הקלאסיקו השני של אפריל

ריאל השיגה יותר מנקודה במשחק הראשון. היא השיגה אמונה בתכנית

apasciuto. cc license

בשלב מסויים במחצית השניה היה נדמה לי שמה שכדאי שריאל תעשה הוא להחזיק קצת כדור. כי היא נראתה מתעייפת. ברצלונה עושה את זה לא פעם לקבוצות, גורמת להן לשנות דברים. ולמרות הכל שחקניה המשיכו לחשוב: מהירות, מהירות, מהירות. גם במחיר החזרת הכדור לחזקת הקטלונים בזמן קצר ביותר.

גם רונאלדו נראה לא פעם שחקן לא חושב כי חשב כל הזמן מהירות. אבל הוא המשיך לבצע בדיוק את תכנית המשחק המקורית. זו לדעתי הייתה התוצאה המרכזית של הקלאסיקו הראשון, גם אם ברצלונה השיגה בו את התוצאה הרצויה לה. שחקני ריאל החלו להאמין שיש להם תכנית הגיונית.

ערב קלאסי KO
תתלו אותו וזהו (זיו רובינשטיין)

69 Comments

יואב 21 באפריל 2011

המיוחד עלה באותו מערך(פפה היה מדהים) אבל יש גבול לכמה אתה יכול לכפות את הסגנון הזה על קבוצה שטובה ממך בלפחות דרגה ולבסוף תשלוט במשחק אבל המחצית הראשונה נתנה לריאל את הכח להמשיך. את האמונה. זאת אולי היתה המחצית הטובה ביותר שריאל נתנה מול ברצלונה בשנים האחרונות.
היו לברצלונה רגעים עוצרי נשימה במחצית השניה. רגעים בו הם היו קרובים מספיק אחד לשני כדי לחולל את הקסמים שלהם סביב השש עשרה, זימזום תמידי סביב הרחבה כמו שהם אוהבים.
ריאל עמדה בזה ואכן עשתה דברים מהר, באומץ, עם כוונה. זה המיוחד בכבודו ובעצמו.
השחקן הביוני הראשון בעולם הכניע אותה והוריד אולי קופיף מהגב(מבחינתי, אין לו גם שערה על הגב שהוא צריך להוריד).
מורינו קד למלכים.
איקר נישק אותם כאנשים אהובים.
מרגש.  

גפן 21 באפריל 2011

אם זיכרוני אינו מטעה אותי,מלכת ספרד נכנסה לחדר ההלבשה של ספרד במונדיאל האחרון,לאחר הניצחון מול גרמניה,ופויול יצא בדיוק מהמקלחת שעליו רק מגבת…

הוא היה נבוך ביותר,והיא צחקה ואמרה לו הכל בסדר..תהיה נינוח : )

דודו 21 באפריל 2011

מדהים היה פפה ללא ספק.
מדהים שהצליח לסיים 90 דקות בלי 3 אדומים.
מדהים גם שלמרות צהוב צאבי אלונסו עשה משה בן לולו לשחקן בארסה ולא קיבל צהוב שני, שלא לדבר על ארבלואה שנתן מרפק בלי כדור לויה וסיים בדריכה מכוונת על השוקית ויצא מזה בלי צהוב.

בעצם לא כ"כ מדגהים, כי מי שמחפש את טביעות האצבע של מוריניו שיחפש אותם בעובדה שהשחקנים שלו שיחקו ברוטרלי וידעו שהסיכוי שיראו אדום קטן.
די מצחיק שבסוף די מאריה קיבל.

גפן 21 באפריל 2011

1)למוריניו יש תוכנית אחת תמיד נגד בארסה וזה בונקריניו,וזה בסדר ולגיטימי.פעם אחת הוא נפל קורבן לתקשורת (הקטאלונית בעיקר) ובא לשחק פתוח מול בארסה בנואו קמפ וקיבל חמישייה.

2)מה שאני אוהב אצל מוריניו זה שהוא לא שם קצוץ על אף אחד.לא איכפת לו מה יגידו המבקרים והתקשורת, איכפת לו נטו מהתוצאה.
ניחא קרוייף מבקר אותו על זה שהוא משחק עם שוער ו7 שחקני הגנה מול בארסה, אבל הוא לא מתקפל גם שאגדה היסטורית בריאל כמו די סטפאנו חותך אותו.גם לא איכפת למוריניו שפפ עולה עם השוער השני שלו פינטו,הוא עולה עם קסיאס (החלטה שבדיעבד הצילה לו את המשחק והגביע).

3)אני זוכר שמוריניו חתם בריאל אמרו שאין סיכוי שהוא ישחק בונקר כמו באינטר נגד בארסה עם קבוצה כמו ריאל כי זה נוגד את רוח המועדון,והאוהדים לא יקבלו את זה יפה. אחרי המשחק הפתוח נגד בארסה והחמישייה שריאל ספגה הוא קיבל הכשר מהמועדון,התקשורת במדריד והקהל לשחק איך שהוא רוצה,העיקר התוצאה.

4)בגביע זה הצליח לו למרות שבמחצית השנייה הייתה תחושה שזו רק שאלה של זמן עד שהשער של בארסה יגיע.ריאל לא עברה את החצי וקסיאס לקח 3 כדורים של שער בטוח ממסי פדרו ואינייסטה.הפעם היחידה שהכדור עבר את קסיאס זה היה מנבדל.בהארכה היה נראה שריאל מחכה רק לפנדלים ואז הגיע הגול משום מקום(מהלך מדהים ביופיו לכשעצמו).

5)הייתה לי תחושה רעה לגבי הגביע וצדקתי.לגבי חצי גמר הצ'מפיונס יש לי דווקא תחושה טובה.בארסה תעבור את המשחק הראשון בחוץ עם תוצאה סבירה פלוס מינוס,ותנצח בבית.
תחושה נכונה או לא?נצטרך לחכות שבועיים : )

ושוב מזל טוב לריאל ואוהדיה,ולשונאי בארסה.רק אל תתרגלו,כן? :)

אלי 21 באפריל 2011

אתמול היה בונקר? אינטר שנה שעברה היתה בונקר. הגיע הזמן שאנשים יעשו את האבחנה בין כדורגל לא מופקר לבונקר.
במחצית הראשונה גם לא היה לבארסה יתרון משמעותי במרכז השדה.

רילקס 21 באפריל 2011

אתמול היה בונקר לפרקי זמן לא מבוטלים

הופ 21 באפריל 2011

לקרוא למה שהיה אתמול בונקר מחייב למצוא הגדרה אחרת למה שעשו אינטר בשנה שעברה. ריאל היתה עדיפה, גם התקפית, במחצית הראשונה, פחות טובה אבל עדיין מסוכנת במחצית השניה, ובשום שלב לא שיחקה בונקר. היא אמנם שיחקה בלי חלוצים רוב המשחק (רונאלדו כ"חלוץ" יחיד) אבל ככה משחקת גם ברצלונה.
עד שמישהו הצליח לפצח את בארסה בלי בונקר, זה לא הוגן סתם לזרוק את המלה הזו בלי כיסוי.

עידן ש. 21 באפריל 2011

זה היה אחד המשחקים הטובים שראיתי בשנים האחרונות. ה0:0 עושה עוול למשחק – ריאל מדריד פשוט נתנו תצוגה הגנתית מושלמת. וזה לא שברצלונה שיחקו גרוע, הם היו מצויינים בהתקפה, בייחוד במחצית השנייה. מה שריאל מדריד עשו לבארסה, בעיקר במחצית הראשונה – משחק לחץ אגרסיבי שלא נתן לבארסה לנשום – הרבה זמן לא ראיתי קבוצה שעושה לברצלונה דבר כזה, גם לא אינטר בסן סירו. בשביל מה שפפה עשה במחצית הראשונה צריך כושר מטורף. לא פלא שבמחצית השנייה כולם התעייפו, הם נתנו את הכל פשוט.

ריאל מדריד הייתה אנדרדוג לכל דבר, ועם משמעת, ריכוז, אמונה והרבה התלהבות במשחק אגרסיבי בקצב אדיר, הצליחה לעשות את זה. מאוד שמחתי שכבשו – כי הגיע להם. כל המשחק הם מקיזים דם ויוצאים להתקפה של 5 שניות פעם ב10 דקות. בגלל שזה כ"כ מעט התקפות, הם חייבים להיות קליניים – וזה עוד יותר קשה לשחקן התקפה להיות חד כשהוא כמעט לא נוגע בכדור כל המשחק.

גפן 21 באפריל 2011

שכחתי כמה דברים לציין

למרות שנכבש רק שער אחד במשחק,זה היה אחד המשחקים הכי טובים שראיתי העונה.
במחצית הראשונה ריאל ביטלה את בארסה כפי שלא ראיתי בכל הקדנציה של פפ (כולל הפסדים).

המצטטינים שלי בריאל הם קסיאס ,די מאריה,פפה וחדיירה.
על קסיאס אין צורך בהסבר.
די מאריה לאו דווקא בגלל הבישול המדהים אלא בגלל המשחק הטקטי המדהים והעזרה בהגנה ובאגפים.
פפה שחקן מלוכלך אבל גרזן רציני באמצע המגרש.הוא גם הפתיע בכמה גיחות בהתקפה.
חדיירה גם גרזן רציני,ורץ כמו כספית.אחד השחקנים הכי אנדרייטד בעמדה שלו.

למעט אוזיל ששוטט על המגרש,דווקא רונלדו שכבש ולקח את כל התהילה היה הכי פחות בולט בריאל.אבל רונלדו כמו רונלדו במהלך אחד מכריע משחק.

גיל 21 באפריל 2011

זה היה משחק לא רע אבל לא כזה טוב כמו שעושים ממנו. עצירות כל שנייה, פאולים והתחזויות שגם בשביל הליגה הספרדית הם יותר מדי. מוריניו הוא גדול המאמנים בהתאמת הקבוצה שלו ליריבה ובשחקנים שמבצעים את מה שהוא רוצה. הבעייה עם ברצלונה שהיא נראית לפעמים אובדת עצות ותקועה. שוב רואים שבמצב פיגור או כשהם צריכים שער הם נתקעים ואין להם אף אחד מהספסל שיעשה את ההבדל.

יואב רשפון 21 באפריל 2011

נגעת בדיוק בנקודה,לפרקים ארוכים מאד במשחק,קיננה בראשי רק מחשבה אחת,איך זה לעזאזל שלקבוצה כמו ברצלונה אין ספסל?,אני מניח שזה מתוך אמונה עיוורת בשיטה.

אלי 21 באפריל 2011

כשראיתי את ריאל במשחק הראשון חשבתי על כמות השעות שמוריניו בילה מאז המשחק הקודם במשרד משרטט שירטוטים ובונה תכנית מלחמה מושלמת, החל מהוראות טקטיות לשחקנים ועד להודעות לתקשורת. בוודאי הוא ישב שם מאות שעות, מנתח כל פרט הכי טריוויאלי ובונה מאסטרפיס שהגיע לשיאו במחצית הראשונה אתמול מול בארסה.
למרות הכדורגל ההגנתי שלו אין לי בעיה שיאמן את היונייטד, כי הוא הכי טוב בעולם וזה מה שטוב לקבוצה.
מוריניו כמו גנרל אמיתי גם הכין מערך שונה לכל אחד מארבעת המשחקים, וזה מוסיף לענין, כי לברצלונה יש רק מערך אחד וזה מושלם אולי, אבל משעמם. בארסה מזכירה לי את אפל, שיודעת ליצר רק מכשיר אחד מושלם כמעט, לשתיהם יש גם מוגבלות מובנות שה'מושלמות' לא יכולה לחפות.

אלי 21 באפריל 2011

אגב אני קורא עכשיו ספר נפלא על פסיכולוגית ספורט בשם "Finding your zone", אחת הנקודות שעולות מהספר היא שבמצבי לחץ אסור לחשוב יותר מידי. זה מתקשר עם המשחק המהיר של ריאל אתמול מול משחק לחץ אימתני שהוא לכאורה בלי מחשבה אבל היא איבדה פחות כדורים מה5-0 שם היא חשבה יותר.

אלי 21 באפריל 2011

אבל זה בפירוש לא היה תכנית המשחק שלו. אי אפשר טכנית לשלוט 90 דקות במשחק מול יריבה כזו.

אלי 21 באפריל 2011

זה יועד לרילקס

סופרפלי 21 באפריל 2011

פעם ראשונה בחיים שהייתי בעד ריאל במשחק כדורגל (עוד מעט אהיה בעדה גם במשחק כדורסל) וזה רק בגלל שנאתי (שמקרוב באה) לברצלונה השחצנית ואוהדיה השחצנים.
לא היה בונקר, מוריניו גאון (אם זה הולך בטור הנדסי, – תבוסה,תיקו, ניצחון מינימלי, בפעם הבאה הוא יביס את ברצלונה (אשרי המאמין)), ריאל לא היו יותר אלימים מברצלונה, מרסלו הופך לשחקן הספרדי החביב עלי (אין לו פרצוף של איש ריאל), כריסטיאנו הוכיח בפעם המאה שאין לו מה להוכיח. ברצלונה לא מבינים שכשהם בפיגור עדיף להתמסר קצת פחות במרכז המגרש.
אני חושב שההבחנה שלך נכונה, ריאל באמת מאמינים עכשיו במאמן שלהם ובכך שיש לו תוכנית, זו הגדולה של מוריניו.
עכשיו התקווה לגמר ריאל-שאלקה (וששאלקה ינצחו, כמובן, משער של ראול).

גיל מזימבבואה 21 באפריל 2011

לצערי כל תואר של חמוריניו מקרב אותו ליוניטד על חשבון סולשיאר. במצב הנוכחי אני מקווה שהאישה של פרגסון תאשר לו להיות במגרשים עוד כמה שנים טובות.

pralia 21 באפריל 2011

כל מי שראה אתמול בונקר, שיחפש אלטרנטיבה לשעות הפנאי. מה שהיה זה בית-ספר לכדורגל ושיעור חובה חינם בטקטיקה לכל מאמן (את הכריזמה יהיה קצת יותר יקר להשיג).

יניב 21 באפריל 2011

כי באמת כבר נמאס.
שרשרת ההצלחות, סגנון המשחק שחוזר על עצמו, ההתנפלויות על השופט, ההצגות המגוכחות אחרי כל פיפס של עבירה, האמירות השחצניות והליקוק התמידי של חלק מכתבי הספורט חוזרים על עצמם כל פעם מחדש.
אני בספק שזה יגמר מתישהו.

יניב 21 באפריל 2011

מצד שני אולי תקופה ארוכה במנצ׳סטר עם תקציבים שפויים תשכך את כל הטררם.

Yair 21 באפריל 2011

ברור לך שבעיני מתבונן אובייקטיבי הטקסט הזה כאילו נכתב על שתי הקבוצות?

ID במולדת 21 באפריל 2011

היה משחק נהדר עם חלוקת כוחות ברורה בין המחציות וקצת פחות ברורה בהארכה. הספסל הקצר של ברצלונה זה משהו שדורש הסבר מקבוצה ברמות האלו.
לא ראיתי את המשחק הראשון מהארבע אבל העבודה של ריאל בהגנה הייתה עבודה טיפוסית ומושלמת של מוריניו. המחצית הראשונה של ריאל פשוט העלימה את ברצלונה כולל הנעת הכדור שלה באופן שאני לא חושב שראיתי בשנים האחרונות ובלי ללהזניח את ההתקפה בכלל. המחצית השניה הייתה תצוגת תכלית של הכדורגל הברצלונאי – אני לא אוהב אותו בכלל ואני שמח שהיום הוא גם לא לקח אותה לשום מקום – הוא דיכא את ריאל לגמרי.
משחק חם כזה מעורר מחשבות לגבי איך יראו שני המשחקים הבאים וכמה כרטיסים אדומים ייצטרכו השופטים להביא מהבית. שחקנים משתי הקבוצות הציגו משחק מלוכך מאד ואלים במקומות הלא נכונים, אבל במשחק מהסוג הזה אירועים כאלו גם מוסיפים ליריבות ולהרגשת של "גדולת" המעמד.

עידן 21 באפריל 2011

היה משחק נהדר. במחצית הראשונה פפה היה ענק וההצבה שלו בקישור עם הוראה לעלות קדימה היתה הברקה של מוריניו שגוורדיולה לא הגיב עליה עד המחצית. לעומת זאת, המחצית השניה הוכיחה לי שוב למה אני משתעמם השנה במשחקים של ברצלונה.

ואני חייב מילה רעה על רונאלדו. הפרימאדון האגואיסט, שלא רואה אף אחד ממטר, יכול היה – אחרי הגול שלו, שהיה אדיר לכשעצמו – להעלות את ריאל לשלוש אפס בשתי מתפרצות שבהן הזבל הזה לא מסר, פעם לאדבאיור שהיה נשאר לבד מול השוער, ופעם לדי-מאריה שהיה פנוי מול שער ריק. הוא אולי מכונת שערים, אבל האיש מגעיל את השועלים.

גילי פלג 21 באפריל 2011

מסקנות אקלקטיות ומבולבלות מהמשחק ( שהיה מבולבל ) :
משחק מוזר. נע בין כסאח זוועתי לבין כדורגל עצום לפרקים. אין ספק שמוריניו פיצח את הגנום הברצלוני, אם כי זה לא אומר עדיין שלא תהיה תגובת נגד אבולוציונית. הדבר תלוי בגווארדיולה. לצערי מסי לא נשא את הקבוצה על הכתפיים כמצופה וחובת ההוכחה עדיין עליו. אינייסטה איכזב מאד. מרסלו ופפה מדהימים.
במחצית השנייה בארסה הרגה את ריאל אבל כשלה בדבר החשוב ביותר בכדורגל. סימן מדאיג לבאות. בעקבות שני המשחקים האחרונים שיניתי את דעתי וכרגע אני חושב שהסיכויים להעפלה לגמר הצ'מפיונס הם 50/50. הלוואי ואתבדה. בארסה נראית מפוחדת מריאל ובמיוחד מסי. אין לי ספק שחזרתו של פויול תרגיע את בארסה. זה יותר משחק של ראש עכשיו מאשר כדורגל טהור ולכן ברצלונה בבעיה. רונאלדו לא היה מדהים אבל רצח את ההגנה עם המהירות הביונית שלו והוא נראה מסוכן הרבה יותר ממסי. ברצלונה חייבת לשלוט בכדור יותר ולהיות רגועה. אין לי מושג איך עושים את זה. אני מקווה שלגווארדיולה יש.

טל 21 באפריל 2011

אינייסטה היה השחקן הכי טוב של ברצלונה. דווקא צ'אבי היה פחות טוב, אם כי הבעיה העיקרית של ברצלונה היא גובה שחקני ההגנה (שוב, על אבידאל רונאלדו לא מבקיע את הגול הזה) והכושר הלא טוב של החלוצים.

אורי המקורי 21 באפריל 2011

מסכים לגבי הכל מלבד רונאלדו. רונאלדו הוא לטעמי הנוגח הטוב בעולם כיום ובניתור הוא עולה מעל כל שחקן אחר ומוסיף לזה טכניקת נגיחה מושלמת. לא פיקה הגבוה, לא אבידאל האתלטי ולצורך העניין גם לא פפה הגבוה האתלטי יכולים לקחת לו כדור כזה. מבחינה אתלטית בעולם הכדורגל הוא קפיצת מדרגה יוסיין בולטית. הוא נתן משחק מאכזב אתמול והיה לא חד (עד הגול) אבל במספר פריצות שעשה המגינים של ברצלונה נראו כאילו הם משחקים בהילוך איטי.

אילן 21 באפריל 2011

נדמה לי היחיד שיכול על רונאלדו בכל מה שקשור לניתורים ולמשחק ראש זה וידיץ'. אני אף פעם לא רואה אותו מפסיד כדור באוויר.
יהיה מעניין לראות אותם משחקים אחד נגד השני.

טל 21 באפריל 2011

וידיץ' הוא לא אתלט גדול, אבל הטיימינג שלו עושה את ההבדל.

אני לא יודע אם אבידאל היה לוקח לרונאלדו את הכדור, מה שבטוח הוא היה מפריע לו הרבה יותר. עם הניתור של רונאלדו והמאותרגות האנכית של אדריאנו, זה היה כאילו רונאלדו עולה לבד.

באופן כללי, אני לא זוכר את ברצלונה בתקופת גווארדיולה כל כך פגיעה לכדורי גובה כפי שהיא הייתה בשני המשחקים האחרונים. החיסרון של אבידאל ופויול הפר את האיזון שתמיד היה שם בין גמדים טכנים לשחקנים גבוהים ופיזיים. יש שם מדעי למצב כזה: ארסנל.

אגב, לפחות בהילוך חוזר זה נראה ככדור שהשוער יכל לקחת. אם כי פינטו בכלליות בהחלט נתן משחק טוב.

יוסי מזרחי 21 באפריל 2011

פינטו שהיה אכן טוב, לא יכול היה לקחת את הנגיחה של רונאלדו, מפני שהיא היתה גם מדויקת וגם בעלת עוצמה,יותר מבעיטה ממוצעת של מסי.

קורא 21 באפריל 2011

גם מסי היה טוב והשתחרר לא פעם ולא פעמיים מ2-3 שומרים אגרסיביים, כולל המהלך האדיר בבישול לגול שנפסל (בצדק) – זה שלא ניצחו לא חייב לשנות את העובדות. היה משחק אדיר ונבחרת ארגנטינה הרוויחה מגן שמאלי מעולה שיודע אפילו להגביה

סאביסביץ' 21 באפריל 2011

אחרי שני משחקים אפשר להגיד ששחקני בארסה מתחילים להרגיש את החום. פעם ראשונה מזה 3 שנים עומדת מולם קבוצה שאם היא רוצה הם לא מבקיעים. ריאל פיסיים בצורה מטורפת, הם רצו בלי הפסקה 120 דק'. אותי הכי הפתיע אותי מרסלו שנתן משחק הגנה משובח וכמה יציאות מעולות קדימה, ממש מזכיר את רוברטו קרלוס. דה מריה במשחק מעולה שיתק את אלבס שלא הצליח לעשות דבר בהארכה. מוריניו הוכיח שמדובר בגאון טקטי שחי את המשחק בכך שהעביר בהארכה את רונאלדו לצד שמאל מול אדריאנו שהוא פחות מהיר ממנו והתעייף נורא מהמשחק. לריאל יש תכנית, השאלה אם לבארסה יש, זהו מבחנו הגדול של פפ.

שרון רזניק 21 באפריל 2011

והקלאסיקו האמיתי נערך אתמול בלונדון. מדהים!

moby 21 באפריל 2011

הקדוש קסיאס והגאון מוריניו.
עכשיו פפ יהיה חייב לחשוב מחוץ לקופסא.
בואו של מוריניו לספרד הופך את פפ למאמן טוב יותר, חושב יותר, מגוון יותר.
אני לא רואה דמיון בין אינטר ובין ריאל. לדעתי מוריניו משנה ומתאים את המשחק של קבוצתו לפי המעמד של המשחק. מוריניו טעה, וחשב שיכול לנסות משהו בקלסיקו הראשון ושתמיד יהיה אפשר לתקן. בשני ובשלישי הוא כבר הבין שכל משחק הוא משחק גביע וחשוב הנצחון בלבד.
אך קטונתי, להבדיל ממבקריו הגדולים, להבין אותו ואת גאוניותו בכל זאת פורטו, צ'לסי, אינטר ועכשיו ריאל זכו איתו בתארים שלא היו "בלקסיקון" שלהם שנים רבות.

נעל קרועה 21 באפריל 2011

1-היה ברור שבארסה לא תבקיע נגד הבונקר של מוריניו
יהיו הרבה כמעט,הרבה טענות לפנדל,אבל כמו צ"לסי בבית ,ובחוץ ואינטר בבית קופנהגן בחוץ,קבוצה צמרת שלוחצת את בארסה בכל המגרש גומרת אותה
2-לבארסה אין ספסל,לריאל יש את אבידיור,קאקה,היגוואין בספסל,ליוניטד ספסל ענק,לבארסה יש את בוז"אן בספסל,מרצ"ארנו תמורת יאיה עיסקה כושלת
3-שוב הוכח שגרדיולה הוא מאמן כושל של טריק אחד,לא מגיב,לא נערך לשום קבוצה במיוחד,אולי הוא מפחד מקרויף
ושוב עיצה למשחק חוץ הבא,וויה על הספסל,קיטה בקישור עם מרצ"ראנו,פיול בהגנה,אל תחזיק בכדור,תן לריאל להגיע 35 מטר מהשער שלך ,ותעקוץ

טל 21 באפריל 2011

ריאל לא שיחקו אתמול בונקר, לא קרוב אפילו. הם שיחקו זהיר (שלושה קשרים אחוריים), הם וויתרו על ניסיון לשלוט במרכז השדה ושיחקו על מעבר מהיר מהגנה להתקפה. במילים אחרות, הם שיחקו לנקודות הכוח שלהם. אתה לא יכול לבקש משהו אחר מקבוצות כדורגל.

אני לא מאמין ברמות האלה ביתרון פסיכולגי. להפך. אני מאמין שדברים מתאזנים, כלומר שיותר קשה לנצח קבוצה חזקה מאד שניצחת ברצף מאשר לנצל את היתרון הפסיכולוגי לניצחון נוסף. אנשים נוטים לשכוח את זה, אבל גם משחקי הקלאסיקו בעונה שעברה היו די מאוזנים, ההבדל הוא שמוריניו יכול לתת לשחקנים את האקסטרא, כך שהמזל (והשיפוט) הולכים לצד שלו. לפחות בחלק מהמקרים.

מצד שני, לא צריך להגזים. אנחנו מדברים פה על הקבוצה היקרה ביותר שאי פעם נבנתה, המועדון הגדול בעולם, שמשחקים בו טובי שחקני הכדורגל, שחוגגת תואר שבעבר היה שולי מבחינה, משל היא הייתה אקסטרמדורה. גם זה סוג של ניצחון של ברצלונה. אותו דבר הטענה שראיל עשתה "בית ספר לכדורגל". זה ההבדל באיכות בין הקבוצות. "בית ספר לכדורגל של ברצלונה" נגמר ב5-0. "בית ספר של ריאל" נגמר ב1-0 בהארכה, במשחק של 50/50. בלי להתכוון לזה, גם שונאיה פה נותנים לברצלונה מחמאות.

המעבר של פפה למרכז המגרש הוא כל כך טיבעי, שמוזר שלא חשבו על זה קודם. הכוח של פפה הוא באתלטיות הכבירה וברוח הלחימה שלו (דרך תקינה פוליטית לכתוב שהא פסיכופט). מצד שני, הוא לוקה בקור הרוח ויש לו נטיה לטעויות מנטליות. כקשר אחורי הוא יכול ללבטא בצורה טובה יותר את הנקודות החזקות שלו ויכול להסתיר את נקודות התורפה.

בגדול, היתרון היחידי של ריאל הוא בעומק הסגל ובשלב הזה של העונה יש לזה משמעות, גם מבחינת טריות וגם מבחינת היכולת לעשות שינויים. אם לברצלונה היה מחליף ראוי, וייה (ופדרו) כבר מזמן היה נשלח להתרעננות בספסל. אם אבידאל היה בריא, לא נראה לי שרונאלדו מבקיע את הגול הזה. זה המחיר שברצלונה משלמת על כשלונות הרכש של פפ.

יואב 22 באפריל 2011

טל,
אם אבידל(או פויול) היה משחק, אולי הוא היה מטר אחורה או קדימה מרונאלדו, אולי היה מתרומם לכדור בטיימינג טוב יותר, אולי היה נפצע ומוחלף. אולי. אין לספקולציה הזאת שום משמעות באמת.
עדיין, את השער הזה הבקיע אחד האתלטים והנוגחים הגדולים ביותר שהמשחק הזה ידע, בסוג של התקפת מעבר שמאד קשה להיערך ולהתמודד איתה מראש.

 

א,ק 21 באפריל 2011

קבוצות כדורגל חיות אך ורק בתקופה מסויימת. ההשוואות הן תמיד להיסטוריה אבל התוצאות נקבעות בהווה. ברצלונה הנוכחית היא קבוצה מדהימה ושושלת לאחר שיא מסויים. לריאל יש ברירה אחת- להילחם על כל פירור בזמן הזה ולא לוותר. היא עשתה זאת בצורה מדהימה אתמול. שאלתי את עצמי כמה פעמים אם ההגנה של ריאל תצליח היכן שהצליחו סמואל, לוסיו זאנטי ומייקון. אתמול הם התחפשו הגנה איטלקית קלאסית(לא ששל אינטר הייתה איטלקית). 2 מסקנות מהמשחק:
1. גווארדיולה מאמן מדהים לאורך העונה ובקדם עונה. התאמות טקטיות למשחק הן לא בלקסיקון שלו ולכן יש שלב שהתיקי
תקה הופך לפיפי קקה.
הדימיון והיצירתיות שמאפיינים כל כך הרבה משחקים של ברסה ממש לא מאפיינים את המאמן שלה בחילופים והתאמות במשחקים עצמם. החלפת שחקן היא אומנות. לא חוכמה להחליף את אינייסטה למחיאות כפיים דקה 84 כשאתה מוביל כמעט תמיד. האומנות היא להשפיע בדרך המועטה שיש למאמן בזמן המשחק.
2. כל מה שהיה אתמול משפיע עד שריקת הפתיחה בברנבאו בו אם יגמר שוב 1-1 כמו שבוע שעבר היתרון הברור יהיה לברסה. לריאל אסור לספוג יותר משער בברנבאו כיוון שכמו שברסה התקשתה אתמול להבקיע כך גם ריאל ורונאלדו מתקשים מולה. יהיה מעניין לראות את מוריניו בקאמפ נואו שוב.

טל 21 באפריל 2011

1. בדיעבד (כלומר שאתה רואה אותה העונה), לא בטוח שההגנה של אינטר יותר טובה ממה שיש לריאל מדריד. קראבליו, פפה, ראמוס וכמובן קסיאס, הם משחקני ההגנה הטובים ביותר שיש בכדורגל העולמי. ארבלואה הוא לא מטובי שחקני ההגנה, אבל הוא עדיין בינלאומי ספרדי שהיה חלק מהגנה מצוינת של ליברפול.

לוסיו למשל, היה בדיחה בעונות האחרונות שלו בבאיירן. סמואל היה כישלון גדול בריאל עצמה. אתה רואה מה הם שווים העונה בלי מוריניו, עם מאמן שמנסה לשחק כמו ברזיל 82.

2. ללפחות ברמת הפרסונל, גווארדיולה אין יכולת אמיתית לשנות (חוץ מלשחק יותר הגנתי, עם בוסקטס ומסצ'ראנו בקישור), כי אין לו ספסל ברמה שיש לריאל. הוא פשוט צריך לקוות שהקבוצה שלו תהיה ביום יותר טוב המלימטרים המכריעים ילכו לטובת הקבוצה שלו. עם כל התשבוחות למוריניו, זה היה משחק של 50/50. אפילו באותם תנאי משחק כמו אתמול, הסיכיים של ברצלונה לעבור טובים.

החיסרון האמיתי של גווארדיולה הוא ברכש שלו וזו הסיבה העיקרית שלברצלונה אין ספסל, כך שהוא לא יכול לעשות שינויים.

הופ 21 באפריל 2011

מוריניו הצליח להפוך את ריאל לקבוצה בדמותו: טורפת, לא רואה בעיניים, אופורטוניסטית, חזקה ובלתי ניתנת להכנעה – וכל זה באלגנטיות קרת רוח ואסתטית. מגיע לו שאפו ענק.

אסף 21 באפריל 2011

נכון, אבל בוא נחכה רגע עם ה"בלתי ניתנת להכנעה".
או שבוע.

הופ 21 באפריל 2011

כמובן, אני לא מתכוון באופן כללי אלא ספציפית למשחק אמש. מי שקורא את התגובה שלי – יש להוסיף את המלה "אתמול" אחרי המלה "הצליח".

יואב רשפון 21 באפריל 2011

בלטה בנוכחותה-שאקירה
בלט בהיעדרו-טיקי טאקה

גיל מזימבבואה 21 באפריל 2011

עד היום כל אנשי ברצלונה התגאו בשחקני הבית הרבים ובמחלקת הנוער, היום פתאום לריאל יש יותר עומק…איפה כל אותה מחלקת נוער "הטובה בעולם"?.
האם מכל העתיד של ברצלונה הדבר הטוב ביותר שהיא יכולה להציג זה מסצ'ארנו?

טל 21 באפריל 2011

מחלקת הנוער הטובה בעולם משחקת בהרכב הראשון (ובמקומות אחרים) והיא זו שמייצרת את היתרון האיכותי על כל קבוצה בעולם, כולל השחקנים שריאל מדריד רכשה ב350 מיליון יורו. אני כנראה מגלה לך פה את אמריקה, אבל לא מחלקת הנוער של ריאל מדריד מייצרת לה את היתרון בעומק. מה הקשר בכלל?

גם לא הבנתי למה המרכאות. אתה חולק על הקביעה הזו?

שלו 21 באפריל 2011

1. יש לי תחושה שאוהדי ברצלונה חושבים שאם לא מנצחים אותם בשיטת משחק שלהם זה לא נחשב.
2. פתאום ריאל נהפכה לאנדרדוג (קצת יקר, אבל אנדרדוג) וברצלונה נהייתה אימפריאליסטית דורסת, שכולם רוצים ברעתה.
3. זה נראה לי כמו תחילת הסוף של ההגמוניה הבארסאית, אולי עוד עונה אחת אבל השיא של לפני שנתיים כבר לא יחזור.

דורפן 21 באפריל 2011

שלו – על מה זה מבוסס? על משחק כדורגל בודד? אולי משחק וחצי? אני אפילו לא יודע אם לקטלג את זה כמשברון. זה בוודאי רחוק ממשבר.

אני חושב שכשם שהם לא נמצאים כל כך רחוק מעל הצמרת האירופית הם בוודאי מעל הצמרת האירופית ויישארו שם לתקופה. הם יודעים לעבוד, הם יחליפו שחקנים בבוא הזמן, וכל עוד מסי משחק ברמתו הנוכחית יהיו בצמרת הגבוהה מאד.

מה שקצת אירוני הוא שעכשיו אני קורא שהשחקן השני הכי חשוב זה פויול. כאילו היו כאחד האדם.

שלו 21 באפריל 2011

עצם העובדה שהם הפסידו תואר, ובעיקר זה היה משחק שהם רצו לנצח.
לשיטתם הם בנו קבוצה בילתי ניתנת להפסיד. הם ספרו כל מיני גביעים הזויים כדי לצייר עונה של שישה תארים.
אני חושב שבמשחק אחד הם יכולים להפסיד לכל קבוצה בצמרת העליונה באירופה ( כמובן גם לנצח) אבל הם לא מה שעושים מהם, יש להם חבורת שחקנים מצויינת ומשחק קבוצתי שמוציא מהם יותר מסכום החלקים של השלם, אבל ריאל לא נופלת מהם, בטח לא בכישרון. והצפיה שהם ייקחו את ליגת האלופות ובקלות היא מוגזמת.
קבוצות לומדות אותם ולחלקן יש את הכלים להתמודד מול האתגר.
אני מאמין שבעונה הבאה יהיה להם יותר קשה.
זה רק מעצים את ההישג של הקבוצה של קרויף שלקחה חמש אליפויות רצוף.

דורפן 21 באפריל 2011

הקבוצה של קרויף לקחה ארבע אליפויות רצוף. דווקא לריאל הייתה קבוצה בשנות השמונים שלקחה חמש ברציפות. העובדה שהחשיבו גביעים הזויים בעונת ששת התארים לא משנה את העובדה שהם כן לקחו טרבל מלא.

כן – הציפיה שהם יקחו כל קבוצת צמרת בקלות היא מוגזמת ומופרכת. אבל הם כן יותר טובים ואתה תארת את המשחק כתחילת ההתמוטטות שלהם… לא ממנו ולא מקצתו. הרבה מאד צריך לקרות בכדי שהם יתמוטטו.

שלו 21 באפריל 2011

סוף ההגמוניה, אני חושב שריאל בהחלט תחרותית להם, ותהיה יותר בעונה הבאה, כשהם יבינו שאת האליפות לוקחים בניצחונות נגד שאר הליגה.
נכון ארבע אליפויות לקחה הקבוצה של קרויף וזאת הנוכחי לוקחת את השלישית, ישנה עייפות חומר לסחוט מקבוצה שלוש אליפויות רצופות זה הישג.
שאלה נוספת שעלתה מהמשחק היא האם משהו שם לב לעובדה כמה ברצלונה קבוצה נמוכה, ומה קורה לה כשמשחקים נגדה על כדורי גובה.

יואב 21 באפריל 2011

(:

שלו 21 באפריל 2011

כמובן אין כוונה שברצלונה תתמוטט, רק שעוד קבוצות יזכו בתארים.
וזה לא יהיה ברור מעליו שהגביע הוא שלה, לפני תחילת התחרות.

יואב 21 באפריל 2011

שלו,
ריאל נופלת מהם בכישרון ושיטת המשחק של ברצלונה לא ניתנת כרגע לחיקוי.שחקנים מאד מסויימים יכולים לממש אותה-והם בברצלונה.

טל 21 באפריל 2011

שלו,

1. שמת לב שבכל מצב אתה מהמר נגד ברצלונה? נגד שחטאר למשל, הימרת על האוקראנים, דבר הזוי לחלוטין.

זכותך המלאה כמובן (למרות שאתה מקפיד לציין ש"בספרד אתה בעד ברצלונה"), אבל כמו לא מעט אוהדי קבוצות אחרות, אתה בעיקר רואה מה שבא לך לראות, כתוצאה מזה ש"נמאס" לך (כאילו אי פעם היית בעד זה) מהקרדיט ותושמת הלב התקשורתית שברצלונה מקבלת. זה עונה גם לשאלה מי אותם "כולם" רוצים ברעתה. שוב, לגטימי לחלוטין, אבל הייתי קצת מחכה. הרי אם הפסד לקבוצה מעולה של ריאל בהארכה הוא סימן רע מה אתה אומר על הפסד לקבוצה טובה+ של מנצ'סטר סיטי בזמן החוקי? האם זה מסמל את סיום ההגמוניה של יונייטד בעיר?

2. מבחינת פער מהמקום השני בשלב הזה של העונה, ברצלונה נמצאת בליגה במצב יותר טוב משהיא הייתה לפני שנה ואולי יפתיע אותך, גם לפני שנתיים. כלומר להבדיל מהמצב שבו הוא היה בליגות אחרות, מוריניו נכשל בגדול במשימה שלו בליגה הספרדית.

כן כן, מוריניו הגדול והקבוצה היקרה בהיסטוריה של הכדורגל הרימו דגל לבן בליגה הספרדית, שישה (יש שיגידו יותר. למשל מי שתיאר את התיקו במחזור האחרון כ"ניצחון מוראלי") מחזורים לסיום. עצם העובדה שאף אחד לא מתאר את זה ככישלון קולסאלי, רק מדגישה עד כמה העוצמה של ברצלונה מדהימה. ועד כמה יחסי הציבור של מוריניו טובים.

3. גם עצם העובדה שהפסד בהארכה במשחק מול הקבוצה היקרה בהיסטוריה שהיא גם הקבוצה השניה בטיבה באירופה מצטייר כסיפור כזה גדול- ולא רק במובן הצר של עצם הזכיה/הפסד באותו תואר ספציפי, אלא כ"סיום הגמוניה"- רק מוכיחה את העוצמה האדירה של ברצלונה. אצל כל קבוצה אחרת הפסד במשחק נתון בגביע מול קבוצה טובה, נחשב לאופציה סבירה. יונייטד לפני שנה הפסידה בבית ליריבה היסטורית ענקית שהיא גם קבוצה מליגה שלישית. וגם אם זה ביאס את אוהדיה מאד באותו רגע, אף אחד לא ראה בזה משהו עמוק מידי. אצל ברצלונה הפסד לקבוצה מספר 2 באירופה נתפס כקטסטרופה.

ברצלונה הנוכחית נשפטת בקריטרונים בהם אף קבוצה מודרנית לא נשפטה. במשחקים מול הקבוצות הכי גדולות באירופה, הצפייה ממנה היא לא רק לנצח אלא לשלוט באופן מוחלט במשחק. מיונייטד למשל (הקבוצה מספר 3 באירופה היום) אין ציפיה כזו אפילו במשחקים מול קבוצות בינוניות באנגליה. אתה כמובן לא מתכוון לזה, אבל בעצם הציפייה והשמחה על כך שהציפייה לא התממשה, אתה רק מחמיא לקבוצה הזו.

שלו 21 באפריל 2011

גם אני שאלתי את עצמי איך הגעתי למצב שאני שמח שברצלונה מפסידה,
כנראה שאני רק מחבב אותה כשהיא אנדרדוג.
היונייטד לוקחת אליפות כשהיא כבר הרבה שנים לא מחזיקה את הסגל הכי ״טוב״ באנגליה.
ממזמן אין לה בעלות על שום תואר, רק הרבה זיעה.
אבל זה לא העניין כי אצלי הן לא באות אחת על חשבון השנייה.
הרבה יותר מעניין אותי לחפש את המקום בו אימפריות נופלות, להגיד שברצלונה תעבור את שחטאר זה לא מעניין.
כן מעניין לחפש למה שחטאר יכולה לעבור את ברצלונה או כדי שתרגיש שיוויון עם היונייטד לחפש למה פורטו תדיח אותה.
ברצלונה היא תופעה מעניינת הרבה מעבר לכדורגל שלה, מה שמפריע לה ואולי בגלל שחזרתי לארץ לא מזמן אז זה ישר קפץ לי לעין. הוא חוסר ההבנה של ערוץ הספורט למשל שלמרות שקבוצה היא פייבוריטית עדיין היא יכולה להפסיד, והאמת זה לא אסון כל כך גדול.
אני לא כל כך אוהב אוהדים שחושבים שהקבוצה לוקחת אליפות עוד בחדרי ההלבשה, לצערי זה מה שקורה לערוץ הספורט.
הם הפכו אוהדי ברצלונה.
לברצלונה מגיע שיעריכו את המאמץ שהם נותנים במגרש, ורק מאבקים אמיתייפ עם קבוצות יריבות נותנים את זה.
ולא תוצאות של טניס.

אבי 21 באפריל 2011

רונן, התכוונת לכתוב "ריאל", לא "ברצלונה" (בטקסט הקצר שבדף בראשי של הבלוג).

דורפן 21 באפריל 2011

נכון, תודה, תיקנתי

אבי 21 באפריל 2011

וגם המילה "בשלב" שפותחת את הפוסט, קפצה לבדה לפני התמונה.

Mr. Kate 21 באפריל 2011

ובצל הקלאסיקו חטאפה נרכשת על ידי קבוצת משקיעים מהאמירויות. מעניין לראות מה יקרה אילו תחל רכישה סיטונאית של קבוצת ספרדיות ע"י איילי הון זרים.

טל 21 באפריל 2011

זה נושא מענין לאור העובדה שזו כבר רכישה שלישית בפחות משנה.

עדיין יש הבדל גדול מהרכישות שראינו באנגליה: באנגליה נרכשו קבוצות שיפולי צמרת (צ'לסי הייתה אפילו יותר מזה בעשר השנים שקדמו לרכישה של אברמוביץ'), בספרד בנתיים נרכשו קבוצות קטנות.

המקרה של חטאפה הוא מוזר מיוחד, מכוון שלהבדיל ממאלגה (שהיא קבוצה חסרת היסטוריה והצלחות אבל עם פוטציאל טוב של קהל ולוקיישן אטרקטיבי) אני אפילו לא רואים מה הפוטנציאל. אם אתה כבר משקיע 90 מיליון יורו, למה לרכוש את דווקא קבוצה בלי הרבה קהל ובלי היסטוריה, במקום איזו לה קורוניה כזאת?

מוזר.

הרכישות האלו יחזקו את הליגה, אבל כל עוד לא תרכש אתלטיקו מדריד או ולנסיה כזאת, אני לא רואה בזה איום על ההגמוניה של ריאל וברצלונה, אלא פשוט מצב שבו קבוצות נוספות יחזקו את ארבע הגדולות שמתחת לשתי הגדולות באמת.

Shukrman 21 באפריל 2011

WTF
האם אני היחידי ששם לב שמוריניו רצה שבארסה תשלוט במשחק במחצית השנייה??

מחצית ראשונה: ריאל שולטת ,בארסה נכנסת לרחבה רק פעמיים ואפילו לא בועט לכוון המסגרת.. מצד שני רונאלדו כחלוץ בודד מתקשה מול ההסגר שגווארדיולה סידר לו עם פיקה / אלבס /אדריאנו..
נ.ב- רונאלדו בקושי רץ במחצית הזו.

מחצית שנייה: הוא מוציא את הפליימיקר שלו שגרם לתופעה המוזרה שריאל תחזיק יותר בכדור מאשר בארסה ומכניס במקומו חלוץ ליד רונאלדו (רונאלדו חלוץ משני) והוא אומר לשחקנים תשחקו רק עם מסירות ארוכות ממהגנה להתקפה (לאורך המחצית השנייה הסצנה של רונאלדו רץ בכל הכוח אחרי כדורים ארוכים חזרה על עצמה הרבה פעמים)

המטרה: הוא רצה שבארסה תקח את המשחק לידיים ושההגנה תפקיר קצת.. וזה עבד!! גווארדיולה ראה שבארסה משחקת את הכדורגל שלה וחשב (טעה) שריאל התעייפה הוא התחיל לבקש מהשחקנים לשחרר ולהתקדם בינתיים רונאלדו ואדיבאיור ממתינים ואז בדקה ה102 זה קרה שחקני בארסה רובם בהתקפה החברה שהיו אמורים ללחוץ על רונאלדו היו בהתקפה ורונאלדו פנוי הגבהה והנה זה בא (בשלב מסויים גווארדיולה אפילו ביקש מפיקה לשחק בהתקפה)

הוכחה: מוריניו ישב כל המחצית השנייה על הכסא והראה לעולם את ביצי המלך שלו מצד שני גווארדיולה לחוץ וצועק על כולם לתקוף .
מי שמכיר את מוריניו טוב יודע איך הוא נראה במצב לחץ (5-0 והמשחק השני נגד בארסה בצ'מפיונס עם אינטר) ,עומד וצועק ומתווכח עם השופט , אתמול הוא לא היה.

שמוס 22 באפריל 2011

בחייאת, תעשה לי טובה…
הפרשנות שלך היא מקרה מובהק של הסקת מסקנות שמבוססת רק על התוצאה הסופית.

בניגוד למה שרשמת, במחצית הראשונה ריאל דווקא כן הגיעה למצבים
ובמחצית השניה ברצלונה הגיעה למספר מצבים של כמעט שער, אז התכנון של מוריניו היה לסמוך על הזינוקים של קסיאס?
איך ההגנה של ברצלונה התחילה להפקיר, אם במחצית השניה ריאל הפסיקו לאיים על השער?

העובדה שהשער הגיע דווקא בהארכה היא מקרית – זה הכדורגל.

וכמובן שפיקה עבר להתקפה רק אחרי השער, ולא ב 0-0…

Shukrman 22 באפריל 2011

nop הסקתי את זה במהלך המשחק..
ב- עם התקדמות המשחק ברצלונה נלחצה יותר ויותר ולכן השחקנים עלו להתקפה.. בכללי מוריניו הימר כי באותה מידה שרונאלדו הבקיע מסי או אינייסטה היו מבקיעים..אבל בגלל זה הוא הכין אותם טוב מאוד להסתגר וסמך על זה שיש לו את השוער הטוב בעולם.

פיקה עלה להתקפה אחרי השער וזה כמעט עלה להם בשער נוסף של רונאלדו או של די מאריה.

לגבי ההגבהות לרונאלדו מחצי המגרש של ריאל אתה מוזמן לצפות שוב במשחק המלא ולראות איך לא הצליח להשתלט עליהן למרות שהוא רץ בכל הכוח.

נ.ב- הרבה אוהדי ברצלונה (מטומטלונים) טוענים שבארסה שיחקה כדורגל יפה יותר! אין שמץ איך הם מגדירים כדורגל.. כי מבחינת סכנה ובעיטות למסגרת ריאל סיכנה פי כפליים לא הייתה אף הזדמנות שוות אזכור לברצלונה במחצית הראשונה וגם לא בתוספת הזמן
אז..
"כדורגל זה כמו פורנו , הרבה סגנונים והרבה צבעים ,לפעמים זה כואב ולפעמים זה מצחיק.. אם אתה רוצה לראות משהו יפה ,לך תחפש ב-לאישה (מגזין אופנה.)" -אבא שלי (כשמכבי חיפה הפסידה להפועל תל-אביב)

martzianno 21 באפריל 2011

מה שחשוב מבחינת ריאל זה החזרת הכבוד הרמוס אחרי הקלאסיקו המהמם ההוא.
זה מבטיח לנו אחלה משחקים באלופות, כי הכל עכשיו יכול לקרות.
כל קבוצה היום היא אנדרדוג מול ברצלונה, אבל אנשים כאן מדברים על ריאל כאילו היא הפועל מרמורק ולא קבוצה של שחקנים עם מחירים של מטוסי קרב.

ההגמוניה עדיין רחוקה מלעבור למדריד. איך הגמוניה אם אפילו אליפות הם לא יקחו השנה?

זיזו 21 באפריל 2011

ויאמר אטורה מסינה: נעבור לאיזורית ונגרום למכבי לחשוב
ויאומר ג'וזה מוריניו: נסגור את צ'אבי ונגרום לברצלונה לחשוב

הלאה מדריד הלאה מוריניו הלאה גיבורים

קורא אדוק 21 באפריל 2011

זיזו התגעגעתי!!!

אביאל 22 באפריל 2011

זיזו – נקודה טובה, אני חושב שצ'אבי כמעט ולא מסר כדור עומק ובמיוחד לא מסר לאגף ימין לאלבס, מהלך שברצלונה מרבה לעשות ולפרק איתו קבוצות.

אל פריון הדגה 22 באפריל 2011

מסקנה אחת מהמשחק הזה: יש פייבוריטית ברורה בגמר הצ'ממפיונס, והיא באה מספרד.

Comments closed