מארסיי. נסיבות מקילות

שוער וסקורר הם נכס!

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

יונייטד ניצחה כי השוער שלה הוא כנראה הטוב ביותר והסקורר הוא הטוב ביותר פאונד-פור-פאונד. פאונד גם כמטבע וגם כיחידת משקל. אגדה באולד טראפורד. אגב, האם כבר הלכתם לקבוצת הפייסבוק שייסד הבלוג להשארת ואן דר סאר?

הכדורגל היה לא טוב. נסיבות מקילות:

פרגוסון הניח שתי הנחות הגיוניות שהתבררו כלא נכונות. האחת היא שנאני מוכן יותר מואלנסיה. השניה שהצרפתים לא יהיו כל כך פיזים ואז הקלאסה של סקולס וגיגס תזהר ותחפה על הגיל המבוגר (בעיקר של סקולס). שתי ההנחות היו לא נכונות.

את שתי ההנחות הלא נכונות אפשר היה באופן רגיל לתקן. רק ששני מגינים ימניים נפצעו. ואז הרכב לא אידיאלי. עם הגנת טלאים נאלץ לתפקד.

נסיבה מקילה כללית אחרת ואני אומר את זה על סמך המשחק השני שראיתי בחצי עין במסך השני. משחקי האלופות הפכו לNCAA החדש (גשו למשחק ההימורים שלנו) אפשר לשחק נפלא כמו ברצלונה. אפשר לשחק עלוב כארסנל, עצבני כיונייטד, לא כל כך מוכשר כמו מארסיי או התקפי ופתוח כמו באיירן ואינטר. בסופו של דבר כל המשחקים מגיעים לדקות הסיום כששער יכול לשנות את תמונת העליה. צריך כנראה לשבח את ההגנה שלפחות לא הסתבכה כמו ברצלונה (שלא נפלה) ובאיירן (שׁכן נפלה) ונתנה מצב הבקעה בדקות הללו.

משאמרתי את זה דבר אחד עצבן אותי. שני השערים נבעו משליטה ברורה וכדורגל התקפי יפה של יונייטד. בכל פעם לחמש דקות בדיוק.


וזה מה שנכתב לפני המשחק:

המשחק בשבת נתן לדעתי תשובה אפשרית לבעיה דוחקת ביונייטד. אם הקישור המרכזי לא יצירתי וגם שחוק מעודף מאמץ אז הפתרון לא חייב להיות לתגבר אותו במשחקים חשובים. צריך אולי פשוט לבקש ממנו פחות. בשבת הוצב שם ג'ון אושיי במשימה הגנתית בלבד.

קבוצה מעולה צריכה להיות מסוגלת לתקוף מכל העמדות ובכל הצורות. אבל אנחנו לא בשלב של העונה בה דנים באסטרטגיות של המשחק ובשאלות כמו "האם זו קבוצה מעולה?". אנחנו בשלב בה מסמנים משחקים עם V על הקיר. ולפחות באולד טראפורד העונה המשוואה מאד ברורה – אם יש ליונייטד שני שחקני כנף טבעיים בכל אגף היא מנצחת כמעט בוודאות. כפי שיקרה היום.

רפאל ופאביו שיחקו בשבת כקיצונים דינמיים שגם יודעים להגן וגם יודעים לחתוך פנימה. ושחקני כנף יש ליונייטד המון. החזרה של ואלנסיה הייתה מרשימה – ויש גם את נאני, גיגס, אברה ופארק בקטגוריה הזו. עבורי פאביו היה החדשות הבאמת טובות לטווח הארוך. זה שחקן אול-אראונד שמפחית את הנזק בפציעות והעדרויות ב-2-3 עמדות. הוא ואחיו יכולים לקצר מאד את הרוטציה העיקרית ביונייטד וזה דבר רצוי.

*

בשנה שעברה משחק ליגת אלופות – עם פציעה של ווין רוני והרחקה חסרת מזל של רפאל – עלה ליונייטד באליפות בשלב בו צ'לסי כבר הייתה מחוץ למפעל. ובאופן אכזרי ההדחה הייתה בשערי חוץ והאליפות אבדה בנקודה.

זה המצב גם כרגע. עם מנצ'סטר סיטי בחצי גמר הגביע אין שאלה שהעומס לא משחק לטובת יונייטד מול ארסנל. אני לא אופתע אם ההרכב מול ארסנל בשבת לקח בחשבון שהדחה מהגביע איננה אסון. אבל כמה יפה היה לגלות שהשחקנים כן התייחסו להדחה מהגביע כאסון. אני בהחלט מאמין שיש קבוצות שזכו פה ושם בתארים כי ידעו לבצע החלטה אסטרטגית של ויתור על מפעל. מילאן היא הדוגמא הבולטת. אבל ביונייטד דברים כאלו לא עובדים. לראייה: שני גביעי אירופה נלקחו בעונות ליגה בהן 10 דקות לסיום המחזור האחרון האליפות עוד לא הובטחה.

*

בלי קשר, אחרי ההגרלה ביום שישי נעשה גם בראקט אלופות. מקננת בי תחושה שטוטנהאם תצליח מאד.

אבל בינתיים רוצו למלא את בראקט המכללות שלכם!

למה ישראל מפסידה
עשירית בעולם. וגם מילה על טניס ישראלי

86 Comments

הוא זידאן המקורי 15 במרץ 2011

לפי ההרכב נגד ארסנל, לאחר הפסד לצ'לסי ותבוסה לליברפול, נראה לי שפרגוסון לא האמין שיש ליונייטד סיכוי נגד ארסנל. לדעתי ההרכב נועד לחסוך תבוסה מוראלית משחקני ההרכב הראשון לקראת המשך הליגה. וכל השאר היסטוריה, ארסל היא זו שחטפה הפסד מוראלי.

טל 15 במרץ 2011

0-0 בחוץ זו תוצאה מאד שבירה מול קבוצות תחרותיות (מארסיי היא לא צ'לסי, אבל היא גם לא ז'לינה). מצד אחד אתה לא מגיע למשחק בתחושת הדחיפות שיש אחרי הפסד מינמלי (2-1 משל, שמעשית זו תוצאה כמעט זהה). מצד שני, גול אחד מקרי – וכפי שראינו בשבוע שעבר, לפעמים אפילו לא צריך לבעוט לשער כדי להבקיע גול כזה- ואתה בצרות צרורות.

לא במקרה, יונייטד הודחה בעבר פעמיים (מונאקו וריאל) דווקא אחרי 0-0 בחוץ.

הופ 15 במרץ 2011

באופן כללי נדמה לי שכל הכדורגל המודרני משוחק בעיקר דרך האגפים. קשרי האמצע הטכניים של פעם (מסוגם של חוליט, שיפו, האג'י, ז'וניניו וכמובן ברקוביץ') הולכים ומתמעטים, האמצע הופך לשטחם של הבולדוגים במקרה הרע ושחקני ה 50-50 במקרה הטוב והמשחקים מתנהלים באגפים וגם מהאגפים פנימה, כשקרנם של שחקני האגף היא בשיא כל הזמנים (רובן, וולקוט, בייל ומגנים תוקפים כמו מייקון, אלבס וכמובן משומר).
הסבר אפשרי הוא שההגנות השתפרו ונהיו חכמות יותר והן מצליחות לצופף יותר את האמצע באמצעות תנועה חכמה (נגענו בזה קצת אצל זנדר), ואולי גם איכות היציאה לנבדל של ההגנות נהייתה כזו שחייבים להשתמש בשחקני האגף שבאים מאחורה ושוברים אותה.
יש במשחק-הקיצונים את המימד המהיר שאני אוהב אבל בסה"כ אני די מתגעגע למשחקים של פעם, עם הגאונים הקטנים באמצע שחילקו מסירות פז לכל כיוון. אולי זה רק כי גדלתי על משחק כזה, אבל בעיני בלי המסירות החכמות האלה נעקר מהמשחק עיקר טעמו.
(יש לציין שהקבוצה שאני הכי נהנה לראות, נחשו, משתמשת גם בזה וגם בזה)

דורפן 15 במרץ 2011

בעיקרון אני מסכים איתך ומאד אהבתי תמיד את עושי המשחק. לימים של קין-סקולס-בקהאם-גיגס אני מתגעגע ואלו עדיין הימים בהם יונייטד שיחקה את הכדורגל היפה ביותר. הרבה יותר מהיום.
יש בעיה אחת עם זה – כמעט לעולם זה מביא לויכוחים על נבדל…

אריק 16 במרץ 2011

יש בזה אמת מסויימת אבל מוזר להגיד את זה בעידן בו יש קבוצה כ"כ דומיננטית עם צאבי ואינייסטה במרכז

אלון ג. 15 במרץ 2011

שאלה – האם אי-פעם עלינו שלב כלשהו באירופה בזכות שערי-חוץ? הודחנו לא מעט פעמים (ביירן מינכן, לברקוזן, מונאקו), אבל לא זכור לי מתי, אם בכלל, החוק הארור הזה שיחק לטובתנו.

דורפן 15 במרץ 2011

מעולם לא בעידן פרגוסון. פעמיים כמעט עשינו את זה. מול פורטו חטפו דקה 90. ומול יובנטוס לא התאפקו וכבשו שער ניצחון

ניינר 15 במרץ 2011

רונן, בחיאת אללה, אל תנחס אותנו!!! הפסקה בעניין ספרס היתה מיותרת בעליל.

טל המנצ'סטרי 15 במרץ 2011

רונן,

היית לא הכי פייר בטור שלך היום לישראל היום בנוגע לסמולינג ואוונס וחיי ההוללות שלהם מחוץ לכדורגל.
אוונס היה לפני שנתיים עצור לערב אחד לאחר שמישהי התלוננה כי אנס אותה(במסיבת חג המולד המאורגנת של הקבוצה) והתיק הזה נפל מהר מאוד,כנראה עוד אחת שחיפשה למצוץ…גם כסף
מעבר לזה לא שמעו על בעיות שלו מחוץ למגרש.
הפרסום לפני כמה ימים על סמולינג ובלגאן בבית מלון היה בחסות הסאן,לא מקור מודיעני אמין מי יודע מה.

רפאל ויותר פעמים פאביו,שיחקו כקיצוניים גם במשחקי המילואים.
הם לא נולדו מגנים והיו כחומר ביד היוצר כשהגיעו ליונייטד,באותה הקלות היה אפשר לעצב אותם לתפקיד התקפי יותר.
הכישרון הגדול של שניהם,האופי וחוסר הפחד נותן ליונייטד את אופציית הגיוון איתם וזה נהדר.
המצחיק הוא שדווקא בגלל שהם לא יותר מדי מאומנים לשחק כקיצוניים עזרה ליונייטד בשבת כשהם הגיעו ויצרו מצבים ומשם הגיעו השערים ולא מעמדה קלאסית של קיצוני.

ה 0-0 זה תוצאה מסוכנת ויונייטד בקלות יכולה להכנס לבור של בעיות
מצד שני יש לה אופצייה אחת בכדי לעבור וזה לנצח,מה שאומר התקפה,התקפה,התקפה,עם שכל כמובן.

בני תבורי 15 במרץ 2011

טל,
לשמוע מאוהד יונייטד שהסאן מקור לא אמין, זה כמו מוסיקה לאזניים.

טל המנצ'סטרי 15 במרץ 2011

בני,

אני יודע שהסאן זה מקרה רגיש עבור אוהדי ליברפול
ובגלל ההמצאה של העיתון על אוהדי ליברפול שהשתינו על הגופות
בהילדסברו ורוקנו להם את הכיסים וחרם הליברפולי על העיתון לאורך השנים זה אקט של כבוד לתושבי העיר.
מאז עברו הרבה מים במרסי,הסאן אולי לא יגיע פעם נוספת לכזו קיצוניות שיקרית אבל בכל הנוגע ללחפש כדורגלנים ובעיקר מקומיים ולהפיל עליהם תיקים,את זה הם עדיין עושים יופי וללא הפסקה.
אגב,כשיש להם סקופים אמיתיים הם תמיד מצולמים ועם בשר,
כמו נניח לפני כמה חודשים במקרה של ריקי האטון המתאגרף המנצ'סטרי(בעצם הוא מתגורר בסטוקפורט הסמוכה,כמו רוב אוהדי סיטי)וכשצילמו אותו בהסתר מסניף קוקאין.
אבל המקרה של סמולינג למשל…זה כמו הידיעות על מקורב לשחקן,בעילום שם כמובן שאמר מה שאמר.

בני תבורי 15 במרץ 2011

טל,
מקבל את האבחנה שלך. סמולינג שחקן מצויין עם עתיד, מקווה שהפרסומים לגביו לא נכונים.

נעל קרועה 15 במרץ 2011

זו לא שנה קלה ליוניטד,שהתרסקה במאני טיים,מול צ"לסי וליברפול לאחרונה
כולנו זוכרים מה קרה ליוניטד בשנה שעברה,שנאבקו בכל המפעלים ובסוף יצאו קרחים
ועוד בשנה שעברה היה את רוני שכבש בלי סוף
אני מציע שפרגנסון יעלה בהרכב מישני מול מרסי וסיטי,ויתרכז בליגה שם יש לו יתרון עצום מול צ"לסי
אפילו אצל בארסה הגדולה רואים את השחיקה של מירוץ בשלושה מפעלים

דורפן 15 במרץ 2011

אני בטוח שהחשיבה שלך עברה לפרגוסון בראש בהרכב מול ארסנל. אבל מצד שני – אין ליונייטד ממש הרכב משני כרגע. מלבד וידיץ וואן דר סאר קשה להצביע על שחקן קריטי, אלא אם כמה שחקנים חסרים באותה עמדה.

יוסי מזרחי 15 במרץ 2011

רונן,
הוא התכוון לפרגנסון,זה לא ההוא שאתה מכיר.

דורפן 15 במרץ 2011

טל המנצ'סטרי – גם סמולינג וגם אואנס יצאו ממצבים שחכמים לא נכנסים אליהם. הצורך של כל המפגרים האלו – כולל רוני – להסתבך בדברים האלו במקומות ציבוריים הוא מטופש. יש להם כסף ומעמד ויוקרה והם יכולים להתארגן על עצמם הרבה יותר טוב מאשר במקומות ציבוריים כשהם שיכורים. סיפור ראבל רובינסון הוא בושה. הייתי מטיס אותו עכשיו לקיבינימט.

פרגוסון דיבר המון בעבר על הנזק של אלכוהול בהתאוששות מפציעות. ובאופן מוזר הפציעות של הבריטים – ריו ואואנס ורוני – תמיד מתארכות מעבר למצופה. ולעומתם נאני וואלנסיה איכשהו מקדימים את לוח הזמנים של ההתאוששות. כי הם חיים כמו ספורטאים. ואיכשהו גם רונאלדו הצליח להשיג הרבה מאד בחורות נחמדות בלי לגעת באלכוהול.

אני גדלתי על יונייטד בריטית. אבל מה שהיה בתחילת שנות התשעים הוא לא מה שיש היום. אלו לא הגיגסים והסקולסים. הכסף הפך למוגזם וההתנהגות החולגינית למוגזמת. ואם אתה יכול להביא בגיל צעיר אנשים עם מנטליות של התאומים או צ'יצ'ריטו זה עדיף. והתחושה שלי היא שפרגוסון כבר קיבל את ההחלטה הזו.

עזי 15 במרץ 2011

בדיוק

יוסי מזרחי 15 במרץ 2011

100% מלאים.

אריק 16 במרץ 2011

לא הייתי ממהר לזרוק ילד בן 18 שהסתובב עם חברים מהשכונה שלו שמה לעשות הם פושעים. אפילו המשפט הפלילי מקל בגיל הזה ויש לזה סיבה. יש סיכוי לשינוי. הוא לא גואי ברטון לפחות לא כרגע, ובא נגיד שלכל הפחות מגיע לו עוד צאנס. דווקא מעבר לקבוצה הראשונה תחת כנפי הסר אולי יעזרו לו.

mirage 15 במרץ 2011

מעניין אם זה עובד מחוץ לארה"ב. אני אבדוק בהמשך:

http://www.ncaa.com/news/basketball-men/2010-12-19/ncaa-march-madness-demand

mirage 15 במרץ 2011

סליחה טעות. התכוונתי לפרסם את הלינק בשירשור על טורניר הכדורסל.

שלו 15 במרץ 2011

תקיפה דרך האגפים מנצלת את הממד הצר של ההגנה, גורמת לתוקף להיות כל הזמן מול מגן אחד, בעוד שתקיפה דרך המרכז היא הממד הרחב של ההגנה יש חיפויים, עתודות וכו'.
כמובן שהגעה לקו ההגנה האחרון גורמת גם למסירת הרוחב להיות התקפה מהממד הצר.
הבקעת הגנה כך היא יותר פשוטה.
איזה מזל שהייתי בבה"ד 1 ממש אסטרטגיה צבאית…
(;

הופ 15 במרץ 2011

אבל יש גם סיבה למה במרכז יש יותר חיפויים – באגף השחקן מוגבל על ידי קו האורך. מספיק עזרה של שחקן אחד לסגור אותו לגמרי (וברוב המקרים חוץ מרובן ומסי העזרה הזו עובדת כמעט תמיד).
לא לגמרי הבנתי מה זה "המימד הצר" ו"המימד הרחב". אתה יכול להרחיב? :)

שלו 15 במרץ 2011

ממד צר הוא האזור בהגנה פה מופנה לתוקף פחות אנרגיה כלומר המגן סומך על כך שמגן אחד + הקו מספיקים, במידה והמתקיף פועל רבות דרך האגפים וההגנה מרכזת לשם נוצר בעצם בור במרכז והוא הופך להיות הממד הצר…
ממד רחב:
ב 442 אומר שבין קו האמצע לשער ישנם שלושה קווי הגנה, בעוד שבאגף ישנם רק שניים (שהוא הופך לממד הצר).
ב 453 זה חמור אף יותר כי המרכז נהיה "אזור מפורז" מצד שני באגף יש בד"כ 2X2 תמיד.

אחרי שההתקפה מנצחת את ההגנה, דרך האגף בעצם יש הרבה אפשרויות מסירה (בד"כ לפחות שלושה ארבעה מתקיפים בגל הראשון ועוד שניים בגל השני) ואז זה קרב של 1X1. בעוד שדרך המרכז אתה מגיע למצב של חלוץ בין שני בלמים או בין מגן לבלם.
כמובן שהוא נמצא בדרך כלל במה שנקרא "אזור השמדה" אבל כמות הפעמים שהוא מגיע למצב כזה היא אפסית.

הופ 15 במרץ 2011

אני לא יכול להגיד שהבנתי הכל, אבל תודה. אם אני מבין נכון אלו מושגים דינמיים שמשתנים בהתאם לריכוז הכוחות של ההגנה, ולכן אין יתרון קבוע בתקיפה מהאגפים, אלא רק כשההגנה מפנה יותר כוחות לאמצע. לכן התגובה המקורית שלך לא מדויקת. במילים אחרות: אם בתקופה מסוימת המגמה היא לשחק דרך האגפים, ההגנות מפנות לשם יותר אנרגיות והאמצע נהיה המקום דרכו עדיף לתקוף. לא?
נדמה לי שהסיבה שאהבתי את עושי המשחק שדיברתי עליהם היא שהם הצליחו תמיד למצוא את החלוצים ב"אזורי ההשמדה" במקום ללכת על האופציה הפשוטה והקלה יחסית של מסירה לאגף.

שלו 15 במרץ 2011

נכון לגבי ריכוז ההגנה, הבסיס של הכדורגל הוא הגנה והתקפה דרך המרכז, מי שמצליח לשלב משחק אגפים בעצם משפר לעצמו גם את המצב במשחק דרך המרכז.

טל המנצ'סטרי 15 במרץ 2011

רונן,

כשאתה מסתמך על צהובון בנוגע לסמולינג אני לא יודע עד כמה אפשר להגיד שחכם לא היה נכנס למצב שכזה,
כנ"ל לגבי אוונס,שתופרים לך תיק,לך תוכיח שאין לך אחות.

הבעיה הבריטית ואלכוהול וגם בקרב כדורגלנים היא ידועה,
אבל אתה מסתמך על אוויר כשאתה טוען שהפציעות של ריו,אוונס ורוני
מתארכות או התארכו בגלל אורך חיים שמלווה בשתייה מרובה שלא מתאימה לספורטאי,בטח בזמן עונה.
עם הבדיקות שהם עוברים היום ובכל יום באימונים אי אפשר לרמות אף אחד ומי שמרמה לא נשאר יותר מדי זמן.
לא חסרים שחקנים זרים שידעו יותר מדי פציעות או לקח להם זמן רב גם כן לחזור מהן.
בכל אופן,כל מקרה לגופו.
הגב של ריו פרדיננד החזיק מעמד יפה מאוד לאורך שנים,מגיע שלב והגיל,עומס ושחיקה עושים את שלהם.

ראבל מוריסון גדל בשכונה קשה מאוד במנצ'סטר ולא למד עדיין לעשות את הניתוק מהחברה העבריינית שהקיפה אותו ושאיתה גדל.
ביונייטד העמידו אותו בפינה מספר פעמים בעבר ובתקווה שילמד להתנהג כמו בן אדם ולא עבריין,זה חלק מהתוכנית באקדמייה,חוץ מהכדורגל גם לימודים ואורח חיים תקין,כיום,כשעבר לא מזמן את גיל 18 לא יהיו לו עוד יותר אזהרות,גם הוא יודע את זה.
אני לא יודע למה אתה חושב שצריך היה להטיס אותו קיבנימט,
הכי קל זה להיפטר מהבעיה במקום לנסות ולהתמודד איתה,
זה לא עובד ככה ביונייטד,בטח לא במהירות שאתה דורש.
גם רוי קין היה בלאגניסט גדול בתחילת הדרך שלו מחוץ למגרש והוא לא היה היחיד,עבור פרגוסון זה אתגר ומה גם שיש בונוס כפול,
גם שחקן עם כישרון גדול ומוריסון הוא כזה וגם האפשרות לעזור לו להגיע לעתיד אחר,חיובי.
יצליח,מצויין,2 הצדדים הרוויחו,לא יצליח,יהיה חבל בשביל מוריסון לראות איך הוא ביזבז מתנה שקיבל מאלוהים.

גם אני גדלתי על יונייטד בריטית וחשוב לי מאוד שהבסיס הזה ישאר,
זה חלק בלתי נפרד מיונייטד ומהכדורגל האנגלי.
לא כל השחקנים הזרים הם כאלה שאין בעיות עימם,אין תעודת ביטוח לגבי אף אחד.
לא היו חסרים הברזילאים שבשלב מסויים חיי הלילה זהרו להם יותר מהמקצוענות.
מהארגנטינאים אתה לא תמיד מקבל נאמנות ומחוייבות כמו של שחקן בית.
האפריקאים לא ממש צפויים גם כן,
אני לא רוצה להכליל כי זה לא יהיה נכון לעשות אבל כל אחד והחבילה שלו,לטוב ולרע.
החוכמה היא לבחור את בעלי האופי המתאים יותר,שחקן שמגיע ממדינה מסויימת זה לא אומר שזה תעודת ביטוח להצלחה,כשחקן וכאדם.
פרגוסון אמר בעבר על האחים דה סילבה שהם 2 אסים,אני בטוח שהוא התכוון שלא רק בנוגע לכדורגל שלהם,
יצא לי לשבת ביציע בסביבה של פאביו,אשתו ואבא שלו ביציע במשחקי המילואים כשהוא היה פצוע,הם בהחלט נראו כמו משפחה צנועה וכזו שעומדת עם 2 רגליים על הקרקע,קשה באמת לראות בעיה עתידית מחוץ למגרש איתם,
גם לא עם הרננדז ולא עם ולנסיה אבל יחד עם זה יש מספיק מקומיים שידעו להמשיך ולעמוד על אותה הקרקע עם 2 הרגליים גם כן,
יונייטד גידלה כאלה לא מעט.
אושיי,בראון,פלטצר,מישהו שמע על בעיות שלהם מחוץ למגרש לאורך השנים?
לא,ככה שזה לא רק הדור ההוא של הגיגסים והסקולסים,
אני מקווה שגם וולבק שיחזור בעונה הבאה יהיה כזה,גם קלברלי,
הם קיבלו את אותו החינוך באולד-טראפורד ומגיל צעיר וכמו כולם.

Zimmerman 15 במרץ 2011

Dorfan- I can not understand why you think that your biggest championship threat is Arsenal, after all the things you wrote about them. Don´t you think that the main threat is chelsea? Is this Arsenal capable of winning something with the current squad?

I think that even Manchester City with the incredible Tevez is a bigger chalange to you guys

דורפן 15 במרץ 2011

צימרמן – צ'לסי נראים טוב. אם ימשיכו במומנטום ייכנסו למאבק האליפות אולי חזק מארסנל. אבל נראה לי שתקלה אחת – הפסד והגדלת הפער – יגרמו להם לשים את הליגה בצד ולשים יותר דגש על גביע אירופה. שם התחושה שיש להם סיכוי אמיתי. סגל נפלא, מאמן שעשה את זה.

אבל בהקשר למה שכתבתי – לצ'לסי יש עומס דומה ליונייטד. כי גם אם לא ייכנסו למאבק האליפות – הם עדיין צריכים להלחם על המקום הרביעי. עם משחקים ישירים מול טוטנהאם וסיטי ומשחק באולד טראפורד – זה עלול להסתבך עבורם.

לארסנל נשאר משחק אחד יותר בליגה מיונייטד. אבל ליונייטד יש משחק או שניים בגביע האנגלי. ובין משחק אחד לשישה בגביע אירופה (בעצם חמישה – כי גמר גביע אירופה הוא אחרי סיום הליגה). אם המספר יהפוך גדול – נניח יונייטד תעבור היום ותעבור את רבע הגמר – תהיה לכך משמעות.

טל המנצ'סטרי 15 במרץ 2011

רונן,

רק בכדי לחדד את הנקודה שלי שכל מקרה לגופו,
אני לא חושב שמישהו חושד שבארסנל ונגר לא מקפיד ולא דורש מאה אחוז של חיים נכונים בכל הנוגע לתזונה.
ורמאלן ההולנדי פצוע מתחילת העונה וכל כמה שבועות אומרים שהוא או טו טו חוזר והוא עדיין בחוץ,מישהו יכול לייחס את זה לאלכוהול מחוץ למגרש?
אני לא חושב.
גם ואן פרסי כל הזמן נע בין פציעות ולא חוזר מהן בזמן,גם פאבריגאס
ואני לא חושב שהם לא לא שומרים על עצמם כמו שצריך.
לעומת זאת פרנק לאמפרד לא החמיץ משחקים לאורך 6 עונות,
אשלי קול גם כן משחק כמעט ללא הפסקה וגם כשנפצע הוא חוזר מהר מאוד,כנ"ל ג'ון טרי ולהוציא את לאמפרד,טרי וקול לא ידועים כדמויות חיוביות במיוחד מחוץ למגרש אבל כנראה שכן יודעים לשמור על הגוף שלהם ועל מקצוענות מחוץ למגרש בהקשר הזה ולמרות הכל ולמרות הדרכון האנגלי.

אנדרסון של יונייטד היה מעורב בתאונת דרכים קשה לפני פתיחת העונה
וכשחזר מבילוי לפנות בוקר ולאחר ערב של מועדון לילה ושתייה.
נכון,הוא לא נהג ונכון,מותר לו לבלות בזמן החופשה אבל כשהוא היה פצוע וזמן קצר לפני תחילת העונה וכשהקבוצה כבר החלה להתאמן,
לא ממש הדרך המקצוענית לתת לגוף את כל הכלים הנכונים לחזור מהפציעה וגם מקרה שחכם יותר לא היה נכנס אליו,נכון?
רונאלדו בעונה האחרונה שלו ביונייטד יצא בנס מתאונת דרכים כשהרכב המהיר שלו התרסק על חומה וכשהוא לקח סיבוב חד בנהיגה מהירה מדי,
גם לשם חכם לא היה נכנס.
ולואי סאהה,לא ממש בריטי אבל פצוע כרוני וגם הוא ריסק את הפרארי שלו לפני כמה שבועות ברחובות מנצ'סטר בשעת לילה…

הנה תוכנית על יונייטד וברניגטון מאחורי הקלעים עם ריו פרדיננד וראיין גיגס,מאוד מעניין וגם שם רואים את הטכנולגיה המתקדמת בכל הנוגע לשחקנים באימונים,בין פציעות והדקדקנות שבהם הם נבחנים לגבי כל גרם מיותר בגוף,כמו שכתבתי בהודעה הקודמת שלי,
אלו כבר לא ימי וויטסייד ומגראת העליזים,היום אי אפשר לרמות לאורך יותר מדי זמן:
חלק א'
http://www.youtube.com/watch?v=gdlMQOhFhpQ&feature=related
חלק ב'
http://www.youtube.com/watch?v=Q5Fq7bt_ji0&feature=related

דורפן 15 במרץ 2011

בוודאי שלא כל בריטי מועד לפורענות. אבל אם אתה מסתכל על אחוזים המגמה מתהפכת. אם פעם הגיע דרום אמריקאי והתחלת לחשב כמה זמן עוד נשאר לו בכדורגל האנגלי – היום הסיכויים של יתאקלם דומים לסיכוי שהבריטי יירד מהפסים.

זה לא קשור לאופי רע. זה קשור לכך שאם מישהו כבר עשה את הדרך הארוכה מברזיל או מקסיקו אז כנראה שהוא מקצוען. אחרת היה נופל בדרך. ברור שהכדורגל במקסיקו מלא חנטרישים – אבל הם נשארים במקסיקו.

תסתכל ההרכב של הגמר ב-99. השחקן שנולד הכי רחוק מאולד טראפורד הוא דווייט יורק. ומלבדו אולי הנורבגים או בלומקוויסט – שעה טיסה. נאני, ואלנסיה, התאומים, פארק, זה כבר הרכב עולמי לגמרי. וכנראה שככל שהגעת מרחוק יותר אולי אתה מקצוען יותר – בממוצע.

אושיי בראון ופלטשר זה לא הדור הזה. הוא חצי דור קודם. לא כמו כיתת 92. אבל למשל אמינים יותר מאבנס וגיבסון ששניהם נתקעו השנה בהתקדמות שלהם. פה אני מדבר מקצועית.

טל המנצ'סטרי 15 במרץ 2011

רונן,

לפני שנתיים,שלוש חשבת,אם אני זוכר נכון ותקן אותי אם אני טועה,שיונייטד עומדת ללכת בעיקר על קו שחקנים מפורטוגל ולאחר ההבאה של נאני,אנדרסון וכשרונדלו כבר היה ביונייטד מספר עונות.
מאז עברו כמה עונות ורק בבה הצטרף לא מזמן מאיזור החיוג הזה.
הכדורגל משתנה כל הזמן והבעיתיות של מציאת שחקנים מקומיים(בריטים)מספיק מוכשרים ובמחיר שפוי לא משתנה אלא ממשיכה להיות קשה יותר ויותר.
או שמגדלים אותם(וולבק,קלברלי ואחרים)או שצריך יהיה לשבור קופת חיסכון בבית משפחת גלייזר בכדי להביא אותם(השמועות שלא נפסקות על רידוול מאברטון או אשלי יאנג מוילה)
לכן הפזילה של יונייטד לשאר העולם גדלה כל הזמן,מצד אחד מקסיקו ומצד שני איטליה ולכל מקום אפשרי,זה קל יותר,זול יותר.
זו סיבה מרכזית להבאה של יותר זרים וגם ליונייטד וזה לדעתי מה שעומד לנגד עיני פרגוסון יותר מהכל.
זרים מתאקלמים טוב ומהר הרבה יותר מבעבר כי במועדונים יודעים לקבל אותם ולעזור להם להתאקלם טוב הרבה יותר מבעבר.
זה מתחיל מהדברים הקטנים,אם בזמנו אייל ברקוביץ לדוגמא הגיע לשדה התעופה בכדי להיבחן/לחתום בסהותהמפטון ואף אחד לא חיכה לו והוא היה צריך לקחת אוטבוס בכדי להגיע לעיר,היום תמיד יהיה מישהו שיאסוף אותך.
מעבר לזה,מקיידה,הדה סילבות,רונאלדו,הם הביאו את המשפחות שלהם להיות צמודים אליהם ולגור ביחד איתם במנצ'סטר
אפרופו דוויט יורק,זו דוגמא לאחד שעשה את כל הדרך הארוכה וביזבז את הקריירה שלו ברמה הכי גבוהה מוקדם מדי,ההצלחה המהירה והגדולה ביונייטד הורידה אותו מהפסים ומשם הדרך למטה היתה מהירה.

טל המנצ'סטרי 15 במרץ 2011

אוונס וגיבסון נתקעו בהתקדמות שלהם כל אחד מהסיבה שלו.
לאוונס ירד הביטחון בצורה דרסטית,זה לא ששחקן טוב ושהראה המון פוטנציאל ויכולת הופך להיות לשחקן רע פתאום,
אם אני זוכר נכון את הפעם האחרונה שקיבל הזדמנות ולפני פציעה נוספת,אז נגד גלאזגו ר'יינגרס בחוץ זה היה נראה כמו שיפור מסויים וכמה ימים לאחר מכן הוא התרסק טוטאלית באפטון פארק בגביע הליגה.
וכשסמולינג סופר מרשים,אני לא רואה היכן הוא יכול לקבל הזדמנות בשלב הזה של העונה במקרה שריו או וידיץ יהיו חסרים.
לגבי גיבסון,זה לא שהוא לא מתקדם,הוא נשאר תקוע ומתמיד לצערי להיות תקוע באותה היכולת ולאורך 2 עונות לפחות.
אגב,שניהם די התמסדו ומהר מחוץ למגרש,גיבסון עם אשה וילד,
אני חושב שאוונס בדרך,כלומר בקטע הזה הם וחיי הוללות וחיפוש בחורות לא ממש קיים.

טל 12 15 במרץ 2011

במחשק נגד ארסנל היה ליונייטד את רוני .התנועה שלו לאחור הפכה אותו לסוג של קשר תוקף שמחלק כדורים טובים וגם יכול להצטרף להתקפה כחלוץ.

לדעתי,המסירה שלו בשער הראשון היתה ממש מעמדה של קשר תוקף.

טל 12 15 במרץ 2011

במחשק= במשחק

Danny 15 במרץ 2011

Ronney, again, all over the place and "little (sweet) pee" is only in one place. Works for me

יוסי מזרחי 15 במרץ 2011

וואללה איזה קבוצה בחרתי לעצמי, מומחים בלהוציא את הנשמה.

יו 15 במרץ 2011

התמזל מזלנו, היה יכול להיות הרבה יותר גרוע

אביעד 15 במרץ 2011

כשמרכז ההגנה חסר, זה משפיע על כל המשחק. נקווה שוידיץ' יחזור מהר.
עד שהובילו 2:0, הם החליטו להוציא את הנשמה.
החזרה של ולנסיה קריטית – עכשיו גם כשמישהו מקשרי האגפים לא יהיה במשחק טוב, יהיה על הספסל ווינגר שרק מחכה לחולל מהומות.

גיל 15 במרץ 2011

דווקא לפרקים מנצ'סטר שיחקה טוב מאוד לדעתי. הבעייה היא שהם תמיד נסוגים מדי ומסתבכים מדי בדקות האחרונות. אגב, רוני עם המסירות שלו מזכיר לי קצת את קומאן עם המסירות המדויקות לאורך כל המגרש.

יואב 15 במרץ 2011

יוסי ואביעד,
כל מילה.
עכשיו נשאר רק לשחרר אוויר…

oz 15 במרץ 2011

צ'יצ'יריטו הוכיח שוב עד כמה חד ממדי הוא. שתי דקות לאחר השער השני שלו הוא קיבל כדור 40 מטרים מהשער נגד מגן אחד – במקום לנסות לפרוץ הוא התחיל לחשוב, מעד, ומסר גרוע החוצה. המבט שלו היה נראה כמו "מה לעזאזל אתם מטרידים אותי עם הכדור כאן? בבקשה למסור לי רק כאשר אני ברחבה". המזל שלו הוא שהתוצאה בכדורגל נקבעת על ידי מי הבקיע יותר שערים, אחרת הוא היה מובטל.

Yair 15 במרץ 2011

חד ממדי, רב שערי.

סימנטוב 15 במרץ 2011

לייק

גיל 15 במרץ 2011

הלוואי עלינו 11 שחקנים חד מימדיים כאלו. שיהיה אחד שיודע רק למסור, אחד שיודע רק לתקל אבל לא לבנות התקפות ואחד שרק עוצר שערים.

תושב חוזר 16 במרץ 2011

ואחד תם. אבל ונגר בטח יקח אותו

נשנש 15 במרץ 2011

שני ציוני דרך (חשובים יותר או פחות), ניצחון 100 וגם עליה מספר 12 לרבע גמר!
אגב ציצה עב"מ

סימנטוב 15 במרץ 2011

באמת יצאה הנשמה.
מי היה מאמין שאלה יהיו שחקני ההגנה במשחק כל כך חשוב. זה די מדהים בראון ואושי שנרשמו כעגלות לאורך כל הקרירה שלהם, הדה סילבס (בספק עם התילו להתגלח), וסמולינג מי? – זה שכמעט ולא שיחק לפני עונה בפולהם.
ואן דר סאר מדהים (החיבוק שלו לבראון והחיוך של בראון כילד אמר הרבה).

יואב 15 במרץ 2011

האפונה הקטנה(לב,לב,לב) הוא סופרסטאר כי עושה נפלא את הדבר הקשה ביותר שיש בכדורגל. לכאלה, יש תמיד פרנסה (והגבוהה ביותר שיש בתחום) בניגוד לאלה שהם תמיד ״ליד״, או מאוננים אחרים.

ניינר 15 במרץ 2011

משחק עצום במינכן. אחד הטובים שראיתי השנה

טל 15 במרץ 2011

המשחק במינכן היה דוגמה קלאסית של משחק מצוין שמורכב משתי קבוצות שלא משחקות טוב. הטעויות וההגנות המחרידות הן שייצרו את המשחק המענין. ההגנה של אינטר הייתה פשוט מחרידה וההגנה של באיירן היא אולי החלשה ביותר שראיתי מקבוצה בסדר גודל כזה אי פעם.

ניינר 16 במרץ 2011

טל אתה צודק אבל זה היה משחק מטורף, מלא אקשן ודרמה וגולים אדירים. מה עוד יבקש האוהד הנייטרלי?

טל המנצ'סטרי 15 במרץ 2011

בלי 2 הבלמים הבכירים,כשכל חצי שעה נפצע מגן ימני וצריך להכניס אחד אחר,דבר שלקח גם 2 חילופיים פוטנציאלים אחרים ולא מוסיף יציבות ושקט להגנה החסרה גם ככה
וכשאני רואה איך באיירן מינכן לא ידעו לשמור על יתרון גדול יותר מזה שלנו לפני ובזמן המשחק,אפשר להיות מבסוטים עם התוצאה,עם העלייה ובסך הכל הכללי,גם עם הכדורגל.
עד לקיץ הקרוב או לפחות כל עוד פלטצר לא משחק במרכז השדה(וגם הוא בעונה פחות דומננטית)ועד שלא יבוא בקיץ שחקן חדש למשבצת הזו,
מרכז השדה ימשיך להיות הנקודה היותר בעייתית שלנו
וזה לא שסקולס וקאריק היו רעים היום,הם היו בסדר גמור אבל בגלל שהנעת כדור יותר מסודרת ושליטה מסודרת ברוב דקות המשחק קשה לנו לנפק
אז המשחק שלנו עובר מהר יותר מההגנה להתקפה וההתקפות המתפרצות המהירות שלנו היו מצויינות בשבת נגד ארסנל וגם היום,עם טיפה יותר ריכוז במסירה האחרונה ובעיקר במחצית הראשונה,זה יכול היה להסתיים עם פחות דפיקות לב.
ולנסיה,נותר רק לחשוב איפה היינו היום ובאיזה פער מהמקום השני לו ולנסיה לא היה נפצע לחצי עונה כמעט,איזה הבדל ואיזה אופציה התקפית הוא מוסיף.
בעונה שעברה הוא היה אחד המצטיינים והמשמעותים שלנו,סבלנו לא מעט מהעדרות שלו וטוב שהוא חוזר לחלק האחרון של העונה,זה אפילו קריטי.
הרננדז עם חוש לכיבוש שערים שנולדים איתו,אי אפשר ללמד את זה
ומעל כולם ובהמשך ישיר משבת,רוני,מאסטרו של ממש,חילק כדורים ללקק את האצבעות ולעזעזל,שיהיה יותר אנוכי לפעמים.

גמל (סתם גמל) 15 במרץ 2011

צריך לזרוק את הפרגוסון הזה לכלא. הוא פושע, שודד, גנב.
צ'יצ'יריטו הוא גניבת העשור. ובכלל, אני חושב שאם הוא היה ארגנטינאי הוא היה נמכר במחיר משולש

הארנבון בשדה השיפון 15 במרץ 2011

טעות קטנה: "הגנת טלאים",ולא "הגנת תלאים".

דורפן 16 במרץ 2011

תודה

טל 15 במרץ 2011

מצחיק שבשבועות האחרונים כולם דיברו על המשבר העצום של הליגה האיטלקית בהשוואה לפריחת הבונדסליגה והיום יש סיכוי לא רע (תלוי בתוצאה שלברקוזן תשיג בספרד) שמספר הנציגות שהגרמניות והאיטלקיות בשלבים המכריעים יהיה שווה.

האם הדיונים על עליית הבונדסליגה וירידת הרמה בסיירה א' היו מנותקים מהמציאות? לא. אבל הדברים מעולם לא היו קיצוניים כפי אנשים הציגו אותם. בסופו של דבר, גם מילאן הייתה עדיפה על טוטנהאם והייתה צריכה לעלות.

כמו שציין רונן, בשלבי נוק אאוט, מלבד ברצלונה שמפרקת קבוצות (כמה שזה שחצני לכתוב, זאת האמת. וגם היא בסופו של דבר כמעט הודחה), הדברים מוכרעים על סנטימטרים. צריך לנתח את המשחק ולא את התוצאה. הרי מה היה חסר שטוטנהאם ויונייטד יודחו ונדבר על ה"משבר בפרמיירליג" כפי שמדברים היום על המשבר בליגה האיטלקית?

אני לא חובב סגנוני של הכדורגל האיטלקי. אבל הזלזול בכדורגל המצליח ביותר אירופה בעשורים האחרונים (בשילוב של ליגה + נבחרת) רק בגלל כמה שנים פחות טובות, לא היה במקום. הכדורגל האיטלקי עוד יקבור את כולנו.

דורפן 15 במרץ 2011

טל – אתה שוכח משהו שעובד לרעת הבונדסליגה (התייחסתי לזה מחר בעיתון). בגלל שהיא ליגה שקולה היא בעצם לא מקבלת את הנציגות החזקה שלה בכל שנה. אינטר ומילאן כרגע 1-2 באיטליה ורומא רביעית. אנגלית מיוצגת על ידי 4 קבוצות שהן טופ 5 כולן גם השנה. ספרד על ידי טופ 2 שהן כנראה טופ 2 לחמש השנים הבאות. וגרמניה על ידי שתי קבוצות עם עונת ליגה איומה. שאלקה לפחות השתפרה דרמטית בזמן האחרון ויש לה את אפקט ראול. באיירן קבוצה מזעזעת.

ומה שיקרה שבקיץ דורטמונד תמכור 2-3 שחקנים ועוד יגנבו לה בטעות את קלופ. והיא תייצג את גרמניה שנה הבאה. שזה בעיני טיעון מכריע לקיום ליגת האלופות בסיום עונות הליגה.

אני לא חושב שמילאן קופחה בסיכום שני המשחקים ואל תשכח דבר אחד. טוטנהאם הייתה בלי השחקן הכי טוב שלה מלבד לעשרים דקות. אז המשחק ההוא – שעקרונית היה בין חמישית באנגליה לראשונה באיטליה, לא נתן תמונה טובה של הכדורגל האיטלקי.

ניב שטנדל 16 במרץ 2011

"התייחסתי לזה מחר בעיתון" יכול להכנס לפוסט הציטוטים שלך, מאוד מוצלח.

ניב שטנדל 16 במרץ 2011

אני דווקא לא חושב שהכדורגל היה כל כך רע. ראיתי משחקים גרועים בהרבה של יונייטד השנה. ובעיקר – הייתי הרבה פחות אופטימי. למעשה, אולי לראשונה העונה אני אופטימי. לראשונה העונה אני יכול לדמיין את יונייטד לוקחת את ליגת האלופות. זה קורה כי לראשונה העונה אני יכול לדמיין הרכב פנטסטי: הגנה של ואן דר סאר, רפאל, וידיץ', פרדיננד ואברה. ואלנסיה ונאני בכנפיים. רוני מתחת לצ'יצ'ריטו. עם מרכז השדה כבר נסתדר, סקולס/אנדרסון/קאריק/פלטשר/אפילו גיגס או פארק יחזיקו אותו בשיניים. פתאום יונייטד נראית, לפחות בדמיוני, שוב עוצמתית.
הערות קטנות בשולי המשחק:
איזה כיף שואלנסיה חזר.
איזה כיף שנאני הבריא כל כך מהר, הרגשתי כמעט כמו כשואלנסיה חזר.
רוני סוף סוף בכושר, לרגע חשבתי שאיבדנו אותו. התפקוד שלו על המגרש כרגע מושלם, המסירות שלו סקולסיות.
מה שקורה עם ההגנה, בהתחשב במצב, מדהים. אני לא מאמין את בראון, הוא בלם חמישי, וקבוצה בכירה לא צריכה יותר משלושה בלמים טובים במצב נורמלי.
ראיתי את ברבטוב מוחא כפיים אחרי השני של צ'יצ'ריטו, כמעט בחוסר חשק, בלי חיוך. איך יכול להיות שאני יותר שמח ממנו כשיונייטד מנצחים? ורק אותי זה מרגיז?

דורפן 16 במרץ 2011

שטויות. ברבטוב מחוייב לחלוטין. וראו את זה הרבה פעמים השנה מהספסל.

יוסי מזרחי 16 במרץ 2011

נכון שהוא מחויב.
טוב שהוא "עצוב" כשמישהו אחר מצליח במשבצת שלו.
ועם זאת, אי שילובו אומר הרבה על מה חושב השועל הזקן,וזה לא רק ענין של כושר משחק.

ניב שטנדל 16 במרץ 2011

מאמין=מאשים.
אני לא מרגיש כמוך לגבי ברבטוב. לא כרגע. נדמה לי שהוא לא ציפה להיות מסופסל שני משחקים כ"כ חשובים ברצף, והוא מבין שזו ירידה רצינית במעמדו, ומתוסכל באופן טבעי. שמועות ממקורבים בזמן הקרוב לא יפתיעו אותי.

דורפן 16 במרץ 2011

לא יהיו שום שמועות. הוא מלך השערים של הליגה האנגלית ובמקום הראשון בטבלה. הוא עבר אכזבות בתקופה שלו ביונייטד. הוא לא פתח בגמר האלופות ותמיד סתם את הפה ונתן את מה שהוא מסוגל כששיחק.

אלי 16 במרץ 2011

טל- לפול בנוק אאוט פעם אחתזה לא נורא, אבל כבר מספר שנים הענקיות – יובה ומילאן נופלות וזה כבר מגמה.

טל 16 במרץ 2011

רונן,

באיירן לא קבוצה מזעזעת. היא קבוצה עם מאמן מצוין, עם שחקני קישור והתקפה מעולים, עם הגנה חלשה ובעיית חוסר יציבות. שלוקחים בחשבון את הפוטנציאל, המסורת והניסיון, במפגש נוק אאוט היא עדיין הקבוצה הגרמנית המסוכנת ביותר. ריאל מדריד לקחה שלוש אליפויות בחמש שנים, למרות יכולת ליגה בינונית מינוס באותן שנים. מילאן הגיעה לשלושה גמרים בחמש שנים למרות יכולת ליגה לא גדולה. במפגשי נוק אאוט הניסיון, המסורת והכישרון יותר חשובים מכושר הליגה. ועובדה שדורטמונד לא עברה בית מוקדם בליגה האירופית ולברקוזן חטפה שלישיה בבית מההרכב שני מחוזק של ויאריאל. לאור זה, נראה לי מוגזם לטעון שהן היו מצליחות יותר באלופות.

ועצם העובדה שדורטמונד תאבד שניים-שלושה שחקנים ואת המאמן היא ביטוי של בעיה של המועדון, אולי של הבונדסליגה. זה לא אשמת הכדורגל האירופאי.

טל 16 במרץ 2011

ידיעה עצובה: לאריק אבידאל התגלה גידול (לא יודע אם סרטני) בכבד. הוא יעבור ניתוח ביום שישי.

דורפן 16 במרץ 2011

שיט

יוסי מזרחי 16 במרץ 2011

דחיפות כזו לא מבשרת טובות.
שיהיה בהצלחה ויגמר בשלום.

טל 16 במרץ 2011

רונן, זה יכול נושא מענין לפוסט.

מעבר לארמסטרונג (רכיבה זה ספורט שונה במהותו), מה אומרים התקדימים בנושא? לאור הגיל, בתקווה כמובן שהוא יצא מזה, הקריירה שלו נגמרה למעשה?

דורפן 16 במרץ 2011

אני לא מבין כל כך ברפואה – אבל סרטן הכבד לא נשמע לי טוב.

טל 16 במרץ 2011

לא התכוונתי מבחינת סיכויי החלמה.. בתקווה והנחה שהוא יחלים, השאלה היא האם יש תקדים לשחקנים בענפי הכדור שבגיל 30 חלו בסרטן וחזרו לשחק.

נזכרתי באחד- דורון שפר.

דורפן 16 במרץ 2011

אלונזו מורנינג עבר כריתת כליה אני חושב. גם שון אליוט

אפרת 16 במרץ 2011

אלונזו מורנינג עבר השתלת כליה. אם אכן יש לאבידל סרטן בכבד זה לא נשמע טוב

תושב חוזר 16 במרץ 2011

אני היחידי שחושב שהדיון הזה בשאלת התקדימים סר טעם במיוחד? ברור לי שלאיש כאן אין כוונה רעה חלילה, אבל זה מרגיש כמו עוד שעשוע טריוויה או איזה נסיון להלביש איזה תיאוריה.
סטטיסטית, יש כל כך הרבה ספורטאים מקצוענים שאך מתבקש שלמי מהם יהיה גידול. שיהיה בריא

ניב שטנדל 16 במרץ 2011

ועכשיו גם בראיין רובסון עם גידול:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4043351,00.html

גיל 16 במרץ 2011

האמת היא שהמקרה של ארמסטרונג שונה. הוא עבר טיפול חדשני ולא כימותרפיה מסורתית. אם היה עובר כימותרפיה כמו כולם זה כמעט בוודאות היה פוגע בכבד והוא לא היה יכול לחזור לרכיבה מקצוענית.

דורפן 16 במרץ 2011

ושחר פאר עשירית בעולם. ברגע זה.

גיל 16 במרץ 2011

בדירוג הקודם 11 הראשונות היו מארצות שונות, פעם ראשונה שזה קורה.

נאור 16 במרץ 2011

רונן, ציצריטו הוא לא מסוג החלוצים שעיתונאי ספורט רבים הגדירו בשם ״שחלפו מהעולם״?
דוגמת רונאלדו הברזילאי, מייקל אואן וכו׳. כלומר חלוץ שתרומתו היחידה היא הבקעת שערים

יואב 16 במרץ 2011

איך רונאלדו הברזילאי נמצא ברשימה הזאת? שחקן שונה לגמרי.
ותרומתם היחידה-זאת המיומנות הקשה ביותר בכדורגל.גם רג'י מילר "רק" קלע שלשות ורוד רק חרך רשתות.

אמיר 16 במרץ 2011

ולי יש רק בקשה אחת קטנה לסר,עשה לנו טובה(למליוני אוהדיי היונייטד)באימאשך אלכס שחרר לנו את וסלי בראון הביתה לפני שנגיע לחדר מיון!

אביעד 16 במרץ 2011

רונן, אני דווקא חושב שהנסיבות המקילות היו אחרות: נאני בהחלט היה מוכן יותר פיזית מולנסיה – נאני נעדר שבוע, ולנסיה חצי שנה.
ההכנסה של גיגס וסקולס היא גם עניין של אילוץ – ולנסיה לא היה מוכן ל-90 דקות ולכן גיגס פתח ובמרכז זה היה או סקולס או גיבסון.
הנסיבות המקלות הן ההיעדר של וידיץ' וריו. הקבוצה פשוט התכווצה לאחור לגונן על מרכז ההגנה.

אריק 16 במרץ 2011

אי אפשר למדוד את יונייטד במשחקים שקפטן וידיץ' לא נמצא. אנשים מסתכלים על רוני ונאני ושוכחים שנמניה שווה חצי קבוצה. ההשפעה שלו על המשחק היא פשוט עצומה הוא זוכה בכל כדור גובה, ובכל כדור ארוך וכל הקבוצה יודעת את זה ומשחקת בשקט, כשהוא לא נמצא יש פאניקה אין מבוגר אחראי מאחור שינהל את העניינים, ולכן לוידיץ אסור להעדר ממשחקים וצריך לרשום לו את זה בחוזה. אני מקווה שברבע הגמר פלטשר אנדרסון ופארק יהיו בריאים והזקנים יוכלו להכנס ל30 דקות אם צריך כי לזה הם עדיין טובים. קאריק כיום, לצערי הרב, הוא פשוט שחקן איום. חיכיתי וחיכיתי כבר שנתיים לראות ניצוצות של חזרה לימים טובים אבל זה לא קרה וכנראה שלא יקרה. מקומו בפולהאם

הוא זידאן המקורי 16 במרץ 2011

כדאי להרים טלפון לגארי נוויל שיוריד את הנעליים מהמסמר.

Comments closed