לא? שכבת לפני הנישואים או לא? אין כאן באמצע, ולא משנה אם אתה שחור, לבן או אינדיאני.

דורפן 11 במרץ 2011

יבור – אני פשוט מתקשה להאמין שבכל יחסים רומנטים בתולדות המכללה הם בדקו אם היו יחסי מין. ואני מתקשה להאמין שאין יחסי מין במכללה הזו.

נזירים קתולים עושים עבודה נפלאה בכל רחבי העולם. וזה עדיין לא סיבה לא להגיד את האמת לגבי האנטישמיות של הוותיקן. יש מורמונים טובים ויש להם ממסד דתי מרושע.

יבור 11 במרץ 2011

כמו כל ממסד, לפי הגדרה.
ועדיין – זה עדיף על אנרכיה…

דורפן 11 במרץ 2011

יבור – אתה יודע, כשחושבים על זה, רוב הדתות למיניהן מגבילות יחסי מין מכל מיני סוגים. החל מלא תנאף ועד איסור על הומוסקסואליות. אבל מעטים מאד המקומות שממש מענישים מעשית על הדבר הזה. איראן וסעודיה הן דוגמאות.

המורמונים יודעים להיות גמישים כשזה מגיע לאינטרסים שלהם. כך למשל הם ביטלו את ההגבלות על אלכוהול בתחומי סולט לייק סיטי לשבועיים בכדי לארח את משחקי החורף ב-2002. אז ביזנס הם מבינים.

אני לא יודע במה הכנסיה המורמונית מונעת אנרכיה. לפי מיטב ידעתי הממשל הפדרלי ומדינת יוטה מצליחים להשתלט על המקום בלי הכנסיה…

יבור 12 במרץ 2011

הכוונה היא שללא ממסד כלל תהיה אנרכיה…
אין לי ויכוח איתך על טיפשיותו של החוק, ויתר על כן על אכיפתו. זה באמת מטומטם.
מצד שני – אם אתה נוסע 120 בכביש של 90, אתה צריך להבין שאולי תיתפס.
don't do the crime if you can't do the time
כנראה שלא נשכנע, אז אני יורד מזה.
בכל מקרה – שבת שלום ובהצלחה למכבי חיפה!

גלעד בלום 12 במרץ 2011

במקרה לגמרי מאמן הטניס של ברינגהאם יאנג הוא חבר שלי מהסבב המקצועני,בחור מורמוני חביב ומרובע בשם בראד פירס.את בראד אני מכיר כששיחקנו בגילאי 12,אח'כ התחרינו כמקצוענים וגם שיחקנו זוגות ביחד ואף זכינו בטורניר מקצועני,הוא היה שחקן לא רע והגיע בשיאו לרבע הגמר ביחידים בווימבלדון.לבראד 6 ילדים וכבר כשהיה בן 22 היו לו ארבעה ילדים והוא ,כמו מורמוני טוב לקח את אשתו והילדים איתו לכל טורניר בסבב ללא יוצא מהכלל.

כשעברתי לגור בניו יורק פירס יצר איתי קשר וביקש שמליץ לו על שחקנים ישראלים אחרי צבא שיהיו מועמדים לשחק עבור ברינגהאם יאנג.סידרתי לו בערך 5 שחקנים ישראלים שהיו יכולים להיות כוכבים אצלו אבל זה נפל בגלל ה"קוד האתי".

כשפירס סיפר לי שכל שחקן חותם על התחייבות לא לזיין במשך 4 שנים(בתחומי האוניברסיטה) לא ממש האמנתי.ללכת לקולג' אמריקאי ולא לזיין זה כמו ללכת לקופי שופ ולא לעשן או ללכת לבאר ולשתות מים.

כל השחקנים הישראלים עשו פניית פרסה כששמעו על הקוד,פירס ניסה לרכך את המשמעות של החוק כשרמז לי שהאוניברסיטה תעלים עין:"אף אחד לא יפשפש להם בציציות ויציץ לראות מה הם עושים בזמנם הפנוי אבל יש קוד של כבוד ואני אמור להגיד את זה לכל שחקן,כל השאר תלוי בשחקן,אף אחד לא נתפס כבר הרבה שנים,תגיד לחבר'ה שלך לא לדאוג".אבל הם כן דאגו והלכו לאוניברסיטאות לא מורמוניות,הרי זה ממש פשע למנוע מאנשים צעירים לחגוג את הנעורים וליהנות מהשנים הכי יפות החייהם שלעולם לא יחזרו כשיתחתנו ויישאבו לחיים האמיתיים של משפחה,ילדים,עבודה וכו'.הרי הקולג' נועד כדי שצעירים יזדיינו זה עם זו,לא?

גיל 12 במרץ 2011

האמת היא שזה רק מראה עד כמה גדול ההישג שלהם. הרי המון שחקנים לא מעיזים לחתום שם ועדיין הם מעמידים קבוצה מאוד תחרותית.

גיל 12 במרץ 2011

טוב, ג'ימר פרדט הוריד עכשיו 52 נקודות על הראש שלנו. הנה חידה: הוא שבר היום את שיא הנקודות לשחקן בBYU. איזה שחקן מפורסם החזיק בשיא הקודם?

אריאל 12 במרץ 2011

דני איינג'. מעניין אם הוא זיין בקולג'..

גיל 12 במרץ 2011

אגב הוא שיחק 3 שנים בייסבול בטורונטו לפני שהצטרף לסלטיקס.

דורפן 12 במרץ 2011

גיל – התחרותיות שלהם תפגע עכשיו – בגלל חוסר היכולת לגייס שחקנים – בעיקר שחקנים שחורים. כשהם קיבלו את ההחלטה הם היו מודעים לכך. מה שקרה הוא דבר פשוט: הכוחות הדתיים באוניברסיטה החליטו לנקות אותה ממה שראו כהשפעות שליליות. הם שידרו למערכת הספורט של האוניברסיטה מי כאן המחליט. כמו ממסד דתי בכל העולם הם עשו זאת בכוחנות. זה מהלך חשוך ואנטי-ספורטיבי ונגוע בגזענות פר-אקסלנס.

גיל 12 במרץ 2011

האמת היא שאני לא יודע. נראה לי שרוב השחורים גם ככה לא רצו ללכת לשם. הם אגב עוברים לקונפרנס חלש יותר בכדורסל והופכים עצמאית בפוטבול שנה הבאה.

דורפן 12 במרץ 2011

גיל – לא ידעתי את זה ואני חושב שזה מחליש את הטענה. הם החליטו שהם לא רוצים להיות חלק מהסיפור הזה שנקרא אליט-קולג'-ספורט בגלל המחיר המוסרי שיש לזה לדעתם.

תום 12 במרץ 2011

הם הופכים עצמאיים בפוטבול כי ברגע שיוטה קיבלה את ההצעה של ה-PAC, אבד הסיכוי שה-MWC ישתדרג למעמד של BCS conference. הם הבינו שהם בעצם מיני נוטר-דיים ושעצמאות תהיה הרבה יותר משתלמת מבחינה כלכלית (יש חוזה עם ESPN ל-8 שנים).
הם עוברים לקונפרנס חלש יותר בשאר ענפי הספורט כי ה-MWC זרק אותם אחרי התרגיל שהם עשו.

גלן 12 במרץ 2011

זה שבוע נפלא למי שמתעניין בצביעות אקדמית. בקשר בינה לספורט תחרותי, ובהנהגות גרועות של מוסדות אקדמיים. בהחלט אחד השבועות המשמחים מזה שנים בשבילי.

Comments closed