אולי הספורטאי המשמעותי ביותר כרגע

הוא הופיע על הבימה כשהודו היא שק החבטות של הקריקט הבינלאומי. עכשיו הוא הסמל של הדומיננטיות שלה בענף

מה נפלא יותר?

משחק הקריירה האחרון של מוראלית'רן יהיה אולי משחק גביע העולם האחרון של טנדולקר. בגמר בין הודו לסרי-לנקה. בעצם אני לא בטוח לגבי טנדולקר. הוא בן 38 ועדיין אין עוד מלבדו. היום הלם בפקיסטנים עם 85 מהממים. ראיתי כמה דקות מהאינינג שלו בחנות פקיסטנית בארצוו'י. הנוכחים היו מאוכזבים אבל ההערצה בעיניהם אמרה הכל.

הם שני גיבורי העל בתת היבשת של דורנו. בשלב מסויים בקריירה היה לכל אחד מתחרה. למוראלי היה את שיין וורן האוסטרלי. לטנדולקר את בריאן לארה הטרינידדי. מוראלית'רן אסף בשקדנות את כל השיאים. אבל מי יכול היה להאמין לפני שנתיים-שלוש שימיו הגדולים ביותר של טנדולקר עוד לפניו?

רק להמחשה. ב-2002 בחרו בו לחובט הטסט השני בהיסטוריה של הטסטס אחרי ברדמן ולשני בהיסטוריה של היום האחד אחרי ויו ריצ'רדס – שהוא אולי שחקן הקריקט האהוב ביותר עלי.

אם אני צריך להעריך את דמותו של טנדולקר אומר כך: מקצועית, כלכלית, תדמיתית  – בן הסופר הזה אחראי יותר מכל אחד אחר להעברת מרכז הכובד של המשחק מהארצות האנגלו-סקסיות לתת היבשת. כשהיום הודו בראש הדרוג העולמי, מועמדת לגביע העולם, הליגה העשירה ביותר היא הליגה השלה.

מבחינת השפעת ספורטאי בודד על הענף שלו  הוא בדרגה של טייגר הטרום-סקנדלי ולאנס ארמסטרונג. ואם היום הוא היה סיפור השער של אתר ESPN אז הוא עשה משהו גם לתודעה העולמית שמעבר לאימפריה הבריטית.

סאצ'ין טנדולקר הוא שינוי טקטוני בספורט.

ערב בבלומפילד (או - אל אל פרננדס 2)
לא יוצא מגדרי

88 Comments

רפאל 30 במרץ 2011

never heard of him.
קריקט אף פעם לא היה כוס התה שלי…

גיל מזימבבואה 30 במרץ 2011

בערוץ שאני ראיתי את המשחק הפרשנים ציינו שהיום זה עוד לא היה יום טוב שלו (הוא כמעט ניפסל 4 פעמים). אני חושב שהוא המרויח הגדול ביותר בספורט העולמי אם מוציאים פירסומות.
מה שקצת מעיב על אליפות העולם הזו זה הדיבורים על דברים לא קשרים שנעשים על המיגרש, לדוגמא: עומר שחקן פקיסטן סידר להודו 14 נקודות באובר אחד, ולאחר מכן ניפסל אחרי 2 חבטות….
מעבר להכל שזו יהיה הגמר הראשון אי פעם שניפגשות בו שתי ניבחרות מאסיה.

עזי 30 במרץ 2011

זה דווקא היה צפוי למדי גיל, אחרי הכל כמו שכתב רונן מרכז הכובד עבר לתת היבשת, בשתיים משלוש אליפויות העולם שהיו בטוונטי20 שיחקו נבחרות מאסיה בגמר זו מול זו.

גיל מזימבבואה 30 במרץ 2011

עזי אני דווקא חושב שאם אנגליה לא היתה עסוקה לפני האליפות במשך 3 חודשים באשס היא היתה עוברת סרילנקה.
לאוהדי יוניטד בתת יבשת יש דילמה בשבת, הגמר והמשחק של יוניטד נופלים אחד על השני…

עזי 30 במרץ 2011

גיל, זה מה שיפה אצל אוהדי אנגליה, גם בכדורגל וגם בקריקט (אבל לא ברוגבי כי זה ספורט של גברים וגנטלמנים), תמיד יש תירוצים. אני רוצה להזכיר לך שאנגליה מעולם לא זכתה בגביע העולם בקריקט, גם שכל שלושת הטורנירים הראשונים שלו היו אצלה בבית. ובוא לא נדבר על נבחרת אנגליה בכדורגל. בגביע עולמי בתירוצים יש מצב שאנגליה לוקחת.
אם אני אוהד הודו או סרי לנקה וגם מניונייטד, אני לא חושב שיש התלבטות. בכל הכבוד, גמר גביע עולמי מצד אחד ומשחק ליגה נגד גרנט מצד שני, אני לא רואה איפה הדילמה.

דורפן 30 במרץ 2011

הולכים לפאב ורואים את שניהם

ID במולדת 30 במרץ 2011

גיל,
לצערי לא ראיתי את המשחק. אבל עומר הוא מגלגל ולא חובט ככה שהשתיים שלו לא אומרות הרבה, בטח בשלב הזה של המשחק.
מהתבנוננות בסקורבוארד הוא באמת חילק הרבה ריצות גם ללא קשר לאובר הזה. לא מבין את המשחק הזה, פשוט יותר מדי מסובך למי שלא נולד לתוכו (השפעת עננים על הזורקים והחובטים ותנאי המגרש ושפע של קטנות אחרות שאתה בטח מכיר) אבל אובר או משחק גרוע יכולים לקרות. מעבר לזה כמו כל ספורט שיש בו הימורים יש גם סיכוי לדברים כאלו. בטח בתת היבשת (ואני לא בא להגיד שביבשת הישנה אין אלא שתת היבשת בקשיש הוא עניין כמעט נורמטיבי ואפילו זכה להכרת בית המשפט העליון בהודו לפני כמה שנים).

אריק 30 במרץ 2011

כל מה שצריך כדי להתחבר עם הודים בכל מקום בגלובוס זה להגיד להם "טנדולקהר" פעם זה גם היה "גנגולי".

ליאור 30 במרץ 2011

היתה אליפות גדולה(בעיקר בזכות אנגליה) סאצ'ין היה ביום רע ונחלץ בזכות פילדינג גרוע מסורתית של הפאקיס.אני דוקא הייתי בעד שאהיד ושות'.רונן,זה נכון שהמשקל עובר לחצי היבשת,אבל מכל הסיבות הקפיטליסטיות הלא נכונות(אין לי ספק שפרשת השוחד הפקיסטנית נובעת מאי שיתופם בכסף ההודי הגדול).אבל כן,גמר בין סאצין למוראלי זו קארמה/דרמה שחייבת להתקיים

דורפן 30 במרץ 2011

היום הרע עם 85 הוא רק כי הסטנדרטים שלו במקום אחר. ואם כבר קפיטליזם מנצח – אז נחמד שהאימפריאליסטים בצד הנדפק. אני מחכה שהמועדונים הגדולים של ברזיל ירוקנו את מועדוני אירופה בכשרון בכדורגל. או לפחות מהכשרון הברזילאי.

לטענתך – ברור שמעבר הגמוניה קשור גם לאלמנטים מסביב. עלי הופיע כשהופיעו שידורים ישירים של קרבות כתר. ג'ורדן כשהחלו להכנס קופסאות כבלים ואפשר היה לשווק את הNBA לכל העולם. אבל טנדולקר הוא הסמל. כי הוא לא רק טוב. הוא כריזמטי, יש מעט מאד עניינים שליליים בסיפור שלו, הוא אצילי בהרבה מהאוסטרלים. הוא מה שהקריקט היה צריך עכשיו.

אסף רביץ 30 במרץ 2011

בלי שום קשר, מעקב שחר פאר והטופ 10- אם החישובים שלי נכונים, היא מאוד התקרבה לשם היום אחרי ההפסד של רדוואנסקה. רק זכייה של פטקוביץ' במיאמי תמנע ממנה להיות מקום עשירי ביום שני הבא.

ליאור 30 במרץ 2011

אני דוקא הייתי נגד זכיה נוספת של אוסטרליה.ואני מעריץ את סאצ'ין וחושב שהוא גדול כמו סר ברדמן.ועדיין משחק לאקי שלו.אני פשוט נגד 20 20-אין בזה אלמנט קפטנסי וטקטיקה אמיתי.משהו בלב שלי רוצה את מוראלי וסרי לנקה החמודים.אבל בעיקר משחק טוב.אגב,לעיתים היום זה נראה כמו דו קרב מערבוני בין סאצ'ין לאפרידי(ציטוט מיודה נוריאל)

YB 30 במרץ 2011

אני מאוד לא אוהב את התייחסותם של כמה, בישראל של רבים, לשחקני בייסבול כאל שמנים לא אתלטים. הרי ברור ששחקני בייסבול אולי שוקלים הרבה לעתים אך מרביתם מאוד מהירים וחזקים בטירוף. אבל שחקני קריקט, הביטו בתמונה של העילוי הזה. יש לו כרס והוא גם לא נראה חזק במיוחד. אפילו טייגר וודס וכוכבי העל של הגולף שמורים יותר טוב ממנו. אף פעם לא אהבתי קריקט וגם לא התעניינתי בלהכיר את הספורט יותר. זה אחד המשחקים היחידים שאפילו את הבוקס סקור שלו איני יודע לקרוא. אולי משהו לא בסדר בי. ואולי הספורט הזה נעדר ערכים אסתטים (לפחות לטעמי) ולכן אף פעם הוא לא עניין אותי.
בכל מקרה, קריקט לא עושה לי את זה כלל וכלל והעובדה שהוא משוייך למעמד הגבוה ולכל מיני גינונים של מעמד זה (גם כשהוא משוחק בהודו, פקיסטן וסרי לנקה) אפילו מגדיל את הניכור שלי כלפיו.
ומה לזה לעזאזאל הסוודרים הלבנים הללו? כך מתלבשים ספורטאים?!

לוינטל 31 במרץ 2011

יואב, זה פשוט ספורט אנכרוניסטי. אנלוגי בעולם דיגיטלי.
אבל א. לך תתווכח עם מיליארד הודים ב. וינטאג' הולך חזק היום

תושב חוזר 30 במרץ 2011

המאסטר.
רונן – חלילה לי מלהטיל דופי בכישוריו ובהישגיו של המאסטר טנדולקר, אבל האם עלה פעם נושא הסמים ביחס אליו? אין לי מושג מה רמת הבדיקות בקריקט, ואם אני מבין נכון יש פה איזה ענין של פריחה מחודשת בגיל מאוחר

דורפן 31 במרץ 2011

בקריקט גיל 37-38 לא זקן במיוחד. שיחקו טסט קריקט הרבה אחרי גיל 40. זה לא שהוא הפך לחזק יותר. לעולם אני לא אומר לא, כי אינני יודע, אבל אין סימנים מחשידים. ויש בדיקות סמים בקריקט – שיין וורן אפילו נתפס

ליאור 30 במרץ 2011

וגיל.אוסטרליה זכתה פעמיים אחרי אשס

גיל מזימבבואה 30 במרץ 2011

כמו שעזי אמר, לאנגלים תמיד יהיו תירוצים. אני חשבתי שדווקא הניצחון באשס יתן להם דחיפה באליפות והם יגיעו לגמר. בכלל המאכזבת שלי באליפות היא דרא"פ ועוד אחרי שניצחו את הודו.
לפחות המאמן של אלופת העולם הבאה (לדעתי זו הודו) הוא מדרום אפריקה.

גיל מזימבבואה 30 במרץ 2011

YB – עזוב הסוודרים היתה תקופה שהשופט החזיק לשחקן הזורק את המעיל. או הפסקת תה ב – 4 . חוץ גם אני עד לפני 8 שנים לא יכולתי לראות את המשחק אבל נידבקתי, אתה לא שייך למקום אם ביום שני אתה לא מעודכן בתוצאות הקריקט והרוגבי. אני מזייף כי אני רואה את זה בתחנת הההילייטס ומעדיף כדורגל (כמו השחורים כאן).
אחרי שהסבירו לי על מה להיסתכל ולהבין את הסטטיסטיקה הבנתי שבמשחק הזה יש יותר ממה שהוא ניראה. אודה "באשמה" שהיום מתוך 9 שעות השידור ראיתי 6.
תושב חוזר – סמים? נו באמת…אל תקלקל

ID במולדת 30 במרץ 2011

באמת ענק. אני זוכר שהוא נחשב רק לפני שנתיים שלוש כשחקן גמור וחיפשו איך להוציא אותו מהסלקשיין. פשוט ענק.
אני עם YB אבל רק מכיוון שאני מכיר א הרעיון. לא סבלתי את המשחק ולא הבנתי אותו (וגם לא היום) עד ששכבתי במשך שני טסטים רצוף בבי חולים בהודו בלי דבר אחר לעשות.
אחרי 30 שעות אמרתי לרוא שהבנתי את המשחק. הוא צחק כמו משוגע וטען שעד היום הוא לא מבין אותו. מאז כלל שאני רואנ יותר אני אוהב יותר אבל מבין שאני מבין את המשחק פחות ופחות.
ובכל זאת כיף לראות.
ספורט יחידני, זוגות, קבוצתי והכל במעורבב. לעמוד חמש או שש או אולי חמש עשרה שעות (בטסט) על המגרש כשכל זריקה יכולה לשלוח אוך הביתה – זה לחץ נפשי. לא מכיר ספורט אחר כזה.
היכולת לזהות את הזריקה, את סדר ההתקפה ולחבוט. וואו. כל מי שניסע לענות על גלגול מול ילד בן 7 הבין בשניה שהעניין לא כלכך פשוט.
יוחדר הקריקט לטלויזיה. (גם ב20-20 אני מוצא כיף גדול)
ואם כבר לקשר את זה לפוסט הקודם – צ'ילום לא התאים מעולם לשום ספורט אחר יותר מאשר לקריקט.

ניינר 30 במרץ 2011

אני קורא את הפוסט והתגובות ומרגיש בור ועם הארץ. אין לי מושג על מה אתם מדברים.

צור שפי 31 במרץ 2011

הנה אני אתך, כדי שלא תרגיש לבד. יש יבשות שבהן כבר לא אבקר…

בני תבורי 31 במרץ 2011

וגם אני. מת לראות פעם משחק קריקט עם מישהו שבעניין.

מנחם לס 30 במרץ 2011

דורפן, כבר בכותרת של הפוסט שלך יש COP-OUT. לאלה שלא מבינים את משמעות המושג, הרי הוא התחמקות, בריחה, הימנעות מאמירה, הסתתרות מהאמת.

לאיזה מילה התכוונתי? ל-"משמעותי".

מה זה ט'נדולקר הוא הספורטאי הכי "משמעותי" בתבל'? הטוב ביותר? הפופולרי ביותר? הידוע ביותר? העשיר ביותר? יכול להיות שהוא 'משמעותי' מאד, אבל 90% מהעולם המערבי, כולל 99.99% מהאמריקאים וכל הדרום אמריקאים, לא שמעו מעולם את שמו. את שמו של קובי למשל מכיר כמעט כל העולם. גם את שקיל או'ניל כל העולם מכיר, כמו את מסי. ובוודאי את מייקל ג'ורדן. אלה ספורטאים "משמעותיים", אע"פ שאני עדיין לא יודע מה זאת אומרת להיות משמעותי.

אז תגיד לי דוגרי, דורפן, בלי 'משמעותי', מה הוא הכי בתבל?

ואגב, ארה"ב הפסידה אמש לפראגוואי בכדורגל 1-0, אבל בראדלי הכניס כמה וכמה צעירים חדשים מהקבוצה "תחת 19". האמריקאים שלטו במגרש אבל כפי שציינתי, הם יותר טובים נגד הטובות בעולם מאשר נגד נמושות העולם. אז היום הודיעו שב-4 ליוני נבחרת ספרד על הרכבה המלא מגיעה הנה למשחק נגד ארה"ב. התחילו להכין תרוצים!

IDO. Melbourne 31 במרץ 2011

מנחם, אני אנסה לענות לך.
טנדולקה משמעותי מכיוון שהוא חלק חשוב בחיי כל כך הרבה אנשים.
גם כספורטאי וגם כאישיות.

לפני כמה זמן העלת פה פוסט על נושא מי הספורטאי הכי חשוב (בעקסות 10 הגדולים של ESPN). אני הגבתי ספורטאי שמנצל את התהילה שלו לדברים בעלי משמעות!
כגון פדרר והמאבק שלו בהכנסת נשים למעגל העבודה באתיופיה וקונגו.
טנדולקה הוא כנראה הפילונטרופ הגדול ביותר בכלכותא. ובזכותו ספורטאים אחרים (שיין וורן, בראט לי הם 2 שאני יודע) לוקחים חלק בבתי ספר באזור המזרחי של הודו.

אז משמעותי הוא לא רק בעניין שטנדולקה הוא שחקן קריקט פעיל ואגדה מהלכת מול מעל מיליארד מעריצים ברחבי העולם.
הוא גם אישיות כל כך חיובית שעוזרת באופן פעיל לכל כך הרבה אנשים. בעיקר ילדים.

איפה זה ואיפה קובי בריאנט? מעגל התהילה של קובי ובריאנט ולברון ג'יימס ביחד לא מגיע להקף האנשים שעוקבים אחרי סאצ'ין. יש חיים גם מחוץ לפאלם ביץ'.

ומלה לרונן, טור שלם על קריקט ומלה אחת לא זרקת לקפטן היוצא שלנו?

דורפן 31 במרץ 2011

עידו – מעולם לא התחברתי לפונטינג. ראיתי בו נסיגה מסטיב וואו. למרות שהיה חובט גדול.

מנחם לס 31 במרץ 2011

ז"א שהכוונה של רונן היתה בכיוון "הומני", כמו "הספורטאי ההומני ביותר"?

איתן בקרמן 31 במרץ 2011

מנחם תתעדכן: רק בהודו יש יותר ממילארד אנשים, ו"אמריקה" היא כבר לא חזות הכל בעולם. ובמאה ה-21 גם סופרים ככה: 1 הודי = 1 אמריקאי = 1 מצרי = 1 ישראלי.

עזי 31 במרץ 2011

לייק

דורפן 31 במרץ 2011

מנחם – עם כל הכבוד לאמריקה, ואני אוהב אותה, היא כיום טובה בעיקר בספורטים שאף אחד אחר לא משחק ממש ברצינות. היא כנראה איכשהו מנצחת את דומינקנה בבייסבול. עדיין הכי טובה בכדורסל וממש קורעת את כולם בפוטבול. אם מישהו אחר משחק את זה – הוקי, טניס – אמריקה כבר לא הכי טובה. שילמדו קריקט!

מנחם לס 31 במרץ 2011

שכחת שישנם ספורטים שקוראים להם שחייה, כדורמים, א"ק, הוקי קרח, אופניים, נאסקאר, כדורעף, כדורעף חופים, סרפינג, כל סוגי התחרויות באולימפיאדת החורף, אגרוף, התאבקות, ושכחנו עוד ספורט! – כדורגל. 1-1 נגד ארגנטינה, וב-4 ליוני נצחון 0-2 נגד ספרד.

אפילו שבכמה סוגי הספורט שמעל הם לא הטובים ביותר תמיד, אבל הם בטופ שבטופ, שנה-שנה, בכל אחד מהם. רק בקריקט לצערי לא. גם לא ברוגבי. את זה אשאיר לאנגלו-סקסים, שמשום מה אתם מעדיפים לא להכליל את האמריקאים ביניהם.

מנחם לס 31 במרץ 2011

אני יודע שאתה אוהב את אמריקה.
יש עוד דבר מיוחד לאמריקאים, וזה בגלל שאין להם כל רגשי נחיתות על היותם מין אי בודד בקצה העולם: הם כל כך בטוחים בעצמם שהם לא כל כך שמים על שאר העולם: לכן אמריקאים לא יודעים שפות זרות, שונאים סרטים זרים (שכאן מראים אותם רק באולמות תרבות קטנים; אני וגייל הולכים פעם בשבוע לפחות. אנחנו ועוד איזה 5 צופים), לא יודעים כלום על הגיאוגרפיה העולמית וההסטוריה העולמית (זה מבייש ממש!), ולא אוהבים ספורטים זרים. לכן כדורגל הוא משחק של "גברים נמוכים עם רגליים עקומות ושעירות" כפי שכתב פעם עתונאי בכיר.

לאמריקאים יש בטחון עצמי ברמה גבוהה כל כך, שתן להם בייסבול ופוטבול, ולא מזיז להם ששאר העולם משחק כדורגל. אותו דבר עם קריקט, רוגבי, אופנה, לבוש, וכו'. הם ידעו שכל העולם יעתיק מהם מכנס עד הברכיים בכדורסל, במכנס ארוך במכנסיים קצרות בהליגה ברחוב, בקרחות שהתחיל מייקל ג'ורדן, ובמקדונלד

נכון או לא, בצדק או לא, הם חיים בהרגשה שהם הקובעים בעולם הזה, ושאחרים יעתיקו מהם במקום להיפך. הם הלידרס, ואפילו בלוב הם היו חייבים להתחיל הכל מהאוויר תוך שהם מתחננים מנאטו לקחת את הג'וב מהם.

בני תבורי 31 במרץ 2011

עכשיו אני מבין למה הם לא מצליחים לתפוס את בן לאדן :)

מנחם לס 31 במרץ 2011

מה הם יעשו איתו אם יתפשו אותו? יהפכו אותו לקדוש! (ולמה אנחנו לא מצליחים להרוג את ההוא בדובאי בלי להשאיר סימנים ודרכונים בריטיים – ולעצבן גם את הבריטים – שהמוסד עשה זאת? או למה אין לנו תכנית טלוויזיה מקורית, והכל גונבים מהאמריקאים, כולל התפאורה?)

מנחם לס 31 במרץ 2011

איתן בקרמן, אם תשים לב החזקתי בעצמי ובכל הכוח לא כתבתי "האמריקאים" אלא "העולם המערבי". שמע, אני הרי לא מטומטם שחושב "רק אמריקה" (ואם הייתי חושב, כמו שאני לפעמים חושב, אני לא מגלה זאת לאף אחד…). אני יודע שבהודו יש מיליארד אנשים. יש להם גם תעשיית סרטים גדולה מהוליווד. אבל אני לא מדבר כאן על תרומה לאנושות (בזה, אגב, סטיב נאש ואלונזו מורנינג יכולים להתחרות עם כל אחד!) פשוט רציתי לדעת מה זה 'ספורטאי משמעותי'.

אגב, אני בטוח שאם תעמיד את דייויד בקהאם וטלדונקה (מצטער. אני לא מכיר אותו ולא זוכר את שמו) 100 מטרים אחד מהשני, ותגיד ל-100 ילדים אוסטראלים, אנגלים, הודים, וסרי לנקים, לרוץ לזה שהם רוצים ממנו חתימה, הרוב הגדול (אם לא כולם!) ירוצו לעבר בקהאם, משמעותי או לא

דורפן 31 במרץ 2011

מנחם – טעות עצומה ומוחלטת בידך. ילדים הודים – בערך 100 ירוצו לטנדולקר. ילדים אנגלים, הרוב לבקהאם, אבל על פי ההרכב האתני של אנגליה לא מעטים גם לטנדולקר. סרי לנקים גם לטנדולקר. פשוט אין מה להשוות.

דורפן 31 במרץ 2011

מנחם בשנים האחרונות – השחיה בארצות הברית שומרת על מעמדה בין הגברים. בנשים ירידה. האתלטיקה בירידה. כדורעף – ירידה. כדורמים – ירידה. אופניים – קשה לשפוט מה יהיה בעידן אחרי ארמסטרונג. הוקי – אני חושב ששיפור בסך הכל – היום ארצות הברית היא כנראה 2-3 בעולם ביחד עם רוסיה. אם להיות רציניים רגע… אני חושב שמה שקורה בארצות הברית הוא שהספורט המקצועני, בעיקר הפוטבול, די משמיד את הענפים המשניים.

יריב 31 במרץ 2011

מישהו יכול להסביר למה נבחרת ארה"ב בביסבול נכשלת פעם אחר פעם? אני מסתכל ורואה בטורנירים עולמיים ראשיים בעשור האחרון, מתוך 9 תחרויות, ארבע זכיות לקובה, שתיים לארה"ב, שתיים ליפן ואחת לדרום קוריאה. אני הראשון להודות שאני לא מבין כלום בבייסבול, למרות שניסית לצפות בכמה וכמה משחקים בטלוויזיה, אבל מה זה אמור להביע? השחקנים מהנבחרות הללו לא משחקים (ברובם הגדול) ב MLB, זה אומר שהרמה בליגות המקומיות שם דומה לזו ב MLB? זה אומר שבייסבול הוא משחק קבוצתי ביותר, יותר מכדורסל, למשל (ונבחרת ארה"ב לא מתאמנת, ונוטה "להפיל את המקל")?

גיל 31 במרץ 2011

זה מאוד פשוט. באולימפיאדות ארה"ב שולחת חובבים או שחקנים דרג ג' שלא משחקים בליגה. באליפויות העולם משתתפים כל שחקני הMLB כך שאין לארה"ב יתרון מיוחד. המשחקים גם נערכים לפני תחילת העונה כשהם לא בכושר מלא, וגם האופי של המשחקים באליפויות כאלו שמוכרע על משחקים בודדים או סדרות קצרות גורם להרבה אי ודאות.

יריב 31 במרץ 2011

הדוגמה שעולה בראשי (כי אז צפיתי בה) היא ה"קלאסיק" של 2009. שם הנבחרות שהגיעו לגמר כללו (יחד) שישה שחקנים מה MLB. אני מניח שלשלב בעונה יש אכן משקל, אבל כנראה שפשוט גורם המזל חזק מדי. עכשיו נזכרתי שכך זה גם בליגה עצמה, אף קבוצה לא מנצחת 75%, אף קבוצה לא מפסידה 75%. גורם מקריות גבוה, הייתי צריך לחשוב על זה לבד, אבל תודה.

גיל 31 במרץ 2011

אגב, לא רק שיש ליגות חזקות אחרות אלא אתה צריך לזכור שאין דבר כזה נבחרת אמריקאית. זו נבחרת שנבנית אד הוק לטורניר מסוים. מכיוון שיש כל כך הרבה שחקנים מכל כך הרבה מדינות בליגה, התאום בין האמריקאים לא הכי מושלם כמו בקבוצות.

לוינטל 31 במרץ 2011

מנחם, אתה ענק.
סקופ: העולם נברא ב-1776 :)

מנחם לס 31 במרץ 2011

עמית, חבל שאתה צריר מדי, אחרת היית יודע שהעולם נברא ב-13 לפברואר, 1933, כשקים נובאק נולדה.

גיל 31 במרץ 2011

האמת היא שמעולם לא התחברתי לקריקט וזה בוודאי עניין תרבותי. אני מודה שאם הייתי משקיע יותר או אם היו משדרים את זה יותר יש סיכוי שהייתי מתחבר לזה אבל זה לא קורה. בכל מקרה, בתור חובב גולף אני לא חושב שיש לי זכות לבקר ענפי ספורט אחרים (ומנחם, אני מצפה בשבוע הקרוב לפני המאסטרס לפוסט המופתי שלך בנושא!).

מנחם לס 31 במרץ 2011

גיל, עזוב את כל אוהדי הקריקט. הם רק אומרים שהם אוהבים את המשחק כדי להישמע אינטיליגנטים יעני. אני ראיתי מספיק קריקט, כולל פעמיים אליפות הקריביים, פעם בסיינט מרטין ופעם בארובה. זה המשחק המוזר, המשעמם, המשונה, והארוך ביותר מכולם. זה משחק שהוא אפס, אפס אחד גדול לעומת בייסבול. אם אתה אוהב קריקט, אז אתה גם אוהב ללכת להצגה "המלך ליר" של שייקספיר ע"י תיאטרון הקאמרי (יש לי רושם שכמה גולשים כאן ממש מקבלים אורגממה בהצגת 'המלך ליר')

לא שכחתי על מאמר המאסטרס (המתחיל היום עוד שבוע). אשלח אותו כבר מישראל. אבל תקרא מחר את המאמר על "האגדה שהטריפה אומה שלמה"!

ארז (דא יונג) 31 במרץ 2011

אתמול הייתי בפאב שהקרין את המשחק הזה, עם איזה 10 הודים שישבו וצפו בו. האמת שיצא לי טוב כי לראשונה בחיי חבר הסביר לי מהם חוקי המשחק, אבל הנקודה הייתה ההודים, ששמחו מכל ראן של קבוצתם הרבה יותר משאני זוכר את עצמי צוהל מגולים של נבחרת ישראל בשנים האחרונות.

מנחם לס 31 במרץ 2011

ארז, תקרא את תגובתי למעלה לגיל. הודים זה עם מוזר. עכברים ופרות קדושים. קריקט, הוקי שדה, ובדמינגטון הם המשחקים הלאומיים. קריקט תפור עבורם.

ID במולדת 31 במרץ 2011

מנחם, אני לא רונן אז התגובה שלי היא בשם עצמי.

משמעותי זה גם השפעה על המשחק. וקריקט הוא אחד המתפתחים שבהם. היום, ביגוד לכמה שנים אחורה, מעגל המשתתפות כבר לא כולל רק את ארצות הקומוןוולטה (COMMONWEALTH) למיניהם. אמנם מרבית הקבוצות החדשות חלשות אבל הן שם ומשיגות לאט לאט תוצאות מעט טובות יותר. הליגה הטובה בתחום הוקמה בהודו ואמנם מעריצים רבים שונאים עד מתאבים את ה20-10 אבל הוא מושך מעריצים ומתעניינים חדשים (בהודו עצמה לא נתקלתי בהרבה שונאים. חנויות הצ'אי בעלות הטלויזיה מלאות כרגיל בימים של 20-20). המשחק מכניס שינויים בדרך ההתנהלות שלו (שיפוט טלויזיוני, ה20-20 האמור) וכהאנ.בי.אי והפריימיר ליג מחפשות מקומות התפתחות במזרח – שם הקריקט הוא בעל הבית הבלתי מעורער.
סאצ'ין הוא המלך של המשחק בדור הנוכחי והמשודר. הוא לוקח את הודו קדימה ועל הדרך לוקח את הקריקט.
כל זה הוא גם משפיע. מה עושה לברון?

דורפן 31 במרץ 2011

לברון והדור שלו הצליחו להמאיס על העולם משחק שבנה מייקל ג'ורדן

מנחם לס 31 במרץ 2011

באמת? אז למה שידורי אליפות המכללות שברו השנה את כל השיאים? למה משחקי ה-NBA הם ברייטינג ובמספר צופים בעלייה תמידית? למה באתר הזה כותבים בערך 40% כדורגל, ו-25% כדורסל (כש-90% ממנו הוא NBA), ו-0% קריקט, הוקי שדה, ובדמינגטון, המשחקים הגורמים לאורגזמה למיליארד הודים?
רונן, יש לי הצעה עשר עבורך מה לעשות הערב בבודפשט: לך לראות את "וונוס ואדוניס" של שייקספיר. תהנה כמו במשחק קריקט.

ID במולדת 2 באפריל 2011

מחבב

מנחם לס 31 במרץ 2011

קלע אמש עוד איזה 30 נגד הויזרדס, במאמץ גופני ופיזי הדורש קואורדינציה, התמדה, דקסטריטי, מהירות תגובה, דיוק, מחשבה, תיכנון, ועוד איזה 20 משתנים פיזיים ופיזיולוגיים, שלעומתם הקריקט הוא משחק לזקנות בבית האבות 'משען' בקרית טבעון.

אתה יודע מה מזכיר לי קריקט? את משחק ה-'בינגו'.

IDO. Melbourne 31 במרץ 2011

חשבתי על זה עוד קצת, ומעבר לטיעונים שהועלו עד עכשיו, אני אנסה לתת מבט אל העבר, 50 שנה מעכשיו (שנת 2061) על ספורטאים שפעילים כיום (2011) ויזכרו גם בראי ההיסטוריה כגדולים ביותר:

– ראפא ורוגר בטניס
– טייגר בגולף
– רוסי במוטורי
– סאצין טנדולקה בקריקט

זה די עושה אותו משמעותי.

אגב לפי דעתי הוא גם זה שנועל את עידן הטסט קריקט. נראה לי שהספורט הזה פאססס מהעולם תוך כמה שנים.

דורפן 31 במרץ 2011

רשימה מעניינת. אני חושב שגם מייקל פלפס ואוסאין בולט יהיו בפנים.

לגבי טסט קריקט – אולי פשוט הוא יחזור למספרי המשחקים של ימי ברדמן שבעשרים שנות קריירה שיחק 54 טסטס. האשז ישוחק כל שנתיים אבל מרבית המדינות יפגשו זו את זו פעם בארבע שנים.

moby 31 במרץ 2011

יכול להיות (ואני זהיר מאוד) שריאן לוכטה יצליח להקטין את מוטת הידיים של פלפס ולהוציאו מרשימות כאלו (לרמות של אל יחדיו ולא אל יחיד).
ואני די בטוח שזה יהיה או נאדאל או פדרר בודאי לא שניהם.

מנחם לס 31 במרץ 2011

רונן, עכשיו תגובתי למלבורן מופנית בכבוד רב גם אליך. מה קורה פה? הפכתם לאוהדי קריקט, רוגבי, ופינג-פונג (סליחה, טניס שולחן)? הפכתם לאינטיליגנטים? זהו? אין פוטבול, אין כדורגל, אין כדורסל, אין בייסבול, אבל יש טניס, יש מוטורי, יש גולף? (אגב, שכחתם באולינג!)

דבר אחד עשיתם לי: הצחקתם אותי כל כך שהיום אני הולך לראפא אחרי המשחק שלו בקי ביסקיין, מציג את עצמי, ומגלה לו שבישראל מאמינים שבעוד 50 שנה שמו יהיה בין 4-6 הספורטאים הגדולים של המאה! הוא יתפוצץ מצחוק יחד איתי.

IDO. Melbourne 31 במרץ 2011

וואלה מנחם:
תו לי רשימה של הספורטאים אגדות של שנת 60-70 במאה הקודמת (50 שנה קודם מהיום).
אני מצליח לזכור כולה 3 שמות ואני מוסיף עוד אחד מערוף בשבילך… (אחד כדורגלן מברזיל, אחד טניסאי מאוסטרליה ועוד כדורסלן ומתאגרף מאמריקה)וזה של אחד שהוא לא עיתונאי ספורט….

מנחם לס 31 במרץ 2011

מלבורן, בדרך כלל התגובות שלך מקובלות אנד מייק סנס. אבל הפעם עלית על עצמך, וכתבת את הדבר השטותי ביותר שניכתב בבאזר מאז שהוא נולד. אגב, היום ב-3 אני רואה בקי ביסקיין את פדרר שלך נגד גילס סימון, וב-7 את ראפא נגד תומאס ברדיק, שניים "מהגדולים בהסטוריה ב-2060" שלך, ומחר, או בשבת (אבל לצערי לא ביום ראשון כי אני טס להולי לנד ב-3 אחה"צ) את דג'וקוביץ מנצח את שניהם לפי התור, או אחד מהם – אם הם משחקים אחד נגד השני(אני לא בטוח איך הברקט עכשיו. אדע כשאגיע לאיצטדיון). וה-סאצין טנדולקה שלך? כן, שמעתי פעם את שמו. אבל לך בשבת לבלומפילד, או הערב ליד אליהו, ושאל את 100 האנשים הראשונים מי הוא, ואז שאל גם מי זה קובי בריאנט, ותקבל תשובה על כל שאלותיך. (אגב, אני מתפלא עליך שאין לך ברשימה איזה שחקן רוגבי אוסטרלי!)

דורפן 31 במרץ 2011

גיל – גם הפער יותר קטן. במספרי שחקנים יש לארצות הברית יתרון. אבל בתשעה שחקנים ביום נתון הפער בין ארצות הברית לרפובליקה הדומיניקניות יותר קטן מהפער למשל בכדורסל בין ארצות הברית לספרד. ואם אנשים היו מייצגים את מדינת ההורים – כמו בכדורגל – גם הפער הזה היה מתנדף לגמרי.

דורפן 31 במרץ 2011

לוינטל – הניתוח הטכנולוגי שלך לא נכון. אנשים מעולם לא ישבו וצפו בטלוויזיה במשחקי טסט מההתחלה לסוף. כי מרבית האנשים עובדים. הם קיבלו עדכוני תוצאות וצפו בהיי לייטס. דווקא המהפכה הטכנולוגית תומכת מאד במשחק. אתה שומר את האינטרנט פתוח עם התוצאה. אם יש וויקט ומהלך חשוב אתה מקבל אותו לסלוללרי. האינטרנט דווקא מציל את הקריקט ולא הורס אותו.

מנחם לס 31 במרץ 2011

דורפן, למה שלא תמצא איזה ז'ורנליסט שיתחיל לכתוב לנו כאן בדהבזאר קצת קריקט, כך שיהיה באמת משהו מעניין וטוב לקרוא?

ID במולדת 2 באפריל 2011

מהפה שלך לאלוהי הספורט מנחם.
הלוואי והייתי יכול לעשות את זה בעצמי אבל אם מישהו עוד קורא כאן בפוסט הדי עתיק הזה כרגע, בבקשה.
נא להרים את המחבט.

אריאל ש 31 במרץ 2011

רונן, הכל נכון וטנדולקר שחקן נפלא ואחד החובטים הטובים אי פעם, בטח כשמדובר ביציבות לאורך שנים. מה שחסר לו במידה מסוימת ולנבחרת ההודית במידה רבה הוא הכריזמה. אני בטח שוגה בנוסטלגיה חסרת בסיס (בטח ובטח כשמתבוננים בהישגים) אבל כאוהד מהצד אין לך את אותה תחושת ציפיה כשטנדולקר עולה לחבוט כמו שהיתה כשבראין לארה היה עולה. אני גם לא רואה את הזורקים מגיעים לרמת האיום שהיווה שיין וורן או לצמד ההתקפה האלגנטי ביותר אי פעם שראיתי שהיוו קורטני וולש וקרטלי אמברוז. זה קצת כמו להשוות את אלן פרוסט לגיימס האנט.

דורפן 31 במרץ 2011

נכון – לתקופה לארה עלה עליו. אבל כמכלול של קריירה שלמה בסופו של דבר טנדולקר פתח עליו יתרון. ייתכן מאד שטנדולקר יחזיק בשיאים של שחקן הטסט המבוגר ביותר והצעיר ביותר.

וולש ואמברוז לא היו צמד. היה גם מלקולם מרשל וכשלישיה לא היו מאיימים מהם. אבל וורן ומוראלי שינו את המשחק. כשהווינדיז שלטו כולם דיברו על מותו של הספינר. עכשיו אנחנו רואים קבוצות עם שני ספינרים בטסטס ולפעמים ארבעה ביום אחד. פה אני דווקא נותן יותר קרדיט לוורן, אבל בסופו של יום מוראלי חלף על פניו. הוא הפך מדינה זניחה למעצמה.

moby 31 במרץ 2011

שמשהו יסביר פעם אחת בצורה ברורה את החוקים של המשחק הזה.
מיליארד הודים כנראה לא טועים.
אני מעוניין לקפוץ על הרכבת הצפופה הזו אבל לא מבין את המונחים.

בני תבורי 31 במרץ 2011

מובי חכה לי…

מנחם לס 31 במרץ 2011

בני, התגובה למובי היא גם בשבילך!

מנחם לס 31 במרץ 2011

מובי, חסוך לך את הזמן. זהו משחק מביך ממש. משעמם עד מוות. מוזר ביותר מכל המשחקים. מתאים לאופי האנגלי האריסטוקרטי עם כוס בראנדי ותותים, ושהעבדים ההודים ישחקו לפנינו. אל תקשיב לאף אחד כאן המנסה להיות סופיסטיקייטד עם המשחק המגעיל והמשעמם הזה.

YB 31 במרץ 2011

אני לגמרי עם מנחם:
American sports rule!
הדבר היחיד שחסר באמריקה זו תרבות כדורגל ראויה לשמה (למרות שהיא לא רעה וטובה בהרבה ממה שחושבים). אבל זה עדיין לא אירופה.
אבל בכל הנוגע לתרבות ספורט- ספרים, טלוויזיה, אינטרנט, רדיו, עיתונים- ברור כי אמריקה היא המקום להיות בו לכל חובב ספורט.
וכל מי שלא חושב כך הוא אידיוט ופרובינציאל (לא רוצה להעליב אף אחד. אך כך אני באמת סבור. מצטער).

YB 31 במרץ 2011

וכמובן שאני לא מדבר רק על תרבות במובן ה"תרבותי" (עיתונים, ספרים וכו'), אלא על המבחן העצום של הספורט באמריקה. הזמינות שלו, האיכות שבו, האהבה אליו, המתקנים בבתי הספר, כמות הצופים במגרשים, המחשבה והחדשנות (ingenuity). בקיצור- אם האמריקאים החליטו שהם לא בקטע של קריקט אז אני סמוך עליהם. אגב, דעו לכם כל הפרובינציאלים ואנשי העולם הישן, האמריקאים גם ממש לא בקטע של ספורט אולימפי. והם עדיין הטובים בו בעולם.
זה כיוון שהפער ביניהם לבין שאר בעולם בתרבות ספורט כה עצום, שהם עושים בית ספר גם בענפים שאין להם בהם כל עניין.
אם יש לכם שכל, תעברו לגור באמריקה (כמו שמנחם עשה).
אם אין לכם, לפחות אל תהיו אידיוטים גמורים ותטענו כי תרבויות ספורט אחרות עדיפות.

YB 31 במרץ 2011

חבר'ה, מצטער על הסגנון. קצת השתלחתי. לא הפניתי את הביקורת שלי כלפי אף אחד באופן אישי אלא רק כלפי המגמה שלא לראות באמריקה את תרבות הספורט הסופיריורית בעולם. לדעתי, לא יכול להיות על כך ויכוח. כי בכל כך הרבה מונחים מוחלטים אמריקה מוליכה בכל האמור לספורט.
שוב, אציין אותם:
1. מתקנים בבתי ספר/פארקים ציבוריים (בייסבול, כדורסל, כדורגל, טניס, הוקי בחורף ועוד רבים- והכל חינם)
2. השתתפות של ילדים, כמעט כולם, בענפי ספורט מגיל צעיר (כולל בנות וכולל ילדים הסובלים מעודף משקל)
3. אימון שנעשה על ידי הורים בהתנדבות (תופעה שחובקת מיליונים)
4. חינוך גופני משמעותי בבתי ספר מבחינת שעות ורמת אימון ומשחק.כמעט כל ילד מוכשר מששתתף באופן רציני בכמה ענפי ספורט.
5. מלגות למוסדות אקדמאים בהתבסס על הצטיינות ספורטיבית. חוויה של סטודנטים להינות מספורט ברמה גבוהה בזמן הלימודים. הזדהות.
6. ספורט מקצועני ברמה הגבוהה בעולם.
7. תחנות רדיו במאות ואלפים שמשדרות ספורט 24-7.
8. כבוד למוסד העיתונות (משכורת, איכות כתיבה, יחס לעיתונאים המסקרים אירועי ספורט ברמה גבוהה בהרבה מכל מקום אחר בעולם)
9. ספרות ספורט (הכנסו לכל חנות ספרים והיווכחו בפלא)
10. איכות ספורט כבירה (כולל ספורט אולימפי, שכלל לא מעניין את האמריקאים)

לסיכום, באמת אין מקום טוב בעולם למי שעושה או אוהב ספורט.

דורפן 31 במרץ 2011

YB – לא חושב שזה עומד מעל ספרד או צרפת. ברוב האספקטים שציינת. כמובן עם ניואנסים. בוודאי לא מעל אוסטרליה יחסית לגודל אוכלוסיה.

אני הצבעתי על תופעה אחרת – בכל הענפים שהם לא אמריקאים נטו יש ירידה חדה ביכולת של האמריקאים מול העולם יחסית לדור הקודם. אולי כי הפוטבול לוקח הכל.

מנחם לס 31 במרץ 2011

או, סוף-סוף מצאתי חבר שמבין קצת. היי, YB, אתה חושב שאני מאמין לרגע לכל אלה הישראלים שמאלילים את הקריקט? הרי עוד שעה הם יאכלו סביח וינגבו חומוס (מה שאני אעשה עוד כמה ימים), יחתכו מכוניות בכבישים, ינסו לגנוב בתור, וימשיכו לדשבר בקול רם בסלולרי במסעדות. תראה, בארץ אני די חורני כמו הרבה מהישראלים, אז שלא יספרו לי שהם פתאום אוהדי קריקט, אלא אם-כן רוב הגולשים באתר הזה הם יורמ'ים שלא נדע.
YB, לא עשו אותנו באצבע. שינסו לעבוד על מישהו אחר, לא עלינו.

כשהאמריקאים ניסו להכניס בייסבול לארץ, והביאו כמה שמות גדולים, יהודים מהיכל התהילה בבייסבול שיעזרו בהתפתחות, מיד רפו ידיהם כשכולם אמרו להם "איטי מדי. לא מתאים לאופי הישראלי". אז לך תגיד לחולי הקריקט שכתבו פה שבייסבול הוא מרוץ מכוניות לעומת קריקט.

זהו, זז לקי ביסקיין. להשתמע מחר.

YB 31 במרץ 2011

אני לא מזלזל בקריקט כי אני לא מכיר אותו די טוב כדי לזלזל בו. ברור לי שהוא ספורט שאהוב על ידי מאות מיליונים בחלקים מסוימים בעולם. אך המדינות שאוהבות קריקט- מה הן עשו ביתר תחומי הספורט? כמה מדליות אולימפיות יש להודו, סרי לנקה ופקיסטן?
נכון שגם אוסטרליה בעניין אבל אוסטרליה היא מעצמת ספורט שאוהבת כמעט הכל.
אני לא אוהב קריקט כמעט אך ורק בגלל ערכיו האסתטים, שאינם מספקים אותי.

דורפן 31 במרץ 2011

מנחם – האן.בי.איי בירידה תמידית מאז ג'ורדן בגלל דור שחקנים שהמאיס את עצמו על הציבור. ובשנה הבאה יחליטו אם בכלל שווה להם לשחק.

דורפן 31 במרץ 2011

מנחם – במה בדיוק הגולף שאתה כל כך מעריץ טוב מהקריקט?

דורפן 31 במרץ 2011

YB – בשנה הבאה נגלה את טיבו של הספורט האמריקאי לאשורו… מעניין אם שווה לשחקני הפוטבול או הכדורסל בכלל לשחק.

יריב 31 במרץ 2011

סתם נקודה למחשבה על אומת הספורט הגדולה שמעבר לים. ארה"ב היא מדינה של 300 מיליון נפש, זה בערך חצי מהעולם המערבי. איך עומדת הזכיה במדליות ביחס לגודל האוכלוסיה? אל תשוו את ארה"ב לאוסטרליה או לבריטניה. ארה"ב יותר גדולה מבריטניה, צרפת, גרמניה, ספרד, קנדה, אוסטרליה, פורטוגל, הולנד, איטליה, סקנדינביה, אוסטריה ושוויץ יחד, ועוד נשאר ספייר (טוב, לא ספרתי, אולי אני מגזים קצת). איך תרבות הספורט האמריקנית העליונה ממוקמת ביחס לגודל האוכלוסיה שלה? הודו, כמובן, כמו כל המדינות העניות, לא זוכה בהרבה מדליות, כי ספורט הוא מותרות. להודו אין כל כך הרבה פנאי למותרות כמו שיש למערב. (ונתעלם מדיקטטורות כמו סין, שדוחפות ספורט כפרויקט לאומי, מגבש.)

אני לא יודע איך ארה"ב יוצאת בהשוואה כזו, אבל זה מסקרן.

דורפן 31 במרץ 2011

יריב – המדינות המצליחות בספורט יחסית לגודל אוכלוסיותן הן – בי פאר – אוסטרליה, קובה, הונגריה, ארצות סקנדינביה. הולנד וניו זילנד חזק בתמונה.

אצל מדינות הענק העשירות זה תקופתי. כרגע ספרד לוהטת. לפניה גרמניה. בריטניה קצת נחשלת יותר. אבל אין הבדלים ממש עצומים על פני תקופות

גיל 31 במרץ 2011

דורפן, לגבי גולף הוא משחק הרבה יותר גלובלי מאשר קריקט. נכון יש מיליארד הודים שמתעניינים בו אבל הכמות המוחלטת לא מתרגמת לאהדה רחבת היקף. קריקט הוא ספורט שרק מדינות מסוימות מתעניינות בו וטובות בו גם אם הן גדולות מאוד. אם יותר מדינות היו משחקות את המשחק אתה לא חושב שהוא היה יותר תחרותי?

דורפן 31 במרץ 2011

גולף ברמה תחרותית דומה לקריקט. כמעט כל השחקנים מכ-7-8 מדיניות מרכזיות. טייגר וודס קצת עיוות את העניין בגולף כשהיה פופולארי. בוא נאמר ככה – במדינות בהן שני הענפים הם ענף מרכזי – אוסטרליה, דרום אפריקה ואנגליה – הקריקט הרבה מעל הגולף ברמת הפופולאריות.

גיל 31 במרץ 2011

אני מניח שענפים קבוצתיים תמיד פופולאריים יותר מענפים אינדיבידואליים אבל אני לא מסכים שזה ענף של רק 7-8 מדינות. יש לך מתחרים חזקים מכל אירופה, דרום אפריקה אסיה ואוסטרליה. באסיה הפופולאריות שלו עצומה (גם אצל הנשים) ובאיזה עוד ספורט שחקן מפיג'י יכול להיות בטופ כל כך הרב זמן?

שי 31 במרץ 2011

סומו

שי 31 במרץ 2011

אני בעד כל ענף ספורט ששחקן עם כרס יכול לההפך בו לכוכב!

YB 31 במרץ 2011

דורפן- השביתות, כחלק ממו"מ תמידי בין בעלים לשחקנים, הוא אחד המכשירים שמקדמים את הספורט האמריקאי. לשחקנים יש יותר כסף, כוח (התארגנות, שבמדינת ישראל לא מתאפרשת הלכה למעשה לעובדים רבים וגם ההתארגנות של הספורטאים די פאתטית חוץ מהכדורסלנים שהשיגו "חוק רוסי". אבל גם לבעלים יש יותר כוח להפעיל מכשירים שעוזרים מאד לספורט ולתחרויות (תקרת שכר, חלוקת רווחי טלוויזיה וכו').
אז לא הייתי כל כך מזלזל בספורט האמריקאי רק בגלל שקיימת אפשרות ששחקני הכדורסל והפוטבול לא ישחקו.
ובנוגע לעניין צרפת וספרד כמדינות ספורט טובות מאמריקה- אתה לא מתכוון לכך ברצינות. אני מקווה. בנוגע לאוסטרליה- קשה לי להתווכח. היא מתקרבת מאוד ואולי אף עברה את אמריקה. אך הספורט באוסטרליה הוא פלא.

דורפן 31 במרץ 2011

YB- ספרד טובה בעולם בכמה ענפים מרכזיים – טניס, כדורגל – שהם ענפים שבהם כל העולם משחק. כפי שמנחם ציין – האמריקאים מסתגרים בענפי ספורט שלהם. אז זה לא כל כך השוואתי. לגבי תרבות ספורט – היא נפלאה. אני מעדיף אותה על הספרדית. אבל הטירוף של ריאל בארסה – לכל אחת עיתון של 60 עמוד שמתעסק רק בה – הוא לא פחות גדול מכל דבר באמריקה.

לגבי צרפת – זה עולם אחר שהוא זר לך כנראה. אני תמיד מתרשם שבכל עיר קטנה יש סיוף והתעמלות ואתלטיקה והם מצליחים לשלב מיעוטים גם בענפי ספורט של עשירים (לצרפת יש שחיינים ושחקני טניס שחורים). בספורט כחלק מאג'נדה סוציאלית אין הרבה תחרות לצרפת.

YB 31 במרץ 2011

צרפת מדינת ספורט עצומה אך בכל הכבוד היא עדיין לא אמריקה. וחוץ מזה, הצרפתים לוזרים והאמריקאים ווינרים (נשמע פשטני אבל נכון). ספרד מעצמת ספורט יחסית לגודלה, זה ברור, אך שום מדינה בעולם לא מציעה תרבות ספורט היקפית ומעמיקה כמו אמריקה (ואין הכוונה רק לאיכות הענפים). וברור לך שאם לא היה פוטבול ובייסבול אז היינו רואים הרבה יותר ספורטאים אמריקאים כבירים בענפי ספורט פופולארים יותר בעולם. הרי כל שנה איזה עילוי או שניים ב-100 ו-200 מ' בתיכונים מוותר על אתלטיקה (למרות שהוא שווה התמודדות על פודיום אולימפי עתידי) כדי לשחק ראנינג בק או ווייד רסיבר בקולג'.

גיל מזימבבואה 31 במרץ 2011

yb ומנחם זה בסדר לא לוקחים שום דבר אישית, תרגישו חופשי וזה אפילו נחמד לחשוב מה שאני בדיוק כמוכם חשבתי לפני 8 שנים על הקריקט והיום אני חושב אחרת. אני עדיין מעדיף כדורמים, כדורגל, כדורסל על פני הקריקט אבל גם נהנה לראות קריקט (בני אתה מוזמן תמיד, זה רק נראה מסובך אבל זה כ"כ פשוט להבין).
יש היום הרבה סיפורים (מי יודע אם הם אמיתיים?) על המפגש שנערך אתמול בין הודו לפקיסטן:
המון כסף הושקע בהימורים על הודו ולכן חצי הגמר והגמר ישוחקו בהודו ולא בבנגהלדש. הפקיסטנים קיבלו איומים שלא כדאי להם לנצח בהודו ולכן תמורת סכום נאות הם הסכימו להפסיד והשאלה שנשאלה איך נבחרת שהביסה את אוסטרליה ירדה לרמה כ"כ נמוכה?
איך שחקני פקיסטן "השמיטו" 4 תפיסות בטוחות של טנדלוקר (הראשונה אחרי שתי חבטות, והרביעית בכלל היתה קלה לתפיסה) עומר, כבר ציינתי למעלה. בקיצור בעיני הרבה הניצחון היה כשר אבל מסריח הרבה בגלל ההימורים והאיומים על הפקיסטנים.
כל חובבי הקריקט שדיברתי איתם היום טענו למשחק מכור.

Comments closed