הניצחון על האקדמיה

יש חדשות טובות לא מעטות מהמשחק הזה ליונייטד. אבל ארסנל הגיעה לפרשת דרכים


טוב. יש סיטואציות שבהן מנצ'סטר יונייטד היא לא הסיפור שיוצא מהמשחק. הסיפור הוא וונגר. בפעם הראשונה זה שנים אני חושב שהוא בפרשת דרכים אמיתית. שבה אנחנו לא שופטים מה הוא בונה, אלא רואים מה הוא בנה.

יש לו בעיה מיידית לפתור והיא הביקורת של העיתונות. זה קצת קשה כי לא הייתה החלטת שיפוט מרכזית היום אבל נניח יעבור את זה ויספר שהכל קרה בגלל יום של ואן דר סאר.

אבל אחר כך הוא צריך לשאול את עצמו שתי שאלות. איך הגמדים הקטנים של ברצלונה רדו בקבוצה שלו פיזית – אני לא מתכוון ליכולת של בארסה כשהכדור אצלה אלא לשליטה שלה בתיקולים –  וכעבור שלושה ימים הנגרים המילואימניקים והקיצונים לעת מצוא של יונייטד הגיעו למספר רציני כל כך של מצבי הבקעה. אולי בזכות הצמד הידוע ג'ון אושיי ודארן גיבסון בקישור המרכזי?

האם זה אומר שצריך לשים את היכולת של ברצלונה מאמצע השבוע בפרופורציה? אני חושב שלא. אני חושב שלמה שברצלונה עשתה לארסנל יש קשר לאיך שהיא נראתה היום מול לא-הרכב של יונייטד. לקבוצה אין זהות. אם היא אולי חשבה שהיא קבוצת צמרת אירופית שקצת לא מותאמת לליגה האנגלית – אז ברצלונה הסבירה לה שלא. ואם היא חשבה – בעקבות ניצחון אחד על צ'לסי – שהיא פתרה את הבעיות שלה מול קבוצות בכירות באנגליה, היא קיבלה היום תשובה מעליבה.

ובכל זאת יונייטד:

כשראיתי את ההרכב חשבתי שיש מכת פציעות התקפית, ופתאום ראיתי על הספסל שישה שחקני התקפה. זה היה ביזארי. לא יודע איך להסביר את זה, אבל זה עבד.

רוני שיחק מצויין אולי דווקא בגלל הסיטואציה. הצורך להנהיג הרכב מוזר עם הרבה צעירים והרבה שחקנים מחוץ לתפקיד. זה היה משחקו הטוב העונה. גם לרפאל ופאביו משחק גדול – מחוץ לתפקידים שלהם.

לגבי ואן דר סאר. מדובר בסוג של שערוריה וחופש בלתי סביר ששחקנים מודרנים לוקחים לעצמם. פשוט לא ייתכן ששחקן שמשחק ברמה הזו יפרוש בכדורגל. צריך להגיע איתו לפשרה: שקונים את השוער החדש אבל הוא מתאמן לכל צרה שלא תהיה.

החדשות הבאמת טובות. ואלנסיה.

וזה מה שנכתב לפני המשחק:

עברו שבועיים לא קלים לשתי הקבוצות המתמודדות. יונייטד ספגה שני הפסדים כואבים ואולי איבדה את נאני. ארסנל שיחקה משחק משפיל ביותר בברצלונה ולפני כן עשתה תיקו ביתי בליגה ואיבדה את גביע הליגה. אבל בואו נציין פה דבר אחד בכל זאת: משתי הקבוצות תצא כמעט בוודאות האלופה האנגלית וסיכוי טוב שגם הזוכה בגביע.

התגובות של המנג'רים למשבר היו הפוכות. ארסנל החלה במתקפה כללית תקשורתית על השיפוט. יונייטד הודיעה על בלק-אאוט תקשורתי. לא מדברים. כמובן ששתי הגישות זוכות לביקורת רבה. אבל לטעמי הן ממחישות משהו.

וונגר מגן כרגע על הקבוצה שלו. אולי גם על הרקורד שלו. פרגוסון עשה משהו אחר. אפשר היה לפתור את זה בכך שבצ'לסי לא שיחקו רע ושההפסד לליברפול היה ביכולת גרועה אבל בלי 2-3 הבלמים הראשונים.

אבל פרגוסון דווקא העדיף לשדר לקבוצה שלא הכל בסדר. ששני הפסדים – ולא חשוב כמה קשים היו המשחקים – זה משבר.

*

לפי הדווחים, שום שחקן פצוע לא חוזר היום וחוזר רק וידיץ שהיה מושעה. החדשות לגבי נאני נסבלות. הוא יפסיד רק משחק ליגה אחד. סביר להניח שהפציעה של נאני תגרום לכך שואלנסיה יוחזר קצת מוקדם יותר. אבל אני דווקא מחכה לשובו של פארק. איבדנו אותו לפני חודשיים בתקופה הכי טובה בקריירה שלו.

תמים? טיפש? עיוור? שקרן?
אולי בפעם הבאה

101 Comments

שודד 12 במרץ 2011

מכאן, מלבורן קשה ומסובך לראות ולעקוב אחרי הכדורגל באנגליה,
בגלל הבדלי השעות, ובכל זאת אני מזהה שהגענו לרגעי ההכרעה של העונה.

כמובן שגם אני מ"חזיק אצבעות" לשדים ולסקוטי הזקן, בעיניי עצם זה שאנחנו מתמודדים השנה על כל התארים… זה בעצם עוד קסם של הסר!
בהרכבים הכוללים שחקני נשמה אפרורים (שלא נגיד עגלות כמו קאריק או מייקל אואן)אושה, גיבסון פארק או פלצ'ר, או רשימת פצועים שלא נגמרת… או שחקים מאד מבוגרים וללא חיזוקים יקרים תמורת אלו שהלכו להם
ובהשוואה לכל קבוצות הצמרת האחרות שמתחזקות בכוכבים ללא הפסק
לא נותר אלא להסיר את הכובע בפני פרגסון שהביאנו למצב הפנטסטי הזה
ולקוות להתעלות נוספת של הקבוצה – להאמין שבשנה הבאה נדע להתחזק כמו קבוצה השואפת להמשיך ולהיות האגדה האדומה, עצמה בתיאטרון החלומות, בהצלחה יוניטד!

בן .א. 12 במרץ 2011

דווקא הליגה האנגלית זה הדבר היחיד שאפשרי לעקוב אחריו במלבורן. אני זוכר את עצמי הולך לראות משחקים של יונייטד בסט. קילדה באמצע הלילה. אין ספק שאוסטרליה היא גן עדן, אבל מה שווה גן עדן בלי כדורגל ?

שודד 12 במרץ 2011

מילא אמצע הלילה, אבל זה קורה לפנות בוקר… כאן

אדם 12 במרץ 2011

מסכים לגבי פארק, הקישור שלנו פשוט חסר תנועה, רק כשרוני יורד אחורה ניתן להרגיש שמשהו זז שם.
לקראת הסוף של העונה אני חושב שהאובדן הכי גדול שלנו הוא דווקא אנדרסון, מול צ'לסי וליברפול ראו כמה אנחנו רכים באמצע, אפילו מול מרסיי יש סיכוי די טוב שזה יבוא לידי ביטוי. אנדרסון למרות חוסר היציבות שלו כמעט תמיד שותף במשחקים גדולים ורואים שהאנרגיות שלו חסרות, גיבסון וקאריק הם בכלל לא זה…

ושאלה.. אילו עיתונים באנגליה נחשבים כאמינים ? האם המייל נחשב לכזה? כי קראתי על כך שאשלי יאנג רוצה ליונייטד בקיץ ועוד יכול לעלות לקבוצה רק 10 מיליון ליש"ט, בגלל שנותר לו שנה בחוזה.

Z 12 במרץ 2011

לכמה זמן אנדרסון בחוץ?

אדם 12 במרץ 2011

הוא נפצע במשחק מול קראולי בגביע בברך, והדיווחים אמרו שהוא יחסר לחודשיים מה שאומר שכנראה עד אמצע-סוף אפריל הוא לא ישחק.

Z 12 במרץ 2011

קיבינימט

דורפן 12 במרץ 2011

לשום עיתון אין היסטוריה של דווחים מדוייקים על העברות של יונייטד. הדיילי מייל דיווח לפני שלוש שנים שיונייטד תרכש על ידי בעל הבית של העיתון שאני כותב בו. למה? כי היה לגלזרים דובר בשם אדלסון.

רק שהדובר כותב את שמו עם E ושמו של שלדון אדלסון באנגלית הוא עם A. זו רמת התחקירנות.

ובמלים אחרות – זו ידיעה של הסוכן של אשלי יאנג.

אריק 13 במרץ 2011

רונן אני לא חושב שאתה צודק. פרגי הודה שניסה להעביר שחקן בינואר וזה לא הסתייע. וכנראה שהיה מדובר על יאנג, כי וילה הודו שדחו הצעה עליו. המחיר של אלקסיס סאנצס יהיה באיזור ה30 מיליון ואשלי יאנג כאלטרניבה זולה פלוס אנגלי ומכיר את הליגה נשמע מאוד הגיוני. התחושה הכללית היא שיש עסקאות סגורות כבר לקיץ (ג'ק רודוול) ויאנג אחת מהם.

דורפן 13 במרץ 2011

אני לא בטוח שיאנג הוא אותו שחקן. זה יכול להיות גם צ'רלי אדם וזה יכול להיות רודוול. למעשה בגלל שזו הייתה עיסקת ינואר ובהתחשב בחוסרים שלנו כרגע – אולי זה דווקא היה אדם. כרגע אנחנו מקושרים לכל שחקן מרכזי שפותח שלושה משחקים רצופים איפשהו בעולם – מדורטמונד ועד מילאנו. אז אני מתקשה לשפוט.

אשלי יאנג לא נראה לי במיוחד נחוץ אחרי שרואים שואלנסיה בריא לגמרי, יש את נאני והתאומים משחקים נפלא באגף.

אריק 13 במרץ 2011

הולך להיות קיץ קשה של שמועות… בערך 238 ששמות של שחקנים ובסוף נביא איזה פפה מאיזה רחוב בריו

אביעד 13 במרץ 2011

באתר של היונייטד העלו בקיץ מדור על שמועות ההעברות שקשורות ליונייטד. הם עשו בסוף סיכום כולל שעמד על משהו כמו 100+ שחקנים שקושרו ליונייטד בעלות של למעלה מ-6 מליארד פאונד.

YB 12 במרץ 2011

האובדן של פארק קריטי. קאריק לא עושה את העבודה שלו ופלטשר גם לא (למרות שהיה צריך). סקולס משחק לא טוב, גיגס משום מה לא פותח מספיק, אין לי מושג מה עם אנדרסון (פצוע? מסופסל? כך גם מדובר באחת ההמצות הכואבות בעשור האחרון של היונייטד)- כך שמרכז השדה ככלל ממש לא טוב.

Mr. Kate 12 במרץ 2011

אוף טופיק אבל בכל זאת מעניין-
לואיס פביאנו חתם בסאו פאולו, אחרי שהיה מבוקש בשנים האחרונות על ידי בערך כל קבוצה ביבשת שמחפשת חלוץ? הרבה יותר מההחתמה של רונאלדיניו או ההשאלות של רוביניו או אדריאנו המעבר הזה אולי מסמל שינוי במאזן הכוחות בעולם. הרי מה מפריע לו להעביר איזו שנה שנתיים בשחטאר דונייצק או צסקא מוסקבה? מעניין, מאוד מעניין.

עזי 12 במרץ 2011

הסיבות הן לא רק ההתקדמות הכלכלית של ברזיל, והיא מתקדמת מאוד, אלא המונדיאל. הנבחרת תיבנה על שחקנים מהליגה המקומית פלוס סטארים מאירופה, הבסיס יהיה מקומי וכל שחקן כדורגל נורמלי יהיה מוכן להרוויח יפה ולחיות בברזיל ולשפר את סיכוייו להיות במונדיאל בבית, מאשר לגור באוקראינה תמורת עוד כמה דולרים ולהנמיך למינימום את הסיכויים למונדיאל.

טל 12 במרץ 2011

פביאנו בן 30. אני מקווה עבור ברזיל שהוא לא ישחק במונדיאל הבא.

המעבר עצמו הוא לא דבר חסר תקדים. רונאלדיניו בן גילו של פביאנו וגם אם הוא יותר רחוק משיאו, הוא עדיין יכל בשקט לשחק עוד שנה-שנתיים בכמעט כל קבוצה אירופה.

מה שיותר תקדימי פה זה סכום ההעברה- 13 מיליון יורו (סביליה מחזיקה בערך בשני שליש מהכרטיס). לא ידעתי שמחוץ לקבוצות העל של אירופה, קבוצות צמרת הפרמיירליג ורוסיה מישהו יכול לשלם סכום כזה על שחקן בן 30 שהוא שחקן נהדר אבל לא סופרסטאר.

צור שפי 12 במרץ 2011

ההסבר של השחקן הוא שהרצון לחזור נובע מהנשמה, מהרצון להיות עם המשפחה ובקיצור מנימוקים אישיים. מותר לא להיות ציניים ולהאמין לו.

דורפן 12 במרץ 2011

אני בהחלט חושב שזה קשור למצב הכלכלי בברזיל. אם יש לאנשי הכדורגל של דרום אמריקה חזון הם צריכים למנף את המונדיאל. להקים ליגת אלופות אמריקאית ולכלול בתוכה את מקסיקו וארצות הברית. זה ישנה דרמטית את מאזן הכוחות הכלכלי לעומת אירופה.

אמנון 12 במרץ 2011

אם כך, מהו הקופה ליברטדורס?

ניב שטנדל 12 במרץ 2011

ליברטדורס במתכונת מורחבת, חזקה ולא קיקיונית זה בהחלט מבריק. סיבה טובה לפתוח אולפן קמפאונס באמצע הלילה. אני כבר נדלקתי.

נעל קרועה 12 במרץ 2011

אחרי ההתפרקות מול ליברפול,אני מצפה לעוד קריסה מול ארסנל

פרנק לאמפרד 12 במרץ 2011

נעלון – כולם פה כוססים ציפורניים לקראת הרגע בו תפרסם את הערך של שחקני ארסנל. זה הפך לחלק חשוב מהכדורגל האירופי. דרוג הפיגור השכלי שלך לערך של קבוצות.

נעל קרועה 12 במרץ 2011

תפסיק לזלזל. רק בגלל שאין לך הבנה בכדורגל אל תזלזל במי שיש לו.

נעל קרועה 13 במרץ 2011

ושוב תודה לך שאתה מגיב בשמי

סאביסביץ' 12 במרץ 2011

פרגי סוף סוף הגיב על השבוע הקשה שעבר על יונייטד כשהוא מכנה את דגליש וגראהם טיילור, שביקרו אותו קשות על תגובותיו לגבי השיפוט "בעלי זיכרון קצר" וכינה את העבירה הקשה שביצע קראגר על נאני כ"בושה וחרפה" וכשזה בא מפי פרגי זה באמת מעליב, במיוחד שחקן מנוסה כמו קראגר.

לגבי ארסנל, אני חושש מהם הרבה פחות ממה שאני חושש מצ'ילסי, שהיא קבוצה פשוט "רעה" ומסוגלת לנצח את משחקיה עד סוף העונה, הם הולכים ומשתפרים וכמה זמן כבר יקח לטורס להיכנס לקצב הבקעות, הם הולכים לנצל כל נפילה של יונייטד עד סוף העונה.

YB 12 במרץ 2011

רונן ועזי- רעיון כביר- ליגת אלופות של האמריקות. תוך עשור שניים הליגה הזו חזקה יותר כלכלית ומקצועית מהצ'מיפונס ליג האירופית.

אריאל 12 במרץ 2011

רק אם הם יקנו את פאטו, כמובן!

Avg. Joe 12 במרץ 2011

יונייטד סובלים מחוליית קישור של נגרים שלא מסוגלים לשחק בכדוק קדימה באופן עקבי לאורך המשחק. עכשיו שנאני חסר, רוני צריך לרדת לקישור ולשחק או על הקו במערך 4-4-2 עם בארבטוב והרננדז או כקשר מתחת לחלוץ במערך 4-5-1.

נשנש 12 במרץ 2011

האחים דה סילבה זה הווינגר החדש :). נשאר רק להתפלל שלא נחטוף( בראון מגן אושיי משחק באמצע עם גיבסון)
Defense is the new attack !

אזי 12 במרץ 2011

נראה יותר כאילו
Defence is the new defence
אבל מזמן למדתי לא לפקפק בסר

נשנש 12 במרץ 2011

אני מתחיל ללמוד את זה…לא מפקפק…

cookie-monster 12 במרץ 2011

7 מגינים ?

אילן 12 במרץ 2011

אושה וגיבסון במרכז?
פרגי אמר שפלצ'ר וקאריק פצועים ולא ישחקו נגד מארסיי…

דותן 12 במרץ 2011

רונן, ההרכב שלכם קצת מוזר, לא?

צור שפי 12 במרץ 2011

רונן, לא הגיע הזמן לחידון על תאומים?

mrsroney 12 במרץ 2011

THE MESSI TWINS!

אור שחולם להיות אלבס 12 במרץ 2011

ארסנל פשוט פח, אנמית ומביכה, אני לא יודע איך לתאר.

אבל מסקנה נוספת שהגעתי אליה היום היא שאלבס הוא בקהאם מודרני, אנדדייטד.

אביעד 13 במרץ 2011

יש הבדל "קטן" בין רמת הדיוק בהגבהה בין השניים…

אלי 12 במרץ 2011

הבנתי שהשתיקה התקשורתית באה במחאה על היחס אליו לאחר הדברים שאמר על השופט נגד צ'לסי לא?
אין שום סיבה שבעולם שביכולת הנוכחית ואן דר סאר לא ימשיך לעוד עונה!!!
וקווין פיליפס סופרסטאר!

לירן שבתאי 12 במרץ 2011

במשחק הראשון שראיתי באנגליה קווין פיליפס דפק צמד אדיר במדי סנדרלנד נגד ארסנל ונתן ליוינייטד את האליפות. אגדה הבחור!!! הגיע הזמן שיעשה קמפיין למכונת הגילוח של פיליפס. "פיליפס, חד מתמיד"

יואב 12 במרץ 2011

ציפיתי לתגובה חזקה לאחר אנפילד אבל היא באה ממקום קצת לא צפוי. פרגי היה אולי מוכן לסכן את המפעל הזה לטובת ליגת האלופות אבל הוא גם יודע שלא צריך לתקוף הרבה את ארסנל על מנת לכבוש ומנגד, הוא יכול להרשות לעצמו לספוג לחץ.
סמולינג(עצום פשוט) הוא בלם טוב בהרבה מכל הבלמים הפותחים של ארסנל בשנים האחרונות וזה בעצם ההבדל בין איך שפרגי וונגר רואים את הכדורגל.
ההרכב המוזר שרד את החצי הראשון(מת על התאומים האלה) ואז פרגי החל לתזמן את החילופים שלו שגמרו את המשחק.
ולנסיה-כמה שהתגעגעתי.
ראויים לציון-אדווין במשחק מופתי ורוני שלא הפסיק לעבוד קשה ולייצר.
סקולסי-שני כדורי אמן אבל האגרסיביות בסוף היתה מיותרת.

אלי 12 במרץ 2011

מיותר, אבל זה סקולס לטוב ולמוטב.
אהבתי איך דחף את צ'מאק, עוף לי מהעיניים ולך לבכות לוונגר ששוב יגיד שאני שחקן מסריח, אבל עכשיו תזוז, אין לי זמן לבילבולי המוח שלך.

שרון רזניק 12 במרץ 2011

סמולינג אכן מעולה, ואן דר סאר ברמה של שמייכל.
מה קורה לסקולס? כמו ילד, במובן הרע.

Z 12 במרץ 2011

נראה לי פשוט שנאסרי הוציא אותו משלוותו אחרי התאקל, סקולס חשב לעצמו "הילדים של היום" וכל זה

שלו 12 במרץ 2011

בית ספר לשוערות, יש להקליט כל משחק כי אולי זה האחרון של ואן דר סאר.
גיבסון משחק בהרכב יונייטד והיום גיליתי למה, כשיש קטטה (איזה מילה יפה קטטה) וכל הגברתנים של ארסנל אצים רצים על סקולסי הקטן עומד לו גיבסון בפרץ (איזה אחיזה הוא נתן לנאסרי) זה בחור שאתה רוצה בצד שלך, גם אושה.
ממש נהניתי מהמשחק, שוב השיטה מנצחת את האינדיבידואל.

אמיר 12 במרץ 2011

רוני הוא חלוץ עם נשמה של קשר ורסטילי לחלוטין,יודע לבנות וכמובן גם להגן.
מבין החלוצים המובילים באירופה אני לא מכיר שחקן עם יכולות דומות,נכון גם שבמקרים רבים זה גם הופך לרועץ בנושא הכיבושים.
בתקופות בעייתיות לקישור(והן לא חסרות ביונייטד של השנתיים האחרונות)אני טוען כבר זמן רב שניתן בשקט להפוך אותו לציר המרכזי שלנו בקישור וכך להרוויח אותו פעמיים ואת החלוץ הנוסף לו הוא יפנה מקום…

קורא 12 במרץ 2011

במידה מסויימת הבעיה של שתי הקבוצות די דומה. מאז קין אין ליונייטד מנהיג אמיתי במרכז המגרש, ולארסנל מאז לכתו של ויירה אין אחד כזה. עם זאת, יונייטד מסתדרת מצויין גם ככה בשנים האחרונות, וארסנל קצת פחות.

אמיר 12 במרץ 2011

קורא – לרוני יש את כל סט התכונות שהיו לקינו הגדול ואפילו אחת נוספת וחשובה כיבוש שערים,רוני יכול להיות המנהיג של היונייטד עם יעלה מעמדת הקשר המוביל

דורפן 12 במרץ 2011

אמיר – זה בסך הכל היה ניצחון על ארסנל. קין היה חכם ורוני טיפש.

סאביסביץ' 12 במרץ 2011

רוני גם כן היה טיפש עד העונה שפרגי החליט להעניק לו את סרט הקפטן.

סאביסביץ' 12 במרץ 2011

התכוונתי לקין כמובן.

לירן שבתאי 12 במרץ 2011

מסכים. אני גם חושב שרוני יתן יותר כקפטן. רונן, כשחקן רוני ממש לא שחקן טיפש, להפך. אבל הוא כן בן אדם טיפש.

קורא 13 במרץ 2011

בניגוד לנאמר, אמנם רוני יכול לשחק במרכז המגרש בצורה טובה, אבל יכולת ההבקעה שלו ממרכז המגרש יורדת משמעותית, כפי שקרה לו כשהוא שיחק בכנפיים.

סימנטוב 12 במרץ 2011

3:20 בין החרמון למג'דל שמס הרסו כל סיכוי לראות את המשחק..

ארנון 12 במרץ 2011

עוד משחק עלוב של ארסנל. שוב פעם האוהד המיואש צריך לראות את שחקניו צריכים לסגור פיגור במגרש חוץ קשה כשהם מונים עשרה בלבד (מי זה השופט המניאק שהרחיק את דג'ורו על לא עוול בכפיו?). לפחות נרשמו 18 בעיטות לשער יותר מאשר ביום שלישי.
המגינים שלנו כל פעם מאחרים בשלושה צעדים אחרי החלוצים של יונייטד.
שוב אלמוניה הציל אותנו מתבוסה.
וגם השוער בצד השני היה עצום.
צריך להפטר מרוזיצקי, דנילסון, דיאבי, ארשבין ופברגאס (שתמיד פצוע במאני-טיים של העונה), ולבנות את הקבוצה סביב ווילשיר וראמזי.
סקולס היה שחקן גדול ומלוכלך, עכשיו נשאר רק הלכלוך.
לגבי השיפוט באנגליה – כמו שאמר רונן אחרי ברצלונה, זה משהו אחר לגמרי מאשר באירופה. כאן לא שורקים על כל פאול, כאן עושים שיחה במקום צהוב. זה סבבה לצופים שרואים משחק עם פחות עצירות, השאלה אם זה לא גורם לפציעות חמורות יותר (ראינו בשנים האחרונות לא מעטות כאלה בפרמייר ליג).

יוסי מזרחי 12 במרץ 2011

ארנון,
תודה על המחמאות ל-"שוער בצד השני" , האמת שחסכת לי לילה של נדודי שינה.
השופט ה"מניאק" לא הרחיק לכם אף אחד. הבנת המקרה דורשת מעט אינטיליגנציה שמעבר לליכלוכים על הג'ינג'י שלא היה כמותו ולא יהיה אחר תחתיו.
למה לא להסתפק ב- "' הרכב טלאים של היונייטד דרס את הקבוצה שוונגר "בנה" ?? "'

ארנון 12 במרץ 2011

יוסי ידידי, גם ניצחת וגם אתה לא מאפשר לצד המפסיד להתמודד עם יגונו במעט הומור?

דורפן 12 במרץ 2011

יוסי – באמת, אין קצת הומור? אני חושב שכל אחד הבין את הציניות הזו. אפילו אני קלטתי את זה.
כשאני רואה את התגובה שלך לפעמים אני חושש שירושלים היא עיר רצינית מלאה סכסוכים היסטוריים שלא נגמרים.

יואב 12 במרץ 2011

(:

יוסי מזרחי 13 במרץ 2011

רונן,
אל תהיה חכם גדול, ראיתי את המשחק אחרי שקיבלתי עונש, כנראה ישירות מכס הכבוד שבשמיים, והעונש הזה היה לראות את בית"ר נגד ר"ג.
אחרי מופע כזה, הכל אפשרי……

יוסי מזרחי 13 במרץ 2011

קיבלתי את הצהוב.

טל 12 12 במרץ 2011

פליימייקר נולד – ויין רוני.יש לו את היכולת לעשות את זה והוא עשה מה שפרגוסון ביקש ממנו באופן כמעט מושלם.

ארנסל נשארו עם התירוצים.

טל 12 במרץ 2011

רונן, תיקון אחד: לדעתי, ונגר בנה קבוצה שעיקר היכולת שלה הוא בהתאמה המושלמת בהתמודדות לאורך עונת פרמיירליג. או במילים אחרות, ביכולת לנצח את הקבוצות מרכז הטבלה והתחתית שם.

עם כל הביקורת על ונגר, דבר אחד אי אפשר לקחת ממנו- הקבוצה שלו מסיימת כל עונה, בקלות, בטופ 4, עם 75-85 נקודות (תלוי בפציעות, במזל ומתי אובד הסיכוי לאליפות). זה לא נראה הרבה, אבל עובדה שחוץ מיונייטד זה לא מובן מאליו לאף קבוצה אחרת באנגליה. סיטי בנתה קבוצה במאות מיליונים ולא בטוח שיספיק לה. קבוצה כמו באיירן בגרמניה לא מגיעה לאחוז צבירת הנקודות של ארסנל. אינטר באיטליה בעונת הטראבל שלה הגיעה רק ל80 נקודות (בליגה פחות טובה מהפרמיירליג נכון להיום).

וזאת בדיוק הבעיה- ארסנל בנויה במהות שלה לגבור על קבוצות נחותות. אבל אותו סגנון משחק שמאפשר לה את זה, הוא התאבדות נגד קבוצות שוות לה ובטח חזקות ממנה. ריאל מדריד, עם שחקנים הרבה יותר טובים משיש לארסנל, לא מצליחה במשחקים גדולים כבר שנים, מאותה סיבה.

הקבוצה האחרונה שזכתה בתארים אירופאיים עם סגנון משחק הרפתקני כזה הייתה ריאל של עידן הגאלקטיקוס. לקבוצה ההיא היו שחקנים כמו זידאן, רונאלדו, פיגו, היירו ומקללה. לארסנל יש את פאברגאס, נאסרי, קוסיילני, דיאבי וסונג. במילים אחרות, זה פשוט לא יעבוד עם חומר השחקנים הנוכחי. אגב, זה לא מקרי שתמיד נגד יונייטד השחקנים שלה מגיעים למצבים ולא מבקיעים. מדברים תמיד על הבעיות בהגנה, אבל אחרי עזיבת אדביור גם אין שם גולר אחד.

דורפן 12 במרץ 2011

טל –
מה שהורג אותי היא חוסר הנכונות של הקבוצה הזו לשנות דבר. לברצלונה הייתה בעיה אחת שאפשר היה לבנות עליה לקראת הגומלין – שני הבלמים שלה היו חסרים. ארסנל הגביהה כדור אחד לרחבה כל המשחק – והשיגה גול עצמי בגלל הבלבול. ואז לא הגביהה אפילו כדור אחד נוסף.

ניב שטנדל 12 במרץ 2011

טל, ונגר בנה קבוצה כושלת. קבוצת כדורגל כמו ארסנל לא נבנית כדי לגלות התמדה, אלא כדי לקחת אליפות. בארסנל לא מחפשים "לתקוע יתד בצמרת".
והבעיה של ארסנל היא שהוא קבוצה גאה (או מודרכת ע"י מנג'ר גאה)שלא מוכן, כפי שכתב רונן, לשנות תפיסה. כשהם ידעו להגיע למשחק מעמדת אנדרדוג, הם אולי יצליחו לנצח גם משחקים גדולים. אפילו בבית"ר הבינו את זה בשבוע שעבר, והצליחו לנצח את הפועל.

טל 12 במרץ 2011

אם הם יעברו את המשחק הבא בשלום (כלומר יצאו מהדיכאון) ובמידה ויונייטד יעברו את מארסיי (כלומר יהיה להם עוד מפעל להתרכז בו), יש להם סיכוי מצוין לאליפות העונה, או לפחות סיכוי מצוין להגיע למשחק מול יונייטד בבית שהכל בידיים שלהם.

לארסנל לוח משחקים נוח מאד עד הסיום. ומבחינת יכולת לגבור על קבוצות נחותות הם עדיפים על יונייטד. תוסיף את העובדה שיש להם רק מפעל אחד להתרכז בו עד סוף העונה ותקבל סיכוי שאי אפשר להתעלם ממנו.

ניב שטנדל 13 במרץ 2011

כן, בלהישאר בתמונת הסיכויים הם כנראה לא רעים.
(בתוך תוכי אני מתפלל שלא אתחרט על הדברים האלה בתום העונה…)

אריק 13 במרץ 2011

קל זה עניין יחסי, פולהם בחוץ במחזור האחרון, טוטנהאם בחוץ יונייטד בבית. לא קל. נקווה שWBA ינצחו אותם בשבת הם הרבה יותר רזליאנס עם הודגסון.

Nir 12 במרץ 2011

Scholes was magical in the last 10 min. Every touch was perfect. And his long passes, wow. I'm going to miss him

הופ 12 במרץ 2011

רציתי לכתוב משהו כזה על סקולס, אז נחמד שכתב את זה מישהו עם השם שלי, אני יכול לדמיין שזה הייתי אני.

Nir 12 במרץ 2011

,I saw now that Scholes is suspended the next two matches (Bolton home and West ham away, because of his unnecessary yellow cards. That's a big miss for us. He is so important, especialy when we have the ball a lot. He is the cleverest player we have. I hope Carrick will step up.

אריק 13 במרץ 2011

קאריק? יש יותר סיכוי שבבה יבקיע שלושה

אבי 12 במרץ 2011

סוף סוף הצלחתי לנסח לעצמי מה הגדולה של ואן דר סאר: רק בהילוכים חוזרים מבינים, בדיעבד, שעשה פעולה גדולה. בזמן אמת, כל העצירות שלו נראות שגרתיות כמו איסוף כדור מתגלגל. זה רוגע של יוגי שהוא משדר לצופה ולכל השחקנים.

ניב שטנדל 12 במרץ 2011

אני חייב להודות שבהתחלה זה נראה כמו שהיה צפוי שזה יראה עוד כשעלו ההרכבים. בעיקר סגנון הכדורגל, עם הכדורים הארוכים, היה מביך. באמת שהתביישתי שככה אנחנו נראים. הגול שינה הכל.
דורפן, הרגשתי בדיוק היום לגבי ואן דר סאר. עכשיו פורשים?? מצד שני, אני כבר מפנטז על שוער העתיד. נוויר, אם זה יהיה הוא, נראה מצוין גם השבוע.
היה מרגש לראות את ואלנסיה חוזר, ואני חייב להודות שבמידה רבה גם את ראמזי (יש לי חיבה לוולשים מוכשרים). אבל אותי אפילו לראות את רוני מחייך תוך כדי שיחה על הקווים עם פרגוסון מרגש.
בהיעדר קיצונים, האלתור של פרגי בכנפיים התגלה כמבריק, אבל הוא לא כזה גאוני בעצם – פאביו ורפאל הוכיחו שמגנים ברזילאים הם בעצם קיצונים מוסבים. אם מישהו לא הבין את זה אחרי שאלבס בילה מול ארסנל 90 דקות בחצי המגרש שלה, התאומים לקחו את זה צעד קדימה. וצריך לתת להם לשחק יותר ביחד, עושה רושם שיש ביניהם תיאום מעולה. רק לעבוד איתם על הנגיחות, ברור שהם רגילים להיות בצד המגביה.
צ'יצ'ריטו חייב הרכב. אני מתכוון להיות קאטו הזקן בעניין הזה, עד שפרגי יכנע. הוא לא אפונה קטנה, הוא יתוש טורדני ועוקצני.
נהניתי היום מאוד מרוני ומהעבודה שלו על המגרש. זה המקום שהוא צריך להיות בו – חופשי מתחת לחלוץ. כבר כתבתי כאן בעבר שזו הדרך להשתמש בו ביחד עם ברבאטוב וצ'יצ'ריטו, בלי לוותר על אף אחד מהם. הוא גם לא פרימדונה שלא עוזרת למרכז השדה בעבודת ההגנה.
ומה יהיה עם סקולסי? גם בגילו ועם כל ניסיונו, הוא עושה שתי עבירות של צהוב תוך דקה. האם פרגי לא מפעיל עליו את מייבש השיער אחרי עבירות כאלה? לפחות המסירות הראו שהוא עדיין בפורמה.
גם במבט לאחור, קשה להאמין שההרכב הזה ניצח את ארסנל. היכולת של ברסה אולי לא קיבלה היום פרופורציות, אבל המשחק המצוין של מסצ'ראנו כן. מי שלא מסוגל להתמודד עם מרכז שדה שמורכב מגיבסון ואושיי, לא יכול לטעון לכתר.

דורפן 12 במרץ 2011

פאביו ורפאל לא הוכיחו כלום – רק ממשיכים מסורת ברזילאית משנות החמישים.
שאלו את ואן דר סאר בסיום. הוא היה נחרץ

דורפן 12 במרץ 2011

לירן – ליונייטד יש קפטן נפלא מנהיג מחוייב וגם הגון עם האוהדים. כשהוא שקל לעבור קבוצה הוא אמר את זה. כשהחליט להשאר נשאר כמו ענק. הוא נותן 100% בכל משחק ובכל אזור של המגרש. זו תהיה טפשות שאין כדוגמתה לקחת מוידיץ' את הסרט.

לירן שבתאי 12 במרץ 2011

ליונייטד יש קפטן אדיר, אחד הגדולים (רק לראות איך הילדים בהגנה לומדים ובטוחים לידו זה מספיק להבין איזה אגדה הוא). אני ממש לא רוצה קפטן אחר במקומו והמהלך הזה של פרגי בתחילת העונה רק ממחישה את ההבדל בין פרגי לכל השאר. התכוונתי שבעתיד רוני יכול לקבל את הסרט. נגיד עוד שנתיים – שלוש. אני חושב שזה התרחיש האידיאלי באבולוציה שלו כשחקן. וגם בימים שוידיץ' לא משחק אפשר לחשוב עליו כקפטן.

אריק 13 במרץ 2011

הבלם הכי טוב שאני ראיתי ביונייטד, ואני מדבר על 27 שנים בערך, ואחד הטובים בהיסטוריה של הפרמייר ליג. אגדה, חצי קבוצה

לירן שבתאי 12 במרץ 2011

איזה כיף לראות את סמולינג והתאומים. ביחד עם צ'יציריטו אולי הרווחנו שלד נהדר. ניצחון עם הרכב שלא שיחק ביחד אפילו באימונים נגד ארסנל זו מכה פסיכולוגית אדירה לילדים של ונגר.

אבי 12 במרץ 2011

בעניין האבחנה הנכונה של רונן על חוסר הזהות של ארסנל: זה חייב להיות קשור לניתוק הקשר עם האתוס של הקבוצה. זו קבוצה עם היסטוריה, ועם הצלחות ממשיות גם בשנים שממש לפני וונגר – "ארסנל המשעממת" של גרהאם.

פרגוסון תמיד אומר שכל מועמד להחליפו ביונייטד יהיה חייב להפנים קודם את ה"היסטוריה של הקבוצה". זה מה שהוא עשה בזמנו לדבריו. אני חושב שה"היסטוריה" המדוברת היא לא רק אסון המטוס – היא גם מחוייבות למשחק אגפים,למשל.

מוריניו הבין את האמת הזאת, והוציא מאינטר בונקר מפואר בשעת הצורך (ראו ב"דיון הארוך).

לארסנל של היום אין דימוי של עצמה.

יואב 12 במרץ 2011

פרגי כבר אמר בעבר שרוני לא יקבל את הסרט כי הוא מאמין שקפטן צריך להיות שחקן הגנה/קישור, מלבד קאנטונה שהיה היוצא דופן.

אבי 12 במרץ 2011

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/fa_cup/9420696.stm
תמונה גדולה: איך שוונגר בורח מהחיבוק של סר אלכס :)

אורי דב 13 במרץ 2011

באופן אישי למדתי המון היום מהמשחק של התאומים. הם הראו נחישות ומלחמה שחסרה לעיתים ליוניטד בחלק הקדמי. מין יכולת כזו לתת אקסטרה שלפעמים אולי חסרה לנאני וברבאטוב למשל. שנית, בחצי השני רפאל תופקד כשחקן הנוסף בקישור, ובכמה רגעים הברק והמהירות שהוא הראה שם, כולל בגול השני, היו כאלה שאף אחד משחקני מרכז השדה הרגילים אינו מספק יותר מדי כרגע.
שלישית והכי חשוב, ההצטרפות של שניהם לרחבה כדי לתגבר את צ'יצ'אריטו ברגעים הנכונים. בלא מעט משחקים יוניטד משחקת עם חלוץ אחד, ובמצבים האלה ממש הכרח שהקיצונים והשחקן הקדמי במרכז הקישור יידעו להצטרף מפעם לפעם פנימה. כשזה לא קורה, התפוקה ההתקפית יורדת. נאני למשל כובש לא מעט, אבל הוא לא מרבה להיכנס בצורה אפקטיבית מספיק לרחבה. אנדרסון לכאורה אמור היה להיות השחקן שיעשה את זה אבל הוא לא עושה זאת מספיק טוב וגם לא יתר שחקני מרכז השדה. רפאל ופאביו עשו זאת נפלא. לא יודע אם זה אומר שצריך לנסות אותם יותר בעמדות האלה, אבל אני בהחלט חושב שהם הראו דברים שחסרים ליוניטד בהרכב מלא.

גיל 13 במרץ 2011

מה שיוקון עשו הלילה ובימים האחרונים זה לא יאמן. עכשיו בטח יפסידו סיבוב שני.

אזי 13 במרץ 2011

רק אני חושב שמנצ'סטר פשוט הצליחו לעשות את מה שארסנל ניסו לעשות לברסה?
מחצית ראשונה מנצ'סטר שיחקה 7-0-3 כשרוני
ההגנה עוצרים את הכדור ומעפים אותו 70 מ' קדימה למישהו שירוץ.
פרגוסון החליט שבלי שלושת הקשרים הפותחים שלו, הוא שובר את הכלים ומשחק בלי קישור

נעל קרועה 13 במרץ 2011

כדי לזכות בגביע יוניטד צריכים כנראה לעבור את הסיטי,בהרכב הנוכחי של יוניטד,קשה לי מאוד לראות איך הם עושים את זה

יוסי מזרחי 13 במרץ 2011

אתה זקוק לעזרה יש ברחוב המעלות ליד מחנה יהודה בירושלים, סנדלר אומן, לך אליו ותגיד ששלחתי אותך לתיקון.

סאביסביץ' 13 במרץ 2011

יש לי תחושה שאתה אוהב את הכדורגל האנגלי אבל פשוט שונא את יונייטד. חבל שאתה מבזבז את הזמן על שטויות, תנסה להנות מגאונותו של אחד המאמנים הגדולים שראה המשחק אי פעם, הוא לא ישאר כאן עוד הרבה זמן.

גמל (סתם גמל) 13 במרץ 2011

סאביסביץ'- ברור לך שבגלל המפשט האחרון שלך יש פה כמה אנשים שלא ישנו היום בלילה?

Yair 13 במרץ 2011

למה אתם עדיין עונים לא? לא ברור עדיין שמדובר במישהו משועמם שסתם מנסה לעשות פרובוקציה?

Z 14 במרץ 2011

bad shoe!!

פרנק לאמפרד 13 במרץ 2011

נעל טיפשה – רגע סיטי… הקבוצה שאתה כל כך משבח. הבנתי שהם חזרו מקייב בפיגור 0-2 בגביע קוראץ'. והקבוצה עם השחקנים הפנטסטים – שכחתי אם קבעת שהם שווים 300 או 400 מליון. מתחרה כרגע, אולי, על מקום רביעי וגביע אנגלי.

אני חושב שארגון הטפשים יוציא אותך בקרוב משורותיו בגלל פגיעה במוניטין שלו.

גמל (סתם גמל) 13 במרץ 2011

אם לומר את האמת אני רוצה שואן דר סאר יפרוש.
תמיד אהבתי אותו, עוד כששיחק באייאקס, מאוד שמחתי כשפרגוסון שלף אותו מפולהאם והחזיר אותו לבמה שיותר ראויה לשחקן כמוהו. האיטריה הזאת עוד מעט בת 40, הוא נותן עונה מדהימה שמסיימת תקופה באמת נהדרת ביונייטד.
לא רוצה לראות אותו יורד ביכולת, מקבל שערים שטותיים, הוא מספיק מבוגר מכדי שאף אחד לא יגיד שהוא פרש מוקדם מדי.
אדווין פרוש בשיא. תשאיר אותנו עם זכרונות טובים בלבד

אריק 13 במרץ 2011

לקחת לי את המילים מהפה

אריק 13 במרץ 2011

זה שער הנצחון של ראבל מוריסון (3-2 חזרו מ2-0)מול הסקאוסרס ברבע גמר הגביע (טוב רק נוער אבל בכל זאת) השחקן הכי מוכשר שצמח בנוער של יונייטד מזה שנים אבל עם ראש קצת דפוק…
http://s291.photobucket.com/albums/ll315/reddevilworshipper/?action=view&current=WMCap3.mp4

יואב 14 במרץ 2011

מוריסון נראה סנסציוני.

גלן 13 במרץ 2011

פעם היה משחק גביע ליגה בין סטוק לווסטהם שנמשך 4 משחקים. היה אז קצב אחר לכדורגל.
בכל מקרה אני מעדיף בגמר את בולטון. יש בהם משהו שמציק לי. מצד שני כבר 35 שנים. אני לא יכול להיות בררן

גלן 13 במרץ 2011

זה ליל הסדר לא? דטרויט-לונדון-וומבלי. אולי השנה ניצא מעבדות לחירות? או שנמשיך להגיד בשנה הבאה?
חזק חזק.

אבי 13 במרץ 2011

חבל, רציתי את הסיטי בגמר.

גלן 13 במרץ 2011

אהה. ושכחתי- נפרק אתכם (איך? זאת לא אדע).

גלן 13 במרץ 2011

מה קורה אם אתם מנצחים את מרסיי ועולים לרבע הגמר? המשחק השני שלכם ביום שלישי או רביעי לפני וומבלי או שזה תלוי בהגרלה כלשהי?

Comments closed