מוריניו, קאקה

היום הכדורגל ההתקפי הוא גם הכדורגל אין-ברירה. האם מוריניו באמת מחוייב לניסיון לניצחון?

עבורי זה מבחן גדול של מוריניו. לא כמנג'ר עתידי במנצ'סטר יונייטד – את זה מעולם לא רציתי – אלא מבחינת אינטגריטי.

אני לא מאלו שחושבים שמאמנים מחוייבים לכדורגל יפה והתקפי, מלבד אלו שטענו שהם מחוייבים לכדורגל יפה והתקפי. מוריניו לא כזה. הוא תמיד היה ישר איתנו בעניין הזה.

אני לא מאלו שחושבים שמוריניו טעה במיוחד בבחירת הטקטיקה עד עכשיו. יכול היה באותה מידה להפסיד את גמר הקופה-דל-מלך ולנצח 0-1 את המשחק הראשון בחצי הגמר. העובדה שמסי הוא ענק אין פירושה שמשחק היה מתפתח בצורה מסויימת גם לולא הרחקה.

אבל כרגע הדברים שהוא ניסה הביאו אותו לפיגור 0-2 ביתי. היום צריך לנסות משהו קיצוני. הרכב, למשל, של רונאלדו, היגואין, די מאריה, אוזיל, קאקה וקשר דפנסיבי אחד הוא הרכב שתמיד יש סיכוי שינצח בהפרש שני שערים.

אם קאקה לא בהרכב הראשון היום אז כנראה שהוא יותר עסוק בנסיונות להוכיח איזשהו עניין בכדורגל מאשר מחוייב לניצחון.

יומן ספרדי (12): אנטי ואנטי-אנטי
רשימת המוות

163 Comments

ראול 3 במאי 2011

לא ראיתי באף אתר שפורסם ההרכב למשחק.
די בודאות ידוע שהוא יעלה עם שני קשרים אחוריים: לאס ואלונסו (שזה אחד פחות מבשלושת המשחקים הקודמים).
די בודאות הוא יעלה עם רונאלדו ודי-מריה (על די-מריה הוא לא יוותר מכיוון שהוא מבטל את אלבס ואני לא מאמין בכל דברי ה'קרע' בין רונאלדו למוריניו).
מה שמשאיר לו 2 מקומות לשחקנים נוספים. זה כנראה יהיה שילוב של קאקה/אוזיל + חלוץ (היגוואין/אדבאיור/בנזמה) אבל זה גם עשוי להיות קומבינציה אחרת.
באופן אישי, אני תומך בכך שקאקה ישחק, אבל אם זה לא יקרה אז אני לא סבור שזה בגלל איזה ניסיון להוכיח משהו. הרי זה לגיטימי לחלוטין להעדיף את אוזיל על קאקה (שלא שיחק רוב העונה והיה חלש מאוד בשבת מול סראגוסה).

הופ 3 במאי 2011

הרכב התקפי מדי יכול גם להיגמר בהשפלה בסדר גודל של ה 0:5. לכאורה מה אכפת למוריניו? גם ככה אם מפסידים נגמרה העונה. אז במובן הזה הוא דווקא עושה נכון כשהוא לא זורק הכל למערכה אלא עולה עם הרכב מבוקר (אם זה מה שיקרה). כי יש לו כבוד של מועדון לשמור עליו.
אני חושב שהוא צריך לעלות עם הרכב דפנסיבי כמו שעשה עד עכשיו 0ולא משנה אם קאקה או היגוואין בפנים). 0:1 לטובת ריאל במחצית בזכות איזו מתפרצת מקרית והכל פתוח. ואם התוצאה 0:0 בדקה 60, שיזרוק פנימה את כל מה שיש לו.
זה כמעט אבל עוד לא גמור. כבר היו מהפכים גדולים מזה בהיסטוריה.

יו 3 במאי 2011

ממתי 442 (או 451) נחשב להתקפי מידי?
נראה לי שעם קאקה בכושר היתרון האיכותי של ברצלונה מתקזז.

הופ 3 במאי 2011

442 כששניים מה 4 שלך באמצע הם קשרים הגנתיים זה יותר הגנתי. 442 כששלושה מה 4 באמצע לא עושים הגנה זה יותר התקפי.
אני חושב שאם יש לקח אחד מהתקופה המטורפת הזו של בארסה, והוא הוכח גם בגביע המלך ע"י ריאל, שהעניין הוא לא רק הכושר של השחקן או כמה שילמו עליו אלא בעיקר החיבור של כל השחקנים אחד עם השני.

יו 3 במאי 2011

מסכים, אבל מודיע מראש שאתאכזב אם יובקעו פחות מ 3 שערים

itai 3 במאי 2011

איטגריטי please fix

הופ 3 במאי 2011

השארתי תגובה והיא נעלמה – אנסה לחזור על העיקר:
לעלות בהרכב התקפי עלול גם להביא להשפלה בסדר הגודל של ה 0:5. לכאורה "מה אכפת למוריניו? גם ככה העונה נגמרה", אבל לא – יש לו כבוד של מועדון לשמור עליו. לכן דווקא הרכב מבוקר הוא הדבר הנכון לעשות, גם מהבחינה האתית. לעלות עם הרכב מופקר הגנתית (ומול בארסה כנראה שכל הרכב התקפי הוא מופקר הגנתית) זה כמו להגיד – לא אכפת לי אם נובס, אני עשיתי את שלי.
לדעתי הוא צריך לעלות עם הרכב דפנסיבי עם שני קשרים אחוריים כמו עד עכשיו, עם קאקה בהרכב. כמו שראינו בגביע המלך אפשר לגנוב גול עם הרכב כזה (בטח עם שחקנים כאלה) ואז הכל פתוח.
אם התוצאה 0:0 עד דקה מאוחרת, שיזרוק פנימה את כל התותחים.
הרכב התקפי זה סכנה לגול של בארסה בדקות הראשונות = הסיפור גמור ו 90 דקות של גרבג' טיים.

אלי 3 במאי 2011

ע"פ הנוסחה של ברנולי לניהול סיכונים לא בטוח שאתה צודק.
עם קאקה הסיכויים עולים גם לחטוף שער, אם הדרך היחידה לעצור את בארסה היא עם שלש קשרים דפנסיביים כך צריך לעשות ולצאת למתפרצות.

גיא אלון 3 במאי 2011

מוריניו כרגע אפוף שדים מבפנים ומבחוץ בצורה כל כך חזקה, שיהיה מאוד קשה עבורו לקבל החלטות מקצועיות נטו וללא הטייה כלשהיא

ויינר 3 במאי 2011

הרכב כזה יחטוף חמישייה. לדעתי מוריניו ישחק הגנתי כהרגלו וינסה לגנוב גול. וזו גם שיטה שעשויה להועיל יותר – אם יפתח את המשחק במתקפה מאסיבית מדי, יחטוף בדקות הראשונות גול.

אסף 3 במאי 2011

אתה לא מדבר על שינוי שיטת משחק לערב אחד, אתה מדבר על שינוי אופי.
בניגוד לדעה המקובלת, גם מוריניו הוא בן-אדם, ואני לא רואה מצב שהוא הופך את עורו בן לילה. לא כי הוא לא רוצה, זה פשוט לא דבר שאנשים מסוגלים לעשות.

מאיר 3 במאי 2011

"הרכב, למשל, של רונאלדו, היגואין, די מאריה, אוזיל, קאקה וקשר דפנסיבי אחד הוא הרכב שתמיד יש סיכוי שינצח בהפרש שני שערים."
אבל הוא גם יכול להפסיד בהפרש של 3-4 שערים.

זה כלל לא נכון, לדעתי, שלמוריניו אין מה להפסיד, והוא עדיין תחת ההלם של ה- 5:0, מה שגרם לו לעלות במשחק הראשון בהרכב בולם מול בארסה פצועה וחבולה.

מוריניו קונה כבר עכשיו הפסד מינימלי או תיקו במשחק הערב, כי הפסד בהפרש גבוה, תוך שליטה אבסולוטית של בארסה בכדור (מה שכנראה יהיה בכל מקרה), יעמיד את התקופה שלו בריאל מדריד, ואולי את המעמד שלו בהיסטוריה של הכדורגל תחת צל-כבד.

אגב, להוציא ניצחון של ריאל הערב והעפלה לגמר ה CL, אני לא רואה סיטואציה בה מוריניו וכריסטיאנו רונאלדו משתפים פעולה בעונה הבאה. מוריניו הוא לא מאמן שמתאים לכוכב בקאליבר הזה, רונאלדו לא יבלע עוד שנה שבה הוא לא הכוכב של הקבוצה, ולא נותנים לו להביא את היכולות שלו לידי ביטוי, כשבמקביל מסי מנפץ כל שיא בסביבה.

ראול 3 במאי 2011

די בוודאות הוא יעלה עם שני קשרים אחוריים: לאס ואלונסו (שזה אחד פחות מבשלושת המשחקים הקודמים). מוריניו כל העונה שיחק עם שני קשרים אחוריים. בקלאסיקוס הוא עלה ל-3. קשה להאמין שדווקא בקאמפ נואו הוא ירד לאחד.
די בוודאות הוא יעלה עם רונאלדו ודי-מריה (על די-מריה הוא לא יוותר כי הוא מבטל את אלבס. לגבי רונאלדו – אני לא מאמין בכל חרושת השמועות על קרע בינו לבין מוריניו).
מה שמשאיר לו מקום ל-2 שחקנים נוספים. אני מאמין שזה יהיה שילוב של קאקה/אוזיל+חלוץ (היגוואין/בנזמה/אדבאיור), אבל זו עשויה להיות גם קומבינציה אחרת.
באופן אישי, אני תומך בהכללתו של קאקה בהרכב. אבל אם זה לא יקרה, אני לא חושב שניתן לייחס זאת לאיזה ניסיון של מוריניו להוכיח משהו. הרי זה לגיטימי לחלוטין להעדיף את אוזיל על קאקה (אשר היה פצוע רוב העונה ושיחק חלש מאוד בשבת מול סראגוסה).

יואב 3 במאי 2011

רונן,
הרכב כל כך התקפי יתקשה לגעת בכדור. מצד שני, אין לו גם הרבה ברירות.

Tal 3 במאי 2011

האם מחלו לרונאלדו על ההשעיה בעקבות התבטאויותיו אחרי הקלאסיקו הקודם?

ריאל תשחק ללא שני השחקנים הכי חשובים שלה בהגנה ובמקרה כזה עשויה לחטוף הפסד צורב גם לו תנסה לשחק הגנתי. בנוסף, גם ההגנה של בארסה רעועה ופצועה, ואם יש זמן ומקום ללחוץ על הדוושה ההתקפית, זה עכשיו.

אומנם דפי ההיסטוריה לא יתחייסו בסלחנות לעוד חמישייה, אפילו כשהגב של ריאל היה צמוד אל הקיר ולא היה הרבה מה להפסיד, אבל זה לא שיקול ענייני.
ספורטאים אמיתיים, בטח בסדר הגודל והמעמד הזה, צריכים ללכת תמיד על הסיכוי הנמוך לנצח, ולא על ההפסד היותר מכובד.

ויינר 3 במאי 2011

לפעמים אתם פשוט לא מבינים. מי אמר שהסיכוי היותר גבוה לנצח הוא במשחק התקפי? הסיבה שמוריניו משחק בצורה הגנתית היא כי הוא סבור כי כך יש לו סיכוי גבוה יותר לנצח. כששיחק משחק חופשי נגד בארסה, ספג חמישיה.

Tal 3 במאי 2011

ההגיון.

אתה לא צריך רק לנצח (ואז ייתכן ומשחק הגנתי עם גיחה למתפרצות היא באמת אסטרטגיה טובה יותר), אתה צריך לנצח בשני שערים לפחות.
קבוצה שמחזיקה בכדור כמו בארסה לא תיתן לך הזדמנות לעשות את זה, אם לא תיקח אותה בעצמך.

גל ד 3 במאי 2011

אתה זוכר שהם במינוס 2, כן?

גל ד 3 במאי 2011

התגובה לויינר כמובן, לא לטל.

ויינר 4 במאי 2011

האמת, ההרכב הפתיע אותי מעט, אך הוכיח את טענתי – אמנם נגמר 1-1, אבל היה צריך להיגמר 5-1. עדיף היה לשחק כמו במדריד.

גיל שלי 3 במאי 2011

מהתנהגותו של מוריניו לאחרונה אני מסיק שאין לו כל עניין בנטילת סיכון של יציאה מקאמפ נואו עם עוד חמישייה ברשת, גם אם מדובר בוויתור על הסיכוי היחידי להמשיך לגמר. מוריניו דואג קודם כל למוריניו ולתדמיתו.

יואב 3 במאי 2011

גיל,
הרכב התקפי יגמור את ריאל כבר בחצי שעה הראשונה.
אם הוא רוצה סיכוי, הוא חייב להעז-חצי שעה מהסוף.
צריך להפנים-זה בכלל לא משחק בין קבוצות שקולות.

ארז (דא יונג) 3 במאי 2011

ההרכב הראשון:

http://www.marca.com/marcador/futbol/2010_11/champions/semifinal/vuelta/bar_rma/

קאקה, דרך אגב, היה בדיוק זה שאמור היה להכנס במקום לאס דיארה במשחק הראשון ולשנות את המערך, שכבר הפך יותר התקפי ומאיים עם כניסתו של אדביור בתחילת המחצית השנייה.
מה לעשות שהשופט חשב אחרת, ובחר לקחת החלטות על שינוי מערך במקום מוריניו.

אלי 3 במאי 2011

על פי הנוסחה של ברנולי לניהול סיכונים לא בטוח שאתה צודק רונן.
אם הדרך היחידה לעצור את בארסה היא על ידי 3 קשרים דפנסיביים, כך צריך לעשות.
צריך לזכור שעל כל גול ששמים מזה שקאקה נמצא על המגרש אפשר לחטוף 2, אם כך עדיף לשחק על מתפרצות.

גל ד 3 במאי 2011

אני יודע שמדובר בחדשות של שבוע שעבר, אבל אחרי שעיינתי בחוקה של פיפ"א וצפיתי בהילוך החוזר באתר של מדריד אני משוכנע שהאדום היה מוצדק תחת הסעיף "serious foul play" (עמ' 118.) הטענות היו צריכות לבוא בגלל הצהובים על התחזות שלא יצאו, ולא בגלל האדום שכן יצא.

Tal 3 במאי 2011

בחור יסודי. :)

יריב 3 במאי 2011

אני חייב לחלוק עליך בעניין האדום. גם אני ישבתי לקרוא את החוקה ולצפות בשידורים החוזרים, ואני לא מסכים שהאירוע מתאים להגדרה. פפה פגע בכדור עם כף הרגל, המגע שכנראה היה (קשה לי לקבוע באיכות הצילומים שראיתי) אחר כך עם הרגל עצמה לא היה כזה שמסכן את השחקן, וגם לא היה כוח מוגזם או ברוטליות. עם ללכת לכדור עם הפקקים היא ברוטליות, אז שני השחקנים אשמים בה, מאחר שכאשר הם הרימו את הרגל אל הכדור, הוא לא היה אצל אף אחד מהם.

גל ד 3 במאי 2011

http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/en/1193040487675/1330054873516/noticia/Noticia/TV_images_show_Pepe_didn_t_touch_Alves.htm

ב 1:37 בערך, תראה כמה אתה טועה. אחרי סידרה של התחזויות מזעזעות של בארסה.

לפפה הגיע אדום, ולאלבס אוסקר.

דניאל אחר 3 במאי 2011

בלי פפה למוריניו אין הרבה ברירה אלא להעלות הרכב התקפי יותר.
ויש כאן היסחפות: גם בהרכב התקפי ריאל יכולה לנצח הערב. היתרון הפיזי שלה משמעותי וההגנה של ברצלונה מאולתרת ולכן פגיעה, במיוחד לכדורי גובה. נראה הגיוני שאדביור ייפתח, ביחד עם קאקה ורונלדו.

אלי 3 במאי 2011

וואו פירס מורגן וריו פרדיננד ממש משועממים :)

דניאל אחר 3 במאי 2011

בלי פפה למוריניו אין הרבה ברירה אלא להעלות הרכב התקפי יותר.
לא צריך להיסחף: גם בהרכב התקפי ריאל יכולה לנצח הערב. היתרון הפיזי שלה משמעותי וההגנה של ברצלונה מאולתרת ולכן פגיעה, במיוחד לכדורי גובה. נראה הגיוני שאדביור ייפתח, ביחד עם קאקה ורונלדו.

אלי 3 במאי 2011

אם ריאל משחקת עם קאקה הים במינוס 3 מובנה, + 2 גולים משבוע שעבר, אני לא בטוח שזה משתלם.

אשך טמיר המקורי 3 במאי 2011

אני פשוט שמח לראות אותו מגיע עם הגב לקיר, כשהוא חייב לצאת מהשבלונה המגעילה שלו (גם אם הביאה לו תוצאות בעבר) ובאמת לשחק כדורגל במקום רק לבוא להרוס.
כיף!
מה שלא יעשה יחטוף, השאלה כמה.
באמת שהוא הגזים עם כל היציאות המכוערות שלו לאחרונה. הוא נהיה טיפוס מעצבן כמעט כמו הבן הזה מהישרדות.

הוא זידאן המקורי 3 במאי 2011

הכותרת הזכירה לי את הסרט גרמלינס: "גיזמו קקה!"

אלי 3 במאי 2011

סליחה על כפילות התגובות המטורפת שלי, פשוט לקח זמן עד שהתגובות שלי הופיעו

נעל קרועה 3 במאי 2011

השאלה היא אם ריאל של אוקטובר שחטפה 5-0 זו ריאל של היום,והתשובה היא לא
ולמה לא לעלות עם היגוואין או בן זימה על חשבון דה מאריה?

איתי 3 במאי 2011

ואם כבר הוזכר אדאביור אזאחד הדברים שהיו בולטים בדקות ששיחק עד כה זה שהשחקן לוקח כל כדור גובה, הבעיה שמרבית הכדורים שהגיעו לכיוונו היו 20-30 מטר מהשער והוא בעיקר ניסה להוריד אותם למסירות. אני חושב שאם רונאלדו יוותר היום קצת על האגו, יירד לקבל כדורים ובמקום לחתוך פנימה ולחפש בעיטה ירים לרחבה אז יהיה לריאל סיכוי להגיע למצבים טובים בצורה הזו.

כל נושא ההשפלה שעשויה להיות אם מוריניו יעלה הרכב התקפי לא צריכה לעניין אף אחד מלבדו. לא את הנשיא, לא את האוהדים ולא את השחקנים. בלי הרכב התקפי אין סיכוי כלל, זו גישה לוזרית. הכבוד מת מזמן.

אגב, מי השופט היום ואיך המוניטין שלו?

Tal 3 במאי 2011

השופט היום הוא הבלגי דה בליקר (ששפט במשחק בקמפ נואו מול אינטר) ויש לו מוניטין של שופט קשוח שנוטה לקנות הצגות של בוסקטס.

גל ד 3 במאי 2011

שיפוט מצויין הערב, תודה לאל.

יואב 3 במאי 2011

איתי,
אני חושב שהשפלה תעניין את כל הגורמים שהזכרת וזה בכלל לא קשור למוד התקפי או לא, זאת סתם התאבדות בעיני.
כמה מצבים ריאל תייצר עם עשרים וחמש אחוז החזקה?זה יגמר לפני שזה יתחיל(הלוואי ואני טועה) והיא תאלץ להתגונן עם כלים לא נכונים.
ריאל צריכה להיות במשחק(0-0 דקה שישים זה להיות במשחק)ואז להתחיל להזיז כוחות.

עידן ש. 3 במאי 2011

הסיכוי היחידי הוא אם ריאל תפתח בצורת משחק שתפתיע את ברצלונה, תשתלט על המשחק כבר מההתחלה, תהיה עם מומנטום, ובארסה תילחץ מהמצב. בערך מה שקרה בדקות הסיום של הקלאסיקו הראשון, כשברצלונה חיפשו את הדרך המהירה לשער, נראו חסרי אונים ועזבו את שיטת המשחק המקורית שלהם.

אם ריאל מדריד לא תפתח חזק, היא לא תערער לברצלונה את הביטחון ובחיים לא תכבוש שני שערים כששחקנים ברצלונה משחקים בצורה רגועה ומתוכננת.

כסיפוביץ 3 במאי 2011

מוריניו לא יהיה במגרש
זה הזמן למרד שחקנים ולעלות עם הרכב של 5 חלוצים.
ריח של מהפך…

אביאל 3 במאי 2011

מאיר – לפעמים אני תוהה עם אנשים לא שופטים את ריאל מדריד על פי שני משחקים בשנה (טוב השנה היו לנו חמישה).

מוריניו היה התקפי בכל משחק השנה, כולל במשחק הראשון מול ברצלונה (כולנו ראינו מה קרה), אז לבוא ולומר שהמאמן בונקריסט, שרונאלדו שלעזאזאל כבש 42 שערים העונה ב49 הופעות ושהם לא מסתדרים ועוד להמר שריאל תעיף אחד מהשניהם זו בדיחה רצינית. שתי היחידות שיש להן כסף לקנות את רונאלדו הן הסיטי וצ'לסי, אני לא רואה אותו הולך לאף אחת מהן אחרי שעזב את יונייטד. אני לא רואה גם את פרס מפטר את מוריניו, את התוצאות מול שער הליגה פלגריני עשה בדיוק כמו בשנה שעברה, באלופות הוא נכשל, זה עדיין הישג להגיע לחצי הגמר, לסיים סוג של דומיננטיות של היריבה הכי גדולה שלך, אחרי שלוש שנים של הפסדים ויכולת להראות שאפשר. את מי ריאל תביא ? גם הידניק, שדוגל בכדורגל התקפי עשה בונקר בקאמפ נואו, כמו כולם בערך.

Hala Madrid !! אולי יהיה נס…

אור שחולם להיות אלבס 3 במאי 2011

למישהו יש קישור למשחק לא דרך תוכנה? זה קריטי :(

אור שחולם להיות אלבס 3 במאי 2011

מוריניו עלה בהרכב הכי התקפי שהוא יכול בערך. זה לא שקאקה יכול לעשות משהו כשהוא נגע בכדור פעם אחת כל המחצית.
אולי שינסו להוציא את אתלונסו או דיארה ולהכניס עוד חלוץ. במילא אין החזקת כדור אז לפחות שיהיו 6 אנשים בהתקפה למקרה שיזכו בכדור.

בני תבורי 3 במאי 2011

חסרות לי התגובות של רונן לתגובות כאן. היתכן והוא יושב ממש עכשיו בקמפ נואו?

יואב 3 במאי 2011

כמות הפאולים המומצאים שברצלונה מקבלת פשוט מבטלת כל ערך ספורטיבי כאשר ריאל לא מקבלת פאולים ברורים(על מה פסלו את השער ולמה לא נתנו לרונאלדו פאול?).
זה הכל בכאילו.
ופסקול השדרים הישראלים לעניין מעולם לא היה מתאים ואווילי יותר.

עזי 3 במאי 2011

לייק

תום 3 במאי 2011

פסילת השער הייתה אחת מן החלטות השיפוט היותר הזויות של השנים האחרונות. השתיקה של ארבל וכהן הייתה רועמת.

סופרפלי 3 במאי 2011

לא הבנתי מה קרה שם, עשו עברה על רונלדו, הוא נפל על מישהו אחר, היה שער, למה פסלו אותו?

תום 3 במאי 2011

כי פרנקו דיכא את העם הקטלוני כמעט 50 שנה!

moby 4 במאי 2011

10 שעות בתהיה עד שהבהרת את הנקודה.
תודה תום

פראליה 4 במאי 2011

צודקים לגמרי, כדורגל זה לא

פרנקו 4 במאי 2011

צודק במאה אחוז. פשוט התעלמות מוחלטת מפסילה של גול חוקי לחלוטין,
ועוד ה"פרשנים" של ערוץ הספורט האשימו את היגוואין על כך שהוא זה שעשה עבירה (כי לא באמת האמינו שהיה פאול של רונאלדו)…
עבירה על מי? על הגשם?
וכמובן שגם בתקציר המשחק וגם באולפן הסיכום התעלמו לחלוטין מזה,
כאילו מעדיפים לשכוח ולהשכיח.

וגולת הכותרת היתה כששגיא כהן אונן על מסי רק כי מסי קם אחרי פאול

קורא 3 במאי 2011

גם אם אתם בעד ריאל, אתם לא חייבים להיות עוורים. אם תרצו לינקים והסברים למה פסלו את השער, בתור כאלה ששנים רואים כדורגל, תקבלו.

סופרפלי 3 במאי 2011

נו?

קורא 3 במאי 2011

רונאלדו נפל על הרגל של מסצ'רנו, שלא ראה אותו ומנע ממנו לחסום את היגוואין. מצב שבוודאות היה קורה. מצטער, לי זה היה ברור בשידור חי. העבירה של די מריה על פויול באמת לא היתה לדעתי, אבל גם לא היתה שום הצגה.

דורפן 3 במאי 2011

את זה כולם ראו. השאלה היא אם רונאלדו נפל או נדחף על ידי פיקה. זה מצב גבולי, אולי לא צריך היה לשרוק עבירה על פיקה, אבל לפחות לפתור את רונאלדו מעבירה שהוא ביצע רק כתוצאה מהדחיפה הזו.

סופרפלי 3 במאי 2011

העבירה היתה של פיקה על רונאלדו, לפיכך כל דבר שקרה למסצ'ארנו היה למעשה תחת חוק היתרון.

גול חוקי שהשופט פסל בטענת שווא.

קורא 3 במאי 2011

יכול להיות, אני יצטרך להסתכל שוב, אבל ההכשלה של רונאלדו נתנה יתרון גדול ובולט במצב לגול והיא היתה הכשלה חד משמעית לעומת של פיקה. אין חסימות כמו בכדורסל (ההקבלה בקשר למניעה מהמגן להגן)

דורפן 3 במאי 2011

אני לא חושב שאפשר לטעון לעבירה של שחקן בגלל ששחקן יריב דחף אותו על שחקן יריב. ומרגע שאין עבירה, זה לא משנה איזה יתרון זה יצר

moby 4 במאי 2011

איזה יתרון………
אם אתה לא נותן למהלך להגמר אין יתרון.
הייתה הכשלה… השחקן המוכשל הכשיל את השחקן המוכשל מספר שתיים באותה התנועה. או עבירה של פיקה או יתרון לריאל.
אי אפשר להקפיא פריים ולהגיד זה יתרון והפריים הבא, במנותק מהמהלך הקודם.

כסיפוביץ 3 במאי 2011

הודעה חשובה
לכל מי שראה גבר עם מבנה גוף מוצק, מהיר יותר מהרוח, המון ג'ל בשיער ועונה לשם כריסטיאנו
נא לפנות לרשויות

גל ד 3 במאי 2011

שליטה בשטחים בתחת שלי. השחקן הכי טוב של ריאל הערב היה הגשם. אפילו לא קסיאס.

נעל קרועה 3 במאי 2011

בסיכום סידרת המשחקים
מוריניו בשנה הראשונה שלו כמאמן ריאל הוציא פעמים תיקו ניצחון והפסד מול הקבוצה הטובה בעולם בלפחות 30 השנה האחרונות,ושדד מהם גם גביע,הביא את ריאל לחצי הגמר וכנראה שאם לא היה פוגש את ברסה בחצי היה מגיע לגמר,זו השורה התחתונה ולכן הוא המאמן הטוב בעולם

צור שפי 3 במאי 2011

זאת ועוד, ב-11 נגד 11 ברצלונה לא ניצחה שום משחק מהארבעה. ב-11 נגד 11 מדריד בגמר בשער חוץ (0-0, 1-1). ועוד לא דברנו על השער הפסול החוקי. גו יונייטד, להלום במתחזים.

גל ד 3 במאי 2011

לא רלוונטי. אם ריאל (בהנחייתו של מוריניו) לא היו עושים עבירות ששוות אדום, הם לא היו מסיימים משחקים בעשרה שחקנים.

moby 4 במאי 2011

צודק…
ואם הם מבקיעים שערים , יש לפסול אותם סתם כך, וגם זה לא רלוונטי, לדיון.

גל ד 4 במאי 2011

כן, השער למיטב הבנתי היה חוקי. נסכם על 2-1?

בכיינים הביתה.

קורא 3 במאי 2011

טענות פתאטיות ולא רלוונטיות. משחק חד צדדי, אתם יכולים לדמיין את ריאל בגמר אם זה ישפר את ההרגשה. אגב, היה משחק ספורטיבי, והיחידי שלא השתחרר מההיגררות להתחזויות החד פעמית או הקיצונית של המשחק שעבר הוא בוסקטס, שכנראה זה חזק ממנו.

קורא 3 במאי 2011

צור, אני יבהיר את עצמי – זה דומה לאימרה של לואיס פרננדס -"ניצחנו במחצית השנייה"

צור שפי 4 במאי 2011

ממש לא דומה. אני מדבר על הרחקה לא מוצדקת (זו של פפה). אני מדבר על זה שברצלונה, קבוצה אדירה ועצומה, מקבלת סיוע מהשופטים באופן שיטתי ברגעים קריטיים (צ'לסי 2009, ארסנל השנה – ההרחקה ההזויה של ואן פרסי).

קורא 4 במאי 2011

אתה ראית את בארסה מוטרדת ב1-1 ועושה כל שביכולת להכריע את המשחק? לכך כוונתי. על טענות הסיוע השיטתי וההסתכלות הסלקטיבית בעובדות (טל פירט על זה 20 פעם בפוסטים קודמים) באמת חבל לטחון שוב.
ההבדל הוא שקבוצה אחת, אחרי שריקה נגדה מקבלת את זה כמציאות אליה יש להתייחס (למשל, בארסה אחרי פסילת השער החוקי של מסי באמירויות, לא התייחסה במשחק ובסופו כאילו זה 2-0 או2-2, כי לא אישרו את השער), וקבוצה אחרת מתקרבנת ועושה מזה קמפיין שלם. תסתכלו קצת על עצמכם (או הקבוצה שלכם)

השלונגונונג האחרון 3 במאי 2011

בדיוק!
צריך לשים את הדברים בפרופורציה.
וזו עוד השנה הראשונה שלו במועדון (כמו שאמרת)…

ואני לא חושב שזה יהיה מופרח לחשוב שאם פפה לא היה מורחק, המשחק הראשון גם היה יכול להסתיים בתיקו (אולי אף 1-0 לריאל).

נ.ב.
אדביור משחק מכוער, ויותר מזיק לקבוצה מאשר מועיל. מקווה שלא ישאר. לפחות הוא לא נותן סיבה להשאירו…

נ.ב. 2:
המחצית הראשונה במשחק הקודם הסתיימה בדיוק באותה תוצאה כמו במשחק היום. אלא שבמשחק הקודם ריאל נראתה הרבה יותר חדה ומדיוקת (ולא התרוצצה יותר מדי, נתנה לבארסה להוציא לעצמה את המיץ). מה שמוכיח שהמשחק ההגנתי של מורניו נגד בארסה יותר יעיל.
אבל העיקר שהיום ארבל קיבל את הבידור שלו…
וכנראה שרונאלדו קיבל את התשובה, למה מוריניו משחק כמו שהוא משחק נגד ברצלונה.

יואב 3 במאי 2011

עזי,
זה פשוט אווילי.
רונאלדו לא מקבל לפחות שלוש שריקות נכונות באיזור העשרים, שלושים מטר, כאילו הכל בסדר, הכל רגיל, ככה זה צריך להיות.
איך אפשר לשחק מול קבוצה(הטובה בעולם) שנופלת כשהיא מאבדת את הכדור?
וכולם משתפים פעולה עם האיוולת הזאת. מוריניו צודק בכל מילה.
אני חסר אינטרס כאן, אין לי רגש מיוחד לעניין וגם אין לי העדפה(אם יונייטד תעפיל).
זאת הצגת תאטרון וכאוהב כדורגל – זה מקומם.

עזי 3 במאי 2011

ואב, אותי אתה לא צריך לשכנע. תנסה את יורם ארבל, אופ"א ואת שטופי המוח.
אגב ברצלונה הבקיעה היום לראשונה בארבעה משחקים והארכה נגד 11 שחקנים, הישג יפה לקבוצה הטובה בעולם

סופרפלי 3 במאי 2011

!!!!

איל 3 במאי 2011

כאילו לא היה 5:0 בין הקבוצות האלה.

צור שפי 3 במאי 2011

זה היה לפני הפקת לקחים. נא להתייחס לסדרת המשחקים האחרונה. הדמגוגיה לפח!!

סופרפלי 3 במאי 2011

כמה פעמים ביזה ארבל היום את שחקני ריאל מדריד, כאילו אי אפשר אחרת לתת כבוד לברצלונה.

אסף 3 במאי 2011

אייל, אל תפריע. אתה לא יודע שה 5-0 הושג רק בזכות האדום לראמוס בדקה התשעים? אם השופט לא היה מציל אז את ברצלונה כנראה שריאל היתה מבקיעה 5-6 שערים….
עזוב, זה לא משחק של ברצלונה אם לא שמעת כאן תלונות על השיפוט.

צור שפי 4 במאי 2011

דמגוגיה זולה.

DE 3 במאי 2011

נמחק

תגובות מהסוג הזה תכתוב בשמך המלא ועם אי מייל אמיתי.

בתודה מראש,

רונן דורפן

DE 3 במאי 2011

קוראים לי שי וזה האי מייל האמיתי שלי.
עכשיו אתה מוזמן להחזיר את התגובה.

בתודה מראש,

שי בריק

דורפן 3 במאי 2011

שירות שמירת תגובות מכוערות סגור בשעות אלו. הייתי מציע שתנסח את הדברים קצת יותר טוב ותעלה אותה שוב. וגם אסתדר בלעדיה.

סופרפלי 3 במאי 2011

אין ברירה, נאלץ לתמוך ביונייטד בגמר.

MOBY 4 במאי 2011

או להסתכל בתקציר….
לחכות לדקה ה-70 להתחלת העימות.

אביאל 3 במאי 2011

כמה הערות, פיקה דוחף את רונאלדו, שפוגע במסצ'רנו בעקב בעקבות הנפילה (כאילו שרונאלדו היה יכול להתחמק), הוא נותן עוד צעד, מבין שהכדור בדרך לשחקן של ריאל ונופל.

דבר שני, איפה לעזאזל היתה עבירה של דה מריה על פויול.

על השיפוט גמרנו לדבר שהודיעו שדה בליקר, זה שאפילו לא הודה בשנה שעברה שהרחיק מוטה אחרי התחזות של בוסקטס.

בקשר לקאקא, אני חושב שהוא סיים את דרכו בריאל, זה הצ'אנס האחרון שמוריניו נתן לו וקשה לי להאמין שהוא ישאר בריאל כשחקן ספסל.

לגבי יורם ארבל ושגיא כהן, לפחות בהתחלה שגיא כהן הכניס לו קצת בזמן השידור, עוד שנה שהוא אינו אובייקטיבי כמו שהוא אמור להיות ומשפט הערב "זה לא פוליטלי קורקרט" לאהוד את ברצלונה בימים אלו שיספר את זה לעיתונאים כמו יעקב זיו, שאחרי הכתבה על מוריניו היום הקשר שלו לכדורגל נראה לי הזוי בהחלט.

יואב 3 במאי 2011

אביאל,
השריקה נגד דה מריה היא ממש התמצית של המשחק(ושל התאטרון).
לכאורה שריקה קטנה שאף אחד לא יזכור, שמנעה מצב של שניים על אחד רק כי פויול החליט עכשיו ליפול.
לא תמיד צריך להרחיק או לטעות בשריקות הגדולות.
מקרי דה מריה ורונאלדו קרו באפס אפס.

אלי 3 במאי 2011

והכי מביך היה כששגיא כהן החמיא לפרזנטור של האגיס על אצילות הנפש שהוא גילה כשהוא קם(!!!) לאחר עבירה ולא נשאר לבכות.

סאני 3 במאי 2011

מדהים, שחקן של ברצלונה שלא מתבכיין ולא מרמה, ממש חסיד אומות עולם.

(ובלי קשר, אני שונא את ברצלונה אבל מסי הזה בחור טוב, ושחקן מדהים, וכואב לי בשבילו על כל הכניסות ברגליים, רק שלא יפצע).

גל ד 4 במאי 2011

לאחר עבירה מסוכנת ומכוערת מאחור, יש להדגיש. אבל ריאל אף פעם לא עושה כאלו, נכון? זה השופטים שמתנכלים.

אביאל 3 במאי 2011

יואב – אני האחרון שצריך לקבל הסברים על ברצלונה, כתבתי את אותן תגובות בדיוק לפני שנתיים וגם לפני שנה וגם עכשיו.

נקווה שבשנה הבאה משהו ישתנה.

זיזו 3 במאי 2011

לאס!

אבישי 3 במאי 2011

זה היה פחות נורא מהקודם, אבל עדיין, ובתור אחד שמעדיף את מחנה בארסה על ריאל, צורמות כל ההתחזויות הללו.
הדבר היחיד שהייתי יכול לאחל לכל אחת מהקבוצות הללו הוא להצטרף לליגה האנגלית, וכמובן שיהיה כאן מי שיגיד שהן לוקחות אותה בהליכה, אבל יותר משמעניינת אותי התוצאה הסופית של הליגה מעניין אותי לראות את ברצלונה משחקת נגד בלאקפול, סנדרלנד או סטוק בחוץ ועוד עם שיפוט אנגלי. אני צופה שאחוזי הזמן שיהיה שחקן של ברצלונה מתפתל מכאבים על הדשא (או בוץ אם מדובר בחורף) יהיו גבוהים מאחוזי ההחזקה שלה בכדור.

דורפן 3 במאי 2011

מאד קל להעריך לכאן או לכאן מה יקרה אם ברצלונה תתקבל לליגה האנגלית…. בעיקר כי זה לעולם לא ייבדק!

אלון 3 במאי 2011

תגידו אתם חיים בסרט? לא ראיתם את המשחק שאני ראיתי?

אני ממש לא אוהד של אף אחת מהקבוצות (יאללה וולנסיה), אבל הבכינות והדה- לגיטמציה של אוהדי ריאל באמת עוברת כל גבול.

אני ראיתי קבוצה שבאה לשבור רגליים. קבוצה שרק בנס (וכנראה בעקבות הבכיינות הקבועה) לא גמרה את המשחק עם 4 אדומים (קרבליו, איביור, אלונסו, דיארה). קבוצה שבעטה פעם אחת לשער כל המשחק וגם זה בעקבות טעות של ברצלונה. ולהזכיר מדובר בקבוצה היקרה בעולם!

על רונלדו לא הייתה שום עבירה, הוא נפל והתגלגל על הרגל של מצ'ארנו שהכדור היה אצלו- שריקה ברורה ולא בכדי אף אחד בריאל לא התווכח.

באמת, לבכות על שיפוט במשחק כזה שבו השופט מציל את ריאל מתבוסה זה פשוט מביך…

בהצלחה למנצסטר.

אלון 4 במאי 2011

הסתכלתי. וזה עדיין ברור כשמש. אין עבירה על רונלדו, שנופל ופוגע באופן ברור ברגל של מא'צארנו, מה שמונע ממנו להגיע לכדור.

אני באמת לא מבין… אולי אהדת ריאל מגיעה עם עיוורון סלקטיבי…

אלון 4 במאי 2011

ואתה יודע מה, נגיד והייתה עבירה מוקדמת על רונלדו (למרות שאני לא רואה אותה). עדיין אין הרי וויכוח שהוא מתגלגל על הרגל של מא'צרנו ומפיל אותו (כלומר, עושה עליו עבירה), ולכן מכל מקום אין כאן המשכיות ומכסימום הגיע לריאל בעיטה חופשית על העבירה. את הגול אי אפשר לאשר בכל מקרה.

סופרפלי 4 במאי 2011

אם אתה מפיל שחקן מהקבוצה השנייה והוא נופל על שחקן שלך, זו לא עבירה. חוק היתרון היה צריך להיות מופעל, וכו'.

דורפן 4 במאי 2011

אלון – פה אתה טועה. אין פה שרשרת של עבירות. השאלה היחידה היא למה רונאלדו נפל. אם הוא נפל בגלל פיקה אז בכלל אין עבירה מצידו ואז השער חוקי. אני משער שהשופט קבע שהוא נפל שלא בגלל הדחיפה של פיקה.

אורי המקורי 4 במאי 2011

זאת באמת היתה פסילת הגול הכי מגוחכת שראיתי בחיי. גול חוקי לחלוטין שהיה משנה את המשחק.

יניב 4 במאי 2011

אתה טועה.
לא היה גול.
אתה יכול לטעון שהייתה עבירה על רונאלדו והשופט החליט לתת יתרון אך ברגע שרונאלדו נפל על הרגל של מסצ'ראנו זו עבירה על מסצ'ראנו ( ללא שום קשר שרונאלדו לא שלט בנפילה). במידה ולא הייתה עבירה אז העבירה על מסצ'ראנו הייתה צריכה להישרק.
לדעתי היה צריך להיפסק כדור חופשי לריאל ברגע שרונאלדו נפל מסצ'ראנו.

דורפן 4 במאי 2011

יניב – לא. שחקן יכול לבצע עבירה רק אם הפעולה שלו ביוזמתו/רשלנותו וכו'. בהקצנה: אם אני זורק שחקן יריב על השוער שלי, הוא לא מבצע עבירה על השוער.

ההחלטה של השופט הייתה שרונאלדו לא נפל בגלל פיקה. זה הכל. אם רונאלדו נפל בגלל פיקה היה צריך לאשר את השער.

יניב 4 במאי 2011

אתה מתאר מצב דו צדדי.
בהקצנה לצד השני: אני מושך קלות בחולצה של יריב אחורה. השחקן נופל קדימה (כמו שקורה ב-99 אחוז מהמקרים).
היה לשחקן שליטה בנפילה, מה שלא מוריד מעצם העובדה שזו עבירה.
האם לשופט יש מימד של החלטה לגבי שליטת הנפילה של השחקן? אם לא, מה מונע מרונאלדו להתגלגל קדימה לרגליים של מסצ'ראנו כמו שקרה? איפה הגבול נמתח?
מצבים כאלה לא קורים הרבה אבל כשהם קורים לדעתי חוק היתרון צריך להתבטל.

אורי המקורי 4 במאי 2011

ולדעתי היה המשך של חוק היתרון. שלא לדבר על הנפילה התיאטרלית של מסצ'ראנו. לא משנה, זה לא תירוץ ואין יותר מדי על מה להתווכח. ברצלונה קבוצה יותר טובה מריאל. המשחק היה טוב אבל יכול היה להיות יותר טוב.

אלון 4 במאי 2011

רונן- אני בטוח באופן וודאי שאתה הוא שמפרש את החוק לא נכון (יהיה מעניין לשאול שופט).

צריך להבדיל, פיקה לא דחף את רונלדו על מא'צרנו, אלא עשה עבירה (נניח ). רונלדו נפל ובהמשך פגע ברגלו של מצ'ארנו ועשה עליו עבירה. במצב כזה לא ניתן להמשיך את המהלך בשום אופן.

אם נקצין- הטענה שלך בעצם הופכת את חוק היתרון לבדיחה. נניח שמבוצעת עבירה ורונלדו מקבל יתרון, מה מונע ממנו לזנק עם רגל שלוחה קדימה על מנת לנטרל את המגן ולהשאיר שחקן מול שוער?

ומה היה קורה לו היה מזנק בצורה יותר חזקה על רגלו של מא'צרנו ובנפילתו של מא'צרנו היה נכבש שער עצמי?

הגישה שלך אינה הגיונית, אינה הוגנת ופותחת פתח לרמאות. חמור מכך, היא גורמת לכך ששופטים יאלצו לקבוע מה הייתה הכוונה של השחקן שמבצע עבירה אחרי יתרון. האם עשה זאת במהלך מתוכנן או לא.

וגם אחרי כל זה, במקרה שלנו נראה לי די ברור שאף אחד לא נוגע ברונלדו.

סופרפלי 4 במאי 2011

אתה לא מבין את ההבדל בין מישהו שמפיל שחקן על שחקן אחר לבין מישהו שעושים עליו עבירה ואז עושה עבירה בעצמו?

אלון 4 במאי 2011

סופרפלי- נהפוך הוא, דומה שאתה לא יודע להבחין במה שקרה בפועל במגרש.

גם אם הייתה עבירה של פיקה (ולא הייתה), הרי שהוא לא דוחף את רונלדו על מא'סצרנו. רונלדו נופל לדשא, ממשיך ועושה גילגול, -ולאחר מכן- פוגע ברגלו של מא'סצרנו ומפיל אותו. אם נלך לאנלוגיה מעולם המשפט, הרי שהקשר הסיבתי בין שתי העבירות נותק. ובמקרה של ספק, האפשרות ההוגנת היחידה היא ללכת במקרה הזה לטובת מא'סצרנו (שאם לא כאמור, נפתח פתח לרמאות.

אין ספק שאישור גול במצב הזה הייתה החלטה שערוריתית בהרבה.

וסתם שאלה, אם זה כלכך ברור, איך יכול להיות שרונלדו, האיש שמעולם לא עשה עבירה, אפילו לא התווכח עם השופט.

אביעד 4 במאי 2011

אלון, דווקא הגישה שלך פותחת פתח לרמאות (בעיקר במצבים נייחים). הנפילה של רונאלדו לא הייתה מוגזמת, תיאטרלית או בלתי הגיונית. הוא נפל קדימה, בדיוק כמו שקורה למישהו שנופל כשהוא בספרינט. אין שום הבדל בין הנפילה של רונאלדו לבין דחיפה – בשני המקרים לא הייתה שליטה בנפילה. אתה יכול לטעון רק שפיקה לא ביצע עבירה, לא ניתן באופן הגיוני לטעון שרונאלדו "ניצל" עבירה של פיקה בכדי להפיל את מסצ'ראנו.

אייל 4 במאי 2011

מצפייה בקליפ (ולאור מקרה ואן פרסי בשמינית הגמר), ברור שהטעות האמיתית של השופט היא שלא הוציא להיגוואין כרטיס צהוב על כך שבעט לשער אחרי השריקה!

תומר חרוב 4 במאי 2011

:)

קורא 4 במאי 2011

חד משמעי, בחיים לא עבירה של פיקה (לא במשחק הקרוי כדורגל). מאה אחוז עבירה של רונלדו, גם אם לא התכוון לכך.

Danny 4 במאי 2011

Ronaldo, after Barca's goal had this look on his face: Why am I here? I should have stayed with Alex

Tal 4 במאי 2011

ברוך שפטרנו, מוריניו.

התעייפנו מהבכי, מהקיפוח ומדמעות התנין על הרחקות אחרי שאתה נותן הוראות לקצץ רגליים ולדרוך על שחקנים שעל הרצפה (ועוד לבכות בתקשורת על השופטים ועל התחזויות! מסי צריך קביים אחרי הסדרה האחרונה).

אני מניח שכל שונאי בארסה (והקונפורמיזם, ואולי שניהם) ימצאו כבר כל מיני סיבות לכישלון (שוב השופט? ההתחזויות? הקונספירציה? פתאטי) ואיך להכתיר מאמן שסיים במקום השני בליגה הספרדית עם ריאל מדריד וחטף תבוסת קריירה בקלאסיקו כמאמן השנה, אבל כמו כל שנה, אפשר רק להתענג על הכדורגל של הקבוצה הטובה בעולם ברשותו של המאסטרו, כל שבוע, כל משחק.

זיזו 4 במאי 2011

אפשר להגיד ברצלונה!

אבל יותר נכון להגיד ברצלונה*

סימנטוב 4 במאי 2011

לייק

אביאל 4 במאי 2011

Tal – ברוך שפטרנו מוריניו ?! על דבר כזה נותר לי להגיד פחחחח, הוא כאן כדי להישאר והוא גם הבהיר את זה אחרי המשחק הקודם.

הוא ימשיך לעשות צרות לברצלונה, יעשה רכש איפה שצריך, אתה גם מוזמן לראות את אחוז השיפור שלו בעונתו השניה בקבוצה, בפורטו, צ'לסי ואינטר. וכן הוא עצר את ברצלונה שלוש פעמים ולקח להם תואר, אל תצפה לכמות כזו של מפגשים בשנה הבאה, זה כנראה יסתכם בשניים בליגה ואולי בגביע, ככה ששני תיקו ואולי נצחון באחד בהם יתן פוש רציני לריאל, שכפי שאמרתי ככל הנראה תשתפר מול יתר הליגה.

Tal 4 במאי 2011

אני מאוד בעד שתהיה תחרות צמודה בליגה הספרדית ושכל קלאסיקו יהיו מלחמה על הדשא, חיזוק של ריאל יהפוך את חודש מאי שלי להרבה יותר מעניין.

מה שמאסתי היא הגישה המתבכיינת והמקופחת שלו. מאוד לא 'מיוחד' ואפילו בריאל מדריד טוענים שלא מכובד. אולי עם תארים או לפחות תחרות מוריניו יעלה כדי לשחק ולא כדי לקצוץ, ואז גם התירוצים שאחרי כן יהיו פחות פתאטיים.

אייל 4 במאי 2011

בעונה הבאה צפויים לפחות ארבעה מפגשים בין ריאל ובארסה, בגלל הסופרקופה.

אורי המקורי 4 במאי 2011

כמה דברים טובים בכל זאת כי זה מה שאוהדי ריאל עושים, חושבים על השנה הבאה.
ריאל שיחקה היום לא רע בכלל בחלקים גדולים של המשחק (וגם של הסדרה). דיארה היה היום המצטיין של ריאל וחיפה פחות או יותר על החסרון של פפה וגם על החולשה של צ'אבי אלונסו (חצי עונה ראשון נהדר, חצי שני איום). הוא שיחק חזק אבל לא מלוכלך. כמו שצריך לשחק כדורגל.
ריאל צריכה לשחק בהרכב קבוע של 4-3-3 עם רונאלדו שאני מקווה שישאר, קאקה שאני מקווה שישאר והיגוואין. חשוב להביא חלוץ (מהיר) במקום אדבאיור שעוד בארסנל אמרתי שהאתלטיות האסתטית שלו מחפה על חוסר היכולת לשחק כדורגל. בנזמה שחקן חמוד לספסל. פפה, לאס, חדירה ואלונסו הם קשרים אחוריים מצויינים שיכולים לשחק ברוטציה. הם עשו את העבודה במפגשים נגד בארסה והראו שהשד לא כזה גדול ב-11 על 11 רגיל. מה שכן חסר הוא שחקן יצירתי נוסף שיכול לתת פס. אוזיל נתן כמה משחקים קסומים העונה אבל משום מה, לא מסוגל לשחק יותר מ-60 דקות. בקיצור, הייתי משלם על אינייסטה 100 מיליון או על הדבר הכי קרוב 50. אוי כמה שהתגעגעתי לגוטי העונה.
בהגנה לא צריך לשנות כלום ועוד שנה ביחד תהפוך אותם לחוליה הטובה באירופה.
בקשר למוריניו, באמת שלא אכפת לי.

ניינר 4 במאי 2011

אני מקווה עכשיו לא לשמוע על הפאקינג מוריניו הזה כמה חודשים, עד העונה הבאה. האיש המאיס את עצמו על כל העולם ושקט ממנו לא יזיק לאיש. מעבר לכך שהוא נכשל השנה בריאל ואי אפשר להתווכח על זה. מותר להיכשל אבל הוא גם נכשל וגם המאיס את עצמו על כל העולם (וגרם לריאל לשחק כדורגל מחריד אבל זו כבר בעייה שלהם).

barakbl 4 במאי 2011

אני לא יודע אם פסילת הגול היתה הכרחית/נדרשת (קשה לי לקבוע, שווה לשמוע מה שופטים אומרים בענין) אבל לפחות שני אדומים ברורים הגיעו לריאל הרבה לפני כן. בהתחשב בזה שאדום אחד בודד הוא זה שהכריע את המשחק במדריד וגרם להתפרקותה על פי הבכיינים ממדריד ועדת המעריצים כאן ובתקשורת, אפשר להניח שטעויות השיפוט (האדומים שלא נשרקו לדעתי ללא ספק לנוכח העליהום של ריאל) היום קיפחו בצורה ברורה דווקא את ברסה, גם אם מניחים שהגול חוקי.
סביר להניח, על פי הנ"ל שהאדומים היו הורגים את המשחק וברסה היתה מנצחת.

לפרקים היום היה נדמה שריאל מחפשת את האדום, רק כדי שאח"כ יוכלו לנפנף שוב בזה שבכל המשחקים מול ברסה הם גומרים ב 10 שחקנים. ההתנהלות של ריאל, היא איך לומר, מהווה אחיזת עיניים.

וכן, ההתחזויות הנפוצות בספרד, כולל בברצלונה דוחות. הגיע הזמן לטפל בזה. היום זה היה בעיקר יום של אלימות קשה מצד מדריד (ואיזה פאול אחד מכוער של מסצ'רנו). ההתחזויות לא היו חלק משמעותי היום במשחק (תודה לאל), וכל הבכיינות על הגול הפסול היא בדיחה.

והמסקנה הכי עצובה לדעתי מהערב הזה היתה שריאל פשוט לא יודעת להפסיד בכבוד. במקום להפסיד בצורה מכובדת היא היתה עסוקה בלנסות לשבור רגליים. מהקבוצה הכי מעוטרת והכי גדולה בהיסטוריה כנראה, אתה מצפה ליותר פאסון.

גיל 4 במאי 2011

גועל נפש של כדורגל. לדעתי צריך להביא כמה שחקני הוקי כדי ששחקנים ילמדו מה זו באמת אגרסיביות. בכלל, עדיף להסתכל על הוקי בימים אלו. ספורט של גברים ולא כוסיות.

ברסלוניסטה 4 במאי 2011

שלום דורפן,

האם לדעתך פיקה ביצע עבירה על רונאלדו?

דורפן 4 במאי 2011

אני לא בטוח. אבל זו בעיני השאלה במחלוקת וההחלטה הקריטית במהלך. לא השאלה אם רונאלדו מפיל את משצ'ראנו

אלון 4 במאי 2011

רונן- ואם השופט היה חושב שהייתה עבירה, הוא היה שורק מייד, כי הרי לריאל לא היה כל יתרון התחלתי במהלך.

שער בכל מקרה לא היה יוצא מזה.

אסף רביץ 4 במאי 2011

ואחרי הכל ולמרות הכל, השורה התחתונה שלי היא זאת:

המשחקים האלה היו מצוינים לכדורגל, היריבות הזאת מצוינת לכדורגל, הדגש על ההצגות במשחק הקודם יעשה רק טוב לקראת ההמשך, תופעות כמו בארסה ומוריניו שמייצרות מאות תגובות בפורומים ברחבי העולם זה נהדר. מזמן לא חיכיתי כל כך למשחקים, מזמן לא התעצבנתי כל כך במשחקים ומהתגובות שאחריהם, אני לא יכול לחכות למפגשים של שנה הבאה.

גלן 4 במאי 2011

יש משהו נורא מדכא בתחלק מהתגובות כאן כבר שבוע שני. בעיקר מפתיע שלפחות שניים מהמגיבים הם "מכביסטים" (עזי ויואב).

ברצלונה היא הענק הגדול של תקופתנו. רשע, כן או לא כל אחד יחליט אבל הענק בלי כוכבית ובלי שמוכבית. וענק כזה לא מכים ביללנות על מייק לארגי את ארואסטי או פיצות ולא על דיונים אינטלקטואלים על הרחקות וגולים. איך גומרים דיון על עוצמה? אולי מעלים את דסאי סביצביץ ובובאן ושמים את זוביזרטה בשער השני.

הכוכבית הזאת שכל אחד ממציא פה (גם בענייני הקיזוז והאליפות של הפועח ואני כידוע אוהד חיפה) היא חרפה בעיני. די לבכי ולנהי. הענק יפול כי זאת דרכו של עולם. כל השאר זה "הפועליזם" במיטבו.

גלן 4 במאי 2011

הרבה זמן לא ראיתי את מיאמי- אני לא כ"כ נהנה בינתים למרות שהם מובילים.

יואב 4 במאי 2011

גלן,
כאוהד יונייטד בסיפור, אני חסר עניין ויותר מזה, רגש(בהקשר למי שתבוא לגמר אם יונייטד תעלה).ריאל וברצלונה מספקות אתגר אחר לגמרי למשחק גמר אחד, ממש חסר אינטרס כאן. באמת.
אם תשאל אותי ברגש ארת מי אני מעדיף משתיהן, אני ריאל כי אבא אהב את העיט ומיצ'ל(ומטורף על ראול)וכי אני כילד בהיכל, ראיתי את קורבאלן ובראבנדר. כל התחושה מסביב למשחקים מול ריאל גרמה לי להרגיש שמדובר בדבר האמיתי.הלבן שלהם היה כזה.מאז,יש לי כבוד לבלאנקוס.
סן אפיפניו וברצלונה, בעיניים של ילד אז, נראו לי זיוף.ככה היה אז בעיניים שלי.
גלן,
לא יכול להיות שצלסי לא מקבלת בבית פנדל אחד מחמישה, שישה.
לא מובן למה רונאלדו לא מקבל שריקה בכלל שקרובה לשער.
אולי מוריניו מגזים אבל הם נופלים.תמיד ברגע הקריטי.והכל נראה הגיוני ובסדר.זה לא כך. אני רואה ומבין את המשחק.ריאל(ספציפית עכשיו) מתמודדת מול כוחות גדולים ממנה.היא גם קבוצה נחותה יותר אבל פשוט אין לה סיכוי….
ברצלונה היא הקבוצה הטובה והמיומנת ביותר בעולם. הם לא צריכים את זה בכלל.
גלן,
שוב אומר, אני חסר אינטרס כאן.הקלסיקו השיקרי הזה לא מעניין אותי יותר ממכבי נגד באר שבע בנוער(הייתי שם היום ונהנתי)או יונייטד-וויגן.
ממיק לארגי וארואסטי היכו אחד את השני.
מרסר אכן נתן סטירה לתומר(השודד הגדול בטרינג) בדקה הראשונה.
ואין דבר כזה הפועליזם, בטח לא במיטבו(:

S&M 4 במאי 2011

שני דברים:
1. זה פאתטי לדבר על השיפוט כל הזמן. אני מבין למה מוריניו עושה את זה (כי כך הוא חוסך מהשחקנים שלו כרטיסים אדומים שמגיעים להם: שופטים חוששים להרחיק אותם, כדי שלא יגידו שהם מוטים). אבל למה אתם, חובבי כדורגל ניטראליים לכאורה, נכנסים לנישה המטופשת הזו?
2. אלוהים ירחם על יונייטד בגמר (אם תעלה). האתוס המנצ'סטרי לא ייתן לפרגוסון לשחק סגור מדי, וזה מתכון די בטוח לתבוסה כואבת מול ברצלונה. עושה רושם שיונייטד הגיעה לסיום העונה לא בכושר אופטימלי.
3. הערת בונוס, עלי: אין בכדורגל משמעות לשאלת ה"כוונה" בביצוע עבירה. זה עד כדי כך מודגש, שאפילו בעבירה מסוג "משחק מסוכן" לא מעניין בכלל מה הייתה כוונת השחקן, אלא אם התנהגותו יכולה הייתה לגרום עבירה אם וכאשר היה פוגע. לכן, אם הפריעו לשחקן לבצע פעולה, זו עבירה, ובכלל לא חשוב למה. עכשיו אתם יכולים להמשיך את הדיון המרתק (והעקר) בשאלה אם פיקה דחף או רונאלדו מעד על הכובש, וכד'.
4. עוד בונוס: שיישרף ערוץ הספורט. ולא בגלל שגיא כהן, אלא בגלל היחס שלהם לצרכנים – אני צריך לראות נ.ב.א בסטרימינג?! שערוריה שלא תיאמן ממש.

אביאל 4 במאי 2011

גלן – אני אוהד בית"ר, אז איך זה מסתדר עם התיאוריה שלך ?

השאלה הגדולה היא, מדוע הענק של הדור כהגדרתך, צריך לפני שנתיים שופט שיעלה אותו לגמר, למה רק נס השאיר את אינטר בשנה שעברה מולו ומדוע השנה הוא נזקק להרחקה מפוקפקת כדי לנצח יריבה נחותה ממנו בחצי הגמר, איך הדפוס הזה לא יגרום לשים כוכבית מעל התארים ? אתמול נכבש שער השדה היחיד של ברצלונה מול ריאל בארבעת המפגשים כאשר ריאל שיחקו ב11 שחקנים, סתם עוד הערה קטנה על ענקים למינהם.

אל פריון הדגה 4 במאי 2011

ולחשוב איך כל ההיסטוריה היתה נראית אחרת, אם ריאל מדריד – וכל יתר העולם – היו מתגייסים למטרה אחת: להחתים את מסי בכל מחיר.
זה הכל. ואז, לא היתה מתפתחת כל הסאגה, מכריסטיאנו ועד מוריניו, מהשופטים ועד התקשורת.
כמה הוא כבר עולה? שווה כל פרוטה.

שיפוד רץ 4 במאי 2011

אני באמת לא מבין מה אנשים רוצים – ברצלונה שחטה את ריאל במחצית הראשונה, ורק בזכות יכולת שיא של קסיאס הם נמנעו ממבוכה גדולה.
חוץ מזה, השופט באמת היה רחמן עם שחקני ריאל, שגם לשלושה מהם היו יכולים להוציא אדומים אחרי שני צהובים (קרבאליו, אדבאיור, אלונסו) וגם התלוננו לשופט אשכרה על כל שריקה. יש עבירות כחלק מהמשחק, ושחקני ריאל התלוננו כאילו כל עבירה הייתה הצגה של ברצלונה. מפתיע לראות שמסי סיים את המשחק עומד.
מעבר לכך, אני לא מבין מה אנשים פה אומרים שאם הגול של היגוואין היה מאושר אז המשחק היה משתנה – גם כשריאל השוו (גול די מקרי לכשעצמו), היא די לא המשיכה לעשות כלום… ריאל הגיעה למשחק הזה בחוסר אמונה מוחלט, ובקושי בעטה לשער כל המשחק. קבוצה שנמצאת בפיגור של שני שערים בחצי גמר ליגת האלופות ובקושי מנסה להבקיע, לא צריכה להיות בגמר, וזהו.
אפשר לדבר עד מחר על השריקות לטובת ברצלונה וההתחזויות של שחקניה, אבל מקבוצה בסדר גודל של ריאל ועם שחקנים כאלה, יש ציפייה לכדורגל, ולא לקרב הוכחות.
הקבוצה היותר טובה ניצחה, ובצדק

זיזו 4 במאי 2011

שחטה אותם 0-0?

עלי מוהר היה גאה.

כוכב עליון 4 במאי 2011

לזיזו, כבודו של עלי במקומו מונח,אבל זכות היוצרים לקווין קיגן שאמר אחרי המשחק מול יונייטד ב 96, במחצית הבסנו אותם 0-0, כזכור או לא קנטונה בעונה חלומית נתן לנו נצחון 1-0 בחצי השני ומשם הדרך לאליפות הייתה סלולה

שיפוד רץ 4 במאי 2011

כנראה שלא שמת לב לפרט קטן שכתבתי – יכולת שיא של קסיאס.
תקרא – זה שם

ויינר 4 במאי 2011

חברים, אני אוהד ריאל, אבל באמת שנמאס. אי אפשר לעבוד על כולם כל הזמן. כמה אפשר להתעסק בשיפוט? ובהצגות של ברצלונה?
הקבוצה הטובה יותר ניצחה. ברצלונה היא הקבוצה הטובה בעולם , והיא תזכה באליפות אירופה, ולשם שינוי זה יהיה בזכות ולא בחסד.

ממש הזוי לשמוע כאן אוהדי ריאל שמאשימים את השופט בכל תחלואי המין האנושי. נכון, כנראה שהיו צריכים לאשר את השער של ריאל. אבל גם אם השער היה נכבש, זה לא היה עוזר – ריאל לא הגיעו ל-3 מצבים כל המשחק גם ככה.

תאמינו לי, אני סובל לא פחות מבארסה. כבר שנים מנדנדים בכל מיני ערוצים משוחדים שזו הקבוצה הטובה בהסטוריה – ולא רק שהיא לא כזו, היא גם מעולם לא הייתה קרובה להוכיח זאת, כשלא הפגינה שליטה בשום מקום מלבד בליגה הספרדית. היא ממוקמת בצמרת האירופאית כמה שנים, אבל שנה שעברה נוצחה, ואלמלא שופט אומלל (ואז, כל ההאשמות היו מדויקות) גם לפני שנתיים הייתה מנוצחת. אולם, השנה היא תזכה, ולא עם כוכבית, כי היא באמת הקבוצה הטובה ביותר. וכל מי שראה את המשחק אמש, לא יכול להאשים את השופט.

ולמרות כל זאת, זה לא אומר שלא מדובר בקבוצה הדוחה ביותר בהסטוריה. אבל את האיכות, אי אפשר לקחת להם.

הופ 4 במאי 2011

לא מסכים לגבי אישור השער ולא לגבי האיכות של בארסה (היא אחת הטובות בהיסטוריה לדעתי, והיא לא דוחה אותי בכלל ואפילו כוסית לאללה) –
אבל אתה מאזן יפה בין האהדה שלך לאינטגריטי שלך ועל כך לייק.
גם לגלן.

ויינר 4 במאי 2011

לגבי אישור השער, אני באמת חושב שזה כבר לא משנה. כל עוד שופטים נדונו לשפוט משחקים בעיניים בלתי מזוינות, טעויות לנצח יקרו. אם גם אם אני רוצה להאשים מישהו, אני מעדיף להאשים את מוסדות הכדורגל המסואבים.
חוץ מזה שגם אישור של השער לא היה משנה כלום. במונדיאל, אחרי שלא אישרו את השער של לאמפארד, זעמתי על אנשים שטענו שגרמניה הייתה מנצחת בכל אופן. כי טיבו של כדורגל הוא שאי אפשר לדעת, ולכו תדעו מה היה קורה אם גרמניה הייתה יורדת למחצית עם שער שיוויון בדקה ה-45. אבל אתמול באמת שלא היה קורה כלום. העליונות של ברצלונה הייתה מוחלטת, ובכל פעם שריאל קיבלה את הכדור, היא החזירה לקסיאס שבעט כמה שיותר רחוק.

הופ 4 במאי 2011

שוב לא מסכים, והפעם מהצד השני – טיבו של כדורגל הוא אכן שאי אפשר לדעת. זה משחק של מומנטום ושל ביטחון, ואני חושב שבארסה, עם כל העוצמה שלה, היתה נכנסת ללחץ עצום אם היא היתה סופגת. ואז באמת הכל אפשרי.

ויינר 4 במאי 2011

אז איך היא לא נכנסה ללחץ כשריאל השוותה אתמול? נכון שריאל הייתה צריכה עוד 2 , ולא 1 כמו במקרה הראשון – אבל עדיין זה היה אמור לשנות את המומנטום. לדעתי בארסה פשוט הרגישה חזקה מאוד מול ריאל אמש, ולא משנה מה היה קורה.
ברור שהכל אפשרי – אבל אני לא רואה את ריאל עולה בשום קונסטלציה.

הופ 4 במאי 2011

זה לא רק שהיא היתה צריכה עוד 2 ולא 1, אלא שעל השעון נשארו פחות מ 30 דקות. אם זה היה קורה בדקה ה-20 היא היתה נכנסת ללחץ.

כסיפוביץ 4 במאי 2011

רונן
ניתוח מצוין היום בעיתון.
טוב שנגמר

אביעד 4 במאי 2011

אחרי צפיה חוזרת ונשנית בשער הפסול, דבר אחד ברור לחלוטין: רונאלדו לא יכל ליפול בצורה אחרת. הוא לא יכל ליפול בצורה בה הוא לא נוגע במסצ'ראנו אז אין כאן שום ניצול ציני של חוק היתרון. כל דוגמאות ההקצנה שהובאו כאן לא רלבנטיות. כל מי שטוען להפרדה בין המהלכים (אלון ויניב למשל) בעצם טוען את הדבר הבא: רונאלדו רץ לכיוון השער ואז יש מגע עם פיקה והוא נופל. למרות שהנפילה מתרחשת לאחר ספרינט של רונאלדו, הוא היה חייב ליפול בלי במקום בלי תזוזה של ס"מ קדימה. נשמע הגיוני?
דוגמא אחרת – תסתכלו על מסצ'ראנו, תראו את הנק' בה רונאלדו נגע בו והנקודה בה הוא נעצר על הדשא. הוא התגלגל בערך 5 מ' כי המגע אירע בזמן שהוא רץ קדימה. זה בדיוק מה שקרה לרונאלדו – אירע מגע והוא נפל קדימה. אין שום דרך להפריד את המהלכים. ניתן אך ורק לטעון שהמגע של פיקה עם רונאלדו לא היה פאול. שום טענה אחרת לא יכולה להסביר את הפסילה.

הופ 4 במאי 2011

מעניין איך אהדה (או שנאה) יכולה לשנות נק' מבט. גם אני צפיתי בהילוך החוזר כמה פעמים ומה שלך ברור לחלוטין נראה לי מוטעה לחלוטין.
1. אין לי ספק שפיקה עשה עבירה על רונאלדו. הוא חסם אותו לא רק עם הגוף אלא גם עם הידיים.
2. לפי חוקי הפיזיקה אתה צודק ורונאלדו לא יכול "ליפול במקום בלי תזוזה של ס"מ קדימה". אמה מה, הוא לא נפל סתם סנטימטר קדימה אלא על הרגליים של הבלם. מקרי? הכרחי? אני לא בטוח. לדעתי רונאלדו רואה תוך כדי נפילה איפה מסצ'רנו נמצא והוא מכוון לשם.
3. מצד שני, מסצ'רנו קצת חיכה לנפילה הזו של רונאלדו והשתמש בה כדי ליפול. במובן הזה רונאלדו רק עזר למסצ'רנו ובדיעבד לברצלונה (שלא לדבר על ההצגה שהוסיף לנפילה, אבל זה קורה ב-90% מהעבירות, אחרת השופט לא שורק).
4. לשאלת "לפסול או לא לפסול" – אני באמת לא יודע. אני חושב שבמקרה כזה אי אפשר לתת יתרון – אחרת שחקן שעשו עליו עבירה יכול לתפוס את המגן כדי לסייע לחבר אליו הגיע הכדור, בשם היתרון (לדעתי אין פה משמעות לשאלת ה"כוונה" – כשמגן מפיל חלוץ שנמצא מול השער, זה פנדל וזה לא משנה אם המגן גלש בכוונה או שהחליק בגלל הרטיבות).
לסיכום – נעברה על רונאלדו עבירה, והוא מצידו השתמש בנפילה שלו כדי למנוע מהמגן להגיע לכדור, באותה מידה הוא היה יכול לתפוס אותו את הקרסול של מסצ'רנו עם הידיים, במקרה כזה לא צריך להפעיל את חוק היתרון וכך היה צריך להתייחס לזה: לשרוק פאול לטובת רונאלדו.
הייתי שמח אם היו שואלים שופט.
5. בלי קשר לעבירה הזו, אין לי שום ספק שהשופטים קצת מוטים לטובת ברצלונה. כמו שהם מוטים בכל ליגה לטובת הקבוצות הפופולריות יותר. קל יותר לשרוק לזכות הקבוצה האהודה (ומוריניו לא עזר כשתקף אותם ואת חבריהם למקצוע באופן אישי). אני מודה שזה הורס לי לפעמים את ההנאה מהמשחק, אבל ככה זה היה תמיד וככה זה יהיה, זה אנושי.

הופ 4 במאי 2011

6. המהלך: http://www.youtube.com/watch?v=xrDE6ooAR_M.
7. ומשהו מהצד השני, אם כבר עוסקים בהיפותזות – בכל משחק אחר ריאל היתה מקבלת כמה וכמה צהובים על ההתחלה שהיו הופכים לאדומים בהמשך, ואז הכל משתנה. לי זה נראה כאילו השופט הגיע במטרה לא לשלוף אדום ויהי מה (הוראה מלמעלה? ניסיון לכפר על השנה שעברה?). מוריניו הצליח להיכנס לראש של השופטים בסופו של דבר, אבל מאוחר מדי מבחינתו.

ויינר 4 במאי 2011

אולי זו פשוט הוראה מלמעלה לא להרוס את המשחק?
תמיד אפשר לומד שמי שמשחק פיזי הורס את המשחק. אבל אתה זוכר מה קרה בפעם האחרונה שפיפ"א הוציאה הוראה להרחיק כל שחקן שעושה עבירה מאחור. וכמה זמן לקח לבטל אותה.

הופ 4 במאי 2011

אבל אז אתה מניח שהשופט בא במטרה להרוס את המשחק, וצריך לקבל הוראה מלמעלה לא לעשות את זה. ועם זה אני לא מסכים.

ויינר 4 במאי 2011

לא, אני מניח שהשופט בא במטרה להיות צודק. הוא צריך לקבל הוראה להיות חכם.
אחד הדברים שאני שונא באנביאיי זה שעל כל עווית לא במקום ישר מקבלים טכנית.

אביעד 4 במאי 2011

הופ, את המשחק עצמו לא ראיתי אלא רק הילוכים חוזרים של המהלך הספציפי הזה. לכן לא התייחסתי למשחק, מה שהלך שם ומה הגיע למי. התייחסתי רק לשער הפסול הזה. בצפייה נוספת, אני לא כ"כ מבין את הטענה שרונאלדו "כיוון" ליפול על מסצ'ראנו. הוא נפל בקו ישר קדימה ובמקרה מסצ'ראנו היה לפניו. מילא אם הוא היה נופל שמאלה, ימינה או שולח ידיים קדימה ו"במקרה" תופס את מסצ'ראנו, אבל לא זה המקרה. הוא נפל קדימה והחלק בגוף שלו שפגע במסצ'ראנו היה הגב. נראה לי שאם רונאלדו היה מכוון ליפול על מסצ'ראנו, אז הוא היה מנסה להפיל אותו עם איבר אחר מאשר הגב שלו. מלבד זאת, זה לא נראה שרונאלדו בכלל ניסה למסור להיגואין אלא הוא ניסה ללכת לשער. קצת מוגזם לייחס לו יכולות ניתוח קונספירטיביות בשבריר שניה בנוסח "שיט, אני נופל, טוב, בוא אני אפול עכשיו, אתגלגל על הרגל של מסצ'ראנו ואז הכדור יגיע להיגואין לבד מול שוער".
בכל מקרה, להשליך מהסיטואציה הזאת לגבי "פתח לרמאויות" בעתיד זה מוגזם. אם שופט בוחר לאשר שער כזה בטענה שרונאלדו לא שלט בנפילה שלו, יש עדיין מרחק עצום ממצב כזה למצבי קיצון כמו שאתה ואלון תיארתם. שופט נורמלי בהחלט יכול לומר שכאן אין עבירה על מסצ'ראנו כי רונאלדו לא שלט בנפילה שלו (ובהנחה שהיא נגרמה ע"י פיקה, אחרת זב"ש רונאלדו) ובמקרה אחר לומר ששחקן אמנם נדחף לדשא, אך שלט בנפילה שלו וביצע עבירה במתכוון תוך כדי נפילה.
אני דווקא חושב ששריקה של השופט לעבירה של פיקה היא במצב הזה הדבר הכי גרוע. כי זה אומר שפיקה מבצע עבירה שמונעת מצב מאוד מסוכן נגד קבוצתו, הוא לא מקבל אדום (כי מסצ'ראנו לפניו) וריאל מקבלת בעיטה חופשית מכמעט 30 מ' במקום מצב של 2 תוקפים מול מגן אחד או חלוץ מול שוער.
אם השופט חושב שפיקה עשה פאול, אז שייתן יתרון (כי אחרת פיקה מרוויח מהפאול) ואם לא אז שיחליט כמו שהחליט – עבירה של רונאלדו ובעיטה חופשית לברצלונה.

הופ 4 במאי 2011

ההערה על הכרטיסים האחרים לא היתה מכוונת אליך אלא באופן כללי.
תראה, לדעתי יש כאן שתי אפשרויות:
1. השופט מחליט שרונאלדו הפיל את מסצ'ראנו בכוונה*. ואז מה הדבר הנכון לעשות?
לצורך העניין ומשום שזאת אפשרות "בכוונה", אפשר להקצין: נניח שרונאלדו מופל ע"י פיקה כמו שקרה ואז שולח את הידיים ותופס את הקרסוליים של מסצ'רנו. מה צריך לעשות במקרה כזה?
לדעתי במקרה כזה היתרון מתבטל (בעצם רונאלדו הוא זה שביטל אותו) וצריך לשרוק לעבירה של פיקה.
2. השופט מחליט שרונאלדו הפיל את מס'צראנו לא בכוונה. מקרה כזה אפשר להשוות אותו למצב בו שחקן נופל בטעות ומפיל שחקן אחר. במקרה כזה אפשר לטעון שבגלל שאין כוונה, אין פאול והיתרון ממשיך.
אני חושב שאין משמעות לשאלת הכוונה, השחקן מנע ממגן להגיע לכדור בצורה לא חוקית ולכן עדיין היתרון מתבטל. כאן הייתי רוצה לדעת מה שופט מקצועי היה אומר.
השופט אתמול בחר באפשרות השלישית והקלה מבחינתו, להחליט שבכלל לא נעשתה עבירה של פיקה ולהתייחס רק לפאול של רונאלדו.

*אני חושב שאתה ממעיט ביכולתיהם של שחקנים להחליט לאן ואיך הם נופלים. דני אלבס למשל יכול לספר רבות על מגוון אפשרויות הנפילה והקפיצה העומדות בפני שחקנים מוכשרים ואתלטיים כל כך. רונאלדו רצה כמובן להסתיר את הפאול שלו ולכן לא שלח איבר אחר, מה שהיה עושה את העבירה ברורה הרבה יותר.

אביעד 4 במאי 2011

בעניין ס' 1 – המקרה שתיארת שם הינו פאול.
בעניין ס' 2 – ההשוואה למצב בו שחקן נופל "בטעות" ומפיל שחקן אחר היא לא מדוייקת ואף מטעה. קח את הסיטואציה של אתמול ותעשה שינוי קטן – בוא נניח שלמסצ'ראנו לא היה סיכוי להגיע לכדור. מה מונע מפיקה להעיף את רונאלדו על מסצ'ראנו בכוונה כך שמסצ'ראנו ייפול? לפי שיטתך, במקרה כזה עדיין חייבים לשרוק ולעצור את המהלך.
אם נניח שפיקה ביצע עבירה על רונאלדו, אז מרגע זה (ובהנחה שהנפילה של רונאלדו הייתה טבעית) השופט צריך לבחור באלטרנטיבה שנוחה לריאל. הרי מי שמתחיל את שרשרת העבירות הוא פיקה ואין סיבה שקבוצתו היא זו שתיהנה ממנה. הדרך היחידה לנתק את השרשרת היא אם רונאלדו נפל במתכוון בדרך שתנטרל את מסצ'ראנו.
דני אלבס נפלא באקרובטיות שלו. אבל אנחנו מדברים על שני דברים שונים. האחד הוא לבצע נפילה אקרובטית ומרהיבה ככל האפשר והשני היא לבצע את הנפילה, באופן שבו תצליח להפיל את יריבך ותגרום לזה להיראות כאילו זה היה במקרה.
שים לב מה הטענה שלך:
אתה טוען שרונאלדו החליט וביצע סגנון נפילה כזה שלא רק יפיל את מסצ'ראנו אלא גם ייראה לצופה תמים כחלק לא מכוון מהנפילה שלו וזאת במטרה שהיגואין (אליו רונאלדו מראש לא תכנן בכלל למסור) יגיע ראשון לכדור. כל התהליך המחשבתי והביצוע של המזימה המתוחכמת הזאת היה חייב להתרחש בשבריר השניה שבין העבירה של פיקה לנפילה של רונאלדו. קצת מוגזם.

הופ 4 במאי 2011

על מקרה 1 – לא כתבת מה השופט צריך לעשות במקרה כזה.
על מקרה 2 – שום דבר לא מונע מפיקה להעיף את רונאלדו על מסצ'רנו בכוונה, ואז באמת השופט צריך לתת יתרון. שנינו מסכימים שזה לא מה שקרה.
גם אם מי שמתחיל את שרשרת העבירות הוא פיקה, רונאלדו לא יכול להשתמש בעבירה שנעשתה עליו כרישיון לעשות פאול על שחקן אחר. אם זה קרה לא בכוונה – כפי שאמרתי כבר אני לא בטוח מה ההוראה והייתי שמח לשמוע דעתו של שופט. לדעתי זה היה בכוונה.
אין צורך לסבך את מה שאני אומר כדי להפוך את זה לאבסורד. זה מאוד פשוט: רונאלדו נפל על הרגל של מסצ'רנו כדי למנוע ממנו להגיע לכדור, כשהוא יודע שהיגואין בסביבה (וזה ממש לא משנה אם הוא תכנן מראש למסור לו או לא). הוא לא תכנן ליפול דווקא עם הגב אלא תוך כדי הנפילה שלו, זה היה יכול לקרות גם עם הבטן או הירך. הוא פשוט לא היה שולח יד או רגל כי אז זה היה ברור שזה מכוון.
ה"תהליך המחשבתי והביצוע של המזימה המתוחכמת" לא דורש יותר משבריר שניה. מהלכים מתוחכמים הרבה יותר נהגים בראשם של שחקנים פחות מתוחכמים בפחות זמן מהזמן שהיה לרונאלדו להתגלגל שם. אפילו אני בימיי הגדולים בקט רגל הצלחתי בגאונותי ליפול לפעמים בצורה כזו שתמנע מהמגן להוציא את הכדור למתפרצת.

ויינר 4 במאי 2011

ואחרי שמיציתי את שנאת ברצלונה בחודש האחרון, אני עובר למוד שנאת מכבי ת"א לקראת הסופ"ש. אחרי הכל ברצלונה זה רק השטן הקטן. מי מצטרף?

תומר חרוב 4 במאי 2011

השער היה חוקי לגמרי, היה מגע ברור בין פיקה לרונאלדו שגרם באופן ישיר לכך שרונאלדו נפל. בארסה עלתה כי היא טובה יותר אבל אי אפשר להפתיע קבוצה טובה יותר אם החוקים מעורערים לטובתה.

תומר חרוב 4 במאי 2011

אחלה קלוז אפ על הרגליים שמוכיח בודאות שלא הייתה הכשלה עם הרגל, אבל מה עם הידיים?

יואב 4 במאי 2011

גלן,
בשורה התחתונה-אתה צודק.

אביאל 4 במאי 2011

אני עדיין לא רואה את הקשר שרבים מציינים כאן לגבי זה שברצלונה קבוצה טובה יותר מריאל לזה שהם צריכים לעלות לשלב הבא, אם זו צורת המחשבה אז אולי נוותר על המשחקים הבאים, כי ברצלונה היא בהחלט הקבוצה הטובה בעולם היום.

אלון 4 במאי 2011

רונן, סופרפלי וכל השאר- האמת, אחרי שחשבתי על זה הרי שגם אם הפרשנות שלכם היא הנכונה במאה אחוז, הדבר אינו משנה והגול לא היה מאושר. אסביר את דבריי:

השופט, לדעתי בצדק, חשב שלא נעשתה על רונלדו עבירה.

היה והוא היה חושב שיש עבירה, הוא היה שורק מייד עם נפילתו של רונלדו לדשא, שהרי בזמן הנפילה לא היה לריאל כל יתרון נראה לעין (כי הרי הכדור היה ליד מא'סצרנו).

בקיצור, משום מצב שנסתכל על זה, ריאל לא הייתה זוכה בגול, מקסימום בעיטה חופשית.

Comments closed