אברטון. מלך! שערים! צ'יצ'ריטו!

צ'יצריטו הוא מלך וצ'יצ'ריטו הוא שערים. וגם דיון בהרכב של יונייטד שעלה לגמר האנגלי לנוער (את אברטון אגב רצוי לפרק)


צ'יצ'ריטו: —

שער 19 למקסיקיושנר. וגם החלק הקטן מאד שהיו בניצחונות גבוהים היו בדרך כלל שערים קריטיים. הוא הביא כמעט את כל ניצחונות החוץ. הוא הדיח את מארסיי מאירופה. הוא שלח את צ'לסי אל החבלים. הוא פשוט מבין שאם צריך שער זה צריך לבוא ממנו. הוא אולי לא שחקן השנה בקבוצה אבל אולי הוא סיפור השנה. מי מכם ידע את שמו לפני 13 חודשים? (למרות שהוא חולק שם עם שחקן סביר בהחלט בברצלונה).

זה לא היה כדורגל טוב, אבל בעצבנות ששרתה על יונייטד בערך מהדקה הששים יש גם עניין חיובי. צפיתי בארסנל מול ליברפול באמצע השבוע עם אוהד ארסנל מושבע. העצבנות הזו לא נכנסה למשחק של ארסנל עד הדקה ה-85 בערך. כן, ביונייטד יש יותר לחץ מוקדם יותר במשחק להוציא נקודות ממשחקים כאלו.

ביחד עם הסיום היפה שמסתמן לעונה הזו – יונייטד פייבוריטית להיות אלופה, ופייבוריטית להיות הלא-פייבוריטית בגמר האלופות – יש בדור הצעיר יותר במנצ'סטר יונייטד גם חסרונות. מבחינת כשרון לנאני (שנמצא במשבר), צ'יצ'ריטו, רפאל ופאביו יש את היכולת ויש את הנחישות. אבל בלי ברבטוב, גיגס, וסקולס (מול היריבות מולן הוא רלוונטי) אין ליונייטד את השחקן שמרגיע ומכוון. רוני מבין ורוני מנהל אבל איכשהו איננו מרגיע עדיין. מרגע שגיגס נכנס חלוקת המשימות של גייסות ההנדסה הייהת ברורה והיררכית.

דייויד מוייס נחשב כמועמד לנהל בעתיד את יונייטד. אני חושב שלא. העבודה שהוא עושה באברטון נהדרת. אבל יונייטד לא יכולה להיות רק קבוצה שתתנהל היטב ותלחם על הסוף. איכות הכדורגל שהקבוצה שלו מציגה מעלה שאלות אם הוא יכול לאמן טובות יותר.

לא ממש קשור למשחק, אבל משהו משעשע ביותר שאמרו השדרים האנגלים, בנושא אזור הדמדומים ותאוריות תאומים:רפאל הבקיע מול ארסנל בחוץ ומול וויגן בבית, פאביו מול וויגן בחוץ וארסנל בבית.

עוד 7 נקודות.

וזה נכתב לפני המשחק:

10 נקודות מחמישה משחקים. זה מה שצריך. אם ארסנל וצ'לסי מאבדות שתי נקודות כל אחת, אז גם יונייטד תצטרך רק 8. זה השלב של העונה שהמטרות מסומנות בברור לגמרי על הקיר. יש הרבה מאד תסריטים נוחים מהבחינה הזו – ניצחון על אברטון, תיקו בארסנל, תיקו ביתי עם צ'לסי – ואז צריך רק ניצחון אחד בשני המשחקים האחרונים (בלקבורן חוץ, בלקפול בית). ניצחון על אברטון וניצחון על ארסנל או צ'לסי וגם אז זה די גמור.

חדי העין ביניכם בוודאי שמו לב שהמלים "ניצחון על אברטון" חוזרות על עצמן בכל התסריטים הללו. לא קשה לראות איך הוא משתבש לחלוטין עם הפסד היום. במצב כזה אסור פתאום להפסיד לארסנל ולצ'לסי ואז שני המשחקים עם שאלקה תקועים באמצע.

ולכן, לפרק.

*

מי שכבר פירק היו צעירי יונייטד שהלמו 0-4 בצ'לסי בחצי גמר גביע הנוער ועלו לגמר האנגלי.

כשירות לציבור, הנה מקומות הלידה של ה-14 ששיחקו.

סם ג'ונסטון, פרסטון. מאד קרוב למנצ'סטר

מייקל קין, סטוקפורט שזה בעצם מנצ'סטר

שון מקגינטי, מיידסטון, זה בכלל דרומית ללונדון. הוא הובא מצ'רלטון

תום ת'ורפ, מנצ'סטר

מיקלה פורנאסיאר, ויטוריו וונטו שזה באיטליה. הוא בא מפיורנטינה שהגישה תלונה על העניין. כמו במקרה מאקדה – באיטליה אסור להחתים בני 16 על חוזה אז שחקנים עוברים לאנגליה. התלונה נדחתה.

ריאן טאניקליף, ברי, בשולי מנצ'סטר

לרנר קול, מנצ'סטר

פול פוגבה, לגני סור מארנה בצרפת. הוא הובא מלה-האבר שגם הגישה תלונה שנדחתה על הסף על ידי אופ"א.

וויל קין, סטוקפורט

ראבל מוריסון, ווית'נסהוק, בעצם מנצ'סטר

גיליאנו ואן וולזן, אמסטרדם והוא הובא מאייאקס. גם אייאקס התלוננה

מחליפים:

ג'סי לינגארד, וורינגטון, קצת יותר קרוב לליברפול אבל לא רחוק ממנצ'סטר

תומאס לורנס, רקסהאם שבווילס

טיילר בלאקט, מנצ'סטר

*

כפי שאפשר לראות שוק הצעירים הוא ג'ונגל!

כמה הערות:

1. ברמת היחסים בין הקבוצות זה לא בסדר ששחקן שקבוצה אחת גידלה עובר ללא תמורה לקבוצה אחרת. אנחנו רואים כאן איך הכוח של הקבוצות הגדולות משחק תפקיד מול הקטנות. ולמרות ששחקנים גם עוזבים את האקדמיות של ברצלונה, יונייטד וקבוצות גדולות – ברור שאת השחקנים הכי טובים הן בדרך כלל מצליחות לשמור.

2. ברמת זכויות האדם בלתי סביר שישולמו סכומי כסף תמורת קטינים. אם אתם חושבים שמועדונים לא יכולים לדרוש מליונים על ילדים בני 13 כנראה שלא חייתם לפני חוק בוסמן. קטין בקהילה האירופית רשאי לקבוע את מקום מושבו ומעסיקו הראשון כבגיר בלי קשר למי לקח אותו ראשון לחוג כדורגל במקום בו נולד. יתרה מזאת: זכותו של ילד ללכת לאוניברסיטה יותר טובה. האם זו אשמתו אם גדל במועדון בו מאמן הקבוצה הבוגרת מפוטר כל שבועיים ואיש לא ידאג לעתידו? זכותו של כל ילד להתאמן באקדמיה של יונייטד, ארסנל, ברצלונה – מה שהוא חושב שהכי טוב עבורו.

3. דמי השבחה הם מוסד שלא מתקן את הבעיה הראשונה. כי כמה דמי השבחה מגיעים לניואלס תמורת ליונל מסי? כמה מגיעים לאנדורינה ולנאסיונל דה מאדיירה על מכירת רונאלדו לספורטינג?

מה כן אפשר לעשות?

ראשית, אופ"א צריכה להביא להאחדה של כללי התעסוקה לכדורגלנים. שלא יהיו מצבים בהם שחקן יכול לחתום במדינה אחת ולא באחרת.

שנית, בטווח הארוך, אקדמיות עד גיל 16 לא צריכות להיות חלק ממועדונים. הן יכולות להיות בחסות מועדון גדול אבל יישות נפרדת. זכותו של מועדון לנהל אקדמיה אבל הוא לא יכול לראות בכך איזשהי "בעלות" על הילדים שם. זה פשוט לא עובד כך. בארצות הברית אין שום קשר בין ספורט מקצועני לטיפוח צעירים. המשימה הזו היא של רשויות הספורט והמדינה.

מה שכן: אקדמיות צריכות לקבל תגמול גדול מהספורט המקצועני. לענייננו. כששחקן שגדל באקדמיה של אייאקס משחק במנצ'סטר יונייטד (בלי שאלה אם נמכר או לא) – אחוז מסויים של המשכורת שלו צריך ללכת לאקדמיה של אייאקס.

פתרון אפשרי: 6% מס טיפוח שחקנים. 1% למי שהחזיק בשחקן בגיל 15, 2% למי שעשה זאת בגיל 16, 3% למי שהביא אותו לגיל 17. מהנקודה הזו אפשר למכור שחקנים אז הבעיה מתייתרת.

6% ממשכורת של שחקן בכיר באמת יכול להגיע לחצי מליון דולר. אם ההסדר נמשך עד גיל 25 מועדון שגידל שחקן על יכול להרוויח 4-5 מליון דולר. זה לא הרבה כסף ברמת הספורט המקצועני, אבל זו בדיוק הסיבה שאקדמיות צריכות להיות מופרדות מקבוצות. למוסד שרואה עצמו מוסד חינוכי למען צעירים – כמה מליונים זה הרבה מאד.

אילו הייתי יכול להפנות שאלה אחת לעבר ארסן ונגר...
אך ורק כדי לקדם את הכדורסל בישראל

107 Comments

תומר חרוב 23 באפריל 2011

רעיון נהדר וניתוח מעניין של המצב. לצערנו הרעיונות האלה כנראה לא יגיע לשלב ביצועי לעולם משום שלא נראה שזו בעיה שמישהו בכלל רוצה לפתור. כרגע נוח עם המצב הזה בו יונייטד לוקחת את שחקן מפיורנטינה שלוקחת שחקן מבארי וכן הלאה…כל עוד השיטה משרתת את מטרת כמה שיותר כוכבים בקבוצות הגדולות, כמה שיותר כוכבים בליגת האלופות- זה לא נחשב בעיה.

אסף 23 באפריל 2011

רונן, אקדמיה היא לא הרחבה של קבוצות הנוער והילדים? ואם כן, האם ניתוק האקדמיות מהמועדונים לא יבטל בעצם את המונח שחקן בית, ואת האפשרות ליצירת הקשר ארוך שנים בין שחקן למועדון?

דורפן 23 באפריל 2011

אסף – אני לא רואה מצב ששחקן בית שהוא עילוי עולמי נשאר בקבוצה קטנה. פשוט אין כאלו. כשטוטי נשאר בקבוצה שהיא בכל זאת הרביעית באיטליה זה נחשב לנאמנות יוצאת דופן. ראול וגיגס ואיניאסטה ראויים להערכה – אבל האמת שזה קל להיות נאמן לאחת משלוש הקבוצות הגדולות בעולם.

הבעיה היא שלא משנה כמה מתגעגעים לאיך דברים היו. אין שום סיכוי בעולם שהאיחוד האירופי יכיר בבעלות של מועדון על ילד בן פחות מ-16. האיחוד הרי יצר את תקדים בוסמן שלא התיר אפילו בעלות על בגירים.

אסף 23 באפריל 2011

אני לא מדבר על העילויים, אני מדבר על הממוצעים. מילא שקבוצות בינוניות מאבדות שחקני בית מעולים לגדולות, אבל ככה לא יהיו להן בכלל שחקני בית, אלא פשוט כאלה שגדלו באקדמיה קרובה.
דווקא האספקט הזה בספורט האמריקאי, בו המחויבות של שחקן לקבוצה מתחילה ביום הדראפט ופגה בתאריך ידוע מראש נראית לי פחות ראוי לחיקוי.

דורפן 23 באפריל 2011

אסף – כשאני אומר שקבוצה תתנתק מאקדמיה זה לא אומר שאסור לה לנהל כזו. אבל היא צריכה לתחום את הציפיות שלה. האקדמיה תחסוך לה 6% מהמשכורת של השחקן ותיתן לה 6% ממשכורות של שחקנים שיהיו בקבוצות אחרות. אבל היא תצטרך להבין שעד גיל 17 השחקן לא יכול להמכר.

אסף 23 באפריל 2011

הבנתי, תודה.

לוינטל 23 באפריל 2011

רק שאוברטן לא יתבלבל מול אברטון

אבי 23 באפריל 2011

שוב ברבטוב אפילו לא על הספסל. אני מקווה שזו מחלה…

cookie-monster 23 באפריל 2011

פצוע נדמהלי

רילקס 23 באפריל 2011

אנדרסון וגיבסון בתוספת אבנס עלול להיות מכאיב… ובאמת לא מובן הסיפור עם ברבא

אמיר 23 באפריל 2011

אלכס שוב מהמר על האליפות! אתה לא משקיע כל העונה כדיי לחשוב ביום שבת במחזור מכריע על המשחק של יום שלישי גם באם זה חצי הגמר.
ממש לא אוהב את זה,בהרכב של אברטון היום זה היה הזמן לעלות בחזק ביותר ולדרוס מההתחלה עם סיכוי מעולה לרדת במצחית ביתרון מבטיח ואז לבצע שלושה חילופים.
לכל מי שהמעיט בתרומה של הבולגרי העונה זו לו הוכחה נוספת כמו במחזורים האחרונים שלחוכמת המשחק של הבולגרי אין תחליף!

אבי 23 באפריל 2011

הסיקי הקבוע שיושב מעל לספסל האורחים החליף טורבן.

נעל קרועה 23 באפריל 2011

אברטון זו הקבוצה הכי גרועה שראיתי השנה
3 מסירות רצופות הם לא מסוגלים להעביר,איך הם לא במקום האחרון?
כדורגל זוועה,מדהים שיונטד לא מובילה כבר 3-0

אמיר 23 באפריל 2011

נעל – אברטון בלי 6 שחקני הרכב!יחד איתם יוניטד היתה בצרה!

שלו 23 באפריל 2011

ופרגי מאושר כמו ילד קטן.
תרים-תנגח לתפארת

פרנקו 23 באפריל 2011

ולזכור שברצלונה הגדולה גם היא נפלה בגמר מול תרים-תנגח… איזה כיף!

אריק 23 באפריל 2011

זה פשוט מדהים כמה נקודות צ'יצ'ריטו שווה ביחס לכמות השערים שלו. כבר הייתי בטוח שזה המשחק שבו מנצ'סטר מתחילה לתת את האליפות במתנה לצ'לסי…

תושב חוזר 23 באפריל 2011

yes!

ולנסיה והרננדס מצילים את יונייטד ואולי אולי סוגרים את הסיפור…אני חוזר – ולנסיה והרננדס: שתי רכישות שעליהן מביני דבר נוהגים ללגלג ולתהות מה קרה לסיר אלכס שמכל השחקנים והשמות הנוצצים בשוק מביא דוקא את השניים הללו. כמובן שהלגלוג והתהיות מחזיקים עד תחילת העונה בערך…

גיל 23 באפריל 2011

גול 19, אליפות 19, למה הוא לא מועמד לשחקן העונה?

יוסי מזרחי 23 באפריל 2011

עוד יום של הימורים חסרי תוחלת, הרכב מוזר ו"חלוקת כוחות".
נכון, היה גם קצת מזל.

סימנטוב 23 באפריל 2011

מגעים לשלב של העונה בוא חל איסור מוחלט של כולסטרול.
אין לי שום בעיה עם ההרכב יש עומס של משחקים ולא פחות חשוב כל שחקן יודע שיש לו סיכוי לדקות משחק, יש אמון נבנה בין שחקן למאמן ומועדון כל אותם שעות בחדר כושר לא היו לחינם זה גם חלק ממורשת אתה בסגל אתה שייך גם אותך יקראו לדגל.
אפשר לחבק את צ'יצ'ריטו
גילוי נאות: לפני כמה חודשים היתי במסעדה וביקשתי שיעבירו לי את רוטב הצ'יצ'ריטו לסטייק העסיסי ששכב לו על צלחתי החברה שהיו איתי לא כ"כ מבינים במשחק היפה לא הבינו מה ביקשי חייכתי וביקשתי שוב הפעם ביקשתי צ'ימיצ'ורי :)

אביאל 23 באפריל 2011

היה טיפת אופסייד בגול של הרננדס לדעתי. בכל מקרה, שוב מוכח כמות המזל הבלתי מסתיימת של היונייטד (שפרגסון יפרוש כבר !!).

קל לשבח את פרגסון, אבל בקלות המשחק היה יכול להיגמר בתיקו אפס ואז יונייטד היתה מתחילה להסתבך באמת.

בכל מקרה, משחק עלוב ביותר של אברטון, יוצא לי לצפות בהם פה ושם, אבל משחק כל כך עלוב לא ראיתי מהם הרבה זמן, בעיקר בעניין הלחימה, יונייטד היתה ראשונה לכל כדור.

Yair 23 באפריל 2011

באיזה שלב של המשחק היום היה ליונייטד מזל? מזל כזה שלא מופיע בכל משחק לכל קבוצה, ששווה שוב ושוב אחרי כל משחק לבוא ולהתלונן עליו?

רילקס 23 באפריל 2011

צ'יצ'ריטו פשוט כיף של השחקן, הכי כיפי שהיה מאז סולשיאר
דרך אגב מישהו יודע מה קורה עם פלטשר??? בתחילה אמרו שהפציעה שלו קלה מה נהיה איתו?

סימנטוב 23 באפריל 2011

נאני במשבר זה בטח קשור לחזרתו של וולנציה העבירתו לאגף השמאלי

שחר ע. 23 באפריל 2011

פלט'שר סבל מווירוס קשה בקיבה,מתחיל להתאושש.

יואב 23 באפריל 2011

רונן,
עלי מוהר ז״ל היה חותם על פירוק כזה.
רילקס,
פלטשר סבל מוירוס. חזר להתאמן השבוע.

יונייטד בוודאי היתה שווה ניצחון היום והמכבש החל לפעול באפקטיביות כאשר גיגסי נכנס.
גם התגובה השקטה והרגועה של יונייטד ליתרון ראויה לציון(אם בהשוואות לארסנל עסקינן).

רילקס 23 באפריל 2011

יואב ושחר תודה…
האמת שממש צריך אותו כי קאריק כבר נופל מהרגליים, סקולס כנ"ל וגיבסון לא ממש פונקציה

נעל קרועה 23 באפריל 2011

יוניטד במשחק רע מאוד מול קבוצה שעם דימיון מפותח במיוחד,אפשר להגדיר אותה קבוצת כדורגל,ניצחה עם שער שהוא ספק בנבדל
המצחיק פה,שאוהדי יוניטד חושבים שהם יכולים לעבור את ריאל או בארסה ביכולת הזו

דורפן 23 באפריל 2011

נעל – אחת הסיבות המצחיקות בגללן יונייטד יכולה להדיח את ריאל או בארסה היא שהיא עדיין משחקת במפעל ליגת האלופות. בעצם להגיע למשחק מולן. את זה יונייטד יחסית קרובה לעשות. אז צ'לסי ואינטר ובאיירן וסיטי וכל מיני קבוצות שהללת כאן "כבנויות נכון יותר" קצת יתקשו לתת פייט לריאל או בארסה בלי להגיע למשחק מולן.

אדם 23 באפריל 2011

נעל- להגדיר את המשחק של יונייטד כרע מאד זו הבדיחה. 7 קרנות במחצית הראשונה לטובת יונייטד, 6 בעיטות לשער כש-45% מהזמן המשחק התנהל ברחבה של אברטון, ו-15% מהזמן ברחבה של יונייטד.
יונייטד שלטו במשחק לגמרי, ואברטון התגוננו טוב, יונייטד לא שיחקה גרוע, פשוט אברטון זה אגוז שקשה לפיצוח.
ונעבור רגע לטענה שברסה או ריאל פייבוריטיות מול יונייטד.
יונייטד בדרך לגמר ליגת אלופות שלישי בארבע שנים, אליפות פרמיירליג רביעית בחמש שנים, תמשיכו לזלזל ואנחנו נמשיך להאכיל לכל אותם מביני עניין סומבררואים.
vamos chicharito :)

גפן 23 באפריל 2011

1) שתי הספרדיות הן BY FAR הקבוצות הכי טובות בעולם
אבל..
2) במשחק אחד הכל יכול לקרות.
3) הגמר בוומבלי,כך שאם יונייטד תגיע לגמר זה משחק ביתי בשבילה.

ולכן,אם הגמר היה במדריד או בברצלונה אכן הסיכויים של יונייטד היו קלושים.מכיוון שהגמר בוומבלי,יש לה 50% לנצח .אבל קודם שתעבור את שאלקה,והיא תעבור.

נעל קרועה 23 באפריל 2011

חברים ריאל מדריד ב מובילה 6-1 על וולנסיה
זה עולם אחר ספרד,ואין לו שום קשר לביצה האנגלית

אדם 23 באפריל 2011

בדיוק… מקום בו קבוצת צמרת במקום השלישי רחוקה 20 נקודות ממקום שני.. מה ללה ליגה ולביצה הזו שנקראת הפרמיירליג.

k_700 23 באפריל 2011

אדם, צריך להיות מדויקים. הפער בין המקום ה-3 לשני בלה ליגה הוא 20 נק'.
אבל הפער ביכולת של הקבוצה במקום השני לזו שנמצאת מתחתיה הוא כמו פער של 40 נק'.
ובטח כשזו שממוקמת מעליה משחקת בהרכב שני, כמה ימים בודדים אחרי גמר גביע של 120 דקות וכשהיא נמצאת בעוד מפעל. אהה ושכחתי פרט קטן, ולנסיה גם אירחה את המשחק.

אכן פח אשפה הלה ליגה, או הליגה הסקוטית החדשה, גם זה מתקבל.

גפן 23 באפריל 2011

ב 19 השנים האחרונות יונייטד זכתה ב 12 אליפויות.
הליגה האנגלית יותר קרובה לליגה הסקוטית מאשר הספרדית לסקוטית.

עובדה,לא דעה.

יוסי מזרחי 24 באפריל 2011

גפן,
היא קרובה יותר פיזית…. משאר הבחינות אין מקום להשוואה ולו הקלושה ביותר.

צור שפי 23 באפריל 2011

ההרכב השני של מדריד ניצח 6-3. העניין הוא שבהרכב השני הזה מופיעים קאקה, בנזמה והיגוואין. לא יודע מה יהיה בחצי גמר הצ'מפיונס אבל ברור שהסגל של מוריניו עמוק ואיכותי ללא השוואה ביחס לזה של פפ. מזל של ברצלונה שמשחקים רק 11 נגד 11 ולא, נגיד, 15 מול 15.

דורפן 23 באפריל 2011

גפן – אתה יודע. כשמתווכחים בפורומים את הכל ניתן להוכיח. תבדוק כמה פעמים יונייטד הגיעה למחזור האחרון לא אלופה ותגלה שהיא לרוב הייתה קצת חזקה מיריבותיה. ואתה מותח את זה 19 שנים לאחור. אבל חיסול הליגה המעולה של ספרד התרחש ב-2005 – עם פרישת ריאל ובארסה מחוזה השידור – ולא לפני 19 שנה. למה שלא ניקח את זה ששים שנה לאחור – אתה תגלה שלאנגליה היו יותר אלופות?

אבל כל זה דיוני פורומים בעברית. אבל מי שחיים את הכדורגל הזה – הקבוצות בספרד, האוהדים בספרד, מצביעים ברגליים. הם לא נוהרים בהמוניהם לראות את הליגה הטובה בעולם, הם עוזבים את האיצטדיונים. הליגה הספרדית היא לא ליגה – היא טורניר. אין לליגה הנהלה. בארסה וריאל קובעות איך יחולק הכסף, באיזה שעות הן ישחקו. הן בכלל לא משחקות כמעט ביום ובשעה של מרבית הליגה.

כמו הליגה הישראלית בכדורסל זוהי ליגה מהבחינה שכל הקבוצות משחקות זו מול זו במשחק בית ומשחק חוץ. היא יותר תחרותית כי יש לה שתי קבוצות ולא אחת.

גפן 23 באפריל 2011

מה הוכחת פה בדיוק?

19 שנה

12 אליפויות ליונייטד
3 לצלסי
3 לארסנל
1 לבלקבורן
גם בגביעים כמעט רק יונייטד צלסי וארסנל לקחו
תזכיר לי מתי ליברפול לקחה אליפות בפעם האחרונה?

אתה יכול להמשיך במלל שלך על הליגה הספרדית,הקהל והכסף.
עובדתית ובשורה התחתונה בליגה האנגלית מתמודדות על האליפות בדיוק 2 קבוצות,מישהו אמר ליגה ספרדית?

דורפן 23 באפריל 2011

מה שאני אומר שאוהדי הכדורגל בספרד לא אומרים לעצמם "וואו, באנגליה היו רק שתי אלופות כך וכך שנים – בואו נרוץ למגרשים כי הליגה שלנו אחלה". הם אומרים "הייתה לנו ליגה עד 2005 ועכשיו לא כי שתי קבוצות לקחו את כל הכסף".

דיוני אנגליה-ספרד טוב לויכוחי פורומים. אוהדים מצביעים ברגליים.

ההבדל הבסיסי: באנגליה הגדולות לא קובעות כמה כסף הן יקבלו. בספרד כן. כלומר בארסה וריאל לא מוכנות להתחרות בתנאי פתיחה שווים גם אם במקרה תקום להן תחרות. אולי הן לא כל כך בטוחות שהן ביי פאר כל כך אדירות. אולי עדיף להן שלאיש לא יהיה כסף.

גפן 23 באפריל 2011

אני רואה עכשיו משחק של בילבאו מול סוסיאדד והמגרש מלא.

אתה יכול להמשיך ולמחזר את המלל שלך עד מחר זה לא משנה את העובדה שבליגה האנגלית רק שתי קבוצות מתמודדות על האליפות ובסוף יונייטד כמעט תמיד לוקחת…

בשנה הבאה בספרד האלופה תהיה ברצלונה או ריאל
בשנה הבאה האלופה באנגליה תהיה יונייטד או צלסי
נכון או לא נכון ? :)

דורפן 23 באפריל 2011

הסיכוי שמישהי תשבור את ההגמוניה של יונייטד-צ'לסי כרגע גדול בהרבה ממצב הפוך.

אבל אתה רואה בעיניים את המגרש מלא – אז מה זה משנה שהסטטיסטיקה מראה ירידה של עשרות אחוזים בקהל? שכנעת את עצמך. נשאר רק שבספרד עצמה יאמינו לבלוף.

יותר מזה- אם שנה הבאה תהיה אלופה חדשה לספרד – זה לא יימשך. כי היא אפילו לא תקבל תגמול כספי הוגן על כך. יונייטד ממשיכה לקחת אליפות גם כשהיא שלישית בליגה בהוצאות. בערך 40% מתחת לסיטי. את זה אי אפשר להגדיר כיתרון ממסדי. פי חמש כספי שידור ממקום שלישי (כמו בספרד) זה ייתרון ממסדי.

אדם 23 באפריל 2011

אולי בגלל שבלבאו וסוסיאדד זה דרבי באסקי או שאני טועה?!

דורפן 23 באפריל 2011

אדם – תוריד לעצמך נקודה בחידון הבא על הפרעה לעובדות.

אדם 23 באפריל 2011

סליחה על הבורות, אבל לא הבנתי למה התכוונת בהפרעה לעובדות ?

דורפן 23 באפריל 2011

שטענת שהמגרש מלא בגלל שזה דרבי באסקי ולא כי הליגה מרתקת.

טל 23 באפריל 2011

רונן, צר לי אבל אתה לא מדייק עובדות. אין שום ירידה של "עשרות אחוזים" בכמויות הקהל. זה פשוט לא נכון. העונה אני לא חושב שיש ירידה בכלל. על פני שלוש-ארבע יש ירידה של עשרה אחוז בערך, בגלל המשבר הכלכלי. שום קשר לתחרותיות. גם בפרמיירליג יש ירידה אגב. במשחקים של יונייטד המגרש מלא, אבל רשימת ההמתנה התקצרה מאד.

ממוצעי הקהל בספרד ואנגליה די קרובים ובאופן כללי המגרשים בספרד מלאים. ההבדל היחידי הוא שבספרד יש שלוש-ארבע "וויגיניות", כלומר קבוצות בלי קהל ושבאנגליה הכרטיסים יקרים יותר.

די נמאס למחזר את אותו ויכוח לעוס בכל דיון, אבל אי הדיוק פה בעובדות פשוט זועק.

קורא 23 באפריל 2011

בלי קשר ללה ליגה, בה משחקות 2 הקבוצות הטובות כיום באירופה, אתם יכולים להודות שהשנה היתה עונה חלשה בליגה האנגלית. אף קבוצה לא נתנה עונה של כדורגל טוב, בטוח לא ברמה של השלוש הראשונות באנגליה עצמה בשנים הקודמות. ליונייטד יש מנג'ר ענק, כדורגל דוחה בכללי (למרות שיש לה שחקנים איכותיים) אבל הרבה אופי ומתחרה עיקרית לוזרית.
לכן היא אלופה – היא לא ענקית כי זו אליפות רביעית בחמש שנים, זה סטטיסטיקה וזה המנג'ר, זה לא אותה קבוצה ואותה איכות כדורגל

קורא 23 באפריל 2011

הכוונה לעונה חלשה מבחינת רמת הכדורגל, לא מבחינת מחוייבות, תחרותיות וכל הדברים שאוהבי הכדורגל האנגלי (וגם אני בעד..) אוהבים

דורפן 23 באפריל 2011

נכון – עונה לא חזקה מבחינת כדורגל – בעיקר בצד הגבוה של הטבלה.

אדם 23 באפריל 2011

ליונייטד כדורגל דוחה ? על סמך איזה מפגשים אתה שופט ? על שלב הבתים של ליגת האלופות שבו שיחקנו עם הרכב שני ? כשבבה ואוברטאן היו בין אלה שהבקיעו במהלך המפעל ? על החצי הראשון של העונה שבו יונייטד הייתה במצב תמידי של מינוס 6 שחקני הרכב בכל משחק ?
על ה-1-0 על ארסנל באולד טראפורד ששיקף יותר כמו 5-0 ? על כל הנצחונות מול קבוצות הצמרת?
מתאים לי לשחק דוחה יחסית לבארסה. הבעיה שמכל הקבוצות באירופה אני מתקשה למצוא עוד קבוצה אחת או שתיים שמשחקות יותר יפה מיונייטד, נגיד שיהיו כאלו שיגידו ארסנל, ריאל ובארסה, אז יונייטד נמצאת במקום לא רע לטעמי.. עם זאת מדובר בקבוצה עם ההתקפה הכי טובה באנגליה.

קורא 23 באפריל 2011

נשמע שאתה מנסה לשכנע את עצמך יותר משאותי. אם נהנית באופן די עקבי מהיונייטד השנה (ולא מהאופי, מהכדורגל), אשריך.
רוני מוכשר, נאני מוכשר, ברבה, צ'יצ'יריטו.. כולם.
השאלה, כמה הסגנון משחק מביא את זה לידי ביטוי (כמובן שלא צריך שיבוא על חשבון נצחון) ומהנה אוהד כדורגל שההנאה שלו לא תלויה בניצחון היונייטד, הקבוצה הבכירה באנגליה השנה.

גפן 23 באפריל 2011

רונן

אני מכיר כמה אוהדי ליברפול שכבר 23 שנה אומרים שנה הבאה

אני מוכן להפקיד אצל עו"ד 100 אלף שקל כנגד 10 אלף שקל שלך,על הימור שבשנה הבאה האלופה באנגליה תהיה יונייטד או צלסי,כל יתר הקבוצות שלך הולך ?! רץ? :)

דורפן 23 באפריל 2011

גפן – אני לעולם לא מהמר נגד יונייטד.

כפי שאני אומר. שכנעת את עצמך שהליגה הספרדית לא נהרסה על ידי שתי קבוצות – בצעד מסחרי – וצריך רק למנות אותך אחראי שווק לכדורגל בספרד. תסביר להם שבאנגליה אין תחרות וספרת את האלופות מאז 1992 (תסביר להם שצריך לספור מ-92 ולא מ-62 ולא מ-2005) והקהל ינהר למגרשים.

הטמבלים חשבו בטעות שב-2005 שדדו את הקופה והרסו את הליגה שלהם.

טל 23 באפריל 2011

רונן, רוב האנשים באנגליה (על פי סקר) חושבים שיונייטד זה הגוף (לא הספורטיבי, בכלל) השנוא והמתועב ביותר. יש להם סיבות טובות? או שפה דעת הרוב נובעת רק מקנאה?

דורפן 23 באפריל 2011

טל – אם היית מתעמק היית יודע שגם אוהדי יונייטד ברובם הצביעו נגד המועדון בעניין הזה – בגלל הגלזרים. קנאה, לא קנאה, היחס של יונייטד לשאר הליגה הוא בשנות אור טוב מזה של הדו-אופול הספרדי.

גפן 23 באפריל 2011

הפרמייר ליג הוקמה לפני 19 שנה אז ספרתי מאז…

ביום שיונייטד או צלסי לא תיקח אליפות באנגליה,תחזור אלי : )

לא אמרתי שאין בעיות בליגה הספרדית.
כיום בברצלונה יש דור ספרדי נדיר! בהרכב של בארסה 7 שחקני בית שרובם הכי טובים בעמדה שלהם בכל העולם.תוסיף עילוי כמו מסי ותקבל שליטה אבסולוטית.
ריאל תמיד הייתה בזבזנית עם סגלים מפחידים,גם שהקופה הייתה שיוויונית..

אני רק אומר,וזו עובדה שלא ניתן להתווכח עליה (ניתן ,אבל זה מגוחך לאור העובדות) שהליגה האנגלית כמו הליגה הספרדית היא ליגה של שתי קבוצות,לפחות עד הודעה חדשה.

גפן 23 באפריל 2011

סליחה 8 שחקני בית בהרכב
ואלדס,פויול,פיקה,בוסקטס,צ'אבי,אינייסטה,פדרו,מסי

אדם 24 באפריל 2011

בוסקטס, פדרו וג'ופראן הם לא שחקני בית של בארסה, תבדוק קודם עובדות… הם הגיעו בגילאים 17-19 לברסה זה לא שהם חונכו באקדמיה שלהם מגיל ינקות.

אדם 24 באפריל 2011

עוד משהו, ואלדס זה לא אותו שוער שאוהדי ברסה הקימו אתר כדי שיעיפו אותו מהקבוצה ? עכשיו אתם מתהדרים שהוא חלק מההרכב?
פויול הגיע בגיל 17 לברסה לא ?!
אז מבחינתי האחים דה סלבה ופדריקו מאקדה הם שחקני בית של יונייטד יותר מאשר פויול שחקן בית של ברסה. ואם הייתי ממש הזוי הייתי טוען שמייקל אואן שיחק בקבוצת הילדים של יונייטד בעברו אז גם הוא שחקן בית של הקבוצה.
מוזר שאף אחד לא הזכיר את האקדמיה של ברסה כשהם קנו את ים ההולנדים, או בתקופת הדרים טים, שלא לדבר על סביולה, ריקלמה, סימאו וקואריזמה שהובאו בבת אחת, או כשקנו לא פחות מ-7 זרים שיתמכו ברונלדיניו ב-2006.

דורפן 23 באפריל 2011

גפן – כנראה שהן פחות בטוחות בעצמן ממך. ליתר בטחון צריך קצת להפחית בכסף לקבוצות האחרות. שלא יפריעו.

גפן 23 באפריל 2011

וואו איזה דיון סיזיפי !

מעניין עוד כמה אליפויות של יונייטד(כאילו 12 ב19 שנה לא מספיקות) פלוס כמה של צלסי,בכדי שתודה שהליגה האנגלית היא ליגה של שתי קבוצות?

ליברפול לא לקחה 23 שנה אליפות
ב 7 העונות האחרונות רק יונייטד וצלסי לקחו אליפויות ואתה ממשיך בשלך..

מודה,ניצחת אותי : )

טל 24 באפריל 2011

הליגה האנגלית, נכון ל2011, יותר תחרותית מהספרדית. אי אפשר להתווכח על העובדות. אפשר להתווכח הגורמים לאותן עובדות. רונן טוען שהתחרותיות נובעת מחלוקת זכויות השידור. אני טוען שזה נובע בעיקר מכספים חיצוניים וניהול. השורה התחותנה לא משתנה- הפרמיירליג כיום תחרותית יותר.

מצד שני, יש עובדות נוספות ששמות את העובדה הנ"ל בקונטקסט אחר:

1. הפרמיירליג הייתה ונשארה אחת הליגות הכי פחות תחרותיות והכי צפויות בכדורגל האירופאי. ההתעסקות בחוסר התחרותיות בספרד היא דרך נוחה להתמק מבעיות התחרותיות הקשות שיש בליגה האנגלית. ואחד הדברים שהכי מפריעים לי שהפרמיירליג לא רק מוצגת כתחרותת יותר מהספרדית, היא מוצגת כמודל לתחרותיות באופן כללי. מה אתם יודעים, לא רק באנגליה יש הפתעות. למעשה באנגליה יש פחות הפתעות מב99 אחוז מהליגות באירופה.

2. העונה, איכות הכדורגל בליגה הספרדית גבוהה יותר מבאנגליה. טו מייק אה לונג סטורי שורט, אברטון לא יותר טובה מבילבאו, היא פשוט לא משחקת נגד קבוצות ברמה של ברצלונה או ריאל.

יונייטד לא מתקשה כי הליגה שלה יותר קשה, היא מתקשה כי אין לה את האיכות ההתקפית והאנדבידואלית שיש לשתי הספרדיות שהעונה הן גם קבוצות מאד מאומנות, מאוזנות ומחובדות. היא גם פחות טובה ביחס לסנדרט שלה עצמה, בשנים עברו. אתם יודעים, נחמד לדבר על "הרכב השני של ריאל" שההרכב הזה כולל את קאקא, היגאוין ובנזמה, שחקנים שעולים על מה שיש לקבוצות כמו ארסנל או יונייטד בהרכב.

דבר אחד נכון: הקבוצות הצמרת האנגליות יותר לוחמות באופי שלהן ולא מתפרקות במשחק ביתי ב2-0.

בספרד רוח הלחימה שמורה בעיקר לקבוצות הקטנות, הקבוצות הגדולות די רכות ויותר בנויות על טכניקה. ליברפול, גם עם שחקני הפח שיש לה היום (וברוך השם לא חסר לה שחקני פח) לא הייתה מתפרקת כמו ולנסיה אף פעם.

גמאני 23 באפריל 2011

אם פויול הגיע לבארסה בגיל 17 ופברגאס הגיע לארסנל בגיל 16 אז מי מהם אינו שחקן בית של בארסה?

גפן 24 באפריל 2011

שניהם שחקני נוער של בארסה

פויול הצטרף לבארסה בגיל 17 מקבוצת נוער אחרת בקטלוניה
ססק עבר לארסנל בגיל 16 מקבוצת הנוער של בארסה לקבוצת הבוגרים של ארסנל

כל עוד שחקן בגיל נוער לא שיחק בקבוצה בוגרת כלשהי הוא נחשב שחקן נוער.

גפן 24 באפריל 2011

שחקני בית כמובן

דורפן 24 באפריל 2011

אז פיקה שחקן בית של יונייטד או בארסה?

גפן 24 באפריל 2011

לפעמים אני תוהה עם עצמי בן כמה אתה..

אבישי 24 באפריל 2011

מעניין גם אם פיקה היה בלם מוצלח כל כך מבלי לעבור ביונייטד

גפן 24 באפריל 2011

פיקה שיחק ביונייטד 12 משחקים בסך הכל,זה עונה לך על השאלה?

יואב 24 באפריל 2011

בבוגרים!

גפן 24 באפריל 2011

אכן

חשבתי שזה היה ברור

יואב 24 באפריל 2011

אבל הוא התאמן עם ריו ווידיץ והודרך על ידי הגדול מכולם.
אני בטוח שזה תרם לו משהו.
ואומר לך עוד משהו, התחרות בעמדה הזאת בברצלונה קלה יותר מאשר ביונייטד.

יואב 24 באפריל 2011

אני חושב שברצלונה קיבלה בלם טוב יותר.
עסק מצויין מבחינתה.

דורפן 24 באפריל 2011

23 משחקים ביונייטד. ועוד 28 בסרגוסה. ועוד משחקי מילואים.

אבישי 24 באפריל 2011

גם אם ימצא האלכימאי שיבנה בריאל מדריד את האימפריה הבין גלקטית, וגם אם בברצלונה יצליחו לעלות את מהירות הטיקי-טקה בעוד עשר מסירות לשניה עדיין הליגה הספרדית שווה לתחת ולא תחרותית בעליל.
להגיד שרק שתי קבוצות מועמדות לאליפות באנגליה זה מאד נוח בפרספקטיבה של עשרת המחזורים האחרונים, אבל אי אפשר להאשים את יונייטד בזה שיש לה מנג'ר דגול והנהלה טובה שידעו איך להתמודד עם שינויים סוציואקונמים וגאופוליטיים ולהשאר בטופ. ועובדה, למרות שהליגה האנגלית כל כך לא תחרותית כמו שנטען כאן, יונייטד סיימה בתיקו עם ניוקאסל ונצחה בדחק את אברטון וכל זה בשבוע שאם התחרותיות בליגה הייתה דומה למצב בספרד יונייטד כבר היו אלופים.

טל 24 באפריל 2011

אי אפשר להאשים את יוניייטד בכלום. אפשר לציין את העובדה הפשוטה שהפרמיירליג העונה חלשה במיוחד. זה לא שיונייטד מתקשה בגלל שהתחרות חזקה, זה יונייטד קבוצה מאד ומאד בינונית, גם ביחס לספרדיות וגם ביחס לקבוצה שהיא עצמה הייתה, לפני שנתיים-שלוש.

יואב 24 באפריל 2011

אבישי,
צודק מאד בעניין הפרספקטיבה.ועד לפני חודש וחצי,זה היה סוג של מרוץ מרובע(והוא עדיין משולש עכשיו).
וכך זה בדרך כלל באנגליה, הכל חי ונושם מבחינת המרוץ רוב ימות השנה.

אבישי 24 באפריל 2011

הפרימיירליג בהחלט בעונה פחות מוצלחת, כשכל הגדולות סובלות מהבעיות האופייניות רק בעוצמה חזקה יותר (יונייטד בחוסר היציבות, צ'לסי בקפריזיות, ארסנל וסיטי בלוזריות, טוטנהאם בתמימות וליברפול בסכיזופרניה). ועדיין, התחרותיות קיימת והמירוץ צמוד עד סופו. אני לא רואה את יושבי קמפ נואו במתח כמו אלו של אולד טראפורד בדקה השמונים במשחק כמו היום למרות הסיכוי המתמטי של ריאל.

טל 24 באפריל 2011

פה אני חולק עליך מאד. הרבה יותר קשה להתחרות בקבוצה כמו ריאל של מוריניו, בהשוואה לארסנל של ונגר.

בניגוד למה שאנשים חושבים, היה הרבה יותר קל לברצלונה אם היית שם אותה במקום יונייטד בפרמיירליג. שהתחרות העיקרית שלך היא קבוצה כמו ארסנל, אתה יכול להרשות לעצמך לעשות רוטציות ולא לעלות בהרכבים חזקים כל משחק. שהתחרות שלך היא קבוצה כמו ריאל של היום, כל משחק הוא קריטי, כל הפסד נקודות יכול לעלות לך בעונה. ארסנל הייתה מצליחה לסיים במקום שני גם בליגה של קבוצה אחת.

זה נשמע טיפשי, אבל ברצלונה עושה 100 נקודות בעונה כי היא צריכה. מול יריבה פחות חזקה היא הייתה עושה 90-85 ועדיין מנצחת את הליגה ביונאר.

דורפן 24 באפריל 2011

טל – זה ברור אבל גם קשור לכסף ולעובדה שעל המועדון השתלטה כנופייה של רמאים בניגוד לרצון מי מהמעורבים – הנהלה ואוהדים. אם שמת לב היא מכרה שחקן בשם רונאלדו ואפילו לא הוציאה חצי מהכספים שקיבלה עליו. זה לא בדיוק המצב בריאל וגם לא בברצלונה, שעם כל שחקני הבית שלה עדיין מוציאה סכומים דמיוניים על רכש.

ובכל זאת: סיטי מאמינה עד ינואר. ארסנל מאמינה עד מארס-אפריל. גם זה משהו לטובת העניין הכללי. שום קבוצה שלישית בספרד לא נותנת לאוהדיה סיבה להאמין אפילו באוגוסט.

אבישי 24 באפריל 2011

רונן, יכול להיות שזה הכל הבדלים במנטליות. אולי הליגה הספרדית תחרותית לאין שיעור אבל כיאה לספרדים קבוצות שנמצאות לאחר חודש של משחקים במרחק שלוש נקודות מהמובילות מעדיפות להתרכז באירופה.

גפן 24 באפריל 2011

גם נבחרת אנגליה מאמינה משנת 66

חלומות באספמיה

טל 24 באפריל 2011

אין ויכוח. אני חושב שמהרבה בחינות זאת עונת האימון הגדולה ביותר של פרגוסון. ושלוקחים בחשבון שגמר ליגת האלופות הוא למעשה משחק ביתי של יונייטד זה עוד יכולה להיות מוכתרת כעונה הגדולה של מאמן בזיכרון.

אני גם חושב שפרגוסון הוכיח שאתגר דווקא עושה לו טוב. אם ליונייטד הייתה קבוצה ברמה של ברצלונה או ריאל בליגה האנגלית, יכול להיות שיונייטד הייתה משחקת יותר טוב, או לפחות זה היה מצב שמאתגר את פרגוסון לבנות קבוצה כזו לשנים הבאות, כפי שהוא עשה לנוכח האתגר שהציב בפניו מוריניו. הבינוניות של המתחרות גוררת את יונייטד למטה.

אבישי 24 באפריל 2011

טל, זה נכון. גם אם בוחנים את הדומיננטיות של יונייטד בשנים הראשונות של הפרימיירליג מגלים שהיא נובעת מזה שיונייטד עשתה ראשונה את השינוי ושמדובר בפרק הזמן שלקח ליריבות להגיב.

גפן, מי שלא מאמין שלא יעסוק בספורט תחרותי.

גמאני 24 באפריל 2011

גפן-פויול לא שחקן בית בבארסה.הוא לא גדל במועדון.גם פדרו לא.אינייסטה בכלל נולד באנדלוסיה ולא בקטלוניה…אבל אל תיתן לי להרוס לך את הפנטזיה.אתה הרי אוהד את הקבוצה הגדולה ביותר ששיחקה אי פעם עם השחקן הטוב ביותר שדרך על מגרש כדורגל

גפן 24 באפריל 2011

וואלה? ומסי נולד בכלל בארגנטינה! אז מה אם בגיל 13 בארסה הייתה הקבוצה היחידה בעולם שהייתה מוכנה לתת צ'אנס לגמד מארגנטינה

אינייסטה מגיל 12 משחק בברצלונה,אז מה אם הוא נולד באלבסטה? כמה פתטי אתה יכול להיות?

גיא אסולין נולד בנהריה,שיחק בנס טובורק ובגיל 13 עבר לבארסה ושיחק בקבוצת הנוער שלה,בקבוצת בארסה ב' ובכמה משחקי ידידות רשמיים של הקבוצה הראשונה של בארסה,כל זה עד הקיץ האחרון.היום אסולין שחקן סגל בסיטי,אז הוא שחקן בית של טובורק או של בארסה?

כל מי שרשמתי למעלה שחקני בית של בארסה,ומי שאומר אחרת פשוט חסר מושג של הגדרת שחקני בית.

אחרת עומרי כספי לא היה נחשב שחקן בית של מכבי כדורסל רק כי שיחק עד גיל 13 ביבנה..
ובקהאם לא שחקן בית של יונייטד רק כי שיחק עד גיל 16 בקבוצת הנוער של טוטנהאם.
וגיגס לא שחקן בית של יונייטד רק כי שיחק עד גיל 15 במנצסטר סיטי

דורפן 24 באפריל 2011

אסולין שחקן סגל בסיטי? אני חושב שהוא ישמח לשמוע.

הסיבה למספר ההופעות הקטן של פיקה ביונייטד הוא פשוט הבדל בשיטות. בברצלונה קבוצת הB משחקת בליגה השניה של ספרד. באנגליה זה מופרד וקבוצות הB משחקות בליגת המילואים אז ההופעות לא רשמיות. אבל קבוצות המילואים של יונייטד וברצלונה B זה בערך אותו דבר. מאמן נפרד ותחרויות נפרדות מהקבוצה הראשונה. היתרון לשחקן באנגליה הוא שאפשר להעביר אותו בכל רגע לקבוצה הראשונה, אני לא יודע אם מותר לעבור מברצלונה B לברצלונה שלא בחלון ההעברות. אולי כל השחקנים שלה הם בגדר מושאלים מברצלונה ואז זה מותר.

ממתי קיימת הגדרת שחקן בית? זה רשמי? למה זה בדיוק משמש? כל שאמרו לך הוא שהיחס בין פויול לבארסה (בא מקבוצת נוער אחרת ועשה בכורה בבארסה) הוא בדיוק היחס בין פיקה למנצ'סטר יונייטד או פברגאס לארסנל (בא מקבוצת נוער אחרת ועשה בה בכורה)

לתת למסי צ'אנס? הרבה קבוצות בארגנטינה רצו אותו. לבארסה הייתה את היכולת להביא אותו, וחשוב מזה, את היכולת לפתח אותו. אבל כשרונו היה ידוע והוא היה רצוי. זה בדיוק מה שאני מתאר בחלק השני של הפוסט שנכתב לפני המשחק. הקבוצות הגדולות משתלטות על כשרונות ואין לקטנות אפשרות לעשות משהו.

אבירם 24 באפריל 2011

חופרים ללא מטרה

אביאל 24 באפריל 2011

טל וגפן – ביום שההרכב השני של מקום שני באנגליה, יוביל על המקום השלישי בעשרים נקודות, וינצח בקלות 6-3 (שהיה יכול להיגמר גם ב11-3) במשחק חוץ (באיצטדיון שנחשב ביתי וקשה) אז נמשיך לדבר על הליגה הספרדית המדומינת שלכם.

כל פרשן כדורגל מדרגה ח', בכל בלוג, עיתון ואתר (כולל בעיתונים ספרדים) טוען שיש בעיה של תחרותיות בליגה הספרדית של השנים האחרונות, אז אני מבקש להפסיק עם התחכמות של מספר האליפויות של יונייטד בשנים האחרונות. הדבר בא עוד יותר לידי ביטוי בדיון ההזוי שטל ניהל אצל זנדר, בו דיבר על הליגה הגרמנית, ביום שקבוצה תעלה מליגה שניה בספרד ותיקח אליפות אני מוכן לעשות מה שתרצו.

טל 24 באפריל 2011

לא יאמן כמה אין לך מושג.

וחוסר המושג בעיקר מתבטא בכך שאתה ממשיך לבלבל בין מושגים שאין קשר בינהם- תחרותיות ורמה. העובדה שקבוצה יכולה לעלות מליגה שניה ולזכות באליפות גרמניה מעידה עד כמה הליגה הזו חלשה, גם אם תחרותית. בליגה שיש בה קבוצות חזקות באמת, עולה חדשה לעולם לא תזכה באליפות.

אותה קבוצה שציינת, לא הפסידה באולד טרפורד העונה, מקום שכל קבוצה אנגלית הפסידה בו להוציא אחת (ולהבדיל מאותה קבוצה אנגלית, היא לא עשתה זה בנס, אלא במשחק כדורגל). הניסין להקיש ממשחק אחד (שהוא אנומליה) למשהו רחב מאפיין של חוסר מושג . הרי גם ברצלונה התקשתה מאד מול ולנסיה העונה, כולל בקמפ נואו.

בואו נסקור את מעלילהן של קבוצות הפרמירליג באירופה:

קבוצה מספר ארבע באנגליה העונה הושפלה מול קבוצת מרכז טבלה פולנית והודחה מאירופה על ידי קבצה בינונית כמו קייב בעוד ליברפול "המשתפרת" הודחה מול ברגאה, אותה בראגה שסיפרו לנו עד כמה הדחה של סביליה מולה (באוגוסט, לא בשיא העונה) היא בושה. קבוצה אנגלית נוספת (אסטון וילה) הודחה עוד במקודמות מול קבוצה אוסטרית. עונה שניה ברציפות. שתי הקבוצות מלונדון נראו השנה יותר גרוע מאוססונה במשחקים שלהן בספרד וזה אחרי שארסנל סיימה את הבית במקום השני אחרי קבוצה בינונית כמו שחטאר.

בסיכום הכולל:

– אפס קבוצות אנגליות ברבע גמר הליגה האירופית.

– קבוצה אחת בחצי גמר האלופות, מה שמשלים קבוצה אחת בשנתיים, לעומת תשע בשלוש השנים שקדמו לכך.

– השפלות מביכות של הקבוצות האנגליות בספרד, בשני המשחקים אולי החד צדדים בתולדות ליגת האלופות, לעומת הופעה מכובדת של ולנסיה מול יונייטד (אגב הניסיון שלך להגיע למסקנה ממשחק אחד).

במילים אחרות, בקנה המידה היחידי שלנו להשוואה- משחקים באירופה- הליגה הספרדית הוכחה כחזקה יותר ובעיקר עוצמת הפרמיירליג הוכחה כמיתוס, לפחות העונה.

זה שמכבי חיפה הפסידה בבית לנתניה, בעוד ריאל הביסה את ולנסיה בחוץ, לא הופך את הליגה הישראלית לחזקה יותר מהספרדית. ברור שזו דוגמה קיצונית, אבל צריך לקחת דברים לקיצוניות כי שתקלוט שאין קשר בין תחרותיות לרמה.

יש מבין?

גיל 24 באפריל 2011

טל, אתה ממשיך לבלבל בין מושגים של ליגה חזקה לחוזק הקבוצות בליגה. הליגה בספרד לא חזקה גם אם יש לה את הקבוצה הכי טובה באירופה ועוד אחת מהחזקות באירופה. זה לא הופך אותה לחזקה או תחרותית. לגבי הצלחה באירופה, שוב, תלוי על מה מסתכלים וכמה רחוק. אם אתה מסתכל על שלוש השנים האחרונות אז בבירור יש לאנגליות יתרון. השנה לספרדיות יש יתרון וזה רק בגלל ההצלחה היחסית של ריאל מדריד. למעשה, רוב ההצלחה המיוחסת לליגה הספרדית ב3 השנים האחרונות קשורה לקבוצה אחת בלבד בעוד שלהזכיר לך לפני 3 שנים היו 3 אנגליות בחצי גמר. מנצ'סטר הכי מצליחה באירופה אבל גם בלעדיה אנגליה הייתה נחשבת כליגה חזקה מה שקשה לומר על ספרד בלי ברצלונה.

דורפן 24 באפריל 2011

טל – רק הערה קטנה. אפס קבוצות ברבע הגמר הליגה האירופית זה נכון. אבל זה בעיקר כי קבוצות 3 ו-4 של אנגליה המשיכו, בהתאמה, לשמינית ורבע גמר האלופות. הנציגה הספרדית היא כזו שהודחה באלופות. אני לא חושב שהייתה לה עונה אירופית טובה משל טוטנהאם.

טל המנצ'סטרי 24 באפריל 2011

טל

איזה יופי אתה יודע לנופף בתוצאות באירופה כשזה מתאים לך לתבנית שאתה בונה,
אבל איפה היית לספר לנו על ריאל מדריד הגדולה ש 6 שנים ברציפות לא עברה את שלב רבע גמר האלופות כולל על הדרך לקבל סטירות מליברפול וארסנל?

הליגה האירופאית,גביע קורא'ץ,גביע אופ"א או איך שלא קוראים למפעל הזה שהרסו,כבר ממש לא עדיפות מרכזית בקרב הקבוצות האנגליות ולא רק(גם באיטליה לא ממש שמים על המפעל הזה)
הליגה יותר חשובה,הגביע האנגלי יותר חשוב,לדוגמא,אסטון וילה העדיפה להעלות הרכב משני במשחק חוץ ברוסיה לפני שנה ובכדי לשמור את ההרכב הבכיר למשחק הליגה,אם אני זוכר נכון ההנהלה אפילו החזירה לאוהדים שנסעו את הכסף על הכרטיס לאות סליחה.

הקבוצות האנגליות הבכירות העונה אולי הרשימו פחות מכמה סיבות,
הראשונה וכל מקרה לגופו,יונייטד בתחילת בנייה מחדש,גל חדש שעומד לצאת לדרך ותוך כדי תנועה ריצה על תארים.
צ'לסי שסחטה עד הסוף את הבסיס שמוריניו השאיר,העונה כבר הגיעו שחקני רכש חדשים וסביר להניח שנראה גם מנג'ר חדש.
ארסנל ועד שונגר לא יחזור לימים מפעם,סגנון הכדורגל היחודי שלהם אבל ביחד עם חיזוק ובמיוחד כזה מקומי תמשיך להיות כזו,מאיימת אבל לא מספיק.

סיטי כבר מראה סימנים של מאבק על האליפות בעונה הבאה,טוטנהאם צוברת ניסיון ותוך כדי מגיעה מותשת לחלוטין לסיום העונה הזו ולאחר ריצה יפה בליגה ובאירופה,מי המקבילה הספרדית לטוטנהאם שעשתה זאת בצורה כזו?

ויש את ליברפול שספגה זעזוע אחר זעזוע(בניטז,הנהלה,הודגסון)וגם היא מתחילה להראות סימנים של יציבות מסויימת.

סיבה שנייה שהרמה והאיכות של כל שאר קבוצות הליגה עלתה,
לראות את ווסטהאם משחקת אתמול מול צ'לסי,ווסטהאם האחרונה בטבלה ולא מאמין שתראה אף קבוצה באף ליגה שנמצאת במקום האחרון משחקת בצורה כזו ולמרות ההפסד בסופו של דבר.

4 מחזורים לסיום ושום דבר לא סגור,לא זהות האלופה,לא מי נכנסות למקום שמוביל לאלופות,לא מי יורדת,כלום וכשהכל צפוף,הכל מרתק,
הכל מהיר ובקצב שיש רק באנגליה.

מול זה אתה יכול למכור סיפורים אלף לילה ולילה מפה ועד הודעה חדשה על הליגה הספרדית "האיכותית",ליגה של 2 קבוצות וגם זה בזכות מוריניו שהפך את ריאל מדריד ותוך זמן קצר לקבוצה ראוייה כי קודם לכן זה היה ברצלונה ועוד 15(ותודה למוט'לה שפיגלר)…גם כן ליגה.
חוץ מהמפגשים בעונה בין ריאל מדריד לברצלונה סייסטה אחת גדולה,כמו הקהל הספרדי ביציע.

דורפן 24 באפריל 2011

אבל זה בדיוק מה שטל אמר. שהליגה האנגלית יותר תחרותית. הטענה שלו היא שהרמה יותר גבוהה.

טל המנצ'סטרי 24 באפריל 2011

רונן,

אם הרמה היתה גבוהה יותר אז לא היינו רואים כזה פער מטורף בין 2 הראשונות לכל השאר.

גם לפולהאם אין את התקציב והעומק מול יונייטד ושאר הגדולות ועדיין אתה לא רואה התפרקות שלהם כשהיא משחקת מול יונייטד והשאר כמו בהרבה יותר פעמים בספרד כשקבוצה צנועה פוגשת את ריאל או ברצלונה.

יש איכות יוצאת דופן של 2 קבוצות וזהו,שום תחרות אמיתית מעבר,אז איפה הרמה הגבוהה?

אדם 24 באפריל 2011

טל המנצ'סטרי – הרשה לי רק לתקן אותך לגבי המשחק של אסטון וילה שבו הפסידה לקבוצה מרוסיה בחוץ- ההנהלה לא שילמה על הכרטיסים, מרטין אוניל בעצמו הזמין את האוהדים לארוחה כאות התנצלות (איזה ג'נטלמן)- באותה שנה אוניל אמר שהוא מעדיף לשים את כל המשאבים שלו עבור המאבק למקום הרביעי מאשר הצלחה באופ"א- בסוף העונה וילה ממש נפלו מהרגליים ואם אני לא טועה הם סיימו אפילו במקום השישי מתחת לאברטון. (עונת 08/09)
הקבוצות האנגליות שנכשלו השנה במפעל האירופאי אולי היה להם את אותו השיקול ואולי לא.
טל הספרדי יכול לטעון שהרמה בליגה הספרדית יותר גבוהה, אני לא חושב שהוא באמת מאמין לשטויות שהוא אומר, האם מקומות 3-10 בליגה האנגלית פחות טובות מהמקבילות שלהן בספרד?

טל המנצ'סטרי 24 באפריל 2011

אדם,

אני חושב שגם סיטי העונה העדיפה את המלחמה על כניסה לליגת האלופות וגם את הגביע האנגלי ורק לאחר מכן שמה בעדיפות את גביע אופ"א
ובכלל,אם פעם גביע אופ"א היה טורניר חשוב,משפיע היום זה סתם כאב ראש,לשחק בימי חמישי,בלי הכסף וההילה שליגת האלופות לקחה.
אני אישית מעדיף שיונייטד לו היא יוצאת מחוץ ל 4 הראשונות שלא תשתתף בכאב הראש הזה.

ואם כבר היתה קבוצה שעבורה זה היא שיא השיאים,כמו פולהאם בעונה שעברה,ראינו את התוצאות,פולהאם הצנועה ובלי רכש גדול ונתנה הופעה מרגשת עד הגמר,כולל בגמר ונפלה כמה דקות לפני בעיטות הכרעה מ 11 מטר ומול מועדון גדול הרבה יותר.

אני לא אוהב סגנון המשחק בספרד,קשה לי עם הקצב האיטי והשונה ועדיין אני לא בא ואומר שהכל רע והכל זבל בקבוצות הספרדיות אבל דחילק,לדבר איתי על הרמה הכי גבוהה באירופה כשאין שם שום תחרות באמת,כשזו ליגה של 2 קבוצות וכל השאר פליאוף דמוי הליגה של לוזון…אז איך בדיוק רמה של הליגה צריכה לבוא לידי ביטוי אם לא בתחרותיות שלה?בקושי וביריקת הדם שהקבוצות המובילות צריכות לירוק בכדי להיות ולהישאר למעלה?
כל מי שראה אתמול את ווסטהאם נגד צ'לסי,עם כל הסלידה שיש לי לאברהם גרנט,ווסטהאם שיחקה נהדר ואפילו בדקות רבות היתה טובה יותר,
אני לא מכיר אף קבוצת תחתית בליגות הבכירות באירופה שמסוגלת לנפק כדורגל כזה ועוד במחזורים שבהם לפעמים דווקא המלחמה ופחות איכות הכדורגל משחקים תפקיד.

גפן 24 באפריל 2011

ארסנל מפסידה לבולטון 1 – 2 ועכשיו רשמית העונה שלה גמורה.
ארסנל עלובה כרגיל וסופגת את שער ההפסד בדקה ה90.

אבל סיפור המשחק הוא תמיר כהן שכובש בנגיחה את שער הניצחון של בולטון (הכדור פגע במגן ארסנל ושינה כיוון אבל את מי זה מעניין) ,מוריד חולצה וחושף חולצה עם תמונת אביו ז"ל אבי כהן.מרגש

יואב 24 באפריל 2011

איזה רגע מצמרר.
אבא אבי'לה גאה בך תמיר.

דורפן 24 באפריל 2011

כן – רגע נהדר. אפשר היה לראות מהתגובה של שחקני בולטון כמה זה היה חשוב לו

גיל 24 באפריל 2011

וכמובן, באדיקות בריטית היו חייבים להוציא לו צהוב.

טל המנצ'סטרי 24 באפריל 2011

גיל

זה החוק על מי שמוריד חולצה,חוק מטופש אבל עדיין חוק. אין פה שום קשר לאדיקות בריטית.

גיל 25 באפריל 2011

אני יודע, אבל בכל זאת יכלו להכניס קצת שיקול דעת לו רצו.

אמיר ענבר 25 באפריל 2011

אני מאוד לא אוהב את צמד המלים "שיקול דעת" בכדורגל מאחר שלטעמי הדבר מוביל לדבר הגרוע ביותר בשיפוט – לא טעויות שיפוט, אלא חוסר עקביות.

שחקן א' מקבל אדום על עבירה מסוג מסוים, ושחקן ב' לא מקבל אדום על אותה עבירה בדיוק, וכו'. זה בעיקר בולט בצהובים, כי במקרים רבים זה הופך את הצהוב הראשון לא לאזהרה, כפי שהדבר אמור להיות, אלא לסוג של תעודת ביטוח לשחקן. שופט יהסס להוציא צהוב שני לשחקן גם על עבירה ברורה של צהוב, ובתירוץ של "שיקול דעת" יחסוך זאת ממנו. שיהיה ברור, אם שחקן מורחק בגין צהוב שני מוצדק, מי ש"הרס את המשחק" – כמה אוהבים לומר זאת – אינו השופט, אלא השחקן הטיפש. השחקן מודע לחוקים, והוא זה שהתעלם מהם.

אבל גם אם מקבלים את השימוש בשיקול דעת, צריך לשים גבולות. שיקול דעת לא אומר שהשופט יכול לנהוג במשחק הכדורגל כרצונו, להחליט איזה חוק הוא מיישם ואיזה חוק לא. יש חוק שאומר הורדת חולצה=צהוב, ולא משאיר לו שום מקום לניתוחים, אז זה צהוב בכל פעם. אין שום סיבה ליחס אחר לשום שחקן. זה גם הגיוני מאוד (לא הצהוב, היעדר שיקול הדעת בעניין).

ברמה הפרקטית, מה אם השופט פשוט לא מודע לסיפור של תמיר כהן? מצד שני, מה אם בסיפור מוכר יותר ברמה האנגלית – למשל, אמו של פרנק למפארד לפני כמה שנים – היה השחקן מוריד חולצה? אם נותנים מקום לשיקול דעת לשופט במקרים כאלה, האם זה הוגן ששחקן אחד יקבל צהוב כי השופט לא מודע לסיפור שלו, ואחר יחמוק כי הסיפור שלו מפורסם יותר? ומה במקרה של הסרת חולצה כדי לחשוף לוגו של משהו בסגנון האגודה למלחמה בסרטן? איידס? פליטים בדרפור? הזדהות עם המאבק של העם הסורי באסד? או, להבדיל, שביתה במספנות (פאולר בזמנו). האין אלו דברים ראויים למענם אפשר "להחליק" על צהוב?

יהיו שיגידו שכן, יהיו שיגידו שלא, ובדיוק בגלל זה אסור להתחיל להיכנס להגדרות האלו. שופט לא צריך לעסוק בחישובים כאלה, יש לו מספיק בעיות ודברים על הראש מאשר להעסיק אותו בשיקול הדעת הזה. תמיר כהן הכין את החולצה מראש, הוא היה מודע לעונש, הוא היה מוכן לשאת בו. אני מקווה לטובתו שבמידה שכבר היה לו צהוב, הוא היה מצליח לשלוט בעצמו ולהימנע מצהוב שני. אבל אי אפשר להתחיל להעסיק את השופט גם בזה.

מה שלא משנה את העובדה שמדובר בחוק אידיוטי שמראה עד כמה פרנסי הכדורגל אינם קשורים למשחק.

הופ 25 באפריל 2011

ניהלנו דיון דומה לגבי שיקול דעת בעניין כרטיס צהוב שני בפוסט ברצלונה-ארסנל: http://debuzzer.com/dorfan/10668
*
אין שום בעיה עם הצהוב של אתמול, ואני בטוח שגם אם ישאלו את תמיר כהן הוא יגיד אותו דבר. הוא ידע שיקבל צהוב והמחווה היתה חשובה לו יותר אז הוא מראש קיבל על עצמו את העונש.
השופט לא אמור להתחיל לקרוא חולצות, לנסות להבין מה הרפרנס ולהחליט איזו מחווה ראויה מספיק ואיזו לא. לא מבין את הדיון.

Comments closed