זה לא כל כך נורא אם הקפטן די שנוא

האובססיה האנגלית בשאלת הקפטן ממשיכה לשעשע את הבלוג

thepts.com, cc license

קראתי טור הבוקר באחד מעיתוני האנדרגראונד של לונדון. הוא היה על סוגיית ג'ון טרי ותפקיד קפטן אנגליה. למי שלא שם לב- התפקיד הוחזר לו על חשבונו של הבלם-הלא-משחק-כרגע של מנצ'סטר יונייטד ריו פרדיננד. הכותב דווקא לא נקט עמדה לגבי החשיבות של הדיבר השביעי והדיבר העשירי בכדורגל אלא ציין שג'ון טרי הוא פשוט "שחקן מאד לא אהוב".

יש כמה דברים שתמיד מפליאים אותו בגישה של אוהדי כדורגל. למשל האובססיה הזו עם הדיבר העשירי ("לא תחמוד") לעומת הדיבר השביעי ("לא תנאף"). הדיבר השביעי, ביננו, בקושי מעניין מישהו בימינו.

וכך, למרות שלמשפחת טרי מוניטין מחפיר בעניין הדיבר העשירי (על אחיו הנאלח של טרי כתב לוינטל), הקרבן האמיתי בסיפור ג'ון טרי לא מעניין איש. זוהי כמובן אשתו ושני ילדיו הקטנים שיגיעו יום אחד לגיל בו יוכלו לחפש את אבא בגוגל. האישה האחרת פעלה מתוך רצון חופשי. היא רק חברתו לשעבר של שחקן אנגליה אחר. מה שנפגע כאן הוא בעיקר רגשותיו של אותו חלק בציבור שחושב שנשים הן רכוש של גברים. הדיבר העשירי באמת מזכיר אותן יחד עם חמורים ועבדים.

הדבר השני שמפליא אותי, וכתבתי עליו בעבר, הוא האובססיה האנגלית בנושא הקפטן. האובססיה הזו מקורה בראגבי וקריקט. אלא שבראגבי וקריקט תפקיד הקפטן באמת חשוב כי הקפטן מקבל את ההחלטות הטקטיות. בכדורגל הוא לא חשוב. צ'אבי לא קפטן ברצלונה או ספרד. זידאן מעולם לא הניף את הגביע עבור צרפת. הוא סתם סידר את השחקנים, הסביר להם מה לעשות, ניהל להם את המשחק והבקיע את השערים הקריטיים. בלי סרט על הזרוע.

מה שכן, ג'ון טרי באמת שנוא. אני למשל שונא אותו. אולי הבחנתם בין השורות בבלוג שאני אוהד מנצ'סטר יונייטד. טרי עשה צעד גדול לפיוס עם אותה החלקה ספקטקולרית במוסקבה, אבל אני עדיין די שונא אותו. אני רואה בו איום ישיר לתארים.

כשאני מעמיק לחשוב אני נזכר שהיו קפטנים די שנואים בהיסטוריה של המשחק. לותר מתאוס עבור גרמניה. רוי קין עבור יונייטד. הם היו שנואים מאד על הציבור הרחב. מה שגורם לי קצת לסגת מהטענה שקפטן זה עניין חסר חשיבות.

קפטנים שנואים הם לפעמים חשובים מאד.

הדקות האחרונות בויטוריה
הצעה לשינוי במוקדמות של אופ"א

20 Comments

גיל 25 במרץ 2011

לגבי זה שלא מדברים על האישה, אני חושב שזה טבעי שמתרכזים יותר בספורטאי המפורסם מאשר באנשים אנונימיים לגמרי. עם זאת, במקרה של טייגר למשל מאוד התעניינו באישה ורצו מאוד לראיין אותה גם בגלל שהיא מפורסמת בזכות עצמה. בסופו של דבר אני חושב שנשים של ספורטאים ידועים יודעות שזה כמעט בלתי נמנע שהן לא יהיו האישה היחידה או לא ישארו כאלו לאורך זמן.

מנחם לס 25 במרץ 2011

אני לא מסכים שתפקיד הקפטן הוא יותר חשוב בקריקט וראגבי מאשר בכדורגל (או כל משחק אחר), וגם בתוך הכדורגל תפקיד הקפטן יכול להיות חשוב ביותר (כפי שהיה אצלי כשאימנתי) או כלל לא חשוב, כפי שהוא אצל מאמנים אחרים. תפקיד הקפטן חשוב כפי שהמאמן רוצה שיהיה חשוב. לקפטן ישנן סמכויות שהוא מקבל מהמאמן,ואם המאמן פחדן וחלש אופי, הוא לא ירשה לקפטן לעשות מאומה מלבד לומר 'ראש' או 'זנב' בהטלת מטבע, ואם המאמן בוטח בעצמו, הוא ייתן לקפטן סמכויות רבות וחשובות ביותר. הקפטנים שלי פתרו לי 75% מהבעיות שהתעוררו לי בקבוצה כי הם היו כמעט "עוזרי מאמנים", ולכן עשיתי מבחירת הקפטן BIG DEAL.

צור שפי 25 במרץ 2011

רונן, אתה? אוהד מנצ'סטר יונייטד?? לא יכול להיות.
חוץ מזה באמת לא משנה מי קפטן נבחרת אנגליה, הם תמיד שובקים ברגעי האמת.

דורפן 25 במרץ 2011

מנחם – בקריקט מאמן ממש חסר חשיבות. הוא רק עושה אימונים. את ההרכב קובעת ועדה – שלפעמים המאמן חבר בה – והקפטן פורש את השחקנים במגרש. בראגבי הוא מכריז על התרגילים.

מנחם לס 25 במרץ 2011

טעות. בראגבי יש קפטן כמו בכל קבוצה. קורא התרגילים הוא מין "קוורטרבק". הם לא אותו בנאדם (אם כי יכולים להיות). אתה מדבר על שני תפקידים שונים.

שלו 25 במרץ 2011

להעמיד את טרי בשורה אחת עם קין ומתאוס זה כבוד גדול מידי לטרי, אפילו בצ'לסי לאמפרד הוא שחקן יותר חשוב ומכריע מבחינה מנהיגותית, לטרי היו סה"כ מספר עונות טובות לא הרבה יותר מזה.
הוא שחקו טוב עם אישיות זבל זה הכל.

דורפן 25 במרץ 2011

טעות קשה בידיך. טרי הוא המנהיג הבלבדי של צ'לסי. אפילו מעל דרוגבה, בטח מעל לאמפרד. חפש מה אמר הידינק בנידון. אישיות זבל זה באמת חבל מאד. מאד מצער. אבל לא רלוונטי

יואב 25 במרץ 2011

הקדמת אותי רונן.טרי הוא המנהיג הבלתי מעורער של צלסי וגם בלם נהדר בשיאו(לא ריו אבל עדיין).

שלו 26 במרץ 2011

ועדיין אני מתקשה לראות אותו בשורה אחת עם מתאוס וקין.

אורי 25 במרץ 2011

רונן, זידאן היה קפטן נבחרת צרפת במונדיאל 2006, והתוצאות היו בהתאם- הם הגיעו לגמר בזכות היכולת שלו והפסידו אותו בגלל האופי המחורבן שלו.
ב-׳98 ו-2000 הקפטן היה דשאן, וזידאן היה בורג חשוב באותה נבחרת, אבל בטח לא המנהיג שלה. התרנגול הבלונדיני היה הלב והמוח של הכחולים וכמו ב(כמעט) כל שלב בקריירה שלו זה נגמר בתארים.
מה שכן, אני יכול להבין למה האהדה שלך למנצ׳סטר יונייטד גורמת לך לסבול יצורים נאלחים כמו טרי…

B. Goren 26 במרץ 2011

עם כל הכבוד לטרי, כל השוואה בינו לבין רוי קין עושה עוול לרוי קין ואני מתיחס רק לרמת המנהיגות של שניהם.

אני 26 במרץ 2011

השוואה דמגוגית בין קפטן שנוא ע"י היריבים (קין ומתיאוס) לבין קפטן שנוא ע"י אוהדיו שלו (טרי).

יואב 26 במרץ 2011

טרי שנוא על ידי אוהדיו? ממש ממש לא.

אני 26 במרץ 2011

אוהדי אנגליה, לא צ'לסי.

ניינר 26 במרץ 2011

אחד השחקנים השנואים עלי בעולם (מעניין איך התקבצו בצ'לסי כל כך הרבה חארות), אבל תמיד אזכור את הרגע המתוק במוסקבה.אם זה מה שנזכור ממנו, דיינו.

מיכאל 26 במרץ 2011

לא רק האנגלים עושים מזה סיפור, גם בנבחרת גרמניה הייתה לאחרונה סערה סביב הסרט.

כמובן, שלאנגלים יש תקשורת הרבה יותר אגרסיבית.

ובטח שפרופורציונאלית לאיכות הנבחרת וההישגים ברמה הלאומית, האנגלים נראים קצת מגוחכים מבחוץ בהתרגשות שלהם מכל מה שקשור בנבחרת הלא רלבנטית שלהם.

טל המנצ'סטרי 26 במרץ 2011

סרט הקפטן באנגליה,בנבחרת אנגליה,הסמליות של העניין,החשיבות של העניין זה אישיו נחשב הרבה יותר מתרבויות כדורגל אחרות,לכן ההשוואה לצ'אבי בברצלונה או ספרד לא במקום ולא נכונה.
אפשר להנהיג גם בלי סרט הקפטן על היד ואפשר שיהיה השילוב האידיאלי של גם וגם ובמשך השנים אנגליה נהנתה מהשילוב הזה,של קפטנים,מנהיגים באופי בחדר ההלבשה וגם כאיכות על הדשא.
זה נהיה קשה יותר ויותר לעשות את ההפרדה בין אהדת הקבוצה לנבחרת,
הרי במשך כל ימות השנה אנחנו מקללים את היריבים שלנו ובמשחקי הנבחרת פתאום צריך לרצות בהצלחה שלהם,
זה קשה אפילו יותר לאוהד יונייטד,זה תמיד היה יונייטד נגד כל העולם וגם במשחקים של אנגליה.
חלק נכבד מאוהדי יונייטד לא סובלים את נבחרת אנגליה ובצדק,
לאורך כל השנים היחס של הקהל האנגלי היה אנטי יונייטד וגם כשהם שיחקו למען הנבחרת,את שירי האנטי יונייטד ידעו לשיר גם ביציע האנגלי בזמן משחקים וכמובן,התקשורת האנגלית ובעיקר הלונדונית תמיד ידעה
להקצין בכל פעם שהיה זה שחקן יונייטד שפישל.
איכשהו זה תמיד עבר אצלי בגרון,לפעמים קשה יותר לפעמים פחות,
כשטוני אדאמס למשל היה קפטן נבחרת אנגליה למשל זה היה כיף לרצות בהצלחה שלו,כאוהד אהבתי את ההרגשה כשהוא היה זה שהוביל את הנבחרת אל הדשא,עשה סדר,דירבן את הצעירים,הוא השרה הרגשה של רוגע וכבוד ולרגע שכחתי שהוא שחקן של ארסנל.
קאפלו ולצערי הרב המשיך בקו הבחירות השגויות,מקצועית ומעבר.
את ג'ון טרי מעולם לא סבלתי אבל בקדנצייה הראשונה שלו כקפטן זה עוד עבר בגרון,מקצועית הוא היה מספיק טוב והיה נראה שכמנהיג הוא מצליח להוביל אחריו את השחקנים,
היום ולאחר שהוא ירק על הסמליות,בגד בחבר לחדר ההלבשה,ויתר על המנהיגות והשניא את עצמו,זו החלטה מבישה,רעה ומאוד מאכזבת מצד קאפלו להחזיר אותו לתפקיד שנה אחרי.
אני מייחל ליום שקפאלו יעזוב אותנו,אני לא מאמין שמקצועית הוא יצליח להפיק מסגל השחקנים האנגלי משהו אחר,טוב הרבה יותר,
ואיך שהנבחרת מתנהלת,עם החלטה הזוייה להחזיר את טרי לעמדת הקפטן,הדרך שבה זה נעשה(ריו שמע על זה מהתקשורת),
זה עקום,הכי עקום שיש.

זיזו 26 במרץ 2011

השנאה לטרי היא בתוך אנגליה, לא נראה לי שהוא מעניין במיוחד מישהו מחוץ לה.

לכן אין פה הרבה רלוונטיות במקרה שלו.

במקרים אחרים הקפטנים השנואים הם לרוב שחקנים קשוחים ושחצנים/בעלי ביטחון עצום. בקיצור, מנהיגים.

קורא 26 במרץ 2011

זה כמו תפקיד נשיא המדינה, גם אם זה חסר משמעות, אתה לא רוצה לראות אנשים כמו משה קצב מקבלים את התפקיד, להבדיל אלף אלפי הבדלות. מאחר ומדובר רק בתפקיד ייצוגי, כביכול, עדיף שהדמות שנושאת את הסרט תהיה דמות לחיקוי.

הוא זידאן המקורי 27 במרץ 2011

רוי קין ואלכס מקליש באברדין היו שלוחות של אלכס פרגוסון על המגרש ובחדר ההלבשה.

Comments closed