THE BEAST OF THE EAST

הוא מעולם לא היה אידיאליסט של כדורסל. הוא חיפש להשתלט על המזרח. והשתלט * וחוץ מזה זוכה הבראקט שלנו הוא דניאל אנור

In כללי

פעם ג'ים קלהון היה סוג של בראד סטיבנס. מין עושה נסים כזה. מי שצריך לקחת איזה נדב הנפלד כזה ולתפור קבוצה עם שיטה שאיכשהו תלחם במפלצות האתלטיות של ג'ורג'טאון וסירקיוז. כשיצא לי להיות שבועיים עם קונטיקט, וזה כבר היה בעידן דורון שפר, הוא כבר ידע לגנוב שחקנים כמו ריי אלן שאיש לא שם לב אליהם.

אלא שהוא מעולם לא היה אידיאליסט של חינוך. קלהון הוא אדם עם מנטליות דורסנית. הוא החל להשתלט על המזרח. על האינר-סיטי. על הקצפת של כשרון הכדורסל. לפעמים על מקומות בהם אתה צריך לתמרן בתוך החוקים בכדי לגייס שחקנים. האתלטיק דירקטור של רייס הייס סקול  – משם בא קמבה ווקר – הסביר לי ככה. "קלהון עושה ביקור בניו יורק, ומי שהוא רוצה הוא לוקח" (רק להבהיר: רייס הוא בית ספר אקדמי למופת באמצע הרלם וקמבה ווקר השלים תואר ביוקון בשלוש שנים).

הם הפכו לביסט-אוף-דה-איסט. מבחינת איכות ומבחינת אתלטיות ובחינת כשרון. הנה ההבדל מימי הנפלד. אז הם חטפו כדורים, היום קבוצת הפרשמנים שלו שברה שיאי חסימות. יש לה מאזן מושלם מול קבוצות שהם לא הביג-איסט. ואחרי כמה השמצות על הקונפרנס הזה בטורניר, הנה אבחנה: אם אין לך את העוצמות הפיסית של הביג-איסט אין לך מה לחפש מול קבוצת האינר-סיטי של קלהון.

וכך הם חזרו אחרי מחצית ראשונה הזוייה והורידו פטיש עשר קילו על הראש של האידיאליסטים מבאטלר.

*

בבראקט שלנו זוכה הקורא דניאל אנור תוך כדי בהישג מדהים. זה ללא ספק היה הטורניר המטורף בהיסטוריה, לא מעטים חזו את הזכיה של יוקון, אבל המנצח במשחק דה באזר חזה את החזרה של באטלר לגמר. פנומנלי.

בין כותבי דה באזר המנצח היה רונן דורפן.

30 Comments

גיל 5 באפריל 2011

אני לא יודע כמה הוא היה הביסט של הביג איסט השנה, בסך הכל הוא סיים במאזן 9:9 אבל בהחלט אלופה ראויה ששמה קץ לסיפור הסינדרלה של באטלר. רק למה זה כל כך כאב לעיניים? 18% קלעו באטלר באחוז הגרוע ביותר של קבוצה בגמר. קלהון הוא גם המאמן הזקן ביותר לקחת את הגמר וכמה יפה יכול להיות אם יפרוש עכשיו בשיא.

גיל 5 באפריל 2011

ולגבי הבראקט, זה שבחר בבאטלר יוקון בגמר שיחק אותה בESPN רק 881 מתוך 5.9 מיליון ניחשו את הגמר שזה 0.00015. אצלנו, 1 מתוך 106 שזה 0.009, פי 628.

דניאל 5 באפריל 2011

זה אני שבחר.
האמת? חוץ מהגמר, אליו הבאתי את באטלר ויוקון – יוקון בגלל קמבה ווקר ובאטלר בגלל הביצים הכי גדולות במכללות (ובטוח הם ימנפו את זה לאיזו אחוות סטודנטים) – ניחשתי את הבראקט.

מנחם לס 5 באפריל 2011

לא משנה לי הבראקט. משנה לי המנצחת. יוקון אול דה וויי. הכל בגלל ההגנה שלהם. הייתי חצי רדום אבל ראיתי איך מחזיקים את באטלר ל-18% קליעה, וכמובן היה להם וולקר.
הולך לישון לשעתיים לפני שאני יוצא לישראל…סליחה, סיביר. לאן הגעתי? לא הבאתי אפילו זוג מכנסיים ארוכות אחד או סווט שירט. הולך הבוקר לשוק הכרמל כי בכל מקום אחר יקר מדי לאמריקאי.

גיל 5 באפריל 2011

ווקר דווקא היה חלק מאוד היום. וה18 אחוז קשור להגנה של יוקון אבל גם לאינסוף החטאות קלות של באטלר.

נינו 5 באפריל 2011

ברוך בואך מנחם, וחג שמח. מקווה שתיהנה מהשהות למרות מזג האויר ההפכפך. אגב, גם אני לא מצאתי את הבראקט שלך שם… מוזר

מנחם לס 5 באפריל 2011

רונן,
לא מצאתי את עצמי בבראקט. נבאתי שיוקון מנצחת אז אני יודע שעשיתי לא רע.

אלון 5 באפריל 2011

העבודה של קלהון בחודש האחרון היא הרבה יותר ממדהימה. הוא לקח קבוצה שאף אחד לא האמין שיש בה יותר משחקן אחד והפך אותה ליחידה בלתי מנוצחת.

לגבי היכולת של קלהון לגייס שחקנים. חקירה ראשונית של הליגה גררה השעייה משלושה משחקים בעונה הבאה ושלילת מלגות כדורסל. יצאה כבר הודעה שהחקירה תמשך. זה קצת מסביר את יכולות הגיוס שלו ובעיקר את יכולת התימרון שלו. קלהון הולך להשאיר ליורשו אדמה חרוכה בדיוק כמו שהשאיר פישר במישיגן. אני מקווה, בעיקר בשבילו, שלא ימחקו לו את האליפות הזאת.

גיל 5 באפריל 2011

ומה, קבוצות אחרות לא עשו הפרות? כולם מפירים את החוק במידה זו או אחרת, השאלה את מי תופשים ומאשימים.

אורן 5 באפריל 2011

אני יושב ומחפש הסבר. אולי מישהו ביוסטון התבלבל בכיוון גובה הטבעת. הפרקט שקע. סיבה הגיונית למשחק גרוע כל כך. אני לפחות עבדתי, לחשוב על לקום בארבע בשביל זה, בררר. כמו לצפות שעתיים בפרסומת של טויוטה.

אלעד 5 באפריל 2011

אין בעיה למצוא הסבר. לך לרוסטרים של ה-נ.ב.א. ותספור כמה שחקנים יש שם שיכלו להיות היום, סופמורס, ג'וניורס וסניורס במכללות.

אורן 5 באפריל 2011

ראיתי החודש חמישים משחקים, שום דבר לא התקרב לזה. שש דקות שחקנים רצים מצד לצד בלי לקלוע. כשבאטלר קלעה בדקה ה34 את הסל הראשון בצבע, הקהל מחא כפיים באירוניה. קהל אמירקאי מביע אירוניה במשחק פריים טיים, זה מעבר להגיון. גם חלק מעשר החסימות של יוקון, באו כשבאטלר התיאשו מנסיונות קליעה, וניסו לסחוט עבירה, כשהשופטים לא שרקו, זה נספר כחסימה. באטלר הגיעו ל18 מהשדה, בזכות הזריקןת מהשלוש, לשתיים הם קלעו תשע אחוז, המציאות מחקה את הקלישאה.

אלעד 5 באפריל 2011

כשהתלוננתי על הרמה במהלך הטורניר, נאמר לי שלקראת הסוף הרמה עולה כי האיכות של הקבוצות עולה. מבין 3 משחקי הפיינל פור, היחידי שניתן לקרוא לו משחק כדורסל היה בין מדורגת 8 למדורגת 11. חבל. פעם כדורסל מכללות לא היה רק מותח, אלא גם היה איכותי

ID במולדת 5 באפריל 2011

אני מסתפק במקום השני. זה יותר מממוצע הנקודות שלי בחידון השבועי מה שמראה על הרמה של הכדורסל הזה.

mirage 5 באפריל 2011

אני מבין למה שחקנים עוזבים מוקדם אבל אני מאד לא אוהב את זה. בעבר ששחקנים נשארו 4 שנים במכללה היה יותר רצף והיה אפשר להתייחס לקבוצה שנבנתה על ידי מאמן מסויים. הקבוצה הייתה מזוהה איתו באופן מוחלט. היום עד שלומדים את שמות השחקנים המובילים הם כבר עוזבים. חבל שהם לא נשארים למשל לנסות להגן על התואר.

אזי 5 באפריל 2011

אבל למה נגמר בתוצאה של כדורעף?

ניצן נ. 5 באפריל 2011

רונן, אני רוצה להודות לך על ההזדמנות שנתתה לי לקרוע את אחי הגדול. מעטות הפעמים שזכיתי לראות את אחי 25 מקומות מתחתי.
ועכשיו, לפלייאוף הNBA.

איתי נ. 5 באפריל 2011

אאוצ'. איך הקטן הזה שלא מבין ז*** אותי. בירה על חשבוני לקטן. זה מצטרף לבירה שאני חייב לעופר פרוסנר על יארד וחצי יותר מ- 4000 של אילי

עמית פרוס 6 באפריל 2011

רק שבקצב הזה אתה תחזיר את הבירה רק ב2012….

mirage 5 באפריל 2011

דרך אגב יש עוד סיפור אדיר שכמעט ולא זכה להתייחסות בארץ. נעמה שפיר, שחקנית מהגליל (השחקנית הדתייה הראשונה במכללות אם אני לא טועה)הובילה את מכללת טולידו לתואר בטורניר ה-NIT.בגמר היא קלעה לא פחות מ-40 נקודות! לפני מספר שנים הייתה כתבה עליה (נדמה לי בערוץ הספורט). היא שחקנית מצויינת. הנה:

http://www.greenwichtime.com/sports/article/Toledo-beats-USC-76-68-to-win-WNIT-title-1319995.php

http://www.foxtoledo.com/dpp/sports/ncaa_basketball/Rockets-WNIT-national-champs-

http://www.utrockets.com/PhotoAlbum.dbml?SPSID=89715&SPID=10722&DB_LANG=C&DB_OEM_ID=18000&PALBID=396141

http://www.wavenewspapers.com/sports/Toledo-beats-USC-in-WNIT-final-119193564.html

בני תבורי 5 באפריל 2011

mirage,
נעמה שפיר שחקנית פנטסטית. תודה על הקישורים, לא ידעתי שהיא בטולדו.

ניינר 5 באפריל 2011

רק חבל שטורניר כל כך מלהיב הסתיים במשחק כל כך מעפן.

שי לחג 5 באפריל 2011

במעבר לא חד,
תגידו? יש מישהו חמוד שיכול לשלוח קישור לסרטים של espn על ה-fab 5 ועל נבחרת יוגוסלביה בכדורסל?
ממש בא לי עליהם פתאום…

מישהו חמוד 5 באפריל 2011

על דיבאץ', פטרוביץ' ושאר החבר'ה
http://www.youtube.com/watch?v=3hOst_NExGI

על ה Fab Five:
http://www.youtube.com/watch?v=4vshTexXrb4

שי לחג 5 באפריל 2011

אתה חמוד אתה

גיל 5 באפריל 2011

היה עכשיו קטע גדול במסיבת העיתונאים למאסטרס. שאלו את וודס אם הוא שמע על שחקן בשם ויין רוני שהורחק בגלל שהוא קילל למצלמה. וודס חייך והסתכל על השואל כאילו הוא נפל מהירח.

מגיב חדש 7 באפריל 2011

1. כרגיל מעניין – תודה.

2. למרות שהשנה צמצמתי מאד חשיפתי לכדורסל מכללות (יחסית …), להבנתי להולכים-על-הגבול-וכנראה-שעוברים-אותו דוגמת האגינס וקאליפרי, ואפילו למרקט או פיטסבורג השנה, היו כשרונות כדורסל ואתלטים טובים יותר;

יתרה מכך, אם היבוא מחו"ל של קלהון התרכז בעבר בישראל, אז בשנים האחרונות הוא מייבא אתלטיות מאפריקה – אוקפור וכן אוריאקי וה – PF הפותח השנה, כדוגמה [אגב, זה הפך לאופנתי בביג איסט, כעשור + אחרי החדירה האפריקאית ל – NFL].

לסיכום: להבנתי, ביסט גיוסים הוא לא.

3. לא קשור – הסרט על ה – FAB FIVE הוא לטעמי חובה, למרות ואולי בגלל שהם (מלבד וובר) אחראים לו, כמפורט בכתוביות;

חוץ מ"איך העסק עובד מבפנים", והעלאת זכרונות מלפני 20 שנה, הדהימה אותי עוצמת הגזענות כלפיהם, 30 שנה אחרי הסיקטיז.

דורפן 7 באפריל 2011

מגיב חדש. ראית את האשים טאביט? קשה להגיד שזו ברירת מחדל להביא שחקן מאפריקה.

מגיב חדש 7 באפריל 2011

דורפן יקר,

לא דברתי על טנזנים …

ולנקודה: קלהון מלמד אותם, ועושה זאת מעולה – ת'אביט בשנתיים הראשונות, אם אני זוכר נכון, לא היה מרשים במיוחד, ולא היה לו צ'אנס להגיע לבחירת הדראפט ההזויה אליה הגיע לבסוף;

להבנתי – למרות שלא ראיתי איש מהם בתיכון – אודן, מונרו, הורפורד ונואה (למשל – התמקדתי בביג מן), הם כשרונות טובים משמעותית שקלהון לא גייס, וגם אמריקאים (עם מוצא בג'מייקה, שבדיה ורולאן גארוס …).

Comments closed