אך ורק כדי לקדם את הכדורסל בישראל

נהדר וסמלי להעניק את פרס ישראל למי שמאיים לא לשחק בליגה של ישראל

(תמונה: אבי קדמי, באדיבות וויקיפדיה)

קצת מפתיע שדייויד בלאט – מאמן מכבי תל אביב בכדורסל – לא מתמצא בתקנון איגוד הכדורסל. לפני כמה ימים אמר בתכנית "מתמסרים": "לפי ההתייחסות שהמועדון מקבל אני באופן אישי הייתי אומר – בואו נצא לעונה אחת, שיסתדרו בלעדינו". דייויד פדרמן ואלי דריקס כבר נסעו לשיחות עם הליגה האדריאטית.

כי התקנון אומר משהו בערך כזה: זכותה של מכבי תל אביב לפרוש מהליגה ולשחק בעונה הבאה באדריאטית או בליגה הבלקנית או בליגה האנגלית או בליגת הפיתוח של מקסיקו. באמת מה שמתאים להם כי הם עסק פרטי. אבל מי שלא מתייצב למשחקי הליגה ואז רוצה לחזור שנה אחר כך צריך להתחיל את דרכו מליגה נמוכה יותר.

במשפט אחד ביטא בלאט את האידיאולוגיה של מכבי לגבי החוקים. אני תומך קטן מאד של הפינל-פור, אבל חוקי הליגה הם לא עניין למשא ומתן בין מכבי לליגה. הם חוקי הליגה לכל המשתתפים. הליגה אינה יורוליג אליה מכבי התקבלה בחוזה פרטי. אבל אולי החוקים למכבי הם אחרים? אולי אם היא לא מתייצבת למשחקי הליגה, היא לא סופגת הפסדים טכניים ולא יורדת ליגה? לך תדע.

כמובן כמובן שמכבי תל אביב צ-ו-ד-ק-ת. הרי כל מה שמכבי רוצה יום ולילה זה לייצג את המדינה בכבוד. ומבחינה לוגית באמת אי אפשר לייצג את המדינה בכבוד בליגה הישראלית כי גם המתנגד ישראלי גם אם הוא "אוהדי הפועל". אז כפי שאומר שמעון מזרחי “עם ישראל יכול להיות רגוע”. וגם אם מכבי תל אביב לא תשחק בליגה של עם ישראל, זה יהיה אך ורק כדי לקדם את הכדורסל בישראל.

נהדר וסמלי. להעניק את פרס ישראל למי שמאיים לא לשחק בליגה של ישראל.

אברטון. מלך! שערים! צ'יצ'ריטו!
רוי ניסני בפורמולה-מאסטר

85 Comments

ירון ארבל 23 באפריל 2011

רק העונה יש בליגה קבוצה בשם מכבי אשדוד שלא ממש עלתה ליגה בשנה שעברה בצורה שבה עולים ליגה על פי חוקי האיגוד.

אם הפועל ת"א תפסיד את סדרת חצי הגמר, בכשרון רב, בלאומית גם בשבילה ימצאו את הסעיף שיאפשר לה לשחק בליגת העל שנה הבאה.

לא זוכר אם כבר הועבר סעיף ספציפי במנהלת, או שרק דיברו על זה, אבל בהחלט היתה כוונה להוסיף סעיף שאומר כי המנהלת יכולה לקבל קבוצה גם אם לא עמדה בקריטריונים של עליה דרך הליגה השניה אם היא כן עומדת בקריטריונים אחרים של תחרותיות, תקציב מינימום וכו'. אינטרס של הליגה. כלכלי גרידא. כמובן. לגיטימי לעילא. כמובן.

אני מניח שעל הסעיף הזה אשדוד עלתה והפועל תעלה אם וכאשר.

ואם לא, אז תכנון להעביר סעיף כזה היה קיים לפני שנתיים כבר, הרבה לפני שמכבי איימה בפרישה. הוא קיים אגב בליגה בגרמניה, שם אפשר לרכוש זיכיון לקבוצה בליגה הראשונה. הוא בטח ובטח קיים ב-NBA, שראוי כי כמה קבוצות יראו בה מודל לחיקוי כזה או אחר. נדמה לי.

זה לא איזה סעיף שימציאו לטובת מכבי אם וכאשר הוא יועבר בקיץ הזה (כדי לא לסגור דלתות). הוא לגמרי לא משהו חדש.

אני 23 באפריל 2011

להפועל ת"א הוצע בקיץ האחרון לשחק בליגת העל והנהלת הקבוצה החליטה לוותר ולעלות בספורטיביות. תבדוק לפני שאתה משמיץ.

אני 23 באפריל 2011

כמובן לנסות לעלות, כלום לא בטוח

ירון ארבל 23 באפריל 2011

אדרבא. מצויין. בחירה של הקבוצה אם לקחת את ההצעה של המנהלת או לא. דורפן יצא פה נגד קבוצה שחושבת שממציאים לכבודה חוקים והיא יכולה לעשות מה שהיא רוצה.

אתה רק מחזק את הטענה שלי אם אתה אומר שכבר הציעו להפועל ת"א לעלות לליגת העל ישירות מהארצית.

זה שהפועל ת"א הרבה יותר אידיאולגית ומכבי ת"א קצת פחות עם צד, בוא נאמר, יותר דורסני… קשה לי להאמין שמישהו יכול לנהל על זה ויכוח. נשמע לי כמו צמד אקסיומות.

אבל דורפן טען שמכבי חושבת שצריכים לכופף בשבילה חוקים או לכתוב אותם מחדש… כך לפחות הבנת הנקרא שלי. אתה בהחלט מחזק את הטענה שלי שהחוקים הללו כבר קיימים בשטח ותקפים ליריבה הכי גדולה של מכבי. המוסר של הפועל ת"א הוא לא הנושא פה…

דורפן 23 באפריל 2011

ירון ארבל – אכן, אינני חושב שראשי הפועל תל אביב לדורותיהם התנהגו בצורה שצריכה להביא להם איזשהם פרסים. "היריבה הכי גדולה של מכבי" – יש לך מיקרוסקופ מעולה!

כל שאני אומר שזה קצת פתטי שמי שמאיים על הליגה הישראלית באי השתתפות מקבל פרס על קידום הספורט בישראל.

ירון ארבל 23 באפריל 2011

מרגע שהפועל ת"א חזרה ללאומית, כלומר צעד לפני…, אני לא רואה יריבה יותר גדולה למכבי עם כל הכבוד להפועל הירושלמית.

דווקא ראשי הפועל ת"א (הנוכחית – גוף שונה לגמרי מאותה הפועל שאולית) כן התנהגו עד כה בצורה שמעוררת רצון לתת להם פרס.

אישית אין לי שום בעיה עם הענקת מה שנקרא WILD CARD. לא מתחבר לצד הספורטיבי הטהור הזה. חשיבה ארכאית מבחינתי, אבל מכבד אותה כמובן. רק שבין זה לבין "חוקים של מכבי" יש מרחק.

ירון ארבל 23 באפריל 2011

(יש סיבה מדוע אי אפשר להגיב על הודעות שלך אלא חייבים לפתוח ת'רד חדש?)

הרצון של מכבי לעזוב את הליגה בארץ לא נובע מרצון שלהם לקדם את העסק שלהם בדרכים אחרות. לא מרצון לעשות יותר כסף בחוץ או להאדיר את שמם דרך הליגה האדריאטית. אם זה היה המצב הייתי מקבל את הטענה שלך בקלות יותר. אבל אתה מנתק קונטקסט…

הליגה בעצמה אומרת בריש גלי שהפיינל פור בא כתשובה לדומיננטיות של מכבי. זו לא טענה של אוהדי מכבי. גם הרצון לשנות את חוקי הזרים בא מאותו מקום (למרות שלא נאמר בריש גלי, אבל… תרים טלפון לכל מי שמסתובב ענף ומודע לבחישות מאחורי הקלעים ותשמע את זה בעצמך). אתה מכיר עוד ליגה בעולם שמחוקקים חוקים ספציפית כדי להחליש קבוצה אחת? אותה קבוצה מקבלת את זה בשלוות נפש?

דורפן 23 באפריל 2011

ירון – כן. אני מכיר ליגות כאלו. תקרת השכר מחלישה את הלייקרס והניקס. חלוקת ההכנסות מחלישה את מנצ'סטר יונייטד לעומת וויגן ויונייטד לא יכולה לבכות "אנחנו צריכים את הכסף הזה כדי להאבק בשם האומה האנגלית בברצלונה".

אתה צודק שהפינל פור הוא שיטה מטופשת כמו החוק הרוסי. מה שצריך זה חוק רוסי. מה שצריך זה חוק של האיגוד שקבוצה לא יכולה לחתום הסכם פרטי עם היורוליג. מה שצריך זו תקרת שכר. לחילופין, שמכבי תחזיק פרנצ'ייז ביורוליג ובאמת לא תשתתף בישראל.

ירון ארבל 23 באפריל 2011

תקרת השכר ב-NBA ממש לא באה ספציפית נגד קבוצה אחת. היא מחלישה את הניקס ואת הלייקרס וגם את הבולס, סלטיקס, מיאמי, פורטלנד ודאלאס. יש כמה וכמה קבוצות שנפגעות ממנה בצורה שווה, ואגב המטרה של התקרת שכר היא בהחלט לא אך ורק כדי לצמצם את הפערים בליגה. היא באותה מידה באה להגן על הקבוצות מלבזבז כספים שאין להן במירוץ אחרי שחקנים. זה אינטרס של כל הקבוצות שתהיה תקרת שכר. זה לא אותו מקרה.

אותו סיפור למיטב הבנתי בליגה האנגלית, אבל בכדורגל אני לא יותר מדי אבין אז אשמח לתיקונים. אותה שיטה פוגעת במנצ'סטר בדיוק כמו שהיא פוגעת בצ'לסי וליברפול. יש קולקטיב שנפגע. לא קבוצה אחת ספציפית.

קטונתי מלהבין את שיטת הקיזוז של הליגה בארץ, ולכן מתנצל אבל לא אגיב במשהו שאין לי טיפונת שמץ מה עומד מאחוריו ולמה. ממה שכן הצלחתי לקלוט גם זו שיטה שפוגעת בכל הקבוצות בצורה שווה, אבל אשמח אם יתקנו אותי אם אני שוגה.

מה שכן…חוקים נגד גאידמק?!? גאידמק זה לא אותו אוליגרך רוסי שהפסיד פה ערמות של מיליונים והקבוצה שהוא עדיין מחזיק בה לא מתקרבת אפילו להציק לתואר האליפות? נגיד שהעבירו חוקים כדי לעצור אותו. עדיין באמת יש בהם צורך…?

ובאמת הגיע הזמן שיוטמע כי מכבי כבר שנים רבות לא נמצאת בחוזה ישיר מול היורוליג. זה כבר לא קיים. היא נציגה חוקית למהדרין ורשמית בהחלט של מנהלת הליגה. וזה שהאיגוד יעביר חוק כזה לא באמת ישנה. המהנלת צריכה להעביר חוק כזה. רק שהמנהלת כאמור ממנה מטעם עצמה את מכבי כנציגת היורוליג באופן אוטומטי.

שלו 23 באפריל 2011

רונן יש לך שתי טעויות מצטברות, הראשונה לפני קבלת הפרס האיום הוא בגדר שמועה מרושעת כדי למנוע מש. מזרחי את הפרס והוא בכלל לא ידע, כמו הרבה דברים אחרים שקורים במכבי והוא לא ידע/יודע…
השנייה שהיונייטד אהודים בעיקר בגלל שהם לא מייצגים את האומה האנגלית, לדעתי יש איזה שהיא קורלציה בין אוהדי היונייד ואי אהדת הנבחרת המקמית (; .

כמובן שאחרי קבלת הפרס נבין כמה פרישת מכבי מהליגה המקומית זה בעצם קידום הענף, הרי רק ש. מזרחי יכול לאחוז במקל בשני קצותיו.

אנונימוס 23 באפריל 2011

בוודאי שיש דוגמאות ארבל, יש אחת מתחת לאף שלך – ליגת העל בכדורגל הכניסה את הקיזוז בתגובה ישירה לגאיידמק.
אבל למה להיתלות באילנות נמוכים. יש דוגמאות ידועות ובוטות עוד יותר – בנ.ב.א שינו כמה פעמים את חוקי המשחק עצמם רק בגלל הדומיננטיות של וילט צ'מברליין. כנ"ל הNCAA עם ביל ראסל.

ירון ארבל 23 באפריל 2011

אתה מביא דוגמאות משנות ה-70… אתה משוכנע שחוקים שהעבירו לפני 40 שנה ומעלה, ומאז לא חזרו בשום צורה, הם דוגמאות שאפשר להשען עליהם כדי לבסס טיעון לשנת 2011…?

אנונימוס 23 באפריל 2011

ירון , נתתי גם דוגמה שתקפה ממש בימים אלו מישראל בענף הספורט המוביל.
ובכל מקרה או שביקשת דוגמא או שלא.
אין לי מושג למה העובדה שדוגמה מסויימת הייתה לפני 40 שנה הופך אותה ללא רלבנטית, אתה מוזמן להסביר.

אנונימוס 23 באפריל 2011

ואם כבר הזכרנו את חתן פרס ישראל – אתמול פורסם שמכבי ת"א מקדמת את הכדורסל בארץ ע"י מתן בונוסים לקבוצת הבת שלה (שלא יכולה ולא רוצה לעלות ליגה) אם תדיח בפלייאוף את הפועל ת"א. עוד צעד קטן לקידום הענף

יואב 23 באפריל 2011

פורסם?חחח
ספקולציה שנדחתה.

יואב 23 באפריל 2011

רוצה לומר-בגדר שמועה.

Mr. Kate 23 באפריל 2011

ומה הבעייה בלתת להם בונוסים? אני אוהד הפועל ומבין לחלוטין את הרציונל מאחוריו.

יואב 23 באפריל 2011

אפשר לדון בזה והיה וזה נכון(אין לי ממש דעה בעניין למען האמת) אבל כרגע,זאת לא יותר מידיעה רכילותית חסרת ביסוס.

אנונימוס 23 באפריל 2011

יש בזה גם בעיה חוקית (בקרת תקציבים, תשלום שלא בחוזה וכו'). אבל זה לא כ"כ מעניין אותי אישית.
אין בזה בעיה, מלבד זה שאני אוהד הפועל ולא אוהד מכבי. וזה מצחיק (או שלא) בתור אנקדוטה משעשעת, פרס ישראל למנהל מכבי ת"א על קידום הכדורסל בישראל, בזמן שהוא נותן בונוסים לשחקנים כדי לנצח בסדרה שלא יצא להם כלום מלנצח בה חוץ מלהרוס למועדון היחיד שנותר בפלייאוף שבאמת רוצה לעלות ליגה.

וזה לא שמועה ולא בטיח. לא רוצים להאמין, אל תאמינו. אבל זה נכון, בוודאות מוחלטת, מיד ראשונה.

יואב 23 באפריל 2011

יד ראשונה=שמעון אמר לך?

יוסי מזרחי 24 באפריל 2011

בדוק מי פירסם.
יש לי הרגשה שזה יהיה גורם קרוב מאוד לעיתונאי חצר של הפועל.

מבקר המדינה 23 באפריל 2011

דיון מיותר. לפי חוקי יול"ב וההסכמים עם פיב"א-אירופה אין קבוצה מורשית להשתתף במפעלי יול"ב ולא לשחק בליגה הבכירה בארצה.

דורפן 23 באפריל 2011

ירון ארבל – אם אין חוקים ספציפים למנוע את האי-שוויוניות הזו אז צריך לחוקק אותם. אין הרבה טעם לקיים ליגה בה לקבוצה אחת פי עשר תקציב מרוב הקבוצות ויותר מפי שתיים מהבאה אחריה. אם אתה נהנה מזה וחוגג גזירת רשתות – סבבה. בספר שלי זו בכלל לא ליגה. לכן היא גם לא מעניינת אותי. אני רק מצביע כאן על כך שמדינה עומדת לתת פרס ציבורי למי שמאיים שלא ישחק בליגה שלה.

ירון ארבל 23 באפריל 2011

הפרובלמה היא שהמרחק בין הליגה הישראלית בכדורסל לליגה הספרדית בכדורגל היא קבוצה אחת. ההבדל בין ברצלונה לכל שאר הליגה מלבד ריאל הוא בדיוק כמו מכבי לשאר הליגה. כל עוד יש עוד קבוצה אחת שמסתובבת ברמות האלה זה מספיק טוב. אפשר להוסיף את הליגה היוונית בכדורסל כעוד דוגמא לזה. את הליגה הסקוטית בכדורגל.

לכן הבעיה היא לא אי-שיוויוניות ביו קבוצות הליגה, זה יש בכל מקום יותר או פחות, אלא כשיש רק קבוצה אחת מעל כולם. קבוצה נוספת פותרת את זה.

מסכים לגמרי שליגה בלי תחרות לא מעניינת, אבל בהתחשב בכך שצריך רק עוד קבוצה אחת כדי להפוך את הליגה ל"שיוויונית" בעיני הציבור, השאלה אם הפתרון הוא באמת להוריד את אותה קבוצה למטה. אבל זה כבר דיון אחר… ממש לא מתכוון להנכס אליו. שוב.

זמן ואנרגיות להכנס לדיון האם הפרס לשמעון מזרחי מוצדק או לא (אגב, אם הוא פגע בכדורסל הישראלי ולכן לא מגיע לו הפרס, אז זה שהוא עוזב את הליגה אומר שהוא עוזר לכדורסל הישראלי, לא?:) ) אין לי. האמת גם לא מבין למה נכנסתי לורידים של הדיון שכן התפתח פה. לא באתי לשכנע. איש בצל קורתו וצדקתו יחיה. בחפץ לב.

כן היה חשוב לי להבהיר כמה עובדות, ומקווה שהצלחתי להעביר אותן.

ליבר 23 באפריל 2011

הפרס שיינתן לשמעון מזרחי הוא בגדר כל הפעילות שעשה למען מכבי תל אביב וקידום הכדורסל הישראלי במשך כל שנות פעילותיו. אני מסכים שהאופציה שמכבי לא תשחק בליגה הישראלית לא תתממש אך כיצד מכבי אמורה להגיב לעיוותים שנוצרים בליגה הזאת. הרי ברור שאין שום מקום נורמאלי שבמשחק אחד תקבע אלופה.
בנוגע לעניין התקציבים כבר נאמר מצד אנשי מכבי, דיוויד פדרמן במיוחד, שהם ישמחו אם תהיה עוד קבוצה עם תקציב גדול שתוכל להתמודד איתה. הרי למה מכבי אשמה בכך שהיא מוכנה להשקיע כספים בעוד שאחרים לא.
אם ניר ברקת היה בונה את הארנה שלו ולא מורח אותה כפי שהוא עושה עם הרכבת הקלה הרי שלירושלים כבר מזמן היו בעלים שהיו משקיעים כספים רבים.
ובכל מקרה שמעון מזרחי מעולם לא אמר ואיים שלא ישחק בליגה הישראלית וזה לא נכון ליחס את דברי דיוויד בלאט, שהדגיש שזו דעתו האישית, אל שמעון מזרחי.
נ.ב. בהצלחה למגידו נגד הפועל.
מישהו יודע האם מגידו יכולה לשחק בליגת העל או שמא היותה קבוצת ב' של מכבי מונע ממנה אפשרות זאת?

יואב 23 באפריל 2011

מה מעניין בכלל פרס ישראל?כמה כבר אפשר לדוש בזה?
זכותה של מכבי להגן על עצמה בפני הטימטום הגובר והולך של קופל וחבורתו.
על צעדים שרירותיים, גחמנים וחד צדדיים מגיבים בדיוק באותה צורה.
וזה יהיה נהדר לכווווולם….

יוסי מזרחי 23 באפריל 2011

לא צריך להיות קשר בין פרס ישראל לשמעון מזרחי ובין התבטאויות כאלה ואחרות על רקע פוליטקה קטנה ועלובה של האיגוד והקבוצות.
.
פרס ישראל הוענק לשמעון על פועלו במשך שנים, ואין ספק שאוהדי הפועל רואים בכך פשע ובגידה. רק שהם באים לוויכוח בנושא כשידיהם מטונפות וליבם גס.
עם כל ההסתיגויות ממה שקורה סביב מכבי, בואו לא נשכח איך אותה הפועל העמידה לגיונות זרים כדי להתמודד מול מכבי, ומאיפה בא הכסף.
זה מסוג המאבקים שעליהם ניתן לומר זה נבלה וזה טריפה.

דניאל 24 באפריל 2011

לגיון הזרים של הפועל מנה בשיאו 4 זרים (2 אמריקאים ו2 אירופאים). הכסף הגיע מגוסינסקי. אז לא שכחנו. ומה זה אומר?
למה אתה בכלל מכניס את הפועל לדיון שלא קשור בכלל להפועל?

גיא זהר 23 באפריל 2011

שמעון מזרחי לא התבטא באחרונה על האפשרות לא לשחק בליגה הישראלית, הוא לא ילכלך את ידיו. האזורית וגם איסור שהיה למגן יותר משלוש שניות מתחת לסל באן.בי.איי הם במידה רבה כנגד שאקיל. חתן פרס ישראל וגם שרת הספורט בעד מיסוי מופחת לזרים, יש דבר יותר מגוחך מזה. קופל וארגון השחקנים מסכימים על הגבלת זרים לארבעה וביטול החוק הרוסי ומכבי מתנגדת, כמובן שלנגד עיניה עומדת טובת השחקן הישראלי. וכן, הפיינל פור שערוריה, גם ביורוליג.

דני 23 באפריל 2011

מי הבטיח בונוסים לשחקני יקנעם/מגידו?
http://sports.walla.co.il/?w=/7/1817543

עזי 23 באפריל 2011

הרעיון מקומם מאוד למרות עיוות הפיינל פור, אבל מכבי לא יכולה לפרוש כי היא לא תוכל לשחק ביורוליג ללא משחק בליגה הישראלית.

מי שפרשה ממפעל חשוב ובעל מסורת מופלאה כדי לשחק במפעל אזוטרי ולא נענשה היא מנ.יונייטד בשנת 2000.

דורפן 23 באפריל 2011

אתה לא מדייק. יונייטד לא פרשה מהגביע האנגלי כי רצתה לשחק בגביע העולם לקבוצות בגירסה המורחבת שלו אז – אלא כי הוכרחה. אני מצטער שהיא עשתה זאת אבל זה לא שהיא העדיפה את המפעל ההוא.

עזי 23 באפריל 2011

היא היתה יכולה לשחק בשניהם.
ומי שהיה צריך להכריח אותה באמת – או להעניש אותה באמת – היא ההתאחדות לכדורגל שהקבוצה הבכירה שלה השתינה על המפעל הכי ותיק שלה.

דורפן 23 באפריל 2011

כן – אבל ההתאחדות הזו מאד רצתה את יונייטד בברזיל לכמעט חודש – כי היא הייתה עסוקה בהכנות לאירוח גביע העולם של 2006. בקיצור – אתה משווה מין שבאינו מינו. יונייטד, בצורה מקוממת, הייתה אמורה לסוע לשלושה שבועות לברזיל תוך כדי העונה. אז היא קיבלה החלטה בעייתית. אבל להכריח אותה להפסיד חודש ליגה וגביע ולחזור ולהשלים הכל, היה לא בדיוק הגיוני. ייתכן שהייתה צריכה לשתף את קבוצת האקדמיה שלה במפעל בכדי למנוע את הבזיון או להקטין אותו.

העובדה היא שהמפעל עצמו – גביע העולם לקבוצות במתכונת מורחבת – חוסל מיד.

עזי 24 באפריל 2011

אני לא משווה בכלל. אני לא חושב שמכבי יכולה לפרוש מהליגה תקנונית ואם תעשה זאת אפסיק לאהוד אותה באותו רגע. אני רק אומר שהקבוצה שלך עשתה מעשה חמור, לא נענשה כלל ואם כבר זה עזר לה לזכות באליפות באותה שנה – לא שלא היתה זוכה בלי זה. פרגוסון עצמו אמר את זה וגם שהוא מתחרט על ההחלטה הזאת.

http://www.telegraph.co.uk/sport/football/teams/manchester-united/6713077/Sir-Alex-Ferguson-Manchester-Uniteds-1999-FA-Cup-withdrawal-was-a-mistake.html

ולא מדובר בחודש, יונייטד היתה שבועיים בדיוק מחוץ לאנגליה כולל טיסות והכנה לטורניר. היא היתה אמורה לשחק שני משחקי ליגה (כולל נגד לידס שרצה בצמרת איתה ושוחק חודש אחרי, ניצחתם 1-0 באלנד רואד) ומשחק גביע אחד אם היו נרשמים למפעל, ככל הנראה נגד קבוצה שאינה מאריות הבליגה, ייתכן מאוד שקבוצה מליגה נמוכה. שני משחקי ליגה חסרים זה משהו שקבוצות חווות כל הזמן באנגליה, גם יונייטד.
לשלוח סגל חסר מאוד או את המילואים או השד יודע מי למפעל הגביע לא היה מוריד מערכה של הקבוצה גם אם היו מובסים לצורך העניין. לטעמי זו היתה יריקה בפרצוף של הגביע, הכדורגל האנגלי ואוהדיו.

דורפן 24 באפריל 2011

עזי – אבל שוב אתה לא דבק במה שבאמת קרה. סוף הסיפור הוא שבאמת יונייטד לא עלתה לגמר הטורניר וחזרה מוקדם יותר וכל עניין המסע אפילו הועיל לה – כי היא חזרה רעננה משבועיים בשמש.

ואני מסכים – היה צריך לשלוח קבוצת נוער – אבל אל תשכח דבר אחד לגבי אותה תקופה. כשיונייטד שלחה למשחק פעם את סקולס, בקהאם, גיגס, נוויל, באט ועוד כמה שחקני נוער למשחק גביע ליגה בניוקאסל – העניין הגיע לפרלמנט על זילות המפעל…

תומאס 24 באפריל 2011

כשגיגס שיחק בנוער היו עצירות משחקים בגלל האפלה?

קורא 23 באפריל 2011

רונן, אמרת הרבה דברים על האיום, אבל בוא נדבר רגע על מה באמת יקרה אם מכבי לא תהיה בליגה, ואיך אתה חושב שזה ישפיע על הליגה הישראלית?

לדעתי מעט העניין שעוד יש בליגה הזו ידעך לגמרי והיא תחזור הרבה שנים לאחור, אבל יש גם סיכוי שהעניין הציבורי בה דווקא יגבר, והאמת היא שאי אפשר לדעת עד שזה לא יקרה.

אנונימוס 23 באפריל 2011

תכלס זאת הסיבה הכי טובה שזה יקרה כבר.
נמאס כבר לשמוע על האיומים, ונמאס לשמוע את הספקולציות.
אין לי מושג איך זה יגמר אבל שיקרה וזהו, ונראה מה יהיה, איך הליגה תסתדר בלי הקבוצה מספר 1, ואיך הציבור יסתדר עם העובדה שנציגת ישראל מול הגויים לא משחקת בכלל בליגה הישראלית.

אבישי 24 באפריל 2011

אם אני עוצר שניה וחושב על העמדה שלי ועל מערכת היחסים שלי עם הכדורסל הישראלי אני מגלה כמה דברים
1. אני לא עושה שום מאמץ לצרוך את ליגת העל הן בטלויזיה בעיתונות או ברשת. המשחק האחרון שראיתי היה משחק האליפות של גליל גלבוע. הוא היה הראשון שצפיתי בו בעונה ההיא וגם זה היה כי שהיתי אצל חברים והטלויזיה עבדה, מאד נהניתי מהמשחק, אגב.
2. המשחקים האחרונים שנכחתי בהם היו של הפועל מגידו בליגה השניה באולם במשמר העמק, נגד הפועל באר שבע והפועל חולון. מאד נהניתי, דגן יבזורי ודניס קאר שיחקו בצורה פשוט מרגשת.
3. התמונה הראשונה שעולה לי לראש כשאני עוצם את העיניים וחושב על הכדורסל הישראלי היא של ירמי אולמרט חובט בעומר בנוביץ'. התמונה השניה היא של אבנר קופל מבסוט מעצמו באופן תמוה.
4. בעבר הייתי חובב מושבע, צופה בשידורים המשולבים של ערוץ 5 או ערוץ 1 או מאזין לגלי צהל. מה שאני רוצה לומר כאן זה שחלה התדרדרות בזיקה שלי אל הכדורסל הישראלי.
כשאני חושב על הסיבות:
אין באמת סיבה לעקוב אחרי הליגה כשהיא לא באמת משפיעה על האליפות.
אין שחקנים ישראלים דומיננטים ומרגשים מספיק.
אין יותר מדי סיכוי לנצח את מכבי בפיינל פור כשמכבי נבנית ומאומנת כמו שצריך. למעשה, יש כאן אלמנט של מזל וצריך לשקול לטפל בפיינל פור ליגת העל כמו שטיפלו בטקסס הולדם פוקר.

אלון 24 באפריל 2011

המעניין הוא שכל הפוסטים נגד מכבי מתחילים אותו דבר: "אני נגד הפיינלפור אבל…

מעניין שלשיטה הבזויה והלא ספורטיבית הזו, שנוצרה כולה על מנת לפגוע במכבי, כולם מתנגדים, אבל מתייחסים בשיוויון נפש (ולראייה, כתבות שלמות נכתבו נגד הקיזוז, אבל על הפיינל פור לא נכתב דבר, מלבד האמירה הקבועה של "אני נגד", לפני שתוקפים), אבל כנגד מכבי ושמעון מזרחי, מדובר בערך בפוסט העשירי באתר.

גיא זהר 24 באפריל 2011

אלון, החוקים נגד מכבי החלו עוד בשנות ה-80 עם חוק קרל וונפרי (לא שקליגר הצדקן המאוס לא הלשין על עברו המקצועני של בארי לייבוביץ עוד בסוף שנות ה-60)אז זה לא דבר חדש ולא במקרה. פעם, למרות שמכבי זכתה באליפויות, היתה תחרותיות. בעשרים שנה האחרונות, למרות הבלחות חד פעמיות של גליל ב93 וחולון ב2008 (שלא ניצחה בסדרה אבל היתה לא פחות טובה)השליטה של מכבי מוחלטת וניסו באופן מלאכותי ושיווקי לעורר עניין למרות שאלופה משמעות סמלית בלבד. ולגבי תקנון היורוליג, סומך על ראשי מכבי שישנו אותו אבל לדעתי מדובר באיומי סרק.

דורפן 24 באפריל 2011

אלון- משתי סיבות. ראשית, כי אלופת ישראל בכדורגל מייצגת את ישראל בליגת האלופות. אז האליפות בכדורגל יותר חשובה. האליפות בכדורסל לא באמת חשובה כי את ישראל מייצגת מכבי תל אביב.

שנית, הליגה בכדורגל, על מגרעותיה והרמה הנמוכה, מעניינת הרבה יותר את הציבור מהליגה בכדורסל.

אלון 25 באפריל 2011

אז מה מכבי אמורה לעשות? שחיפה איבדה אליפות קמה צעקה בתקשורת ודיבורים על אליפות עם כוכבית. לא ראיתי אף אחד בעיתונות שם כוכביות שגליל גנבה אליפות בעונה שעברה.

לא די שכבר שנים שדופקים את מכבי בצורה הכי לא ספורטיבית עם הפיינלפור (פשוט מגוחך שמשחק טוב והעונה של עודד קטש יכולה להפוך שוב מכישלון מהדהד להצלחה היסטרית), עכשיו מתחילים דיבורים על מכסת זרים ותקרת שכר.

מכבי, (בניגוד לדוגמת תכרת השכר בNBA) לא משחקת בוואקום, הורדת מספר הזרים יחייב את מכבי לבנות קבוצה שונה לליגה וליורוליג, אפשר וצריך להבין את ההתנגדות של מכבי לזה. כמו שאמרתי, כולם מבינים, אבל למה לא לדפוק את מכבי? אולי גם יצא מזה עוד פוסט נגד פרס ישראל לשמעון מזרחי…

אגב, ההבדלים בין מכבי ושאר הליגה די דומים להבדלים בין מכבי לעשירות היורוליג. מכבי הסתדרה עם זה לא רע העונה, גם בלי להתבכיין ולנסות לחוקק חוקים שיחלישו את האחרות.

יואב 25 באפריל 2011

אלון,
פוסט נגד מכבי שווה עניין.זאת מניה בטוחה.יש כאן כאלה(לא רונן כמובן) שזאת זכות קיומם.על מה הם ידברו?
הטרימולוגיה שלך היא הכי נכונה=דפיקת מכבי ללא מעש מצידם.
כי המציאות היא שאף אחת לא ממש רוצה ומוכנה להילחם מולה.אפילו לא להשתתף ביורוליג.זה גדול על כולן אבל הבכיינות היא שמכבי משוריינת.מכבי עבדה בשביל זה אבל הן לא נרשמות ולא נלחמות על זה בכלל. זה מגדיר מחדש את הטימטום(וזה עדין).אז הם מתחילים לקשקש על פורמטים במקום לדאוג לקבוצות תחרותיות.אל תיהיה מוטרד, כדורסל לא באמת מעניין אותם. הם לא באמת באים למגרשים.הם הבונטון בעיני עצמם בבלוגים, איפה שלא מזיעים ועובדים באמת.
מזרחי לא קדוש ולא מלאך.הוא רק מתמודד מול אפסים00000

אביאל 24 באפריל 2011

ירון ארבל – אשמח להסבר לגבי "זה שהפועל ת"א הרבה יותר אידיאולגית", מה יותר אידיאולוגי בהפועל ת"א ?

ירון ארבל 24 באפריל 2011

למיטב הכרותי הפועל (גם ירושלים) זו כן קבוצה שיכולה לבוא ולהגיד לא תודה לכרטיס הזמנה לליגה. זו כן קבוצה שבבסיסה יש כוונה לשוני מסויים, גם אם במבחן המציאות הם מגלים שזה לא כזה פשוט (נושא הזרים של הפועל העונה הוא מרתק בצביעותו/תמימותו, למרות שבבסיס אני כן מאמין לעמדה הבסיסית שלהם). דברים שאני לא מזהה במכבי.

וזה בסדר… כל צד והבחירה שלו. חלק מהיופי למעשה. אחרת היה מאד משעמם.

דורפן 24 באפריל 2011

אחרת זה משעמם???????? הליגה הישראלית???????

כלומר זה מעניין??????????

ד"ר א 24 באפריל 2011

א) הלוואי, הלוואי, הלוואי נפרוש מליגת ווינר. כבר מזמן בא הזמן.

ב) יש ליול"ב סעיף תקנוני נגד קבוצות שאינן משתתפות בליגא הבכירה בארצן? לבטח יהיה אפשר לשנות את הסעיף לטובת מכבי. היורוליג היא הרי האמא של כל הליגות בחוזה אישי.
מי יודע – אולי מהלך כזה יתניע איזו מגמה באירופא, שתזלוג גם לענפים אחרים (כדורגל? היתכן?), ותגרום בעסקא סיבובית להולדתה של ליגת-העל האוסטרו-הונגרית.

ג) יאללה שאלקה, לדרוס!

ירון ארבל 24 באפריל 2011

יש סעיף כזה. כל סעיף אפשר לשנות, למרות שזה לא בהכרח כ-ז-ה פשוט.

ד"ר א 24 באפריל 2011

על פניו, נראה לי פשוט יותר מלהזיז את שעת משׂחק הגמר.

אגב, קצת מצחיק שבמכבי מאיימים במעבר לאדריאטית על רקע הדרישה להחזרת סדרות הפלייאוף, כשגם שם יש פיינלפור.

דורפן 24 באפריל 2011

זו בדיוק הטענה שלי – בתוך ג'ונגל מכבי הם הבריון החזק והחכם יותר. פרס ישראל הוא בעל ערך חינוכי כלשהו. ולכן כל העניין מגוחך.

בוא נאמר שנזכה פעם לכך שיהיה כדורגלן מהטובים בעולם מישראל. והוא יזכה בצ'מפיונס ליג ויככב באחת הקבוצות הגדולות. אבל יקלל, יכסח, יצלול ברחבות, יבקיע ביד ויפצע יריבים בכוונה. האם ראוי לתת לו את פרס ישראל? המממ…. האמת כנראה שכן

ירון ארבל 24 באפריל 2011

מישהו אמר דייגו ארמנדו מרדונה?

ד"ר א 24 באפריל 2011

דורפן –
בעניין פרס ישׂראל אין לי מי-יודע-מה ויכוח אתך.
בזמנו הצהרתי על כוונתי לוותר עליו (כי אם המדינה של מכבי, ואני חלק מהמדינה, ומכבי היא שמעון מזרחי, אז יש לי איזה חלקיק-זכות לוותר על הפרס בשמו, לא?) בתמורה לעליה לפיינל-פור היורוליג.
קח לך את הפרס וחלק אותו למישהו אחר.

ירון ארבל 24 באפריל 2011

שינוי זמן המשחק זה עניין כלכלי. שינוי חוקים זה עניין פוליטי. לעיתים פוליטיקה יותר חזקה ומסובכת מכלכלה.

כן, מסכים לגמרי שיש משהו קצת עקר בטענה של מכבי שהם הולכים לליגה אזורית, כאשר כל ליגה אזורית מוכרעת בפיינל פור, בגלל שבליגה בארץ יש פיינל פור.

מצד שני מכבי לא איימה בנטישה לליגה אזורית על הפיינל פור. זה המחשבה לעבור ל-4 זרים שהכניסה את המהלך להילוך מהיר יותר. זה + זה יוצר כבר מאסה יותר קריטית.

ד"ר א 25 באפריל 2011

במקום להתקוטט צריך לצאת בקריאה משותפת, המוסכמת פה בכל מקרה על רוב הציבור –

אוהדי/ות כל הקבוצות יקראו במשותף לתת למכבי אפשרות לצאת מליגת ווינר, ולהגביל את פעילותה במפעלים המקומיים לגביע. מכבי תמצא לעצמה את הסידור הטוב ביותר עבורה במפעלים אירופיים, ואם תרצה תוכל לחזור.

אני מחזיק בדעה שהכדורסל בארץ לא יהפוך לענף שולי בעקבות צעד כזה, אלא להיפך – יצבור תאוצה וימשוך ציבור אוהדים/ות חדש.

**

ושאלה לא קשורה: מדוע הוחלט לקרוא לאולם שיבנה בב"א בירושלם עיה"ק על שם זירת הגלדיאטורים הרומית?

דורפן 24 באפריל 2011

ירון – באמת היית מעניק פרס מטעם משרד חינוך למראדונה?

זה מה שפתטי במכביזם בהקשר הזה. ההתעקשות שלהם שהם מחנכים ושם שליחי המדינה והציונות וכל זה.

היה לשמעון מזרחי מקבילה בספורט האמריקאי. קראו לו ג'ורג' סטיינברנר, הוא היה תחמן כוחני וגם ווינר עצום שאמר "אני הכי עשיר. אני אדפוק את כולם. יאנקיז לנצח ושכולם הזדיינו".

כולם אמרו "לא מתעסקים עם הבנזונה הזה" והוא קיבל את הכבוד המגיע לו: הוא הפך לדמות בסדרה סיינפלד.

גם מזרחי בהחלט צריך היה לקבל מזמן הופעת אורח קבועה בחמישיה הקאמרית וזה מאד לא בסדר שלא נתנו לו . זה היה מסייע לו לקחת את הרצינות התהומית שלו בחיוך.

והוא באמת רצה את זה: הרי כשדיבר על המשחק מול הקליפרס ביום שמוני פנאן התאבד הוא ביצע חיקוי מושלם של סטיינברנר שמודיע להוריו של קונסטנזה על מותו ועובר בטבעיות לדבר על מצב הפיצ'ינג של היאנקיז. אבל רק במדינה המזויינת שלנו לא נותנים כבוד לקומיקאי כזה דגול.

יואב 24 באפריל 2011

רונן,
דווקא לאדם צנוני וממלכתי כמו שמעון, לדבר על הקליפרס ולא על פנאן(הוא הרי היה לועס את כל הקלישאות הידועות בטון הידוע)זאת ההצהרה הכי גדולה שהוא יכל לתת כדי לשקף את מצב רוחו האמיתי.

ירון ארבל 24 באפריל 2011

שוב, אני נכנס לצערי לכדורגל ויכול להיות שאני שוגה, אבל תקן אותי אם אני שוגה – דייגו לא סוג של גיבור לאומי בארגנטינה גם אחרי כל השערוריות? כאילו, אחרי כל הבושות שעשה נתנו לו את הנבחרת הלאומית כסוג של משיח, לא?

אין לי מושג אם יש "פרס ארגנטינה" אבל אני אהיה מופתע אם דייגו לא יקבל אותו למרות הכל.

לא שאם זה טוב לארגנטינאים זה אומר שמוצדק גם לאחרים לנהוג ככה. פשוט התיאור שלך לאותו כדורגלן היה מרדונאי מדי:)

אגב, שמעון הפך לדמות ב"ארץ נהדרת". זה מספיק מכובד.

תראה, ההבדל בגישה שלך לשלי היא שזה נשמע שאתה מאשים את שמעון והמכביזם בכל הבעיות של הענף ובכך שלא קמה להם אלטרנטיבה.

אתה אומר שזה 90% מכבי ו-10% שאול וקליין וכו'. אני חושב שזה הפוך. לא חושב שמישהו מאיתנו ישכנע את השני בצדקתו. נקודת השקפה על החיים.

אבל כן חשוב לי שלכל צד יהיו את העובדות הנכונות בידיים וטיעונים הגיוניים (למרות שכל אחד עם ההיגיון הבריא שלו ברוך השם). איך כל אחד מפרש את העובדות וההיגיון ולמה הוא נותן יותר משקל זה כבר מקום שאין טעם להכנס אליו.

כפועל יוצא… מכיוון שמבחינתי הכוחניות של מכבי ברובה הגדול לגיטימית והיא עשתה אותה רק כי היא יכלה ואחרים לא, אני לא רואה את פרס ישראל כמשהו כה בעייתי. אם הייתי מפרש את ההתנהלות של מכבי כמוך מניח שהייתי מרגיש משהו דומה.

צור שפי 24 באפריל 2011

די, נמאס הדיון הזה. שיתנו לו כבר את הפרס המזויין (פעם אחרונה – לא מגיע לו)ושיניחו לנו לנפשנו.

רילקס 24 באפריל 2011

לא מבין איך משחק אחד (ביתי!!!!!!) מול רבבת צופים ששבעים אחוז מהם בעדך מול קבוצה חלשה ממך בהרבה ועם עשירית תקציב ממך פוגע במכבי???
זה שהם הפסידו את זה זה רק באשמתם זו לא אשמת המנהלת או כל גוף מסואב אחר בכדורסל

ירון ארבל 24 באפריל 2011

זה דווקא פשוט להבין איך.

זה משחק אחד, ובמשחק אחד הכל יכול להיות. זה משחק שכל הלחץ על מכבי כי רק לה יש מה להפסיד. מומנטום אחד בזמן הנכון, כמו שקרה לגליל, מספיק כדי לקחת את המשחק הזה גם אם אתה בנחיתות מקצועית/כלכלית. מעבר לזה שהעובדה ש-30% ולפעמים יותר מהצופים נגדך, לטעמי, מאד מעקר מיתרון הביתיות.

חלק גודל מהקונספט של יתרון ביתיות זה המוכרות של הסיטואציה (למרות שלאחרונה קראתי מאמר שכל ההבדל בסופו של יום ביתרון ביתיות זה ה…שופטים). אתה מכיר את הסלים, אבל גם מכיר את התחושה. אתה בתוך התבנית שלך. בבית שלך.

לתקוף לסל כשמולך אלפי אדומים ששומעים את הבוז שלהם טוב מאד זה בטח לא תחושה מוכרת וביתית. גם אם זה רק 30% מהקהל. ברגע שיש נוכחות של קהל שמשנה את המאזן, זה כבר הרבה פחות יתרון ביתיות מהרגיל.

רילקס 24 באפריל 2011

מצטער לא מסכים…
השופטים הם יתרון של מכבי בכל משחק גם בחוץ אז הם בכלל מחוץ למשוואה.
דבר שני תאמין לי שהם מעדיפים לשחק ביד אליהו מול שליש קהל עוין עם מגרש הרבה יותר איכותי וסלים מוכרים מאשר בקופסל
ודבר שלישי היחס שלהם מלכתחילה לא נכון שיתנהגו למשחק כמו גיים 7 ולא יבואו עם הזחיחות המוכרת והמחשבה שרוצים שהם ידפקו ויתעסקו כמו מקצוענים שיבואו יתמודדו עם הלחץ וינצחו כל דבר מעבר לזה זו אשמתם ואשמת המערכת בלבד או סתם תירוץ אומלל לכישלון

ירון ארבל 24 באפריל 2011

אפשר למצוא מספיק דוגמאות גם איך שופטים היו נגד מכבי במשחקים מכריעים.

אם אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שהמשחק מכור כי השופטים בכיס של מכבי אז מתנצל, אי אפשר לנהל דיון. מרגע שאתה חושב שהמשחק מכור אז אין פרומיל חשיבות לכל אחד משאר הנושאים. אבל לטעון שהשופטים מושחתים מעקב כל אפשרות לדיון לא רק על הנושא הספציפי של מכבי אלא לגבי כל ספורט והשחיתות שלו.

רילקס 24 באפריל 2011

מתי אמרתי שהמשחק מכור או שהשופטים מושחתים?
השופטים שורקים בדרך כלל לטובת מכבי כשהמשחק על הכף ואני אשמח אם תיתן לי דוגמא אחת מתי זה קרה ההיפך,במקרה הטוב הם גרועים לשני הצדדים
אתה יכול להמשיך לנהל דיון בלי לחשוב שאני חושב שהשופטים מושחתים ואני אשמח לשמוע את דעותיך

רילקס 24 באפריל 2011

כן זה לא מנוסח משהו…:)
מה שהתכוונתי להגיד זה שהם לא שורקים לטובת מכבי בגלל שחיתות פשוט זה תמיד יוצא ככה
לא מכוונה רעה, ושוב במקרה הטוב זה פוגע בשני הצדדים אבל אני שנים רבות עוקב אחרי הכדורסל הישראלי ובדרך כלל ופה אתה חייב להסכים איתי שופטים לא פוגעים במכבי

ירון ארבל 24 באפריל 2011

דוגמא אחת? אלישי כדיר שיחק כמעט מחצית שלמה עם 4 עבירות בגמר האחרון עם גליל. אם שופטים היו בצד של מכבי אפשר למצוא לשחקן פנים מגע אחד במחצית שלמה לשרוק עליה עבירה חמישית. לצורך העניין. ראיתי גם מספיק משחקים שהשופטים התעללו במכבי. בטח בשנים האחרונות.

שופטים עם שריקות מוזרות (במקרה הטוב) יש בכל ספורט ובטח לא רק בארץ. זה חלק מהספורט. גם אם זה הולך 80-20 לטובת מכבי, כל עוד זה לא משהו יסודי ומושחת בבסיסו, זה בסדר. לצורך הדיון הקטן גם אם יש שחיתות מוכחת איפשהו, ברובד נקודתי כמובן, זה עדיין לא מספיק כדי לבטל הישגים לאורך זמן של קבוצה/שחקן.

ברור שעדיף למכבי לשחק בנוקיה עם 70% אוהדים שלהם מאשר לא באולם שלהם עם רק 50% או פחות. אבל זה עדיין לא אומר שהאופציה הראשונה היא העתק אחד לאחד ותנאים אופטימלים של משחק בית רגיל.

משיחות עם שחקנים של מכבי לפני משחקים מכריעים כאלו אני יכול להגיד לך שהדבר האחרון שהם מרגישים זה זחיחות. הם בהחלט כן מרגישים המון לחץ. כי ככה זה כשאתה יכול רק לצאת מופסד. אף אחד לא יפאר אותם אם ינצחו. כולם ירדו עליהם אם יפסידו. אתה כן צודק שבסופו של דבר זה כמו משחק שביעי, והם צריכים לתפקד עם הלחץ הזה כי זה חלק מהעבודה של ספורטאי, אבל… אני חושב שהרוב המוחלט מסכים עם זה שהפיינל פור זה לא רעיון שראוי להמשיך בו. אם יש מעטים שכן מרוצים ממנו היאח הידד.

רילקס 24 באפריל 2011

מסכים שזה לא רעיון ראוי וליגה לא צריכה להסתיים במשחק אחד
אבל יש כל כך הרבה דברים אחרים שצריך לשנות לפני זה שזה כבר לא משנה
בכל מקרה לעניינו של הדיון… אם מכבי רוצה לפררוש מהליגה וחושבת שזה יעשה לה טוב שיבושם לה, אני לא יודע מי יצטרך לתת על כך את הדעת אבל אני מקווה שזה יהיה מכאיב כי פיינל פור והגבלה על זרים זה לא עילה לעזיבה דרמטית ופרובוקטיבית אץ הליגה שאותה מכבי כביכול אמורה לייצג

דורפן 24 באפריל 2011

ירון ארבל – אני מתנצל לפגוע בהסכמות ובקונצנזוס … אבל אני אישית לא מרגיש שקיבלתי תשובות מלאות ומרגיעות לגבי פרשת פנאן וטוהר המידות של מכבי באותה תקופה.

ירון ארבל 24 באפריל 2011

לא יודע איפה פגעת פה בהסכמות ו/או קונצנזוס, אבל מסכים איתך לגמרי שהפרשה הזו לא נחשפה עד הסוף.

אביאל 24 באפריל 2011

ירון ארבל – לא ממש ענית לי למה ששאלתי, מה הכוונה יותר אידיאולוגית ?

הפועל ירושלים או ת"א וגם מכבי, הן קבוצות ספורט שמטרתן לנצח ואם אפשר לנצח כמה שיותר וכל הזמן, אם הפועל היו כאלה היו קוראים לזה הפועליזם ולא מכביזם, הפועל (ושאני מתכוון להפועל אני מתכוון גם לירושלמית וגם לתל אביבית) אם היתה יכולה, הייתה מגייסת את אותו התקציב של מכבי ומתחרה באותן תחרויות, זה שהן אוהבות להציג עצמן לעיתים כקבוצות עם דרך שהיא כביכול יותר מוסרית או משהו בכיוון זה בולשיט, כולן היו מתנהגות כך, כולן היו רוצות לדרוס את היריבות שלהן כי זה המהות של הספורט, לעולם קבוצת ספורט תעדיף לגמור את המשחק כמה שיותר מהר עם כמה שיותר הפרש. אז זה שהן בעמדה נמוכה ממכבי ובמקום להתעסק בצד הספורטיבי הן תמיד יחפשו את התירוץ הנוכחי. למכבי אסור לקחת שחקנים מהפועל אבל להפועל מותר לקחת שחקנים מהגליל, שרשרת המזון מעולם לא היתה נוחה יותר.

נ.ב.
אני אוהד הפועל י-ם בכדורסל בארץ, ככה שאני מנוע כאן מאיזה אינטרס של אוהד מכבי ואני מבכה את הבכיינות היום יומית של אוהדי הקבוצה בכל הנוגע למכבי ולשמעון מזרחי. 

ירון ארבל 24 באפריל 2011

מתנצל אם לא עניתי על השאלה שלך מקודם. אנסה שוב.

אני מבסס את החשיבה שלי על שיחות לא מעטות עם לא מעט אוהדי הפועל (שתיהן) ומכבי. אני כן שומע מהאוהדים האדומים (כמובן שלא כולם אבל לא מעט) טיעונים אידיאולוגים כאלו ואחרים. עד כמה הטיעונים האלו עבדו במבחן המציאות? רובם קרסו, וכאן אני לגמרי מסכים איתך. גם כתבתי את זה מקודם. מכבי התנהגה ככה כי היא יכלה, ואם שתי האדומות היו יכולות הן היו עושות אותו דבר, ולעיתים גם עשו.

אבל… זה עדיין לא אומר שהבסיס שלהם זהה. עדיין לדעתי האוהדים האדומים מחזיקים במחשבות יותר אידיאולוגיות. הקיצוניים שבהם ממשיכים להחזיק בהם גם כשהקבוצה שלהם שוברת את האידיאולוגיה הזו (לדעתי עדיין יותר בשם ההבדלה: "אנחנו לא מכבי" מאשר משהו אחר). רובם ככולם יודעים לעשות טוב מאד את הסוויץ' כאשר הקבוצה שלהם הולכת יד ביד עם אותה אידיאולוגיה או מוסר.

האם זה עושה אותם צבועים? אולי. כל אחד והבחירה שלו. אבל אידיאולוגיה יש שם.

אוהדי מכבי – תן להם לנצח, ואל תבלבל להם את הראש אם זה כשר, כוחני או לא ספורטיבי.

דאג לי 24 באפריל 2011

ירון, אתה מנמק בטיעונים רציונליים תחושה מכביסטית שאינה רציונלית כלל. ההתנגדות של מכבי לפיינל פור לא נובעת בגלל היותו "לא ספורטיבי". כי אם זו הטענה, אז גם גביעי אירופה שמכבי זכתה בהם בשנת 2004 (אחרי שברוב העונה לא הייתה בהכרח הקבוצה הכי טובה באירופה, ולפי היכולת שלה הייתה צריכה להיות מודחת על ידי קובנה). ובעונה שאחרי (שבה צסק"א הייתה, ביי פאר, הקבוצה הכי טובה באירופה, הפסידה משהו כמו שני משחקים בעונה. אחד מהם בחצי גמר הפיינל פור) אינם ספורטיביים. אבל אז השיטה שירתה את מכבי – אז לא התנהל דיון על פיינל פור באירופה, ספורטיבי או לא. מה שאתה טוען, ומה שאנשי מכבי מנסים להסתיר בטענתם זה משהו יותר עמוק: מבחינת מכבי כן ספורטיבי, לא ספורטיבי. הם רוצים אליפות. הם משוכנעים שהאליפות צריכה להיות רשומה על שמם בטאבו, ושלא יכול בכלל להתקיים מצב כזה שהם לא יהיו אלופים. הרי הם גם התנגדו בזמנו לשיטת הפלייאוף כי חשבו שהיא נגדם. הטענות שלך מסתירות חוסר יכולת לקבל מצב שבו בספורט לא תמיד החזק מנצח, ועוד יותר חמור מבחינתך ומבחינת אנשי מכבי – שלא תמיד מכבי תהיה אלופה. זה הרי מבחינתכם מצב שלחלוטין לא ייתכן.
זה שגליל/גלבוע זכתה כדין באליפות ישראל ומכבי משחקת ביורוליג – נראה לכם הגיוני. זה ספורטיבי. אבל זה שהיא זכתה באליפות באותה שיטה בדיוק שמכבי זכתה באליפות אירופה בשנת 2004 – זה לא ספורטיבי. נו, באמת. זה ניסיון להסביר בטענות רציונליות מחשבה פנאטית. ניסיון להסביר בטענות על "אי ספורטיביות" הלך חשיבה שהוא נטול ספורטיביות לחלוטין.
וזה שחתן פרס ישראל עולה על בריקדות בגלל שייתכן מצב אסוני שבו ישותפו יותר ישראלים בליגה כמו שהוא עולה על בריקדות כשרוצים שהאמריקאים שלו ישלמו מס כמו הישראלים – זה רק דובדבן על הקצפת.
כי לצערי אנשי מכבי הם לא ספורטאים. הם סוכני ביטוח שרוצים שיטה שתהיה פוליסה שתבטיח להם תארים לנצח. רצוי בלי תחרות.
ואני אומר: יאללה, תעזבו את הליגה. נסתדר יותר טוב בלעדיכם.

ירון ארבל 24 באפריל 2011

דאג לי, אני מנמק בטיעונים רציונלים את דעותי. רחוק מאד מאד מאד מלחשוב שהאליפות שייכת למכבי וכל שאר הדברים שהדבקת לי. תודה.

הדעות שלי לגבי היורוליג ולגבי השיריונים וכו' רחוקים מלהיות קשורים למכבי. תן לי בבקשה טיפטיפונת קרדיט בנושא. אני מעדיף לראות יורוליג עם פנאתינייקוס ואולימפיאקוס גם אם עונה קודם איכשהו א.א.ק הצליחה לגנוב להם את התואר מתחת לאף. זה ממש לא כדי בשביל להגן על שום אידיאל מכביסטי שיש לדידך בתוך תוכי.

הרצון לראות את הקבוצות הגדולות במפעל האירופאי הבכיר הוא משהו שקיים לגמרי בכדורגל. בנו שיטה סביב זה, תוך הצלחה לשמור גם את האלופות בפנים, אבל המטרה והשורה התחתונה היא לגמרי אותה אחת – להבטיח שגם אם קבוצה בעונה מזליקית שהכל התחבר לה מצליחה לקחת את התואר שזה לא יפגע באיכות המפעל האירופאי בשנה לאחר מכן. כשיש 4 קבוצות אנגליות אז אין בעיה שבולטון תיקח את האליפות שם (למרות שתזכירו לי מתי קבוצה שהיא לא ענקית לקחה אליפות באנגליה?) כי ה-3 האחרות יהיו מנצ'סטר, צ'לסי וארסנל. ואם עונה אחת ליברפול תיפול מחוץ לצ'מפיונס אז לא נורא עדיין יש 3 אנגליות אחרות מספיק גדולות.

הכדורסל לא עשיר כ"כ בקבוצות איכותיות, ומצד שני חייב את הצורך לשמר את הקבוצות עילית של היבשת במפעל. אם יש לך שיטה חלופית איך לעשות את זה ולדאוג שכל האלופות יקבלו ייצוג בפנים יותר מאשמח לשמוע.

כתבתי מקודם… מכבי תראה מאד מגוחך אם תפרוש לליגה אזורית בגלל הפיינל פור כאשר כל ליגה אזורית באשר היא מוכרעת בפיינל פור.

רק שלא זו הסיבה שמכבי רוצה לפרוש, אלא העובדה שכל ההחלטות האלה – פיינל פור ושינוי מספר הזרים – נועדו כדי להחליש אותה. כמו שכתבתי מקודם, על הפיינל פור המנהלת אמרה מהיום הראשון בפה מלא שזו הסיבה ששינו את השיטה. על הזרים לא אומרים בפה מלא אבל זו הכוונה.

ביקשתי מקודם פה דוגמאות לעוד קבוצה בעולם שמעבירים חוקים נגדה ספציפית ולא נתנו לי. אולי אתה תוכל לחדש לי?

לענייני הבריקדות: 1) מספר הזרים – פורטוגל (וגם זה ישתנה בעונה הבאה) ואלבניה הן הליגות הבכירות באירופה בהן יש מספר נמוך כ"כ של זרים כמו שרוצים לקבוע במנהלת. באנגליה, שבדיה, שוויץ ובטח כל ליגה מובילה ביבשת יש יותר מהמספר הזה. אולי זה יתן לך קצת פרופורציה על כמה המספר הזה מנותק מהמציאות. 2) מעבר לזה שגם בנושא הזה בחלק לא קטן ממדינות אירופה יש חוקים דומים, האמן לי שאם יש מישהו שהכי פחות יפגע מהשוואת המס בין זרים לישראלים מבין קבוצות הליגה זו מכבי ת"א. היא צריכה את ההבדלים במס בשביל שתוכל להתחרות ביורוליג, אבל אם ישוו את נטל המס בין זרים לישראלים גליל, בני השרון וגם הפועל ירושלים יהיו בברוך ה-ר-ב-ה יותר גדול ממכבי. ההה-ררר-בבב-ההה יותר גדול ממכבי. זה יקצץ את התקציבים הנמוכים שלהם ממילא עוד יותר ויאלץ אותם להביא זרים שלא יוכלו להתחרות באלו של מכבי בכלל. מכבי תאלץ לוותר על זר אחד כנראה, אבל עדיין יהיו לה את המיליונים להביא זרים מספיק טובים. אתה בטח שוכח ששמעון מזרחי לא היה לבד בדיונים בכנסת. היו שם גם קבוצות כדורגל. היו עוד קבוצות כדורסל. זה ר-ח-ו-ק מלהיות מאבק של מכבי. אם טענתך נכונה וכל הרצון של מכבי זה להבטיח את האליפות בארץ אז הם מזמן היו צריכים להסכים להשוואת המס. לא ששמעון עשה את זה מאהבת הכדורסל הישראלי ונלחם בשם בני השרון, הוא נלחם בשביל עצמו, אבל להבדיל אותו כאילו הוא היחיד שנלחם בזה…נו, באמת. קצת פחות דמגוגיה בפעם הבאה בבקשה.

דאג לי 24 באפריל 2011

ירון, העובדה שאתה בוחן כל הצעה לפי :האם זה יפגע במכבי", מבהירה לטעמי את אופן ההסתכלות שלך על הדברים.
בוא ניקח למשל נושא טעון פחות מהפיינל פור – סוגיית הזרים. אתה טוען שהפחתת מספר הזרים נועדה לפגוע במכבי. אני טוען שצריכים להיות בליגת העל הישראלית מקסימום שלושה זרים לקבוצה. וזה לא קשור למכבי, הפועל, ירושלים או בני השרון. זה קשור לערכים שאני רואה אותם כנכונים, ולפיהם בליגת העל הישראלית צריכים לשחק בראש ובראשונה ישראלים. יפגע במכבי? הפועל? ירושלים? שיפגע. לטעמי ליגה שבה בכל קבוצה יש שישה זרים היא אינה ליגה ישראלית. זה משהו ערכי. לא קשור לקבוצה זו או אחרת.
כנ"ל עניין המסים. המסים צריכים להיות זהים לכל הפחות (לטעמי המסים לשחקנים זרים צריכים להיות גבוהים יותר, אגב) כי זה הדבר הנכון לעשות. נקודה. ההשלכות של הדבר הזה לא ממש מעניינות אותי. אין שום סיבה ששחקן ישראלי, שגדל פה ורוצה להתפרנס פה יקופח לעומת שחקן זר. מה שכן, המלחמה של שמעון מזרחי, מדיי שנה, על הטבות המס לזרים שמה באור עוד יותר מגוחך את הפרס שהוא עומד לקבל. חתן פרס ישראל נאבק על הפליית השחקן הישראלי. מקסים. במאמר מוסגר מדהימות אותי טענות הטוקבקיסטים בכל מיני אתרים לפיהן הכדורסלנים הישראלים חמדנים והם רוצים חוקים שייגנו עליהם כדי להעלות את משכורתם. הרי זו העבודה שלהם בחיים. הם חייבים להגן על מקום עבודתם. אני רוצה לראות את תגובת אותם אנשים כששוק העבודה שלהם ייפתח לחלוטין לעבודה זרה. אני רוצה לראות מה יגידו רופאי השינייים אם יתאפשר לכל רופא מכל מקום בעולם, ללא קריטריונים לעבוד פה. איך הם יגיבו.
בנוגע לפיינל פור: בעיני יש שתי אפשרויות:
1. בלי תקרת תקציב ועם פיינל פור.
2. עם תקרת תקציב ובלי פיינל פור.
תגיד שזה מקפח את מכבי – זה לא ממש מטריד אותי. אין שום ערך לליגה שהאלופה בה ידועה מראש. הכרעה במשחק אחד היא ספורטיבית לחלוטין. אם יש משהו לא ספורטיבי בפיינל פור זה שהוא מתקיים באולמה הביתי של מכבי, מדיי שנה. כנ"ל גמר הגביע שמתקיים באולם הביתי של מכבי וזה נראה לכולם טבעי. ותכף תסביר לי ש"רק יד אליהו ראוי". ובכן – זה עוד טיעון מוזר. אותם אנשים שטוענים שהפיינל פור לא ספורטיבי, מוכנים לרמוס את הספורטיביות בגביע המדינה כדי שיותר צופים ייכנסו לאולם. וזה רק מראה שוב את הלך החשיבה: כשזה טוב למכבי אפשר לרמוס את הספורטיביות.
ולמרות שתי האפשרויות שציינתי – אני חושב שהפתרון הטוב ביותר לכדורסל הישראלי הוא שמכבי תעזוב את הליגה. והלוואי שזה יקרה. אני לא בטוח שזה יעשה טוב למכבי. אני בטוח שהכדורסל הישראלי רק ירוויח. יש לי רק תנאי אחד: ברגע שמכבי תרצה לחזור שתעשה זאת מליגה ב'. ושוב – הלוואי שמכבי תעזוב. הלוואי.

דאג לי 24 באפריל 2011

ועוד תוספת לגבי "קבוצות העילית". אתה עוטף בנימוקים נאים וחביבים את המונח "שיריון". שיריון, ידידי, זה לא ספורט. אם פנתינאייקוס איבדה אליפות – שתשחק במפעל השני בחשיבותו. העולם לא יתמוטט. היורוליג הוא מפעל מגוחך ופאתטי, בעיקר בגלל שבדרך לפיינל פור אתה פוגש כל מיני נמושות משוריינות שלא ברור איך ולמה משחקות בכלל במפעל הזה. העובדה שבפיינל פור הקרוב משחקות שתי אלופות מצד אחד (סיינה ופאו) ומהצד השני סגנית אלופת ישראל וקבוצה שאפילו לא הגיעה לגמר הפלייאוף בארצה (ריאל מדריד) היא עלובה ביותר. וכן, לא היה קורה שום אסון אם גלבוע גליל הייתה משחקת העונה ביורוליג ומכבי תל אביב הייתה משחקת במוקדמות. בעצם, זה היה לכבודו של הכדורסל האירופאי.
אתי משעשע בכלל שאחרי מניפסט ה"אנטי ספורטיביות" שלך אתה מסביר לי למה שיריונים זה טוב. כן, שיריונים זה טוב וספורטיבי, אבל זה שאליפות ישראל מוכרעת על מגרש כדורסל זה לא ספורטיבי. מצטער, לא מבין את ההיגיון.

ירון ארבל 24 באפריל 2011

זה רק אני או שהרגע טענת שהיורוליג זה ליגה של נמושות משוריינות ובאותו משפט נלחמת על זכותה של גלבוע/גליל, שלא מצליחה לעבור שלב מוקדמות אחד (מתוך 3), לשחק במפעל הזה?

לרגע לא אמרתי שהפיינל פור הוא לא ספורטיבי… אבל עזוב. אנחנו לגמרי בעולמות שונים לגמרי. לא נפגש. להמשיך להתדיין בקווים מקבילים זה מטופש לגמרי. באמת שחראם על ההקלדות.

ירון ארבל 24 באפריל 2011

אז הנה אוריד טענה אחת שלך – מיום שתהיה ארנה בירושלים שיעשו שם את הפיינל פור והגביע חמש שנים ברציפות לפני שעוברים לשנה/שנה. אכן חושב שזה צריך להיות בנוקיה כי זה האולם היחיד שיכול לצבוע אירוע כזה בצבעים הראויים לו, וכאמור מרגע שיש עוד אלטרנטיבה שיעבירו את זה לשם לכמה שנים טובות בשם האיזון.

סבבה גבר. כתבתי כבר מקודם – לא מנסה לשכנע. אתה חושב שצריך שלושה זרים כי זו ליגה ישראלית וכו'. אני חושב בצורה יותר גלובלית ומכניס את אירופה לסיפור. אתה כמובן לא אכפת לך בכלל מאירופה, וגם לא משנה לך בשום דבר כשאתה קורא שרוב הליגות הקקיוניות ביותר באירופה, ובטח הבכירות, מתירות יותר מ-4 זרים.

לי אישית זה מרגיש כמו אותה אוכלוסיה בארץ שטוענת "מה אכפת לנו מה ארה"ב והקוורטט אומרים אנחנו צריכים לעשות רק מה שטוב לנו", אבל זו טענה לגיטימית בפני עצמה גם כן. שגויה לדעתי מהיסוד אבל…טענה. מכיוון שכך אתה לא תשכנע אותי ואני לא אותך. חראם על הזמן שלנו. כל אחד הציג את הטענות שלו. אם מישהו פה קרא ולקח צד – תפדל.

ואם אתה ממשיך לטעון שהמלחמה במיסוי של הזרים זו מלחמה של שמעון מזרחי אז גם ברובד הזה נראה לי שאין טעם שנמשיך להתדיין. כבר טענתי כנגד. אתה חוזר בדיוק לאותו טיעון ראשוני. סבבה. איש באמונתו יחיה עד שימות.

אם מכבי תחזור זה לא יהיה מליגה ב' כי יש מה שנקרא עולם עסקי בחוץ. הספורט עבר מעט שינויים מאז עלו לפרקט בשביל הפאן והספורטיות שבעניין. מסכים לגמרי שהחיים הרבה יותר יפים כשכסף לא מעורב, ושאין דבר יותר יפה מניצחון הספורט והרוח הספורטיבית אבל אם הייתי מאמין רק בדברים יפים ואוטופים אז הייתי הולך בעיניים עצומות אחרי טרוצקי ולנין. הבעיה היא שיש מציאות ומודרניות. אם עושה לך טוב על הנשמה להתעלם ממנה – בכיף גבר. העולם מעט השתנה מאז שיהושע רוזין אימן כדורסל על בלטות. כבר לא עושים ספורט בשביל הספורט.

יואב 25 באפריל 2011

ירון ארבל,
מסכים איתך ותוהה למה אני צריך ליישר קו עם האפסיות? שהיא תתרומם אלי. עד אז,הכל שטויות ובילבולי ביצים של שונאים/עצלנים/מחפשי קיצורי דרך.
גם מיליוני אליפויות(ואובדן של חלק) של מכבי לא משנות את התמונה ואין צורך להתנצל על זה.
ועד שלא תיהיה פה ארינה שתיים של חמשת אלפים מקומות, לא יגיעו משקיעים ולא תיהיה תחרות אמיתית. רק אוויר חם בבלוגים ופורומים של אוהדים.
אולי שמעון אמור לדאוג גם לזה למרות המלצת ההתאבדות?

דאג לי 25 באפריל 2011

לא ירון, להוריד טענה שלי זה לומר: "אני תומך שגמר הגביע הבא יתקיים בנהריה, וזה שאחריו ברוממה, וזה שאחריו במלחה, ובסבב הזה יהיה גמר גביע גם ביד אליהו". כי הגינות ספורטיביות קודמת ל"לצבוע את האירוע". הנקודה היא שכשזה טוב למכבי (ברור שגמר גביע שמתקיים במגרשה הביתי נותן לה יתרון עצום) אז אפשר לצבוע את האירוע על חשבון הגינות ספורטיבית. ובכן, הפיינל פור הוא אירוע הספורט הצבעוני ביותר שידע הכדורסל הישראלי שנים. בנוסף, ובניגוד לגמר גביע ביד אליהו, הוא ספורטיבי לחלוטין (למעט העובדה המבישה שגמר הפיינל פור מתקיים באולם של מכבי – זה דבר שצריך לשנות).
ועל אותו משקל שאתה אומר "ברגע שתהיה ארנה וכו'". אני אומר לך וליואב: ברגע שיהיו פה ארבע קבוצות עם תקציבים של עשרה מיליון דולר – אין לי בעיה שיחזרו לסדרות.הטיעונים שלך לגיטימיים, אף שאני חושב שמוטעים לחלוטין. מה שמקומם שכולן ניתנים דרך משקפת מכביסטית. כלומר: פיינל פור זה רע – כי זה פוגע במכבי. הפחתת מספר הזרים זה רע – כי זה פוגע במכבי (ובדרך בעוד קבוצות. אבל בעיקר במכבי. הרי בני השרון, מכבי חיפה וכו' יגיעו לאותו כלום גם עם שלושה זרים. והפועל ירושלים, למיטב זכרוני, זכתה ביול"ב עם אהמ אהמ אהמ שלושה זרים בלבד!) גמר הגביע ביד אליהו? זה בסדר – כי זה טוב למכבי (אפשר לתרץ את זה בכך שאין אולם אחר.ואני דווקא מכיר אולמות בנהריה, חיפה וירושלים. ואפילו אשקלון!). שיריונים? לגיטימי. בוא נחשוב למי זה טוב?
ואגב, את מה שכתבת בסיום אני לוקח כמחמאה. כן, פעם היה פה כדורסל נחמד וטוב הרבה יותר. מרגע שנכנסו היול"ב, השמול"ב, שריונים, חוק בוסמן וכל העסקונה הזאת אז הכדורסל הפך לעסק מדכא. לפני 20 שנה לא הייתי מחמיץ אף משחק כדורסל שיכולתי לצפות בו. לא משנה באיזה מפעל. היום אני אפילו לא טורח לצפות בליגת העל הישראלית. שישה זרים משחקים נגד שישה זרים אחרים, כשהישראלים בתפקיד נושאי הכלים זה פשוט לא מעניין. בשביל לראות אמריקאים לא בדיוק מוכשרים משחקים אחד נגד השני המציאו את ליגת הNBDL. אולי אני חי בעבר. אבל בעבר הזה מצב הכדורסל היה טוב יותר. ההווה שאתה תומך בו, לטעמי לפחות, הוא פשוט לא מעניין.

יואב 24 באפריל 2011

דאג,
ב2004 מכבי היתה הטובה ביבשת. ב2005 כנראה שלא.
איך אפשר להתרעם נגד משהו שתמיד היה קיים? היורוליג זה מפעל גביע! לא ליגה (למרות שמו) בדיוק כמו שליגת האלופות היא כזאת. זה פשוט מוזר קצת לקיים שני מפעלי גביע בליגה אחת וניסיון מלאכותי לייצר מתח.
אתה רוצה מתח? שאנשים ישקיעו פרומיל מהכסף, עבודה, זיעה, מקצוענות ממה שמכבי משקיעה ואז תוכל להתלונן. אין ארוחות חינם חביבי ושום קופל ועצלנות של סוחרי הנשק ומזייפי הדרכונים לא תשנה את זה.
גליל בכלל התלבטה אם להשתתף במוקדמות וירושלים בכלל סירבה. נו באמת, אם תבוסתנות כזאת אתה יוצא למלחמה מול מועדון מחוייב כל כך?
יהיה מעולה לכוווולם! לסוכני הביטוח וללוחמי הצדק הנפלאים.  

יואב 24 באפריל 2011

אם=עם

דורון 3 במאי 2011

התגובה שלך כל כך מגוחכת אבל כשמשננים סיסמאות שכל אוהדי מכבי משננים בסוף כנראה מתחילים אפילו להאמין בהן.

אתה יכול אולי להסביר לי היורוליג הוא מפעל גביע ולא ליגה? כי משום מה, שמו מתאים לו מאד.

הוא ליגה אירופאית, עם סיבובים, סדרות (הצלבה) ופיינל פור.

בדיוק כמו הליגה הישראלית ובדיוק כמו ליגת האלופות בכדורגל וכל ליגה אחרת.

ההבדל היחיד בינו לבין הליגה הישראלית הוא בכך שבסופו מעניקים לזוכה גביע ולא צלחת.

הוא דומה לליגה הישראלית בכך שגם בו יש פיינל פור.

יש כל מיני שיטות לקביעת אליפות בכל הליגות בעולם.

מענין שבפוטבול האמריקאי האלופה נקבעת במשחק אחד. ועדין זו נחשבת פסגת הספורט האמריקאי.

בבייסבול וב-NBA האלופה נקבעת בסדרות.

לא שמעתי אי פעם אנשים בספורט האמריקאי מקימים קול צעקה כשבסופרבול זוכה סינדרלה שסיימה במקום השמיני בעונה הרגילה ולא היתה הקבוצה הכי טובה בכל העונה.

להיפך – זה נחשב אחד הדברים היפים בספורט האמריקאי הכל כך קפיטליסטי ומרכוז סביב כסף בלבד.

אבל כרגיל – אצל אוהדי מכבי ואנשי הקבוצה כשזה לא מתאים למכבי זה לא ספורטיבי וכשזה כן מתאים למכבי זה מאד ספורטיבי.

למה רק אצלכם זה ככה? כי אתם מכביסטים וערכי ספורט אינם דבר שמוכר לכם.

ברוך קרמר 25 באפריל 2011

ש אנשים שטוענים שכדורגל זה עניין של חיים ומוות. אני מאוד מאוכזב מהגישה הזאת. אני יכול להבטיח לך שזה הרבה, הרבה יותר מכך… זה בדיוק שימון, אבל אמר את זה שאנקלי והוא מחוץ לארץ ואנחנו לא פרובציונאלים… אז זה אמרת שפר ….בדיוק כמו אותם עאלק עיתונאים שמתארים את המשחק האגרסיבי בין ברסה לריאל כמלא תשוקה והקרבה ואילו המשחקים בארץ תמיד יהיו אגרסיבים ומלוכלכים. כאלה היינו וכאלה נהיה, העיקר למצוא חן בעיני הפריץ.

יואב 25 באפריל 2011

לייק.
זה מה שאני אומר שנים.

Comments closed