החלטות טובות בעונת הפרמייר ליג הזו

בעונה בלי שחקני על, החלטות אסטרטגיות היו משמעותיות מאד בעונה האנגלית

1. ההחלטה של ווסט ברומיץ' לקחת במהירות את רוי הודג'סון כשהתפנה. כמה קל היה ללעוג לו כשפוטר מליברפול – מנג'ר שראית בברור ראית שהעסק גדול עליו. שהוא מתאים מקסימום לקבוצות קטנות וסימפטיות. ואז ווסט ברומיץ' אמרו לעצמם דבר מדהים: "אנחנו לא ליברפול. אנחנו קבוצה קטנה ואנחנו מסתכלים על מה שעשה בפולהאם בקנאה". הניגוד להחלטה הזו הייתה בלקבורן. שבשלב מסויים פיטרה את סם אלרדרייס כי מישהו בהנהלה אמר "יש כאן חומר לטופ-4". אכן יש חומר טוב בבלקבורן כנראה. הלוואי וירדו ליגה ביום ראשון רק על ההחלטה הזו.

2. ההחלטה של קני דלגליש לקחת את סטיב קלארק כעוזרו. הוא אמר לעצמו "אני קני דלגליש האגדי, אבל אני כבר לא אימנתי כדורגל כבר יותר מעשר שנים. ויש דברים שלא שוכחים אבל יש דברים שאם לא היית אתה לא יודע." קלארק הוא מי שמחזיק הכי הרבה שעות מוריניו בליגה הזו.

3.  ההחלטה של צ'רלי אדם להשאר בבלקפול עד סוף העונה. הוא כנראה יירד ליגה בשבת. בעונה הבאה ישחק בליברפול או מנצ'סטר יונייטד. אבל בעיני זו הייתה החלטה של מנהיגות. של ספורטאי שמכבד את המשימה שלו. אם הוא ייכשל בה אז הוא ייכשל אבל אני חושב שהמנג'ר הסקוטי אצלו ישחק בעונה הבאה מעריך את הצעד הזה. צ'רלי אדם מיצב את עצמו נכון מאד בהחלטה הזו. שחקן מעולה וגם שחקן אחראי.

4. ההחלטה של אסטון וילה לקנות את דארן בנט. הם נראו קצת טמבלים. הסכום שהוציאו על בנט היה דומה להצעה שהם החליטו שלא ניתן לסרב לה על ג'יימס מילנר. בעקבותיה איבדו גם את המנג'ר מרטין אוניל (אגיד פה בהערת אגב מזלזלת: הדבר הכי יעיל בכל אסטרטגיית הרכש מנצ'סטר סיטי הייתה גרימת נזק ישיר בשוק ההעברות לאסטון וילה, אברטון וארסנל). והנה הלכו והוציאו סכום מטורף על בנט. הם נראו קבוצה בהיסטריה, אבל הם ישחקו בפרמייר ליג בעונה הבאה.

באותו משחק בו וילה שחטה את יונייטד, שחזרה לבסוף להוציא 2-2, אפשר היה לראות את הבעיה של וילה. החמצות. הם הלכו וקנו את החלוץ הכי מתאים בדיוק לסוג מצבי ההבקעה שהם לא מנצלים. אגב, השער הראשון שלו מול ארסנל בשבת: פנינה!

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

5. ההחלטה של צ'לסי לדבוק בקרלו אנצ'לוטי. אני משתמש בדוגמא של צ'לסי, דווקא כי היא לא השיגה את המטרות שלה, ולא בזו של סיטי, שגם צדקה באי-פיטורי מנצ'יני. כי צ'לסי בחנה נכון את המפה. האליפות הייתה כמעט לחלוטין אבודה – למרות שצחוק הגורל הוא שבסופו של דבר אנצ'לוטי התקרב עד כדי משחק מלכבוש אותה. אבל הסיכון האמיתי והריאלי יותר היה אובדן המקום באלופות . ולא ניתן להצביע על מאמן פנוי בשוק שהתאים יותר לסיטואציה הזו. זה לא היה המצב עם ווסט-האם. הסיכון עבורם היה גבוה יותר והאופציה החלופית – סם אלרדייס – ברורה וזמינה.

מייג'ור מייג'ור מייג'ור מייג'ור
זו לא בושה! הספורט האמריקאי יוצא מהארון

45 Comments

אביאל 17 במאי 2011

ועדיין כנראה אנצ'לוטי גמר את הסיפור בצ'לסי.

בכל מקרה, מה שחוזר אצל צ'לסי, גם אחרי סקולארי עם הידניק וגם העונה, היתה מפלה ואיכשהו הצליחו לחזור לכושר, אז החליפו מאמן, השנה חסכו את זה וזה עבד, כי לאבד מקום בליגת האלופות הוא עניין קריטי ביותר, אנצ'לוטי וצ'לסי בהחלט עשו קאמבק ראוי לציון וכמעט כמעט עקצו את יונייטד.

דורפן 17 במאי 2011

אביאל – תפריד בין ההחלטה להפרד ממנו באמצע העונה ללהחליף אותו עכשיו. כרגע ייתכן מאד שזו החלטה נכונה. יש מאמנים פנויים טובים. אפשר לקבל החלטה רצינית לגבי העתיד שמעורבת ברכש. בנקודה בה אנצ'לוטי לא הועזב קשה להצביע על מי שהיה משיג יותר.

B. Goren 17 במאי 2011

נראה לי שבסופו של דבר אברמוביץ' נרגע קצת ואולי נהיה יותר שקול.

גיא אלון 17 במאי 2011

בתקופת גרנט הם היו מאוד ברורים בהחלטה להיפרד ממנו : מועדון כמו צ'לסי לא מוכן לקבל עונה בלי תארים.

בני תבורי 17 במאי 2011

הייתי מוסיף גם את ההחלטה למכור את טורס. אני מקווה רק שאת הצד השני של ההחלטה הזאת, אפשר יהיה לרשום בפוסט דומה בתום העונה הבאה.

דורפן 17 במאי 2011

נכון – אבל ההחלטה על קלארק יותר יפה. ההחלטה של טורס בסופו של דבר לנוכח הנתונים הייתה קלה יותר. ליברפול לא הייתה בתחרות על כלום ולא היה לה מה לאבד. חוץ משחקן שלא רוצה להיות בקבוצה. גם התמורה הייתה ברורה. ההחלטה הזו של דלגליש להודות בחולשה שלו יותר מרשימה בעיני.

אלון 17 במאי 2011

במשחק הראשון של בנט הוא הבקיע, אני לא זוכר מי היה הפרשן אבל הוא אמר משהו כמו זה מה שאתה מקבל שאתה מוציא 24 מליון, גולים.

לפני כמה שנים שאוניל הוציא 11 מליון על מילנר, צחקו עליו שזה המון והוא טען שזו מציאה. מילנר עשה הכל בוילה, רץ על כל המגרש והיה השחקן הכי חשוב בקבוצה שנה שעברה. השנה במעט שראיתי את סיטי הוא היה על הספסל או תקוע באיזה אגף עם השפעה הרבה יותר קטנה.

אביעד 17 במאי 2011

קודם כל, לפי מה שהבנתי, בנט עלה לוילה 8 מליון פחות מאשר מילנר שזה לא סכום מבוטל.
נוסיף עוד כמה החלטות מעניינות, לטוב או לרע:
– ההחלטה של הולוואי לדבוק פחות או יותר בסגל שהעלה את בלקפול ליגה.
– הדבקות של ונגר בדג'ורו נתנה לו בלם לא רע בכלל.
– ההחלטה של ויגאן שלא להיפטר מנ'זוגביה ופיגרואה.
– ההחלטה של אברטון לשלוח את יעקובו ללסטר.
– ההחלטה של סנדרלנד שלא להביא חלוץ במקום בנט.
– ההחלטה של בולטון שלא למכור את אלמנדר (או כל שחקן מפתח אחר) בינואר.

יוסי מזרחי 17 במאי 2011

הפרדוקס לגבי השאלה אם בלקבורן ירדו או לא, הוא שירידה שלהם יכולה להתקיים רק אם בלקפול ינצחו.
אני מת שבלקבורן ירדו, ובדיוק מהסיבה שציינת, אבל זו דילמה, נכון?

אביעד 17 במאי 2011

לא בדיוק. הפסד של בלקבורן בשילוב עם נצחונות של ויגאן וברמינגהאם מוריד את בלקבורן ליגה בלי קשר למה שבלקפול תעשה.

דורפן 17 במאי 2011

בלקבורן יכולה לרדת גם עם תיקו – אם בירמינגהם, וויגן ובלקפול מנצחות

יוסי מזרחי 17 במאי 2011

אביעד,
המפתח למהלך הוא נצחון של בלקפול.
לפני הפסד או תיקו של בלקבורן.

אביעד 18 במאי 2011

יוסי – לבלקבורן 40 נק' במקום ה-15, לוולבס ה-16 יש גם 40 נק' ויחס שערים נחות מבלקבורן, לבלקפול, ויגאן וברמינגהם 39 נק'.
בלקבורן נפגשת עם וולבס במחזור האחרון וניצחון של וולבס יוריד את בלקבורן למקום ה-16. אם במקביל ויגאן תנצח את סטוק וברמינגהאם תנצח את טוטנהאם, בלקבורן תרד למקום ה-18 (ממנו יורדים ליגה). זה בלי קשר לתוצאה של בלקפול (שבמקרה המתואר לעיל, אם תפסיד תהיה 19).

ניינר 17 במאי 2011

מה שבטוח זה שהשאלה מה היתה ההחלטה הכי מטומטמת השנה בפרמייר ליג השנה היא טריוויאלית

צור שפי 17 במאי 2011

אתה מתכוון לאי פיטורי גרנט? נראה לי שפיטורי ווילקינס נותנים פייט טוב בתחרות ההחלטה המטומטמת. אי אפשר לדעת מה היה קורה אם…אבל לא מופרך להניח שהאליפות ה-19 של מנ. יו. היתה נאלצת לחכות.

חימנז 17 במאי 2011

החלטה גרועה זה לבצע 4 חילופים בפנטזי פרמייר ליג, ערב המחזור ה 37…

גיל מזימבבואה 17 במאי 2011

ניראה לי שמה שהיה מציל את ווסטהאם זה, אם הם היו לוקחים את רוי הודג'סון. ואני לא מאלה ששונאים גרנט.
בלי קשר למה שבלקפול יעשו, כבר ביום ראשון צריך להחתים את צ'ארלי אדמס לפני שליברפול יעשו את זה.
פלצ'ר ואדמס – שני הסקוטים ביחד עם הסקוטי על הקווים ואין סיכוי לשום סקוטי מהמרסיסייד (לא באדום ולא בכחול).
עכשיו רק צריך לעשות מאוונס וגיבסון רוי קין משופר.

דניאל 17 במאי 2011

כמה החלטות חשובות שלא ציינת:
1. השארת רוני ביונייטד- הרבה קבוצות היו זורקות מזמן, מי היה מאמין בנובמבר שבסיום העונה הוא יציג כנראה את כושרו הטוב ביותר (במובן הקבוצתי), עם כל הכבוד למקסקיושנר והגאון גיגס שליט"א- רוני הוביל אותנו לאליפות.
2. מכירת טורס- פשוט הדבר הנכון בזמן הנכון (שלא לדבר על סוארס- האיש הנכון) (נכון בשבילם כמובן)

אבא של אלאניס 17 במאי 2011

ההחלטה הגאונית של העונה היא של פרגי שהביא את הרננדנז

בני תבורי 18 במאי 2011

בהחלט נכון על פי התוצאות.

שלו 17 במאי 2011

באופן כללי יותר ההחלטה הנכונה של שנת 1986 היא להביא את פרגי.
החלטה אסטרטגית, כל השאר החלטות טקטיות.

בני תבורי 17 במאי 2011

מצויין!

סימנטוב 18 במאי 2011

לייק!!

נעל קרועה 17 במאי 2011

אני טועה או שהקניות הכי טובות בליגה האנגלית הם שחקנים שמגיעים מהליגה הספרדית?

יוסי מזרחי 17 במאי 2011

בעיקרון, אתה טעות….

נעל קרועה 17 במאי 2011

תרגע עם המחמאות,אתה מפריע לי עם החגיגה של טבז וסיטי על סטוק

רילקס 17 במאי 2011

אולי תעשה רשימת מחירים של סטוק אם כבר יש חגיגה?

טל 17 במאי 2011

דווקא רעיון מענין של נעל קרועה.

נבחרות של שחקנים שהגיעו מליגות לפרמיירליג. תנאי יחיד- אם כבר עזבו, לפחות שיחקו בפרמיירליג בשלוש העונות האחרונות.

ליגה צרפתית:

שוער: לא מצליח לחשוב על אחד. הגנה: סאניה, קוסיילני, גאלאס, אברה. קישור: אסיין, דיאבי, נאסרי, מאלודה. התקפה: דרוגבה, צ'מאח.

ליגה הספרדית:

שוער: ריינה. הגנה: ארבלואה, קויאר, פיקה (לא היה משהו ביונייטד, אבל אין אופציה אחרת חוץ מסקילצ'י והיינטיחה הגרועים), אנריקה. קישור: אלונסו, טורה, סילבה, בניון (פארבגאס לא שיחק בליגה הספרדית). התקפה: טורס, ואן דר וארט.

ליגה פורטוגלית:

שוער: לא מוצא. הגנה: בוסינגווה, לואיס, קראבליו, חסר שחקן. קישור: רמירז, נאני, מיראלש, חסר שחקן. התקפה: רונאלדו, חסר שחקן.

באופן מפתיע משהו, נבחרת יוצאי הליגה הפורטוגלית (בהנחה שיש שחקנים סבירים ששכחתי) נראית כטובה ביותר.

טל 17 במאי 2011

בנבחרת שהגיעה מהליגה הספרדית, אפשר להחליף את בניון באנטוניו ולנסיה. אפשר להוסיף את אנדרסון (ובבה?) לנבחרת הליגה הפורטוגלית.

נעל קרועה 18 במאי 2011

אז איך נבחרת יוצאי הליגה הפורטוגלית הם המוצלחים ביותר?

טל 18 במאי 2011

האמת שזה די שקול בין הספרדים והפורטוגלים. לדעתי היתרון הפורטוגלי הוא בזה שיש להם את רונאלדו והגנה יותר טובה (בטח אם מתייחסים לפיקה של יונייטד). יש לא מעט שחקני הגנה בפרמיירליג שהגיעו מהליגה הספרדית (קולוצ'יני, זבאלטה, סאלגדו, אוראליו), אבל הם לא ברמה של קראבליו ודוד לואיז.

אביעד 18 במאי 2011

כפי שרונן אמר, פיקה לא ממש מתאים לכללים. היות וכך, ניתן לראות תופעה מעניינת – אין בלמים. כל השחקנים שהזכרת הם מגינים בהכשרתם. גם קואלר לדעתי הוא מגן במקור (וגם הוא הגיע לאנגליה דרך תחנת ביניים בריינג'רס). בלמים ספרדיים/מהליגה הספרדית פשוט לא מגיעים לאנגליה…

אביעד 18 במאי 2011

בנבחרת הפורטוגלית, השחקן החסר שלך בהגנה הוא פאולו פריירה. יחד עם אנדרסון ובבה שהזכרת, יש לך אחלה נבחרת. צריך רק שוער וחלוץ נורמלי והם הרכב ששווה אליפות…

טל 18 במאי 2011

חלוצים זו בעיה קבועה ודי מוזרה בכדורגל הפורטוגלי. הם מייצרים שחקנים מעולים בכל עמדה, מלבד חלוצים. אם ממש רוצים, אפשר לראות ברונאלדו בתיפקוד הנוכחי שלו בריאל, חלוץ.

רונן דורפן 18 במאי 2011

הם הכי מוצלחים כי בזכות קירוש, ההסכם של יונייטד עם ספורטינג, והתקופה של מוריניו בצ'לסי לא רק שאיתרו משם את השחקנים הכי טובים אלא הם גם הגיעו לקבוצות הכי טובות. חוץ מזה שהכדורגל הפורטוגזי כיום הוא מה שההולנדי פעם היה – המדינה הקטנה שמוציאה את המאמנים והשחקנים הכי טובים.

בני תבורי 18 במאי 2011

גם לכם נראה, על פי ההרכב של טל אפשר להגיע למסקנה שדור הכדורגלנים הנוכחי בצרפת נופל ברמה ואיכות מהדור שהתחיל בזידאן ונגמר בהנרי?

טל 18 במאי 2011

המסקנה שלך נכונה ורואים את זה בהישגי הנבחרת, אבל זה לא רלבנטי לרשימה שהבאתי. הרשימה הזו בוחנת שחקנים שהגיעו מהליגה הצרפתית. לא כל הצרפתים הטובים מגיעים לאנגליה ורוב השחקנים הטובים באמת ברשימה הזו (דרוגבה, אסיין) הם בכלל לא צרפתים.

אגב, צך' הגיע מהליגה הצרפתית, כך שאפשר להוסיף שוער מצוין לנבחרת הזו.

סימנטוב 18 במאי 2011

יש קשר לספנות? בסוף יהיה גם לספרדים מה למכור

דניאל 18 במאי 2011

מאמנים הכי טובים יוצאים מגלזגו!!!
יש כיום יותר מאמנים מעיירת התעשיה הזו בפרמייר ליד מאשר בכל אנגליה!!!

דודו פ. 18 במאי 2011

מה עם הליגה ההולנדית:
שוער: גומס
הגנה: אלכס, ורמאלן, אמרטון ועוד אחד חסר
קישור: פארק , קאוט ועוד אחד חסר
התקפה: סוארס, ואן-פרסי וסלומון קאלו

דורפן 18 במאי 2011

אני הייתי אומר לזכות השחקן ההולנדי שלא תראה פספוסים. קניה של הולנדי זה הבאנקר הכי גדול באנגליה. הוא תמיד יסתגל. ואתה יכול לחזור הרבה שנים לאחור – ואן הויידונק, האסלבנק, ואן ניסטלרוי. ושחקנים הולנדים שלא הגיעו ישירות – ואן דר סאר, ברגקאמפ, ואן דר וארט. גם אוברמרס וקאנו

סימנטוב 18 במאי 2011

פרנס טייסן ארנולד מיורן…

דורפן 18 במאי 2011

טל – לפי הכללים שלך פיקה לא בא מהספרדית. הוא ערך את הבכורה באנגליה, הושאל לספרדית וחזר לאנגלית.

שחר 18 במאי 2011

ברבטוב – בחצי שנה הראשונה שיחק כחלוץ קדמי יחיד – חזר לו הבטחון,והתחיל לממש את היכולות הגבוהות שלו,ולמעשה סחב את הקבוצה יחד עם נאני.
לגבי העתיד צריך לשנות תפקוד ולשחק באזורים שגיגס משחק היום,ולנצל את יכולת החזקת הכדור שלו,את ראיית המשחק ולנצל את העובדה שיבוא מאחור ויהיה יותר חופשי לבעוט לשער או לחדור לרחבה.

באבא ימים 18 במאי 2011

אני חושב שדלגליש הביא את קלארק כנציג מודרני של שיטות אימון ופחות בגלל הענין הטקטי. . ליברפול של היום דומה הרבה יותר מבחינת הסגנון לליברפול של 1984 מאשר לצ'לסי. pass and move, סוארס וקארול על פי מודל קיגאן – טושאק או ראש-דלגליש, מדי פעם משחק עם שלושה בלמים (נעלה את יאן מולבי ונסגור את המשחק). לבני ולי היה דיון על זה. אם חשבתי שדלגליש בתגובה לטענות בדבר העדרו מן המשחק יגיב באחת משתי דרכים "זה בסדר, דאגתי להיות מעודכן" או "זה בסדר, אני אתעדכן תוך כדי עבודה" נראה לי שהוא בחר בדרך שלישית "מה גורם לכם לחשוב שהכדורגל בכלל התקדם?".

Comments closed