מי את ריאל מדריד?

ריאל השתפרה מאד השנה, אבל עדיין הסגל לא ממש מוברג על השיטה

במשחק הזה, מוריניו איבד עשתונות ונכשל. לא בעונה, אבל במשחק. העונה היא סיפור מורכב יותר שתיכף אתייחס אליו. נדמה לי שלמרות המתח העצום המאפיין את מחזורי הסיום בלה-ליגה, העונה של ריאל הסתיימה אתמול.

בכדי להמחיש את הכשלון במשחק, אזכיר דווקא משחק בו הצליח. בשנה שעברה אינטר הסתדרה מול ברצלונה בעשרה שחקנים. בהרחקה מוצדקת הרבה פחות. היא החזיקה מעמד הרבה יותר זמן. זה היה במשחק חוץ ואם זכור לכם זה היא לא כיסחה ולא בזבזה זמן. לאנשים היו תלונות קשות על המערך שלה, אבל היא לא ביצעה כמות מיוחדת של עבירות, ושחקניה לא היו עסוקים בהתחזות לפצועים. הדבר העיקרי: היא לא איבדה את שלוותה. שחקניה, על פניו, לא עסקו יותר מדי בשאלה אם ההרחקה מוצדקת.

נכון, אינטר הובילה אז בהתמודדות. אבל אתמול היה 0-0 בזמן ההרחקה. זו לא תוצאה ביתית כל כך רעה. הפסד 0-1 ביתי גם הוא לא אסון (כפי שראינו בצ'לסי-יונייטד או אינטר-באיירן, תוצאה כזו משאירה הרבה מאד עבודה לגומלין כי הקבוצה המובילה עדיין מודחת בכמעט כל הפסד). אבל כנראה שסניידר, אטו, מייקון, זאנטי, הם מקצוענים קשוחים וממושמעים ובעיקר קרי רוח והם התאימו לסיטואציה כזו.

וזה מה שמוריניו לא הצליח בינתיים לעשות בריאל מדריד. הוא הצליח להכניס בה משמעת טקטית ושיטה. אבל השיטה לא מוברגת באופן מושלם על השחקנים. אין בה שלווה אמיתית ואין אחדות שורות אמיתית.

מהי "אחדות השורות" הזו שלאחרונה מדברים בה לא מעט? זהו סוג של מכנה משותף בתוך קבוצת כדורגל. והמכנה המשותף הזה גורם לקבוצה להגיב בצורה מסויימת ובדוקה כקבוצה ולא כאוסף אינדוודואלים. הוא נובע בדרך כלל מהטעם של בוחר השחקנים העיקרי – כל מועדון על פי שיטת הגיוס וההכשרה שלו.

אתן כמה דוגמאות. אני מתרכז רק בתכונות טובות, תכונות רעות הן כמובן עניין שהמערכת אולי נכשלה בהם אבל זו לא הייתה כוונתה. למשל שחקנים של ארסנל הם התקפיים כי הם הוכשרו להיות כאלו. אם חלקם אינם חסינים מספיק, זו טעות של המערכת אבל לא מאפיין.

אצל שחקן של ברצלונה המאפיין הוא ברור – סגנון המשחק. הוא שחקן PASS AND MOVE. הוא לא ינסה לפתור שום בעיה בדרך אחרת. גם אם הוא מתגונן וגם אם הוא רוצה לחמם את המשחק הוא עושה זאת בדרך הזו. זה נובע מכך שהמועדון לא נוגע בשחקנים אחרים ומשתדל להכשיר את רוב השחקנים הללו בעצמו.

שחקן של ממנצ'סטר יונייטד הוא שחקן מאד מרוכז במשימתו.  אם רוצים לשבח אפשר לקרוא לזה "חסין נפשית" או "ממושמע" אבל שני אלו נובעים מריכוז. אפשר להעביר שחקן של יונייטד בין ההרכב לספסל, מהאגף למרכז, ממערך הגנתי להתקפי. הוא יעשה מה שאומרים לו. ואני לא מתכוון רק לברגים אפורים: אם אומרים לנאני או רונאלדו לבעוט מכל מצב, הם עושים זאת.  גם כאן ברור מאיפה זה בא: לאיש אין מילה במועדון מלבד למנג'ר.

שחקן של צ'לסי הוא שחקן שמבין שהמחיר העצום בו נקנה מחייב אותו להיות טוב מיריבו באחד-על-אחד. הוא די יודע שהמועדון מתייחס בזלזול מסויים למאמן. אבל הוא מבין שזה לא האליבי שלו, אלא שהדבר מפיל עליו יותר אחריות.

עדיין אינני יודע מהו שחקן של ריאל מדריד כיום. כשהם היו גלקטיקוס זה היה מאד ברור גם אם זה נכשל. עכשיו נדמה שיש בתוך המועדון קבוצת שחקני מוריניו – בעיקר אלו שהוא הביא. וקבוצת שחקנים שמפנימים את הכדורגל שלו, למרות שזה לא בא להם טבעי. וכמה שחקנים שלא שייכים לעניין. במלים אחרות – קאקה. אם המועדון עוד לא מסוגל להחליט אם הוא משתמש או משחרר את השחקן הנפלא הזה אז המועדון עדיין לא סגור על דרכו.

במידה מסויימת זה מזכיר את מצבו באינטר בתום העונה הראשונה. הוא קיבל סגל שלא בנה אבל זכה באליפות איטליה בגלל היעדר יריבות, אבל הודח מאירופה בצורה די חד צדדית על ידי יונייטד. כעבור שנה אינטר הפכה לקבוצה שהשחקנים ושיטת המשחק הם אחד.

יומן ספרדי (10): הנוק-אאוט של פפ
סטנוגרמה של 90 דקות ואגדה (בפרספקטיבה בת יומיים)

73 Comments

איל 28 באפריל 2011

פוסט יפה.

אכן רונאלדו אמר אתמול שהוא לא אוהב לשחק בשיטת המשחק של ריאל, אבל אין ברירה. ורונאלדו אתמול היה דווקא מאד ממושמע.

חוסר היכולת של צבר שחקנים מדהים כמו ריאל להגיע לשוויון כוחות עם ברצלונה הוא די מדהים.

פולדש 28 באפריל 2011

ממושמע? רונאלדו מסר אתמול בערך שני כדורים ובעט כל כדור שנקרה לדרכו, תוך כדי משחק וגם ממצבים נייחים.

דורפן 28 באפריל 2011

פולדש – ממושמע זה לא למסור. ממושמע, כפי שהבאתי בדוגמת נאני, זה לעשות מה שאומרים לך. אני לא חושב שאמרו לרונאלדו להניע כדור. ריאל ניסתה רק מהירות, שום הנעת כדור.

הוא זידאן המקורי 28 באפריל 2011

"ממושמע" זה רק בעניין משימות הגנתיות. כל שחקן ישמח להוראה של לבעוט מכל מצב, אבל נראה את פרגוסון אומר לרונאלדו או נאני לשחק בעמדת מגן.

דורפן 28 באפריל 2011

ממושמע זה הרבה דברים. כמו להיות מקצוען. ספק אם פרגוסון יעשה את מה שאתה מבקש…. יש בכל זאת הגיון בעולם הזה.

הוא זידאן המקורי 28 באפריל 2011

לא ביקשתי מפרגוסון שום דבר (הרי הוא לא יכול לתת הוראות לשחקן של ריאל מדריד). זאת בסך הכל דוגמא.

דורפן 28 באפריל 2011

אבל אתה מקצין דברים. כשאני כותב – אפשר לבקש משחקן של יונייטד הכל זה כמובן בגבול הסביר. לא ואן דר סאר חלוץ מרכזי ולא צ'יצ'ריטו בלם מרכזי. אבל כן רפאל קיצוני, גיגס באמצע, ואלנסיה מגן, אושיי בקישור מרכזי וכו'.

קורא 29 באפריל 2011

ממושמע?!!! אחרי שהוא ראה, דקה 15 בערך, שלא מצטרפים אליו ללחץ, הוא התעצבן על חבריו לקבוצה (בצדק נגיד) והפסיק לרוץ, נעמד, ואפילו הקהל שרק לו בוז. אח"כ שוב אחרי שאיבדו נעמד ב-16 בעצבים שכל שחקני השדה עשרות מטרים לפניו. היה מפתיע לראות זאת משחקן של מוריניו (שבעבר כן היה מחוייב למשימות הגתיות)

טל 28 באפריל 2011

לעניות דעתי הנושא הוא בכלל לא ריאל מדריד, הנושא הוא מוריניו.

אני מסכים עם הדברים של אבי מלר באולפן ערוץ הספורט, שההרחקה זה הדבר הכי טוב שקרה למוריניו ולא מיקרי שהוא חולב אותה עד תום. בדרך כלל נהוג לומר עליו, שהוא מוריד את הלחץ מהשחקנים ומפנה את הזרקורים אליו. הפעם, הוא ייצר סקנדל מדומה (שבאופן "מפתיע" עדת המעריצים השוטים שלו קונים בלי לשאול שאלות) כדי להוריד את הלחץ מעצמו.

העובדות הן פשושטות. עם החיסרון של אינייסטה, ולא פחות חשוב לאור העובדה שנכה כמו קייטה עלה מקומו, התבטל היתרון האיכותי שיש לכאורה לברצלונה. אי אפשר לטעון שרונאלדו, קאקא, אוזיל, אלונסו היגאוין ודי מאריה זה פחות ממה שהיה אתמול לברצלונה. ועדיין מוריניו לא עשה ניסיון בכלל לשחק כדורגל / לתקוף את ההגנה החסרה והפצועה שלה. בלתקוף היא לא לללהחזיק יותר בכדור, אלא בלנסות יותר, בלעלות מערף יוזם, לבוא בהלך רוח של להבקיע כמה שיותר שערים ולא לסיים ב0-0.

באינטר, עם שחקנים הרבה יותר מוגבלים במרכז המגרש, היית יכול להבין את הגישה הזו. לא בריאל, לא מול ברצלונה של אתמול ולא בסיטואציה של משחק בית.

והכל חוזר לנקודה המרכזית אצל מוריניו והיא הפער הבלתי נתפס בין הדמות הגדולה מהחיים מחוץ למגרש לכדורגל שהיא מייצרת. בדיוק ההפך מונגר. בניטס עם כריזמה. למעשה, ליברפול של בניטס, עם הכלים הרבה פחות טובים, נתנה כמה משחקים פנומליים והרבה יותר אמיצים ממה שמוריניו ניסה לייצר אתמול.

שלו 28 באפריל 2011

בשלב מסוים בגלקטיקוס, נדמה לי ב 2002, ריאל הייתה כבר עם זידאן, רוברטו קארלוס ופיגו ככוכבים שהובאו מבחוץ, עם ראול שהיה לא פחות גלקטיקוס מהם.
עדיין היא הייתה קבוצה, קבוצת כדורגל עם תפקידים.
ההבדל בינה לבין ריאל של אתמול הוא הנסיון, כל שחקן שם היה במעמד מחייב במשך הקריירה שלו, הוא ידע להתמודד עם לחץ. היה גם מאמן שבנה את הקבוצה (דל-בוסקה) וידע להוסיף לפזל כל שחקן במקום שלו.
אתמול הם שיחקו כאילו הרכיבו אותם באיזה משחק פלייסטיישן.
בעיקר הפריע לי יחס החזקת הכדור (לדעתי בסביבות 80-20).
זה אולי בסדר כשזה בקאמפ-נואו (וזה לא) אבל אצלך בבית לא להחזיק בכדור זה מסר לשחקנים שהם לא מספיק טובים.
קבוצה כמו ריאל לא יכולה בבית לגשת למשחק במטרה לגנוב גול, גם בתקופה שברצלונה היא הקבוצה הכי טובה בשביל החלב.
*
אם כל הכבוד שהשוואות לקבוצות הקודמות של מוריניו, פורטו היא בסה"כ הייתה אלופת פורטוגל (מכובדת אבל בכל זאת פורטוגל).

צ'לסי היא קבוצה מכובדת באנגליה אבל עדיין לא הייתה שם גדול כשמוריניו הגיע (בטח לא בסדר גודל של ריאל).

אינטר גם היא קבוצה של שחקנים מאוד מרשימים ומנוסים, עדיין לא קבוצה כמו ריאל, במובן ההיסטורי.

ריאל בבית גם במחיר הפסד צריכה ויכולה להחזיק שחקנים שמסוגלים להניע את הכדור.
ההרחקה של פפה לא הכי מפתיעה בעולם, אבל ההרחקה של מוריניו נראתה לי כמו בריחה, מאחריות.
אם בתקציב של ריאל היא לא יכולה להקים צוות תחרותי לברצלונה (תחרותי, לאו דווקא מנצח) אז באמת חבל על הכסף.
כדי לקחת מקום שני בספרד בכדורגל כזה לא צריך לבזבז כל-כך הרבה כסף.

אריק 28 באפריל 2011

הבעיה הזאת קיימת בריאל כבר קרוב לעשר שנים. בערך מאז המכירה של מקלאלה והשחרור של היירו. כשהם זכו הם זכו כי זאת ליגה של שתי קבוצות והיריבה שקעה לדכדוך קל (שנתיים בערך) אבל הם לא מוצאים את הדרך בעיקר כי ברסה ואני לא מחסידיה וסולד מהערצה אליה, היא פשוט חזקה מדי בשביל קבוצה שרוצה להתחיל כל שנה מחדש. יונייטד יכולים להתמודד עם ברסה גם ארסנל או צלסי כי יש כאן המשכיות (גם בצ'לסי וזה לא קשור לדעתי למחיר זה קשור ללאמפרד טרי ודרוגבה שנמצאים שם הרבה שנים וממשיכים את מסורת מוריניו גם בהעדרו). ריאל רוצה לפרק כל שנה את הקבוצה שנכשלה מול ברסה ולהתחיל מחדש, זה לא ילך. אולי עם זוזה ישאר שם כמה שנים. הבעיה שהוא לא מתאים כל כך למועדון לדעתי אלא אם כן הוא כל כך ירד מהמסלול שהוא מוכן למשהו חדש לגמרי. המסורת של די סטאפנו או של ראול וזידאן לא כל כך מתאימה למוריניו…

אריאל ש 28 באפריל 2011

רונן, הגיע זמן שמישהו יגיד את המובן מאליו – מוריניו הוא סוג של אברם גרנט לעשירים.

הוא מוכשר יותר, יפה יותר, מוטיבטור טוב יותר, רהוט יותר, הכל נכון. אבל עם יד על הלב, הסגנון הזה של חלוץ מרכזי חזק עם משחק ראש מעולה שמקבל כדורים ארוכים ומוריד לקשרים שבאים מאחורה כדי לפרוץ או לבעוט, או לחלופין מסתובב עם הכדור ובועט בחדות, מה שנקרא 5-4-1, זה בדיוק מה שאברם עשה במכבי תל-אביב שלו עם אלי דריקס. בדיוק בגלל זה אברם הצליח לקחת קבוצה של מוריניו לגמר אירופי – הוא הכיר מצוין את השיטה. הבעיה היא שבריאל מדריד זה לא יעבוד כי חומר השחקנים הקיים לא מתאים כרגע לשיטה הזו. אדביור הוא דרוגבה לעניים אבל פה נגמר הדמיון. קאקה ורונלדו לא מתאימים לשיטה (מה שמסביר למה כשמוריניו הוחתם הוא דרש וקיבל את אוזיל וחדיירה שמתאימים לשיטה כמו כפפה ליד).

אבל הבעיה העיקרית של מוריניו במדריד היא שהמאמן תמיד היה הצלע הפחות חשובה במועדון ביחס לשחקנים ולנשיא (ובמידה מסוימת לאוהדים), בעוד שמוריניו דאג בכל קבוצה שבה הוא אימן להיות הכוכב הראשי. ברגע שריאל תחליט לתת למוריניו את מה המעמד שהוא רוצה, סביר להניח שנראה משהו דמוי אינטר בעונה הבאה. אם זה לא יקרה, יחפשו מאמן אחר שידע את מקומו בהיררכיה וייחלו להחלשות של ברצלונה בשנים הקרובות.

טל 28 באפריל 2011

הנושא הוא בכלל לא ריאל מדריד, הנושא הוא מוריניו.

כפי שטען אבי מלר באולפן ערוץ הספורט, ההרחקה זה הדבר הכי טוב שקרה למוריניו מכוון שהיא מאפשרת לו לברוח מעיסוק במשחק המביך שהקבוצה שלו הציגה אתמול. בדרך כלל נהוג לומר שהוא מושך אש לעצמו, כדי להוריד לחץ מהשחקנים. הפעם הוא המציא סקנדל מדומה, כדי להציל את עצמו.

בהרכבים של הקבוצות אתמול (ברצלונה עם קייטה במקום אינייסטה ובלי מגן שמאלי), לריאל מדריד מדריד לא היה פוטנציאל פחות טוב משל ברצלונה. יותר טוב, אם מחשיבים את הספסל. אף לא יכול לספר שרונאלדו, קאקא, אוזיל, היגאוין, די מאריה ואלונסו זה פחות ממה שהיה אתמול לגווארדיולה. וריאל מדריד לא ניסתה לשחק כדורגל, מורינו הלך על 0-0 ביתי. זה פשוט בלתי נתפס. עם הכלים המוגבלים שהיו לו באינטר זה היה מובן, לא עם השחקנים שהיו לו אתמול.

הנקודה המרכזית הייתה ונשארה הפער הבלתי נתפס בין הדמות הכל כך כרזימטית וממגנטת של מוריניו מחוץ למגרש לכדורגל שהקבוצות שלו מנפקות עליו, בעיקר במשחקים גדולים. בניטס עם כריזמה ועדת מעריצים שוטים.

כסיפוביץ 28 באפריל 2011

השאלה היא מה מידת הסבלנות שתהיה בריאל כלפי מוריניו

תושב חוזר 28 באפריל 2011

התחושה היא שחלק מהענין הוא שריאל הפכה ממועדון ששואף להיות הטוב בתבל וגדול במונחים היסטוריים למועדון ששואף לנצח את ברצלונה. מוקדם יותר זה היה מועדון ששואף לשבור את קללת שמינית הגמר. יקח זמן לשנות את זה, אם בכלל.
אוף טופיק – ראיתם את הספרס – ממפיס? מיי גוד!!

ליבר 28 באפריל 2011

איזה משחק מטורף!!!
הייתי בטוח שהשלשה של ג'ינובלי שהפכה ל2 תשבור אותם, אבל הם פשוט נלחמו על כל העונה שלהם. מעניין אם זה ייתן להם את הכוחות לנצח בממפיס , או ליתר דיוק האם הקבוצה הצעירה של הגריזלס תצליח להתגבר על העובדה שהיא כבר הייתה עם רגל וחח=צי בשלב הבא.
גם המשחק של אוקלהומה היה מטורף, השריקה לחצי ואז הביטול שלה באמצעות הטלוויזיה הייתה פשוט אדירה. מה היינו עושים בלי הטלוויזיה.

rondi 28 באפריל 2011

קודם כל, שחקן של ריאל הוא שחקן שמחויב למסורת. הוא שחקן של כבוד. הוא שחקן שמחויב להיות חלק מכתיבת היסטוריה. תארים בשביל מועדון כמו ריאל זה הלחם והחמאה. האתגר הוא לפרוץ דרך. והאתגר הזה הוא כל-כך גדול בזמן שברצלונה משחקת את החזון שלה באופן כל-כך חריג…

נכון, מלכתחילה החיבור של מוריניו וריאל היה קצת מופרך. אם מאמן כמו קאפלו לא הצליח להתחבר לרוח המועדון, על אחת כמה וכמה יתקשה מוריניו. אבל ריאל נתנה למוריניו מנדט למרות שהיא יודעת מיהו. היא רוצה קודם כל תארים.

ריאל של מוריניו עשתה דרך ארוכה מאז התבוסה בקאמפ-נואו ועד ההפסד אתמול. הזכייה בגביע נותנת חותמת רשמית להצדקת המנדט. ולמרות ההפסד אתמול לקבוצת המוטורס של ריאל יש מה למכור מול ברצלונה.

נ.ב – ההצבה של פפה במרכז הייתה נקודת מפתח בסגירה של ברצלונה וההרחקה שלו (מוצדקת או לא) הייתה הרבה יותר משמעותית מכל ההרחקות הקודמות.

בני תבורי 28 באפריל 2011

רונדי,
לא, שחקן של ריאל היום מחוייב למוריניו ולא לאף אחד אחר. ביונייטד זה אותו דבר ועובד מצויין בגלל אישיותו של פרגוסון. אולי כשמוריניו יתרוקן קצת מעצמו הוא יהיה דומה לסקוטי. בינתיים הוא מאמן מצויין ותו לא וככל הנראה זה לא מספיק.

דורפן 28 באפריל 2011

רונדי – אתה מתכוון למה היה שחקן של ריאל. מי כיום הם כאלו? אולי קסיאס.

rondi 28 באפריל 2011

בני – אני עדיין לא בטוח שיש סתירה בין נאמנות למוריניו ונאמנות למסורת של ריאל מדריד, כמו שאני לא לגמריי בטוח שיש הבדל בין נאמנות לפרגסון ונאמנות למסורת של יונייטד…

רונן – ראמוס, צ'אבי אלונסו ורונאלדו כבר שם. היגוואין, אוזיל, ח'דירה, דה-מאריה, בנזמה ואפילו מרסלו בדרך לשם…

כסיפוביץ 28 באפריל 2011

בדיוק קראתי תגובה במקום אחר של איש ריאל שטוען שהוא אוהד כבר למעלה מ-40 שנה.
האיש מספר גם שהוא פגש במקרה את פושקש לפני 40 שנה ולחץ את ידו.
אני מתאר לעצמי שעד היום יש לו צמרמורת מהפגש הזה.
את המילים על מוריניו אני אחסוך כאן אבל אין שם מילה חיובית אחת על המאמן ששבר לו את המועדון.
זו ההרגשה אצל הרבה אוהדי ריאל הישנים.
משהו ברוח של המועדון נסדק אתמול.
האוהדים החדשים של ריאל הם אנשי תארים בכל מחיר
האוהדים הישנים לא רוצים תארים כשרוחו של פושקש ושל די סטפאנו הולכת לאיבוד

גיא וינטרוב 28 באפריל 2011

בקיצור רונן, אני מסיק מדבריך שאם (ולמישהו יש ספק בכלל?) מוריניו ממשיך בעונה הבאה, עם הסגל הנוכחי, אתה צופה תארים רבים יותר על שולחנו?

דורפן 28 באפריל 2011

אני לא יודע. העובדה שמישהו הצליח בעבר לא אומר שיצליח בסיטואציה קשה יותר עם יריבה חזקה כל כך.

אייל 28 באפריל 2011

אני חושב שההשוואה למצבו של מוריניו באינטר (או מצבה של אינטר תחתיו) בתום העונה הראשונה בהחלט במקום, גם מכיוון שהעונה הזו בשום אופן לא נראית ככישלון מוחלט או כבזבוז זמן של מוריניו, אלא כתהליך שנמצא עדיין באמצע. בליגת האלופות הוא לפחות שיפר באופן משמעותי את מעמדה של ריאל לעומת השנים האחרונות, שבהן הודחה באופן קבוע בשמינית הגמר. מבחינת היריבות עם בארסה, לאחר התבוסה במשחק הראשון נראה שהפך את ריאל לקבוצה שיכולה לתת לה פייט צמוד מאוד במאבק ישיר, וגם לקח ממנה תואר אחד (אמנם זה שהוא יחסית הפחות החשוב). ובמידה שיתנו למוריניו להמשיך, בהחלט נראה שהקבוצה בתהליך עם כיוון מוגדר, שאופייני לקבוצות של מוריניו, ושלא יהיה צריך להתחיל לבנות שוב מהתחלה בעונה הבאה. צריך לזכור שבארסה הנוכחית היא לא "סתם" קבוצה מצויינת, היא באמת קבוצה אדירה שקשה מאוד לשבור את ההגמוניה שלה, גם עם תקציב ענק.

אוצר בלום 28 באפריל 2011

ריאל?לא מעניינת
יותר מעניין מי אתה ז'וזה מוריניו?

במגרש ומחוץ למגרש מדובר על מגלומן.נרקסיסט.מהרמה המבחילה ביותר.מאמן שמול ברסה אין לו שום פיתרון חוץ מכדורגל הגנתי על גבול הבונקר.כדורגל מזעזע שמדכא את הדימיון של שחקניו וגרוע מזה מדכא את הקהל במגרש ובבית.

מוריניו נכשל העונה כישלון חרוץ.את האליפות הוא הפסיד כבר בדצמבר כולל השפלה 5 – 0 .בצ'מפיונס,הוא הפסיד את ההתמודדות כבר במשחק הביתי.נשאר לו רק לנגב חומוס עם גביע המלך

צור שפי 28 באפריל 2011

1. תראה לי מישהו שמצא פתרון אחר מול ברצלונה. פשוט אין. במצב כזה מנסים את מה שיכול לעבוד אפילו אם זה מקלקל את החוש האסתטי לכמה אנשים.
2. כישלון חרוץ? איך אתה קובע? תואר – יש. שיפור ברקורד בצ'מפיונס בהשוואה לעונות הקודמות – יש. עקומת למידה איך להתמודד עם ברצלונה – יש. וכל זה בעונה ראשונה. אם יתנו לנרקיסיסט המבחיל להמשיך (ואין סיבה שלא) אולי הלחץ של אמא תרזה החסודה גוורדיולה במסיבת העיתונאים השבוע לא יהיה ארוע חד פעמי.

אילן 28 באפריל 2011

ללא ספק, כתב הספורט הכי טוב שיוצא לי לקרוא.

TD 28 באפריל 2011

מוריניו עיצב את הקבוצות בהן עבד לפי התבנית שלו – שחקנים ממשומעים, וקשוחים ויעילים. הוא גם אוהב שחקנים אינטליגנטים. בריאל זו השנה הראשונה שלו ומרבית השחקנים הגיעו לפניו. הוא צריך עוד שנה (וכמה שחקנים שיתאימו לתבנית) כדי למקסם את ביצועי הקבוצה. בכל מקרה, הוא לא יקבל יותר מזה.

נעל קרועה 28 באפריל 2011

1-המפגש הזה בכלל לא גמור,ולכן מוריניו טוען שהוא גמור
2-מורניו עצר במשך 2 וחצי משחקים את המכונה של בארסה,איזה עוד מאמן עשה את זה עם בארסה של מסי?
3-אתמול היתה בארסה פצועה,בלי איניסטה,בלי הגנה,והוא שיחק שוב על תיקו בבית ,בדיעבד טעות חמורה
4-לדעתי ריאל היא הקבוצה מ"ס 2 בעולם,ויש לו עוד שנה קרידיט בריאל ,לפני שירצו להעיף אותו

יאן הוס 28 באפריל 2011

"שחקן של צ'לסי הוא שחקן שמבין שהמחיר העצום בו נקנה מחייב אותו להיות טוב מיריבו באחד-על-אחד. הוא די יודע שהמועדון מתייחס בזלזול מסויים למאמן. אבל הוא מבין שזה לא האליבי שלו, אלא שהדבר מפיל עליו יותר אחריות".

נו באמת…

מזכיר קצת את סוג הפרשנות של ירון טלפז. משהו בסגנון: "הסיפור שכולם מדברים עליו בימים האחרונים בארה"ב הוא האם קובי יכול לקחת את הכדור לטבעת. אם הוא ממשיך לזרוק ג'אמפ-שוטים מעל ריי אלן, אפילו אם זה נכנס, זה סימן שריי אלן מצליח לעצור אותו…"

צריך להבדיל בין המשחק ומה שרואים בו, למה שאנחנו קוראים ואומרים על האנשים שקשורים אליו. כשאתה אומר שאתה רואה באופן שבו שחקן צ'לסי משחק שהוא "מודע למחיר העצום ששולם עליו" אתה בעצם לא אומר אמת, ולמעשה נותן למה שאתה יודע על המועדון להפוך למה שאתה רואה על המגרש. זו לא פרשנות כל כך מוצלחת…

איל 28 באפריל 2011

אנסה להסביר את הכוונה.

יש מועדונים בהם השחקנים גדולים מהמאמנים. מועדון כמו צ'לסי הוא כזה – שחקן יכול לכופף את המערכת; יתרה מכך, המאמן יודע שהוא צריך לשרת את הרכש – כמו למשל להסכים לקניית טורס בעונה לא טובה ולהכניס אותו בכל מחיר.

יש מועדונים שזה לא המצב שם. בברצלונה הייתה סכנה כזאת, והמועדון פשוט התמודד עם השחקנים בצורה הברוטלית ביותר. זה מועדון שהעיף את הכוכב הגדול ביותר שלו, רונלדיניו (להזכירכם, האל של לפני שנים ספורות). זה מועדון שהעיף את אטו שלא התאים לשיטה או למרקם החברתי, למרות שהיה שחקן אדיר וכבש את הגול של גמר האלופות.

בריאל מדריד המצב לא ברור. זה מועדון עם מורשת גדולה מצד אחד, והשחקנים מרגישים זכות גדולה להיות בו. ויש את מוריניו שהוא מאמן שמעצב את השחקנים סטייל פרגוסון. מצד שני, זה מועדון שקידש בשנים האחרונות את השחקן הבודד ואת היותו סופרסטאר.

אביאל 28 באפריל 2011

כסיפוביץ – תמסור לאותו אוהד שאם הוא רוצה להמשיך לחטוף חמישיות אז אחלה ושיהנה איתם, לשחק זהיר ועל מתפרצות, עניין שעצר את ברצלונה שני המשחקים הקודמים והביא תואר לריאל הוא מה שחשוב.

בכלל מי שמצפה מריאל לשחק פתוח ולחטוף תבוסות אחת אחרי השניה הוא או שונא ריאל או צבוע, תתציבו את הקבוצות שלכם באותה סיטואציה ונראה מה הייתם בוחרים.

גם יונייטד (בשנה האחרונה של רייקארד), צ'לסי ואינטר שיחקו במערכים זהירים מול ברצלונה והצליחו לעצור אותה, גם ריאל עשתה את זה בהצלחה עד להרחקה אתמול של פפה, ככה שאם תוצאות אין יותר מדי מה להתווכח.

כסיפוביץ 28 באפריל 2011

לא מכיר אותו אישית אבל אשתדל.
השאלה אביאל האם אתה כאוהד ריאל מעדיף לראות משחק כמו אתמול או מעדיף לראות את הקבוצה שלך בונה דרך מסוימת שתכבד אותה גם בהפסדים.
ריאל לא תפסיד 5:0 נגד ברצלונה בכל משחק גם אם תעלה לשחק פתוח.
אני לדוגמא מאמין שעם אוזיל, קקה, הוגואין ורונאלדו ריאל יכולה להפוך את הקערה.
נראה לי שזה מה שאותו אוהד התכוון.
אין לו בעיה עם הפסדים אבל שהדרך תהיה הדרך של ריאל.
ולשם הדיון אני לא מקניט אלא באמת שואל.
וגם לא אוהד ברסה ושמסי, לא אנגלופיל ולא אוהד יונייטד

אורי 28 באפריל 2011

אני לא יודע אם ריאל יכולה להפוך את הקערה, אבל נראה לי שעם כמות השחקנים היצירתיים שלה (לפני שהגיעו למוריניו)- היא בהחלט יכולה להוציא לפועל משחק יפה לעין. אולי כשאין לאף קבוצה מה להפסיד במשחק הרביעי – סוף סוף נראה כדורגל!

ניינר 28 באפריל 2011

נראה שבחור אחד בשם כריסטיאנו רונלדו מצטער עכשיו צער רב על כך שנטש את יונייטד לטובת ריאל
ובעניין הכדורסל, בשני משחקים אתמול נמנעו עוולות שיפוט גדולות בזכות הטלויזיה. מתי בפיפא יבינו זאת?ושאפו לספרס על קמבק מדהים

יוסי מזרחי 28 באפריל 2011

ניינר, הוא חיפש אתגרים חדשים, פסגות שבהן לא היה, ולמען האמת, גם מקום רגוע ושקט יותר מסביבתו של הסקוטי הזקן.
והוא קיבל את הכל.

גיל 28 באפריל 2011

הנקודה המרכזית אצל השחקנים של ריאל היא התחושה של entitlement. עצם זה שהם משחקים שם אומר מבחינתם הגשמתם חלום, וזו זכות גדולה ולכן הכל כנראה מגיע להם. באינטר שנה שעברה אולי היה פחות כישרון אבל לפחות היה ברור שהם צריכים להלחם על כל דבר ושום דבר לא יגיע רק בגלל שהם שם.

הכתום 28 באפריל 2011

פשוט בושה שהשחקן השלישי בטיבו בעולם מתייבש על הספסל.

אלי מאלי 28 באפריל 2011

אגב, וסליחה על האופטופיק הקטן, אבל פפה אפילו לא נגע לאלבס המניאק ברגל:
http://www.youtube.com/watch?v=G2oRXFRl6QE&feature=player_embedded

הופ 28 באפריל 2011

נכון, אבל נראה שהתכוון לשבור לו את הרגל, ובימינו נותנים אדום גם על כוונות. נתתי את הקישור בדיון הקודם.

אדום עתיק 28 באפריל 2011

איך בדיוק אתה רואה את זה? הרגל שלו נוגעת בכדור וממנו נעה לכיוון הרגל של אלבש הרמאי. לדעתי הוא צריך להיות מורחק עד סוף העונה בשל התחזות מכוערת.

הופ 28 באפריל 2011

ניסחת את זה מצוין, בדיוק בגלל זה

אלי מאלי 28 באפריל 2011

שמע, אתה אוהד אמיתי, לא נותן לעובדות לבלבל אותו.

הופ 28 באפריל 2011

אני חושב שאני דווקא לא מה שהיית קורא "אוהד אמיתי" של ברצלונה. העובדות שאני רואה הן שא. לא היה מגע. ב. פפה הלך אל הרגל של אלבס אחרי שנגע בכדור.

אלי 28 באפריל 2011

איך? על רגל גבוהה מקבלים צהוב ככל הידוע לי

הופ 29 באפריל 2011

לרוב לא מקבלים שום כרטיס על רגל גבוהה, וזה גם מה שחשבתי שראיתי את המשחק – שלא צריך להיות כרטיס. רק בריפליי הזה ראיתי שפפה מנסה ללכת לו על הרגל.

עמית פרוס 28 באפריל 2011

אלי,הוא כן נוגע בו,אבל בעיקר הולך עם הסטופקס לתוך הרגל.טיפה יותר גבוה ואלבס היה מסיים א תהקריירה,זה היה פאול מכוער.

אביאל 28 באפריל 2011

כסיפוביץ – אני יענה לך מה שעניתי פעם לאלפסי בדיון על שחקני בית ואתוס של קבוצה.

אז כן, ברור שאני מעדיף שהקבוצה שלי תשחק התקפי, ברור שאני מעדיף שיהיה לה שחקני בית, אבל אלה לא דברים שבאים על חשבון נצחון, אלא בנוסף.

כן, לריאל מדריד, נגיד בניגוד לצ'לסי, יש יותר אתוס של כדורגל יפה ואטרקטיבי (פיטרו את קאפלו אחרי עונה אליפות מדהימה בדיוק בגלל זה), אבל כרגע, לא ממש משנה לי איך הם ישחקו, אני רוצה בתור אוהד שני דברים קודם כל, תארים ונצחונות על יריבות גדולות כמו ברצלונה. בנוסף לכך, זה שאנשים רואים משחק שניים של ריאל בשנה ומדובר לרוב במפגש מול ברצלונה זה טוב ויפה, ריאל משחקת התקפי כל השנה למעט המשחקים האלה, בהם אין לה ברירה, ניסינו זה לא עובד, צריך למצוא דרך. אני מכבד מאוד את ברצלונה על הדרך שלה, אבל קל מאוד לבוא כמו אנייסטה וגווראדיולה ולטעון שהם ישחקו יפה תמיד, כי ברגע שהם יפסיקו לנצח גווראדיולה יעוף מהר מאוד מהקבוצה למרות שהוא ישחק "ברוחה" של ברצלונה.

עוד המחשה לעניין, לפני שלוש שנים. רצף משחקים כזה לברצלונה : יום שלישי מארחת את צ'לסי (0-0 בבונקר של הידניק בקאמפ נואו), כל עיתוני העולם יורדים על צ'לסי והידניק וקוראים לו פחדן. יום שבת : ריאל מדריד – ברצלונה (2-6) חואנדה ראמוס אומר שריאל לעולם תשחק כדורגל יפה ולא תעשה בונקר כמו צ'לסי, הוא חוטף שישיה בהשפלה שלא נראתה המון שנים, יום ראשון בבוקר, כל עיתוני העולם מהללים את הידניק על שהצליח לעצור את ברצלונה – אני מקווה שהדוגמא הזו מבהירה לך בדיוק מה אני חושב ומרגיש לגבי הצביעות של כאלה שהם אפילו לא אוהדי ריאל ומעיזים לבוא ולהרצות לקבוצה איך להתנהג.

אני גם אוהד בית"ר, גם אצלנו פיטרו מאמן כי בונקריסט, אבל בונקריסט לכל אורך העונה, בניגוד למוריניו, כן יש אתוס, אבל האתוס הזה הלך מהר לאיבוד, שראיתי 15,000 איש שמחים כאילו לקחנו אליפות העונה מול הפועל ת"א מ0-1 קטן מדרדלה של יבואה, לא ראיתי אותם אז רוצים לפטר את רוני לוי כי הוא עלה במערך הגנתי, זה בא להמחיש בדיוק, איך אנשים מסדרים לעצמם מה שנוח להם לחשוב.

barakbl 28 באפריל 2011

אביאל, כאוהד בית"ר בעצמי, אני תוהה, אתה באמת משווה בין ריאל הגדולה (לא רק היסטורית, בימינו אלו, הקבוצה עם הסגל הכי מוכשר בעולם) לבית"ר?
האם המצב דומה? האם ריאל נלחמת על חיה עם סגל בינוני כל כך כמו זה של בית"ר?
ההשוואה מופרכת לטעמי.

יוסי מזרחי 28 באפריל 2011

אין כאן נסיון להשוות.
אני מבין שאלו שתי דוגמאות לאותו ענין.

barakbl 28 באפריל 2011

זהו, שזה לא אותו ענין.
לבית"ר סגל בינוני להחריד שלא בנוי לקרבות תחתית, עם מאמן שנוי במחלוקת (למרות שאני חייב להודות שאני מחבב אותו מאוד מאז הגיע לבית"ר), קבוצה שבסה"כ צריכה לשרוד בליגה אחרי עונה קשה מאוד.

מדריד זו הקבוצה עם הסגל הכי נוצץ, הכי מבריק, ששני לו רק הסגל של ברסה (אם כי לריאל עדיפות ברורה על הספסל).

למשחק של אתמול צריך להוסיף גם הרכב טלאים מוזר מאוד (בגלל מכת פציעות) בהגנה של ברסה, והמסקנה היא שריאל היתה יכולה וצריכה לשחק כדורגל טוב בהרבה. האם הקהל של בית"ר במצב של ריאל היה מוכן לקבל משחק כמו של אתמול?
אני בספק גדול מאוד.

יואב 28 באפריל 2011

הרחקה מחפירה.כולנו רואים הילוכים חוזרים ומנסים לנתח ולתת פרשנויות מה בדיוק חשב פפה בעשירית שניה.זה בכלל לא מעניין.
מה שמעניין הוא שבזמן אמת, זה בקושי הרגיש צהוב. לשופט בוודאי לא היה זמן לנתח מה פפה רצה או לא רצה.פארסה.
אני לא זוקף את זה לחובת ברצלונה בהכרח(אם כי אלבש הוא רמאי בן רמאי).רק לחובתו של הליצן שפשוט לא קשור לענף בכלל(או שהוא מושחת).

שלו 28 באפריל 2011

יואב אתמול ראיתי גם חצי גמר יותר איכותי של הנוער של מכבי,
אני מחכה בכליון עיניים לעונה הבאה, נראה לי שעונה הבאה יש מקום לארבעה חמישה שחקנים בסגל של מכבי.

יואב 28 באפריל 2011

שלו,
הייתי במשחק.מואנס דאבור(הפרוספקט הכי מבטיח) פשוט נראה שחקן בוגרים שמשחק במקרה עם הנוער.עיכוב החתימה שלו מדאיג כי חיפה לוטשת עיניים ונמני הוא הסוכן שלו(והוא הביא אותו למכבי לפני שנה).
נהנתי מהם מאד.קבוצה מרגשת ומוכשרת.

ליבר 28 באפריל 2011

אני גם התאהבתי בנוער של מכבי.
הקצב במשחקי הנוער הרבה יותר מהיר מאשר בליגת העל.
יש כמה שחקנים ממש טובים, במיוחד דאבור.
חייבים להחתים אותו זריז על חוזה מקצועני!

barakbl 28 באפריל 2011

לי זה הרגיש אדום בשניה הראשונה. צהוב בהילוכים חוזרים. דיברתי עם אוהד ריאל שהרגיש כמוני.

יואב 28 באפריל 2011

זאת אפילו לא היתה העבירה(או נסיון עבירה יש לומר)החמישית בחומרתה לאורך המשחק.גליצ'ים עפו באוויר, טראש טוק, התחזויות(של שני הצדדים)ופיזיות אול אובר דה פלייס.אז אדום ישיר!! על ההזיה הזאת?
ליצן שבא ושדד את המשחק…
לי זה הרגיש צהוב על משחק מסוכן.בוודאי ביחס לאיך שהמשחק הזה שוחק.

barakbl 28 באפריל 2011

אין ספק שהיתה הרבה אלימות במשחק, ובכל זאת, כל מהלך לגופו.
אם השופט לא הוציא אדום מוצדק לשחקן אחר 10 דקות לפני לא אומר שכאן הוא צריך להתחשבן עם עצמו ולא להוציא, במידה והוא חושב שזו עבירה של אדום, רק בגלל שהוא לא שרק קודם לכן….

אני חושב שהמסקנה מאתמול, בפעם המי יודע כמה היא, שהגיע הזמן שיכניסו עזרים טכניים לצוות השיפוט. אין מנוס מזה. בעידן של 10 מצלמות בכל מגרש, טעויות השיפוט הקשות יחזרו שוב ושוב.

אני חושב שגם צריך להענשי שחקנים שצוללים ועושים הצגות בעונשים חמורים. להעביר מסר מרתיע נגד הענין הזה.

יואב 29 באפריל 2011

מסכים לגמרי עם העונש למתחזים(וזה בוודאי כולל גם שחקנים מאהובתי יונייטד). זאת פשוט רמאות.

איל 28 באפריל 2011

אלבס הוא שחקן, אין ספק. אבל אני לא בטוח בכלל שהוא לא נפגע מהסיפור (פיזית). רואים שהוא עושה מאמץ להתחמק מהפגיעה. בהחלט יכול להיות שהוא נפגע מהנפילה, שנגרמה מההתחמקות מהתיקול האגרסיבי.

צור שפי 28 באפריל 2011

נשארת עובדה אחת – בשלושת המשחקים האלה, ב-11 נגד 11 ברצלונה לא מסוגלת לנצח את מדריד. גו יונייטד.

אביאל 28 באפריל 2011

barakbl – אני ממש לא משווה, נתחיל בזה שלבית"ר יש סגל בסדר גמור שיכול להתחרות בליגה שלנו בצורה סבירה. רק נתתי דוגמאות לעניין האתוס שמחזיק מים לפי הצורך והיכולת של האוהדים, כן לריאל יש אתוס התקפי אבל היא תזנח אותו כי הוא גורם לה להפסיד חמש אפס.

barakbl 28 באפריל 2011

לדעתי לבית"ר יש סגל חלש מאוד, שבעיקר מורכב משחקנים בינוניים אוברייטד (מישהו אמר ברוכיאן ולא קיבל?).
אני לא חושב שמשחק נורמלי של ריאל היה גורר תבוסה. משחק אחד ממש טוב של ברסה ובינוני להחריד של ריאל זו ממש לא ההוכחה לכך. אם ארסנל הצנועה מריאל יכולה היתה לברסה בביתה, ושיחקה ממש משכנע לפרקים, גם ריאל יכולה היתה לעשות יותר, הרבה יותר, ממה שראינו ממנה בכל הקלסיקואים העונה.
ֿ

המצחיק הוא שכל שונאי ברסה אוהבים לספר כמה ברסה אוברייטד, וכמה היא לא קבוצה כזאת טובה, שניה אחרי שהם משכנעים את עצמם שרק בונקר מחפיר יכול לעבוד נגד ברסה…

סימנטוב 28 באפריל 2011

היתה עבירה או לא היתה מה זה משנה 'מי שחי על החרב…' במילא בהזדמנות הראשונה שתהיה לפפה הוא צלול לקבל עבירההרחקה וזה נכון לא רק לאיבריה

אופיר 28 באפריל 2011

[1] נמאס כבר ממוריניו שמנסה בכפייתיות לגנוב את ההצגה מהשחקנים. שיסתום את הפה ויתחיל לשחק כדורגל עם אוסף שחקנים שעולה כמו תקציב של מדינה באפריקה, או לכל היותר ישמור על פרופיל תקשורתי נמוך יותר ויתן לשחקנים לקבל את הקרדיט שמגיע להם. לפרגוסון יש יותר קלאסה באצבע הקטנה מאשר לפרימדונה הזה בכל הגוף.

[2] לא בא לי לראות את הפרצוף של אלבס, פדרו ובוסקטס (ואולי גם וייה) על המסך בזמן הקרוב. בושה לכדורגל ולגבריות בכלל.

[3] לא חושב שיש קונספירציה, אבל בטוח שבארסה מקבלת יחס מיוחד מהשופטים. שונא את ריאל, אבל לא יכול שלא להרגיש ככה.

Mr. Kate 28 באפריל 2011

זה play by play של "העבירה" של פפה. נניח נניח נניח שאפשר להוציא פה צהוב על "משחק מסוכן", אבל זה ממש לא אדום.(אבל לפי ספר החוקים היבש גם לשחקני ברצלונה שמדברים עם השופט ונוגעים בו כאילו הוא חבר שלהם בבר מגיע צהוב) נניח…
http://www.youtube.com/watch?v=1-OMZyuFEOw

ומה זה קשור לרמה של ברסה? ברור שהיא קבוצה מעולה, זה לא אומר שאי אפשר להתעצבן על הרמאויות של השחקנים שלה. וכן, הצלילות, ההצגות בתיאטרון, הברברת של השחקנים עם השופט מוציאים את החשק מהמשחק עוד לפני ששיטת המשחק המנמנמת שלהם יוצאת לפועל.

חכם בדיעבד 28 באפריל 2011

מדריד הוא היום מועדון בבעייה. נקודת המפנה היתה בהפסד בקאמפ נואו או מעט אחר כך: וולדנו הוזז הצידה ומוריניו השתלט על הכל. הכל, זאת אומרת על המסר של המועדון, כלפי פנים וכלפי חוץ. הבעייה היא שהמסר הזה מנוגד להיסטוריה של מדריד, בשני היבטים, המסתכמים במילה אדנות (): צורת המשחק במגרש, אינטנסיביות התקפית עד הסוף והתייחסות "ממלכתית" מחוצה לו, של התנהגות לפי קוד של גנטלמנים, והכבוד שנותנים הוא זה שמקבלים. אצל מוריניו אין לא מזה ולא מזה. ההצדקה, הנהוגה אצלו תמיד היא שהמטרה מקדשת את האמצעים. אין ספק שפלורנטינו פרז נואש. כמה נואש? את זה נוכל למדוד לפי הזמן שינתן למוריניו, שאסף כבר השנה כמות של סקנדלים העולה על כל דמיון.
מה שברור הוא שעד עכשיו פלורנטינו עושה יד אחת עם מוריניו בהתקפה מתוזמנת היטב על ברצלונה בתקשורת. לפני שלושה ימים פרסם קרלס טורס טור שבו העמיד את ההתקפה הזו על שלוש רגליים: האשמה בסימום, ,וקניית משחקים, והנה אתמול מוריניו יצא בהצהרות המרמזות באופן עבה על כך.
היום באס הכותרות לא היו מאוד מאוד אוהדות למוריניו וכבר נשמעת ביקורת על צורת המשחק שלו.
ימים יגידו. בטוח יהיה מעניין

צור שפי 28 באפריל 2011

ההזזה של ולדנו הצידה זה אחד הדברים הטובים שקרו למדריד השנה. זה פתר את בעיית היעדר ההיררכיה בניהול. כל המאמנים האחרונים – שוסטר, ראמוס, פלגריני סבלו מהאיש הזה. אתה לא מביא תותח כמו מוריניו כדי שמישהו עם עודף זמן, ג'ל ואפטרשייב יסתובב לו בין הרגלים. שף יכול להיות רק אחד.

אייל 28 באפריל 2011

אם בהנהלה של ריאל מדריד באמת מאוכזבים מסגנון המשחק שמוריניו נוקט במשחקים המכריעים נגד ברצלונה וציפו ממנו למשהו שונה לחלוטין, הרי שמדובר באנשים שסובלים מנתק חמור מאוד מהמציאות. מה, כשהביאו את מוריניו לא היה להם מושג מי זה ומה עשה עם הקבוצות הקודמות שלו?

אילן 29 באפריל 2011

ההשוואה בין העונה הראשונה של מוריניו בריאל לעונה הראשונה שלו באינטר בדיוק במקום.
גם העונה הראשונה שלו באינטר נחשבה לכישלון למרות האליפות.
אבל כשנתנו לו חופש עבודה הוא בנה בעונה השנייה קבוצה בדמותו, קבוצה שהייתה הקבוצה הכי טובה שנה שעברה.
הוא מכר את השחקן הטוב ביותר שלו והביא שחקנים כמו לוסיו, מוטה, פאנדב, סניידר, אטו ומיליטו.
כל ששת השחקנים האלה היו שחקני הרכב ראשון, כולם בעונה הראשונה שלהם בקבוצה.
ואכן, אני משוכנע שאם מוריניו יקבל חופש עבודה, ריאל של שנה הבאה תהיה טובה הרבה יותר.

טל 30 באפריל 2011

נעזוב את זה אינטר לא הייתה הקבוצה הטובה ביותר בעונה שעברה. לא הבנתי במה בדיוק לא ניתן למיוחד חופש פעולה? הונחתו עליו שחקנים שהוא לא רצה? הוא קיבל תקציב רכש של 80 מיליון יורו בלבד?

הסתכלת במקרה על סגל השחקנים שיש לריאל מדריד? הבן אדם מעלה שחקנים כמו קאקא והיגואין מהספסל. הרי מי השחקנים שהוא קיבל בעונה שעברה? להוציא את אטו שהוא באמת שחקן גדול (שדווקא לא נתן עונה טובה מיוחד), מדובר בשחקנים שקבוצות גדולות- כולל ריאל מדריד עצמה- זרקו וכל מיני שחקנים (פנדב, מוטה) שלא עולים בריאל מדריד אפילו באימונים. סגל השחקנים שיש לו בריאל עולה בכמה דרגות על מה שהיה לו באינטר.
אני גם מזכיר שבליגה, הם בקושי ניצחו קבוצה לא ממש גדולה של רומא.

אגב, ענין השנה השניה נכון לאינטר. הוא לא היה נכון לצ'לסי. שם דווקא הייתה ירידה ברמת הקבוצה בכל עונה של מוריניו, אחרי העונה הראשונה.

קורא 29 באפריל 2011

מסכים מאד, רק הערה קטנה – ששוער של אינטר קושר שרוכים דקה 40, זה נחשב בזבוז זמן ויש לי תחושה שיד מאמן (שבאמת לא שם על שום דבר חוץ מהתוצאה) בדבר…

קורא 30 באפריל 2011

האמת שיש מאפיין אחד לשחקני ברצלונה לאחרונה, הם בכיינים ומתחזים. לא זוכר מי כתב את זה, אבל אם יש משהו אחד שמוריניו הצליח לעשות זה לנטוע איבה לשחקני ברצלונה. ההתנהגות של מסי וחבריו היא די לא ספורטיבית. נכון, יש שחקנים שמקפצים בעוד קבוצות, אבל לא בהיקף הזה.

Comments closed